2012 Mistrovství světa Six-červená (často stylizované 2012 SangSom 6-červená mistrovství světa na sponzorské a marketingové účely) byl šest red snooker turnaj koná od 2. do 7. července 2012 v Montien Riverside Hotel v Bangkoku , Thajsko . Nejvyšší zlom turnaje byl 75 bodů, který sestavili Judd Trump a Shaun Murphy .
Mark Selby byl obhájcem titulu, ale prohrál ve čtvrtfinále 5–7 proti Trumpovi.
Mark Davis vyhrál svůj druhý titul mistra světa šesti červených po roce 2009 , když ve finále porazil Murphyho 8–4.
Odměna za peníze
Rozpis prize money pro tento rok je uveden níže:
- Vítěz: 2 000 000 bahtů
- Druhé místo: 800 000 bahtů
- Semifinalisté: 400 000 bahtů
- Čtvrtfinále: 200 000 bahtů
- Posledních 16: 100 000 bahtů
- Posledních 32: 50 000 bahtů
- Celkem: 6 000 000 bahtů
Fáze každého s každým
Čtyři nejlepší hráči z každé skupiny se kvalifikovali do vyřazovací fáze. Všechny zápasy byly nejlepší z 9 snímků.
Skupina A
|
-
Joe Perry 5–0 Andy Lee
-
Mark Selby 5 –1 Shachar Ruberg
- Andy Lee 0–5 Dechawat Poomjaeng
-
Dominic Dale 5 –4 Shachar Ruberg
-
Dominic Dale 5–3 Andy Lee
-
Mark Selby 5–2 Joe Perry
- Shachar Ruberg 1–5 Dechawat Poomjaeng
-
Mark Selby 5–1 Andy Lee
- Dominic Dale 3–5 Dechawat Poomjaeng
-
Joe Perry 5 –4 Shachar Ruberg
-
Joe Perry 5–2 Dechawat Poomjaeng
-
Mark Selby 5–3 Dominic Dale
-
Mark Selby 5 –0 Dechawat Poomjaeng
- Andy Lee 4–5 Shachar Ruberg
-
Dominic Dale 5–2 Joe Perry
|
Skupina B
|
- Judd Trump 2–5 Barry Hawkins
- Mohamed Khairy 1–5 Rodney Goggins
- Nick Jennings 2–5 Issara Kachaiwong
- Barry Hawkins 3–5 Rodney Goggins
-
Nick Jennings 5–3 Mohamed Khairy
-
Judd Trump 5–1 Issara Kachaiwong
-
Rodney Goggins 5–4 Issara Kachaiwong
-
Judd Trump 5–0 Nick Jennings
-
Barry Hawkins 5–1 Mohamed Khairy
- Barry Hawkins 4–5 Issara Kachaiwong
- Judd Trump 1–5 Rodney Goggins
- Mohamed Khairy 2–5 Issara Kachaiwong
-
Judd Trump 5–3 Mohamed Khairy
-
Barry Hawkins 5 –4 Nick Jennings
- Nick Jennings 2–5 Rodney Goggins
|
Skupina C
|
- Peter Ebdon 3–5 Ken Doherty
- Li Hang 4–5 Aditya Mehta
- Li Hang 1–5 Ken Doherty
-
Aditya Mehta 5 –4 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Mark Williams 5–1 Peter Ebdon
-
Mark Williams 5–4 Aditya Mehta
- Ken Doherty 2–5 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Peter Ebdon 5–2 Li Hang
-
Mark Williams 5–1 Li Hang
- Peter Ebdon 3–5 Thanawat Thirapongpaiboon
-
Aditya Mehta 5–2 Ken Doherty
- Li Hang 4–5 Thanawat Thirapongpaiboon
- Mark Williams 4–5 Ken Doherty
-
Peter Ebdon 5–4 Aditya Mehta
-
Mark Williams 5–1 Thanawat Thirapongpaiboon
|
Skupina D
|
- Stephen Maguire 0–5 Hossein Vafaei
