Pohár komisařů PBA 2016 - 2016 PBA Commissioner's Cup
Pohár komisařů PBA 2016 | |
---|---|
Doba trvání | 10. února - 18. května 2016 |
Televizní partneři |
Místní: Sports5 TV5 Fox Sports Cignal PPV ( HD ) Hyper ( HD ) International: AksyonTV International |
Finále | |
Šampioni | Rain or Shine Elasto Painters |
Druhé místo | Aljaška esa |
Ocenění | |
Nejlepší hráč |
Calvin Abueva ( Alaska Aces ) |
Nejlepší import |
Arinze Onuaku ( šrouby Meralco ) |
Finále MVP |
Paul Lee ( Rain or Shine Elasto Painters ) |
Chronologie PBA komisařského poháru | |
Chronologie konference PBA | |
2016 Philippine Basketball Association (PBA) komisaře Cup , také známý jako 2016 OPPO -PBA komisaře poháru pro sponzorských důvodů byla druhá konference 2015-16 PBA sezóny . Turnaj umožňoval týmům najímat zahraniční hráče nebo dovážet s výškovým limitem 6'9 "pro osm nejlepších týmů filipínského poháru PBA 2015–16 , zatímco spodní čtyři týmy směly najímat dovozy bez omezení výšky.
Formát
Vzhledem k přípravám filipínského národního basketbalového týmu mužů na nadcházející turnaj FIBA World Olympic Qualification Tournament 2016 bude na konci turnaje FIBA posunuto otevření poháru guvernérů .
Po dobu trvání konference byl dodržován následující formát:
- Jednokolová eliminace každý s každým; 11 her na tým; Týmy jsou poté osazeny podle záznamů o výhrách a ztrátách.
- Do čtvrtfinále postoupí osm nejlepších týmů. V případě nerozhodného výsledku se zápasy play-off budou konat pouze pro semena č. 2 a č. 8.
- Čtvrtfinále:
- QF1: # 1 vs # 8 (# 1 dvakrát do rytmu)
- QF2: # 2 vs # 7 (# 2 dvakrát do rytmu)
- QF3: # 3 vs # 6 (série best-of-3)
- QF4: # 4 vs # 5 (best-of-3 series)
- Semifinále (série nejlepších 5):
- SF1: Vítěz QF1 vs. Vítěz QF4
- SF2: Vítěz QF2 vs. Vítěz QF3
- Finále (série best-of-7)
- F1: Vítěz SF1 vs Vítěz SF2
Vyřazovací kolo
Pořadí týmů
Poz | tým | Ž | L | PCT | GB | Kvalifikace |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Miguel Beermen | 8 | 3 | .727 | - | Dvakrát porazit ve čtvrtfinále |
2 | Šrouby Meralco | 8 | 3 | .727 | - | |
3 | Aljaška esa | 7 | 4 | 0,636 | 1 | Nejlepší ze tří čtvrtfinále |
4 | Barangay Ginebra San Miguel | 7 | 4 | 0,636 | 1 | |
5 | Rain or Shine Elasto Painters | 7 | 4 | 0,636 | 1 | |
6 | Tropang TNT | 6 | 5 | .545 | 2 | |
7 | NLEX Road Warriors | 5 | 6 | 0,455 | 3 | Dvakrát na výhru ve čtvrtfinále |
8 | Star Hotshots | 5 | 6 | 0,455 | 3 | |
9 | Mahindra Enforcer | 4 | 7 | 0,364 | 4 | |
10 | Blackwater Elite | 3 | 8 | .273 | 5 | |
11 | Phoenix Fuel Masters | 3 | 8 | .273 | 5 | |
12 | GlobalPort Batang Pier | 3 | 8 | .273 | 5 |
Poznámky:
Plán
= Win ; = OT vyhrát ; = Ztráta ; = OT ztráta
Výsledek
Závorka
Čtvrtfinále | Semifinále (nejlepší z 5) |
