Mistrovství světa volejbalu žen 2014 FIVB - 2014 FIVB Volleyball Women's World Championship
Campionato Mondiale Di Pallavolo Femminile Italia 2014 | |
---|---|
Podrobnosti o turnaji | |
Hostitelský národ | Itálie |
Termíny | 23. září - 12. října |
Týmy | 24 |
Místo konání | 6 (v 6 hostitelských městech) |
Oficiálně otevřeno | Giorgio Napolitano |
Šampionů | Spojené státy americké (1. název) |
Běžci | Čína |
Třetí místo | Brazílie |
Čtvrté místo | Itálie |
Ceny turnaje | |
MVP | Kimberly Hill |
Nejlepší setr | Alisha Glass |
Nejlepší OH |
Zhu Ting Kimberly Hill |
Nejlepší MB |
Thaísa Menezes Yang Junjing |
Nejlepší OPP | Sheilla Castro |
Nejlepší libero | Monica De Gennaro |
Oficiální webové stránky | |
Mistrovství světa volejbalu žen 2014 FIVB | |
V roce 2014 mistrovství FIVB žen Světový byl sedmnáctý ročník soutěže, napadeno 24 vysoce postavených ženských národních týmů členů Mezinárodní volejbalová federace (FIVB), globální řídícím orgánem tohoto sportu. Finálový turnaj se konal od 23. září do 12. října 2014 v Itálii .
United States vyhrál svůj první světový titul, když porazil Čínu ve čtyřech setech na finále. Úřadující olympijští vítězové Brazílie vyhráli zápas o 3. místo, když porazili Itálii v pěti setech. Kimberly Hill byl vybrán jako nejcennější hráč.
Kvalifikace
Regionální kvalifikační fáze určila 24 týmů soutěžících v mistrovské soutěži. Hostitelé Itálie získali automatickou kvalifikaci. Krajským řídícím orgánům bylo přiděleno zbývajících 23 míst. Africe byla udělena dvě, Asii a Oceánii čtyři, Severní, Střední Americe a Karibiku šest, Jižní Americe dvěma a Evropě deset míst (včetně hostitelů).
Země | Konfederace | Kvalifikován jako | Kvalifikován dne | Předchozí vystoupení | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Celkový* | za prvé | Poslední | ||||
Itálie | CEV | Hostitel | 25. listopadu 2009 | 10. místo | 1978 | 2010 |
Thajsko | AVC | AVC Pool Druhé místo | 7. září 2013 | 4. místo | 1998 | 2010 |
Japonsko | AVC | AVC Pool A vítěz | 7. září 2013 | 15. místo | 1960 | 2010 |
Rusko | CEV | Vítěz mistrovství CEV 2013 | 13. září 2013 | 16. místo | 1952 | 2010 |
Německo | CEV | Runner-up mistrovství CEV 2013 | 13. září 2013 | 14. místo | 1956 | 2010 |
Brazílie | CSV | Vítěz mistrovství CSV 2013 | 21. září 2013 | 15. místo | 1956 | 2010 |
Čína | AVC | Vítěz AVC Pool B | 30. září 2013 | 13. místo | 1956 | 2010 |
Kazachstán | AVC | Runner-up AVC Pool B | 1. října 2013 | 3. místo | 2006 | 2010 |
Argentina | CSV | Vítěz kvalifikačního turnaje CSV | 20. října 2013 | 5. místo | 1960 | 2002 |
krocan | CEV | Vítěz CEV Pool I | 5. ledna 2014 | 3. místo | 2006 | 2010 |
Bulharsko | CEV | Vítěz CEV Pool M | 5. ledna 2014 | 11. místo | 1952 | 2002 |
Ázerbajdžán | CEV | Vítěz CEV Pool J | 5. ledna 2014 | 3. místo | 1994 | 2006 |
Belgie | CEV | Vítěz CEV Pool K | 5. ledna 2014 | 3. místo | 1956 | 1978 |
Chorvatsko | CEV | Vítěz CEV Pool L | 5. ledna 2014 | 3. místo | 1998 | 2010 |
Srbsko | CEV | CEV Třetí kolo Nejlepší runner-up | 5. ledna 2014 | 4. místo | 1978 | 2010 |
Holandsko | CEV | CEV třetí kolo druhé nejlepší druhé místo | 5. ledna 2014 | 13. místo | 1956 | 2010 |
Tunisko | CAVB | Vítěz CAVB Pool U | 22. února 2014 | 3. místo | 1978 | 1986 |
Kamerun | CAVB | Vítěz CAVB Pool T | 1. března 2014 | 2 | 2006 | 2006 |
Kuba | NORCECA | Vítěz NORCECA Pool Q | 17. května 2014 | 12. místo | 1970 | 2010 |
Spojené státy | NORCECA | NORCECA Pool O vítěz | 18. května 2014 | 15. místo | 1956 | 2010 |
Dominikánská republika | NORCECA | Vítěz NORCECA Pool P | 18. května 2014 | 7. místo | 1974 | 2010 |
Kanada | NORCECA | Vítěz NORCECA Pool S | 19. května 2014 | 8. místo | 1974 | 2010 |
Portoriko | NORCECA | Vítěz NORCECA Pool R. | 25. května 2014 | 6. místo | 1974 | 2010 |
Mexiko | NORCECA | Vítěz play off NORCECA | 20. července 2014 | 7. místo | 1970 | 2006 |
- * Celkem (včetně vydání 2014).
