1951–52 Jižní Afrika ragbyové turné po Evropě - 1951–52 South Africa rugby union tour of Europe
1951–52 Jižní Afrika ragbyové turné po Evropě | |||||
---|---|---|---|---|---|
souhrn |
|
||||
Celkový |
|
||||
Mezinárodní utkání |
|
||||
Oponent |
|
||||
Skotsko |
|
||||
Irsko |
|
||||
Wales |
|
||||
Anglie |
|
||||
Francie |
|
V letech 1951-52 jihoafrický národní tým ragby absolvoval turné po Anglii, Francii, Irsku, Skotsku a Walesu, kde odehrál řadu testovacích zápasů a také zápasy proti klubovým, regionálním a reprezentačním týmům. Jižní Afrika dosáhla svého třetího grandslamu vítězstvím ve všech čtyřech testech proti stranám domácích národů a také vyhrála testovací zápas proti Francii. Jednalo se o šesté turné po Jižní Africe a čtvrté turné po severní polokouli. Bylo to také poprvé, kdy Jihoafričané hráli pozvací tým britského barbara .
Cesta byla nejúspěšnější, kterou jihoafrický tým podnikl; tým prohrál pouze jeden zápas. Při testech tým porazil všechny čtyři domácí národy, Francii a barbary. Jediným týmem, který Springboks porazil, byl tým pozvaných londýnských krajů. Konečný rekord turné viděl 31 odehraných zápasů, přičemž Jihoafrická republika vyhrála 30 a ztratila pouze jednu hru.
Touring party
Řízení
- Manažeři: FW Mellish , Danie Craven
- Kapitán: Basil Kenyon
Plná záda
Tři čtvrtiny
- Paul Johnstone ( Západní provincie )
- Tjol Lategan ( Západní provincie )
- Buks Marais ( Boland )
- Chum Ochse ( Západní provincie )
- Cowboy Saunders ( Border )
- Ryk van Schoor ( Rhodesia )
- Des Sinclair ( Transvaal )
- Basie Vivier ( Orange Free State )
Poloviční záda
- Hannes Brewis ( severní Transvaal )
- Dennis Fry ( Západní provincie )
- JS Oelofse ( Transvaal )
- PA du Toit ( Northern Transvaal )
Vpřed
- WHM Barnard ( Griqualand West )
- HJ Becker ( Northern Transvaal )
- G. Dannhauser ( Transvaal )
- WH Delport ( východní provincie )
- Ernst Dinkelmann ( Northern Transvaal )
- Stephen Fry ( Západní provincie )
- Okey Geffin ( Transvaal )
- Basil Kenyon ( Border ) kpt.
- AC Koch ( Boland )
- Hennie Muller ( Transvaal )
- Myburgh ( východní Transvaal )
- Jan Pickard ( Západní provincie )
- Salty du Rand ( Rhodesie )
- FEB van der Ryst ( Transvaal )
- PW Wessels ( Orange Free State )
- CJ van Wyk ( Transvaal )
Výsledek
datum | Oponent | Umístění | Výsledek | Skóre | |
---|---|---|---|---|---|
Zápas 1 | 10. října 1951 | Jihovýchodní kraje | Bournemouth | Vyhrál | 31–6 |
Zápas 2 | 13. října | Jihozápadní kraje | Plymouth | Vyhrál | 17–8 |
Zápas 3 | 18. října | Pontypool a Newbridge | Pontypool | Vyhrál | 15–6 |
Zápas 4 | 20. října | Cardiff | Pontypool Park, Pontypool | Vyhrál | 11–9 |
Zápas 5 | 23. října | Llanelli | Stradey Park , Llanelli | Vyhrál | 20–11 |
Zápas 6 | 27. října | Severozápadní kraje | Park Birkenhead | Vyhrál | 16–9 |
Zápas 7 | 31. října | Glasgow - Edinburgh | Starý Anniesland , Glasgow | Vyhrál | 43–11 |
Zápas 8 | 3. listopadu | Severovýchodní kraje | Gosforth | Vyhrál | 19–8 |
Zápas 9 | 8. listopadu | Cambridgeská univerzita | Cambridge | Vyhrál | 30–0 |
