AfroBasket 2011 - AfroBasket 2011
Podrobnosti o turnaji | |
---|---|
Hostitelská země | Madagaskar |
Město | Antananarivo |
Termíny | 17. - 28. srpna |
Týmy | 16 |
Místo konání | 1 (v 1 hostitelském městě) |
Konečné pozice | |
Šampionů | Tunisko (1. titul) |
Běžci | Angola |
Třetí místo | Nigérie |
Čtvrté místo | Pobřeží slonoviny |
Statistiky turnaje | |
MVP | Salah Mejri |
Nejlepší střelec |
Mouhammad Faye (21,7 bodu na zápas ) |
AfroBasket 2011 byl 26. africký šampionát FIBA , který se hrál pod záštitou Fédération Internationale de Basketball , řídícího orgánu basketbalového sportu a jeho africké zóny. V sázce je kotviště přidělené Africe v basketbalovém turnaji Letních olympijských her 2012 . Turnaj měl pořádat Pobřeží slonoviny , hry se budou hrát v Abidžanu . V roce 2011 však byl Madagaskar vybrán jako náhrada hostitele kvůli politické krizi na Pobřeží slonoviny .
Tunisko získalo titul poprvé poté, co ve finále porazilo Angolu 67–56.
Proces výběru hostitele
O výběru Pobřeží slonoviny jako hostitelské země rozhodl výkonný výbor Fédération Internationale de Basketball ( FIBA ), schválený Ústřední radou FIBA Africa a oficiálně vyhlášen v Abidjanu 23. března 2010. Nabídka Pobřeží slonoviny byl vybrán na základě nabídek z Madagaskaru a Nigérie . Pokud by Pobřeží slonoviny nemohlo pořádat mistrovství, byl Madagaskar pozastaven jako záložní hostitel. Bylo by to podruhé, kdy Pobřeží slonoviny hostilo mistrovství Afriky FIBA poté, co v roce 1985 vyhráli turnaj jako hostitelé . 26. dubna 2011 bylo oznámeno, že Madagaskar bude hostit turnaj ve svém hlavním městě Antananarivo poté, co je politické nepokoje na Pobřeží slonoviny neopravitelně pozadu zařadily do vybavení jejich arén.
Místo
Antananarivo | |
---|---|
University of Antananarivo | |
Kapacita: 2 000 | |
Kvalifikace
Účastníky bylo šestnáct národních basketbalových týmů z 53 členů FIBA Africa , určených kvalifikačním procesem před finálovým turnajem. Tyto týmy zahrnovaly hostitelský národ, čtyři nejlepší strany na mistrovství Afriky FIBA 2009 v Libyi (včetně Pobřeží slonoviny, které na turnaji 2009 skončilo druhé) a dvanáct nejlepších stran v předběžných basketbalových soutěžích zóny 2009. Protože se kvalifikační proces zdvojnásobuje jako kvalifikace pro All-Africa Games 2010 , všechny africké země soutěžily v kvalifikaci, včetně těch, které se dříve na turnaj kvalifikovaly. Následující národní týmy mají zajištěnou kvalifikaci:
Číslo | tým | Kvalifikován jako | Finále Vzhled | Poslední vzhled |
---|---|---|---|---|
1 | Madagaskar | Hostitel | 3. místo | 2003 |
2 | Angola | 1. místo FIBA Africa Championship 2009 | 17. místo | 2009 |
3 | Tunisko | 3. místo FIBA Africa Championship 2009 | 19. místo | 2009 |
4 | Kamerun | 4. místo FIBA Africa Championship 2009 | 6. místo | 2009 |
5 | Nigérie | Vítěz zóny 3 | 15. místo | 2009 |
6 | Jít | Zóna 3 Třetí místo | 4. místo | 1978 |
7 | Senegal | Vítěz zóny 2 | 25. místo | 2009 |
8 | Mali | Runner-Up zóny 2 | 16. místo | 2009 |
9 | Maroko | Vítěz zóny 1 | 17. místo | 2009 |
10 | Středoafrická republika | Vítěz zóny 4 | 16. místo | 2009 |
11 | Chad | Runner-Up zóny 4 | 1. | - |
12 | Mosambik | Vítěz zóny 6 | 11. místo | 2009 |
13 | Rwanda | Vítěz zóny 5 | 3. místo | 2009 |
14 | Pobřeží slonoviny | 2. místo FIBA Africa Championship 2009 | 20. místo | 2009 |
15 | Egypt | Divoká karta | 20. místo | 2009 |
16 | Jižní Afrika | Divoká karta | 8. místo | 2009 |
Jednotky
Formát
FIBA Africa debutovala revidovaný formát na šampionátu 2009. V srpnu 2010 FIBA Africa neposkytla žádné náznaky, že se tato formace pro událost 2011 změní:
- Týmy byly pro předkolo rozděleny do čtyř skupin (skupiny A – D).
