1988 Ceny generálního guvernéra - 1988 Governor General's Awards
Každý vítěz cen generálního guvernéra za literární zásluhy v roce 1988 obdržel od kanadského generálního guvernéra 5 000 $ a medaili . Vítězové a nominovaní byli vybráni porotou spravovanou Kanadskou radou pro umění .
Anglický jazyk
Beletrie
Vítěz:
Další finalisté:
- Margaret Atwood , Kočičí oko
- Joan Clark , Vítězství Geraldine Gull
- Mark Frutkin , Atmospheres Apollinaire
- Kenneth Radu , Životní náklady
Poezie
Vítěz:
- Erín Moure , Furious
Další finalisté:
- Lorna Crozier , Angels of Flesh, Angels of Silence
- Christopher Dewdney , Zářivý inventář
- David McFadden , cikánská kytara
- Peter Dale Scott , přichází do Jakarty
Drama
Vítěz:
Další finalisté:
- Dennis Foon , Kůže z kůže a lhářů
- Tomson Highway , The Rez Sisters
- Maureen Hunter , Stopy na Měsíci
Literatura faktu
Vítěz:
- Anne Collinsová , Ve spánkové místnosti
Další finalisté:
- Pierre Berton , Arktický grál
- Alan Borovoy , Když se střetávají svobody
- Edith Iglauer , Rybaření s Johnem
Dětská literatura - text
Vítěz:
Další finalisté:
- Martha Brooks , Paradise Café a další příběhy
- Brian Doyle , Easy Avenue
- Jean malý , kousek po kousku
Dětská literatura - ilustrace
Vítěz:
- Kim LaFave , Amosův svetr
Další finalisté:
- Marie-Louise Gay , Anděl a lední medvěd
- Jillian Hulme Gilliland , Jak ďábel dostal svou kočku
- Dayal Kaur Khalsa , pražce
- Jan Thornhill , The Wildlife ABC
Překlad (z francouzštiny do angličtiny)
Vítěz:
- Philip Stratford , druhá šance
Další finalisté:
- Arnold Bennett , Historie dělnického hnutí v Quebecu
- Jane Brierley , A Man of Sentiment: The Memoirs of Philippe-Joseph Aubert de Gaspé
- David Homel , Jak se milovat s černochem
Francouzský jazyk
Beletrie
Vítěz:
- Jacques Folch-Ribas , Le Silence nebo Parfait Bonheur
Další finalisté:
- Noël Audet , L'Ombre de l'épervier
- Normand Chaurette , Scènes d'enfants
- Christian Mistral , upír
Poezie
Vítěz:
- Marcel Labine , Papiers d'épidémie
Další finalisté:
- François Charron , Le Monde narazí na překážku
- Louise Dupré , Bonheur
- Gilbert Langevin , La Saison hantée
Drama
Vítěz:
- Jean-Marc Dalpé , Le Chien
Další finalisté:
- Normand Canac-Markýz , Le Syndrome de Cézanne
- Marie-Francine Hébert , Oui ou non
- Marco Micone , Déjà l'agonie
- André Ricard , Le Déversoir des larmes
Literatura faktu
Vítěz:
- Patricia Smart , Écrire dans la maison du père
Další finalisté:
- Jacques Desautels , Dieux et Mythes de la Grèce ancienne
- Lucien Parizeau , Périples autour d'un langage
- Fernande Roy , Progrès, harmonie, liberté
Dětská literatura - text
Vítěz:
- Michèle Marineau , Cassiopée ou l'Été polonais
Další finalisté:
- Denis Côté , Les vězeníniers du zoo
- Cécile Gagnon , Châteaux de sable
- André Vanasse , Des Millions nalévají ne šanson
Dětská literatura - ilustrace
Vítěz:
- Philippe Béha , Les Jeux de Pic-Mots
Další finalisté:
- Sylvie Daigle , Le Mot de passe
- Pierre Pratt , Peut-il, peut-elle?
- Gilles Tibo , Simon et les flocons de neige
Překlad (z angličtiny do francouzštiny)
Vítěz:
- Didier Holtzwarth , Nucléus
Další finalisté:
- Gérard Boulad , Profese: Religieuse
- Jean Lévesque a Michèle Venet , Le Rêve d'une génération
- Michel Saint-Germain , Flagrant Délice