2017 ve sportu - 2017 in sports
2017 ve sportu popisuje letošní události ve světovém sportu .
Kalendář podle měsíce
leden
Únor
březen
duben
Smět
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Letecké sporty
Letecká akrobacie
- 9. - 17. července: 5. FAI World YAK 52 Aerobatic Championship v Tule
- Celkový vítěz: Oleg Shpolianskii
- Celkové vítěze týmů: Rusko (Oleg Shpolianskii, Vladimir Kotelnikov)
- 27. července - 5. srpna: 8. FAI World Advanced Glider Aerobatic Championships v Toruni
- Celkově pokročilí vítězové: 1. Gustav Salminen, 2. Erwin George, 3. místo: Michał Klimaszewski
- Vítězové pokročilých týmů: 1. místo: Polsko (Michał Klimaszewski, Agata Nykaza, Mirosław Wrześniewski), 2. místo: Francie (Erwin George, Benoit Madrenas, Eric Lanquetin), 3. místo: Rumunsko (Ciprian Lupaș, Valentin Hota, Gál Zsolt)
- 27. července - 5. srpna: 20. FAI World Glider Aerobatic Championships v Toruni
- Celkový počet neomezených vítězů: 1. Ferenc Tóth , 2. místo: János Szilágyi, 3. místo: Luca Bertossio
- Neomezení vítězové týmů: 1. místo: Maďarsko ( Ferenc Tóth , János Szilágyi, János Sonkoly), 2. místo: Německo (Moritz Kirchberg, Eugen Schaal, Marvin Woltering), 3. místo: Rakousko (Siegfried Mayr, Gabriel Stangl, Bernhard Behr)
- 3. - 13. srpna: 10. Mistrovství Evropy FAI v akrobacii v Chotěboři
- 16. - 26. srpna: 29. FAI mistrovství světa v akrobacii v Malalane
Model letadla
Události
- 19. - 25. února 2017 Mistrovství světa FAI F3P pro halové akrobatické modelové letadla ve Štrasburku
- Vítěz: Gernot Bruckmann
- Juniorský vítěz: Felix Scander
- Vítězové týmů: Rakousko
- 13. - 17. března 2017 Mistrovství Evropy FAI F1D ve volném letu sálových modelů v Slănic
- 16. - 22. července 2017 Mistrovství Evropy FAI F3J pro modelové kluzáky v Martině
- Vítězové seniorů: 1. místo: Arijan Hucaljuk, 2. místo: Oleksander Chekh, 3. místo: Manuel Reinecke
- Vítězové juniorů: 1. místo: Ivaylo Dimitrov, 2. místo: Marco Gallizia, 3. místo: Oskar Stempihar
- Vítězové týmů seniorů: 1. místo: Turecko , 2. místo: Slovensko , 3. místo: Slovinsko
- Vítězové týmů juniorů: 1. místo: Německo , 2. místo: Bulharsko , 3. místo: Česká republika
- 21. - 30. července 2017 Mistrovství světa FAI F3 pro modelářské helikoptéry ve Włocławku
- Vítězové F3C Seniors: 1. místo: Ennio Graber, 2. místo: Hiroki Ito, 3. místo: Pierre Gutierrez
- Vítězové F3C Juniors: 1. místo: Axel Mondet, 2. místo: Thomas Rettenbacher, 3. místo: Tianshi AN
- Vítězové týmů F3C: 1. místo: Francie , 2. místo: Švýcarsko , 3. místo: Japonsko
- Vítězové F3N Seniors: 1. místo: Ko Huan-chen, 2. místo: Eric Weber, 3. místo: James Robertson
- Vítězové F3N Junioři: 1. místo: Aaron Cole, 2. místo: Samuel Aunbirk Jensen, 3. místo: Marcel Doring
- Vítězové týmů F3N: 1. místo: Německo , 2. místo: Spojené království , 3. místo: Dánsko
- 24. - 30. července 2017 Mistrovství světa FAI F3K pro modelářské kluzáky ve Lvově
- 25. - 29. července 2017 Mistrovství světa FAI F3D pro závodní modelová letadla Pylon v Järně
- Vítězové seniorů: 1. místo: Jiří Novotný, 2. místo: Stefan Raeven, 3. místo: Thomas Eriksson
- Vítězové juniorů: 1. místo: Daniel Arapakis, 2. místo: Bram Lentjes, 3. místo: Johannes Reutenberg
- Vítězové týmů: 1. místo: Austrálie , 2. místo: Spojené státy , 3. místo: Itálie
- 30. července - 6. srpna: 2017 Mistrovství Evropy FAI F1 juniorů ve volných modelových letadlech v Prilep
- 5. - 12. srpna 2017 Mistrovství Evropy FAI F2 v modelech letadel s kontrolní linkou v Békéscsabě
- Vítězové F2A: 1. místo: Luca Grossi, 2. místo: Ferenc Szvacsek, 3. místo: Oleksandr Osovyk
- Juniorští vítězové F2A: 1. místo: Illia Rediuk, 2. místo: Alexey Emelyanov, 3. místo: Kacper Walania
- Vítězové F2B: 1. místo: Igor Burger, 2. místo: Marco Valiera, 3. místo: Zbyněk Kravčík
- Juniorští vítězové F2B: 1. místo: Yaroslav Fokin, 2. místo: Jan Kopriva, 3. místo: Mykola Kucher
- Vítězové týmů F2B: 1. místo: Ukrajina , 2. místo: Česká republika , 3. místo: Rusko
- Vítězové juniorských týmů F2C: 1. místo: Rusko , 2. místo: Ukrajina , 3. místo: Polsko
- Vítězové F2D: 1. místo: Španělsko , 2. místo: Litva , 3. místo: Rusko
- 6. - 12. srpna 2017 Mistrovství světa FAI F3B modelářských kluzáků v Jeseníku
- 6. - 13. srpna 2017 Mistrovství světa FAI F1 pro model letadla s volným letem v Szentes
- Vítězové F1A: 1. místo: Igor Bombek, 2. místo: Robert Lesko, 3. místo: Julien Sion
- Vítězové týmů F1A: 1. místo: Francie , 2. místo: Velká Británie , 3. místo: Slovinsko
- Vítězové F1B: Stepan Stefanchuk, Gilad Mark, 3. místo: Rolandas Mackus
- Vítězové týmů F1B: 1. místo: Srbsko , 2. místo: Izrael , 3. místo: Litva
- Vítězové F1C: 1. místo: Jurij Švedenkov, 2. místo: Edward Burek, 3. místo: Raimond Naaber
- Vítězové týmů F1C: 1. místo: Čína , 2. místo: Francie , 3. místo: Spojené království
- 19. - 27. srpna 2017 Mistrovství Evropy FAI S kosmických modelů v Nowém Targu
- 21. - 27. srpna 2017 Mistrovství světa FAI F1E pro model letadla s volným letem v Turdě
- 18. - 28. listopadu: Mistrovství světa FAI F3A pro akrobatické modelové letouny v Argentině
Horkovzdušný balón
- 22.-27. srpna: 20. mistrovství FAI v horkovzdušném balónu v Brissac-Quincé
- 4. - 9. září: 4. mistrovství FAI žen v horkovzdušném balónu v Lešti
- 7. - 16. září: 61. Coupe Aéronautique Gordon Bennett v Gruyères
Všeobecné letectví
Události
- 28. července - 3. srpna: 23. mistrovství světa v přesném létání FAI na letišti Spitzerberg
- Vítězové: 1. místo: Krzysztof Skrętowicz, 2. místo: Janusz Darocha, 3. místo: Michał Wieczorek
- Vítězové týmů: 1. místo: Polsko , 2. místo: Česká republika , 3. místo: Francie
- 11. - 16. září: 1. mistrovství světa FAI v letecké navigaci v Castellónu
- 13. - 17. září: 54. národní mistrovství letecké závody na letišti Reno Stead
Klouzání
- 8. - 21. ledna: 34. mistrovství světa FAI v bezmotorovém létání v Benalle
- 15 m vítěz: Sebastian Kawa
- 18 m vítěz: Killian Walbrou
- Otevřený vítěz: Russell Cheetham
- 17. května - 4. června: 9. mistrovství světa FAI v bezmotorovém létání ve Zbraslavicích
- Klubová vítězka: Sabrina Vogt ( Glasflügel H-201 )
- Standardní vítěz: Aude Grangeray ( Schempp-Hirth Discus-2 )
- 18 m vítěz: Katrin Senne ( Schleicher ASG 29 )
- 10. - 17. června: Mistři Uppsaly na letišti Sundbro
- 29. června - 16. července: 2. mistrovství světa FAI v plachtění 13,5 m v Szatymazu
- Vítěz: Sebastian Kawa , 2. místo: Uli Schwenk, 3. místo: Sebastian Riera
- 20. července - 6. srpna: 19. mistrovství světa FAI v bezmotorovém létání v Moravské Třebové
- Kluboví vítězové: 1. místo: Tim Kuijpers, 2. místo: Boris Zorz, 3. místo: Fabian Peitz
- Standardní vítězové: 1. místo: Pavel Louzecký, 2. místo: Miloslav Cink, 3. místo: Jeroen Jennen
- Vítězové Double Seater: 1. místo: Polsko (Kawa & Matkowski), 2. místo: Spojené království (Jones & Coppin), 3. místo: Švýcarsko (Cronjaeger & Heidemeyer)
- 27. července - 13. srpna: 10. mistrovství světa juniorů FAI v bezmotorovém létání v Kaunasu
- 10. - 26. srpna: 19. mistrovství FAI v bezmotorovém létání na letišti Lasham
- 26. listopadu-8. prosince: 2. panamerické mistrovství FAI v plachtění v Santa Rosa de Conlara
Klouzání Grand Prix 2017
- 14. - 20. prosince 2016: Velká cena kluzáku č. 1 v Horshamu
- Vítěz: Geoff Brown ( Jonker JS-1 Revelation )
- 26. března - 1. dubna: Grand Prix kluzáku č. 2 v Orlandu
- Vítěz: Jerzy Szemplinski ( Schleicher ASG 29 )
- 17. - 22. dubna: Velká cena kluzáku č. 3 v Magaliesburgu
- Vítěz: Laurens Goudriaan ( Jonker JS-1 Revelation )
- 7. - 14. května: Grand Prix kluzáku č. 4 v Santa Cilia
- Vítěz: Jon Gatfield ( Schleicher ASG 29 )
- 27. května - 3. června: Velká cena kluzáku č. 5 ve Vratislavi
- Vítěz: Sebastian Kawa ( Jonker JS-1 Revelation )
- 10. - 17. června: Velká cena kluzáku č. 6 ve Varese
- Vítěz: Giorgio Galetto ( Schempp-Hirth Ventus-3 )
- 25. června-1. července: Grand Prix kluzáku č. 7 v Buno-Bonnevaux
- Vítěz: Christophe Abadie ( Schleicher ASG 29 )
- 29. července - 5. srpna: Velká cena kluzáku č. 8 v Partizánskom
- Vítěz: Roman Mracek ( Schleicher ASG 29 )
- 19. - 26. srpna: Velká cena kluzáku č. 9 v Celje
- Vítěz: Boštjan Pristavec ( Jonker JS-1 Revelation )
- 1. - 31. ledna 2018: Velká cena kluzáku č. 10 ve Vitacuře (světové finále)
Závěsné létání
- 24. července-6. srpna: 20. mistrovství světa FAI v závěsném létání třídy 2 v Aspres-sur-Buëch
- 6. - 19. srpna: 14. Mistrovství světa v závěsném létání FAI žen v Brasílii
- Zrušeno kvůli nedostatku pilotů .
- 6. - 19. srpna: 21. mistrovství světa FAI v závěsném létání 1. třídy v Brasílii
- Vítězové: 1. Petr Beneš, 2. místo. Alessandro Ploner, 3. místo. Christian Chiech
- Vítězové týmů: 1. Itálie , 2. Česká republika , 3. Německo
Ultralehké letectví
- 28. dubna-7. května 2017 Asijsko-oceánské parametotorické mistrovství FAI v Lopburi
- 12. - 19. srpna: 14. Mistrovství Evropy FAI v lehkém letu na letišti Nagykanizsa
- Vítěz třídy RAL1: Jiří Krajcza
- Vítězové třídy RAL2: Česká republika (Petr Jonás & Lucie Krameriusová)
- Vítězové třídy RGL2: Polsko (Alojzy Dernbach & Klaudia Laskowska)
- Vítěz třídy RWL1: Andrey Shchekoldin
- Vítězové třídy RWL2: Rusko (Maksim Semenov & Alfiia Semenova)
- 26. srpna - 2. září: Mistrovství Evropy FAIM v Paramotoru v Přerově
Parašutismus
Světový pohár v Paraski
- 20. - 22. ledna: Paraski World Cup Series #1 in Bad Leonfelden
- 3. - 5. února: Paraski World Cup Series #2 in Unterammergau
- 17. - 19. února: Paraski World Cup Series #3 (final) in Železná Ruda
Události
- 7.-11. března: 16. FAI mistrovství světa v para lyžování v St. Johann in Tirol
- 11. - 20. července: 41. mistrovství světa ve vojenském parašutismu CISM ve Warendorfu
- Jednotliví celkoví vítězové: Elischa Weber (m) / Olga Lepezina
- Junioři Celkoví vítězové: Tianbo Gao (m) / Darja Shastakovich (f)
- Národní vítěz: Rusko (m) / Rusko (f)
- Vítězové formačního týmu: Belgie (m) / Francie (f)
- Vítězové jednotlivých stylů: Elischa Weber (m) / Léocadie Ollivier de Pury (f)
- Individual Style Juniors vítězové: Tianbo Gao (m) / Darja Shastakovich (f)
- Vítězové jednotlivých přesností: Miroslav Kříž (m) / Siwei Liu (f)
- Přesnost jednotlivců Junioři: Zhang Zuolei (m) / Darja Shastakovich (f)
- Vítězové přesnosti týmů: Čína (m) / Bělorusko (f)
- 7. - 12. srpna: 14. Mistrovství Evropy FAI v seskoku v Saarlouis
- 7. - 12. srpna: 12. světový pohár uměleckých akcí FAI v Saarlouis
- Vítězové volného stylu: 1. místo: Rusko , 2. místo: Slovensko , 3. místo: Spojené království
- Vítězové volných letů: 1. místo: Francie 2, druhé místo: Spojené státy americké , 3. místo: Francie 1
- 7. - 12. srpna: 21. světový pohár FAI formace parašutismu v Saarlouis
- Vítězové: Hayabusa NMP PCH (m) / VR4 France Femmes (f)
- Vítězové parašutismu na vertikální formaci: SDC Core
- Vítězové formace Skydiving 8-Way: Golden Knights
- 7. - 12. srpna: 2. mistrovství Evropy FAI v parašutismu v Saarlouis
- 7. - 12. srpna: 7. mistrovství FAI ve formaci baldachýnu v Saarlouis
- 7. - 12. srpna: 3. světový pohár FAI v parašutismu v Saarlouis
- 7. - 12. srpna: 11. FAI European Artistic Events Championships v Saarlouis
- 7. - 12. srpna: 9. FAI World Cup of Canopy Formation v Saarlouis
- 24. - 31. srpna: 6. Mistrovství Evropy juniorů FAI ve stylu volného pádu a přistání v Podgorici
- 24. - 31. srpna: 9. Mistrovství Evropy ve stylu volného pádu a přesnosti FAI v Podgorici
- Jednotliví celkoví vítězové: Jiří Gecnuk (m) / Liubov Ekshikeeva (f)
- Vítězové přesnosti jednotlivců: István Asztalos (m) / Nataliia Nikitsiuk (f)
- Vítězové jednotlivých stylů: Libor Jirousek (m) / Liubov Ekshikeeva (f)
- Vítězové přesnosti týmů: Bělorusko (m) / Rusko (f)
- Celkově vítězové národa: Česká republika (m) / Rusko (f)
- 20. - 22. října: 2. halové mistrovství světa FAI v seskoku v Lavalu
- Vítězové otevřeného čtyřcestného turnaje: 1. místo. Belgie 1, 2. Francie , 3. Spojené státy
- Vítězové turnaje čtyřcestných žen: 1. místo. Francie 1, 2. Spojené království , 3. Česká republika
- Vítězové turnaje juniorů ve čtyřcestném formování: 1. místo. Francie 1, 2. Kanada , 3. Česká republika
- Vítězové vertikálního formování parašutismu: 1. místo. Francie 1, 2. Spojené státy , 3. Polsko
- Vítězové dynamického dvoucestného turnaje: 1. místo. Polsko 1, 2. Singapur , 3. Francie
- Vítězové dynamického čtyřcestného turnaje: 1. místo. Francie , 2. Česká republika , 3. Švýcarsko
- Open Indoor Freestyle vítězové: 1. místo. Rusko , 2. Polsko , 3. Česká republika
- Junior Indoor Freestyle vítězové: 1. místo. Singapur , 2. Spojené státy , 3. Polsko
- 2. - 8. listopadu: 2. FAI World Cup of Wingsuit Flying ve Spojených státech
- Vítězové Wingsuit Performance: 1. Chris Geiler, druhý. Alexey Galda, třetí. Travis Mickle
- Wingsuit Acrobatic vítězové: 1. místo. Spojené státy 2 (Wicked Wingsuits), 2. Spojené státy 1 (Flatspin), 3. místo. Rusko (Sky Republic)
