Davis Cup 1995 - 1995 Davis Cup
Detaily | |
---|---|
Doba trvání | 3. února - 3. prosince |
Edice | 84. |
Týmy | 115 |
Mistr | |
Vítězný národ | Spojené státy |
← 1994
1996 →
|
1995 Davis Cup (také známý jako 1995 Davisova poháru od NEC pro účely sponzorování) byl 84. ročník Davisova poháru , nejdůležitější turnaj mezi národními týmy v mužském tenise. Do soutěže se přihlásilo 115 týmů, 16 ve světové skupině, 25 v zóně Ameriky, 29 v zóně Asie / Oceánie a 45 v zóně Evropa / Afrika. Na turnaji se poprvé objevily Bermudy , Etiopie , Kazachstán , Makedonie , Moldavsko a Tichá Oceánie .
USA porazil Rusko ve finále, které se konalo na Olympijském stadionu v Moskvě , Rusku , na 1-3 prosince, získat jejich titul 31. celkově.
Světová skupina
Zúčastněné týmy | |||
---|---|---|---|
Austrálie |
Rakousko |
Belgie |
Chorvatsko |
Česká republika |
Dánsko |
Francie |
Německo |
Itálie |
Holandsko |
Rusko |
Jižní Afrika |
Španělsko |
Švédsko |
Švýcarsko |
Spojené státy |
Kreslit
První kolo 3. – 6. Února |
Čtvrtfinále 31. března – 2. dubna |
Semifinále 22. – 24. Září |
Konečné 1. – 3. Prosince |
|||||||||||||||
Petrohrad , Spojené státy americké (vnitřní koberec) | ||||||||||||||||||
Spojené státy | 4 | |||||||||||||||||
Palermo , Itálie (jíl) | ||||||||||||||||||
Francie | 1 | |||||||||||||||||
Spojené státy | 5 | |||||||||||||||||
Neapol , Itálie (jíl) | ||||||||||||||||||
Itálie | 0 | |||||||||||||||||
Česká republika | 1 | |||||||||||||||||
Las Vegas , USA (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Itálie | 4 | |||||||||||||||||
Spojené státy | 4 | |||||||||||||||||
Kodaň , Dánsko (vnitřní koberec) | ||||||||||||||||||
Švédsko | 1 | |||||||||||||||||
Švédsko | 3 | |||||||||||||||||
Växjö , Švédsko (vnitřní koberec) | ||||||||||||||||||
Dánsko | 2 | |||||||||||||||||
Švédsko | 5 | |||||||||||||||||
Vídeň , Rakousko (tvrdý vnitřní) | ||||||||||||||||||
Rakousko | 0 | |||||||||||||||||
Španělsko | 1 | |||||||||||||||||
Moskva , Rusko (hala na hřišti) | ||||||||||||||||||
Rakousko | 4 | |||||||||||||||||
Spojené státy | 3 | |||||||||||||||||
Durban , Jižní Afrika (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Rusko | 2 | |||||||||||||||||
Jižní Afrika | 3 | |||||||||||||||||
Moskva , Rusko (vnitřní koberec) | ||||||||||||||||||
Austrálie | 2 | |||||||||||||||||
Jižní Afrika | 1 | |||||||||||||||||
Antverpy , Belgie (hlina na hřišti) | ||||||||||||||||||
Rusko | 4 | |||||||||||||||||
Belgie | 1 | |||||||||||||||||
Moskva , Rusko (hala na hřišti) | ||||||||||||||||||
Rusko | 4 | |||||||||||||||||
Rusko | 3 | |||||||||||||||||
Ženeva , Švýcarsko (hala na hřišti) | ||||||||||||||||||
Německo | 2 | |||||||||||||||||
Švýcarsko | 1 | |||||||||||||||||
Utrecht , Nizozemsko (tvrdý vnitřní) | ||||||||||||||||||
Holandsko | 4 | |||||||||||||||||
Holandsko | 1 | |||||||||||||||||
Karlsruhe , Německo (tvrdý vnitřní) | ||||||||||||||||||
Německo | 4 | |||||||||||||||||
Chorvatsko | 1 | |||||||||||||||||
Německo | 4 |
Finále
Rusko vs. Spojené státy
Rusko 2 |
Olympijský stadion , Moskva , Rusko 1. – 3. Prosince 1995 antuka (uvnitř) |
USA 3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Světové kvalifikační kolo skupiny
Datum: 22. – 24. Září
Osm prohrávajících týmů v prvním kole remíz Světové skupiny a osm vítězů finálových remíz Zonal Group I soutěžilo v kvalifikačním kole Světové skupiny o místa ve Světové skupině z roku 1996 .