- Round robin pro předkolo; všechny týmy postoupily do dalšího kola.
- Odtamtud byl vyřazovací systém používán až do finále.
Skupinová fáze
Všechny časy jsou UTC+3
Skupina A.
tým | Pld | W | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nigérie | 3 | 3 | 0 | 274 | 203 | +71 | 6 |
Mali | 3 | 2 | 1 | 205 | 216 | −11 | 5 |
Mosambik | 3 | 1 | 2 | 209 | 217 | −8 | 4 |
Madagaskar | 3 | 0 | 3 | 211 | 263 | −52 | 3 |
17. srpna 2011
15:00 |
Nigérie | 84 –59 | Mali |
Bodování o čtvrtinu: 20- 22 , 18 -5, 18 -14, 28 -18 | ||
Body : Obasohan 15 Rebs : Ukeagu , Oyedeji 8 ASTS : Umeh 3 |
Pts: Tangara 17 Rebs : Samake 7 Asts: pět hráčů 1 |
17. srpna 2011
17:30 |
Madagaskar | 67- 77 | Mosambik |
Bodování o čtvrtinu: 12- 18 , 14- 18 , 23 -18, 18- 23 | ||
Body : Razafimahasahy 18 Rebs : Ramsdell 14 ASTS : tři hráči 2 |
Pts: Nuaila 15 Rebs : Nuaila 13 Asts: Mucavel 4 |
19. srpna 2011
15:00 |
Mosambik | 63- 78 | Nigérie |
Bodování o čtvrtinu: 11- 20 , 21- 23 , 14- 18 , 17-17 | ||
Body : Matos 20 Rebs : Nuaila 5 ASTS : Mandlate 3 |
Pts: Udoka 13 Rebs : Udoka 10 Asts: Udoka 11 |
19. srpna 2011
17:30 |
Madagaskar | 63- 74 | Mali |
Bodování o čtvrtinu: 23 -14, 7- 13 , 17- 23 , 16 24 | ||
Body : Rakotoarisoa 19 Rebs : Kilobo 5 ASTS : Rakotondrasolo 4 |
Pts: Niakate 28 Rebs : Tangara 10 Asts: Coulibaly 3 |
21. srpna 2011
12:00 |
Mali | 72 –69 (2OT) | Mosambik |
Bodování o čtvrtinu: 12- 14 , 17 -6, 15 až 27 , 15 -12, Přesčasy : 6-6, 7 -4 | ||
Bodů : Coulibaly 15 Rebs : Samake 11 ASTS : Sy 5 |
Pts: Muchate 21 Rebs : Muchate 20 Asts: Mandlate 3 |
21. srpna 2011
17:30 |
Nigérie | 112 –81 | Madagaskar |
Bodování o čtvrtinu: 25 –19, 30–30, 20 –13, 37 –19 | ||
Body : Obasohan 21 Rebs : Oyedeji 13 ASTS : Udoka 6 |
Body: Ramsdell 18 Rebs: Ramsdell 6 ASTS: Rakotondrasolo 4 |
Skupina B
tým | Pld | W | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Senegal | 3 | 3 | 0 | 256 | 197 | +59 | 6 |
Angola | 3 | 2 | 1 | 268 | 202 | +68 | 5 |
Maroko | 3 | 1 | 2 | 215 | 211 | +4 | 4 |
Chad | 3 | 0 | 3 | 167 | 296 | −129 | 3 |
18. srpna 2011
17:30 |
Maroko | 65- 79 | Senegal |
Bodování o čtvrtinu: 18-18, 25 -11, 11 24 , 11 26 | ||
Body : Zouita 19 Rebs : Hachad 10 ASTS : Hachad 3 |
Body: Ndoye 23 Rebs: badiane 11 ASTS: Dalmeida 5 |
18. srpna 2011
20:00 |
Angola | 115 –56 | Chad |
Bodování o čtvrtinu: 35 –17, 33 –7, 21 –13, 26 –19 | ||