- 27. listopadu - 1. prosince: 9. FAI World Cup of Canopy Piloting v Dubaji
Paragliding
Mistrovství světa v paraglidingu 2017
- 17. - 28. ledna: Superfinále Světového poháru v Governador Valadares
- Vítěz mužů: Aaron Durogati
- Vítěz žen: Seiko Fukuoka Naville
- Vítěz týmů: Gin Gliders
- 20. - 27. května: Světový pohár v paraglidingu č. 1 v Cœur de Savoie
- 17. - 24. června: Světový pohár v paraglidingu č. 2 v Niši
- 5. - 12. srpna: Světový pohár v paraglidingu č. 3 v Disentisu
- 2. - 9. září: Světový pohár v paraglidingu č. 4 v Pico do Gavião
- 28. října - 4. listopadu: Světový pohár v paraglidingu č. 5 v Guayaquilu
- 9. - 20. ledna 2018: Superfinále mistrovství světa v paraglidingu v Roldanillu
Mistrovství světa v přesnosti paraglidingu 2017
- 16. - 20. března: Světový pohár v přesnosti paraglidingu č. 1 v Manado
- 7. - 9. dubna: Mistrovství světa v přesnosti paraglidingu č. 2 ve Vršaci
- 21.-23. července: Mistrovství světa v přesnosti paraglidingu č. 3 v Mont-Saint-Pierre, Quebec
- 22. - 24. září: Mistrovství světa v přesnosti paraglidingu č. 4 v Kobaridu (finále)
Ostatní v paraglidingu
- 19. - 22. ledna: 1. Paragliding Přátelství ASEAN otevřeno v Nong Khai
- Celkový vítěz: Tanapat Luangam
- Vítěz žen: Nannapat Phuchong
- Vítěz týmů: Bueng Kan
- 5. - 14. května: 9. mistrovství světa v přesnosti paraglidingu FAI ve Vlorë
- Vítěz: Tzvetan Tzolov ( Gradient Bright 5)
- Vítěz žen: Nunnapat Puchong
- Vítězové týmů: Čína
- 1. - 15. července: 15. mistrovství světa v paraglidingu FAI v Pedaveně
- Celkový vítěz: Pierre Remy
- Vítěz žen: Seiko Fukuoka Naville
- Vítězové týmů: Francie (Pierre Remy, Honorin Hamard, Luc Armant, Julien Wirtz, Laurie Genovese)
alpské lyžování
Amatérský box
Americký fotbal
-
Super Bowl LI - New England Patriots (AFC) zvítězili 34–28 (OT) nad Atlanta Falcons (NFC)
- Umístění: Stadion NRG
- Návštěvnost: 70 807
- MVP: Tom Brady , QB (Nová Anglie)
Vodní sporty
Lukostřelba
- 26. listopadu 2016 - 22. října 2017: Kalendář událostí WA
Vnitřní lukostřelba
- 26. a 27. listopadu 2016: Světový pohár IA č. 1 v Marrákeši
- Opakování vítězů: Brady Ellison (m) / Bryony Pitman (f)
- Složení vítězů: Stephan Hansen (m) / Danelle Wentzel (f)
- 10. a 11. prosince 2016: Světový pohár IA č. 2 v Bangkoku
- Opakování vítězů: KIM Jae-hyeong (m) / SONG Ji-yung (f)
- Složené vítězové: Mike Schloesser (m) / Sarah Prieels (f)
- 20. - 22. ledna: Světový pohár IA č. 3 v Nîmes
- Opakující se vítězové: Jean-Charles Valladont (m) / Claudia Mandia (f)
- Složení vítězů: Stephan Hansen (m) / Tanja Jensen (f)
- 10. - 12. února: IA World Cup #4 (finále) v Las Vegas
- 7. - 12. března 2017 WAE halové mistrovství Evropy v lukostřelbě ve Vittelu
- Opakující se vítězové: David Pasqualucci (m) / Veronika Marchenko (f)
- Vítězové týmu Recurve: Itálie ( Marco Galiazzo , Massimiliano Mandia, David Pasqualucci ) (m) / Polsko (Karolina Farasiewicz, Natalia Leśniak , Wioleta Myszor )
- Vítězové juniorského opakování : Erdal Meriç Dal (m) / Tatiana Andreoli (f)
- Vítězové družstev juniorů: Francie (Thomas Chirault, Thomas Koenig, Valentin Ripaux) / Itálie (Tatiana Andreoli, Tanya Giaccheri, Vanessa Landi)
- Složení vítězů: Jacopo Polidori (m) / Alexandra Savenkova (f)
- Vítězové týmů: Itálie (Michele Nencioni, Sergio Pagni , Jacopo Polidori ) / Dánsko (Erika Anear, Tanja Jensen, Sarah Sonnichsen) (f)
- Vítězové Junior Compound: Nico Wiener (m) / Mariya Shkolna (f)
- Vítězové týmu juniorů: Dánsko (Christoffer Berg, Simon Olsen, Sune Rasmussen) / Estonsko (Emily Hoim, Lisell Jaatma, Meeri-Marita Paas) (f)
Venkovní lukostřelba
- 16. - 21. května: Světový pohár WA č. 1 v Šanghaji
- Opakující se vítězové: Steve Wijler (m) / Ki Bo-bae (f)
- Složení vítězů: Stephan Hansen (m) / Sara López (f)
- Vítězové týmu Recurve: Kazachstán (m) / Rusko (f)
- Vítězové složeného týmu: Indie (m) / Jižní Korea (f)
- Vítězové smíšených týmů: Jižní Korea (sloučenina) / čínský Tchaj -pej (opakování)
- 6. - 11. června: WA World Cup #2 v Antalyi
- Opakující se vítězové: Jean-Charles Valladont (m) / Ksenia Perova (f)
- Složené vítězové: Chen Hsiang-Hsuan (m) / Sarah Sonnichsen (f)
- Vítězové týmu Recurve: Itálie (m) / čínský Tchaj -pej (f)
- Vítězové složeného týmu: Dánsko (m) / Dánsko (f)
- Vítězové smíšených týmů: Dánsko (sloučenina) / čínský Tchaj -pej (opakování)
- 20. - 25. června: Světový pohár WA č. 3 v Salt Lake City
- Opakování vítězů: Im Dong-hyun (m) / Chang Hye-jin (f)
- Složení vítězů: Mike Schloesser (m) / Andrea Marcos (f)
- Vítězové týmu Recurve: Rusko (m) / čínský Tchaj -pej (f)
- Vítězové složeného týmu: Jižní Korea (m) / Jižní Korea (f)
- Vítězové smíšených týmů: Kolumbie (sloučenina) / Jižní Korea (opakování)
- 8. - 13. srpna: WA World Cup #4 v Berlíně
- Recurve vítězové: Kim Woo-jin (m) / KANG Chae-young (f)
- Složení vítězů: Demir Elmaağaçlı (m) / Sarah Sonnichsen (f)
- Vítězové týmu Recurve: Francie (m) / Jižní Korea (f)
- Vítězové složeného týmu: Spojené státy americké (m) / Spojené státy americké (f)
- Vítězové smíšených týmů: Spojené státy (sloučenina) / Jižní Korea (opakování)
- 22. - 26. srpna: Mistrovství Evropy v lukostřelbě WAE v Mokrice Catez
- Itálie získala zlaté i celkové medaile.
- 2. a 3. září: Světový pohár WA č. 5 (finále) v Římě
- Recurve vítězové: Kim Woo-jin (m) / Ki Bo-bae (f)
- Složení vítězů: Braden Gellenthien (m) / Sara López (f)
- Vítězové smíšených týmů: Dánsko (sloučenina) / Jižní Korea (opakování)
- 12. - 17. září: Mistrovství světa v lukostřelbě v Pekingu
- Vítězové opakování : ZHAO Lixue (m) / Zahra Nemati (f)
- Složení vítězů: AI Xinliang (m) / ZHOU Jiamin (f)
- Vítězové W1: Jeff Fabry (m) / Jessica Stretton (f)
- Vítězové smíšených týmů: Rusko (sloučenina) / Itálie (opakování)
- Vítězové týmu Recurve: Rusko (m) / Čína (f)
- Vítězové složeného týmu: Itálie (m) / Írán (f)
- Vítězové týmu W1: Turecko (m) / Velká Británie (f)
- 19. - 24. září: Mistrovství světa ve 3D lukostřelbě v Robionu
- Barebow vítězové: Cesar Vera Bringas (m) / Jessica Lindblom (f)
- Složené vítězové: Joan Pauner (m) / Ama Aude (f)
- Vítězové instinktivních luk: Zibrandt Christensen (m) / Heldis Zahlberger (f)
- Vítězové luku : Robin Gardeur (m) / Giulia Barbaro (f)
- Vítězové týmů: Spojené státy (m) / Itálie (f)
- 2. - 8. října: Mistrovství světa v lukostřelbě mládeže v Rosariu
- Vítězové opakování juniorů: JEONG Tae-yeong (m) / KIM Kyoung-eun (f)
- Vítězové kadetů: TANG Chih-Chun (m) / PARK So-hui (f)
- Vítězové Junior Compound: Curtis Broadnax (m) / Alexis Ruiz (f)
- Vítězové kadetů: Bryan Alvarado Fernandez (m) / Lucy Mason (f)
- Vítězové týmu Junior Recurve: Jižní Korea (m) / Itálie (f)
- Vítězové týmu Cadet Recurve: Spojené státy (m) / Japonsko (f)
- Vítězové týmu smíšeného opakování: Indie (junior) / čínský Tchaj -pej (kadet)
- Vítězové juniorského týmu: Mexiko (m) / Mexiko (f)
- Vítězové týmu kadetů: Spojené státy (m) / Mexiko (f)
- Vítězové smíšených týmů: Velká Británie (mladší) / Turecko (kadet)
- 15. - 22. října: Mistrovství světa v lukostřelbě v Mexico City
- Jižní Korea získala zlaté i celkové medaile.
Fotbal
Atletika ( dráha a pole )
Badminton
Baseball
World Baseball Classic
- 7. - 22. března: 2017 World Baseball Classic (mistrovská hra na stadionu Dodger v Los Angeles )
- United States porazil Portorika , 8-0, aby vyhrál svůj první titul World Baseball Classic. Japonsko obsadilo třetí místo.
Major League Baseball
- 2. dubna - 1. října: sezóna Major League Baseball
- Vítězové Americké ligy : Houston Astros
- Vítězové Národní ligy : Los Angeles Dodgers
- 12. - 14. června: 2017 Major League Baseball draft v Secaucusu v New Jersey
- 11. července: Zápas hvězd Major League Baseball v Miami v Marlins Parku
- American League porazili National League , 2-1.
- MVP : Robinson Canó ( Seattle Mariners )
- 2017 Major League Baseball Home Run Derby vítěz: Aaron Judge ( New York Yankees )
- 2017 All-Star Futures Game : The World Team porazil Spojené státy , 7–6.
- 2017 All-Star Futures Game MVP: Brent Honeywell ( Tampa Bay Rays )
- 24. října - 1. listopadu: Světová série 2017
- Houston Astros porazili Los Angeles Dodgers , 4-3 v utkáních, aby vyhrál svůj první titul Světové série.
WBSC
- 28. července - 6. srpna: Mistrovství světa 12U v baseballu v Tainanu
- United States porazil čínské Taipei , 7-2, vyhrát svůj třetí titul v řadě 12U Baseball World Cup. Třetí místo obsadilo Mexiko .
- 1.-10. září: Mistrovství světa v baseballu hráčů do 18 let v Thunder Bay
- United States porazil Jižní Korea , 8-0, vyhrát svůj čtvrtý po sobě jdoucí a devátý celkově U-18 titul Baseball World Cup. Japonsko obsadilo třetí místo.
Turnaje Little League Baseball
- 29. července - 5. srpna: Světová série seniorské ligy 2017 v Easley
- Tým Latin America ( Aguadulce, Coclé ) ve finále porazil tým Southeast ( Coral Springs ), 5–4.
- 30. července - 6. srpna: 2017 World Series Intermediate League World Series v Livermore
- Tým Puerto Rico ve finále porazil tým East ( New Jersey ), 6–5.
- 13. - 20. srpna: Světová série juniorské ligy juniorů v Taylor
- Tým Asia – Pacific ( Taoyuan, Tchaj -wan ) ve finále porazil tým East ( Kennett Square ), 12–1.
- 17. - 27. srpna: 2017 Little League World Series v South Williamsport
- Tým Japan ( Tokyo Kitasuna LL) ve finále porazil tým Southwest ( Lufkin ), 12–2.
Basketball
FIBA
- Afrika
- 13.-22. července: Mistrovství Afriky FIBA do 16 let 2017 ve Vacoas-Phoenix
- 4.-12. srpna 2017 Africký šampionát žen FIBA do 16 let v Maputu
- 18. - 27. srpna: AfroBasket Women 2017 v Bamaku
- 8. - 16. září: AfroBasket 2017 v Tunisu a Dakaru
- Asie
- 29. ledna - 2. února: Mistrovství WABA 2017 v Ammánu
- 19. - 23. dubna: Mistrovství WABA do 16 let 2017 v Teheránu
- 12. - 18. května 2017 Mistrovství SEABA v Quezon City
- Šampióni: Filipíny (12 bodů); Za druhé: Indonésie (11 bodů); Za třetí: Thajsko (10 bodů)
- Poznámka: Filipíny se kvalifikovaly k účasti v Asijském poháru FIBA 2017 .
- 26. - 28. května 2017 Asijský pohár mužů a žen FIBA 3x3 do 18 let v Cyberjaya
- 3. - 7. června 2017 Mistrovství EABA v Naganu
- Čínský Tchaj -pej porazil Jižní Koreu , 77–64, a získal tak svůj první titul šampionátu EABA. Japonsko obsadilo třetí místo.
- 23. - 29. července 2017 : Asijský pohár FIBA žen v Bangalore
- 8. - 20. srpna: 2017 FIBA Asia Cup v Zouk Mosbeh
- Austrálie porazila Írán , 79–56, aby získala svůj první titul FIBA Asia Cup.
- Jižní Korea obsadila třetí místo.
- 22. - 30. září: 2017 FIBA Asia Champions Cup v Chenzhou
- Al Riyadi porazil Čínu Kašgar , 88–59, aby získal svůj druhý titul FIBA Asia Champions Cup.
- BC Astana obsadila třetí místo.
- 22.-28. října 2017 Asijské mistrovství žen FIBA do 16 let v Bangalore
- 27. - 29. října: FIBA 3x3 Asia Cup 2017 v Ulánbátaru
- Mongolsko ve finále porazilo Nový Zéland 19–14. Austrálie obsadila třetí místo.
- Amerika
- 7.-11. června 2017 Americký šampionát žen FIBA do 16 let v Buenos Aires
- USA porazil Kanadu , 91-46, získat jejich čtvrtý titul Dámská Americas mistrovství FIBA Under-16.
- Argentina získala bronzovou medaili.
- Poznámka: Všechny tři zde uvedené týmy plus Kolumbie se kvalifikovaly k účasti na mistrovství světa v basketbale žen 2018 do 17 let .
- 14.-18. června: 2017 FIBA Americas Under-16 Championship ve Formosa
- USA porazil Kanadu , 111-60, získat jejich pátý po sobě jdoucí titul mistrů FIBA Americas Under-16.
- Portoriko získalo bronzovou medaili.
- Poznámka: Všechny tři výše uvedené týmy, plus Argentina a Dominikánská republika , se kvalifikovaly, aby mohly soutěžit na mistrovství světa v basketbale hráčů do 17 let FIBA 2018 .
- 12. - 16. července 2017 Mistrovství žen v Centrobasketu v Saint Thomas, Americké Panenské ostrovy
- Šampióni: Panenské ostrovy ; Za druhé: Mexiko ; Za třetí: Portoriko
- Poznámka: Všechny tři zde uvedené týmy se kvalifikovaly soutěžit na AmeriCupu žen FIBA 2017 .
- 15.-21. července: Mistrovství FIBA Jižní Amerika do 17 let mužů v Limě
- 26.-30. července 2017 Centrobasket do 17 let v Santo Domingu
- Dominikánská republika porazila Portorika , 81-80, ve finále. Panama obsadila třetí místo.
- 7. - 13. srpna: 2017 AmeriCup žen FIBA v Buenos Aires
- Kanada porazila Argentinu , 67–65, aby získala svůj druhý po sobě jdoucí a celkově třetí titul FIBA Women’s AmeriCup.
- Portoriko získalo bronzovou medaili.
- Poznámka: Všechny tři výše uvedené týmy se kvalifikovaly soutěžit na mistrovství světa v basketbalu žen FIBA 2018 .
- 15.-19. srpna: Mistrovství žen do 17 let v košíkovém v Aguadě
- Mexiko ve finále porazilo Portoriko 83–77. El Salvador obsadil třetí místo.
- 25. srpna - 3. září 2017 FIBA AmeriCup na Bahía Blanca & Córdoba , Medellín a Montevideo
- United States porazil Argentinu , 81-76, získat jejich sedmý titul FIBA AmeriCup.
- Mexiko získalo bronzovou medaili.
