Mistrovství Pan Pacific 2006 v plavání - 2006 Pan Pacific Swimming Championships
Mistrovství Pan Pacific v plavání 2006 | ||
---|---|---|
Volný styl | ||
50 m | muži | ženy |
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
800 m | muži | ženy |
1500 m | muži | ženy |
Znak | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Prsa | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Motýl | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Individuální směs | ||
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
Freestyle štafeta | ||
4 × 100 m | muži | ženy |
4 × 200 m | muži | ženy |
Medley relé | ||
4 × 100 m | muži | ženy |
Desátý ročník Pan Pacific Pacific Championships , dlouhé trati (50 m), se konal v roce 2006 ve Victorii v Britské Kolumbii v Kanadě od 17. do 20. srpna. Ve srovnání s jedním z vydání z roku 2002 bylo sečteno šest světových rekordů . Toto vydání bylo pomalejší, než by bylo kvůli nedostatku australského týmu plné síly, jednoho z nejsilnějších týmů na světě. Díky tomu byla běžná situace, že plavci ve finále B plavali dostatečně rychle, aby se umístili v top 3, protože žádná země nesmí mít více než 2 plavce v obou závěrečných jízdách.
Obsah
Výsledek
Pánské události
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m freestyle |
Cullen Jones ( USA ) | 21,84 CR | Roland Schoeman ( RSA ) | 22.12 | Brent Hayden ( CAN ) | 22,22 |
100 m freestyle |
Brent Hayden ( CAN ) | 48,59 CR | Jason Lezak ( USA ) | 48,76 |
Eamon Sullivan ( AUS ) Roland Schoeman ( RSA ) |
49,09 |
200 m freestyle |
Klete Keller ( USA ) | 1: 46,20 | Park Tae-Hwan ( KOR ) | 1: 47,51 | Zhang Lin ( CHN ) | 1: 47,59 |
400 m freestyle |
Park Tae-Hwan ( KOR ) | 3: 45,72 | Zhang Lin ( CHN ) | 3: 47,07 | Klete Keller ( USA ) | 3: 47,17 |
800 m freestyle |
Andrew Hurd ( CAN ) | 7: 55,88 | Troyden Prinsloo ( RSA ) | 7: 56,82 | Ryan Cochrane ( CAN ) | 7: 58,32 |
1500 m freestyle |
Park Tae-Hwan ( KOR ) | 15: 06.11 | Erik Vendt ( USA ) | 15: 07,17 | Takeshi Matsuda ( JPN ) | 15: 08,97 |
100 m znak, |
Aaron Peirsol ( USA ) | 53,32 CR | Ryan Lochte ( USA ) | 54.02 | Tomomi Morita ( JPN ) | 54,38 |
200 m znak, |
Aaron Peirsol ( USA ) | 1: 54,44 WR | Michael Phelps ( USA ) | 1: 56,81 | Tomomi Morita ( JPN ) | 1: 58,53 |
100 m prsa |
Brendan Hansen ( USA ) | 59,90 CR | Brenton Rickard ( AUS ) | 1: 00,39 | Kosuke Kitajima ( JPN ) | 1: 00,90 |
200 m prsa |
Brendan Hansen ( USA ) | 2: 08,50 WR | Kosuke Kitajima ( JPN ) | 2: 10,87 | Scott Usher ( USA ) | 2: 11,49 |
100 m motýlí |
Ian Crocker ( USA ) | 51,47 CR | Ryo Takayasu ( JPN ) | 52,59 | Takashi Yamamoto ( JPN ) | 52,71 |
200 m motýlí |
Michael Phelps ( USA ) | 1: 53,80 WR | Ryuichi Shibata ( JPN ) | 1: 55,82 | Takeshi Matsuda ( JPN ) | 1: 56,20 |
200 m jednotlivé polohové |
Michael Phelps ( USA ) | 1: 55,84 WR | Ryan Lochte ( USA ) | 1: 56,11 ČR | Ken Takakuwa ( JPN ) | 1: 59,81 |
400 m jednotlivé polohové |
Michael Phelps ( USA ) | 4: 10,47 CR | Robert Margalis ( USA ) | 4: 13,85 | Thiago Pereira ( PODPRSENKA ) | 4: 18,44 |
USA Michael Phelps (48,83) Neil Walker (47,89) Cullen Jones (47,96) Jason Lezak (47,78) |
3: 12,46 WR |
Austrálie Eamon Sullivan (49,30) Ian Thorpe (47,40) Leith Brodie (49,16) Kenrick Monk (48,74) |
3: 14,60 |
Kanada Rick Say (49,79) Brent Hayden (48,07) Colin Russell (49,09) Matt Rose (49,17) |
3: 16.12 | |
