Mistrovství světa v nohejbale 2007 - 2007 World Netball Championships
Podrobnosti o turnaji | |
---|---|
Hostitelská země | Nový Zéland |
Termíny | 10. - 17. listopadu 2007 |
Počet národů | 16 |
Konečné pozice | |
Šampionů | Austrálie (9. titul) |
Běžci | Nový Zéland |
Třetí místo | Jamaica |
← 2003
2011 →
|
The World nohejbal mistrovství 2007 byl 12. ročník INF Netball Světového poháru , v quadrennial přední událostí v mezinárodním nohejbal koordinován s Mezinárodní federace košíkové asociací (IFNa). Šestnáct národů bojovalo o titul od 10. do 17. listopadu. To bylo drženo v západní části Auckland , Nový Zéland . Čtyřicet osm zápasů za 8 dní se hrálo na The Trusts Stadium, Waitakere . Tato událost byla vysílána do více než půl tuctu zemí
Austrálie obhájila osmý titul a porazila domácí tým, Nový Zéland , 42–38.
Odnětí práv hostitele
Poté, co viděl konkurenční nabídky z Austrálie a Jižní Afriky , byla Fidži udělena hostitelská práva pro mistrovství světa v nohejbalu 2007 v listopadu 2003. Fidži byl druhým tichomořským národem vybraným jako hostitel soutěže. Nový Zéland debutoval po hostování v roce 1975 a následoval v roce 1999 .
Během jedenácti dnů od 10. července do 21. července 2007 bojovalo o titul 16 týmů. Náklady na hostování se staly problémem s předpovědí 3 miliony F $. International Nohejbal federace (INFA) je uvedeno v tiskové zprávě, že ekonomický zisk je významné, protože jamajský ekonomika výrazně těžila z přiměřené přílivem sportovních turistů.
V prosinci 2006, po měsících napětí, velitel Voreqe (Frank) Bainimarama uspořádal vojenský převrat, aby sesadil vládu premiéra Laisenia Qarase .
V přímém důsledku převratu a politické a ekonomické nejistoty, kterou vytvořil, 8. prosince 2006 IFNA stáhla hostitelská práva Fidži pro vydání 2007. Očekávalo se, že popularita nohejbalu bude mít na Fidži významný dopad, takže odebrání práv hostování bylo významnou akcí.
IFNA oznámila nového hostitele 23. prosince 2006, že Nový Zéland , který naposledy hostil turnaj v roce 1999 v Christchurch, bude hostit turnaj v průběhu listopadu 2007. Nebylo rozhodnuto, zda turnaj uspořádají Auckland nebo Christchurch , protože obě města mají vhodná zařízení . Ale 27. ledna bylo rozhodnuto, že Auckland bude hostitelským městem soutěže 2007 [1] . Zápasy se budou hrát na The Trusts Stadium, Waitakere od 10. do 17. listopadu. [2]
Národy
Pool A | Pool B | Pool C | Pool D |
---|---|---|---|
Nový Zéland Malawi Wales Botswana |
Austrálie Samoa Trinidad a Tobago Skotsko |
Jamajka Cookovy ostrovy Fidži Singapur |
Anglie Jihoafrická republika Barbados Malajsie |
Formát
Turnaj zahrnoval 48 her, které se konaly po dobu 8 dnů. Každý tým měl zaručeno odehrání 6 her a každý tým bude v důsledku toho oceněn hodností od 1 do 16.
Fáze bazénu
Body se udělují následovně:
• 2 body za výhru
• 1 body za remízu
• 0 bodů za prohru V případě nerozhodného výsledku se rozhodne o výsledku hry mezi nerozhodnými týmy, kdo byl zařazen výše.
Nerozhodné situace by byly vyřešeny ve třech scénářích s nerozhodným výsledkem:
• Tým s nejlepším průměrem gólů (góly pro/góly proti) bude zařazen na nejvyšší místo.
• Pokud je průměr gólu identický, bude tým s lepším rozdílem gólů zařazen na nejvyšší místo.
• Pokud je rozdíl v cíli stejný, bude tým s nejvyšším počtem gólů zařazen na nejvyšší místo.
Všechny časy jsou novozélandské (UCT +13 hodin)
Pool A
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nový Zéland | 3 | 3 | 0 | 0 | 247 | 70 | +177 | 6 |
2 | Malawi | 3 | 2 | 0 | 1 | 125 | 169 | -44 | 4 |
3 | Wales | 3 | 1 | 0 | 2 | 130 | 176 | -46 | 2 |
4 | Botswana | 3 | 0 | 0 | 3 | 87 | 174 | -87 | 0 |
- Zvýrazněné týmy postoupily do čtvrtfinále. Zbývající týmy budou soutěžit o klasifikační zápasy.