- Evropa
- 16. - 25. června: EuroBasket Women 2017 v České republice ( Praha a Hradec Králové ; finálové kolo v O 2 Aréně v Praze)
- Španělsko porazilo
- Třetí místo obsadila Belgie .
- Muži: Lotyšsko ve finále porazilo Slovinsko 16–13. Ukrajina obsadila třetí místo.
- Ženy: Rusko ve finále porazilo Španělsko 22–14. Netherlands získal třetí místo.
- Francie porazila Černou Horu , 75–68, a získala tak svůj třetí mistrovský titul FIBA Europe Under-16 Championship.
- Srbsko obsadilo třetí místo.
- Muži: Belgie ve finále porazila Nizozemsko 19–13. Francie obsadila třetí místo.
- Ženy: Maďarsko ve finále porazilo Rusko 12–9. Netherlands získal třetí místo.
- Oceánie
- 10.-15. července: Mistrovství FIBA do 17 let Oceánie mužů a žen v Hagåtña, Guam
- Muži: Austrálie porazila Nový Zéland , 93–55, a získala tak svůj pátý titul šampionátu FIBA Under-17 Oceania Championship.
- Guam získal bronzovou medaili.
- Ženy: Austrálie porazila Nový Zéland , 81–60, a získala tak svůj pátý titul šampionátu FIBA žen do 17 let v Oceánii.
- Samoa získala bronzovou medaili.
- Muži: Austrálie porazila Nový Zéland , 93–55, a získala tak svůj pátý titul šampionátu FIBA Under-17 Oceania Championship.
- Svět
- 17. - 21. června: Mistrovství světa FIBA 3x3 v Nantes
- 28. června - 2. července: Mistrovství světa FIBA 3x3 do 18 let v Čcheng -tu
- Muži -> Šampióni: Belgie ; Za druhé: Nizozemsko ; Za třetí: Slovinsko
- Ženy -> Šampióni: Spojené státy ; Za druhé: Česká republika ; Za třetí: Rusko
- 1.-9. července: Mistrovství světa FIBA do 19 let v basketbalu v Káhiře
- Kanada porazila Itálii 79–60 a získala svůj první titul mistra světa v basketbale FIBA do 19 let.
- United States vzal bronz.
- 22.-30. července 2017 Mistrovství světa ve fotbale žen do 19 let FIBA do Udine a Cividale del Friuli
- Rusko porazilo Spojené státy 86–82 a vyhrálo svůj první titul mistra světa v basketbale žen FIBA do 19 let.
- Kanada získala bronzovou medaili.
2017 FIBA 3x3 World Tour
- 15. a 16. července: 3x3 WT #1 v Saskatoonu
- 29. a 30. července: 3x3 WT #2 v Utsunomiya
- 5. a 6. srpna: 3x3 WT #3 v Praze
- 25. a 26. srpna: 3x3 WT #4 v Lausanne
- 31. srpna a 1. září: 3x3 WT #5 v Debrecenu
- 23. a 24. září: 3x3 WT #6 v Čcheng -tu
- 30. září a 1. října: 3x3 WT #7 v Mexico City
- 28. a 29. října: 3x3 WT #8 (konečná) v Pekingu
Národní Basketbalová asociace
- 25. října 2016 - 12. dubna 2017: sezóna 2016–17 NBA
- Nejlepší semeno: Golden State Warriors
- Střelci : Russell Westbrook ( Oklahoma City Thunder )
- 19. února: Zápas hvězd NBA 2017 v centru Smoothie King Center v New Orleans
- West porazil východ , 192 až 182.
- MVP : Anthony Davis ( New Orleans Pelicans )
- All-Star Celebrity Game NBA : Team East porazil tým West, 88–59.
- Rising Stars Challenge : Team World porazil tým USA, 150–141.
- Vítěz víkendové dovednosti NBA All-Star Vítěz: Kristaps Porziņģis ( New York Knicks )
- Vítěz tříbodové soutěže : Eric Gordon ( Houston Rockets )
- Vítěz soutěže Slam Dunk : Glenn Robinson III ( Indiana Pacers )
- 15. dubna - 12. června: Play -off NBA 2017
- The Golden State Warriors porazili Cleveland Cavaliers 4-1 v utkáních, aby vyhrál svůj pátý titul NBA.
- MVP : Kevin Durant (Golden State Warriors)
- 22. června: Návrh NBA 2017
Národní basketbalová asociace žen
- 13. dubna: Návrh WNBA 2017 v New Yorku na Samsungu 837
- Nejlepší výběr:
- Vítězové Západní konference : Minnesota Lynx
- Vítězové Východní konference : New York Liberty
- Západní konference porazil Východní konferenci , 130-121.
- MVP : Maya Moore ( Minnesota Lynx )
- Vítěz tříbodové přestřelky: Allie Quigley ( Chicago Sky )
- Minnesota Lynx porazil Los Angeles Sparks , 3-2 v utkáních, aby vyhrál svůj čtvrtý titul WNBA.
Národní vysokoškolská atletická asociace
- 14. března - 3. dubna 2017 Basketbalový turnaj mužů NCAA divize I (Final Four na University of Phoenix Stadium v Glendale )
- The North Carolina Tar Heels porazil Gonzaga buldoci , 71-65, na výhru šestého NCAA divize já Pánská titul turnaj v košíkové.
- 17. března - 2. dubna 2017 Basketbalový turnaj žen NCAA divize I (Final Four v American Airlines Center v Dallasu )
- South Carolina Gamecocks porazil Mississippi státní buldoci , 67-55, vyhrát jejich první NCAA divize já ženských titul turnaj v košíkové.
Klubová sezóna a mistrovství
- 29. září 2016 - 13. dubna: Liga ABA 2016–17
- KK Crvena zvezda porazila KK Cedevita 3–0 v odehraných zápasech a získala tak třetí titul v řadě ABA za sebou.
- 29. září 2016 - 24. dubna: Alpe Adria Cup 2016–17
- MBK Rieker Komárno porazilo KK Domžale , 160–139 souhrnně, a získalo tak svůj první titul Alpe Adria Cup.
- 2. října 2016 - 13. června 2017: 2016–17 VTB United League
- CSKA Moskva porazila ruský tým BC Khimki 3–0 v odehraných sériích a získala tak šestý a osmý celkový titul VTB United League.
- 5. října 2016 - 19. března: WABA liga 2016–17 ( Final Four v Podgorici ) Celje porazila Beroe (61–57), aby získala svůj druhý titul WABA League. Budućnost Bemax obsadila třetí místo.
- BC Beroe porazil KK Kumanovo , 161–128 v souhrnu, aby získal svůj první titul BIBL.
- Fenerbahçe porazilo
- Unicaja porazila Valencia Basket , 2-1, ve finále EuroCup, aby získala svůj první titul na EuroCupu .
- Nanterre 92 porazil francouzský tým Élan Chalon , 140–137 souhrnně, aby vyhrál svůj první titul FIBA Europe Cup.
- Iberostar Tenerife porazil
- Eastern Sports Club (basketbal) porazil Singapore Slingers , 3-1 ve finále, aby získal svůj první titul ABL.
- Guaros de Lara porazil Weber Bahía Basket , 88–65, aby vyhrál svůj druhý titul FIBA Americas League za sebou.
- Leones de Ponce obsadil třetí místo.
- Iberostar Tenerife porazil Guarose de Laru , 76–71, a získal tak svůj první titul mezikontinentálního poháru FIBA.
- Primeiro de Agosto porazilo Ferroviário de Maputo, 65–51, a získalo tak třetí titul v Poháru mistrů FIBA Africa Women's Clubs.
- First Bank BC obsadila třetí místo.
- AS Salé porazilo Étoile Sportive de Radès , 77–69, a získalo tak svůj první titul FIBA Africa Champions Cup.
- Union Sportive Monastir obsadil třetí místo.
Plážový fotbal
Plážový tenis
plážový volejbal
Biatlon
Bobová dráha a kostra
Bowls
Dění ve světě
- 14. - 22. března: Světový pohár 2017 ve Warille
- Muži: Jeremy Henry porazil Soufiho Rusliho 6–5 11–2.
- Ženy: Jo Edwards porazila Lucy Beereovou 8–5 2–9 4–1.
- 27. března - 2. dubna: Světový pohár juniorů v Broadbeach
- 23. - 29. září: 11. mistrovství Evropy týmů v miskách v Les Creux
- 27. října - 5. listopadu: Mistr světa jednotlivců v Champions v St Johns Park
World Bowls Tour
- 5.-12. listopadu 2016: Co-op Funeralcare Scottish International Open 2016 v Perthu
- David Gourlay porazil Jamieho Chestneye 2–0 (11–9, 10–6)
- 12.-27. ledna 2017 Mistrovství světa v halových mísách v Hopton-on-Sea
- Muži: Paul Foster porazil Grega Harlowa 2–1 (7–10, 11–1, 2–0).
- Ženy: Katherine Rednall porazila Ellen Falknerovou 2–0 (10–5, 10–6).
- Pánské páry: Jason Greenslade & Les Gillett porazili Damiana Doublera a Daniela Salmona 1,5–0,5 (7–7, 8–6).
- Smíšené páry: Nick Brett a Claire Johnston porazili Paula Fostera a Rebeccu Fieldovou 2–1 (7–6, 7–9, 2–1).
- 5.-10. března: The Co-op Funeralcare International Open 2017 v Blackpoolu
- Jamie Chestney porazil Stewarta Andersona , 9,4 - 8,6.
- 4.-7. května: Co-op Funeralcare European Masters 2017 v Blackpoolu
- Danny Denison porazil Simona Skeltona , 12–6, 9–7.
Další akce mís
- 3. - 8. ledna: Tým USA Trials 2017 v Las Vegas
- 11. - 18. listopadu: USA otevřeno v Sarasotě na Floridě
Kanoistika
Šachy
FIDE Grand Prix 2017
- 17. - 28. února: #1 v Sharjah
- Vítězové: Alexander Grischuk , Maxime Vachier-Lagrave a Shakhriyar Mamedyarov
- 11. - 22. května: #2 v Moskvě
- Vítěz: Ding Liren
- 5. - 16. července: #3 v Ženevě
- Vítěz: Teimour Radjabov
- 15. - 26. listopadu: #4 v Palmě
2017 Grand Chess Tour
- 19. - 25. června: Paris Grand Chess Tour v Paříži
- Vítěz: Magnus Carlsen , 2. místo: Maxime Vachier-Lagrave , 3. místo: Hikaru Nakamura
- 26. června - 2. července: Grand Chess Tour Next Move v Leuvenu
- Vítězové Blitz: Wesley So , 2. místo: Maxime Vachier-Lagrave , 3. místo: Magnus Carlsen
- Rychlí vítězové: Magnus Carlsen , 2. místo: Maxime Vachier-Lagrave & Anish Giri , 3. místo: Vladimir Kramnik & Levon Aronian
- Kombinované skóre: 1. místo: Magnus Carlsen , 2. místo: Wesley So , 3. místo: Maxime Vachier-Lagrave
- 31. července - 12. srpna: Sinquefield Cup v St. Louis
- Vítěz: Maxime Vachier-Lagrave , 2. místo: Magnus Carlsen & Viswanathan Anand , 3. místo: Levon Aronian & Sergey Karjakin
- 13. - 20. srpna: Saint Louis Rapid & Blitz v St. Louis
- 30. listopadu - 11. prosince: London Chess Classic (finále) v Londýně
Hlavní, důležitý
- 28. prosince 2016 - 5. ledna 2017: Hastingsův mezinárodní šachový kongres v Hastingsu
- Vítěz: Deep Sengupta
- 14. a 15. ledna: Pamětní turnaj Paula Kerese v Tallinnu
- Vítěz: Igor Kovalenko
- 23. ledna - 2. února: Gibraltarský šachový festival na Gibraltaru
- Vítězové: Hikaru Nakamura (m) / Ju Wenjun (f)
- 21. února - 1. března: Aeroflot otevřen v Moskvě
- Vítěz: Vladimir Fedoseev
- 5. - 17. června: Norské šachy ve Stavangeru
- Vítěz: Levon Aronian , 2. místo: Hikaru Nakamura , 3. místo: Vladimir Kramnik
- 13. - 23. srpna: Šachový festival v Abú Zabí v Abú Dhabí
Dění ve světě
- 10. února - 5. března: Mistrovství světa žen v šachu 2017 v Teheránu
- Vítěz: Tan Zhongyi
- 1. - 9. dubna: Mistrovství světa v šachu amatérů ve Spoletu
- 21. - 30. dubna: Mistrovství světa v šachu škol v Iași
- Vítězové U7: Khumoyun Begmuratov (m) / Tselmuun Dorjsuren (f)
- Vítězové U9: Erdenebat Azjargal (m) / Afruza Khamdamova (f)
- Vítězové U11: Efe Hakan Öztürk (m) / Martyna Starosta (f)
- Vítězové U13: Enes Tanrıverdi (m) / Nazerke Nurgali (f)
- Vítězové U15: Nodirbek Yakubboev (m) / Assel Serikbay (f)
- Vítězové U17: Andrei Macovei (m) / Diana Mîrza (f)
- 24. dubna - 4. května: Mistrovství světa v šachu týmů 50+, 65+ na Krétě
- 1. - 5. června: 1. mistrovství světa FIDE v rychlém a bleskovém šachu FIDE 2017 v Minsku
- Vítězové Rapid U8: Phạm Trần Gia Phúc (m) / Sofia Mutina (f)
- Vítězové Blitz U8: Andrei Rudnev (m) / Anna Shukhman (f)
- Vítězové Rapid U10: Mikhei Navumenka (m) / Veronika Shubenkova (f)
- Vítězové Blitz U10: Islombek Sindarov (m) / Veronika Shubenkova (f)
- Rychlí vítězové U12: Volodar Murzin (m) / Anastasiia Dubovyk (f)
- Vítězové Blitz U12: Denis Lazavik (m) / Kseniya Zeliantsova (f)
- 17.-26. června: Mistrovství světa v šachu družstev v Chanty-Mansijsku
- Vítězové: Čína ( Ding Liren , Yu Yangyi , Wei Yi , Li Chao , Wen Yang (m) / Rusko ( Alexandra Kosteniuk , Kateryna Lagno , Valentina Gunina , Aleksandra Goryachkina , Olga Girya )
- 22. - 29. června: 1. FIDE Mistrovství světa juniorů v šachu zdravotně postižených v Orlandu
- 21. - 31. srpna: Mistrovství světa v šachu kadetů v Brasílii
- 1. - 25. září: Mistrovství světa v šachu 2017 v Batumi a Tbilisi
- 16.-26. září: Mistrovství světa v šachu mládeže (U-14, 16, 18) v Montevideu
- 1. - 16. října: Mistrovství světa juniorů v šachu v Tarvisiu
- 6. - 19. listopadu: Mistrovství světa seniorů v šachu v Acqui Terme
- TBD: World Youth U-16 Chess Olympiad 2017 in Ahmedabad
Evropské akce
- 10. - 23. dubna: Mistrovství Evropy jednotlivců v šachu žen 2017 v Rize
- Vítěz: Nana Dzagnidze
- Poznámka: Nana Dzagnidze, Kateryna Lagno , Mariya Muzychuk , Monika Soćko , Elina Danielian , Elisabeth Pähtz , Marina Nechaeva , Bela Khotenashvili , Natalia Zhukova , Natalia Pogonina , Hoang Thanh Trang a Anita Gara se kvalifikovaly na mistrovství světa v šachu.
- 29. května - 10. června: Mistrovství Evropy v šachu jednotlivců v Minsku
- Vítěz: Maxim Matlakov
- Poznámka: Maxim Matlakov, Baadur Jobava , Vladimir Fedoseev , Daniel Fridman , Ivan Cheparinov , Alexander Motylev , Jan-Krzysztof Duda , David Navara , David Howell , Martyn Kravtsiv , Alexander Areshchenko a Matthias Blübaum se kvalifikovali na mistrovství světa v šachu.