Domácí tým | Skóre | Hostující tým | Umístění | Místo | Dveře | Povrch |
---|---|---|---|---|---|---|
Maďarsko | 3–2 | Austrálie | Budapešť | Kisstadion | Venkovní | Jíl |
Norsko | 0–5 | Belgie | Oslo | Riksanlegget | Krytý | Tvrdý |
Indie | 3–2 | Chorvatsko | Nové Dillí | Národní sportovní klub | Venkovní | Tráva |
Česká republika | 4–1 | Zimbabwe | Praha | Národní centrum | Venkovní | Jíl |
Venezuela | 2–3 | Dánsko | Caracas | Národní centrum | Venkovní | Jíl |
Mexiko | 3–2 | Španělsko | Mexico City | Club Alemán de México | Venkovní | Tvrdý |
Maroko | 0–5 | Francie | Casablanca | Complexe Al Amal | Venkovní | Jíl |
Nový Zéland | 1–4 | Švýcarsko | Hamilton | Pavilon Mystery Creek | Venkovní | Tvrdý |
- Belgie , Česká republika , Dánsko , Francie a Švýcarsko zůstávají ve světové skupině v roce 1996.
- V roce 1996 bylo Maďarsko , Indie a Mexiko povýšeno do světové skupiny.
- Maroko , Nový Zéland , Norsko , Venezuela a Zimbabwe zůstávají v zonální skupině I v roce 1996.
- Austrálie , Chorvatsko a Španělsko byly zařazeny do Zonal Group I v roce 1996.
Americas Zone
Skupina I
Play-off druhého kola 22. – 24. Září |
Play-off prvního kola 31. března – 2. dubna |
První kolo 3. – 5. Února |
Druhé kolo 31. března – 2. dubna |
|||||||||||||||||
Caracas , Venezuela (tvrdý povrch) | ||||||||||||||||||||
Uruguay | 0 | |||||||||||||||||||
Santiago , Chile (jíl) | Venezuela | 5 | Caracas , Venezuela (tvrdý povrch) | |||||||||||||||||
Uruguay | 0 | Venezuela | 3 | |||||||||||||||||
Chile | 5 | Buenos Aires , Argentina (jíl) | Argentina | 2 | ||||||||||||||||
Argentina | 3 | |||||||||||||||||||
Lima , Peru (tvrdý povrch) | Chile | 2 | ||||||||||||||||||
Uruguay | 1 | |||||||||||||||||||
Peru | 4 | Rio de Janeiro , Brazílie (antuka) | ||||||||||||||||||
Bahamy | 0 | |||||||||||||||||||
Lima , Peru (jíl) | Brazílie | 5 | Mexico City , Mexico (tvrdý) | |||||||||||||||||
Bahamy | 3 | Brazílie | 1 | |||||||||||||||||
Peru | 2 | Mexico City , Mexico (tvrdý) | Mexiko | 4 | ||||||||||||||||
Mexiko | 3 | |||||||||||||||||||
Peru | 1 | |||||||||||||||||||
Uruguay sestoupil do skupiny II v roce 1996. |
Venezuela a Mexiko postoupily do kvalifikačního kola světové skupiny.
|
Skupina II
Play-off o sestup 31. března – 2. dubna |
První kolo 3. – 5. Února |
Druhé kolo 31. března – 2. dubna |
Třetí kolo 22. – 24. Září |
|||||||||||||||||
Guayaquil , Ekvádor (jíl) | ||||||||||||||||||||
Kuba | 2 | |||||||||||||||||||
Cochabamba , Bolívie (jíl) | Ekvádor | 3 | Guayaquil , Ekvádor (jíl) | |||||||||||||||||
Kuba | 5 | Ekvádor | 5 | |||||||||||||||||
Bolívie | 0 | Guatemala City , Guatemala (tvrdý povrch) | Guatemala | 0 | ||||||||||||||||
Guatemala | 4 | |||||||||||||||||||
Bolívie | 1 | Victoria , Kanada (vnitřní koberec) | ||||||||||||||||||
Ekvádor | 2 | |||||||||||||||||||
Asunción , Paraguay (jíl) | Kanada | 3 | ||||||||||||||||||
Paraguay | 2 | |||||||||||||||||||
Port-au-Prince , Haiti (jíl) | Kolumbie | 3 | Kelowna , Kanada (vnitřní koberec) | |||||||||||||||||
Paraguay | 3 | Kolumbie | 0 | |||||||||||||||||
Haiti | 2 | Port-au-Prince , Haiti (jíl) | Kanada | 5 | ||||||||||||||||
Haiti | 2 | |||||||||||||||||||
Kanada | 3 | |||||||||||||||||||
Bolívie a Haiti sestoupily do skupiny III v roce 1996.
