Mistrovství světa FIFA U -17 2013 - 2013 FIFA U-17 World Cup
كأس العالم تحت 17. července 2013 | |
---|---|
Podrobnosti o turnaji | |
Hostitelská země | Spojené arabské emiráty |
Termíny | 17. října - 8. listopadu |
Týmy | 24 (od 6 konfederací) |
Místo konání | 6 (v 6 hostitelských městech) |
Konečné pozice | |
Šampionů | Nigérie (4. titul) |
Běžci | Mexiko |
Třetí místo | Švédsko |
Čtvrté místo | Argentina |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 52 |
Góly vstřeleny | 172 (3,31 na zápas) |
Účast | 318 108 (6 117 na zápas) |
Nejlepší střelci | Valmir Berisha (7 gólů) |
Nejlepší hráči | Kelechi Iheanacho |
Nejlepší brankář | Dele Alampasu |
Cena fair play | Nigérie |
2013 FIFA U-17 World Cup byl patnáctý turnaj Světového poháru FIFA U-17 . Turnaj se konal ve Spojených arabských emirátech od 17. října do 8. listopadu. Nigérie vyhrála turnaj poté, co ve finále porazila Mexiko 3: 0 a připsala si čtvrtý titul země. Švédsko získalo bronz vítězstvím 4–1 nad Argentinou v zápase play-off o třetí místo.
Nabídky
Byly tam dvě oficiální nabídky:
Místa konání
V červnu 2012 vybrala FIFA mezinárodní stadion Sheikh Khalifa v Al Ainu , stadion Al Nahyan v Abú Dhabí , stadion Al-Rashid v Dubaji , stadion Emirates Club v Ras al-Khaimah a stadion Fujairah Club ve státě Fujairah. jako dějiště. Použití stadionu Sharjah v Sharjahu bylo původně navrženo a nakonec vybráno jako místo konání v září 2012. Stadion Mohammeda Bina Zayeda nahradil stadion Al Nahyan v Abú Dhabí a bude hostit finále.
Dubaj | Ras al-Khaimah | Fujairah | |||
---|---|---|---|---|---|
Stadion Al-Rašíd | Stadion Emirates Club | Stadion klubu Fujairah | |||
Kapacita: 18 000 | Kapacita: 3000 | Kapacita: 5 000 | |||
Abu Dhabi | Al Ain | Sharjah | |||
Stadion Mohammeda Bina Zayeda | Mezinárodní stadion šejka Khalifa | Stadion Sharjah | |||
Kapacita: 42 056 | Kapacita: 16 000 | Kapacita: 12 000 | |||
Týmy
Kromě hostitelské země Spojené arabské emiráty se 23 národů kvalifikovalo ze šesti samostatných kontinentálních soutěží.
- 1. ^ Týmy, které debutovaly.
- 2. ^ Toto je debut „Ruska“ jako národa od zániku SSSR v roce 1991.
- 3. ^ Toto je debut „Slovenska“ jako národa od zániku Československa v roce 1993.
