11. Lok Sabha - 11th Lok Sabha
Indický portál |
11. Lok Sabha | |||||
---|---|---|---|---|---|
| |||||
Přehled | |||||
Legislativní orgán | Indický parlament |
Všeobecné volby se konaly v Indii v dubnu až květnu 1996 za účelem volby členů 11. Lok Sabha . Výsledkem voleb byl zavěšený parlament, který by během dvou let viděl tři předsedy vlád a přinutil zemi vrátit se k volbám v roce 1998. Atal Bihari Vajpayee ze strany Bharatiya Janata Party , jediné největší strany, která v těchto volbách zvítězila, získala 67 dalších míst než předchozí 10. Lok Sabha , sestavil vládu, která trvala pouze 13 dní.
Sjednocená fronta byla vytvořena a získala podporu od 332 členů z 545 křesel v Lok Sabha, což mělo za následek, že HD Deve Gowda z Janata Dal je 11. ministerským předsedou Indie. Později IK Gujral převzal velení země, ale když Lalu Prasad Yadav opustil Jantu Dal a založil vlastní stranu, 11. Lok Sabha byl rozpuštěn, aby získal nový mandát od voličů pro příští 12. Lok Sabha v indických všeobecných volbách 1998 .
Lok Sabha (House of the People) je dolní komora v indickém parlamentu . 4 sedící členové z Rajya Sabha, horní komory indického parlamentu, byli zvoleni do 11. Lok Sabha po indických všeobecných volbách 1996 .
Seznam členů 11. Lok Sabha (15. května 1996 - 4. prosince 1997) zvolen:
Členové
-
mluvčí
- PA Sangma od 23. května 1996 do 23. března 1998
-
Místopředseda:
- Suraj Bhan od 12. července 1996 do 4. prosince 1997
-
Generální tajemník:
- Surendra Mishra od 1. ledna 1996 do 15. července 1996
- S. Gopalan od 15. července 1996 do 14. července 1999
Předsedové vlád
- Atal Bihari Vajpayee od 16. května 1996 do 1. června 1996 z Bharatiya Janata Party
- HD Deve Gowda od 1. června 1996 do 21. dubna 1997 od Janata Dal United Front
- IK Gujral od 21. dubna 1997 do 19. března 1998 od Janata Dal United Front
Seznam členů podle státu
Seznam členů zveřejněný volební komisí Indie :
Andhra Pradesh
Arunáčalpradéš
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Arunachal West | GEN | Tomo Riba | Nezávislý |
2 | Arunáčal východ | GEN | Wangcha Rajkumar | Nezávislý |
Assam
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Karimganj | SC | Dwaraka Nath Das | Večírek Bharatiya Janta |
2 | Silchar | GEN | Santosh Mohan Dev | Indický národní kongres |
3 | Autonomní oblast | SVATÝ | Dr. Jayanta Rongpi | Výbor pro autonomní státní poptávku |
4 | Dhubri | GEN | Nurulský islám | Indický národní kongres |
5 | Kokrajhar | SVATÝ | Louis Islary | Nezávislý |
6 | Barpeta | GEN | Uddabh Berman | CPI (M) |
7 | Gauhati | GEN | Prabin Chandra Sarma | Asom Gana Parishad |
8 | Mangaldoi | GEN | Birendra Prasad Baishya | Asom Gana Parishad |
9 | Tezpur | GEN | Iswar Prasanna Hazarika | Indický národní kongres |
10 | Nowgong | GEN | Muhi Ram Saikia | Asom Gana Parishad |
11 | Kaliabor | GEN | Keshab Mahanta | Asom Gana Parishad |
12 | Jorhat | GEN | Bijoy Krishna Handique | Indický národní kongres |
13 | Dibrugarh | GEN | Paban Singh Ghatowar | Indický národní kongres |
14 | Lakhimpur | GEN | Arun Kumar Sarma | Asom Gana Parishad |
Bihar
Goa
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Panaji | GEN | Ramakant Khalap | Maharashtrawadi Gomantak Party |
2 | Mormugao | GEN | Churchill Alemao | Sjednocená goanská demokratická strana |
Gudžarát
Haryana
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Ambala | SC | Suraj Bhan | Večírek Bharatiya Janata |
2 | Kurukshetra | GEN | OP Jindal | Haryana Vikas Party |
3 | Karnal | GEN | Ishwar Dayal Swami | Večírek Bharatiya Janata |
4 | Sonepat | GEN | Arvind Kumar Sharma | Nezávislý |
5 | Rohtak | GEN | Bhupinder Singh Hooda | Indický národní kongres |
6 | Faridabad | GEN | Chaudhary Ramchandra Baindra | Večírek Bharatiya Janata |
7 | Mahendragarh | GEN | Ram Singh Rao | Večírek Bharatiya Janata |
8 | Bhiwani | GEN | Surender Singh | Haryana Vikas Party |
9 | Hissar | GEN | Jai Prakash | Haryana Vikas Party |
10 | Sirsa | SC | Selja Kumari | Indický národní kongres |
Himáčalpradéš
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Simla | SC | Krishan Dutt Sultanpuri | Indický národní kongres |
2 | Mandi | GEN | Sukh Ram | Indický národní kongres |
3 | Kangra | GEN | Sat Mahajan | Indický národní kongres |
4 | Hamirpur | GEN | Bikram Singh | Indický národní kongres |
Džammú a Kašmír
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Baramulla | GEN | Ghulam Rasool Kar | Indický národní kongres |
2 | Šrínagar | GEN | Ghulam Mohammad Mir | Indický národní kongres |
3 | Anantnag | GEN | Mohamad Maqbool | Janata Dal |
4 | Ladakh | GEN | Phuntsog Namgyal | Indický národní kongres |
5 | Udhampur | GEN | Šaman Lal Gupta | Večírek Bharatiya Janata |
6 | Džammú | GEN | Mangat Ram Sharma | Indický národní kongres |
Karnataka
Z 28 míst - JDS 15, BJP 07 a 06 INC.