- 1. ^ Soutěžil jako Sovětský svaz v letech 1952 až 1990; 6. vystoupení jako Rusko.
- 2. ^ Soutěžil jako západní Německo v letech 1956 až 1990; 6. vystoupení jako Německo.
- 3. ^ Soutěžil jako Jugoslávie pro 1978 a Srbsko a Černá Hora pro 2006; 2. vystoupení jako Srbsko.
Jednotky
Místa konání
Turnaj se hrál na šesti místech v šesti městech.
Pool G, H, finálové kolo | Pool A | Pool B, E | |
---|---|---|---|
Milán | Řím | Terst | |
Fórum Mediolanum | PalaLottomatica | PalaTrieste | |
Kapacita: 12 657 | Kapacita: 10 710 | Kapacita: 6943 | |
Pool C, F | Pool F | Pool D, E | |
Verona | Modena | Bari | |
PalaOlimpia | PalaPanini | PalaFlorio | |
Kapacita: 6200 | Kapacita: 4 990 | Kapacita: 5 080 | |
Bez obrázku |
Formát
Turnaj se hrál ve třech různých fázích (první, druhé a třetí kolo). V prvním kole bylo 24 účastníků rozděleno do čtyř skupin po šesti týmech. Single round-robin formát byl hrán v rámci každé skupiny k určení polohy týmy ve skupině jsou čtyři nejlepší týmy z každé skupiny (celkem 16 týmů) postoupila do dalšího kola.
Ve druhém kole bylo 16 týmů rozděleno do dvou skupin po osmi týmech (čtyři týmy ze skupin A a D v jedné skupině a čtyři týmy ze skupin B a C ve druhé skupině). Single round-robin formát byl hrán v rámci každé skupiny k určení polohy týmy skupiny, zápasy už hrál mezi týmy v prvním kole byly počítány v tomto kole. Tři nejlepší týmy z každé skupiny (celkem 6 týmů) postoupily do dalšího kola.
Ve třetím kole bylo 6 týmů rozděleno do dvou skupin po třech týmech. Jedno cyklické obsluhy formát hrála v rámci každé skupiny k určení polohy týmy skupinu, dva nejlepší týmy z každé skupiny (celkem 4 týmy) postupoval do semifinále.
- Skupinová kritéria postavení
- 1. Pořadí bodů (3 body za výhru 3–0 nebo 3–1; 2 body za výhru 3–2; 1 bod za prohru 2–3; 0 bodů za prohru 1–3 nebo 0–3)
- 2. Počet výher
- 3. Nastaví poměr
- 4. Poměr bodů
- 5. Hlava na hlavě
Zdroj: FIVB
Složení bazénů
Týmy byly nasazeny na první tři pozice každé skupiny podle systému Serpentine podle jejich světového žebříčku FIVB . FIVB si vyhrazuje právo nasadit hostitele jako vedoucí skupiny A bez ohledu na světový žebříček. Všechny týmy, které nebyly nasazeny, byly vylosovány, aby zaujaly další dostupná místa ve zbývajících řadách podle světového žebříčku. Kresba se konal v Parmě , Itálie dne 10. března 2014. Vzhledem k tomu, NORCECA kvalifikace byly v průběhu dne 10. března 2014 FIVB použity ty nejlepší světové žebříčku NORCECA kdy byl vyroben draw. Pořadí je uvedeno v závorkách kromě hostitelů, kteří jsou na 4. místě.
