Mistrovství světa v ragby 2013, sedmičky - 2013 Rugby World Cup Sevens
Семерки чемпионата мира по регби-2013 | |
---|---|
Detaily turnaje | |
Hostitelská země | Rusko |
Místo | |
Termíny | 28. - 30. června 2013 |
Počet národů |
|
Šampioni |
|
← 2009
2018 →
|
2013 Rugby World Cup Sevens byl šestý ročník v Rugby World Cup Sevens . Turnaj se konal na stadionu Lužniki v Moskvě v Rusku . Nový Zéland vyhrál turnaj a ve finále porazil Anglii 33: 0. Účast na turnaji byla nízká, zápasy se hrály většinou na prázdných stadionech.
World Rugby , tehdy známý jako International Rugby Board (IRB), původně uvedl, že sedmičky světového poháru v ragby by byly vyřazeny, pokud by do olympijského programu pro letní olympijské hry 2016 měly být zahrnuty sedmičky ragby . Vzhledem k tomu, že Mezinárodní olympijský výbor hlasoval pro zařazení tohoto sportu, považovalo se to pravděpodobně za poslední ročník turnaje. IRB však objasnila, že v červnu 2013 bude turnaj zachován a bude se konat čtyřletě od roku 2018.
Hostování
V prosinci 2009 IRB potvrdila, že řídící rugbyové desky Brazílie ( Brazilská ragbyová asociace ), Německa ( Německá ragbyová federace ) a Ruska ( Rugby Union of Russia ) formálně vyjádřily svůj záměr nabídnout pořádání turnaje. Scottish Rugby Union , řídící rugbyová rada Skotska, která se nerozhodla vyjádřit zájem, rovněž dříve zvažovala nabídku turnaje.
V únoru 2010 IRB uvedla, že Ruská ragbyová unie formálně podala nabídku na právo hostit Rugby World Cup Sevens 2013, zatímco brazilské a německé ragbyové rady potvrdily odstoupení z nabídkového řízení. Toto oznámení opustilo Rusko jako jedinou zemi, která se ucházela o pořádání akce.
„Toto zadávací řízení podtrhuje náš trvalý závazek podnítit novou ruskou ragbyovou hranici prostřednictvím strategické vize propagace, účasti a růstu.“
—Vyacheslav Kopiev, prezident Ruské ragbyové unie
Šest dní před pořádáním IRB Junior World Rugby Trophy 2010 bylo Rusko oficiálně jmenováno hostitelem každoročního kongresu IRB 12. května 2010.
Kvalifikace
|
|
* Vítěz kvalifikace Oceánie bude soutěžit v asijské kvalifikaci.
Poznámky (Pánské):
Kanada a Spojené státy se kvalifikovaly do turnaje a obsadily 2 dostupná místa v kategorii Severní Amerika / Karibik.
Zimbabwe a Tunisko se kvalifikovaly do turnaje a obsadily 2 dostupná místa v kategorii Afrika.
Austrálie a Tonga se kvalifikovaly do turnaje a obsadily 2 dostupná místa v kategorii Oceánie.
Portugalsko , Španělsko , Francie , Gruzie a Skotsko se kvalifikovaly do turnaje a obsadily 5 dostupných míst v kategorii Evropa.
Japonsko , Hongkong a Filipíny se kvalifikovaly do turnaje a obsadily 3 dostupná místa v kategorii Asie.
Uruguay se kvalifikoval do turnaje s 1. místem dostupným pouze v kategorii Jižní Amerika.
Poznámky (pro ženy):
Kanada se do turnaje kvalifikovala prostřednictvím regionálního kvalifikačního turnaje NACRA, který obsadil 1. místo dostupné pouze v kategorii Severní Amerika / Karibik.
Tunisko se kvalifikovalo do turnaje a obsadilo 1. dostupné místo v kategorii Afrika.
Anglie , Irsko , Španělsko , Francie a Nizozemsko se kvalifikovaly do turnaje a obsadily 5 dostupných míst v evropské kategorii.
Fidži , Japonsko a Čína se do turnaje kvalifikovaly prostřednictvím regionálního kvalifikačního turnaje AFRU, který obsadil 3 dostupná místa v kategorii Asie a Oceánie.
Brazílie se kvalifikovala prostřednictvím regionálního kvalifikačního turnaje CONSUR, který obsadil první místo v kategorii Jižní Amerika.
Kvalifikované týmy
Muži
Afrika | Severní Amerika / Karibik |
Jižní Amerika | Asie | Evropa | Oceánie |
---|---|---|---|---|---|
Automatická kvalifikace | |||||
Keňa, Jihoafrická republika |
Argentina |
Anglie Rusko (hostitelé) Wales (držitelé)
|
Fidži Nový Zéland Samoa |
||
Regionální kvalifikace | |||||
Tunisko Zimbabwe |
Kanada Spojené státy |
Uruguay |
Hong Kong Japonsko Filipíny |
Francie Gruzie Portugalsko Skotsko Španělsko |
Austrálie Tonga |
Ženy
Afrika | Severní Amerika / Karibik |
Jižní Amerika | Asie | Evropa | Oceánie |
---|---|---|---|---|---|
Automatická kvalifikace | |||||
Jižní Afrika | Spojené státy | Rusko (hostitelé) |
Austrálie (držitelé) Nový Zéland |
||
Regionální kvalifikace | |||||
Tunisko | Kanada | Brazílie |
Čína Japonsko |
Anglie Francie Irsko Nizozemsko Španělsko |
Fidži |
Muži
Ženy
Přehled trofejí
Přehled trofejí | ||||
---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | |||
Šampioni | Druhé místo | Šampioni | Druhé místo | |
Pohár | Nový Zéland | Anglie | Nový Zéland | Kanada |
Talíř | Kanada | Samoa | Austrálie | Anglie |
Miska | Rusko | Japonsko | Fidži | Holandsko |