1990 NCAA Division I Men's Basketball Tournament - 1990 NCAA Division I Men's Basketball Tournament
Sezóna | 1989–1990 | ||||
---|---|---|---|---|---|
Týmy | 64 | ||||
Stránky finále |
McNichols Sports Arena Denver, Colorado |
||||
Šampionů |
UNLV Runnin 'Rebels (1. titul, 1. titulní hra, 3. poslední čtyři) |
||||
Runner-up |
Duke Blue Devils (4. hra o titul, 8. Final Four) |
||||
Semifinalisté | |||||
Vítězný trenér | Jerry Tarkanian (1. titul) | ||||
MOP | Anderson Hunt (UNLV) | ||||
Účast | 537 138 | ||||
Nejlepší střelec |
Dennis Scott Georgia Tech (153 bodů) |
||||
|
V roce 1990 NCAA divize já košíková mužů turnaje účastní 64 škol hrát v single-eliminace vůle určit národního šampiona NCAA divize já pánského košíkové vysoké školy . Začalo to 15. března 1990 a skončilo mistrovskou hrou 2. dubna v Denveru v Coloradu . Odehráno bylo celkem 63 her.
UNLV , trénovaný Jerry Tarkanianem , získal národní titul vítězstvím 103–73 ve finálovém zápase nad Duke , jehož trenérem byl Mike Krzyzewski . Přitom UNLV vytvořil rekord v basketbalovém turnaji mužů v NCAA divizi I s největším rozpětím vítězství v mistrovské hře. Výhra UNLV je naposledy, kdy škola z konference bez moci vyhrála mistrovský zápas. Anderson Hunt z UNLV byl vyhlášen nejvýznamnějším hráčem turnaje .
Tento turnaj je také připomínán pro emocionální běh Loyola Marymount v západní oblasti. V semifinále turnaje West Coast Conference se hvězdný útočník Lions Hank Gathers zhroutil a zemřel na srdeční onemocnění. Turnaj WCC byl okamžitě pozastaven a mistr pravidelné sezóny Lions dostal automatickou nabídku konference. Tým porazil New Mexico State , poté položil 34-bodový úder na obhájce národního šampiona Michigan a porazil Alabamu v Sweet Sixteen (jediná hra, ve které Loyola Marymount nezískala 100 a více bodů v turnaji), než narazila na eventuální šampion UNLV v krajském finále. Shromažďuje přítel z dětství Bo Kimble , nesporný vůdce týmu v důsledku tragédie, vzdal hold svému příteli tím, že se pokusil o jeho první volný hod v každé hře levákem, přestože byl pravák. (Gathers byl pravák, ale tolik se potýkal s trestnými hody, že se je na čas pokusil střílet levou rukou.) Kimble v turnaji provedl všechny své leváky.
Turnaj využíval nový systém časování vypůjčený od FIBA a NBA : když se hra hrála v aréně NBA, poslední minuta období se měří jako desetiny sekundy, nikoli celé sekundy jako v předchozích letech.
Jízdní řád a místa konání
Níže jsou uvedena místa, která byla vybrána jako hostitel každého kola turnaje 1990:
První a druhé kolo
- 15. a 17. března
- Východní region
- Středozápadní region
- Jihovýchodní region
- Západní region
- 16. a 18. března
- Východní region
- Středozápadní region
- Jihovýchodní region
- Západní region
Regionální semifinále a finále (Sweet Sixteen a Elite Eight)
- 22. a 24. března
- East Regional , Brendan Byrne Arena , East Rutherford, New Jersey
- Středozápadní region , Reunion Arena , Dallas, Texas
- 23. a 25. března
- Southeast Regional , Louisiana Superdome , New Orleans, Louisiana
- West Regional , Oakland – Alameda County Coliseum Arena , Oakland, Kalifornie
Národní semifinále a mistrovství (Final Four a Championship)
- 31. března a 2. dubna
Denver se stal 23. hostitelským městem a McNichols Sports Arena 26. hostitelským místem pro Final Four, což je jediný čas, kdy hostil. Dvě nová města, Oakland, Kalifornie a Richmond, Virginie, se stala hostitelskými městy v roce 1990. V regionu East Bay se hry nehrály od roku 1958, kdy hostil Cal's Men's Gym (nyní Haas Pavilion ); turnaj se od té doby dvakrát vrátil. Richmond se stal po Blacksburgu a Williamsburgu třetím městem ve Virginii, které pořádalo turnajové hry; jako předchozí města hostil pouze dvakrát. Turnaj se navíc vrátil do Knoxville poprvé od roku 1983, tentokrát v nové aréně Thompson – Boling. Tento rok také znamenal druhé a doposud poslední vystoupení Long Beach Areny v turnaji; s novějšími a většími místy v Los Angeles a Anaheimu se pravděpodobně brzy nevrátí. Jakékoli budoucí turnajové hry, které se budou hrát v oblasti San Franciska, se budou hrát v SAP Center nebo Chase Center & v Denveru v Ball Arena .