Pool A | Pool B | Pool C | Pool D |
---|---|---|---|
Itálie (hostitel) | Brazílie (1) | Spojené státy americké (2) | Japonsko (3) |
Dominikánská republika (8) | Srbsko (7) | Rusko (6) | Čína (5) |
Německo (9) | Turecko (11) | Thajsko (12) | Portoriko (17) |
Argentina (18) | Kanada (20) | Nizozemí (18) | Kuba (21) |
Chorvatsko (24) | Kamerun (26) | Kazachstán (23) | Belgie (22) |
Tunisko (27) | Bulharsko (35) | Mexiko (28) | Ázerbájdžán (37) |
Výsledek
Všechny časy jsou středoevropský letní čas ( UTC+02: 00 ).
První kolo
Postoupil do druhého kola |
Pool A
Místo konání: PalaLottomatica , Řím
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Itálie | 13 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3 500 | 416 | 299 | 1,391 |
2 | Dominikánská republika | 12 | 5 | 0 | 15 | 7 | 2,143 | 492 | 422 | 1,166 |
3 | Chorvatsko | 9 | 3 | 2 | 11 | 10 | 1,100 | 442 | 444 | 0,995 |
4 | Německo | 8 | 2 | 3 | 11 | 9 | 1,222 | 431 | 363 | 1,187 |
5 | Argentina | 3 | 1 | 4 | 5 | 12 | 0,417 | 328 | 404 | 0,812 |
6 | Tunisko | 0 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 219 | 396 | 0,553 |
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23. září | 10:30 | Argentina | 1–3 | Chorvatsko | 17–25 | 28–26 | 24–26 | 19–25 | 88–102 | P2 P3 | |
23. září | 17:00 | Dominikánská republika | 3–2 | Německo | 22–25 | 25–21 | 25–21 | 24–26 | 15–13 | 111–106 | P2 P3 |
23. září | 20:00 | Itálie | 3–0 | Tunisko | 25–11 | 25–13 | 25–8 | 75–32 | P2 P3 | ||
24. září | 10:30 | Dominikánská republika | 3–0 | Tunisko | 25–14 | 25–19 | 25–10 | 75–43 | P2 P3 | ||
24. září | 17:00 | Německo | 3–0 | Argentina | 25–12 | 25–13 | 25–14 | 75–39 | P2 P3 | ||
24. září | 20:00 | Chorvatsko | 0–3 | Itálie | 24–26 | 15–25 | 11–25 | 50–76 | P2 P3 | ||
25. září | 10:30 | Německo | 3–0 | Tunisko | 25–7 | 25–12 | 25–7 | 75–26 | P2 P3 | ||
25. září | 17:00 | Chorvatsko | 2–3 | Dominikánská republika | 22–25 | 13–25 | 25–22 | 26–24 | 17–19 | 103–115 | P2 P3 |
25. září | 20:00 | Argentina | 0–3 | Itálie | 17–25 | 17–25 | 16–25 | 50–75 | P2 P3 | ||
27. září | 10:30 | Tunisko | 1–3 | Chorvatsko | 6–25 | 25–21 | 16–25 | 13–25 | 60–96 | P2 P3 | |
27. září | 17:00 | Dominikánská republika | 3–1 | Argentina | 25–13 | 25–20 | 19–25 | 25–18 | 94–76 | P2 P3 | |
27. září | 20:00 | Itálie | 3–1 | Německo | 21–25 | 25–17 | 25–10 | 25–18 | 96–70 | P2 P3 | |
28. září | 10:30 | Tunisko | 0–3 | Argentina | 19–25 | 18–25 | 21–25 | 58–75 | P2 P3 | ||
28. září | 17:00 | Chorvatsko | 3–2 | Německo | 17–25 | 25–23 | 9–25 | 25–21 | 15–11 | 91–105 | P2 P3 |
28. září | 20:00 | Itálie | 2–3 | Dominikánská republika | 15–25 | 25–16 | 21–25 | 25–16 | 8–15 | 94–97 | P2 P3 |
Pool B
Místo konání: PalaTrieste , Terst
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Brazílie | 14 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5 000 | 428 | 333 | 1,285 |
2 | Srbsko | 11 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 467 | 405 | 1,153 |
