Mistrovství světa 1987 v atletice - štafeta žen na 4 × 400 metrů - 1987 World Championships in Athletics – Women's 4 × 400 metres relay
Události na mistrovství světa 1987 | ||
---|---|---|
Sledujte události | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
800 m | muži | ženy |
1500 m | muži | ženy |
3000 m | ženy | |
5000 m | muži | |
10 000 m | muži | ženy |
100 m překážek | ženy | |
110 m překážek | muži | |
400 m překážek | muži | ženy |
3000 m steeplechase |
muži | |
4 × 100 m relé | muži | ženy |
4 × 400 m relé | muži | ženy |
Silniční události | ||
Maratón | muži | ženy |
10 km chůze | ženy | |
20 km chůze | muži | |
50 km chůze | muži | |
Pozemkové události | ||
Skok vysoký | muži | ženy |
Skok o tyči | muži | |
Skok do dálky | muži | ženy |
Trojitý skok | muži | |
Vrh koulí | muži | ženy |
Disk hod | muži | ženy |
Hod kladivem | muži | |
Hod oštěpem | muži | ženy |
Kombinované události | ||
Sedmiboj | ženy | |
Desetiboj | muži | |
Štafeta na 4 × 400 metrů na mistrovství světa v atletice 1987 se konala na Stadio Olimpico 5. září a 6. září.
Medaile
Poznámka: * Označuje sportovce, kteří běhali v předkolech.
Výsledek
Teplo
Všechny zobrazené časy jsou v minutách.
Záznam oblasti AR | Rekord mistrovství ČR | Záznam her GR | Národní rekord NR | NEBO olympijský rekord | PB osobní rekord | Nejlepší sezóna SB | Světový lídr WL (v dané sezóně) |
DNF = nedokončil | DNS = nespustil | DQ = diskvalifikace | NM = žádná známka (tj. Žádný platný výsledek) | Q = kvalifikace podle místa v horku | q = kvalifikace podle celkového umístění |
Zahřejte 1
- Sovětský svaz ( Aelita Yurchenko , Olga Nazarova , Mariya Pinigina , Olga Bryzgina ) 3: 20,75 Q
- USA ( Diane Dixon , Denean Howard , Valerie Brisco-Hooks , Lillie Leatherwood ) 3: 22,32 Q
- Kanada ( Charmaine Crooks , Molly Killingbeck , Marita Payne-Wiggins , Jillian Richardson ) 3: 24,50 Q
- Francie ( Nathalie Simon , Nadine Debois , Helene Huart , Fabienne Ficher ) 3: 27,76 q
- Kuba ( Ester Petitón , Odalys Hernandez , Tania Fernandez , Ana Fidelia Quirot ) 3: 29,78
- Keňa ( Geraldine Shitandayi , Florencie Wanjiru , Esther Kavaya , Francisca Chepkurui ) 3: 30,16
- Brazílie ( Suzete Montalvao , Maria Do Carmo Fialho , Soraya Vieira Telles , Maria Magnólia Souza Figueiredo ) 3: 30,91 (AR)
- Indie ( Vandana Shanbag , Vandana Rao , Shiny Wilson , PT Usha ) 3: 31,55 (AR)
2. rozcvička
- Východní Německo ( Kirsten Emmelmann , Dagmar Neubauer , Cornelia Ullrich , Petra Muller ) 3: 22,97 Q
- Bulharsko ( Malena Andonova , Rositsa Stamenova , Pepa Pavlova , Yuliana Marinova ) 3: 25,85 Q
- Západní Německo ( Karin Lix , Helga Arendt , Gudrun Abt , Gisela Kinzel ) 3: 26,75 Q
- Jamajka ( Cathy Rattray-Williams , Sandie Richards , Sandra Farmer-Patrick , Ilrey Oliver ) 3: 27,13 q
- Maďarsko ( Erzsebet Szabo , Erika Szopori , Noémi Bátori , Judit Forgács ) 3: 31,56
- Itálie ( Rossana Morabito , Cosetta Campana , Nevia Pistrino , Erica Rossi ) 3: 31,72
- Španělsko ( Rosa Colorado , Cristina Pérez , Montserrat Pujol , Blanca Lacambra ) 3: 32,01
- Irsko ( Michelle Walsh-Carroll , Barbara Johnson , Patricia Walsh , Patricia Amond ) 3: 32,56
Finále
- Východní Německo (Dagmar Neubauer, Kirsten Emmelmann, Petra Muller, Sabine Busch ) 3: 18,63 (ČR)
- Sovětský svaz (Aelita Yurchenko, Olga Nazarova, Mariya Pinigina, Olga Bryzgina) 3: 19,50
- USA (Diane Dixon, Denean Howard-Hill, Valerie Brisco-Hooks, Lillie Leatherwood) 3:21,04
- Kanada (Charmaine Crooks, Molly Killingbeck, Marita Payne-Wiggins, Jillian Richardson) 3: 24,11
- Západní Německo ( Ute Thimm , Helga Arendt, Gudrun Abt, Gisela Kinzel) 3: 24,94
- Jamajka (Cathy Rattray-Williams, Sandra Farmer-Patrick, Ilrey Oliver, Sandie Richards) 3: 27,51
- Francie (Nathalie Simon, Nadine Debois, Helene Huart, Fabienne Ficher) 3: 27,60
- Bulharsko ( Tsvetanka Ilieva , Rositsa Stamenova, Pepa Pavlova, Yuliana Marinova) 3: 30,24