Úředníci zápasu
Konfederace | Rozhodčí | Asistenti |
---|---|---|
AFC | Khalil Al-Ghamdi ( Saúdská Arábie ) | Badr Al-Shumrani ( Saúdská Arábie ) Hamad Al-Mayahi ( Omán ) |
Kim Dong-Jin ( Jižní Korea ) | Jeong Hae-Sang ( Jižní Korea ) Yang Byoung-Eun ( Jižní Korea ) |
|
Abdulrahman Abdou ( Katar ) | Taleb Al-Marri ( Katar ) Yaser Marad ( Kuvajt ) |
|
CAF | Badara Diatta ( Senegal ) | Djibril Camara ( Senegal ) El Hadji Samba ( Senegal ) |
Daniel Bennett ( Jižní Afrika ) | Zakhele Siwela ( Jižní Afrika ) Aden Marwa ( Keňa ) |
|
Slim Jedidi ( Tunisko ) | Bechir Hassani ( Tunisko ) Anouar Hmila ( Tunisko ) |
|
CONCACAF | Elmer Bonilla ( Salvador ) | Octavio Jarra ( Kostarika ) Hermenerito Leal ( Guatemala ) |
Marco Rodríguez ( Mexiko ) | Marcos Quintero ( Mexiko ) Marvin Torrentera ( Mexiko ) |
|
Jair Marrufo ( Spojené státy ) | Eric Boria ( Spojené státy americké ) Ricardo Morgan ( Jamajka ) |
|
CONMEBOL | Néstor Pitana ( Argentina ) | Juan Pablo Belatti ( Argentina ) Diego Bonfá ( Argentina ) |
Raúl Orosco ( Bolívie ) | Efraín Castro ( Bolívie ) Arol Valda ( Bolívie ) |
|
Héber Lopes ( Brazílie ) | Alessandro Rocha ( Brazílie ) Marcelo van Gasse ( Brazílie ) |
|
Martín Vázquez ( Uruguay ) | Nicolas Tarán ( Uruguay ) Miguel Nievas ( Uruguay ) |
|
Juan Soto ( Venezuela ) | Jorge Urrego ( Venezuela ) Carlos López Rico ( Venezuela ) |
|
OFC | Norbert Hauata ( Tahiti ) | Mark Rule ( Nový Zéland ) Tevita Makasini ( Tonga ) |
UEFA | Pavel Královec ( Česká republika ) | Martin Wilczek ( Česká republika ) Roman Slyško ( Slovensko ) |
Mark Clattenburg ( Anglie ) | Stephen Child ( Anglie ) Simon Beck ( Anglie ) |
|
Wolfgang Stark ( Německo ) | Jan-Hendrik Salver ( Německo ) Mike Pickel ( Německo ) |
|
Gianluca Rocchi ( Itálie ) | Elenito Di Liberatore ( Itálie ) Gianluca Cariolato ( Itálie ) |
|
Svein Oddvar Moen ( Norsko ) | Frank Andås ( Norsko ) Kim Haglund ( Norsko ) |
|
Craig Thomson ( Skotsko ) | Derek Rose ( Skotsko ) Alan Mulvanny ( Skotsko ) |
Jednotky
Do termínu FIFA musely týmy pojmenovat 21člennou skupinu (z nichž tři musí být brankáři).
Kreslit
Konečné losování skupinové fáze se konalo 26. srpna 2013 v Abú Dhabí v hotelu Bab Al Bahr v 19:00 ( místního času ).
Před losováním FIFA oznámila, že jako hostitel budou Spojené arabské emiráty umístěny jako „A1“, což pomůže s prodejem vstupenek. Do dalších pěti skupin jsou zařazeni kontinentální šampioni konfederací AFC, CAF, CONCACAF, CONMEBOL a UEFA. Týmy ze stejné konfederace nelze proti sobě postavit ve skupinové fázi.
Hrnec 1 | Hrnec 2 | Hrnec 3 | Hrnec 4 |
---|---|---|---|
Spojené arabské emiráty (zařazené do skupiny A) Írán Irák Japonsko Uzbekistán (zařazeno do skupiny C) Nový Zéland |
Argentina (zařazená do skupiny E) Brazílie Uruguay Venezuela Mexiko (zařazená do skupiny F) Panama |
Kanada Honduras Pobřeží slonoviny (zařazen do skupiny B) Maroko Nigérie Tunisko |
Rakousko Chorvatsko Itálie Rusko (zařazeno do skupiny D) Slovensko Švédsko |
Logo a lístky
Logo soutěže bylo odhaleno dne 5. března 2013, včetně toho, že místní organizační výbor požádal Omara Abdulrahmana, aby byl pro tuto akci „ambasadorem značky“.
Vstupenky na Turnajový balíček na stadion se začaly prodávat 26. června s možností koupit si lístky na zápas po vylosování.
Poté, co byl 13. května představen místním novinářům, bude maskotem mistrovství světa sokol známý jako 'Shaqran'.
Skupinová fáze
Vítězové a finalisté z každé skupiny, stejně jako nejlepší čtyři týmy na třetím místě, se kvalifikovali do prvního kola vyřazovací fáze (16. kolo) .