- 9. - 17. června: Mistrovství Evropy v šachu amatérů 2017 v Niši
- 10. - 20. června: Mistrovství Evropy škol 2017 v Budvě
- Vítězové U7: Timur Yonal (m) / Ekaterina Zubkovskaya (f)
- Vítězové U9: Kerem Erten (m) / Elif Zeren Yıldız (f)
- Vítězové U11: Zeki Berke Çaputçuoğlu (m) / Evita Cherepanova (f)
- Vítězové U13: Maksim Žukov (m) / Esma Doğa Duran (f)
- Vítězové U15: Nikoloz Petriashvili (m) / Michelle Katkov (f)
- Vítězové U17: Timur Trubchaninov (m) / Bengu Sena Ayan (f)
- 19. - 23. června: Mistrovství Evropy mládeže v rychlé a bleskové hře 2017 v Budvě
- Rychlí vítězové U8: Savely Morozov (m) / Ekaterina Zubkovskaya (f)
- Vítězové Rapid U10: Daniil Maneluk (m) / Galina Mikheeva (f)
- Vítězové Rapid U12: Daniel Dardha (m) / Evita Cherepanova (f)
- Rychlí vítězové U14: Jan Šubelj (m) / Ksenia Strukova (f)
- Rychlí vítězové U16: Viachaslau Zarubitski (m) / Viktoria Radeva (f)
- Rychlí vítězové U18: Florian Mesaros (m) / Ivana Hrescak (f)
- Vítězové Blitz U10: Daniil Maneluk (m) / Evelina Zavivaeva (f)
- Vítězové Blitz U14: Jan Šubelj (m) / Klean Shuqja (f)
- Vítězové Blitz U18: Florian Mesaros (m) / Olga Badelka (f)
- 24. června - 4. července: Mistrovství Evropy družstev v šachu seniorů v Novém Sadu
- +50 vítězů: Srbsko (Miloš Pavlović, Goran Todorović, Siniša Dražić, Zoran Arsovic, Nenad Ristić)
- +65 vítězů: Rusko ( Evgeny Sveshnikov , Yuri Balashov , Evgeni Vasiukov , Vladimir Zhelnin, Nikolai Puškov)
- 11. - 21. srpna: Mistrovství Evropy seniorů v šachu v Barceloně
- 16.-24. srpna: Mistrovství Evropy družstev mládeže v šachu 2017 v Iwonicz-Zdrój
- 18.-27. srpna: Mistrovství EU v šachu mládeže U8-14 v Koutech nad Desnou
- 3. - 14. září: Mistrovství Evropy v šachu mládeže na Mamaii
- 18. - 22. září: Mistrovství Evropy univerzit v šachu 2017 ve Fuengirole
- 2. - 10. října: Evropský pohár šachových klubů mužů a žen v Manavgatu
- 15. - 20. října: Mistrovství Evropy mládeže v rychlé a bleskové hře 2017 v Budvě
- 20. - 24. října: Mistrovství Evropy žen v rapid & blitzu 2017 v Monaku
- 25. října - 5. listopadu: Mistrovství Evropy družstev v šachu na Chalkidiki
- 11. - 19. listopadu: 5. mistrovství Evropy v šachu malých národů 2017 v Andoře
- 24. a 25. listopadu: 1. mistrovství Evropy v šachu 2017 v Paříži
- 14. - 18. prosince: Mistrovství Evropy v rapid a blitzu 2017 v Katovicích
Velká cena Evropy 2017–18
- 17. - 29. května 2017: Velká cena Evropy č. 1 v Kirishi
- TBD od října 2017: Velká cena Evropy č. 2 v Jermuku
- TBD od května 2018: Velká cena Evropy č. 3 v Kirishi
Africké události
- 1. - 13. července: Mistrovství Afriky v šachu (individuální, rychlé, bleskové) v Oranu
- Vítězové: Bassem Amin (m) / Shahenda Wafa (f)
- Blitz vítězové: Ahmed Adly (m) / Shrook Wafa (f)
- Rychlí vítězové: Bassem Amin (m) / Shahenda Wafa (f)
- 23. července - 1. srpna: Mistrovství afrických klubových šachů v Káhiře
- 5. - 13. srpna: Šachová výzva afrických žen v Gaborone
- 19. - 27. srpna: Individuální šachové mistrovství afrických škol ve Windhoeku
- 7. - 15. října: Mistrovství Afriky v šachu jednotlivců v Dar es Salaamu
- 11. - 19. listopadu: Mistrovství afrických týmových šachů v Tunisu
- 1. - 10. prosince: Mistrovství Afriky v šachu mládeže v Gíze
- 28. prosince 2017 - 8. ledna 2018: Mistrovství Afriky juniorů v šachu 2017 v Lomé
Afrických zón
- 25. března - 3. dubna: Zóna 4.2 Mistrovství jednotlivců v Jimmě
- Vítězové: Essam El-Gindy (m) / Shahenda Wafa (f)
- 1. - 10. dubna: Zóna 4.1 Mistrovství jednotlivců v Alžíru
- Vítězové: Mohamed Haddouche (m) / Amina Mezioud (f)
- 20. - 30. dubna: Zóna 4.4 Individuální mistrovství v Monrovii (pouze muži)
- 9. - 18. června: Zóna 4.3 Mistrovství jednotlivců v Livingstone
- Vítězové: Kenny Solomon (m) / Aleida De Bruyn (f)
Americké akce
- 13. - 18. dubna: Hry CARIFTA 2017 v Kingstonu
- 25. - 30. dubna: Jihoamerický juniorský šampionát juniorů do 20 let v Mantě
- 9. - 19. června: Panamerické šachové mistrovství v Medellíně
- Vítěz: Samuel Sevian
- Poznámka: Samuel Sevian, Jorge Cori , Neuris Delgado Ramírez, Axel Bachmann , Emilio Córdova Daza, Lazaro Bruzon se kvalifikovali na mistrovství světa v šachu 2017 .
- 21. - 28. června: Středoamerické a karibské juniorské šachové mistrovství do 20 let 2017 na Barbadosu
- 30. června - 7. července: Panamerické mistrovství mládeže 2017 v Kostarice
- Vítězové U8: Santiago Lopez Rayo (b) / Omya Vidyarthi (f)
- Vítěz Blitz U8: Santiago Lopez Rayo (b) / Omya Vidyarthi (f)
- Vítězové U10: Eric Li (b) / Fiorella Contreras (f)
- Vítězové Blitz U10: Manuel Campos Gomez (b) / Fiorella Contreras (f)
- Vítězové U12: Nico Werner Chasin (b) / Vicmary C. Perez Hernandez (f)
- Vítězové Blitz U12: Diego Saul Rod Flores Quillas (b) / Nastassja A Matus (f)
- Vítězové U14: Aristo S.Liu (b) / Emma He (f)
- Vítězové Blitz U14: Miguel Angel Soto (b) / / Aasa Dommalapati (f)
- Vítězové U16: Francisco Varacalli (b) / Javiera Belen Gomez Barrera (f)
- Vítězové Blitz U16: Mauricio Ramirez Gonzalez (b) / Aleyla Hilario (f)
- Vítězové U18: Michael Song (b) / Trilce Cosme Contreras (f)
- Vítězové Blitz U18: Jose Gabriel Cardoso Cardoso (b) / Valentina Argote Heredia (f)
- 12. - 17. července: North American Youth Championship 2017 v Morristown, New Jersey
- Vítězové U8: Kevin Duong (b) / Iris Mou (f)
- Vítězové U10: Liran Zhou (b) / Stephanie Velea (f)
- Vítězové U12: Maximillian Lu (b) / Annapoorni Meiyappan (f)
- Vítězové U14: Qiuyu Huang (b) / Ellen Wang (f)
- Vítězové U16: Christopher Yoo (b) / Queena Deng (f)
- Vítězové do 18 let: Bryce Tiglon (b) / Vicki Yang (f)
- 9. - 15. srpna: Středoamerické a karibské mistrovství mládeže v šachu 2017 v Panamě
- Vítěz mužů do 8 let: Sebastían Mérida Ceballos
- Vítězové U10: Yaset Jose Cruz Santos (m) / Ania Nahid Rosales Espinoza (f)
- Vítězové U12: Jean Marco Cruz Mendez (m) / Andrea Albor Rebolledo (f)
- Vítězové U14: Jerzy Jesus Perez Leiva (m) / Penelope Gonzalez Diaz (f)
- Vítězové U16: Raynner Amaro Alfonso (m) / Roxangel Obregón García (f)
- Vítězové U18: Luis Ernesto Quesada Pérez (m) / Chrissye L Gonzalez Estrada (f)
- 30. srpna - 4. září: North American Junior U20 Championship 2017 v Dallasu
- 11. - 16. října: Panamerický seniorský šachový šampionát 2017 v Kolumbii
- 31. října - 7. listopadu: Panamerický juniorský šampionát juniorů do 20 let 2017 v San Salvadoru
- 1. - 7. prosince: Jihoamerické mistrovství mládeže 2017 v Paraguayi
- 11. - 18. prosince 2017 Šachový šampionát Panamerických škol 2017 v San Salvadoru
- TBD: Panamerické amatérské šachové mistrovství 2017 v Ekvádoru
- TBD: Continental Championship Women 2017 in Argentina
- TBD: Panamerické univerzitní mistrovství 2017 v Durangu
- TBD: Panamerické mistrovství týmů v umístění TBD
Amerických zón
- 27. března - 11. dubna: American Zonal 2.1 Open & Women v St. Louis
- Vítězové: Wesley So (m) / Sabina-Francesca Foisor (f)
- 26. dubna - 1. května: American Zonal 2.4 ve Florianópolis (pouze muži)
- Vítěz:
Asijské akce
- 31. března - 9. dubna: Mistrovství Asie v šachu mládeže v Taškentu
- Vítězové U8: Trần Gia Phúc Phạm (b) / Afruza Khamdamova (f)
- Vítězové Blitz U8: Ilamparthi AR (b) / Yining Chen (f)
- Vítězové Rapid U8: Ilamparthi AR (b) / Yining Chen (f)
- Vítězové U10: Artin Ashraf (b) / Sahithi Varshini M (f)
- Vítězové Blitz U10: Islombek Sindarov (b) / Sahithi Varshini M (f)
- Vítězové Rapid U10: Artin Ashraf (b) / Yaqing Wei (f)
- Vítězové U12: Javokhir Sindarov (b) / Meruert Kamalidenova (f)
- Vítězové Blitz U12: Javokhir Sindarov (b) / Divya Deshmukh (f)
- Rapid vítězů U12: Nguyễn Quốc Hy (b) / Meruert Kamalidenova (f)
- Vítězové U14: Arjun Erigaisi (b) / Jishitha D (f)
- Vítězové Blitz U14: Arash Daghli (b) / / Jishitha D (f)
- Vítězové Rapidu U14: Arjun Erigaisi (b) / Motahare Asadi (f)
- Vítězové U16: Nodirbek Yakubboev (b) / Assel Serikbay (f)
- Vítězové Blitz U16: Mahdi Gholami Orimi (b) / Assel Serikbay (f)
- Rapid vítězů U16: Shamsiddin Vokhidov (b) / Assel Serikbay (f)
- Vítězové do 18 let: Arash Tahbaz (b) / Aakanksha Hagawane (f)
- Vítězové Blitz U18: Arash Tahbaz (b) / Aakanksha Hagawane (f)
- Rychlí vítězové U18: Ortik Nigmatov (b) / Gulrukhbegim Tokhirjonova (f)
- 1. - 10. května: Mistrovství asijských juniorů a dívek do 20 let v Shirazu
- Vítězové: Masoud Mosadeghpour (m) / Ivana Maria Furtado (f)
- Vítězové Blitz: Trần Tuấn Minh (m) / Mobina Alinasab (f)
- Rychlí vítězové: Trần Tuấn Minh (m) / Isha Sharma (f)
- 11. - 12. května: Mistrovství Asie v šachu (jednotlivci a bleskové) v Čcheng -tu
- Vítězové: Wang Hao (m) / Võ Thị Kim Phụng (f)
- Blitz vítězové: R. Vaishali (m) / Wei Yi (f)
- 2. - 10. června: 1. asijské mistrovství zdravotně postižených v Biškeku
- 17. - 26. června: Mistrovství východní Asie v šachu 2017 v Ulanbaataru
- Mongolsko získalo součet zlatých medailí a celkový součet medailí.
- 20. - 30. července: Šachový šampionát asijských škol (individuální, rychlý a bleskový) v Panjinu
- Open & dívky celkové vítězky: Čína
- 1. - 7. srpna: Šachový šampionát západní Asie mládeže 2017 na Srí Lance
- 1. - 8. srpna: Mistrovství asijského poháru klubů 2017 na Srí Lance
- 9. - 15. října: Mistrovství Asie v šachu seniorů v Aucklandu
Asijské zóny
- 14. - 20. ledna: Asijská zóna 3.6 v Aucklandu
- 24. února - 6. března: Asijská zóna 3.3 v Tagaytay
- 18. - 25. března: Asijská zóna 3.2 v Pokhara
- Vítězové: Abdullah Al Rakib (m) / Rani Hamid (f)
- 15. - 25. června: Asijská zóna 3.4 v Taškentu
- Vítězové: Jahongir Vakhidov (m) / Dinara Saduakassova (f)
Kriket
Hlavní ligy a poháry
- 06.10.2016 - 14. ledna: Ranji Trophy 2016–17
- 25. října 2016 - 29. března: sezóna Sheffield Shield 2016–17
- Victoria vedla první směnu nad jižní Austrálií , 487–287.
- Vylosovaný zápas; Victoria vyhrála soutěž s náskokem první směny.
- 17. února - 2. dubna: 2016–17 Momentum One Day Cup
- 5. dubna - 21. května: Indian Premier League 2017
- Mumbai Indiáni porazili Rising Pune Supergiant , 129/8–128/6.
- Indiáni v Bombaji vyhráli o 1 běh.
- 7. dubna - 28. září: / County County Championship
- Essex vyhrál ligu.
- 27. září-21. října: Jednodenní pohár JLT 2017-18
- Západní Austrálie porazila Jižní Austrálii , 4/250–9/248
- Západní Austrálie vyhrála o 6 branek.
Mezinárodní kriketové soutěže
- 11. listopadu 2016 - 18. dubna: Regionální čtyřdenní soutěž 2016–17
- Guyana vyhrála každý s každým.
- 24. ledna - 18. února: Regionální Super50 2016–17 v Antiguě a Barbudě
- Barbados Tridents porazili Jamajku Tallawahs , 271–212.
- Barbados Tridents vyhrál o 59 běhů.
- 12.-24. května: 2017 Irsko Tri-Nation Series v Irsku
- Nový Zéland vyhrál každý s každým.
- 21. - 31. května 2017 ICC World Cricket League Division Three in Uganda
- 1. - 18. června 2017 ICC Champions Trophy v Anglii a Walesu
- 26. června - 23. července: Mistrovství světa v kriketu 2017 v Anglii
- Prosinec 2017 (finálové kolo): Interkontinentální pohár ICC 2015–17
- Prosinec 2017 (finálové kolo): 2015–17 ICC World Cricket League Championship
2017–18 série Ashes
- 23. - 27. listopadu: 1. test v The Gabba , Brisbane
- 2. - 6. prosince: 2. test v Adelaide Oval , Adelaide
- 14. - 18. prosince: 3. test na WACA Ground , Perth
- 26. - 30. prosince: 4. test na Melbourne Cricket Ground , Melbourne
- 4. - 8. ledna 2018: 5. test na Sydney Cricket Ground , Sydney
Běh na lyžích
Táborové sporty
WPA
Série World 8 Ball
- 14. - 17. ledna: Molinari Players 'Championship & Cheqio Challenge Championship v New Yorku
- Vítěz: Ruslan Chinachov
- Vítěz výzvy: Francisco Sánchez Ruíz
- 4. - 7. dubna: Aramith Masters Championship & Kamui Challenge Championship v New Yorku
- Vítěz: Eklent Kaçi
- Vítěz výzvy: Lee Vann Corteza
- 12. - 15. července: Ryo Rack Classic Championship & Simonis Challenge Championship v New Yorku
- Vítěz: Skyler Woodward
- Vítěz výzvy: Mika Immonen
- 27. září - 1. října: Predator World Series Championship & Highrock Challenge Championship v
Události
- 10. - 15. ledna 2017 Joy Billiard World World 8 Ball Masters v Qinhuangdao
- Vítěz: Gareth Potts
- 31. ledna - 5. února: IPA World Professional Pool Championships v Bradfordu
- Vítězové: Craig Marsh (m) / Collette Henrikson (f)
- 17. - 19. února: World Pool Masters na Gibraltaru
- David Alcaide ve finále porazil Jaysona Shawa , 8–7.
- 26. února-5. března: Mezinárodní mistrovství žen 9-Ball Amway eSpring v Taipei
- 13.-16. března: Čínské mistrovství světa 8 míčů 2017 v Yushan
- 18. - 28. března: Mistrovství Evropy v bazénu ve Vale do Lobo
- Niels Feijen porazil Tomasze Kapłana, 125–13. Kim Laaksonen a Mieszko Fortuński zaujímají třetí a čtvrté místo.