Body : C.Morais 25 Rebs : Kikas 7 ASTS : tři hráči 2 |
Pts: Mickael 11 Rebs: tři hráči 6 Asts: tři hráči 2 |
20. srpna 2011
12:30 |
Chad | 57- 89 | Maroko |
Bodování o čtvrtinu: 17- 20 , 13- 20 , 6- 17 , 21- 32 | ||
Body : Mbaindiguim 16 Rebs : Moguena 8 ASTS : Mbaindiguim 5 |
Pts: Zouita 25 Rebs : Kourodu 9 Asts: Zouita 4 |
20. srpna 2011
20:00 |
Angola | 78- 85 | Senegal |
Bodování o čtvrtinu: 30 -18, 14- 28 , 21- 24 , 13- 15 | ||
Body : C.Morais 23 Rebs : Armando 8 ASTS : Armando 3 |
Body: Ndoye 22 Rebs: Badiane 7 ASTS: Faye 5 |
22. srpna 2011
15:00 |
Senegal | 92 –54 | Chad |
Bodování o čtvrtinu: 12 –11, 22 –10, 29 –13, 29 –20 | ||
Body : Diasse 31 Rebs : Diasse 10 ASTS : Dalmeida , Faye 4 |
Pts: Djimassal 15 Rebs : Moguena , Djimassal 6 Asts: Noubaramadji 3 |
22. srpna 2011
20:00 |
Maroko | 61- 75 | Angola |
Bodování o čtvrtinu: 16 -15, 16- 24 , 18. a 22 , 11- 14 | ||
Body : Hachad 14 Rebs : Rhalimi 9 ASTS : El Mesbahi 3 |
Body: Armando 21 Rebs: Vander 9 ASTS: Armando 4 |
Skupina C.
tým | Pld | W | L | PF | PA | PD | Pts | Tiebreaker |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kamerun | 3 | 3 | 0 | 259 | 216 | +43 | 6 | |
Pobřeží slonoviny | 3 | 1 | 2 | 250 | 211 | +39 | 4 | 1–1, +45 |
Egypt | 3 | 1 | 2 | 231 | 242 | −11 | 4 | 1–1, +4 |
Jižní Afrika | 3 | 1 | 2 | 189 | 260 | −71 | 4 | 1–1, −49 |
17. srpna 2011
12:30 |
Pobřeží slonoviny | 105 –53 | Jižní Afrika |
Bodování o čtvrtinu: 27 –8, 33 –10, 29 –19, 16–16 | ||
Pts : Edi 19 Rebs : N'Diaye , Edi 5 Asts : Kale 5 |
Pts: Loate 10 Rebs : Avenant 5 Asts: Letsebe 3 |
17. srpna 2011
20:00 |
Kamerun | 96 –81 | Egypt |
Bodování o čtvrtinu: 27 -11, 25 -24, 24- 28 , 20 -18 | ||
Body : Bitee 29 Rebs : Aboya 9 ASTS : Bitee 7 |
Pts: El Gendy , Ibrahim 13 Rebs : El Gendy 5 Asts: Genedy 3 |
19. srpna 2011
12:30 |
Jižní Afrika | 65- 87 | Kamerun |
Bodování o čtvrtinu: 17- 23 , 13- 17 , 11 24 , 24 -23 | ||
Body : Marhanele 24 Rebs : Gabriel 6 ASTS : Dlamini 4 |
Body: Essengué 18 Rebs: Aboya 8 ASTS: Bayang , Bitee 3 |
19. srpna 2011
20:00 |
Pobřeží slonoviny | 75- 82 | Egypt |
Bodování o čtvrtinu: 19 –13, 16– 27 , 17 –14, 23– 28 | ||
Body : Konate 16 Rebs : Kale 9 ASTS : Toti 3 |
Body: El-gammal 21 Rebs: Ahmed 7 ASTS: El-gammal 3 |
21. srpna 2011
15:00 |
Egypt | 68- 71 | Jižní Afrika |
Bodování o čtvrtinu: 22 -11, 17 -13, 16 29 , 13- 18 | ||