|
Kanada povýšena do skupiny I v roce 1996. |
Skupina III
- Místo: Tenisový klub Santo Domingo , Santo Domingo , Dominikánská republika
- Datum: 1. – 5. Března
Skupina A
PUR | DOM | CRC | EÚD | BER | ||
1 | Portoriko (4–0) | 2–1 | 3–0 | 2–1 | 3–0 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Dominikánská republika (3–1) | 1–2 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | |
3 | Kostarika (2–2) | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 3–0 | |
4 | Východní Karibik (1–3) | 1–2 | 1–2 | 1–2 | 3–0 | |
5 | Bermudy (0–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 |
Skupina B
BAR | ESA | DŽEM | TRI | ||
1 | Barbados (3–0) | 3–0 | 2–1 | 3–0 | |
---|---|---|---|---|---|
2 | Salvador (2–1) | 0–3 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Jamajka (1–2) | 1–2 | 0–3 | 2–1 | |
4 | Trinidad a Tobago (0–3) | 0–3 | 0–3 | 1–2 |
Zóna Asie / Oceánie
Skupina I
Play-off druhého kola 22. – 24. Září |
Play-off prvního kola 31. března – 2. dubna |
První kolo 3. – 5. Února |
Druhé kolo 31. března – 2. dubna |
|||||||||||||||||
Wellington , Nový Zéland (tvrdý) | ||||||||||||||||||||
Nový Zéland | 5 | |||||||||||||||||||
Jakarta , Indonésie (jíl) | Čínský Tchaj-pej | 0 | Christchurch , Nový Zéland (tráva) | |||||||||||||||||
Čínský Tchaj-pej | 1 | Nový Zéland | 4 | |||||||||||||||||
Indonésie | 4 | Soul , Jižní Korea (vnitřní koberec) | Jižní Korea | 1 | ||||||||||||||||
Indonésie | 0 | |||||||||||||||||||
Causeway Bay , Hong Kong (tvrdý povrch) | Jižní Korea | 5 | ||||||||||||||||||
Čínský Tchaj-pej | 5 | |||||||||||||||||||
Hongkong | 0 | Manila , Filipíny (hlína na hřišti) | ||||||||||||||||||
Filipíny | 3 | |||||||||||||||||||
Fujisawa , Japonsko (tvrdý vnitřní) | Japonsko | 2 | Nové Dillí , Indie (tráva) | |||||||||||||||||
Japonsko | 5 | Filipíny | 0 | |||||||||||||||||
Hongkong | 0 | Kalkata , Indie (tráva) | Indie | 5 | ||||||||||||||||
Hongkong | 1 | |||||||||||||||||||
Indie | 4 | |||||||||||||||||||
Hong Kong sestoupil do skupiny II v roce 1996. |
Nový Zéland a Indie postoupily do kvalifikačního kola světové skupiny.
|
Skupina II
Play-off o sestup 31. března – 2. dubna |
První kolo 3. – 5. Února |
Druhé kolo 31. března – 2. dubna |
Třetí kolo 22. – 24. Září |
|||||||||||||||||
Lahore , Pákistán (tráva) | ||||||||||||||||||||
Čína | 3 | |||||||||||||||||||
Lahore , Pákistán (tráva) | Pákistán | 2 | Bangkok , Thajsko (tvrdý) | |||||||||||||||||
Pákistán | 4 | Čína | 3 | |||||||||||||||||
Malajsie | 1 | Bangkok , Thajsko (tvrdý) | Thajsko | 2 | ||||||||||||||||
Malajsie | 1 | |||||||||||||||||||
Thajsko | 4 | Taškent , Uzbekistán (jíl) | ||||||||||||||||||
Čína | 3 | |||||||||||||||||||
Dauhá , Katar (tvrdý) | Uzbekistán | 2 | ||||||||||||||||||
Uzbekistán | 5 | |||||||||||||||||||
Dauhá , Katar (tvrdý) | Katar | 0 | Taškent , Uzbekistán (jíl) | |||||||||||||||||
Katar | 1 | Uzbekistán | 5 | |||||||||||||||||
Írán | 4 | Colombo , Srí Lanka (jíl) | Srí Lanka | 0 | ||||||||||||||||
Srí Lanka | 3 | |||||||||||||||||||
Írán | 2 | |||||||||||||||||||
Malajsie a Katar sestoupily do skupiny III v roce 1996.