3 | Bulharsko | 9 | 3 | 2 | 11 | 8 | 1,375 | 417 | 396 | 1,053 |
4 | krocan | 8 | 2 | 3 | 11 | 9 | 1,222 | 436 | 396 | 1.101 |
5 | Kanada | 3 | 1 | 4 | 4 | 13 | 0,308 | 296 | 392 | 0,755 |
6 | Kamerun | 0 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 274 | 396 | 0,692 |
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23. září | 10:30 | Kanada | 3–1 | Kamerun | 25–12 | 25–15 | 20–25 | 25–14 | 95–66 | P2 P3 | |
23. září | 17:00 | Srbsko | 3–1 | krocan | 25–15 | 20–25 | 25–19 | 25–22 | 95–81 | P2 P3 | |
23. září | 20:00 | Brazílie | 3–0 | Bulharsko | 25–19 | 25–22 | 25–16 | 75–57 | P2 P3 | ||
24. září | 10:30 | krocan | 3–0 | Kanada | 25–10 | 25–12 | 25–17 | 75–39 | P2 P3 | ||
24. září | 17:00 | Kamerun | 0–3 | Brazílie | 14–25 | 15–25 | 18–25 | 47–75 | P2 P3 | ||
24. září | 20:00 | Srbsko | 3–2 | Bulharsko | 25–19 | 23–25 | 25–19 | 18–25 | 15–12 | 106–100 | P2 P3 |
25. září | 10:30 | Kanada | 0–3 | Brazílie | 14–25 | 8–25 | 18–25 | 40–75 | P2 P3 | ||
25. září | 17:00 | Kamerun | 0–3 | Srbsko | 17–25 | 13–25 | 24–26 | 54–76 | P2 P3 | ||
25. září | 20:00 | krocan | 2–3 | Bulharsko | 25–20 | 23–25 | 18–25 | 27–25 | 12–15 | 105–110 | P2 P3 |
27. září | 10:30 | Bulharsko | 3–0 | Kamerun | 25–16 | 25–20 | 25–23 | 75–59 | P2 P3 | ||
27. září | 17:00 | Srbsko | 3–1 | Kanada | 25–7 | 26–28 | 25–21 | 25–15 | 101–71 | P2 P3 | |
27. září | 20:00 | Brazílie | 3–2 | krocan | 17–25 | 22–25 | 25–19 | 25–21 | 15–10 | 104–100 | P2 P3 |
28. září | 10:30 | Kamerun | 0–3 | krocan | 18–25 | 18–25 | 12–25 | 48–75 | P2 P3 | ||
28. září | 17:00 | Bulharsko | 3–0 | Kanada | 25–17 | 25–16 | 25–18 | 75–51 | P2 P3 | ||
28. září | 20:00 | Brazílie | 3–1 | Srbsko | 24–26 | 25–21 | 25–19 | 25–23 | 99–89 | P2 P3 |
Pool C
Místo konání: PalaOlimpia , Verona
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Spojené státy | 15 | 5 | 0 | 15 | 2 | 7,500 | 437 | 357 | 1,224 |
2 | Rusko | 12 | 4 | 1 | 13 | 4 | 3,250 | 427 | 354 | 1,206 |
3 | Holandsko | 9 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 377 | 358 | 1,053 |
4 | Kazachstán | 6 | 2 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 316 | 331 | 0,955 |
5 | Thajsko | 3 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 323 | 383 | 0,843 |
6 | Mexiko | 0 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 318 | 415 | 0,766 |
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23. září | 10:30 | Holandsko | 3–0 | Kazachstán | 25–21 | 25–17 | 25–21 | 75–59 | P2 P3 | ||
23. září | 17:00 | Rusko | 3–0 | Thajsko | 25–18 | 25–19 | 25–22 | 75–59 | P2 P3 | ||
23. září | 20:00 | Spojené státy | 3–1 | Mexiko | 19–25 | 25–11 | 25–20 | 25–14 | 94–70 | P2 P3 | |
24. září | 10:30 | Kazachstán | 0–3 | Spojené státy | 20–25 | 15–25 | 22–25 | 57–75 | P2 P3 | ||
24. září | 17:00 | Rusko | 3–0 | Mexiko | 25–17 | 25–22 | 25–13 | 75–52 | P2 P3 | ||
24. září | 20:00 | Thajsko | 0–3 | Holandsko | 20–25 | 22–25 | 18–25 | 60–75 | P2 P3 | ||