- Mohammed Ibrahim 2–5 James Wattana
-
Mark Davis 5–3 Darren Morgan
-
Hossein Vafaei 5–1 Mohammed Ibrahim
-
Mark Davis 5–4 James Wattana
- Stephen Maguire 3–5 Darren Morgan
- Mark Davis 3–5 Hossein Vafaei
- Mohammed Ibrahim 1–5 Darren Morgan
- Darren Morgan 3–5 James Wattana
-
Stephen Maguire 5–1 Mohammed Ibrahim
- Stephen Maguire 2–5 Mark Davis
- Hossein Vafaei 1–5 Darren Morgan
- Stephen Maguire 3–5 James Wattana
-
Mark Davis 5–4 Mohammed Ibrahim
-
Hossein Vafaei 5–3 James Wattana
|
Skupina E
|
- Shaun Murphy 4–5 Andrew Higginson
- Ben Nunan 4–5 Pankaj Advani
- Steve Davis 1–5 Thepchaiya Un-Nooh
-
Shaun Murphy 5 –0 Ben Nunan
-
Pankaj Advani 5 –4 Thepchaiya Un-Nooh
- Andrew Higginson 0–5 Steve Davis
-
Andrew Higginson 5–2 Pankaj Advani
- Ben Nunan 2–5 Thepchaiya Un-Nooh
-
Shaun Murphy 5–1 Steve Davis
- Ben Nunan 3–5 Steve Davis
-
Shaun Murphy 5–3 Pankaj Advani
- Andrew Higginson 1–5 Thepchaiya Un-Nooh
- Pankaj Advani 4–5 Steve Davis
-
Shaun Murphy 5 –0 Thepchaiya Un-Nooh
-
Andrew Higginson 5–1 Ben Nunan
|
Skupina F
|
- Saleh Mohammad 4–5 Passakorn Suwannawat
-
Stephen Lee 5–3 Jimmy White
- Ben Judge 3–5 Passakorn Suwannawat
-
Saleh Mohammad 5 –3 Jimmy White
-
Stuart Bingham 5–1 Ben Judge
- Stuart Bingham 4–5 Jimmy White
-
Stephen Lee 5–3 Saleh Mohammad
-
Jimmy White 5 –2 Passakorn Suwannawat
- Stephen Lee 2–5 Stuart Bingham
- Ben Judge 4–5 Saleh Mohammad
-
Stephen Lee 5–0 Ben Judge
-
Stuart Bingham 5 –3 Passakorn Suwannawat
- Ben Judge 4–5 Jimmy White
-
Stephen Lee 5 –0 Passakorn Suwannawat
- Stuart Bingham 4–5 Saleh Mohammad
|
Skupina G
|
-
Marcus Campbell 5 –0 Krzysztof Wróbel
-
Tom Ford 5–1 Noppon Saengkham
-
Matthew Stevens 5–3 Marcus Campbell
- Ricky Walden 3–5 Noppon Saengkham
-
Tom Ford 5–3 Krzysztof Wróbel
- Matthew Stevens 3–5 Noppon Saengkham
-
Ricky Walden 5 –0 Krzysztof Wróbel
-
Matthew Stevens 5 –2 Krzysztof Wróbel
-
Ricky Walden 5–2 Tom Ford
- Marcus Campbell 4–5 Noppon Saengkham
- Matthew Stevens 2–5 Ricky Walden
-
Tom Ford 5–2 Marcus Campbell
-
Ricky Walden 5–2 Marcus Campbell
-
Matthew Stevens 5 –4 Tom Ford
- Krzysztof Wróbel 3–5 Noppon Saengkham
|
Skupina H
|
-
Martin Gould 5–2 Panompai Powises
-
Lee Walker 5 –4 Zhang Anda
-
Martin Gould 5 –4 Zhang Anda
-
Lee Walker 5 –4 Marco Fu
- Graeme Dott 4–5 Panompai Powises
-
Marco Fu 5–3 Panompai Powises
-
Graeme Dott 5–3 Zhang Anda
- Martin Gould 4–5 Lee Walker
- Zhang Anda 3–5 Marco Fu
- Graeme Dott 3–5 Lee Walker
- Martin Gould 2–5 Marco Fu
-
Lee Walker 5–1 Panompai Powises
-
Graeme Dott 5 –0 Martin Gould
- Graeme Dott 4–5 Marco Fu
- Zhang Anda 1–5 Panompai Powises
|
Vyřazovací fáze
Reference
externí odkazy