- 31. července-7. srpna: Mistrovství Evropy mládeže v Heeze-Leende
- 8 vítězů míčů: Fedor Gorst (m) / Kristina Tkach (f)
- 9 vítězů míčů: Jan van Lierop (m) / Kristina Tkach (f)
- 10 vítězů míčů: Patrick Hofmann (m) / Kristina Tkach (f)
- Přímý vítěz juniorů: Kevin Schiller
- Vítězové týmů: Německo (Patrick Hofmann, Leon Kohl, Kevin Schiller)
- 14.-21. srpna: Mistrovství Evropy (senioři a dámy) v Heeze-Leende
- 23.-26. srpna: Dynamické mistrovství Evropy (U23) v Heeze-Leende
- Vítěz 8 míčků: Joshua Filler
- Vítěz 9 míčů: Joshua Filler
- 17.-20. srpna: Mistrovství světa v kouli 9 (invalidní vozík) v Tampere
- 30. října 2017-2. listopadu 2017: WPA World Nine-ball Junior Championship 2017
- Vítězové: Sanjin Pehlivanovic (U17), Fedor Gorst (chlapci), Kristina Tkatsch (dívky)
- 4. - 7. prosince: Mosconi Cup 2017 v Las Vegas
Euro Tour
- 23. - 26. února 2017 Italian Open v Trevisu
- Vítězové: Ralf Souquet (m) / Ina Kaplan (f)
- 30. března - 1. dubna 2017 Portugalsko Otevřeno v Albufeiře
- Vítězové: Nick van den Berg (m) / Jasmin Ouschan (f)
- 18. - 21. května 2017 Austrian Open v St. Johann im Pongau
- Vítězové: Mario He (m) / Jasmin Ouschan (f)
- 10.-13. srpna: 2017 Dutch Open v Heeze-Leende
- Vítězové: Ruslan Chinachov (m) / Marharyta Fefilava (f)
- 5. - 8. října: Klagenfurt Open v Klagenfurtu
- Vítězové: Ralf Souquet (m) / Siming Chen (f)
- 16. - 18. listopadu: 2017 Treviso Otevřeno v Trevisu
- Vítěz: Wiktor Zielinski (m)
- 18.-19. listopadu: Ženy, 9-Ball Open v Braga
- Vítěz: Marharyta Fefilava (f)
UMB
- 4. března: Světový superpohár v Antverpách
- Vítěz: Daniel Sánchez
- 9. - 12. března: Mistrovství světa národních týmů ve Viersenu
- Vítězové: Jižní Korea (Sung Won Choi & Jae Guen Kim)
- 7. - 9. dubna: Coupe d'Europe Classic Teams (finále) v Praze
- Vítězové: Bochum (Sam van Etten, Thomas Nockemann, Ludger Havlik)
- 28. dubna-7. května 2017 Mistrovství Evropy CEB ve třech polštářích v Brandenburg an der Havel
- 10. a 11. května: Billiard Charity Challenge v Halle a Zoerselu
- 12.-14. května: Mistrovství světa UMB ve třech polštářích pro ženy v Halle a Zoerselu
- Vítěz: Orie Hida, Druhé místo: Mi Rae Lee, Třetí místo: Gülşen Degener
- 8. - 11. června: Coupe d´Europe Three Cushion Club (finále) v Portu
- Vítězové: FC Porto ( Dani Sánchez , Torbjörn Blomdahl , Manuel Rui Costa, João Pedro Ferreira)
- 16. - 18. června: European Ladies Cup Three Cushion v Nizozemsku
- 15. - 17. září: Mistrovství světa 3 Cushion Juniors v Los Alcázares
- 7.října - 14: World Championship Pět-pin v Necochea
- 8.-12. listopadu: Mistrovství světa UMB ve třech polštářích v Santa Cruz
- 17. - 19. listopadu: Lausanne Billiard Masters ve Švýcarsku
Mistrovství světa ve třech polštářích
- 6. - 12. února: Světový pohár č. 1 v Burse
- Vítěz: Frédéric Caudron
- 26. března - 1. dubna: Světový pohár č. 2 v Luxoru
- Vítěz: Daniel Sánchez
- 22. - 28. května: Světový pohár č. 3 v Ho Či Minově městě
- Vítěz: Eddy Merckx
- 3. - 9. září: Světový pohár č. 4 v Portu
- 3. - 9. prosince: Světový pohár č. 5 v Hurghadě
Curling
Cyklus míče
Cyklistika - BMX
Cyklistika-Cyklokros
Cyklistika - horská kola
Cyklistika-Para-cyklistika
Cyklistika - silnice
Cyklistika - trať
Cyklistika - zkoušky
Taneční sport
WDSF Super Grand Prix
- 12. března: Tokio č. 1 Super Grand Prix (PD) Donatas Vėželis & Lina Chatkevičiūtė
- 3. místo: Marco Camarlinghi & Martina Minasi
Světový pohár WDSF
- 4. března: Světový pohár WDSF PD v Charkově (pouze standardní) Donatas Vėželis & Lina Chatkevičiūtė
- Třetí místo: Marco Cavallaro & Letizia Ingrosso
WDSF GrandSlam
- 18. a 19. března: #1 GrandSlam Helsinki
- 8. a 9. dubna: #2 GrandSlam Wuhan
- 8. a 9. července: #3 GrandSlam Hong Kong
- 10. - 12. srpna: Grand Slam Stuttgart č. 4
- 27. a 28. října: #5 GrandSlam Moskva
- 9. a 10. prosince: #6 (konečná) GrandSlam Shanghai
WDSF World Open
- 7. a 8. ledna: World Open Madrid č. 1
- Vítězové World Open Standard Adult:
- World Open Latin vítězové: Marius-Andrei Bălan a Khrystyna Moshenska
Mezinárodní akce
- 10. února: Mistrovství světa WDSF (Standard Senior II) v Antverpách
- 18. února: WDSF European Ten Dance Championship v Kodani
- 25. února: Mistrovství světa WDSF (latina U21) v Bassano del Grappa
- 23. března: Mistrovství světa WDSF (Standard IV) v Pieve di Cento
- 1. a 2. dubna: Velká cena DSE European Children v Brně
- Vítězové Junior I: Sergey Burdin & Anastasia Sitnikova (Standard); Georgy Gudovsky & Kamilla Shaymiardianova (latina)
- Vítězové Junior II: Aleksey Bessonov & Evgenia Kolmagorova (Standard); Hubert Raczek a Magdalena Kowalska (latina)
- Vítězové Juvenile I: Dragoș Josan & Alexandra Bezniuc (standardní a latinská)
- Vítězové soutěže Juvenile II: Mateusz Stawowy & Sara Silva (Standard & Latin)
- 1. a 2. dubna: Mistrovství Evropy univerzit DSE v Brně
- 9. dubna: Mistrovství světa WDSF PD (Show Dance Latin) ve Vídni
- 15. dubna: Mistrovství Evropy WDSF (latina) v Cambrils
- Vítězové: Armen Tsaturyan a Svetlana Gudyno
- Druhé místo: Gabriele Goffredo a Anna Matus
- Třetí místo: Marius-Andrei Balan a Khrystyna Moshenska
- 16. dubna: Mistrovství Evropy národních týmů DSE v Cambrils
- Vítězové U21: Rumunsko (latina a standard)
- Vítězové dospělých: Rumunsko (standardní), Francie (latinka)
- Vítězové Senior I: Rakousko (standardní), Španělsko (latinka)
- Celkoví vítězové: Rumunsko (93 bodů)
- 13. května: Mistrovství světa WDSF (U21) v Salaspils
- 14. května: Mistrovství Evropy WDSF (mládežnická latina) v Kišiněvě
- 14. května: Evropský pohár PD WDSF v Debrecenu (pouze latina)
- 14. května: Mistrovství Evropy WDSF PD v Debrecenu (pouze standardní) Donatas Vėželis & Lina Chatkevičiūtė
- Třetí místo: László Csaba & Viktória Páli
- Vítězové: Dmitrij Žarkov a Olga Kuliková
- Druhé místo: Evaldas Sodeika & Ieva Žukauskaitė
- Třetí místo: Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva
- Standardní vítězové: Rinat Sunitulin & Maria Peregudova
- Standard Druhé místo: Carmine Petrillo & Marzia Bonilauri
- Standard Třetí místo: João Carlos Costa Relha - Alicja Ciesielska
- Latinští vítězové: Ionuț Alexandru Miculescu a Andra Păcurar
- Latina Druhé místo: Vincenzo Termini a Elisa De Belardini
- Latina Třetí místo: Bojan Lazareski & Sarah Karakatsanis
- Standardní vítězové: Qiu Yuming a Wei Liying
- Standard Druhé místo: Vladlen Kravchenko & Marina Laptiyeva
- Standardní třetí místo: Yuan Shaoyang a Qi Chongxuan
- Latinští vítězové: Kostiantyn Samarskyi & Tay Isabelle
- Latina Druhé místo: Artem Semerenko & Valeriya Kachalko
- Latina Třetí místo: Aleksei Kibkalo & Tatiana Kogadei
Šipky
- 15. prosince 2016 - 2. ledna: Mistrovství světa PDC v šipkách 2017 v Londýně
- Michael van Gerwen porazil Garyho Andersona 7: 3
- 7. - 15. ledna 2017 Mistrovství světa v šipkách BDO ve Frimley Green
- Muži: Glen Durrant porazil 7–3 Dannyho Nopperta
- Ženy: Lisa Ashtonová porazila Corrine Hammondovou 3: 0
- 3. - 7. října: Světový pohár WDF 2017 v Kobe
- Muži: Austrálie
- Ženy: Nizozemsko
- Junioři: Nizozemsko
PDC
Velké turnaje
- 28. - 29. ledna 2017 Masters v Milton Keynes
- Michael van Gerwen porazil Garyho Andersona , 11–7
- 2. února - 18. května: Šipky Premier League 2017 na místech v Anglii , Skotsku , Nizozemsku , Walesu , Irsku a Severním Irsku
- Michael van Gerwen porazil Petera Wrighta , 11–10
- 3. - 5. března 2017 Velká Británie otevřená v Minehead
- Peter Wright porazil Gerwyn Price , 11–6
- 1. - 4. června: 2017 PDC World Cup of Darts ve Frankfurtu
- Nizozemsko ( Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld ) porazilo Wales ( Gerwyn Price & Mark Webster ), 3–1
- 22. - 30. července: World Matchplay v Blackpoolu
- Phil Taylor porazil Petera Wrighta 18–8
- 16. - 17. září: Liga mistrů 2017 v Cardiffu
- Mensur Suljović porazil Garyho Andersona , 11–9
- 1. - 7. října: Světová Grand Prix 2017 v Dublinu
- Daryl Gurney porazil Simona Whitlocka 5–4
- 27. - 29. října: Mistrovství Evropy v Hasseltu
- Michael van Gerwen porazil Roba Crossa , 11–7
- 4. - 5. listopadu: Finále World Series of Darts v Glasgow
- Michael van Gerwen porazil Garyho Andersona , 11–6
- 11. - 19. listopadu: Grand Slam of Darts ve Wolverhamptonu
- Michael van Gerwen porazil Petera Wrighta , 16–12
- 24. - 26. listopadu: Finále mistrovství hráčů 2017 v Minehead
- Michael van Gerwen porazil Jonnyho Claytona , 11–2
- 26. listopadu: Finále mistrovství světa mládeže PDC v Minehead
- Dimitri van den Bergh porazil Josha Payna , 6–3
PDC European Tour
- 24. - 26. března: Německý šampionát v šipkách v Hildesheimu
- Peter Wright porazil Michaela van Gerwena , 6–3
- 15. - 17. dubna 2017 Německé šipkové mistry v Jeně
- Michael van Gerwen porazil Jelle Klaasenovou 6–2
- 21. - 23. dubna: Německé šipky otevřené v Saarbrückenu
- Peter Wright porazil Benita van de Pas , 6–5
- 5. - 7. května 2017 Velká cena evropských šipek v Sindelfingenu
- Peter Wright porazil Michaela van Gerwena 6: 0
- 12. - 14. května 2017 Gibraltar Darts Trophy na Gibraltaru
- Michael Smith porazil Mensura Suljoviće 6–4
- 9. - 11. června 2017 European Darts Matchplay v Hamburku
- Michael van Gerwen porazil Mensura Suljoviće 6–3
- 23. - 25. června: Otevření rakouských šipek ve Vídni
- Michael van Gerwen porazil Michaela Smitha 6–5
- 30. června - 2. července: Otevření evropských šipek v Leverkusenu
- Peter Wright porazil Mervyna Kinga 6–2
- 1. - 3. září: 2017 Dutch Darts Masters v Maastrichtu
- Michael van Gerwen porazil Steva Beatona 6–1
- 8. - 10. září 2017 Velká cena německých šipek v Mannheimu
- Michael van Gerwen porazil Roba Crossa 6–3
- 22. - 24. září: Mezinárodní šipky otevřené v Riesě
- Peter Wright porazil Kim Huybrechts , 6–5
- 13. - 15. října: European Darts Trophy v Göttingenu
- Michael van Gerwen porazil Roba Crossa 6 : 4
Světová řada šipek
- 24. - 25. května: 2017 Dubai Darts Masters v Dubaji
- Gary Anderson porazil Michaela van Gerwena , 11–7
- 6. - 7. července: 2017 Shanghai Darts Masters v Šanghaji
- Michael van Gerwen porazil Dave Chisnall , 8-0
- 14. - 15. července 2017 : Šipky na mistrovství USA v Las Vegas
- Michael van Gerwen porazil Daryla Gurneyho 8–6
- 11. - 13. srpna: 2017 Auckland Darts Masters v Aucklandu
- Kyle Anderson porazil Corey Cadby , 11–10
- 18. - 20. srpna: 2017 Melbourne Darts Masters v Melbourne
- Phil Taylor porazil Petera Wrighta 11–8
- 25. - 27. srpna: 2017 Perth Darts Masters v Perthu
- Gary Anderson porazil Raymonda van Barnevelda , 11–7
- 20. - 21. října: 2017 Mistři německých šipek v Düsseldorfu
- Peter Wright porazil Phila Taylora 11–4
BDO
Velké turnaje
- 26. - 29. května 2017 World Trophy v Barry
- Muži: Peter Machin porazil Martina Phillipse , 10–8
- Ženy: Aileen de Graaf porazila Anastasii Dobromyslovou , 6–2
- 25. - 27. září: World Masters v Bridlingtonu
- Muži: Krzysztof Ratajski porazil Marka McGeeneyho 6–1
- Žena: Lorraine Winstanleyová porazila Corrine Hammondovou 5–2
Discgolf
Mezinárodní
- 12. - 14. května 2017 Amatérské mistrovství světa dvojic v Mount Vernon, Texas
- 2. - 4. června: WFDF 2017 All African Ultimate Club Championships v Keni
- 17. - 21. června: WFDF 2017 World Great Grandmasters Beach Ultimate Championships v Lisabonu
- 18. - 24. června: Mistrovství světa WFDF Beach Ultimate v Royanu
- Smíšení vítězové: Spojené státy , Druhé místo: Kanada , Třetí místo: Německo
- Vítězové mužů: Spojené státy , Druhé místo: Spojené království , Třetí místo: Francie
- Vítězky žen: Rusko , Druhé místo: Spojené státy , Třetí místo: Spojené království
- Master Mixed winner: United States , Second place: Canada , Third place: France
- Vítězové mistrovských mužů: Spojené státy , Druhé místo: Francie , Třetí místo: Kanada
- Vítězky mistrovství světa žen: Spojené státy , Druhé místo: Kanada , Třetí místo: Austrálie
- Vítězové GrandMaster mužů: Spojené státy , Druhé místo: Spojené království , Třetí místo: Kanada
- 20. - 24. června: Mistrovství světa PDGA v Augustě
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Paige Pierce (f)
- 24. - 29. července: Mistrovství světa ve volném stylu a celkovém létání na WFDF 2017 v Basingstoke
- Celkoví vítězové: Tomas Burvall (m) / Juliana Korver (f)
- Golfoví vítězové: Anton Lindh (m) / Juliana Korver (f)
- Vítězové na dálku: Anton Lindh (m) / Niloofar Mossavarrahmani (f)
- Vítězové přesnosti: Conrad Damon (m) / Juliana Korver (f)
- Vítězové SCF: Robert McLeod (m) / Anneli André (f)
- Vítězové Discathonů: Anton Kappling (m) / Frida Högberg
- Vítězové DDC: (Harvey Brandt & Conrad Damon) (m) / (Juliana Korver & Beth Verish)
- Vítězové volného stylu: Spojené státy (Larry Imperiale & Paul Kenny) (m) / Spojené státy (Juliana Korver & Bianca Strunz)
- 17. - 20. srpna: WFDF 2017 Asia Oceanic Ultimate a Guts Club Championships v Manile
- Na Filipínách WIN 4 medaile. Singapur a Japonsko získávají 3 medaile. Čínský Tchaj -pej vyhrál 2 medaile.