Týmy
Kraj | Semínko | tým | Trenér | Hotovo | Konečný odpůrce | Skóre |
---|---|---|---|---|---|---|
Východní | ||||||
Východní | 1 | Connecticut | Jim Calhoun | Elite 8 | 3 vévoda | L 79–78 |
Východní | 2 | Kansas | Roy Williams | Kolo 32 | 7 UCLA | L 71–70 |
Východní | 3 | Vévoda | Mike Krzyzewski | Národní běžec nahoru | 1 UNLV | L 103–73 |
Východní | 4 | La Salle | Speedy Morris | Kolo 32 | 5 Clemson | D 79–75 |
Východní | 5 | Clemson | Cliff Ellis | Sladkých šestnáct | 1 Connecticut | L 71–70 |
Východní | 6 | St. John's | Lou Carnesecca | Kolo 32 | 3 vévoda | D 76–72 |
Východní | 7 | UCLA | Jim Harrick | Sladkých šestnáct | 3 vévoda | L 90–81 |
Východní | 8 | Indiana | Bob Knight | Kolo 64 | 9 Kalifornie | L 65–63 |
Východní | 9 | Kalifornie | Lou Campanelli | Kolo 32 | 1 Connecticut | L 74–54 |
Východní | 10 | UAB | Gene Bartow | Kolo 64 | 7 UCLA | L 68–56 |
Východní | 11 | Chrám | John Chaney | Kolo 64 | 6 St. John's | L 81–65 |
Východní | 12 | BYU | Roger Reid | Kolo 64 | 5 Clemson | L 49–47 |
Východní | 13 | Jižní slečno | MK Turk | Kolo 64 | 4 La Salle | L 79–63 |
Východní | 14 | Richmondu | Dick Tarrant | Kolo 64 | 3 vévoda | L 81–46 |
Východní | 15 | Robert Morris | Jarrett Durham | Kolo 64 | 2 Kansas | L 79–71 |
Východní | 16 | Bostonská univerzita | Mike Jarvis | Kolo 64 | 1 Connecticut | L 76–52 |
Středozápad | ||||||
Středozápad | 1 | Oklahoma | Billy Tubbs | Kolo 32 | 8 Severní Karolína | L 79–77 |
Středozápad | 2 | Purdue | Gene Keady | Kolo 32 | 10 Texas | L 73–72 |
Středozápad | 3 | Georgetown | John Thompson | Kolo 32 | 6 Xavier | L 74–71 |
Středozápad | 4 | Arkansas | Nolan Richardson | Národní semifinále | 3 vévoda | L 97–83 |
Středozápad | 5 | Illinois | Lou Henson | Kolo 64 | 12 Dayton | L 88–86 |
Středozápad | 6 | Xavier | Pete Gillen | Sladkých šestnáct | 10 Texas | L 102–89 |
Středozápad | 7 | Gruzie | Hugh Durham | Kolo 64 | 10 Texas | L 100–88 |
Středozápad | 8 | Severní Karolina | Dean Smith | Sladkých šestnáct | 4 Arkansas | L 96–73 |
Středozápad | 9 | Stát Missouri na jihozápadě | Charlie Spoonhour | Kolo 64 | 8 Severní Karolína | L 83–70 |
Středozápad | 10 | Texas | Tom Penders | Elite 8 | 4 Arkansas | L 88–85 |
Středozápad | 11 | Kansaský stát | Lon Kruger | Kolo 64 | 6 Xavier | L 87–79 |
Středozápad | 12 | Dayton | Jim O'Brien | Kolo 32 | 4 Arkansas | L 86–84 |
Středozápad | 13 | Princeton | Pete Carril | Kolo 64 | 4 Arkansas | L 68–64 |
Středozápad | 14 | Texas Southern | Robert Moreland | Kolo 64 | 3 Georgetown | L 70–52 |
Středozápad | 15 | Severovýchodní Louisiana | Mike Vining | Kolo 64 | 2 Purdue | L 75–63 |
Středozápad | 16 | Stát Towson | Terry Truax | Kolo 64 | 1 Oklahoma | L 77–68 |
Jihovýchodní | ||||||