|
Čína postoupila do skupiny I v roce 1996. |
Skupina III
- Místo: Dubai Creek Golf & Yacht Club , Dubaj , Spojené arabské emiráty
- Datum: 10. – 16. Dubna
Skupina A
BHR | HŘÍCH | KUW | SYR | KAZ | OMA | BRU | ||
1 | Bahrajn (6–0) | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Singapur (5–1) | 1–2 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Kuvajt (4–2) | 1–2 | 0–3 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
4 | Sýrie (3–3) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | |
5 | Kazachstán (1–5) | 1–2 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 2–1 | |
6 | Omán (1–5) | 1–2 | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 1–2 | |
7 | Brunej (1–5) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2–1 | 1–2 |
Skupina B
KSA | ZÁKAZ | POC | LIB | JOR | Spojené arabské emiráty | ||
1 | Saúdská Arábie (5–0) | 3–0 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 2–1 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Bangladéš (4–1) | 0–3 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Tichá Oceánie (3–2) | 1–2 | 1–2 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | |
4 | Libanon (2–3) | 1–2 | 1–2 | 1–2 | 2–1 | 3–0 | |
5 | Jordan (1–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 2–1 | |
6 | Spojené arabské emiráty (0–5) | 1–2 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–2 |
- Bahrajn a Saúdská Arábie postoupily do skupiny II v roce 1996.
Evropa / Afrika zóna
Skupina I
Play-off o sestupu 21. – 24. Září |
První kolo 31. března – 2. dubna |
||||||||
Casablanca , Maroko (jíl) | |||||||||
Maroko | 4 | ||||||||
Estoril , Portugalsko (jíl) | Rumunsko | 1 | |||||||
Rumunsko | 3 | ||||||||
Portugalsko | 2 | Budapešť , Maďarsko (vnitřní koberec) | |||||||
Portugalsko | 2 | ||||||||
Maďarsko | 3 | ||||||||
Portorož , Slovinsko (jíl) | |||||||||
Slovinsko | 0 | ||||||||
Ramat HaSharon , Izrael (tvrdý povrch) | Zimbabwe | 5 | |||||||
Slovinsko | 0 | ||||||||
Izrael | 5 | Oslo , Norsko (tvrdý vnitřní) | |||||||
Norsko | 4 | ||||||||
Izrael | 1 |
- Maroko , Maďarsko , Zimbabwe a Norsko postoupily do kvalifikačního kola světové skupiny.
- Portugalsko a Slovinsko sestoupily do skupiny II v roce 1996.
Skupina II
Skupina III
Zóna A
- Místo: Centro Tennis Cassa di Risparmio, San Marino , San Marino
- Datum: 10. – 14. Května
Skupina A
MKD | BUL | GEO | KÁĎ | CMR | ||
1 | Makedonie (4–0) | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Bulharsko (3–1) | 1–2 | 2–0 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Gruzie (2–2) | 1–2 | 0–2 | 3–0 | 3–0 | |
4 | Tunisko (1–3) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 2–0 | |
5 | Kamerun (0–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–2 |
Skupina B
POTĚR | GRE | SMR | MDA | TOG | BEN | ||
1 | Jugoslávie (5–0) | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | Řecko (4–1) | 1–2 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | |
3 | San Marino (3–2) | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 3–0 | 2–1 | |
4 | Moldavsko (2–3) | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 3–0 | 2–1 | |
5 | Togo (1–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 3–0 | |
6 | Benin (0–5) | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 1–2 | 0–3 |
- Makedonie a Jugoslávie postoupily do skupiny II v roce 1996.
Zóna B
- Místo: Tennis Club de Brazzaville, Brazzaville , Kongo
- Datum: 26. – 30. Dubna
Skupina A
MLT | CYP | KEN | CGO | ETH | ||
1 | Malta (4–0) | 2–1 | 3–0 | 2–1 | 2–1 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Kypr (3–1) | 1–2 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | |
3 | Keňa (2–2) | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 3–0 | |
4 | Kongo (1–3) | 1–2 | 0–3 | 1–2 | 2–1 | |
5 | Etiopie (0–4) | 1–2 | 0–3 | 0–3 | 1–2 |
Skupina B
ALG | TUR | ZAM | SEN | SUD | ||
1 | Alžírsko (4–0) | 3–0 | 3–0 | 2–1 | 3–0 | |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Turecko (3–1) | 0–3 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | |
3 | Zambie (2–2) | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 3–0 | |
4 | Senegal (1–3) | 1–2 | 1–2 | 1–2 | 3–0 | |
5 | Súdán (0–4) | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 |
Reference
- Všeobecné
- „World Group 1995“ . DavisCup.com . Vyvolány 11 June 2020 .
- Charakteristický