- 23. - 26. srpna: WFDF 2017 World Team Disc Golf Championships v Colchesteru
- Vítězové: Kanada , 2. místo: Finsko , 3. místo: Nový Zéland
- 14. - 19. listopadu: WFDF 2017 Pan American Ultimate Club Championships v Cañuelasu
Velké turnaje
- 12. - 15. dubna: Národní vysokoškolské mistrovství v discgolfu v North Augusta v Jižní Karolíně
- Pokročilí vítězové: Ben Clark (m) / Bayli Miller (f)
- Vítězové týmů: Ferris State University (m) / California State University
- 2. - 4. června: Americké amatérské mistrovství v discgolfu v Milfordu, Michigan
- 12. - 19. srpna: Mistrovství světa PDGA Master v Grand Rapids, Michigan
- Vítězové: Barry Schultz (m) / Elaine King (f)
- 8. - 10. září: US Masters Disc Golf Championship v Des Moines, Iowa
- 21. - 24. září 2017: Mistrovství USA v ženském golfovém hřišti, které uvádí Prodigy v Johnson City, Tennessee
- 4. - 7. října: United States Disc Golf Championship v Rock Hill v Jižní Karolíně
2017 Americké národní turné
- 23. - 26. února: Gentlemen's Club Challenge v Hendersonu
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Paige Pierce (f)
- 27. - 29. dubna: V Emporii v Kansasu se otevřelo foukané sklo dynamických disků
- Vítězové:
- Vítězové: Paul McBeth (m) / Paige Pierce (f)
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Paige Pierce (f)
- Vítězové: Paul McBeth (m) / Catrina Allen (f)
2017 Disc Golf Pro Tour
- 1. - 4. března: Památník ve Scottsdale
- Vítězové: Paul McBeth (m) / Paige Pierce (f)
- 17. - 19. března: Waco Annual Charity Open in Waco, Texas
- Vítězové: Jeremy Koling (m) / Paige Pierce (f)
- 31. března - 2. dubna: Památník Nicka Hyda v Rockwallu v Texasu
- Vítězové: Paul McBeth (m) / Sarah Hokom (f)
- 14. - 16. dubna: Jonesboro Otevřeno v Jonesboro, Arkansas
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Paige Pierce (f)
- 2. - 4. června: Utah Otevřen v Ogdenu v Utahu
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Jessica Weese (f)
- 3. - 6. srpna: Otevřeno pojištění Ledgestone v Peorii, Illinois
- Vítězové: Joshua Anthon (m) / Valarie Jenkins (f)
- 17. - 20. srpna: Idlewild Open v Burlingtonu v New Yorku
- Vítězové: James Conrad (m) / Paige Pierce (f)
- 31. srpna - 3. září: Vibram Open v Leicesteru, Massachusetts
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Paige Pierce (f)
- 14. - 17. září: Zelená hora (konečná) v Jeffersonville ve Vermontu
2017 Disc Golf World Tour
- 26. - 29. ledna: Aussie Open 2017 v Perthu
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Paige Pierce (f)
- 12. - 14. května: Konopiště Open 2017 v Benešově
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Vanessa Van Dyken (f)
- 20. - 23. července: European Open v Nokia
- 4. - 7. října: Disc Golf World Tour Championship 2017 USDGC (finále) v Rock Hill v Jižní Karolíně
2017 European Pro Tour
- 19. - 21. května: Tali Open - EPT#1 v Helsinkách
- 9. - 11. června: Sula Open - EPT#2 v Sule
- 7. - 9. července: Skellefteå Open - EPT#3 v Skellefteå
- Vítězové: Ricky Wysocki (m) / Ragna Bygde Lewis (f)
- 14. - 16. července: Estonian Open - EPT#4 v Tallinnu
- Vítězové: Paul McBeth (m) / Henna Blomroos (f)
- 28. - 30. července: Turku TBC - EPT#5 v Turku
- 8. - 10. září: Strudengau Open - EPT#6 (finále) v Sankt Thomas am Blasenstein
2017 European Tour
- 1. a 2. dubna: Nizozemské mistrovství v Discgolfu - ET #1 v Rijswijku
- 15. a 16. dubna: Isle of Mull Classic - ET#2 ve Fanmore
- 6. a 7. května: Kokkedal Open - ET#3 v Kokkedal & Hillerød
- 25. - 27. května: Westside Disky Tyyni - ET#4 v Helsinkách a Sipoo
- 2. - 4. června: Bitva u Bluebell Woods - ET#5 v Dunbaru
- 1. a 2. července: Islandský slunovrat Showdown - ET#6 v Reykjavíku
- Vítězové: Nikko Locastro (m) / Lydie Hellgren (f)
- 4. - 6. srpna: Valgjärve Open - ET#7 ve Valgjärve
- Vítězové: Jeremy Koling (m) / Kristin Tattar (f)
- 12. a 13. srpna: Chateau Hostačov Open - ET#8 v Golčově Jeníkově
- 19. a 20. srpna: Belgian Open-ET#9 v Braine-l'Alleud
- 22. - 24. září: Copenhagen Open Classic - představila DGA - ET#10 (final) v Kodani
Jezdectví
Oplocení
Pozemní hokej
- 13. ledna - Plán TBD: 2017 FIH
Světová liga mužů v hokeji FIH 2016–17
2. kolo :
- 4. - 12. března: Událost č. 1 v Dháce
- 11. - 19. března: Událost č. 2 v Ulsteru
- 25. března - 2. dubna: Akce č. 3 v Tunapuně
- 15. - 25. června: Semifinále č. 1 v Londýně
- Kvalifikované národní týmy do finále: Nizozemsko , Argentina a Anglie
- 8. - 23. července: Semifinále č. 2 v Johannesburgu
Finále :
- 2. - 10. prosince: Finále v Bhubaneswaru
Světová liga žen FIH Hockey 2016–17
- 14. - 22. ledna: Událost č. 1 v Kuala Lumpur
- 4. - 12. února: Událost č. 2 ve Valencii
- 1. - 9. dubna: Akce č. 3 ve Vancouveru
- 21. června - 2. července: Semifinále č. 1 v Bruselu
- Kvalifikované národní týmy do finále: Nizozemsko , Čína a Jižní Korea
- 8. - 23. července: Semifinále č. 2 v Johannesburgu
- 18. - 26. listopadu: Finále v Aucklandu
- Nizozemsko porazil Nový Zéland , 3-0, vyhrát svůj druhý ženský titul FIH Hockey World League.
- Jižní Korea obsadila třetí místo.
Kontinentální akce v pozemním hokeji
EHF
- 13. - 15. ledna 2017 Halové mistrovství Evropy juniorů národů EuroHockey v Lisabonu
- 20. - 22. ledna 2017 Halové mistrovství žen juniorů EuroHockey ve Vídni
- Česká republika porazila Bělorusko , 1-1 (1-0 shoot out), ve finále. Rusko obsadilo třetí místo.
- 10. - 12. února 2017: Házený klubový pohár EuroHockey mužů ve Vídni
- Uhlenhorst Mulheim ve finále porazil SV Arminen 3: 2. Třetí místo obsadila AH&BC Amsterdam .
- 10. - 12. února 2017, Trofej halového klubu EuroHockey pro muže ve Sveti Ivan Zelina
- 17. - 19. února 2017: Házený klubový pohár žen EuroHockey žen ve Wettingenu
- 17. - 19. února 2017 Trophy žen v halovém klubu EuroHockey v Šiauliai
- Šampióni: MSC Sumchanka; Za druhé: Dundee Wanderers; Za třetí: East Grinstead
- 2.-5. června: 2017 Klubový pohár žen EuroHockey žen v 's-Hertogenbosch
- 's-Hertogenbosch porazil UHC Hamburg 2: 1 ve finále. Třetí místo obsadila AH&BC Amsterdam.
- 2. - 5. června: 2017 EuroHockey Men's Club Trophy v Elektrostalu
- 2. - 5. června: 2017 Eurohockey Women's Club Trophy v Mnichově
- 3. a 4. června: Final Four EuroHockey League 2016-17 v Brasschaat
- Rot-Weiss Köln ve finále porazil HC Oranje-Rood 3–2. KHC Dragons obsadil třetí místo.
- 5. - 8. července: 2017 EuroHockey 5s pro chlapce ve Wałczu
- 12. - 15. července: 2017 EuroHockey 5s pro dívky ve Wattignies
- Rakousko ve finále porazilo Polsko 6: 3 . Turecko obsadilo třetí místo.
- 18. - 27. srpna: Mistrovství Evropy v hokeji mužů a žen v Amsterdamu
- Muži: Nizozemsko ve finále porazilo Belgii 4–2. Anglie obsadila třetí místo.
- Ženy: Nizozemsko ve finále porazilo Belgii 3: 0. Anglie obsadila třetí místo.
- 28. srpna - 3. září: 2017 Mistrovství Evropy mužů a žen EuroHockey národů ve Valencii
- Muži: Nizozemsko ve finále porazilo Belgii 5: 3 v rozstřelu a po skóre 2–2 v regulérní hře.
- Ženy: Nizozemsko ve finále porazilo Belgii 6: 0. Anglie obsadila třetí místo.
AsHF
- 11. - 22. října: 2017 Asia Hockey Asia Cup mužů v Dháce
- 28. října - 5. listopadu: 2017 Asia Hockey Asia Cup žen v Kakamigahara, Gifu
- Indie porazila Čínu 5: 4 na penalty a po skóre 1: 1 v regulérní hře, aby získala svůj druhý titul v Ženském hokejovém asijském poháru.
- Jižní Korea obsadila třetí místo.
PaHF
- 4. - 12. srpna: Panamerický pohár mužů 2017 v Lancasteru v Pensylvánii
- Argentina porazila Kanadu 2: 0, aby získala svůj druhý po sobě jdoucí a celkově třetí titul v Panamerickém poháru mužů.
- Spojené státy získal třetí místo.
- 5. - 13. srpna: 2017 Panamerický pohár žen v Lancasteru v Pensylvánii
- Argentina porazila Chile 4–1 a získala tak svůj pátý titul Panamerického poháru v řadě žen.
- Spojené státy získal třetí místo.
OHF
- 11. - 15. října: Oceánský pohár mužů a žen 2017 v Sydney
- Muži: Austrálie porazila Nový Zéland 6: 0 a vybojovala desátý titul za sebou v Oceánském poháru mužů.
- Papua Nová Guinea obsadila třetí místo.
- Ženy: Austrálie porazila Nový Zéland 2: 0, aby získala třetí po sobě jdoucí a celkově sedmý titul ženského Oceánského poháru.
- Papua Nová Guinea obsadila třetí místo.
- Poznámka: Obě australské týmy mají kvalifikované soutěžit u Hockey World Cup 2018 mužů a Hockey World Cup 2018 žen .
- Muži: Austrálie porazila Nový Zéland 6: 0 a vybojovala desátý titul za sebou v Oceánském poháru mužů.
AfHF
- 22. - 29. října: Hokejový africký pohár národů 2017 mužů a žen v Ismailii
- Muži: Jihoafrická republika porazila Egypt 2: 1, aby získala svůj osmý titul v Poháru národů v hokeji mužů.
- Ghana obsadila třetí místo.
- Ženy: Jihoafrická republika porazila Ghanu 4: 0, aby získala svůj sedmý titul v poháru afrických pohárů národů v hokeji žen.
- Nigérie obsadila třetí místo.
- Poznámka: Oba jihoafrické týmy se kvalifikovaly k účasti na mistrovství světa v hokeji mužů 2018 a na mistrovství světa v hokeji žen 2018 .
- Muži: Jihoafrická republika porazila Egypt 2: 1, aby získala svůj osmý titul v Poháru národů v hokeji mužů.
Krasobruslení
Fistball
Světové hry
- 22. - 25. července: Fistball na Světových hrách 2017 ve Vratislavi
Kontinentální a mezinárodní mistrovství
- 15. - 16. července: Mistrovství Evropy mužů a žen ve fotbale hráčů do 18 let EFA 2017 v Böttsteinu
- 26. a 27. srpna: Evropský pohár žen + Evropský pohár mužů do 21 let v Calw
- TBD: IFA 2017 Fistball World’s Women and Men's World Cup in TBD location
- 20. - 22. října: Mistrovství a poháry Jižní Ameriky ve fotbale hráčů do 18 let v Santiagu
- 24. - 26. listopadu: Mistrovství a poháry ve fotbale Jižní Ameriky v Buenos Aires
Evropská asociace fotbalistů
- 13. - 14. ledna: Indický pohár mužů Champions 2017 ve Freistadtu
- 14. - 15. ledna: Ženský pohár šampionů halový 2017 v Großenknetenu
- 7.července - 9: EFA 2017 Fistball Pánské evropské Champions Cup v Jona
- 7. - 9. července: Pohár mistrů evropských žen FFA 2017 v Käfertalu
- 7. - 9. července: Evropský pohár mužů ve fotbale mužů 2017 v Diepoldsau
Florbal
- 3. - 7. května: 9. mistrovství světa mužů do 19 let ve Växjö
- Divize A: Ve finále Finsko U19 porazilo Švédsko U19, 7–4, na své čtvrté mistrovství světa ve florbale mužů do 19 let. Česká republika U19 obsadila třetí místo.
- Divize B: Norsko U19 jsou povýšeni do A-divize pro U19 WFC 2019.
- 23. - 27. srpna: EuroFloorball Challenge v Trenčíně
- 6. - 8. října: Evropský pohár mistrů v Seinäjoki
- 11. - 15. října: EuroFloorball Cup v lokalitě TBD
- 1. - 9. prosince: Mistrovství světa žen ve florbalu 2017 v Bratislavě
Lyžování volným stylem
Futsal
Golf
2017 Pánské hlavní golfové mistrovství
- 6. - 9. dubna: Turnaj mistrů 2017
- Vítěz: Sergio García (1. hlavní šampionát, 10. vítězství na PGA Tour, 13. vítězství na European Tour)
- 15. - 18. června: 2017 US Open
- Vítěz: Brooks Koepka (první velké vítězství v šampionátu; druhé vítězství v PGA Tour)
- 20. - 23. července: Otevřené mistrovství 2017
- Vítěz: Jordan Spieth (třetí velké vítězství v šampionátu, první vítězství v otevřeném mistrovství; 11. vítězství v PGA Tour)
- 10. - 13. srpna: PGA Championship 2017
- Vítěz: Justin Thomas (první velké mistrovské vítězství; páté vítězství na PGA Tour)
Mistrovství světa v golfu 2017 (WGC)
- 2.-5. března: Mistrovství WGC-Mexiko 2017
- Vítěz: Dustin Johnson (2. mistrovství WGC-Mexico Championship a celkově 4. mistrovství WGC; 14. vítězství na PGA Tour)
- 22.-26. března: WGC-Dell Technologies Match Play
- Vítěz: Dustin Johnson (1. mistrovství WGC-Dell Technologies Match Play a celkově 5. mistrovství WGC; 15. vítězství na PGA Tour)
- 3.-6. srpna: 2017 WGC-Bridgestone Invitational
- Vítěz: Hideki Matsuyama (1. mistrovství WGC-Bridgestone Invitational a celkově 2. mistrovství WGC; 5. vítězství na PGA Tour)
- 26.-29. října: 2017 WGC-HSBC Champions
- Vítěz: Justin Rose (1. mistrovství WGC-HSBC Champions a 2. celkové mistrovství WGC; 8. vítězství na PGA Tour)
Ostatní pánské golfové akce
- 11. - 14. května: Championship hráčů 2017
- Vítěz: Kim Si-woo (první titul šampionátu hráčů; druhé vítězství PGA)
- 25. - 28. května: 2017 BMW PGA Championship
- Vítěz: Alex Norén (první vítězství v BMW PGA Championship; deváté vítězství v PGA European Tour)
- 28. září - 1. října: Pohár prezidentů 2017
2017 Senior hlavní golfové mistrovství
- 18. - 21. května: Tradice regionů
- Vítěz: Bernhard Langer (podruhé za sebou vítězství v Regionech Tradition; 31. vítězství v PGA Tour Champions)
- 25. - 28. května: Senior PGA Championship
- 29. června - 2. července: US Senior Open
- Vítěz: Kenny Perry (druhé vítězství v USA Senior Open; deváté vítězství mistrů PGA Tour)
- 13. - 16. července: Mistrovství starších hráčů
- Vítěz: Scott McCarron (první vítězství šampionátu starších hráčů; čtvrté vítězství mistrů PGA Tour)
- 27. - 30. července: Otevřené mistrovství seniorů
2017 Hlavní golfová mistrovství žen
- 30. března - 2. dubna: 2017 Inspirace ANA
- Vítěz: Ryu So-yeon (1. mistrovství inspirace ANA a 2. vítězství v hlavním šampionátu; 4. vítězství v LPGA Tour)
- 29. června - 2. července: Mistrovství PGA žen KPMG 2017
- Vítěz: Danielle Kang (1. ženský šampionát PGA a 1. vítězství na LPGA Tour)
- 13. - 16. července: 2017 US Women Open
- Vítěz: Park Sung-hyun (1. US Women Open a 1. LPGA Tour win)
- 3. - 6. srpna: British Open žen 2017
- Vítěz: In-Kyung Kim (1. ženská výhra British Open a 7. vítězství v LPGA Tour)
- 14. - 17. září: Evian Championship 2017
- Vítěz: Anna Nordqvist (vítězství 1. ženského mistrovství Evian a 2. vítězství v hlavním šampionátu; 8. vítězství v LPGA Tour)
Mistrovství seniorů LPGA
- 10. - 12. července 2017 Seniorské mistrovství LPGA na hřišti The Pete Dye Course v kasinu French Lick Resort Casino ve francouzském Licku, Indiana
- Vítěz: Trish Johnson (první vítězství v titulu Senior LPGA Championship; druhé vítězství v Legends Tour )
2017 Solheim Cup
- 18. - 20. srpna: 2017 Solheim Cup na Composite Course of Des Moines Golf and Country Club ve West Des Moines, Iowa
Gymnastika
Házená
Světové házenkářské akce
- 11. - 29. ledna 2017 Mistrovství světa v házené mužů ve Francii
- 12. - 18. června: Mistrovství rozvíjejících se národů IHF v Bulharsku
- Na Faerské ostrovy porazili Turecko , 26-25, vyhrát svůj druhý titul v řadě IHF Emerging šampionátu národů.
- Kosovo obsadilo třetí místo.
- 11. - 16. července 2017 Mistrovství světa mládeže v plážové házené mužů a žen na Mauriciu
- Muži: Španělsko ve finále porazilo Itálii 2–1 v odehraných zápasech. Rusko obsadilo třetí místo.
- Ženy: Maďarsko ve finále porazilo Nizozemsko v přestřelce. Argentina obsadila třetí místo.
- 18. - 30. července 2017 Mistrovství světa juniorů v házené mužů v Alžírsku
- 8. - 20. srpna: 2017 Mistrovství světa mládeže v házené mužů v Gruzii
- 25. - 28. srpna 2017 IHF Super Globe v Dauhá
- Barcelona porazila Füchse Berlin , 29–25, aby získala svůj třetí titul IHF Super Globe.