Pořadí každého týmu v každé skupině je určeno následovně:
- body získané ve všech zápasech skupiny;
- rozdíl gólů ve všech zápasech skupiny;
- počet vstřelených gólů ve všech zápasech skupiny;
Pokud jsou si dva nebo více týmů na základě výše uvedených tří kritérií rovni, určí se jejich pořadí takto:
- body získané ve skupinových zápasech mezi dotyčnými týmy;
- rozdíl gólů v zápasech skupiny mezi dotyčnými týmy;
- počet vstřelených gólů v zápasech skupiny mezi dotyčnými týmy;
- losování organizačním výborem FIFA.
Všechny časy jsou místní, UTC+04: 00 .
Skupina A.
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brazílie | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 2 | +13 | 9 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | Honduras | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 6 | −2 | 4 | |
3 | Slovensko | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 8 | −3 | 4 | |
4 | Spojené arabské emiráty (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | −8 | 0 |
(H) Host
Brazílie | 6–1 | Slovensko |
---|---|---|
Mosquito 17 ' , 30 ' ( pen. ) , 70 ' Nathan 45+2 ' , 51 ' Caio 56 ' |
Zpráva | Vavro 68 ' |
Spojené arabské emiráty | 1–2 | Honduras |
---|---|---|
Khaled Khalfan 33 ' | Zpráva |
Medina 20 ' Velásquez 86 ' |
Spojené arabské emiráty | 1–6 | Brazílie |
---|---|---|
Alameri Zayed 89 ' | Zpráva |
Boschilia 9 ' , 33 ' Nathan 41 ' , 66 ' Joanderson 73 ' Gabriel 84 ' |
Slovensko | 2–0 | Spojené arabské emiráty |
---|---|---|
Vestenický 36 ' , 58 ' | Zpráva |
Skupina B
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Uruguay | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 7 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | Itálie | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 6 | |
3 | Pobřeží slonoviny | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 4 | |
4 | Nový Zéland | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | −11 | 0 |
Uruguay | 7–0 | Nový Zéland |
---|---|---|
Méndez 3 ' Otormín 37 ' , 63 ' Acosta 49 ' , 57 ' Ospitaleche 75 ' Pizzichillo 89 ' |
Zpráva |
Pobřeží slonoviny | 0–1 | Itálie |
---|---|---|
Zpráva | Vido 46 ' |
Uruguay | 1–1 | Pobřeží slonoviny |
---|---|---|
Acosta 90+4 ' | Zpráva | Keita 17 ' |
Itálie | 1–0 | Nový Zéland |
---|---|---|
Vido 48 ' | Zpráva |
Nový Zéland | 0–3 | Pobřeží slonoviny |
---|---|---|
Zpráva |
Bakayoko 25 ' , 48 ' Yakou 87 ' |
Itálie | 1–2 | Uruguay |
---|---|---|
Parigini 10 ' | Zpráva |
Bregonis 15 ' Benítez 64 ' |
Skupina C.
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maroko | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | Uzbekistán | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 | |
3 | Chorvatsko | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | −2 | 3 | |
4 | Panama | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | −5 | 0 |
Panama | 0–2 | Uzbekistán |
---|---|---|
Zpráva |
Abbasov 68 ' Ashurmatov 76 ' |
Chorvatsko | 1–0 | Panama |
---|---|---|
Roguljić 26 ' | Zpráva |
Uzbekistán | 0–0 | Maroko |
---|---|---|
Zpráva |
Uzbekistán | 2–1 | Chorvatsko |
---|---|---|
Ćaleta-Car 14 ' ( og ) Boltaboev 79 ' |
Zpráva | Halilović 27 ' |
Skupina D
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Japonsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 | 9 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | Tunisko | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 6 | |
3 | Rusko | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 2 | +2 | 3 | |
4 | Venezuela | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | −7 | 0 |
Skupina E
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentina | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | Írán | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | |
3 | Kanada | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | −3 | 2 | |
4 | Rakousko | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | −2 | 1 |
Skupina F
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nigérie | 3 | 2 | 1 | 0 | 14 | 4 | +10 | 7 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | Mexiko | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 7 | −2 | 6 | |
3 | Švédsko | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 4 | |
4 | Irák | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | −10 | 0 |
Mexiko | 1–6 | Nigérie |
---|---|---|
Jaimes 41 ' | Zpráva |
Iheanacho 33 ' , 40 ' , 49 ' , 70 ' Nwakali 52 ' Isaac 60 ' |
Švédsko | 0–1 | Mexiko |
---|---|---|
Zpráva | Jaimes 86 ' |
Pořadí týmů na třetím místě
Čtyři nejlepší týmy z těch, které se umístily na třetím místě, jsou určeny následovně:
- body získané ve všech zápasech skupiny;
- rozdíl gólů ve všech zápasech skupiny;
- počet vstřelených gólů ve všech zápasech skupiny;
- losování organizačním výborem FIFA.