Finále (nejlepší ze 7) |
||||||||||||
(# 1 dvakrát do rytmu) | ||||||||||||||
1 | San Miguel | 99 | 103 | |||||||||||
8 | Hvězda | 108 | 99 | |||||||||||
1 | San Miguel | 1 | ||||||||||||
(Nejlepší ze 3) | 5 | Déšť nebo lesk | 3 | |||||||||||
4 | Barangay Ginebra | 0 | ||||||||||||
5 | Déšť nebo lesk | 2 | ||||||||||||
5 | Déšť nebo lesk | 4 | ||||||||||||
(# 2 dvakrát do rytmu) | 3 | Aljaška | 2 | |||||||||||
2 | Meralco | 104 | ||||||||||||
7 | NLEX | 97 | ||||||||||||
2 | Meralco | 2 | ||||||||||||
(Nejlepší ze 3) | 3 | Aljaška | 3 | |||||||||||
3 | Aljaška | 2 | ||||||||||||
6 | TNT | 1 |
Čtvrtfinále
(1) San Miguel vs. (8) Hvězda
18. dubna
|
San Miguel Beermen 99, Star Hotshots 108 | ||
Bodování o čtvrtinu: 26 -20, 27 -22, 22- 32 , 24- 34 | ||
Body : Fajardo 24 Rebs : Wilkerson 14 ASTS : Cabagnot 5 |
Body: Ratliffe 33 Rebs : Ratliffe 29 Asts: Barroca 3 |
20. dubna
|
San Miguel Beermen 103 , Star Hotshots 99 | ||
Bodování o čtvrtinu: 21- 29 , 31 -25, 26- 33 , 25 -12 | ||
Body : Wilkerson 46 Rebs : Wilkerson 17 ASTS : Ross 5 |
Body: Ratliffe 24 Rebs : Ratliffe 16 Asts: Barroca 3 |
|
San Miguel vyhrává sérii ve dvou hrách |
(2) Meralco vs. (7) NLEX
18. dubna
|
Meralco Bolts 104 , NLEX Road Warriors 97 | ||
Bodování o čtvrtinu: 19- 22 , 19- 21 , 32 -28, 34 -26 | ||
Body : Hugnatan 20 Rebs : Onuaku 11 ASTS : Alapag , Newsome 4 |
Body: Thornton 38 Rebs: Thornton 14 ASTS: Thornton 4 |
|
Meralco vyhrává sérii v jedné hře |
Smart Araneta Coliseum , Quezon City
Rozhodčí: N. Quilinguen, E. Tangkion, M. Montoya, M. Flordeliza |
(3) Aljaška vs. (6) TNT
17. dubna
|
Alaska Aces 99, Tropang TNT 106 | ||
Bodování o čtvrtinu: 27-27, 17- 30 , 28 -24, 27 -25 | ||
Body : Dozier 22 Rebs : Abueva , Thoss 8 ASTS : Abueva , Dozier 4 |
Body: Rosario 31 Rebs: Simon 14 ASTS: Castro 12 |
19. dubna
|
Alaska Aces 85 , Tropang TNT 81 | ||
Bodování o čtvrtinu: 20 -16, 20- 22 , 27 -25, 18-18 | ||
Body : Dozier 18 Rebs : Dozier 10 ASTS : Baguio 6 |
Body: Simon 31 Rebs: Simon 15 ASTS: Castro 11 |
22. dubna
|
Alaska Aces 99 , Tropang TNT 81 | ||
Bodování o čtvrtinu: 21-21, 32 -16, 24 -20, 22- 24 | ||
Body : Dozier 20 Rebs : Dozier 14 ASTS : Jazul 6 |
Body: Simon 20 Rebs: Simon 13 ASTS: Castro 6 |
|
Aljaška vyhrává série, 2–1 |
(4) Barangay Ginebra vs. (5) Déšť nebo Lesk
17. dubna
|
Barangay Ginebra San Miguel 84, Rain or Shine Elasto Painters 88 | ||
Bodování o čtvrtinu: 27 -12, 14- 28 , 29- 30 , 14- 18 | ||
Body : Tenorio 20 Rebs : Aguilar 12 ASTS : Aguilar , Jeffers 3 |
Body: Quiñahan 17 Rebs : Henderson-Niles 10 Asts: Tiu 4 |
19. dubna
|
Barangay Ginebra San Miguel 89, Rain or Shine Elasto Painters 102 | ||
Bodování o čtvrtinu: 21- 31 , 23 -19, 20 až 27 , 25-25 | ||