Jihovýchodní | 1 | Michiganský stát | Jud Heathcote | Sladkých šestnáct | 4 Georgia Tech | L 81–80 |
Jihovýchodní | 2 | Syrakusy | Jim Boeheim | Sladkých šestnáct | 6 Minnesota | L 82–75 |
Jihovýchodní | 3 | Missouri | Norm Stewart | Kolo 64 | 14 Severní Iowa | L 74–71 |
Jihovýchodní | 4 | Georgia Tech | Bobby Cremins | Národní semifinále | 1 UNLV | L 90–81 |
Jihovýchodní | 5 | LSU | Dale Brown | Kolo 32 | 4 Georgia Tech | L 94–91 |
Jihovýchodní | 6 | Minnesota | Clem Haskins | Elite 8 | 4 Georgia Tech | L 93–91 |
Jihovýchodní | 7 | Virginie | Terry Holland | Kolo 32 | 2 Syrakusy | L 63–61 |
Jihovýchodní | 8 | Houston | Pat Foster | Kolo 64 | 9 UC Santa Barbara | L 70–66 |
Jihovýchodní | 9 | UC Santa Barbara | Jerry Pimm | Kolo 32 | 1 Michiganský stát | L 62–58 |
Jihovýchodní | 10 | Notre Dame | Rypadlo Phelps | Kolo 64 | 7 Virginie | L 75–67 |
Jihovýchodní | 11 | UTEP | Don Haskins | Kolo 64 | 6 Minnesota | L 64–61 |
Jihovýchodní | 12 | Villanova | Rollie Massimino | Kolo 64 | 5 LSU | L 70–63 |
Jihovýchodní | 13 | Stát East Tennessee | Les Robinson | Kolo 64 | 4 Georgia Tech | L 99–83 |
Jihovýchodní | 14 | Severní Iowa | Eldon Miller | Kolo 32 | 6 Minnesota | L 81–78 |
Jihovýchodní | 15 | Stát Coppin | Ron Mitchell | Kolo 64 | 2 Syrakusy | L 70–48 |
Jihovýchodní | 16 | Murray State | Steve Newton | Kolo 64 | 1 Michiganský stát | L 75–71 |
Západ | ||||||
Západ | 1 | UNLV | Jerry Tarkanian | Mistr | 3 vévoda | Ž 103–73 |
Západ | 2 | Arizona | Loutna Olson | Kolo 32 | 7 Alabama | L 77–55 |
Západ | 3 | Michigan | Steve Fisher | Kolo 32 | 11 Loyola Marymount | L 149–115 |
Západ | 4 | Louisville | Denny Crum | Kolo 32 | 12 Stav míče | L 62–60 |
Západ | 5 | Stát Oregon | Jim Anderson | Kolo 64 | 12 Stav míče | L 54–53 |
Západ | 6 | Stát Nové Mexiko | Neil McCarthy | Kolo 64 | 11 Loyola Marymount | L 111–92 |
Západ | 7 | Alabama | Wimp Sanderson | Sladkých šestnáct | 11 Loyola Marymount | L 62–60 |
Západ | 8 | Stát Ohio | Randy Ayers | Kolo 32 | 1 UNLV | L 76–65 |
Západ | 9 | Prozřetelnost | Rick Barnes | Kolo 64 | 8 Ohio State | L 84–83 |
Západ | 10 | Stát Colorado | Boyd Grant | Kolo 64 | 7 Alabama | L 71–54 |
Západ | 11 | Loyola Marymount | Paul Westhead | Elite 8 | 1 UNLV | L 131–101 |
Západ | 12 | Stav míče | Dick Hunsaker | Sladkých šestnáct | 1 UNLV | L 69–67 |
Západ | 13 | Idaho | Kermit Davis | Kolo 64 | 4 Louisville | L 78–59 |
Západ | 14 | Stát Illinois | Bob Bender | Kolo 64 | 3 Michigan | L 76–70 |
Západ | 15 | Jižní Florida | Bobby Paschal | Kolo 64 | 2 Arizona | L 79–67 |
Západ | 16 | Little Rock | Mike Newell | Kolo 64 | 1 UNLV | L 102–72 |
Závorka
East Regional - East Rutherford, New Jersey
První kolo | Druhé kolo | Regionální semifinále | Regionální finále | ||||||||||||||||
1 | Connecticut | 76 | |||||||||||||||||