Zápas 10 | 10. listopadu | Londýnské kraje | Twickenham , Londýn | Ztracený | 9–11 |
Zápas 12 | 15. listopadu | Oxfordská univerzita | Oxford | Vyhrál | 24–3 |
Zápas 12 | 17. listopadu | Aberavon a Neath | Aberavon | Vyhrál | 22–0 |
Zápas 13 | 24. listopadu | SKOTSKO | Murrayfield , Edinburgh | Vyhrál | 44–0 |
Zápas 14 | 28. listopadu | Severně od Skotska | Aberdeen | Vyhrál | 14–3 |
Zápas 15 | 1. prosince | Ulster | Ravenhill , Belfast | Vyhrál | 27–5 |
Zápas 16 | 8. prosince | IRSKO | Dublin | Vyhrál | 17–5 |
17. zápas | 11. prosince | Munster | Limerick | Vyhrál | 11–6 |
Zápas 18 | 15. prosince | Swansea | St Helens , Swansea | Vyhrál | 11–3 |
Zápas 19 | 22. prosince | WALES | Cardiffský zbrojní park , Cardiff | Vyhrál | 6–3 |
Zápas 20 | 26. prosince | Kombinované služby | Twickenham , Londýn | Vyhrál | 24–8 |
Zápas 21 | 29. prosince | East Midlands | Leicester | Vyhrál | 3–0 |
Zápas 22 | 5. ledna 1952 | ANGLIE | Twickenham , Londýn | Vyhrál | 8–3 |
Zápas 23 | 10. ledna | Newport | Rodney Parade , Newport | Vyhrál | 12–6 |
Zápas 24 | 12. ledna | Západní hrabství | Bristol | Vyhrál | 16–5 |
Zápas 25 | 16. ledna | Midlands County | Coventry | Vyhrál | 19–8 |
Zápas 26 | 19. ledna | Jižně od Skotska | Hawick | Vyhrál | 13–3 |
Zápas 27 | 26. ledna | Barbaři | Cardiffský zbrojní park , Cardiff | Vyhrál | 17–3 |
Zápas 28 | 2. února | Jihovýchodní Francie | Lyons | Vyhrál | 9–3 |
Zápas 29 | 7. února | Jihozápadní Francie | Bordeaux | Vyhrál | 20–12 |
Zápas 30 | 9. února | Francie B. | Toulouse | Vyhrál | 9–6 |
Zápas 31 | 16. února | FRANCIE | Paříž | Vyhrál | 25–3 |
Zápasy
Cardiff
20. října 1951
|
Cardiff | 9–11 | Jižní Afrika |
---|---|---|
Zkuste: Williams Pen: Tamplin (2) |
Zkuste: Ochse (2) Oelofse Con: Brewis |
Cardiff: Frank Trott , Haydn Morris , Bleddyn Williams , Jack Matthews (capt.), Alun Thomas , Cliff Morgan , Rex Willis , Arthur Hull , Geoff Beckingham , Cliff Davies , Bill Tamplin , Malcolm Collins , Sid Judd , Des O'Brien , CD Williams
Jižní Afrika: JU Buchler, MJ Saunders, MT Lategan, RA van Schoor, JK Ochse, JD Brewis, JS Oelofse, HJ Bekker, PW Wessels, AC Kosh, SP Fry, WHM Barnard, E Dinkelmann, CJ van Wyk, HSV Muller
Skotsko
24. listopadu 1951
|
Skotsko | 0–44 | Jižní Afrika |
---|---|---|
Zkuste: Delport Dinkelmann du Rand Koch (2) Lategan Muller van Schoor van Wyk Con: Geffin (7) Drop: Brewis |
Skotsko: Dod Burrell , John Hart , Donald Scott , Oliver Turnbull , David Rose , Angus Cameron (capt), Arthur Dorward , Hamish Dawson , John Macphail , Bob Wilson , James Johnston , Hamish Inglis , Doug Elliot , Robert Taylor , Peter Kininmonth
Jižní Afrika: Johnny Buchler, Buks Marais, Tjol Lategan, Ryk van Schoor, Paul Johnstone, Hannes Brewis, Fonnie du Toit, Chris Koch, Willa Delport, Okey Geffin, Salty du Rand, Ernst Dinkelmann, Basie van Wyk, Stephen Fry, Hennie Muller (capt)
Irsko
08.12.1951
|
Irsko | 5–17 | Jižní Afrika |
---|---|---|
Zkuste: Browne Con: Murphy |
Zkuste: Ochse Van Schoor van Wyk (2) Con: Geffin Drop: Brewis |