25. září | 10:30 | Thajsko | 3–0 | Mexiko | 27–25 | 36–34 | 26–24 | 89–83 | P2 P3 | ||
25. září | 17:00 | Kazachstán | 0–3 | Rusko | 13–25 | 21–25 | 16–25 | 50–75 | P2 P3 | ||
25. září | 20:00 | Holandsko | 0–3 | Spojené státy | 27–29 | 21–25 | 18–25 | 66–79 | P2 P3 | ||
27. září | 10:30 | Mexiko | 0–3 | Kazachstán | 12–25 | 16–25 | 21–25 | 49–75 | P2 P3 | ||
27. září | 17:00 | Rusko | 3–1 | Holandsko | 19–25 | 25–13 | 27–25 | 25–16 | 96–79 | P2 P3 | |
27. září | 20:00 | Spojené státy | 3–0 | Thajsko | 25–15 | 25–23 | 25–20 | 75–58 | P2 P3 | ||
28. září | 10:30 | Mexiko | 0–3 | Holandsko | 30–32 | 17–25 | 17–25 | 64–82 | P2 P3 | ||
28. září | 17:00 | Kazachstán | 3–0 | Thajsko | 25–15 | 25–22 | 25–20 | 75–57 | P2 P3 | ||
28. září | 20:00 | Spojené státy | 3–1 | Rusko | 34–32 | 25–19 | 29–31 | 26–24 | 114–106 | P2 P3 |
Pool D
Místo konání: PalaFlorio , Bari
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Čína | 14 | 5 | 0 | 15 | 2 | 7,500 | 408 | 309 | 1,320 |
2 | Japonsko | 11 | 3 | 2 | 13 | 7 | 1,857 | 444 | 426 | 1,042 |
3 | Belgie | 9 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 377 | 325 | 1,160 |
4 | Ázerbajdžán | 7 | 3 | 2 | 9 | 11 | 0,818 | 410 | 449 | 0,913 |
5 | Portoriko | 4 | 1 | 4 | 5 | 12 | 0,417 | 364 | 399 | 0,912 |
6 | Kuba | 0 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 308 | 403 | 0,764 |
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23. září | 10:30 | Čína | 3–0 | Portoriko | 25–23 | 25–18 | 25–20 | 75–61 | P2 P3 | ||
23. září | 17:00 | Japonsko | 2–3 | Ázerbajdžán | 25–17 | 20–25 | 25–20 | 21–25 | 9–15 | 100–102 | P2 P3 |
23. září | 20:00 | Kuba | 0–3 | Belgie | 15–25 | 12–25 | 16–25 | 43–75 | P2 P3 | ||
24. září | 10:30 | Čína | 3–0 | Ázerbajdžán | 25–13 | 25–16 | 25–17 | 75–46 | P2 P3 | ||
24. září | 17:00 | Belgie | 1–3 | Japonsko | 22–25 | 25–22 | 20–25 | 23–25 | 90–97 | P2 P3 | |
24. září | 20:00 | Portoriko | 3–0 | Kuba | 25–22 | 27–25 | 25–19 | 77–66 | P2 P3 | ||
25. září | 10:30 | Portoriko | 2–3 | Ázerbajdžán | 20–25 | 26–24 | 24–26 | 25–16 | 15–17 | 110–108 | P2 P3 |
25. září | 17:00 | Kuba | 0–3 | Japonsko | 19–25 | 24–26 | 23–25 | 66–76 | P2 P3 | ||
25. září | 20:00 | Belgie | 0–3 | Čína | 21–25 | 22–25 | 19–25 | 62–75 | P2 P3 | ||
27. září | 10:30 | Ázerbajdžán | 0–3 | Belgie | 21–25 | 12–25 | 21–25 | 54–75 | P2 P3 | ||
27. září | 17:00 | Japonsko | 3–0 | Portoriko | 25–21 | 25–20 | 25–19 | 75–60 | P2 P3 | ||
27. září | 20:00 | Čína | 3–0 | Kuba | 25–15 | 25–11 | 25–18 | 75–44 | P2 P3 | ||
28. září | 10:30 | Ázerbajdžán | 3–1 | Kuba | 25–20 | 25–27 | 25–20 | 25–22 | 100–89 | P2 P3 | |
28. září | 17:00 | Japonsko | 2–3 | Čína | 16–25 | 25–18 | 27–25 | 17–25 | 11–15 | 96–108 | P2 P3 |
28. září | 20:00 | Belgie | 3–0 | Portoriko | 25–20 | 25–17 | 25–19 | 75–56 | P2 P3 |
Druhé kolo
Výsledky a body zápasů mezi stejnými týmy, které již byly odehrány během prvního kola, byly brány v úvahu pro druhé kolo.
