Halové mistrovství Evropy v atletice 1992 - 1992 European Athletics Indoor Championships
Halové mistrovství Evropy v atletice 1992 | |
---|---|
Termíny | 28. února - 1. března |
Hostující město |
Janov Itálie |
Místo | Palasport di Genova |
Události | 27 |
Účast | 439 sportovců z 35 zemí |
|
K 22. Halové mistrovství Evropy v atletice se konaly v roce 1992 v Janově , Itálie . Jednalo se o první vydání, které se bude konat dvakrát ročně, nikoli každoročně, a také první, které se bude konat po dobu tří dnů, na rozdíl od dvou. Rovněž to znamenalo debut kombinovaných akcí na mistrovství.
Souhrn medaile
Muži
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 metrů |
Jason Livingston ( GBR ) | 6,53 | Vitaliy Savin ( EUN ) | 6.54 | Michael Rosswess ( GBR ) | 6.62 |
200 metrů |
Nikolay Antonov ( BUL ) | 20,41 NR | Daniel Sangouma ( FRA ) | 20,64 | Aleksandr Goremykin ( EUN ) | 21.09 |
400 metrů |
Slobodan Branković ( YUG ) | 46,33 | Andrea Nuti ( ITA ) | 46,37 | David Grindley ( GBR ) | 46,60 |
800 metrů |
Luis Javier González ( ESP ) | 1: 46,80 | José Arconada ( ESP ) | 1: 47,16 | Tonino Viali ( ITA ) | 1: 47,22 |
1500 metrů |
Matthew Yates ( GBR ) | 3: 42,32 | Sergey Melnikov ( EUN ) | 3: 42,44 | Branko Zorko ( CRO ) | 3: 42,85 |
3000 metrů |
Gennaro Di Napoli ( ITA ) | 7: 47,24 | John Mayock ( GBR ) | 7: 48,47 | José Luis González ( ESP ) | 7: 48,92 |
60 metrů překážek |
Igors Kazanovs ( LAT ) | 7.55 | Tomasz Nagórka ( POL ) | 7,69 | Jiří Hudec ( TCH ) | 7,72 |
5000 metrů chůze |
Giovanni De Benedictis ( ITA ) | 18: 19,97 NR | Frants Kostyukevich ( EUN ) | 18: 25,40 | Stefan Johansson ( SWE ) | 18: 27,95 NR |
High Jump |
Patrik Sjöberg ( SWE ) | 2.38 | Sorin Matei ( ROM ) | 2.36 |
Ralf Sonn ( GER ) Dragutin Topić ( YUG ) |
2.29 |
Petr Bochkaryov ( EUN ) | 5,85 | István Bagyula ( HUN ) | 5,80 | Konstantin Semjonov ( EUN ) | 5,60 | |
Dmitrij Bagryanov ( EUN ) | 8.12 | Konstantin Krause ( GER ) | 8,04 | Jarmo Kärnä ( FIN ) | 7,96 | |
Trojskok |
Leonid Voloshin ( EUN ) | 17,35 | Serge Hélan ( FRA ) | 17,18 | Vasilij Sokov ( EUN ) | 17.01 |
Vrh koulí |
Aleksandr Bagach ( EUN ) | 20,75 | Aleksandr Klimenko ( EUN ) | 20.02 | Klaus Bodenmüller ( AUT ) | 19,99 |
Christian Plaziat ( FRA ) | 6418 WR | Robert Změlík ( TCH ) | 6118 | Antonio Peñalver ( ESP ) | 6062 |
Ženy
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 metrů |
Zhanna Tarnopolskaya ( EUN ) | 7.17 | Anelia Nuneva ( BUL ) | 7.29 | Nadežda Roshchupkina ( EUN ) | 7,31 |
200 metrů |
Oksana Stepicheva ( EUN ) | 23,18 | Iolanda Oanta ( ROM ) | 23.23 | Sabine Tröger ( AUT ) | 23,35 |
400 metrů |
Sandra Myers ( ESP ) | 51,21 | Olga Bryzgina ( EUN ) | 51,48 | Yelena Golesheva ( EUN ) | 52,07 |
800 metrů |