Irsko: John Murphy , William McKee , Noel Henderson , Antony Browne , Mick Lane , Jackie Kyle , John O'Meara, Tom Clifford , Karl Mullen , John Hartley Smith , Patrick Lawlor , Robin Thompson , Bill McKay , Jim McCarthy , Des O ' Brien (capt)
Jižní Afrika: JU Buchler, PG Johnstone, RA van Schoor, MT Lategan, JK Ochse, JD Brewis, E Dinkelmann, A Geffin, WH Delport, AC Kosh, SP Fry, WHM Barnard, JD du Rand, CJ van Wyk, HSV Muller
Wales
Wales: Gerwyn Williams ( Llanelli ), Ken Jones ( Newport ), Malcolm Thomas ( Newport ), Bleddyn Williams ( Cardiff ), Lewis Jones ( Llanelli ), Cliff Morgan ( Cardiff ), Rex Willis ( Cardiff ), Billy Williams ( Swansea ), Dai Davies (Somerset Police), Don Hayward ( Newbridge ), Rees Stephens ( Neath ), Roy John ( Neath ), Len Blyth ( Swansea ), John Gwilliam ( Edinburgh Wanderers ) (capt.), Allen Forward ( Pontypool )
Jižní Afrika: JU Buchler, PG Johnstone, RA van Schoor, MT Lategan, JK Ochse, JD Brewis, PA du Toit, A Geffin, WH Delport, AC Kosh, SP Fry, WHM Barnard, JD du Rand, CJ van Wyk, HSV Muller
Anglie
Anglie: William Hook , Ted Woodward , Albert Agar , Lewis Cannell , Chris Winn , Nim Hall (capt), Gordon Rimmer , Wally Holmes , Eric Evans , Bob Stirling , John Matthews , Squire Wilkins , Don White , Alec Lewis , John Kendall- Tesař
Jižní Afrika: Johnny Buchler, Paul Johnstone, Tjol Lategan, Ryk van Schoor, Chum Ochse, Hannes Brewis, Fonnie du Toit, Chris Koch, Willa Delport, Jaap Bekker, Salty du Rand, Ernst Dinkelmann, Basie van Wyk, Stephen Fry, Hennie Muller (capt)
Barbaři
26. ledna 1952
|
Barbar FC | 3–17 | Jižní Afrika |
---|---|---|
Zkuste: Elliot |
Zkuste: Ochse van Wyk Con: Keevy Pen: Keevy (2) Johnstone |
Barbaři: Gerwyn Williams ( Llanelli ), Ken Jones ( Newport ), Bleddyn Williams ( Cardiff ), LB Cannell (Nemocnice Panny Marie), Ted Woodward ( Wasps ), Cliff Morgan ( Cardiff ), Rex Willis ( Cardiff ), John Kendall- Carpenter (Penzance), Dai Davies (Somerset Police), RV Stirling (RAF), Rees Stephens ( Neath ), Roy John ( Neath ), Doug Elliot ( Edinburgh Academicals ), JE Nelson ( Malone ) (capt.), VG Roberts ( Harlekýni )
Jižní Afrika: AC Keevy, PG Johnstone, RA van Schoor, FP Marais, JK Ochse, MT Lategan, PA du Toit, HJ Bekker, WH Delport, FEB van der Ryst, SP Fry, E Dinkelmann, JM du Rand, CJ van Wyk , HSV Muller
Francie
16. února 1952
|
Francie | 3–25 | Jižní Afrika |
---|---|---|
Drop: Carabignac |
Zkuste: Delport Dinkelmann Johnstone (2) Muller van Wyk Con: Johnstone Muller Pen: Johnstone |
Francie: Pierre Guilleux , Georges Brun , Jacques Mauran , Maurice Prat , Jean Colombier , Georges Carabignac , Gerard Dufau , Rene Bienes , Paul Labadie , Rene Brejassou , Lucien Mias , Bernard Chevallier , Jean Prat , Jean-Roger Bourdeu , Guy Basquet (kap. )
Jižní Afrika:
Bibliografie
- Billot, John (1974). Springboks ve Walesu . Ferndale: Ron Jones Publications.
- Smith, David; Williams, Gareth (1980). Fields of Praise: The Official History of the Welsh Rugby Union . Cardiff: University of Wales Press. ISBN 0-7083-0766-3.
- Stent, RK (1952). The Fourth Springboks 1951–1952 . Londýn: Longmans, Green and Co.