Body : Gunady 21 Rebs : tři hráči 7 ASTS : El-Kerdany 4 |
Body: Gabriel 14 Rebs: Gabriel 11 ASTS: Mettler 4 |
21. srpna 2011
20:00 |
Kamerun | 76 –70 | Pobřeží slonoviny |
Bodování o čtvrtinu: 18 -11, 24 -22, 20 -19, 14- 18 | ||
Body : Essengué 19 Rebs : Essengué 7 ASTS : pět hráčů 1 |
Body: Edi 13 Rebs: Edi 7 ASTS: Diabate 8 |
Skupina D
tým | Pld | W | L | PF | PA | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tunisko | 3 | 3 | 0 | 237 | 145 | +92 | 6 |
Středoafrická republika | 3 | 2 | 1 | 223 | 183 | +40 | 5 |
Rwanda | 3 | 1 | 2 | 185 | 225 | −40 | 4 |
Jít | 3 | 0 | 3 | 180 | 272 | −92 | 3 |
18. srpna 2011
12:30 |
Tunisko | 103 –56 | Jít |
Skóre po čtvrtině: 28 –11, 30 –16, 25 –13, 20 –16 | ||
Body : Ben Romdhane 20 Rebs : Ben Romdhane 8 ASTS : Slimane 5 |
Body: Williams 25 Rebs: Saibou 8 ASTS: Boucari , Ayayi 2 |
18. srpna 2011
15:00 |
Středoafrická republika | 89 –61 | Rwanda |
Bodování o čtvrtinu: 26 –11, 26 –20, 21 –14, 16–16 | ||
PTS : Mays 24 Rebs : Mays 8 ASTS : Mokongo 6 |
Body: Bradley 10 Rebs: Thomson 7 ASTS: čtyři hráči 1 |
20. srpna 2011
15:00 |
Jít | 57- 82 | Středoafrická republika |
Bodování o čtvrtinu: 12- 22 , 19 -15, 17- 19 , 9- 26 | ||
Body : Williams 20 Rebs : Saibou 8 ASTS : Boucari 4 |
Pts: Kouguere 24 Rebs : Kossangue 9 Asts: Mokongo 7 |
20. srpna 2011
17:30 |
Tunisko | 69 –37 | Rwanda |
Bodování o čtvrtinu: 10 –9, 17 –7, 19 –8, 23 –13 | ||
Bodů : Ben Romdhane 20 Rebs : Hadidane 8 ASTS : Laghnej , Kechrid 3 |
Pts: Kabangu 12 Rebs: Thomson , Kabangu 6 Asts: Mugabe , Thomson 1 |
22. srpna 2011
12:30 |
Rwanda | 87 –67 | Jít |
Bodování o čtvrtinu: 27 -8, 24 -10, 21.- 23. , 15- 26 | ||
Body : Gasana 19 Rebs : Bradley 10 ASTS : Gasana 9 |
Pts: Damtaré 12 Rebs : Diaby 6 Asts: Pinheiro 3 |
22. srpna 2011
17:30 |
Středoafrická republika | 52- 65 | Tunisko |
Bodování o čtvrtinu: 13- 22 , 14 -12, 9 -8, 16 23 | ||
Body : Mokongo 26 Rebs : Mays 5 ASTS : Mays 2 |
Pts: Slimane 14 Rebs : Mejri 7 Asts: El Mabrouk , Kechrid 4 |
Vyřazovací fáze
Mistrovská závorka
Všechny časy jsou v místním čase UTC+3
16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Nigérie | 84 | |||||||||||||
Chad | 46 | |||||||||||||
Nigérie | 94 | |||||||||||||
Středoafrická republika | 86 | |||||||||||||
Středoafrická republika | 71 | |||||||||||||
Egypt | 66 | |||||||||||||