10. listopadu 20:10 ( NZST ) |
Nový Zéland | 85–26 | Malawi | Trusts Stadium : Court 1 |
11. listopadu 14:10 ( NZST ) |
Wales | 54–35 | Botswana | Trusts Stadium : Court 1 |
12. listopadu 14:10 ( NZST ) |
Malawi | 44–32 | Botswana | Trusts Stadium : Court 1 |
12. listopadu 16:10 ( NZST ) |
Nový Zéland | 86–24 | Wales | Trusts Stadium : Court 1 |
13. listopadu 12:10 ( NZST ) |
Wales | 52–55 | Malawi | Trusts Stadium : Court 1 |
13. listopadu 18:10 ( NZST ) |
Nový Zéland | 76–20 | Botswana | Trusts Stadium : Court 1 |
Pool B
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austrálie | 3 | 3 | 0 | 0 | 253 | 80 | +173 | 6 |
2 | Samoa | 3 | 2 | 0 | 1 | 138 | 169 | -31 | 4 |
3 | Trinidad a Tobago | 3 | 1 | 0 | 2 | 129 | 169 | -40 | 2 |
4 | Skotsko | 3 | 0 | 0 | 3 | 98 | 200 | -102 | 0 |
11. listopadu 14:10 ( NZST ) |
Trinidad a Tobago | 47–39 | Skotsko | Trusts Stadium : Court 2 |
11. listopadu 20:10 ( NZST ) |
Austrálie | 82–26 | Samoa | Trusts Stadium : Court 1 |
12. listopadu 12:10 ( NZST ) |
Samoa | 60–39 | Skotsko | Trusts Stadium : Court 2 |
12. listopadu 18:10 ( NZST ) |
Austrálie | 78–34 | Trinidad a Tobago | Trusts Stadium : Court 1 |
13. listopadu 14:10 ( NZST ) |
Austrálie | 93–20 | Skotsko | Trusts Stadium : Court 1 |
13. listopadu 16:10 ( NZST ) |
Trinidad a Tobago | 48–52 | Samoa | Trusts Stadium : Court 1 |
Pool C
datum | Čas | Soud | Výsledek | ||
---|---|---|---|---|---|
Neděle 11. listopadu | 16:10 | 2 | Fidži | Singapur | 61-32 |
Neděle 11. listopadu | 18:10 | 1 | Jamaica | Cookovy ostrovy | 71-29 |
Pondělí 12. listopadu | 12:10 | 1 | Cookovy ostrovy | Singapur | 45-43 |
Pondělí 12. listopadu | 20:10 | 1 | Jamaica | Fidži | 78-35 |
Úterý 13. listopadu | 14:10 | 2 | Cookovy ostrovy | Fidži | 42-36 |
Úterý 13. listopadu | 16:10 | 2 | Jamaica | Singapur | 91-35 |
Tabulka bodů
tým | Hráno | Vyhrál | Nakresleno | Ztracený | Cíle pro | Góly proti | Brankový rozdíl | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jamaica | 3 | 3 | 0 | 0 | 240 | 99 | +141 | 6 |
Cookovy ostrovy | 3 | 2 | 0 | 1 | 116 | 150 | -34 | 4 |
Fidži | 3 | 1 | 0 | 2 | 132 | 152 | -20 | 2 |
Singapur | 3 | 0 | 0 | 3 | 110 | 197 | -87 | 0 |
Pool D
datum | Čas | Soud | Výsledek | ||
---|---|---|---|---|---|
Neděle 11. listopadu | 12:10 | 1 | Jižní Afrika | Malajsie | 67-28 |
Neděle 11. listopadu | 16:10 | 1 | Anglie | Barbados | 87-34 |
Pondělí 12. listopadu | 14:10 | 2 | Jižní Afrika | Barbados | 56-36 |
Pondělí 12. listopadu | 16:10 | 2 | Anglie | Malajsie | 99-16 |
Úterý 13. listopadu | 12:10 | 2 | Barbados | Malajsie | 62-38 |
Úterý 13. listopadu | 20:10 | 1 | Anglie | Jižní Afrika | 62-32 |
Tabulka bodů
tým | Hráno | Vyhrál | Nakresleno | Ztracený | Cíle pro | Góly proti | Brankový rozdíl | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglie | 3 | 3 | 0 | 0 | 248 | 82 | +166 | 6 |
Jižní Afrika | 3 | 2 | 0 | 1 | 155 | 126 | +29 | 4 |
Barbados | 3 | 1 | 0 | 2 | 132 | 181 | -49 | 2 |
Malajsie | 3 | 0 | 0 | 3 | 82 | 228 | -146 | 0 |
Sekční hry
Po společných fázích jsou týmy rozděleny do dvou částí. První 2 kvalifikanti z každého poolu jdou do sekce 1-8 a spodní dva do sekce 9-16.
V sekčních hrách nejsou povoleny žádné remízy, proto se hraje prodloužení. Prodloužení funguje následovně:
• Zpočátku se bude hrát prodloužení o dvou, sedmiminutových poločasech.
• V případě nerozhodného výsledku na konci prodloužení týmy střídají konce bez přestávky a hra je restartována týmem, který má nárok na další středovou přihrávku.