- RK Vardar obsadil třetí místo.
- 1. - 17. prosince: Mistrovství světa v házené žen v Německu
- Francie porazila Norsko , 23–21, a získala tak svůj druhý titul v mistrovství světa v házené žen.
- Nizozemsko obsadilo třetí místo.
EHF
Akce národů EHF
- 20. - 25. června: Mistrovství Evropy v plážové házené mužů a žen na jezeře Jarun v Záhřebu
- 2. - 8. července 2017 Mistrovství Evropy univerzit v házené v Antequera
- Muži: Ștefan cel Mare University of Suceava porazila University of Duisburg-Essen , 23–22, ve finále.
- Ženy: German Sport University Cologne ve finále porazila University of Aveiro , 41–30.
- 3. - 7. července 2017 Otevřené mistrovství Evropy v házené mužů v Göteborgu
- 27. července-6. srpna: Mistrovství Evropy žen do 19 let v házené v Celje
- 14.-20. srpna: Mistrovství Evropy v házené žen do 17 let v Klaipeda a Skopje
Akce EHF Club pro muže
- 30. srpna 2016 - 9. dubna 2017: Liga SEHA 2016–17
- RK Vardar porazila MVM Veszprém , 26–21, aby získala svůj třetí titul SEHA League.
- Třetí místo obsadil HC Meshkov Brest .
- 3. září 2016 - 21. května 2017: Pohár EHF 2016–17
- Frisch Auf Göppingen porazil německý tým Füchse Berlín 30–22 a vyhrál svůj druhý po sobě jdoucí a celkově čtvrtý titul v Poháru EHF.
- SC Magdeburg obsadil třetí místo.
- 3. září 2016 - 4. června 2017: Liga mistrů EHF 2016–17
- RK Vardar porazila Paris Saint-Germain , 24–23, aby získala svůj první titul v Lize mistrů EHF.
- MVM Veszprém obsadil třetí místo.
- 19. listopadu 2016 - 27. května 2017: 2016–17 EHF Challenge Cup
- Sporting CP porazil AHC Potaissa Turda , 67–52 v součtu, aby vyhrál svůj první titul EHF Challenge Cup.
Akce klubu EHF pro ženy
- 9. září 2016 - 14. května 2017: Pohár EHF žen 2016–17
- Rostov-Don porazila SG BBM Bietigheim , 53–46 v součtu, aby získala svůj první titul ženského poháru EHF.
- 10. září 2016 - 7. května 2017: Liga mistrů žen EHF 2016–17
- Győri ETO porazila HC Vardar , 31–30 v prodloužení, a získala tak třetí titul žen v EHF Lize mistrů.
- CSM Bukurešť obsadila třetí místo.
- 15. října 2016 - 14. května 2017: Pohár žen EHF 2016–17
- RK Lokomotiva Záhřeb porazila H 65 Höör , 47–40 souhrnně, aby získala svůj první titul ženského poháru EHF Challenge Cup.
PATHF
- 21. - 25. února 2017 Panamerické mistrovství mládeže v plážové házené v Asunciónu (debutová událost)
- Muži:
- Ženy: Argentina ve finále porazila Brazílii 2–0 v odehraných zápasech. Třetí místo obsadil Paraguay .
- Šampióni: EC Pinheiros ; Za druhé: Handebol Taubaté ; Za třetí: UNLu
- Poznámka: EC Pinheiros se kvalifikoval soutěžit na IHF Super Globe 2017 .
- Brazílie porazila Argentinu , 38–20, a získala tak svůj čtvrtý a desátý celkový titul v Panamerickém házenkářském šampionátu žen.
- Třetí místo obsadil Paraguay .
- Poznámka: Všechny tři výše uvedené týmy se kvalifikovaly k účasti v mistrovství světa v házené žen 2017 .
- EC Pinheiros porazila Atlético Goes, 33–23, aby získala svůj první titul v Panamerickém klubu žen v házené.
- Třetí místo obsadil Jockey Club Córdoba .
AHF
- 13. - 22. března: Mistrovství Asie v házené žen v Suwonu
- Jižní Korea porazila Japonsko , 30–20, a získala tak třetí po sobě jdoucí a třináctý celkový titul v mistrovství Asie v házené žen.
- Čína obsadila třetí místo.
- Poznámka: Všechny tři výše uvedené týmy se kvalifikovaly k účasti na mistrovství světa v házené žen 2017 .
- 8. - 15. května 2017 Mistrovství Asie v plážové házené mužů a žen v Pattaya
- 15. - 23. července 2017 Mistrovství asijských žen v házené juniorů v Hongkongu
- Šampióni: Jižní Korea ; Za druhé: Čína ; Za třetí: Japonsko ; Za čtvrté: Kazachstán
- Poznámka: Všechny výše uvedené týmy se kvalifikovaly k účasti na mistrovství světa juniorů v házené žen 2018.
- 20. - 28. srpna: 2017 Mistrovství Asie v házené mládeže mládeže v Jakartě
- Šampióni: Jižní Korea ; Za druhé: Japonsko ; Za třetí: Čína ; Za čtvrté: Kazachstán
- Poznámka: Všechny výše uvedené týmy se kvalifikovaly k účasti na Mistrovství světa mládeže v házené žen 2018.
- 23. - 29. září 2017 Mistrovství asijské ženské klubové ligy v házené v Taškentu
- 20. - 30. listopadu: Mistrovství asijské klubové ligy v házené v Hyderabadu
- Šampióni: Al-Najma; Za druhé: Al-Duhail ; Za třetí: Al-Ahli
- 21. - 27. listopadu: Západoasijské mistrovství žen v Manamě
CAHB
- 12. dubna: Superpohár africké házené mužů a žen v Agadiru
- Muži: Al Ahly porazil kolegy Egyptského týmu, Zamalek , 29–23.
- Ženy: 1º de Agosto porazila CARA Brazzaville, 26–17.
- Poznámka: Al Ahly a 1º de Agosto se kvalifikovaly k účasti na akci IHF Super Globe 2017 .
- 13. - 22. dubna: Pohár vítězů pohárů afrických házenkářů pro muže a ženy v Agadiru
- Muži: Al Ahly porazil AS Hammamet , 31–22, aby získal svůj druhý titul v Poháru vítězů pohárů v africké házené.
- Ženy: 1º de Agosto porazily FAP Yaoundé, 24–16, a získaly tak svůj třetí po sobě jdoucí titul Pohár vítězů pohárů afrických žen v házené.
- 4. - 10. září 2017 Mistrovství Afriky v házené juniorů afrických žen v Abidžanu
- Angola porazila Egypt , 29–19, aby získala svůj třetí po sobě jdoucí a celkově devátý titul v mistrovství juniorských házenkárek afrických žen.
- Poznámka: Dva zde uvedené týmy plus Pobřeží slonoviny se kvalifikovaly k účasti na Mistrovství světa juniorů v házené žen 2018 .
- 11. - 17. září: Mistrovství afrických žen v házené mládeže v Abidžanu
- 20. - 29. října: Liga mistrů africké házené mužů a žen v Hammametu
- Muži: Zamalek porazil Espérance , 31–29 v prodloužení, a získal tak desátý titul Ligy mistrů africké házené mužů.
- Al Ahly obsadil třetí místo.
- Poznámka: Zamalek se kvalifikoval soutěžit na IHF Super Globe 2018 .
- Ženy: Primeiro de Agosto porazila ASF Sfax, 30–17, a získala tak svůj čtvrtý titul v Lize mistrů v házené afrických žen.
- Muži: Zamalek porazil Espérance , 31–29 v prodloužení, a získal tak desátý titul Ligy mistrů africké házené mužů.
Lední hokej
Džudo
Karate
Kickboxování
Korfball
Světové poháry a kontinentální mistrovství
- 13. - 17. dubna: Světový pohár Korfbalistů do 19 let 2017 v Leeuwardenu
- Ve finále Nizozemsko porazilo čínský Tchaj -pej, 28–16.
- Třetí místo obsadila Belgie .
- 23. - 25. června: Světový pohár Korfbalistů do 17 let 2017 v Schijndelu
- Ve finále Nizozemsko porazilo Belgii , 22–11.
- Anglie obsadila třetí místo.
- 8. - 13. srpna: Mistrovství IKF Asie U19 a U16 Korfball4 v Hongkongu
- 19. a 20. srpna: IKF Open European Beach Korfball Championship 2017 v Haagu
- U19: Ve finále Nizozemsko 2 porazilo Maďarsko 8–6.
- Třetí místo obsadila Belgie 1.
- Senioři: Ve finále Nizozemsko 2 porazilo Portugalsko 8–4.
- Třetí místo obsadila Belgie 1.
Evropa
- 12. - 14. ledna 2017 Korfball Europa Cup v Nizozemsku
- Ve finále porazila KV TOP Boeckenberg KC , 37–27, aby získala svůj 3. evropský pohár.
- Třetí místo obsadil Klub trojských koní Korfball .
- 27. - 29. ledna 2017 Korfball Europa Shield v Portugalsku
- Ve finále porazila Bec Korfball Club Schweriner KC, 10–9, a získala tak svůj třetí po sobě jdoucí Europa Shield.
- CRC Quinta Dos Lombos obsadil třetí místo.
Lakros
Světový pohár v lakrosu
- 12. - 22. července: Světový pohár žen v lakrosu 2017 v Guildfordu
Major League Lacrosse
- 22. dubna - 19. srpna: 2017 Major League Lacrosse sezóna
- Stroj Ohio porazil Denver Outlaws , 17–12, a získal tak svůj první titul v Major League Lacrosse.
NCAA Lacrosse Championship
- 7. - 28. května 2017 Mistrovství NCAA divize III v lakrosu mužů na stadionu Gillette v Foxborough, Massachusetts
- Salisbury Sea Gulls porazil RIT Tigers , 15-7, získat jejich podruhé za sebou a 12. celkový titul NCAA divize III muži je Lacrosse Championship.
- 12. - 28. května 2017 Mistrovství NCAA divize I žen v lakrosu na stadionu Gillette v Foxborough, Massachusetts
- Tyto Maryland Terrapins porazili Boston College Eagles , 16-13, vyhrát titul Lacrosse Championship své 13. NCAA divize já ženských.
- 13. - 28. května 2017 NCAA Division II Men's Lacrosse Championship na Gillette Stadium v Foxborough, Massachusetts
- The Limestone Saints porazili Merrimack Warriors , 11–9, aby získali svůj pátý titul v šampionátu Lacrosse Championship mužů NCAA divize II.
- 13. - 29. května 2017 Mistrovství NCAA divize I mužů v lakrosu na stadionu Gillette ve Foxborough, Massachusetts
- Tyto Maryland Terrapins porazili Ohio State Buckeyes , 9-6, vyhrát titul Lacrosse Championship jejich třetí NCAA divize já mužů.
- 19. - 21. května 2017 Mistrovství NCAA divize II v ženském lakrosu na sportovním stadionu BU v Bloomsburgu v Pensylvánii
- Adelphi Panthers porazili Florida jižní mokasíny , 6-4, vyhrát titul Lacrosse Championship osmého NCAA divize II ženských.
- 27. a 28. května 2017 Ženské lakrosové mistrovství NCAA divize III na stadionu Donalda J. Kerra v Salemu ve Virginii
- Tyto Gettysburg Kulky porazil TCNJ lvy , 6-5, vyhrát titul Lacrosse Championship svém druhém NCAA divize III ženských.
Luge
Kombinovaná bojová umění
Moderní pětiboj
Motorsport
Multi-sportovní akce
- 28. ledna - 8. února 2017 Zimní univerziáda v Almaty
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 12. - 17. února 2017 Evropský zimní olympijský festival mládeže v Erzurumu
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 19. - 26. února: 2017 Asijské zimní hry v Sapporu
- Japonsko získalo zlaté i celkové medaile.
- 23. - 27. února 2017 Zimní vojenské světové hry v Soči
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 21. - 30. dubna: Světové hry mistrů v Aucklandu
- Výsledky zobrazíte kliknutím sem.
- 12. - 22. května 2017 : Islámské hry solidarity v Baku
- Ázerbájdžán vyhrál součet zlaté medaile; Turecko získalo celkovou medailovou bilanci.
- 29. května - 3. června: 2017 Hry malých států Evropy ve městě San Marino
- Lucembursko získalo zlaté i celkové medaile.
- 24. - 30. června: Ostrovní hry v Gotlandu
- Isle of Man vyhrál oba zlato a celkové medailové souhlasí.
- 13. - 21. července 2017 Školní hry ASEAN v Singapuru
- Thajsko získalo zlaté i celkové medaile.
- 16. - 23. července 2017 Severoamerické domorodé hry v Torontu
- Britská Kolumbie získala zlaté i celkové medaile.
- 18. - 23. července: Hry mládeže společenství v Nassau
- Anglie získala zlaté i celkové medaile.
- 18. - 30. července 2017 letní deaflympijské hry v Samsunu
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 20. - 30. července: Světové hry 2017 ve Vratislavi
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 21. - 30. července 2017 Jeux de la Francophonie v Abidjanu
- Francie získala zlaté i celkové medaile.
- 22. - 30. července 2017 Evropský letní olympijský festival mládeže v Győru
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 28. července - 13. srpna: 2017 Kanadské letní hry ve Winnipegu
- Ontario získalo zlaté i celkové medaile.
- 7. - 16. srpna: 2017 Světové policejní a hasičské hry v Los Angeles
- 19. - 30. srpna: Letní univerziáda v Tchaj -peji
- Japonsko získalo zlaté i celkové medaile.
- 19. - 31. srpna: 2017 hry jihovýchodní Asie v Kuala Lumpur
- Malajsie získala zlaté i celkové medaile.
- 17. - 23. září: 2017 ASEAN Para Games v Kuala Lumpur
- 17. - 27. září: 2017 Asijské halové a bojové hry v Ašchabadu
- Turkmenistán získal zlaté i celkové medaile.
- 23. - 30. září: Hry Invictus 2017 v Torontu
- Výsledky zobrazíte kliknutím sem.
- 29. září - 8. října 2017 Jihoamerické hry mládeže v Santiagu
- Brazílie získala zlaté i celkové medaile.
- 11. - 25. listopadu: Bolívarovské hry v Santa Martě
- Kolumbie získala zlaté i celkové medaile.
- 12. - 19. listopadu: Asijské hry mládeže v Jakartě
- Akce zrušena. Žádné alternativní město, které by tuto akci pořádalo. Mezi 2021 Asian Youth Games bude další ročník bude hostitelem.
- 3. - 17. prosince: Středoamerické hry v Manague
- Guatemala získala zlaté i celkové medaile.
- 4. - 15. prosince: 2017 Pacific Mini Games v Port Vila
- / Nová Kaledonie získala součet zlatých medailí. Papua Nová Guinea získala celkovou medailovou bilanci.
- 10. - 14. prosince: 2017 Asijské mládežnické para hry v Dubaji
Nohejbal
Kontinentální a světový pohár
- 3. - 5. března: Mistrovství Evropy do 17 let 2017 v Severním Irsku
- 11. - 14. května: Netball Europe Open Challenge ve Skotsku
- Vítězové: Irská republika
- Druhé místo: Gibraltar
- Třetí místo: Bermudy
- 11. - 14. května 2017 Mistrovství Evropy do 21 let ve Skotsku
- 14. - 21. května 2017 Mistrovství Asie v nohejbale mládeže v Jižní Koreji
- 8. - 16. července: Světový pohár mládeže v nohejbale v Botswaně
- Vítězové: Nový Zéland
- Druhé místo: Austrálie
- Třetí místo: Anglie
- 5. - 8. října: Otevřené mistrovství Evropy v nohejbale ve Walesu
Internacionálové pro kluby
- 2. - 7. července: Série Super Club v Nelsonu
- Ve finále Southern Steel porazili Northern Mystics , 79–58, a vyhráli tak svůj úvodní pohár. New South Wales Swifts obsadil třetí místo.
Národní nohejbalová liga
- 18. února - 17. června: Sezóna Suncorp Super Netball
- Ve finále Sunshine Coast Lightning porazil Giants Netball , 65–48. Melbourne Vixens zaujímají třetí místo.
ANZ Premiership
- 26. března - 28. června: sezóna ANZ Premiership
- Ve finále Southern Steel porazili Central Pulse , 69–53, aby vyhráli svou úvodní sezónu. Northern Mystics obsadili třetí místo.
Testovací zápasy
- 7. února: Nový Zéland porazil Wales 92–27.
- 8. února: Nový Zéland porazil Wales 72–39.
Série
- 28. ledna: Austrálie porazila Nový Zéland , 57–50, v Durbanu
- 28. ledna: Anglie porazila Jižní Afriku , 66–55, po prodloužení v Durbanu
- 31. ledna: Austrálie porazila Jižní Afriku , 62–46, v Durbanu
- 2. února: Nový Zéland porazil v Liverpoolu Anglii 61–37
- 5. února: Nový Zéland porazil Jihoafrickou republiku 70–39 v Londýně
- 5. února: Austrálie porazila Anglii , 47–46, v Londýně
Severská kombinace
Severské lyžování
Orientační běh
Raketa
Rádiem řízené závody
Veslování
Rugbyová liga
Mistrovství světa v rugbyové lize
- 26. října - 2. prosince: Mistrovství světa v ragbyové lize 2017 v Austrálii , na Novém Zélandu a na Papui -Nové Guineji
- 16. listopadu - 2. prosince: Světový pohár žen v ragbyové lize 2017 v Austrálii
- Austrálie porazila Nový Zéland , 23–16, a získala tak svůj druhý titul mistrovství světa v rugbyové lize žen za sebou.