Nigérie | 68 | |||||||||||||
Angola | 76 | |||||||||||||
Kamerun | 85 | |||||||||||||
Jít | 52 | |||||||||||||
Kamerun | 83 | |||||||||||||
Angola | 84 | |||||||||||||
Angola | 82 | |||||||||||||
Mosambik | 71 | |||||||||||||
Angola | 56 | |||||||||||||
Tunisko | 67 | |||||||||||||
Senegal | 92 | |||||||||||||
Madagaskar | 75 | |||||||||||||
Senegal | 59 | |||||||||||||
Pobřeží slonoviny | 75 | |||||||||||||
Pobřeží slonoviny | 80 | |||||||||||||
Rwanda | 72 | |||||||||||||
Pobřeží slonoviny | 57 | |||||||||||||
Tunisko | 60 | Třetí místo | ||||||||||||
Tunisko | 94 | |||||||||||||
Jižní Afrika | 50 | |||||||||||||
Tunisko | 86 | Nigérie | 77 | |||||||||||
Maroko | 67 | Pobřeží slonoviny | 67 | |||||||||||
Mali | 59 | |||||||||||||
Maroko | 80 | |||||||||||||
Osmé finále
23. srpna 2011
12:30 |
Nigérie | 84 –46 | Chad |
Bodování o čtvrtinu: 23 -9, 22 -4, 12. a 16 , 27 -17 | ||
Body : Udoka 14 Rebs : Ugboaja 10 ASTS : tři hráči 4 |
Pts: Ngadi 17 Rebs : Moguena 10 Asts: tři hráči 2 |
23. srpna 2011
15:00 |
Kamerun | 85 –52 | Jít |
Bodování o čtvrtinu: 27 -11, 25 -24, 24- 28 , 20 -18 | ||
Body : Bitee 16 Rebs : Aboya 7 ASTS : Bitee 7 |
Bodů: Doe-Bruce 14 Rebs: Diaby 8 ASTS: tři hráči 2 |
23. srpna 2011
17:30 |
Středoafrická republika | 71 –66 | Egypt |
Bodování o čtvrtinu: 18 -12, 16- 17 , 19 -13, 18- 24 | ||
Body : Mokongo 15 Rebs : Koundjia 17 ASTS : Mokongo 4 |
Pts: El Einen 11 Rebs : Marei , Abdelhalim 7 Asts: Gunady 3 |
23. srpna 2011
20:00 |
Angola | 82 –71 | Mosambik |
Bodování o čtvrtinu: 21 -15, 18 -17, 25 -20, 18- 19 | ||
Body : C.Morais 25 Rebs : Vander , Kikas 8 ASTS : Kikas 4 |
Pts: Canivete 13 Rebs : Muchate 5 Asts: Mandlate , Matos 3 |
24. srpna 2011
12:30 |
Pobřeží slonoviny | 80 –72 | Rwanda |
Bodování o čtvrtinu: 17- 19 , 16- 25 , 25 -18, 22 -10 | ||
Body : Edi 34 Rebs : Kone 7 ASTS : Diabate 5 |
Body: Gasana 30 Rebs: Bradley 9 ASTS: tři hráči 3 |
24. srpna 2011
15:00 |
Tunisko | 94 –50 | Jižní Afrika |
Bodování o čtvrtinu: 17 –13, 24 –13, 27 –10, 26 –14 | ||
Bodů : Chouaya 16 Rebs : Hadidane , Ben Romdhane 8 ASTS : Laghnej 7 |
Pts: Marhanele 15 Rebs : tři hráči 5 Asts: čtyři hráči 1 |
24. srpna 2011
17:30 |
Senegal | 92 –75 | Madagaskar |
Bodování o čtvrtinu: 26 -13, 21 -19, 25 -20, 20 až 23 | ||
Body : Faye 19 Rebs : Coly 8 ASTS : Dalmeida 6 |
Pts: Ramsdell 19 Rebs : Zayad 8 Asts: Rakotondrasolo 4 |