USA Michael Phelps (1: 45,91) Ryan Lochte (1: 47,34) Peter Vanderkaay (1: 46,49 ) Klete Keller (1: 45,54) |
7: 05,28 ČR |
Kanada Brian Johns (1: 48,91) Andrew Hurd (1: 47,61) Brent Hayden (1: 47,36) Colin Russell (1: 48,51) |
7: 12,39 |
Austrálie Leith Brodie (1: 50,82) Andrew Mewing (1: 48,66 ) Nicholas Ffrost (1: 48,93) Kenrick Monk (1: 48,80) |
7: 17,21 | |
4 x 100 m polohová štafeta |
USA Aaron Peirsol ( 53,74 ) Brendan Hansen (59,18) Ian Crocker (50,92) Jason Lezak (47,95) |
3: 31,79 ČR |
Japonsko Tomomi Morita (54,41) Kosuke Kitajima (59,79) Ryo Takayasu ( 52,27 ) Takamitsu Kojima (49,23) |
3: 35,70 |
Austrálie Matt Welsh (54,98) Brenton Rickard (1: 00,03) Andrew Lauterstein (52,62) Eamon Sullivan (48,52) |
3: 36,15 |
10 km otevřené vodní |
Chip Peterson ( USA ) | 1: 54: 26,68 | Fran Crippen ( USA ) | 1: 54: 50,46 | Travis Nederpelt ( AUS ) | 1: 55,16,89 |
Dámské události
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m freestyle |
Kara Lynn Joyce ( USA ) | 25.10 | Natalie Coughlin ( USA ) | 25,32 | Flavia Delaroli ( PODPRSENKA ) | 25,62 |
100 m freestyle |
Natalie Coughlin ( USA ) | 53,87 | Amanda Weir ( USA ) | 53,92 | Melanie Schlanger ( AUS ) | 55,00 |
200 m freestyle |
Katie Hoff ( USA ) | 1: 58,02 | Linda Mackenzie ( AUS ) | 1: 58,26 | Bronte Barratt ( AUS ) | 1: 58,59 |
400 m freestyle |
Ai Shibata ( JPN ) | 4: 07,61 | Katie Hoff ( USA ) | 4: 07,98 | Sachiko Yamada ( JPN ) | 4: 08,42 |
800 m freestyle |
Kate Ziegler ( USA ) | 8: 24,56 | Ai Shibata ( JPN ) | 8: 26,41 | Hayley Peirsol ( USA ) | 8: 27,57 |
1500 m freestyle |
Kate Ziegler ( USA ) | 15: 55,01 ČR | Hayley Peirsol ( USA ) | 15: 57,36 | Ai Shibata ( JPN ) | 16: 11,13 |
100 m znak, |
Hanae Ito ( JPN ) | 1: 00,63 | Natalie Coughlin ( USA ) | 1: 00,66 | Reiko Nakamura ( JPN ) | 1: 00,86 |
200 m znak, |
Reiko Nakamura ( JPN ) | 2: 08,86 ČR | Margaret Hoelzer ( USA ) | 2: 09,42 | Takami Igarashi ( JPN ) | 2: 10,30 |
100 m prsa |
Tara Kirk ( USA ) | 1: 07,56 | Megan Jendrick ( USA ) | 1: 07,58 | Sarah Katsoulis ( AUS ) | 1: 08.12 |
200 m prsa |
Suzaan van Biljon ( RSA ) | 2: 26,36 | Asami Kitagawa ( JPN ) | 2: 27,07 | Jung Seul-Ki ( KOR ) | 2: 27,09 |
100 m motýlí |
Jessicah Schipper ( AUS ) | 57,30 CR | Rachel Komisarz ( USA ) | 58,75 | Mary DeScenza ( USA ) | 59.03 |
200 m motýlí |
Jessicah Schipper ( AUS ) | 2: 05,40 WR | Yuko Nakanishi ( JPN ) | 2: 06,52 | Yurie Yano ( JPN ) | 2: 07,86 |
200 m jednotlivé polohové |
Whitney Myers ( USA ) | 2: 10,11 ČR | Katie Hoff ( USA ) | 2: 11,51 | Stephanie Rice ( AUS ) | 2: 13,21 |
400 m jednotlivé polohové |
Katie Hoff ( USA ) | 4: 36,82 ČR | Ariana Kukors ( USA ) | 4: 39,68 | Stephanie Rice ( AUS ) | 4: 41,83 |
USA Amanda Weir (53,76) Natalie Coughlin (53,21) Kara Lynn Joyce (54,54) Lacey Nymeyer (54,29) |
3: 35,80 ČR |
Kanada Victoria Poon (56,54) Geneviève Saumur (55,38) Julia Wilkinson (55,37) Erica Morningstar (54,54) |
3: 41,83 |
Austrálie Shayne Reese (55,58) Kelly Stubbins (55,92) Linda Mackenzie (55,62) Melanie Schlanger (54,72) |
3: 41,84 | |
United States Natalie Coughlin (1: 58,37) Lacey Nymeyer (2: 00,06) Dana Vollmer (1: 58,87) Katie Hoff (1: 57,32) |
7: 54,62 CR |
Austrálie Bronte Barratt (1: 59,58) Shayne Reese (1: 59,46) Kelly Stubbins (2: 00,08) Linda Mackenzie (1: 58,88) |
7: 58,00 |
Japonsko Maki Mita (1: 59,61) Norie Urabe (1: 59,93) Ai Shibata (1: 58,83) Haruka Ueda (2: 02,28) |
8: 00,65 | |
4 x 100 m polohová štafeta |