Poz | Grp | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Výsledek skupinové fáze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | F | Švédsko | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 4 | Pokročilá fáze vyřazení |
2 | B | Pobřeží slonoviny | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 4 | |
3 | A | Slovensko | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 8 | −3 | 4 | |
4 | D | Rusko | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 2 | +2 | 3 | |
5 | C | Chorvatsko | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | −2 | 3 | |
6 | E | Kanada | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | −3 | 2 |
Vyřazovací fáze
Ve vyřazovacích fázích, je-li zápas na konci normální hrací doby vyrovnaný, nebude se hrát žádné prodloužení , přičemž zápas bude určen penaltovým rozstřelem .
16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
28. října - Sharjah | ||||||||||||||
Honduras | 1 | |||||||||||||
1. listopadu - Al Ain | ||||||||||||||
Uzbekistán | 0 | |||||||||||||
Honduras | 1 | |||||||||||||
28. října - Sharjah | ||||||||||||||
Švédsko | 2 | |||||||||||||
Japonsko | 1 | |||||||||||||
5. listopadu - Dubaj | ||||||||||||||
Švédsko | 2 | |||||||||||||
Švédsko | 0 | |||||||||||||
29. října- Ras al-Khaimah | ||||||||||||||
Nigérie | 3 | |||||||||||||
Uruguay | 4 | |||||||||||||
2. listopadu - Sharjah | ||||||||||||||
Slovensko | 2 | |||||||||||||
Uruguay | 0 | |||||||||||||
29. října - Al Ain | ||||||||||||||
Nigérie | 2 | |||||||||||||
Nigérie | 4 | |||||||||||||
8. listopadu - Abú Zabí | ||||||||||||||
Írán | 1 | |||||||||||||
Nigérie | 3 | |||||||||||||
29. října - Dubaj | ||||||||||||||
Mexiko | 0 | |||||||||||||
Argentina | 3 | |||||||||||||
2. listopadu - Sharjah | ||||||||||||||
Tunisko | 1 | |||||||||||||
Argentina | 2 | |||||||||||||
29. října - Fujairah | ||||||||||||||
Pobřeží slonoviny | 1 | |||||||||||||
Maroko | 1 | |||||||||||||
5. listopadu - Abú Zabí | ||||||||||||||
Pobřeží slonoviny | 2 | |||||||||||||
Argentina | 0 | |||||||||||||
28. října - Abú Zabí | ||||||||||||||
Mexiko | 3 | Třetí místo | ||||||||||||
Brazílie | 3 | |||||||||||||
1. listopadu - Dubaj | 8. listopadu - Abú Zabí | |||||||||||||
Rusko | 1 | |||||||||||||
Brazílie | 1 (10) | Švédsko | 4 | |||||||||||
28. října - Abú Zabí | ||||||||||||||
Mexiko ( pen. ) | 1 (11) | Argentina | 1 | |||||||||||
Itálie | 0 | |||||||||||||
Mexiko | 2 | |||||||||||||
16. kolo
Brazílie | 3–1 | Rusko |
---|---|---|
Mosquito 72 ' Boschilia 80 ' , 90+3 ' |
Zpráva | A. Makarov 90+1 ' |
Honduras | 1–0 | Uzbekistán |
---|---|---|
Bodden 74 ' | Zpráva |
Uruguay | 4–2 | Slovensko |
---|---|---|
Otormín 5 ' , 58 ' Méndez 34 ' ( pen. ) Acosta 42 ' |
Zpráva |
Vestenický 63 ' Siplak 85 ' |
Maroko | 1–2 | Pobřeží slonoviny |
---|---|---|
Bnou Marzouk 60 ' | Zpráva |
Kessie 4 ' ( pen. ) Ahissan 75 ' |
Čtvrtfinále
Brazílie | 1–1 | Mexiko |
---|---|---|
Nathan 85 ' | Zpráva | Ochoa 80 ' |
Pokuty | ||