24. srpna 2011
20:00 |
Mali | 59- 80 | Maroko |
Bodování o čtvrtinu: 20 -11, 8- 22 , 20- 24 , 11- 14 | ||
Body : Coulibaly 20 Rebs : Tangara 7 ASTS : Sy 5 |
Pts: Najah , Zouita 15 Rebs : Najah 10 Asts: El Mesbahi 7 |
Čtvrtfinále
25. srpna 2011
12:30 |
Nigérie | 94 –86 | Středoafrická republika |
Bodování o čtvrtinu: 28 -19, 20 -18, 25 -20, 21- 29 | ||
Body : Obasohan 24 Rebs : Udoka 7 ASTS : Udoka 8 |
Pts: Mays 21 Rebs : Kouguere , Mays 5 Asts: Zachée 7 |
25. srpna 2011
15:00 |
Senegal | 59- 75 | Pobřeží slonoviny |
Bodování o čtvrtinu: 22 -11, 6 21 , 16 20 , 15- 23 | ||
Body : Faye 21 Rebs : Badiane 9 ASTS : Ndoye 5 |
Pts: Diane 17 Rebs: Kale , Kone 12 Asts: Toti , Diabate 4 |
25. srpna 2011
17:30 |
Tunisko | 86 –67 | Maroko |
Bodování o čtvrtinu: 17 –11, 22 –13, 22 –18, 25–25 | ||
Body : Rzig 16 Rebs : Mejri 13 ASTS : Slimane 4 |
Pts: Khalfi 12 Rebs : Najah 7 Asts: Khalfi , Hachad 3 |
25. srpna 2011
20:00 |
Kamerun | 83- 84 (OT) | Angola |
Bodování o čtvrtinu: 24-24, 22 -12, 13- 19 , 17- 21 , Přesčasy : 7- 8 | ||
Body : Bayang 28 Rebs : Aboya 10 ASTS : Bitee 4 |
Body: C.Morais 23 Rebs: Kikas 10 ASTS: Armando 4 |
Semifinále
27. srpna 2011
16:00 |
Pobřeží slonoviny | 57- 60 | Tunisko |
Bodování o čtvrtinu: 16- 22 , 14 -11, 16 -15, 11 12 | ||
PTS : Craven , Kone 11 Rebs : Craven 6 ASTS : Diabate , Edi 2 |
Pts: Ben Romdhane 15 Rebs : Mejri 12 Asts: Kechrid 5 |
27. srpna 2011
18:30 |
Nigérie | 68- 76 | Angola |
Bodování o čtvrtinu: 23 -15, 14- 22 , 19 -17, 12- 22 | ||
Body : Ugboaja 16 Rebs : Ugboaja 13 ASTS : Udoka 5 |
PTS: Kikas , Mingas 15 Rebs: Leonel 6 ASTS: Armando 8 |
Hra o bronz
28. srpna 2011
16:00 |
Nigérie | 77 –67 | Pobřeží slonoviny |
Bodování o čtvrtinu: 20 -17, 20 -10, 18. a 23 , 19 -17 | ||
Body : Obasohan 19 Rebs : Ugboaja 10 ASTS : Obasohan 5 |
PTS: Craven , Kone 14 Rebs: Kone 8 ASTS: Diabate 7 |
Finále
28. srpna 2011
18:30 |
Angola | 56- 67 | Tunisko |
Bodování o čtvrtinu: 9 21 , 20 -19, 12- 14 , 15 -13 | ||
Body : C.Morais 17 Rebs : Armando 8 ASTS : Armando , Miller 2 |
Pts: Kechrid 21 Rebs : Mejri 15 Asts: tři hráči 2 |
Závorka 5–8. Místa
Semifinále | Páté místo | |||||
26. srpna | ||||||
Středoafrická republika | 20 | |||||
27. srpna | ||||||
Kamerun | 0 | |||||
Středoafrická republika | 71 | |||||
26. srpna | ||||||
Senegal | 93 | |||||
Senegal | 96 | |||||