Postoupil do třetího kola |
Pool E
Místa konání: PalaFlorio , Bari a PalaTrieste , Terst
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Itálie | 19 | 6 | 1 | 20 | 6 | 3,333 | 610 | 509 | 1,198 |
2 | Čína | 16 | 6 | 1 | 19 | 7 | 2,714 | 599 | 504 | 1,188 |
3 | Dominikánská republika | 13 | 5 | 2 | 19 | 15 | 1,267 | 734 | 686 | 1,070 |
4 | Japonsko | 10 | 3 | 4 | 15 | 17 | 0,882 | 670 | 693 | 0,967 |
5 | Německo | 9 | 2 | 5 | 13 | 15 | 0,867 | 597 | 591 | 1,010 |
6 | Belgie | 7 | 2 | 5 | 9 | 16 | 0,563 | 534 | 563 | 0,948 |
7 | Chorvatsko | 5 | 2 | 5 | 10 | 19 | 0,526 | 556 | 670 | 0,830 |
8 | Ázerbajdžán | 5 | 2 | 5 | 8 | 18 | 0,444 | 519 | 603 | 0,861 |
datum | Čas | Místo | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. října | 17:00 | Bari | Dominikánská republika | 3–2 | Belgie | 25–17 | 25–22 | 22–25 | 22–25 | 15–6 | 109–95 | P2 P3 |
1. října | 17:10 | Terst | Chorvatsko | 3–2 | Japonsko | 18–25 | 25–23 | 25–27 | 25–20 | 15–8 | 108–103 | P2 P3 |
1. října | 20:00 | Bari | Itálie | 3–1 | Ázerbajdžán | 25–19 | 25–21 | 21–25 | 25–23 | 96–88 | P2 P3 | |
1. října | 20:00 | Terst | Německo | 0–3 | Čína | 16–25 | 23–25 | 23–25 | 62–75 | P2 P3 | ||
2. října | 17:00 | Bari | Dominikánská republika | 3–1 | Ázerbajdžán | 23–25 | 25–11 | 25–21 | 25–17 | 98–74 | P2 P3 | |
2. října | 17:10 | Terst | Německo | 2–3 | Japonsko | 25–23 | 24–26 | 19–25 | 25–16 | 11–15 | 104–105 | P2 P3 |
2. října | 20:00 | Bari | Itálie | 3–0 | Belgie | 25–18 | 25–22 | 25–18 | 75–58 | P2 P3 | ||
2. října | 20:00 | Terst | Chorvatsko | 0–3 | Čína | 12–25 | 15–25 | 15–25 | 42–75 | P2 P3 | ||
4. října | 17:00 | Bari | Dominikánská republika | 2–3 | Čína | 19–25 | 19–25 | 25–22 | 25–20 | 10–15 | 98–107 | P2 P3 |
4. října | 17:00 | Terst | Německo | 3–0 | Belgie | 25–20 | 25–15 | 25–21 | 75–56 | P2 P3 | ||
4. října | 20:00 | Bari | Itálie | 3–0 | Japonsko | 25–23 | 25–20 | 25–19 | 75–62 | P2 P3 | ||
4. října | 20:00 | Terst | Chorvatsko | 1–3 | Ázerbajdžán | 25–23 | 23–25 | 13–25 | 23–25 | 84–98 | P2 P3 | |
5. října | 17:00 | Terst | Německo | 3–0 | Ázerbajdžán | 25–15 | 25–23 | 25–19 | 75–57 | P2 P3 | ||
5. října | 17:10 | Bari | Dominikánská republika | 2–3 | Japonsko | 21–25 | 23–25 | 25–19 | 25–23 | 12–15 | 106–107 | P2 P3 |
5. října | 20:00 | Bari | Itálie | 3–1 | Čína | 22–25 | 25–18 | 26–24 | 25–17 | 98–84 | P2 P3 | |
5. října | 20:00 | Terst | Chorvatsko | 1–3 | Belgie | 12–25 | 23–25 | 25–23 | 18–25 | 78–98 | P2 P3 |
Pool F