Kerala
Madhya Pradesh
BJP: 28 míst ze 40; Kongres: 9 míst.
Maharashtra
Manipur
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Vnitřní Manipur | GEN | Th. Chaoba Singh | Indický národní kongres |
2 | Vnější Manipur | SVATÝ | Meijinlung Kamson | Indický národní kongres |
Meghalaya
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Shillong | GEN | GG Swell | Nezávislý |
2 | Tura | GEN | Purno Agitok Sangma | Indický národní kongres |
Mizoram
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Mizoram | SVATÝ | C. Silvera | Nezávislý |
Nagaland
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Nagaland | GEN | Imchalemba | Indický národní kongres |
Urísa
Paňdžáb
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Gurdaspur | GEN | Sukhbuns Kaur | Indický národní kongres |
2 | Amritsar | GEN | Raghunandan Lal Bhatia | Indický národní kongres |
3 | Tarn Taran | GEN | Major Singh Uboke | Shiromani Akali Dal |
4 | Jullundur | GEN | Darbara Singh | Shiromani Akali Dal |
5 | Phillaur | SC | Harbahjan Lakha | Bahujan Samaj Party |
6 | Hoshiarpur | GEN | Kanshi Ram | Bahujan Samaj Party |
7 | Ropar | SC | Basant Singh Khalsa | Shiromani Akali Dal |
8 | Patiala | GEN | Prem Singh Chandumajra | Shiromani Akali Dal |
9 | Ludhiana | GEN | Amrik Singh Aliwal | Shiromani Akali Dal |
10 | Sangrur | GEN | Surjit Singh Barnala | Shiromani Akali Dal |
11 | Bhatinda | SC | Harinder Singh Khalsa | Shiromani Akali Dal |
12 | Faridkot | GEN | Sukhbir Singh Badal | Shiromani Akali Dal |
13 | Ferozepur | GEN | Mohan Singh | Bahujan Samaj Party |
Rádžasthán
Sikkim
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Sikkim | GEN | Bhim Prasad Dahal | Sikkimská demokratická fronta |
Tamil Nadu
Tripura
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Tripura West | GEN | Badal Choudhury | Komunistická strana Indie (marxistická) |
2 | Tripura East | SVATÝ | Baju Ban Riyan | Komunistická strana Indie (marxistická) |
Uttarpradéš
Západní Bengálsko
Andamanské a Nikobarské ostrovy
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Andamanské a Nikobarské ostrovy | GEN | Manoranjan Bhakta | Indický národní kongres |
Chandigarh
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Chandigarh | GEN | Satya Pal Jain | Večírek Bharatiya Janata |
Dadra & Nagar Haveli
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Dadra & Nagar Haveli | SVATÝ | Delkar Mohanbhai Sanjibhai | Večírek Bharatiya Janata |
Daman a Diu
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Daman a Diu | GEN | Tandel Gopal Kalan | Indický národní kongres |
Území hlavního města Dillí
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Nové Dillí | GEN | Jagmohan | Večírek Bharatiya Janata |
2 | Jižní Dillí | GEN | Sushma Swaraj | Večírek Bharatiya Janata |
3 | Vnější Dillí | GEN | Krishan Lal Sharma | Večírek Bharatiya Janata |
4 | Východní Dillí | GEN | Lal Bihari Tiwari | Večírek Bharatiya Janata |
5 | Chandni Chowk | GEN | Jai Prakash Agarwal | Indický národní kongres |
6 | Dillí Sadar | GEN | Vijay Goel | Večírek Bharatiya Janata |
7 | Karol Bagh | SC | Meira Kumar | Indický národní kongres |
Lakshadweep
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Lakshadweep | SVATÝ | PM Sayeed | Indický národní kongres |
Pondicherry
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Pondicherry | GEN | MOH Farook | Indický národní kongres |