Maroko | 75 | |||||
Sedmé místo | ||||||
27. srpna | ||||||
Kamerun | 69 | |||||
Maroko | 67 |
Semifinále
26. srpna 2011
11:30 |
Senegal | 96 –75 | Maroko |
Bodování o čtvrtinu: 29 -11, 24 -22, 20 -17, 23- 25 | ||
Body : Faye 32 Rebs : badiane 16 ASTS : Coly 4 |
Pts: Kourdou 14 Rebs : Kourdou 7 Asts: Khalfi 4 |
Hra o sedmé místo
27. srpna 2011
09:00 |
Kamerun | 69 –67 | Maroko |
Bodování o čtvrtinu: 12- 14 , 19 -16, 19 -17, 19. a 20 | ||
Body : Essengué 14 Rebs : Owona 12 ASTS : Bitee , Essengué 4 |
Pts: Najah 19 Rebs : Kourdou 6 Asts: Khalfi , Rafai 5 |
Hra o páté místo
27. srpna 2011
11:30 |
Středoafrická republika | 71- 93 | Senegal |
Bodování o čtvrtinu: 16- 18 , 12- 26 , 22- 27 , 21- 22 | ||
Body : Koundjia 22 Rebs : Koundjia 7 ASTS : Kouloumba-Foro 3 |
Body: Faye 29 Rebs: badiane 17 ASTS: Dalmeida 7 |
Hry o umístění
25. srpna 2011
09:00 |
Jít | 62- 63 | Chad |
Bodování o čtvrtinu: 19- 22 , 8 15 , 20 -19, 15 -7 | ||
Body : Williams 21 Rebs : Diaby 16 ASTS : Boucari 5 |
Pts: Moguena 14 Rebs : Mbaindiguim 10 Asts: Noubaramadji 6 |
25. srpna 2011
11:30 |
Egypt | 76 –66 | Rwanda |
Bodování o čtvrtinu: 19 -14, 16 -15, 20 -11, 21- 26 | ||
Body : El-Kerdany 19 Rebs : El-gammal 11 ASTS : El-gammal , Okasha 3 |
Body: Gasana 19 Rebs: Miller 9 ASTS: Gasana 6 |
25. srpna 2011
14:00 |
Mali | 61 –55 | Mosambik |
Bodování o čtvrtinu: 7- 9 , 23 -14, 17 -14, 14- 18 | ||
Bodů : Soumaoro 16 Rebs : Soumaoro , Tangara 10 ASTS : tři hráči 3 |
Pts: Muchate 14 Rebs : Muchate 7 Asts: Muchate 3 |
25. srpna 2011
16:30 |
Jižní Afrika | 61- 82 | Madagaskar |
Bodování o čtvrtinu: 18 -13, 14- 23 , 12- 21 , 17- 25 | ||
Body : Mettler 18 Rebs : Mothiba 15 ASTS : Avenant 2 |
Body: Ramsdell 22 Rebs: Ramsdell 17 ASTS: Andrianjafy 6 |
Ocenění
Vítězové mistrovství Afriky 2011 FIBA |
---|
Tunisko První titul |
Nejhodnotnější hráč |
---|
Salah Mejri |
All-Tournament Team
Konečné pořadí
Kvalifikován na letní olympijské hry 2012 | |
Kvalifikován na světový kvalifikační turnaj FIBA |
Hodnost | tým |
---|---|
1 | Tunisko |
2 | Angola |
3 | Nigérie |
4 | Pobřeží slonoviny |
5 | Senegal |
6 | Středoafrická republika |
7 | Kamerun |
8 | Maroko |
9 | Mali |
10 | Mosambik |
11 | Egypt |
12 | Rwanda |
13 | Madagaskar |
14 | Jižní Afrika |
15 | Chad |
16 | Jít |
Statističtí vůdci
Body
|
Odskakuje
|
Asistence
|
Bloky
|
Krade
|
|