Ella Kovacs ( ROM ) | 1: 59,98 | Inna Yevseyeva ( EUN ) | 2: 00,26 | Yelena Afanasyeva ( EUN ) | 2: 00,69 |
1500 metrů |
Yekaterina Podkopayeva ( EUN ) | 4: 06,61 | Lyubov Kremlyova ( EUN ) | 4: 06,62 | Doina Melinte ( ROM ) | 4: 06,90 |
3000 metrů |
Margareta Keszeg ( ROM ) | 8: 59,80 | Tatyana Dorovskikh ( EUN ) | 9: 00,15 | Rita Marquard ( GER ) | 9: 00,99 |
60 metrů překážek |
Lyudmila Narozhilenko ( EUN ) | 7,82 | Monique Ewanjé-Épée ( FRA ) | 7,99 | Yordanka Donkova ( BUL ) | 8,03 |
3000 metrů chůze |
Alina Ivanova ( EUN ) | 11: 49,99 | Ileana Salvador ( ITA ) | 11: 53,23 NR | Beate Anders ( GER ) | 11: 55,41 |
High Jump |
Heike Henkel ( GER ) | 2.02 | Stefka Kostadinová ( BUL ) | 2.02 | Yelena Yelesina ( EUN ) | 1,94 |
Larysa Berezhna ( EUN ) | 7.00 | Marieta Ilcu ( ROM ) | 6,74 | Ljudmila Ninova ( AUT ) | 6,60 | |
Trojskok |
Inessa Kravets ( EUN ) | 14.15 | Sofiya Bozhanova ( BUL ) | 13,98 | Helga Radtke ( GER ) | 13,75 |
Vrh koulí |
Natalya Lisovskaya ( EUN ) | 20,70 | Svetla Mitkova ( BUL ) | 20.06 | Astrid Kumbernuss ( GER ) | 19,37 |
Pětiboj |
Liliana Nastase ( ROM ) | 4701 | Petra Vaideanu ( ROM ) | 4677 | Urszula Włodarczyk ( POL ) | 4651 |
Medaile tabulka
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sjednocený tým (EUN) | 12 | 8 | 7 | 27 |
2 | Rumunsko (ROM) | 3 | 4 | 1 | 8 |
3 | Itálie (ITA) | 2 | 2 | 1 | 5 |
4 | Velká Británie (GBR) | 2 | 1 | 2 | 5 |
Španělsko (ESP) | 2 | 1 | 2 | 5 | |
6 | Bulharsko (BUL) | 1 | 4 | 1 | 6 |
7 | Francie (FRA) | 1 | 3 | 1 | 5 |
8 | Německo (GER) | 1 | 1 | 4 | 6 |
9 | Švédsko (SWE) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Jugoslávie (YUG) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | Lotyšsko (LAT) | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Československo (TCH) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polsko (POL) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
14 | Maďarsko (HUN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 3 | 3 |
16 | Chorvatsko (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finsko (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem (17 národů) | 27 | 27 | 28 | 82 |
Zúčastněné národy
- Albánie (1)
- Andorra (4)
- Rakousko (11)
- Belgie (5)
- Bulharsko (17)
- Chorvatsko (3)
- Kypr (2)
- Československo (18)
- Dánsko (2)
- Estonsko (1)
- Finsko (9)
- Francie (30)
- Německo (44)
- Velká Británie (30)
- Řecko (9)
- Maďarsko (9)
- Island (1)
- Irsko (5)
- Izrael (2)
- Itálie (49)
- Lotyšsko (9)
- Litva (7)
- Nizozemsko (10)
- Norsko (9)
- Polsko (12)
- Portugalsko (10)
- Rumunsko (16)
- San Marino (3)
- Slovinsko (3)
- Španělsko (25)
- Švédsko (12)
- Švýcarsko (16)
- Turecko (6)
- Sjednocený tým (43)
- Jugoslávie (6)
Viz také
externí odkazy
- Výsledky - muži na GBRathletics.com
- Výsledky - ženy na GBRathletics.com
- SZÚ