Mistrovství světa v plavání 1994 - 1994 World Aquatics Championships
Mistrovství světa FINA 1994 | ||
---|---|---|
Potápění | ||
Individuální | ||
1 m | muži | ženy |
3 m | muži | ženy |
10 m | muži | ženy |
Plavání na otevřené vodě | ||
25 km | muži | ženy |
Plavání | ||
Volný styl | ||
50 m | muži | ženy |
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
800 m | muži | ženy |
1500 m | muži | ženy |
Znak | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Prsa | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Motýl | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Individuální směs | ||
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
Freestyle štafeta | ||
4 × 100 m | muži | ženy |
4 × 200 m | muži | ženy |
Medley relé | ||
4 × 100 m | muži | ženy |
Synchronizované plavání | ||
Sólo | ženy | |
Duet | ženy | |
tým | ženy | |
Vodní pólo | ||
Turnaj | muži | ženy |
Mezi 1994 FINA světa Teraristika Mistrovství se konalo v Římě , Itálie od 1. září a 11. září 1994.
Medaile tabulka
* Hostitelská země ( Itálie )
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Čína (CHN) | 16 | 10 | 2 | 28 |
2 | USA (USA) | 7 | 10 | 8 | 25 |
3 | Rusko (RUS) | 5 | 7 | 5 | 17 |
4 | Austrálie (AUS) | 5 | 3 | 4 | 12 |
5 | Maďarsko (HUN) | 3 | 3 | 4 | 10 |
6 | Finsko (FIN) | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Španělsko (ESP) | 1 | 2 | 0 | 3 |
Švédsko (SWE) | 1 | 2 | 0 | 3 | |
9 | Německo (GER) | 1 | 1 | 6 | 8 |
10 | Kanada (CAN) | 1 | 1 | 3 | 5 |
11 | Itálie (ITA) * | 1 | 0 | 2 | 3 |
12 | Polsko (POL) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Zimbabwe (ZIM) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14 | Japonsko (JPN) | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Nový Zéland (NZL) | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | Nizozemsko (NED) | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Belgie (BEL) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Brazílie (PODPRSENKA) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Kostarika (CRC) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
20 | Litva (LTU) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mexiko (MEX) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem (21 národů) | 45 | 45 | 45 | 135 |
Výsledek
Potápění
- Muži
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1 m odrazový můstek | Evan Stewart ( ZIM ) | Lan Wei ( CHN ) | Brian Earley ( USA ) |
3 m odrazový můstek | Yu Zhuocheng ( CHN ) | Dmitrij Sautin ( RUS ) | Wang Tianling ( CHN ) |
10 m nástupiště | Dmitrij Sautin ( RUS ) | Sun Shuwei ( CHN ) | Vladimir Timoshinin ( RUS ) |
- Ženy
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1 m odrazový můstek | Chen Lixia ( CHN ) | Tan Shuping ( CHN ) | Annie Pelletier ( CAN ) |
3 m odrazový můstek | Tan Shuping ( CHN ) | Vera Ilyina ( RUS ) | Claudia Böckner ( GER ) |
10 m nástupiště | Fu Mingxia ( CHN ) | Chi Bin ( CHN ) | María José Alcalá ( MEX ) |
Plavání na otevřené vodě
- Muži
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
25 km | Greg Streppel ( CAN ) | David Bates ( AUS ) | Aleksey Akatyev ( RUS ) |
- Ženy
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
25 km | Melissa Cunningham ( AUS ) | Rita Kovács ( HUN ) | Shelley Taylor-Smith ( AUS ) |
Plavání
- Muži
- Ženy
Synchronizované plavání
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Solo rutina | Becky Dyroen-Lancer ( USA ) | Fumiko Okuno ( JPN ) | Lisa Alexander ( CAN ) |
Duetová rutina |
Becky Dyroen-Lancer ( USA ) Jill Suduth ( USA ) |
Fumiko Okuno ( JPN ) Miya Tachibana ( JPN ) |
Lisa Alexander ( CAN ) Erin Woodley ( CAN ) |
Týmová rutina | USA (USA) | Kanada (CAN) | Japonsko (JPN) |
Vodní pólo
- Muži
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
tým | Itálie | Španělsko | Rusko |
- Ženy
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
tým | Maďarsko | Holandsko | Itálie |
externí odkazy
- Výsledky Swim Swimings vyžadují heslo