1897 ve sportu - 1897 in sports
Let ve sportu: | 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 |
Století : | 18. století · 19. století · 20. století |
Desetiletí : | 1860s 1870s 1880s 1890s 1900s 1910s 1920s |
Roky : | 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 |
Rok 1897 ve sportu popisuje události roku ve světovém sportu.
Atletika
Americký fotbal
Vysokoškolské mistrovství
Profesionální mistrovství
Fotbal
Anglie
- Fotbalová liga - Aston Villa 47 bodů, Sheffield United 36, Derby County 36, Preston North End 34, Liverpool 33, Sheffield středa 31
- Finále FA Cupu - Aston Villa 3–2 Everton v Crystal Palace v Londýně.
- Aston Villa se stává druhým klubem, který dokončil The Double v anglickém fotbalu
Skotsko
Atletika
- John J. McDermott vyhrál první běh Bostonského maratonu , poté známého jako silniční závod BAA
Australský fotbal
VFL Premiership
- Vznik viktoriánské fotbalové ligy (nyní australská fotbalová liga ) s počátečními kluby jako Carlton , Collingwood , Essendon , Fitzroy , Geelong , Melbourne , St Kilda a South Melbourne
- Essendon vyhrává 1. VFL Premiership (v rámci finálového systému používaného pouze v letošním roce se žádné Grand Final nehrá)
Baseball
Národní mistrovství
- Boston Beaneaters vyhraje National League šampionát
Události
Box
Události
- 17. března - Bob Fitzsimmons ve 14. kole vyřadil Jamese J. Corbetta, aby vyhrál mistrovství světa v těžké váze v prvním mistrovském souboji, jaký kdy zachytil film.
Přímí mistři světa
- Mistrovství světa v těžké váze - James J. Corbett → Bob Fitzsimmons
- Mistrovství světa Middleweight - volné místo
- Mistrovství světa welterové váhy - Tommy Ryan
- Mistrovství světa v lehké hmotnosti - George "Kid" Lavigne
- Mistrovství světa muší - George Dixon → Solly Smith
- Mistrovství světa v bantamové váze - Jimmy Barry
Kriket
Události
- Dva anglické týmy cestovaly po Západní Indii pod AA Priestley a Lord Hawke
- Philadelphian tým cestuje do Anglie
Anglie
- County Championship - Lancashire
- Mistrovství Minor Counties - Worcestershire
- Většina sjezdů - Bobby Abel 2099 @ 44,65 (HS 250)
- Většina branek - Tom Richardson 273 @ 14,45 (BB 8–49)
- Wisden Five Cricketers of the Year - Frederick Bull , Willis Cuttell , Frank Druce , Gilbert Jessop , Jack Mason
Austrálie
- Sheffield Shield - Nový Jižní Wales
- Většina běhů - Jack Lyons 404 @ 57,71 (HS 113)
- Většina branek - Tom McKibbin 44 @ 14,88 (BB 8–74)
Indie
Jižní Afrika
Západní Indie
Krasobruslení
Mistrovství světa v krasobruslení
- Mistr světa mužů - Gustav Hügel (Rakousko)
Golf
Hlavní turnaje
Další turnaje
Koňské dostihy
Anglie
- Velký národní - manifest
- 1 000 sázek Guineas - Chelandry
- 2 000 sázek Guineas - Galtee více
- The Derby - Galtee More
- The Oaks - Limasol
- St. Leger Stakes - Galtee Více
Austrálie
- Melbourne Cup - Gaulus
Kanada
- Královnin talíř - Ferdinand
Irsko
- Irish Grand National - Breemount's Pride
- Irish Derby Stakes - Wales
USA
- Kentucky Derby - Typhoon II
- Preakness Stakes - Paul Kauvar
- Belmont Stakes - skotský náčelník
Lední hokej
Stanley Cup
- Montreal Victorias vyhrál 3. Stanley Cup a porazil Ottawu.
Motoristické závody
Pěkný týden rychlosti
- Prvním pravidelným závodištěm motoristických závodů je Nice ve Francii, kde se každoročně pořádá „Speed Week“. Abychom vyplnili plán, je zde vynalezena většina typů závodních akcí, včetně prvního stoupání do kopce , z Nice do La Turbie , a sprintu, který byl nazýván předchůdcem dragsterů .
Veslování
Závod lodí
- 3. dubna - Oxford vyhrává 54. závod Oxford a Cambridge Boat Race
Ragbyová liga
Anglie
- Mistrovství - není zpochybněno
- Finále Challenge Cupu - Batley 10–3 St. Helens na stadionu Headingley Rugby Stadium v Leedsu . Toto je zahajovací soutěž.
- Lancashire League Championship - Broughton Rangers
- Mistrovství Yorkshire League - Brighouse Rovers
Ragby
Mistrovství domácích národů
- 15. série mistrovství domácích národů není dokončena
Rychlobruslení
Mistrovství světa v rychlobruslení
- Všestranný šampion mužů - Jack McCulloch (Kanada)
Tenis
Události
- Zahajuje se úvodní mistrovství francouzských žen ve dvouhře.
Anglie
- Wimbledonské mistrovství jednotlivců - Reginald Doherty (GB) porazil Harolda Mahonyho (Irsko) 6–4 6–4 6–3
- Mistrovství dvouhry žen ve Wimbledonu - Blanche Bingley Hillyard (GB) porazila Charlotte Cooper Sterry (GB) 5–7 7–5 6–2
Francie
- Mistrovství francouzských mužů v dvojhře - Paul Aymé porazil Francky Wardana (GB) 4–6 6–4 6–2
- Francouzské mistrovství žen v dvojhře - Françoise Massonová (Francie) porazila P Giroda (Francie) 6–3 6–1
USA
- Americké mužské mistrovství jednotlivců - Robert Wrenn porazil Wilberforce Eaves (GB) 4–6 8–6 6–3 2–6 6–2
- Americké mistrovství žen ve dvouhře - Juliette Atkinsonová poráží Elisabeth Moore 6–3 6–3 4–6 3–6 6–3