Místa konání: PalaOlimpia , Verona a PalaPanini , Modena
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Brazílie | 20 | 7 | 0 | 21 | 5 | 4,200 | 628 | 539 | 1,165 |
2 | Spojené státy | 18 | 6 | 1 | 18 | 5 | 3,600 | 586 | 506 | 1,158 |
3 | Rusko | 13 | 4 | 3 | 16 | 11 | 1,455 | 653 | 600 | 1,088 |
4 | Srbsko | 11 | 4 | 3 | 13 | 12 | 1,083 | 565 | 549 | 1,029 |
5 | krocan | 10 | 3 | 4 | 15 | 15 | 1 000 | 654 | 640 | 1,022 |
6 | Bulharsko | 6 | 2 | 5 | 10 | 17 | 0,588 | 565 | 611 | 0,925 |
7 | Holandsko | 6 | 2 | 5 | 9 | 16 | 0,563 | 542 | 591 | 0,917 |
8 | Kazachstán | 0 | 0 | 7 | 0 | 21 | 0,000 | 368 | 525 | 0,701 |
datum | Čas | Místo | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. října | 17:00 | Verona | Srbsko | 3–0 | Holandsko | 25–22 | 25–23 | 25–23 | 75–68 | P2 P3 | ||
1. října | 17:00 | Modena | krocan | 1–3 | Spojené státy | 29–27 | 19–25 | 23–25 | 15–25 | 86–102 | P2 P3 | |
1. října | 20:00 | Verona | Brazílie | 3–0 | Kazachstán | 25–22 | 25–22 | 25–18 | 75–62 | P2 P3 | ||
1. října | 20:00 | Modena | Bulharsko | 1–3 | Rusko | 23–25 | 15–25 | 28–26 | 19–25 | 85–101 | P2 P3 | |
2. října | 17:00 | Verona | Srbsko | 3–0 | Kazachstán | 25–13 | 25–15 | 25–20 | 75–48 | P2 P3 | ||
2. října | 17:00 | Modena | krocan | 3–2 | Rusko | 19–25 | 25–27 | 25–22 | 25–22 | 15–13 | 109–109 | P2 P3 |
2. října | 20:00 | Verona | Brazílie | 3–1 | Holandsko | 23–25 | 25–20 | 25–16 | 25–16 | 98–77 | P2 P3 | |
2. října | 20:00 | Modena | Bulharsko | 0–3 | Spojené státy | 17–25 | 19–25 | 16–25 | 52–75 | P2 P3 | ||
4. října | 17:00 | Verona | Srbsko | 0–3 | Spojené státy | 22–25 | 20–25 | 22–25 | 64–75 | P2 P3 | ||
4. října | 17:00 | Modena | krocan | 3–1 | Holandsko | 23–25 | 25–17 | 25–16 | 25–20 | 98–78 | P2 P3 | |
4. října | 20:00 | Verona | Brazílie | 3–1 | Rusko | 25–17 | 25–27 | 25–19 | 27–25 | 102–88 | P2 P3 | |
4. října | 20:00 | Modena | Bulharsko | 3–0 | Kazachstán | 25–22 | 25–15 | 25–13 | 75–50 | P2 P3 | ||
5. října | 17:00 | Verona | Srbsko | 0–3 | Rusko | 26–28 | 18–25 | 17–25 | 61–78 | P2 P3 | ||
5. října | 17:00 | Modena | krocan | 3–0 | Kazachstán | 25–15 | 25–13 | 25–14 | 75–42 | P2 P3 | ||
5. října | 20:00 | Verona | Brazílie | 3–0 | Spojené státy | 25–23 | 25–22 | 25–21 | 75–66 | P2 P3 | ||
5. října | 20:00 | Modena | Bulharsko | 1–3 | Holandsko | 26–24 | 21–25 | 23–25 | 16–25 | 86–99 | P2 P3 |
Třetí kolo
Vítězové skupin druhého kola byli umístěni v každém kole třetího kola, zatímco týmy druhého a třetího místa byly vylosovány.