• Hra bude pokračovat, dokud jeden tým nebude mít dvoubrankovou výhodu.
Oddíl 9-16
Čtvrtfinále
datum | Čas | Soud | Výsledek | |||
---|---|---|---|---|---|---|
QF1 | Středa 14. listopadu | 14:10 | 1 | Barbados | Botswana | 43-44 |
QF2 | Středa 14. listopadu | 16:10 | 1 | Trinidad a Tobago | Singapur | 42-32 |
QF3 | Středa 14. listopadu | 18:10 | 1 | Fidži | Skotsko | 58-37 |
QF4 | Středa 14. listopadu | 20:10 | 1 | Wales | Malajsie | 69-32 |
Semifinále
datum | Čas | Soud | Výsledek | |||
---|---|---|---|---|---|---|
SF1 | Čtvrtek 15. listopadu | 12:10 | 1 | Botswana | Trinidad a Tobago | 39-38 |
SF2 | Čtvrtek 15. listopadu | 12:10 | 2 | Barbados | Singapur | 44-43 |
SF3 | Čtvrtek 15. listopadu | 14:10 | 2 | Skotsko | Malajsie | 64-40 |
SF4 | Čtvrtek 15. listopadu | 16:10 | 2 | Fidži | Wales | 68-36 |
Umístění v play -off
datum | Čas | Soud | Výsledek | |||
---|---|---|---|---|---|---|
11./12 | Pátek 16. listopadu | 12:10 | 1 | Trinidad a Tobago | Wales | 48-45 |
15./16 | Pátek 16. listopadu | 12:10 | 2 | Singapur | Malajsie | 59-44 |
9./10 | Pátek 16. listopadu | 14:10 | 1 | Botswana | Fidži | 20-65 |
13./14 | Pátek 16. listopadu | 14:10 | 2 | Barbados | Skotsko | 51-45 |
Oddíl 1-8
Čtvrtfinále
datum | Čas | Soud | Výsledek | |||
---|---|---|---|---|---|---|
QF1 | Čtvrtek 15. listopadu | 14:10 | 1 | Anglie | Malawi | 81-37 |
QF2 | Čtvrtek 15. listopadu | 16:10 | 1 | Austrálie | Cookovy ostrovy | 90-22 |
QF3 | Čtvrtek 15. listopadu | 18:10 | 1 | Jamaica | Samoa | 73-42 |
QF4 | Čtvrtek 15. listopadu | 20:10 | 1 | Nový Zéland | Jižní Afrika | 82-23 |
Semifinále
datum | Čas | Soud | Výsledek | |||
---|---|---|---|---|---|---|
SF1 | Pátek 16. listopadu | 16:10 | 1 | Samoa | Jižní Afrika | 50-54 |
SF2 | Pátek 16. listopadu | 16:10 | 2 | Cookovy ostrovy | Malawi | 47-61 |
SF3 | Pátek 16. listopadu | 18:10 | 1 | Anglie | Austrálie | 33-51 |
SF4 | Pátek 16. listopadu | 20:10 | 1 | Nový Zéland | Jamaica | 59-49 |
Umístění v play -off
datum | Čas | Soud | Výsledek | |||
---|---|---|---|---|---|---|
7./8 | Sobota 17. listopadu 2007 | 14:10 | 1 | Samoa | Cookovy ostrovy | 55-56 |
5./6 | Sobota 17. listopadu 2007 | 16:10 | 1 | Malawi | Jižní Afrika | 52-49 |
3./4 | Sobota 17. listopadu 2007 | 18:10 | 1 | Anglie | Jamaica | 52-53 |
1./2 | Sobota 17. listopadu 2007 | 20:10 | 1 | Nový Zéland | Austrálie | 38-42 |
Konečné umístění
- Austrálie
- Nový Zéland
- Jamaica
- Anglie
- Malawi
- Jižní Afrika
- Cookovy ostrovy
- Samoa
- Fidži
- Botswana
- Trinidad a Tobago
- Wales
- Barbados
- Skotsko
- Singapur
- Malajsie
Medailisté
Zlato | stříbrný | Bronz |
Trenér Austrálie : Norma Plummer |
Trenér Nového Zélandu : |
Jamajský trenér: |
Liz Ellis (c) Sharelle McMahon (vc) Bianca Chatfield Catherine Cox Mo'onia Gerrard Selina Gilsenan Natalie Medhurst Lauren Nourse Susan Pratley Julie Prendergast Laura von Bertouch Natalie von Bertouch |
Adine Wilson (c) Julie Seymour (vc) Maree Bowden Leana De Bruin Paula Griffin Joline Henry Laura Langman Sheryl Scanlan Jodi Te Huna Maria Tutaia Irene Van Dyk Casey Williams |
Elaine Davis (c) Nicole Aiken Romelda Aiken Nadine Bryan Althea Byfield Kasey Evering Simone Forbes Nichala Gibson Sasher-Gaye Henry Christina Solmon Paula Thompson Sharon Wiles |
Zdroj :