16 | Bostonská univerzita | 52 | |||||||||||||||||
1 | Connecticut | 74 | |||||||||||||||||
Hartfordu | |||||||||||||||||||
9 | Kalifornie | 54 | |||||||||||||||||
8 | Indiana | 63 | |||||||||||||||||
9 | Kalifornie | 65 | |||||||||||||||||
1 | Connecticut | 71 | |||||||||||||||||
5 | Clemson | 70 | |||||||||||||||||
5 | Clemson | 49 | |||||||||||||||||
12 | BYU | 47 | |||||||||||||||||
5 | Clemson | 79 | |||||||||||||||||
Hartfordu | |||||||||||||||||||
4 | La Salle | 75 | |||||||||||||||||
4 | La Salle | 79 | |||||||||||||||||
13 | Jižní slečno | 63 | |||||||||||||||||
1 | Connecticut | 78* | |||||||||||||||||
3 | Vévoda | 79 | |||||||||||||||||
6 | St. John's | 81 | |||||||||||||||||
11 | Chrám | 65 | |||||||||||||||||
6 | St. John's | 72 | |||||||||||||||||
Atlanta | |||||||||||||||||||
3 | Vévoda | 76 | |||||||||||||||||
3 | Vévoda | 81 | |||||||||||||||||
14 | Richmondu | 46 | |||||||||||||||||
3 | Vévoda | 90 | |||||||||||||||||
7 | UCLA | 81 | |||||||||||||||||
7 | UCLA | 68 | |||||||||||||||||
10 | UAB | 56 | |||||||||||||||||
7 | UCLA | 71 | |||||||||||||||||
Atlanta | |||||||||||||||||||
2 | Kansas | 70 | |||||||||||||||||
2 | Kansas | 79 | |||||||||||||||||
15 | Robert Morris | 71 |
* - označuje období přesčasů
Regionální závěrečné shrnutí
CBS
|
Sobota 24. března
|
#3 Duke Blue Devils 79 , #1 Connecticut Huskies 78 (OT) | ||
Body : A. Abdelnaby 27 Rebs : A. Abdelnaby 14 ASTS : B. Hurley 8 |
Pts: J. Gwynn, N. Henefeld 15 Rebs : N. Henefeld 6 Asts: C. Smith 5 Halftime Score: Duke, 37-30 End End of Regulation: 72-72 |
Brendan Byrne Arena - East Rutherford, New Jersey
Návštěvnost: 19 546 |
Středozápadní region - Dallas, Texas
První kolo | Druhé kolo | Regionální semifinále | Regionální finále | ||||||||||||||||
1 | Oklahoma | 77 | |||||||||||||||||
16 | Stát Towson | 68 | |||||||||||||||||
1 | Oklahoma | 77 | |||||||||||||||||
Austin | |||||||||||||||||||
8 | Severní Karolina | 79 | |||||||||||||||||
8 | Severní Karolina | 83 | |||||||||||||||||
9 | Stát Missouri | 70 | |||||||||||||||||
8 | Severní Karolina | 73 | |||||||||||||||||
4 | Arkansas | 96 | |||||||||||||||||
5 | Illinois | 86 | |||||||||||||||||
12 | Dayton | 88 | |||||||||||||||||
12 | Dayton | 84 | |||||||||||||||||
Austin | |||||||||||||||||||
4 | Arkansas | 86 | |||||||||||||||||
4 | Arkansas | 68 | |||||||||||||||||
13 | Princeton | 64 | |||||||||||||||||
4 | Arkansas | 88 | |||||||||||||||||
10 | Texas | 85 | |||||||||||||||||
6 | Xavier | 87 | |||||||||||||||||
11 | Kansaský stát | 79 | |||||||||||||||||
6 | Xavier | 74 | |||||||||||||||||
Indianapolis | |||||||||||||||||||
3 | Georgetown | 71 | |||||||||||||||||
3 | Georgetown | 70 | |||||||||||||||||
14 | Texas Southern | 52 | |||||||||||||||||