Mosquito Nathan Lucas Danilo Gabriel Léo Pereira Thiago Maia Joanderson Eduardo Marcos Auro Jr. Mosquito |
10–11 |
Díaz Ochoa Rivas Aguirre Wbias Granados Tovar Robles Govea Terán Gudiño Díaz |
Semifinále
Play-off o třetí místo
Švédsko | 4–1 | Argentina |
---|---|---|
Berisha 7 ' , 24 ' , 57 ' Strandberg 20 ' |
Zpráva | Compagnucci 44 ' |
Finále
Ocenění
Zlatá koule | Stříbrná koule | Bronzová koule |
---|---|---|
Kelechi Iheanacho | Nathane | Iván Ochoa |
Zlatá bota | Stříbrná bota | Bronzová bota |
Valmir Berisha | Kelechi Iheanacho | Boschilia |
7 gólů (0 asistencí) | 6 gólů (7 asistencí) | 6 gólů (3 asistence) |
Zlatá rukavice | ||
Dele Alampasu | ||
Cena Fair Play FIFA | ||
Nigérie |
Konečné pořadí
Poz | tým | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Konečný výsledek |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nigérie | 7 | 6 | 1 | 0 | 26 | 5 | +21 | 19 | Šampionů |
2 | Mexiko | 7 | 4 | 1 | 2 | 11 | 11 | 0 | 13 | Běžci |
3 | Švédsko | 7 | 4 | 1 | 2 | 15 | 11 | +4 | 13 | Třetí místo |
4 | Argentina | 7 | 4 | 1 | 2 | 13 | 12 | +1 | 13 | Čtvrté místo |
5 | Brazílie | 5 | 4 | 1 | 0 | 19 | 4 | +15 | 13 | Tým vypadl ve čtvrtfinále |
6 | Uruguay | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 6 | +8 | 10 | |
7 | Pobřeží slonoviny | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 5 | +2 | 7 | |
8 | Honduras | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 8 | −2 | 7 | |
9 | Japonsko | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 4 | +3 | 9 | Tým vypadl v 16. kole |
10 | Maroko | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 5 | +3 | 7 | |
11 | Uzbekistán | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 7 | |
12 | Tunisko | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | -1 | 6 | |
13 | Itálie | 4 | 2 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 6 | |
14 | Írán | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 6 | −2 | 5 | |
15 | Slovensko | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 12 | −5 | 4 | |
16 | Rusko | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 5 | 0 | 3 | |
17 | Chorvatsko | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | −2 | 3 | Vyřazen ve skupinové fázi |
18 | Kanada | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 6 | −3 | 2 | |
19 | Rakousko | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | −2 | 1 | |
20 | Panama | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | −5 | 0 | |
21 | Venezuela | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 9 | −7 | 0 | |
22 | Spojené arabské emiráty (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | −8 | 0 | |
23 | Irák | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | −10 | 0 | |
24 | Nový Zéland | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | −11 | 0 |
(H) Host
Střelci gólů
Nejlepší střelci po letošním skončení turnaje.
- 7 gólů
- 6 gólů
- 5 gólů
- 4 góly
- 3 góly
- 2 góly
|
- 1 gól
- 1 vlastní gól
|
|
|