Klubová sezóna a mistrovství
- 18. a 19. února: World Club Series v Anglii
- Hra 1: Warrington Wolves porazili Brisbane Broncos , 27–18, na stadionu Halliwell Jones , Warrington
- Hra 2 ( World Club Challenge ): Wigan Warriors porazili Cronulla-Sutherland Sharks , 22–6, na stadionu DW , Wigan
- 9. února - 7. října: Super League XXII v Anglii a Francii (finále na Old Trafford , Manchester )
- Leeds nosorožci porazili Castleford Tigers , 24-6, získat jejich osmý titul Super League.
- 2. března - 1. října: sezóna 2017 NRL v Austrálii a na Novém Zélandu ( finále na Stadium Australia , Sydney )
- Melbourne Storm porazil sever Queensland Cowboys , 34-6, získat jejich třetí titul NRL.
Ragbyové sedmičky
Ragbyový svaz
Plachtění
Střelecký sport
Mistrovství světa ISSF 2017
- 22. února - 4. března: All Guns World Cup #1 v New Delhi
- Pistole
- Vítězové vzduchové pistole na 10 m: Tomoyuki Matsuda (m) / LIN Yuemei (f)
- Vítěz mužské pistole na 25 m rychlé střelby: LAO Jiajie
- Vítěz mužské pistole na 50 m: Jitu Rai
- Dámská pistole na 25 m vítěz: Naphaswan Yangpaiboon
- Puška
- 10 m vítězové vzduchovky: SONG Buhan (m) / SHI Mengyao (f)
- 50 m puška vítězové tří pozic: Hui Zicheng (m) / ZHANG Yiwen (f)
- Vítěz mužské pušky na 50 m: Toshikazu Yamashita
- Brokovnice
- Vítězové skeetu: Riccardo Filippelli (m) / Kim Rhode (f)
- Vítězové pastí: Simone d'Ambrosio (m) / Penny Smith (f)
- Vítěz mužské dvojité pasti: James Willett
- 17. - 27. března: Světový pohár brokovnicí č. 1 v Acapulcu
- Vítězové skeetu: Marco Sablone (m) / Kim Rhode (f)
- Vítězové pastí: Alberto Fernández (m) / Ashley Carroll (f)
- Vítěz dvojité pasti mužů: Ankur Mittal
- 28. dubna - 8. května: Shotgun World Cup #2 (finále) v Larnace
- Vítězové skeetu: Federico Gil (m) / Wei Meng (f)
- Vítězové pastí: Antonio Bailon (m) / WANG Xiaojing (f)
- Vítěz mužské dvojité pasti: Daniele Di Spigno
- 17. - 24. května: Světový pohár pušek a pistolí č. 1 v Mnichově
- Pistole
- Vítězové vzduchové pistole na 10 m: Pavlo Korostylov (m) / Anna Korakaki (f)
- Vítěz mužské pistole na 25 m rychlé střelby: Jean Quiquampoix
- Vítěz mužské pistole na 50 m: Jin Jong-oh
- Dámská 25 m vítězka v pistoli: Zhang Jingjing
- Puška
- 10 m vítězové vzduchovky: Sergey Kamenskiy (m) / Laura Georgeta Ilie (f)
- 50 m puška vítězové tří pozic: Alexis Raynaud (m) / Snježana Pejčić (f)
- Vítěz mužské pušky na 50 m: Kim Čong-hyun
- 6. - 14. června: Světový pohár v pušce a pistoli č. 2 (finále) v Qabale
- Pistole
- Vítězové vzduchové pistole na 10 m: YANG Wei (m) / Sylvia Steiner (f)
- Vítěz mužské pistole na 25 m rychlé střelby: Christian Reitz
- Vítěz mužské pistole na 50 m: Oleh Omelchuk
- Dámská 25 m vítězka v pistoli: LIN Yuemei
- Puška
- 10 m vítězové vzduchovky: Milutin Stefanović (m) / PENG Xinyi (f)
- 50 m puška vítězové tří pozic: István Péni (m) / SHI Mengyao (f)
- Vítěz mužské pušky na 50 m: Torben Grimmel
- 23. - 30. října: All Guns World Cup #2 (final) v New Delhi
- Pistole
- Vítězové vzduchové pistole na 10 m: Tomoyuki Matsuda (m) / Céline Goberville (f)
- Vítěz mužské pistole na 25 m rychlé střelby: Keith Sanderson
- Vítěz mužské pistole na 50 m: Damir Mikec
- Dámská 25 m vítězka v pistoli: Kim Min-jung
- Vítězové smíšené vzduchové pistole na 10 m: Indie ( Heena Sidhu a Jitu Rai)
- Puška
- 10 m vítězové vzduchovky: István Péni (m) / Andrea Arsović (f)
- 50 m puška vítězové tří pozic: Alexis Raynaud (m) / Jolyn Beer (f)
- Vítěz mužské pušky na 50 m: Torben Grimmel
- Vítězové smíšené vzduchové pušky na 10 m: Čína (SONG Buhan a WU Mingyang)
- Brokovnice
- Vítězové skeetu: Riccardo Filippelli (m) / Kim Rhode (f)
- Vítězové pastí: Alberto Fernández (m) / Alessia Iezzi (f)
- Vítěz dvojité pasti mužů: Hu Binyuan (světový rekord)
- Vítězové smíšených týmových pastí: Španělsko (Antonio Bailon a Beatriz Martinez)
Mezinárodní a kontinentální střelecké akce
- 6. - 12. března 2017 Mistrovství Evropy ve střelbě na 10 m v Mariboru
- Rusko získalo zlaté i celkové medaile.
- 19. dubna - 3. května 2017 Mistrovství Afriky ve střelbě v Káhiře
- Egypt získal zlaté i celkové medaile.
- 22. - 26. června: Mistrovství světa ISSF Target Sprint v Suhlu
- Vítězové cílového sprintu: Michael Herr (m) / Anita Flack (f)
- Vítězové juniorského cílového sprintu: Sven Mueller (m) / Madlen Guggenmos (f)
- Vítězové ve sprintu Team Target: Německo (m) / Německo (f)
- Vítězové smíšeného týmu Target Sprint: Česká republika (Pavla Schorna Matyasova & Tomáš Bystricky)
- 22. - 29. června 2017 Mistrovství světa juniorů ISSF v pušce a pistoli v Suhlu
- Čína získala zlaté i celkové medaile.
- 21. července - 4. srpna: Mistrovství Evropy ve střelbě 2017 v Baku
- 15. - 22. srpna: Světový pohár ISSF juniorů v brokovnici v Porpettu
- 30. srpna - 11. září: Mistrovství světa v brokové střelbě v Moskvě
- Vítězové seniorských pastí: Daniele Resca (m) / Jessica Rossi (f)
- Vítěz mužské seniorské dvojité pasti: Vitaly Fokeev
- Vítězové seniorských skeketů: Gabriele Rossetti (m) / Dania Jo Vizzi (f)
- Vítězové Junior Trap: Clement Francis Andre Bourgue (m) / Maria Lucia Palmitessa (f)
- Vítěz Double Trap juniorek: James Dedman
- Vítězové juniorského skeetu: Emil Kjelgaard Petersen (m) / Katharina Monika Jacob (f)
Skateboarding
Mistrovství světa
- 28. a 29. listopadu: Teutonia IGSA World Championships in Teutônia
Street League Skateboarding
- Světové turné
- 4. a 5. března: Tampa Pro v Tampě
- 20. a 21. května: SLS Nike SB Pro Open v Barceloně
- Vítěz: Nyjah Huston , 2. místo: Shane O'Neill, 3. místo: Yuto Horigome
- 24. června: Zastávka č. 1 v Mnichově
- Vítěz: Nyjah Huston , 2. místo: Yuto Horigome, 3. místo: Carlos Ribeiro
- 13. srpna: Zastávka č. 2 v Chicagu
- Vítěz: Dashawn Jordan, 2. místo: Torey Pudwill , 3. místo: Shane O'Neill
- 15. září: SLS Nike SB Super Crown World Championship v Los Angeles (finále)
Světový pohár ve sjezdu
- 17. a 18. února: Newton's v Bathurstu v Novém Jižním Walesu
- 14. - 16. dubna: Udržet ji vysoko v Maragondonu
- 28. - 30. dubna: Arirang Hill Fest v Jeongseon County
- 26. - 28. května: Yaku Raymi Water Fest v Huallinu
- 9. - 11. června: Mistrovství Apacu v Nové Limě
- 17. a 18. června: La Leonera DH v La Leonera
- 13. - 16. července: Královská brána v Hinterstoderu
- 19. - 22. července: Kozakovská výzva na hoře Kozákov
- 26. - 29. července: Závod Verdicchio v Poggio Cupro
- 3. - 6. srpna: Teolo Euroskate v Itálii
- 8. - 10. září: Killington Throwdown (konečné) ve Spojených státech
Skoky na lyžích
Kulečník
Snookerová sezóna 2016/2017
- Smět
- 5. - 8. května 2016: Vienna Snooker Open ve Vídni
- Peter Ebdon porazil Marka Davise 5–1.
- červen
- 8. - 12. června 2016: Růžová stuha v Gloucesteru
- Jamie Jones porazil Davida Grace , 4–3.
- 12. - 16. června 2016: Čínské profesionální mistrovství ve Fuzhou
- Zhang Anda porazil Zhou Yuelonga 5–1.
- 22. - 24. června 2016: 2016 Riga Masters v Rize
- Neil Robertson porazil Michaela Holta 5: 2.
- červenec
- 5. - 9. července 2016 Indian Open v Hyderabadu
- Anthony McGill porazil Kyren Wilsonovou 5–2.
- 25. - 31. července 2016 World Open v Yushan
- Ali Carter porazil Joe Perryho 10–8.
- srpen
- 24. - 28. srpna: 2016 Paul Hunter Classic ve Fürthu
- Mark Selby porazil Toma Forda 4–2.
- září
- 5.-10. září: Mistrovství světa šesti červených v Bangkoku
- Ding Junhui porazil Stuarta Binghama 8–7.
- 19. - 25. září: Shanghai Masters v Šanghaji
- Ding Junhui porazil Marka Selbyho 10–6.
- říjen
- 3. - 9. října: 2016 European Masters v Bukurešti
- Judd Trump porazil Ronnieho O'Sullivana 9–8.
- 10. - 16. října: 2016 English Open v Manchesteru
- Liang Wenbo porazil Judda Trumpa 9–6.
- listopad
- 1. - 5. listopadu: Mistrovství Číny v Guangzhou v roce 2016
- John Higgins porazil Stuarta Binghama 10–7.
- 7. - 12. listopadu: Šampion šampionů v Coventry
- John Higgins porazil Ronnieho O'Sullivana 10–7.
- 14. - 20. listopadu: Otevřeno Severní Irsko v Belfastu
- Mark King porazil Barryho Hawkinse 9–8.
- 22. listopadu - 4. prosince: Mistrovství Velké Británie 2016 v Yorku
- Mark Selby porazil Ronnieho O'Sullivana 10–7.
- prosinec
- 12. - 18. prosince: Scottish Open v Glasgow
- Marco Fu porazil Johna Higginsa 9–4.
- leden
- 15. - 22. ledna 2017 Masters v Londýně
- Ronnie O'Sullivan porazil Joe Perryho 10–7.
- Únor
- 1. - 5. února: Němečtí mistři v Berlíně
- Anthony Hamilton porazil Aliho Cartera 9–6.
- 6. - 12. února: Velká cena světa 2017 v Prestonu
- Barry Hawkins porazil Ryanův den 10–7.
- 13. - 19. února 2017 Welsh Open v Cardiffu
- Stuart Bingham porazil Judda Trumpa 9–8.
- 23. - 26. února: 2017 Snooker Shoot Out ve Watfordu
- Anthony McGill porazil Xiao Guodonga 1–0 (67–19).
- březen
- 1. - 2. března: Skupina vítězů Ligy mistrů 2017 v Coventry
- John Higgins porazil Ryanův den 3: 0.
- 3. - 5. března: 2017 Gibraltar Otevřeno na Gibraltaru
- Shaun Murphy porazil Judda Trumpa 4–2.
- 6. - 12. března: Mistrovství hráčů 2017 v Llandudnu
- Judd Trump porazil Marca Fu 10–8.
- 22. - 24. března: Mistrovství světa seniorů 2017 ve Scunthorpe
- Peter Lines porazil Johna Parrotta 4: 0.
- 27. března - 2. dubna 2017 China Open v Pekingu
- Mark Selby porazil Marka Williamse 10–8.
- duben
- 15. dubna - 1. května: Mistrovství světa v kulečníku v Sheffieldu 2017
- Mark Selby porazil Johna Higginsa 18–15.
Dámská kulečníková sezóna 2016/2017
- 25. - 28. srpna 2016: 2016 Paul Hunter Ladies Classic ve Fürthu
- Ng On Yee porazil Reanne Evansovou 4–1.
- 8. - 9. října 2016: 2016 UK Ladies Championship v Leedsu
- Reanne Evans porazila Tatjanu Vasiljevu 5–1.
- 14. - 15. ledna: Masters žen v Derby
- Reanne Evans porazila So Man Yana 4: 0.
- 18. února: Connie Gough Memorial Trophy v Dunstable
- Maria Catalano porazila Rebeccu Grangerovou 4–2.
- 13. - 19. března: Mistrovství světa v kulečníku žen v Toa Payoh
- Ng On Yee porazil Vidya Pillai , 6–5.
- 7. - 11. dubna 2017 Světový festival ženského kulečníku v Leedsu
- Ng On Yee vyhrála světový šampionát žen 6-červených
- Ng On Yee vyhrála mistrovství světa žen 10-červených
- Emma Bonney vyhrála mistrovství světa žen v seniorském věku
- Emma Parkerová vyhrála mistrovství světa žen do 21 let
- Emma Bonney a Vicky Shirley vyhrály mistrovství světa v párování žen
- Katrina Wan a Sanderson Lam vyhrály mistrovství světa smíšených párů
Amatérské kulečníkové mistrovství
- 5.-8. března 2017 Mistrovství Evropy EBSA v kulečníku do 18 let v Nikósii
- Jackson Page porazil Amira Nardeia , 5–3.
- 8.-12. března 2017 Mistrovství Evropy EBSA v kulečníku do 21 let v Nikósii
- Alexander Ursenbacher porazil
- Chris Totten porazil Andrese Petrova 7: 3.
- Matthew Bolton porazil Bena Judgeho 6–3.
- Yuan Sijun porazil Fan Zhengyi , 6-2.
- Ng On Yee porazil Waratthanun Sukritthanes , 3–2.
- Lyu Haotian porazil Pankaj Advani , 6-3.
- Basem Eltahhan porazil Wael Talaat , 6-5.
- Muži: Muhammad Naseem Akhtar porazil Lei Peifana, 5–3.
- Ženy: Nutcharat Wongharuthai porazila Siripaporn Nuanthakhamjan , 3–2.
- Muži: Fan Zhengyi porazil Luo Honghao , 7–6.
- Ženy: Nutcharat Wongharuthai porazila Xia Yuying , 5–3.
- Chlapci: Dylan Emery porazil Michail Terekhov , 4–1.
- Dívky: Anupama Ramachandran porazila Keerthanu Pandian 3: 1.
- Muži: Pankaj Advani porazil Amira Sarkhoshe 8–2.
- Ženy: Wendy Jans porazila Waratthanun Sukritthanes , 5–2.
- Masters: Darren Morgan porazil Aloka Kumara , 5–1.
Snowboarding
Softball
Mezinárodní softball mistrovství
- 25. června - 1. července: Mistrovství Evropy žen v softbalu v Bollate
- Nizozemsko porazil Itálii , 7-1, vyhrát titul na European Championship Softball svých desetinu žen.
- 5. - 9. července: Světový pohár softbalu v Oklahoma City
- Japonsko porazilo Spojené státy 2–1 a vyhrálo podruhé za sebou a celkově čtvrtý titul mistra světa v softbalu.
- Kanada obsadila třetí místo.
- 7. - 16. července: Mistrovství světa mužů v softbalu v Whitehorse, Yukon
- Nový Zéland porazil Austrálii 6: 4 a získal tak sedmý titul mistra světa v softbalu mužů.
- Kanada obsadila třetí místo.
- 10. - 17. července 2017 Mezinárodní mistrovství Kanady v softbalu v Surrey v Britské Kolumbii
- Výsledky zobrazíte kliknutím sem.
- 24. - 30. července: Mistrovství světa juniorů v softbalu juniorů v Clearwater na Floridě
Softball turnaje Little League
- 30. července - 5. srpna: Světová série softballů juniorské ligy 2017 v Kirklandu
- 30. července - 6. srpna: 2017 World League Softball World Series v Lower Sussexu
- Team Host District 3 ( Georgetown ) ve finále porazil tým Asia-Pacific ( Negros Occidental ), 4: 0.
- 9. - 16. srpna: Světová série Soft League Little League v Portlandu