6 | Xavier | 89 | |||||||||||||||||
10 | Texas | 102 | |||||||||||||||||
7 | Gruzie | 88 | |||||||||||||||||
10 | Texas | 100 | |||||||||||||||||
10 | Texas | 73 | |||||||||||||||||
Indianapolis | |||||||||||||||||||
2 | Purdue | 72 | |||||||||||||||||
2 | Purdue | 75 | |||||||||||||||||
15 | Severovýchodní Louisiana | 63 |
Regionální závěrečné shrnutí
CBS
|
Sobota 24. března
|
#4 Arkansas Razorbacks 88 , #10 Texas Longhorns 85 | ||
Pts : L. Howell 21 Rebs : L. Howell, O. Miller 9 Asts : L. Mayberry 7 |
Pts: J. Wright , T. Mays 20 Rebs: L. Collie 14 Asts: T. Mays 5 Halftime Score: Arkansas, 43-36 |
Reunion Arena - Dallas, Texas
Návštěvnost: 16 413 |
Jihovýchodní region - New Orleans, Louisiana
První kolo | Druhé kolo | Regionální semifinále | Regionální finále | ||||||||||||||||
1 | Michiganský stát | 75 | |||||||||||||||||
16 | Murray State | 71* | |||||||||||||||||
1 | Michiganský stát | 62 | |||||||||||||||||
Knoxville | |||||||||||||||||||
9 | UC Santa Barbara | 58 | |||||||||||||||||
8 | Houston | 66 | |||||||||||||||||
9 | UC Santa Barbara | 70 | |||||||||||||||||
1 | Michiganský stát | 80* | |||||||||||||||||
4 | Georgia Tech | 81 | |||||||||||||||||
5 | LSU | 70 | |||||||||||||||||
12 | Villanova | 63 | |||||||||||||||||
5 | LSU | 91 | |||||||||||||||||
Knoxville | |||||||||||||||||||
4 | Georgia Tech | 94 | |||||||||||||||||
4 | Georgia Tech | 99 | |||||||||||||||||
13 | Stát East Tennessee | 83 | |||||||||||||||||
4 | Georgia Tech | 93 | |||||||||||||||||
6 | Minnesota | 91 | |||||||||||||||||
6 | Minnesota | 64 | |||||||||||||||||
11 | UTEP | 61* | |||||||||||||||||
6 | Minnesota | 81 | |||||||||||||||||
Richmondu | |||||||||||||||||||
14 | Severní Iowa | 78 | |||||||||||||||||
3 | Missouri | 71 | |||||||||||||||||
14 | Severní Iowa | 74 | |||||||||||||||||
6 | Minnesota | 82 | |||||||||||||||||
2 | Syrakusy | 75 | |||||||||||||||||
7 | Virginie | 75 | |||||||||||||||||
10 | Notre Dame | 67 | |||||||||||||||||
7 | Virginie | 61 | |||||||||||||||||
Richmondu | |||||||||||||||||||
2 | Syrakusy | 63 | |||||||||||||||||
2 | Syrakusy | 70 | |||||||||||||||||
15 | Stát Coppin | 48 |
* - označuje období přesčasů
Regionální závěrečné shrnutí
CBS
|
Neděle 25. března
|
#4 Georgia Tech Yellow Jackets 93 , #6 Minnesota Golden Gophers 91 | ||
Pts : D. Scott 40 Rebs : K. Anderson 8 Asts : K. Anderson 3 |
Pts: W. Burton 35 Rebs: R. Coffey 9 Asts: M. Newbern 6 Poločasové skóre: Minnesota, 49–47 |
Louisiana Superdome - New Orleans
Účast: 17 782 |
West Regional - Oakland, Kalifornie
První kolo | Druhé kolo | Regionální semifinále | Regionální finále | ||||||||||||||||
1 | UNLV | 102 | |||||||||||||||||
16 | Arkansas - Little Rock | 72 | |||||||||||||||||
1 | UNLV | 76 | |||||||||||||||||