Body : Jeffers 27 Rebs : Jeffers 14 ASTS : Jeffers 6 |
Body: Chan 22 Rebs: Henderson-Niles 14 Asts: Ahanmisi , Belga 4 |
|
Rain or Shine vyhrává série, 2–0 |
Semifinále
(1) San Miguel vs. (5) Déšť nebo lesk
24. dubna
|
San Miguel Beermen 94, Rain or Shine Elasto Painters 98 | ||
Bodování o čtvrtinu: 33 -17, 17- 23 , 25 až 32 , 19- 26 | ||
Body : Wilkerson 40 Rebs : Fajardo 13 ASTS : Santos 4 |
Body: Ahanmisi 23 Rebs : Ahanmisi , Henderson-Niles 9 Asts: Ahanmisi 4 |
26. dubna
|
San Miguel Beermen 96, Rain or Shine Elasto Painters 98 | ||
Bodování o čtvrtinu: 28 -21, 18- 24 , 20- 24 , 30 -29 | ||
Body : Wilkerson 35 Rebs : Wilkerson 18 ASTS : Ross 7 |
Body: Cruz 16 Rebs: Henderson-Niles 16 Asts: Ahanmisi 5 |
28. dubna
|
San Miguel Beermen 104 , Rain or Shine Elasto Painters 98 | ||
Bodování o čtvrtinu: 27- 31 , 24 -22, 29 -17, 24- 28 | ||
Body : Lassiter 30 Rebs : Fajardo 9 ASTS : Ross 12 |
Body: Cruz 25 Rebs: Henderson-Niles 11 Asts: Ahanmisi 6 |
1.května
|
San Miguel Beermen 99, Rain or Shine Elasto Painters 124 | ||
Bodování o čtvrtinu: 22- 23 , 20- 38 , 28.- 31 , 29- 32 | ||
Body : Reid 25 Rebs : Reid 17 ASTS : Cabagnot 8 |
Body: Lee 18 Rebs: Henderson-Niles 14 Asts: Lee 5 |
|
Rain or Shine vyhrává série, 3–1 |
(2) Meralco vs. (3) Aljaška
25. dubna
|
Meralco Bolts 94, Alaska Aces 97 | ||
Bodování o čtvrtinu: 23- 26 , 25 -17, 31 -28, 15 až 26 | ||
Body : Hugnatan 21 Rebs : Onuaku 18 ASTS : Hugnatan 4 |
Body: Jazul 18 Rebs : Dozier 8 Asts: Abueva , Banchero 3 |
27. dubna
|
Meralco Bolts 92 , Alaska Aces 87 | ||
Bodování o čtvrtinu: 14- 17 , 23- 27 , 24- 26 , 31 -17 | ||
Body : Onuaku 22 Rebs : Onuaku 14 ASTS : Alapag 8 |
Body: Dozier 28 Rebs: Dozier 10 ASTS: Baguio 4 |
29. dubna
|
Meralco Bolts 72, Alaska Aces 92 | ||
Bodování o čtvrtinu: 20 -15, 18- 23 , 16 28 , 18- 26 | ||
Body : Onuaku 16 Rebs : Onuaku 12 ASTS : Alapag 4 |
Body: Dozier 25 Rebs: Dozier 14 ASTS: Baguio 6 |
2. května
|
Meralco Bolts 86 , Alaska Aces 70 | ||
Bodování o čtvrtinu: 19 -16, 17- 18 , 26 -18, 24 -18 | ||
Body : Dillinger 17 Rebs : Onuaku 16 ASTS : Newsome 6 |
Body: Dozier 18 Rebs: Dozier 15 ASTS: Jazul 3 |
4. května
|
Meralco Bolts 70, Alaska Aces 76 | ||
Bodování o čtvrtinu: 22-22, 17 -15, 11 19 , 20-20 | ||
Body : Dillinger 18 Rebs : Onuaku 18 ASTS : Hodge 5 |
Body: Abueva 19 Rebs : Dozier 18 Asts: Banchero 4 |
|
Aljaška vyhrává série, 3–2 |
Finále
18. května
19:00 |
Aljaška Aces 92, Rain or Shine Elasto Painters 109 | ||
Rain or Shine vyhrává série, 4–2 |
Dovoz
Následuje seznam importů, které již alespoň jednou hrály za své příslušné týmy, s vracejícími se importy kurzívou . Zvýrazněny jsou importy, které po celou konferenci zůstaly se svými příslušnými týmy.