USA Natalie Coughlin (1: 00,12) Jessica Hardy (1: 06,53) Rachel Komisarz ( 57,88 ) Amanda Weir (53,85) |
3: 58,38 ČR |
Japonsko Hanae Ito (1: 00,63) Asami Kitagawa (1: 08,54) Yuko Nakanishi (58,21) Maki Mita (55,09) |
4: 02,47 |
Austrálie Fran Adcock (1: 02,85) Sarah Katsoulis (1: 08,53 ) Jessicah Schipper (57,76) Melanie Schlanger (54,68) |
4: 03,82 |
10 km otevřené vodní |
Chloe Sutton ( USA ) | 2: 04: 25,05 | Kalyn Keller ( USA ) | 2: 04: 29,08 | Tanya Hunks ( CAN ) | 2: 05: 01.03 |
Medaile tabulka
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA (USA) | 26 | 18 | 4 | 48 |
2 | Japonsko (JPN) | 3 | 8 | 13 | 24 |
3 | Austrálie (AUS) | 2 | 3 | 12 | 17 |
4 | Kanada (CAN) | 2 | 3 | 3 | 8 |
5 | Jižní Korea (KOR) | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Jižní Afrika (RSA) | 1 | 2 | 1 | 4 |
7 | Čína (CHN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Brazílie (PODPRSENKA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Celkem (8 národů) | 36 | 36 | 37 | 109 |
Dosažené nové rekordy
Světové rekordy
událost | název | Čas |
---|---|---|
Pánské 200 m znak | Aaron Peirsol ( USA ) | 1: 54,44 |
Pánské 200 m prsa | Brendan Hansen ( USA ) | 2: 08,50 |
Pánské 200 m motýl | Michael Phelps ( USA ) | 1: 53,80 |
Muži, 200 m polohový závod jednotlivců | Michael Phelps ( USA ) | 1: 55,84 |
Pánská štafeta na 4 × 100 m volný způsob |
USA Michael Phelps Neil Walker Cullen Jones Jason Lezak |
3: 12,46 |
Dámský 200 m motýl | Jessicah Schipper ( AUS ) | 2: 05,40 |
Rekordy mistrovství
událost | název | Čas |
---|---|---|
Pánské 50 m volný způsob | Cullen Jones ( USA ) | 21,84 |
Pánské 100 m volný způsob | Brent Hayden ( CAN ) | 48,59 |
Pánské 100 m znak | Aaron Peirsol ( USA ) | 53,32 |
Pánské 200 m znak | Aaron Peirsol ( USA ) | 1: 54,44 |
Pánské 100 m prsa | Brendan Hansen ( USA ) | 59,90 |
Pánské 200 m prsa | Brendan Hansen ( USA ) | 2: 08,50 |
Pánské 100 m motýl | Ian Crocker ( USA ) | 51,47 |
Pánské 200 m motýl | Michael Phelps ( USA ) | 1: 53,80 |
Muži, 200 m polohový závod jednotlivců | Michael Phelps ( USA ) | 1: 55,84 |
Muži, 400 m polohový závod jednotlivců | Michael Phelps ( USA ) | 4: 10,47 |
Pánská štafeta na 4 × 100 m volný způsob |
USA Michael Phelps Neil Walker Cullen Jones Jason Lezak |
3: 12,46 |
Pánské štafety na 4 × 200 m volný způsob |
USA Michael Phelps Ryan Lochte Peter Vanderkaay Klete Keller |
7: 05,28 |
Pánská polohová štafeta na 4 × 100 m |
USA Aaron Peirsol Brendan Hansen Ian Crocker Jason Lezak |
3: 31,79 |
Dámské 100 m volný způsob | Amanda Weir ( USA ) | 53,76 |
Ženy na 1500 m volný způsob | Kate Ziegler ( USA ) | 15: 55,01 |
Dámské 200 m znak | Reiko Nakamura ( JPN ) | 2: 08,86 |
Dámské 100 m prsa | Jessica Hardy ( USA ) | 1: 06,43 |
Dámský 100 m motýl | Jessicah Schipper ( AUS ) | 57,30 |
Dámský 200 m motýl | Jessicah Schipper ( AUS ) | 2: 05,40 |
Ženy, 200 m polohový závod jednotlivců | Whitney Myers ( USA ) | 2: 10.11 |
Ženy, 400 m polohový závod jednotlivců | Katie Hoff ( USA ) | 4: 36,82 |
Dámská štafeta na 4 × 100 m volný způsob |
USA Amanda Weir Natalie Coughlin Kara Lynn Joyce Lacey Nymeyer |
3: 35,80 |
Dámská štafeta na 4 × 200 m volný způsob |
United States Natalie Coughlin Lacey Nymeyer Dana Vollmer Katie Hoff | |
7: 54,62 |
Dámská polohová štafeta na 4 × 100 m |
Spojené státy americké Natalie Coughlin Jessica Hardy Rachel Komisarz Amanda Weir |
3: 58,38 |