Salt Lake City | |||||||||||||||||||
8 | Stát Ohio | 65 | |||||||||||||||||
8 | Stát Ohio | 84 | |||||||||||||||||
9 | Prozřetelnost | 83* | |||||||||||||||||
1 | UNLV | 69 | |||||||||||||||||
12 | Stav míče | 67 | |||||||||||||||||
5 | Stát Oregon | 53 | |||||||||||||||||
12 | Stav míče | 54 | |||||||||||||||||
12 | Stav míče | 62 | |||||||||||||||||
Salt Lake City | |||||||||||||||||||
4 | Louisville | 60 | |||||||||||||||||
4 | Louisville | 78 | |||||||||||||||||
13 | Idaho | 59 | |||||||||||||||||
1 | UNLV | 131 | |||||||||||||||||
11 | Loyola Marymount | 101 | |||||||||||||||||
6 | Stát Nové Mexiko | 92 | |||||||||||||||||
11 | Loyola Marymount | 111 | |||||||||||||||||
11 | Loyola Marymount | 149 | |||||||||||||||||
Dlouhá pláž | |||||||||||||||||||
3 | Michigan | 115 | |||||||||||||||||
3 | Michigan | 76 | |||||||||||||||||
14 | Stát Illinois | 70 | |||||||||||||||||
11 | Loyola Marymount | 62 | |||||||||||||||||
7 | Alabama | 60 | |||||||||||||||||
7 | Alabama | 71 | |||||||||||||||||
10 | Stát Colorado | 54 | |||||||||||||||||
7 | Alabama | 77 | |||||||||||||||||
Dlouhá pláž | |||||||||||||||||||
2 | Arizona | 55 | |||||||||||||||||
2 | Arizona | 79 | |||||||||||||||||
15 | Jižní Florida | 67 |
* - označuje období přesčasů
Regionální závěrečné shrnutí
CBS
|
Neděle 25. března
|
#1 UNLV Runnin 'Rebels 131 , #11 Loyola Marymount Lions 101 | ||
PTS : S. Augmon 33 Rebs : L. Johnson 18 ASTS : A. Hunt 13 |
Pts: B. Kimble 42 Rebs: B. Kimble 11 Asts: T. Lowery 6 Poločasové skóre: UNLV, 67–47 |
Oakland – Alameda County Coliseum Arena - Oakland, Kalifornie
Účast: 14 298 |
Final Four - Denver, Colorado
Národní semifinále | Hra národního mistrovství | ||||||||
E3 | Vévoda | 97 | |||||||
M4 | Arkansas | 83 | |||||||
E3 | Vévoda | 73 | |||||||
W1 | UNLV | 103 | |||||||
S4 | Georgia Tech | 81 | |||||||
W1 | UNLV | 90 |
Souhrny her
CBS
|
31. března
|
#1 UNLV Runnin 'Rebels 90 , #4 Georgia Tech Yellow Jackets 81 | ||
PTS : S. Augmon 22 Rebs : M. Scurry 11 ASTS : A. Hunt 7 |
Pts: D. Scott 29 Rebs: J. McNeil 9 Asts: K. Anderson 8 Poločasové skóre: Georgia Tech 53–46 |
McNichols Arena - Denver
Návštěvnost: 17 675 |
CBS
|
31. března
|
#3 Duke Blue Devils 97 , #4 Arkansas Razorbacks 83 | ||
Pts : P. Henderson 28 Rebs : C. Laettner 14 Asts : B. Hurley 6 |
Pts: T. Den 27 Rebs: T. Den 7 Asts: L. Mayberry 6 Poločasové skóre: Duke, 46–43 |
McNichols Arena - Denver
Návštěvnost: 17 675 |
Národní mistrovství
CBS
|
2. dubna
|
#1 UNLV Runnin 'Rebels 103 , #3 Duke Blue Devils 73 | ||
Pts : A. Hunt 29 Rebs : L. Johnson 11 Asts : S. Augmon 7 |
Body: P. Henderson 21 Rebs: C Laettner 9 ASTS: C Laettner 5 takové je skóre: UNLV, 47-35 |
McNichols Arena - Denver
Návštěvnost: 17 675 |
Hlasatelé
CBS vysílala všechny turnajové hry.