tým | název | Debutoval | Poslední hra | Záznam |
---|---|---|---|---|
Aljaška esa | Žádný import | 19. února (vs. Blackwater) | 0–1 | |
Shane Edwards | 24. února (vs. TNT) | 8. dubna (vs. Meralco) | 6–3 | |
Robert Dozier | 15. dubna (vs. NLEX) | 18. května (vs. Rain or Shine) | 8. – 7 | |
Barangay Ginebra San Miguel | Othyus Jeffers | 12. února (vs. NLEX) | 19. dubna (vs. Rain or Shine) | 7–6 |
Blackwater Elite | MJ Rhett | 10. února (vs. TNT) | 10. dubna (vs. déšť nebo lesk) | 3–8 |
GlobalPort Batang Pier | Brian Williams | 12. února (vs. Mahindra) | 14. února (vs. Ginebra) | 1–1 |
Calvin Warner | 19. února (vs. TNT) | 6. března (vs. Blackwater) | 1–3 | |
Shawn Taggart | 12. března (vs. Aljaška) | 8. dubna (vs. Phoenix) | 1-4 | |
Mahindra Enforcer | Augustus Gilchrist | 12. února (vs. GlobalPort) | 13. dubna (vs. hvězda) | 4–7 |
Šrouby Meralco | Arinze Onuaku | 10. února (vs. hvězda) | 4. května (vs. Aljaška) | 11–6 |
NLEX Road Warriors | Al Thornton | 12. února (vs. Ginebra) | 18. dubna (vs. Meralco) | 5–7 |
Phoenix Fuel Masters | Kenny Adeleke | 17. února (vs. NLEX) | 21. února (vs. Meralco) | 1–1 |
Kevinn Pinkney | 27. února (vs. TNT) | 10. dubna (vs. San Miguel) | 2-7 | |
Rain or Shine Elasto Painters | Wayne Chism | 13. února (vs. hvězda) | 17. února (vs. Meralco) | 1–1 |
Antoine Wright | 21. února (vs. Ginebra) | 4. března (vs. NLEX) | 1–2 | |
Mo Charlo | 11. března (vs. San Miguel) | 5. dubna (vs. GlobalPort) | 4−1 | |
Pierre Henderson-Niles | 10. dubna (vs. Blackwater) | 18. května (vs. Aljaška) | 10–3 | |
San Miguel Beermen | Tyler Wilkerson | 20. února (vs. Mahindra) | 26.dubna (vs. Rain or Shine) | 9–6 |
Žádný import | 28.dubna (vs. Rain or Shine) | 1–0 | ||
Arizona Reid | 1. května (vs. déšť nebo lesk) | 1. května (vs. déšť nebo lesk) | 0–1 | |
Star Hotshots | Denzel Bowles | 10. února (vs. Meralco) | 28. února (vs. Ginebra) | 1–4 |
Ricardo Ratliffe | 6. března (vs. TNT) | 20. dubna (vs. San Miguel) | 5–3 | |
Tropang TNT | Žádný import | 10. února (vs. Blackwater) , 19. února (vs. GlobalPort) | 1–1 | |
Ivan Johnson | 13. února (vs. Meralco) | 13. února (vs. Meralco) | 0–1 | |
David Simon | 24. února (vs. Aljaška) | 22. dubna (vs. Aljaška) | 6–5 |
Import znevýhodnění
tým | Tabulka Philippine Cup | Importovat omezení
výšky |
||
---|---|---|---|---|
Ž | L | % | ||
Aljaška esa | 9 | 2 | 0,818 | 6'9 " |
San Miguel Beermen | 9 | 2 | 0,818 | |
Rain or Shine Elasto Painters | 8 | 3 | .727 | |
Barangay Ginebra San Miguel | 7 | 4 | 0,636 | |
GlobalPort Batang Pier | 7 | 4 | 0,636 | |
TNT Tropang Texters | 6 | 5 | .545 | |
NLEX Road Warriors | 5 | 6 | 0,455 | |
Barako Bull / Phoenix | 5 | 6 | 0,455 | |
Star Hotshots | 4 | 7 | 0,364 | neomezený |
Blackwater Elite | 3 | 8 | .273 | |
Mahindra Enforcer | 2 | 9 | .182 | |
Šrouby Meralco | 1 | 10 | .091 |
Ocenění
Konference
- Nejlepší hráč konference: Calvin Abueva ( Alaska Aces )
- Bobby Parks Nejlepší import konference: Arinze Onuaku ( Meralco Bolts )
- Finále MVP: Paul Lee ( Rain or Shine Elasto Painters )
Hráči týdne
Týden | Hráč | Čj. |
---|---|---|
10. – 14. Února | Terrence Romeo ( GlobalPort Batang Pier ) | |
15. – 21. Února | Jared Dillinger ( šrouby Meralco ) | |
22. - 28. února | Calvin Abueva ( Alaska Aces ) | |
29. února - 6. března | Allein Maliksi ( Star Hotshots ) | |
7. – 13. Března | Calvin Abueva ( Alaska Aces ) | |
14. – 20. Března | Chris Ross ( San Miguel Beermen ) | |
21. – 27. Března | Aldrech Ramos ( Mahindra Enforcer ) | |
30. března - 3. dubna | Calvin Abueva ( Alaska Aces ) | |
4. – 10. Dubna | Jeffrei Chan ( Rain or Shine Elasto Painters ) | |
11. – 17. Dubna | Troy Rosario ( Tropang TNT ) | |
18. – 24. Dubna | Maverick Ahanmisi ( malíři Rain or Shine Elasto ) | |
25. dubna - 2. května | Paul Lee ( Rain or Shine Elasto Painters ) |