Místo: Fórum Mediolanum , Milán
Postoupil do finálového kola |
Pool G
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Itálie | 6 | 2 | 0 | 6 | 1 | 6 000 | 162 | 142 | 1,141 |
2 | Spojené státy | 3 | 1 | 1 | 3 | 4 | 0,750 | 155 | 165 | 0,939 |
3 | Rusko | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | 0,333 | 167 | 177 | 0,944 |
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. října | 20:00 | Itálie | 3–0 | Spojené státy | 25–23 | 25–22 | 25–20 | 75–65 | P2 P3 | ||
9. října | 20:00 | Spojené státy | 3–1 | Rusko | 25–19 | 25–23 | 15–25 | 25–23 | 90–90 | P2 P3 | |
10. října | 20:00 | Itálie | 3–1 | Rusko | 25–12 | 25–17 | 12–25 | 25–23 | 87–77 | P2 P3 |
Pool H
Pts | Zápasy | Sady | Body | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hodnost | tým | W | L | W | L | Poměr | W | L | Poměr | |
1 | Brazílie | 6 | 2 | 0 | 6 | 0 | MAX | 150 | 107 | 1,402 |
2 | Čína | 2 | 1 | 1 | 3 | 5 | 0,600 | 160 | 183 | 0,874 |
3 | Dominikánská republika | 1 | 0 | 2 | 2 | 6 | 0,333 | 165 | 185 | 0,892 |
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8. října | 17:30 | Brazílie | 3–0 | Čína | 25–19 | 25–16 | 25–15 | 75–50 | P2 P3 | ||
9. října | 17:30 | Čína | 3–2 | Dominikánská republika | 22–25 | 23–25 | 25–23 | 25–23 | 15–12 | 110–108 | P2 P3 |
10. října | 17:30 | Brazílie | 3–0 | Dominikánská republika | 25–19 | 25–21 | 25–17 | 75–57 | P2 P3 |
Poslední kolo
Místo: Fórum Mediolanum , Milán
Semifinále | Finále | |||||
11. října | ||||||
Itálie | 1 | |||||
12. října | ||||||
Čína | 3 | |||||
Čína | 1 | |||||
11. října | ||||||
Spojené státy | 3 | |||||
Spojené státy | 3 | |||||
Brazílie | 0 | |||||
3. místo | ||||||
12. října | ||||||
Itálie | 2 | |||||
Brazílie | 3 |
Semifinále
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11. října | 17:30 | Spojené státy | 3–0 | Brazílie | 25–18 | 29–27 | 25–20 | 79–65 | P2 P3 | ||
11. října | 20:45 | Itálie | 1–3 | Čína | 21–25 | 20–25 | 25–20 | 28–30 | 94–100 | P2 P3 |
Zápas o 3. místo
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. října | 17:30 | Itálie | 2–3 | Brazílie | 15–25 | 13–25 | 25–22 | 25–22 | 7–15 | 85–109 | P2 P3 |
Finále
datum | Čas | Skóre | Sada 1 | Sada 2 | Sada 3 | Sada 4 | Sada 5 | Celkový | Zpráva | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. října | 20:00 | Čína | 1–3 | Spojené státy | 25–27 | 20–25 | 25–16 | 24–26 | 94–94 | P2 P3 |
Konečné postavení
|
|
Ocenění
|
|
Reference
externí odkazy
- Oficiální webové stránky
- FIVB VolleyWorld č. 9/2014 (vydání mistrovství světa žen 2014)