- Brent Musburger a Billy Packer - první kolo (Ohio State – Providence) v Salt Lake City, Utah; Druhé kolo v Austinu v Texasu a Richmondu ve Virginii; West Regional v Oaklandu v Kalifornii; Final Four v Denveru, Colorado. Musburgerovy závěrečné hry pro CBS.
- Dick Stockton a Hubie Brown - druhé kolo v Atlantě ve státě Georgia; East Regional ve městě East Rutherford, New Jersey
- James Brown a Bill Raftery - druhé kolo v Hartfordu, Connecticutu a Indianapolis, Indiana; Středozápadní region v Dallasu, Texas
- Greg Gumbel a Quinn Buckner -první kolo (New Mexico State – Loyola-Marymount) a druhé kolo na Long Beach v Kalifornii; Jihovýchodní region v New Orleans, Louisiana
- Brad Nessler a Tom Heinsohn - druhé kolo v Knoxville, Tennessee
- Tim Brant a Len Elmore - druhé kolo v Salt Lake City, Utah
- Bob Carpenter a Clark Kellogg - první kolo (Indiana – Kalifornie, Clemson – Brigham Young) v Hartfordu, Connecticut
- Mike Gorman a Ron Perry - první kolo (La Salle – Southern Mississippi) v Hartfordu, Connecticut
- Fred White a Larry Conley - první kolo (St. John's – Temple, Kansas – Robert Morris) v Atlantě ve státě Georgia
- Ralph Hacker a Dan Belluomini - první kolo (UCLA – UAB) v Atlantě ve státě Georgia
- Ron Franklin a Bob Ortegel - první kolo (North Carolina – SW Missouri State, Arkansas – Princeton) v Austinu, Texas
- Tom Hammond a Gary Thompson - první kolo (Georgetown – Texas Southern, Georgia – Texas) v Indianapolis, Indiana
- Mick Hubert a Gary Thompson - první kolo (stát Xavier – Kansas) v Indianapolis, Indiana; První kolo (Arizona – Jižní Florida) na Long Beach v Kalifornii
- Mike Patrick a Dan Bonner - první kolo (Missouri – Northern Iowa, Syracuse – Coppin State) v Richmondu ve Virginii
- Bob Rathbun a Bucky Waters - první kolo (Minnesota – UTEP) v Richmondu ve Virginii
- Bob Rathbun a Mimi Griffin - první kolo (Virginie - Notre Dame) v Richmondu ve Virginii
- Wayne Larrivee a Bruce Larson -první kolo (UNLV – Arkansas-Little Rock, Oregon State – Ball State) v Salt Lake City, Utah
- John Sanders a Len Elmore - první kolo (Louisville – Idaho) v Salt Lake City, Utah
- Barry Tomkins a Mike Rice - první kolo (Alabama – Colorado State, Michigan – Illinois State) na Long Beach v Kalifornii
Turnajové poznámky
- Výhra UNLV 103–73 nad Duke znamenala poprvé v historii Final Four, že ve hře o titul bylo získáno 100 bodů.
- Výhra Loyoly Marymount 149–115 nad Michiganem vytváří nový turnajový rekord pro většinu kombinovaných bodů (264).
- Národní šampion UNLV získal v turnaji 571 bodů a vytvořil rekord ve většině bodů získaných národním šampionem.
Viz také
- 1990 NCAA Division II Men's Basketball Tournament
- 1990 NCAA Division III Pánské basketbalový turnaj
- Basketbalový turnaj žen NCAA divize I žen
- Basketbalový turnaj žen NCAA Division II
- Basketbalový turnaj žen NCAA Division III
- 1990 Národní pozvánkový turnaj
- Národní turnaj ženských pozvánek
- 1990 NAIA divize I basketbalový turnaj mužů
- Ženský basketbalový turnaj NAIA divize I