Mistrovská liga 2018 - 2018 Championship League
Informace o turnaji | |
---|---|
Termíny | 2. ledna - 29. března 2018 |
Místo | Ricoh Arena |
Město | Coventry |
Země | Anglie |
Formát | Non Pořadí událostí |
Celkový cenový fond | 178 900 liber |
Vítězný podíl | 10 000 liber |
Nejvyšší přestávka |
Martin Gould Luca Brecel ( 147 ) |
Finále | |
Mistr | John Higgins |
Runner-up | Zhou Yuelong |
Skóre | 3–2 |
← 2017
2019 →
|
2018 Championship League byl profesionální non pořadí snooker turnaj odehrávající se od 2. ledna do 29. března 2018. Bylo to 11. staging turnaje.
Obhájce titulu John Higgins si udržel titul vítězstvím 3–2 nad Zhou Yuelongem . Stejně jako v předchozím vydání turnaje se Higgins zúčastnil soutěže ve skupině 7 a odtud se probojoval do skupiny vítězů.
Martin Gould a Luca Brecel udělali své první oficiální maximální přestávky v tomto turnaji. Gould dosáhl svého maxima v rozhodujícím rámci svého zápasu skupiny 6 každý s každým proti Li Hang . Brecel dosáhl svého ve třetím rámci 3: 0 vápna obhájce titulu John Higgins v jejich zápase skupiny 7 každý s každým. Jednalo se o 135. a 136. oficiální maximální přestávku a čtvrtou a pátou sezonu 2017/2018. Jednalo se o pátý rok po sobě, kdy bylo dosaženo maxima v Lize mistrů , a druhý rok po sobě byly provedeny dva.
Cenový fond
Rozpis odměn pro Ligu mistrů 2018 je uveden níže.
|
|
- Turnaj celkem : 178 900 GBP
Skupina 1
Skupina 1 se hrála 2. a 3. ledna 2018. Zhou Yuelong byl prvním hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů.
Zápasy
|
|
|
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stephen Maguire (Q) | 6 | 4 | 2 | 15 | 12 | +3 | Kvalifikace do play-off skupiny 1 |
2 | Zhou Yuelong (Q) | 6 | 4 | 2 | 14 | 10 | +4 | |
3 | Ryan Day (Q) | 6 | 3 | 3 | 12 | 13 | -1 | |
4 | Anthony Hamilton (Q) | 6 | 3 | 3 | 12 | 13 | -1 | |
5 | Kyren Wilson (A) | 6 | 3 | 3 | 11 | 11 | 0 | Zálohy do skupiny 2 |
6 | Mark King (E) | 6 | 2 | 4 | 14 | 14 | 0 | Vyřazen ze soutěže |
7 | Michael Holt (E) | 6 | 2 | 4 | 10 | 15 | −5 |
(A) Postup do dalšího kola; (E) vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Stephen Maguire | 2 | |||||
Anthony Hamilton | 3 | |||||
Anthony Hamilton | 2 | |||||
Zhou Yuelong | 3 | |||||
Zhou Yuelong | 3 | |||||
Ryanův den | 2 | |||||
Skupina 2
Skupina 2 se hrála 4. a 5. ledna 2018. Mark Selby byl druhým hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů, přičemž ve finále skupiny 2 proti Barrymu Hawkinsovi zaznamenal své 500. století v kariéře .
Zápasy
|
|
|
- Poznámka
* Neil Robertson se po svém pátém zápase musel z osobních důvodů z osobních důvodů stáhnout. Výsledky z předchozích zápasů Robertsona byly odstraněny z tabulky skupiny.
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barry Hawkins (Q) | 5 | 5 | 0 | 15 | 6 | +9 | Kvalifikace do play-off skupiny 2 |
2 | Ryan Day (Q) | 5 | 3 | 2 | 11 | 9 | +2 | |
3 | Mark Selby (Q) | 5 | 2 | 3 | 12 | 10 | +2 | |
4 | Kyren Wilson (Q) | 5 | 2 | 3 | 9 | 10 | -1 | |
5 | Anthony Hamilton (A) | 5 | 2 | 3 | 8 | 11 | −3 | Zálohy do skupiny 3 |
6 | Stephen Maguire (E) | 5 | 1 | 4 | 4 | 13 | −9 | Vyřazen ze soutěže |
7 | Neil Robertson (E) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
(A) Postup do dalšího kola; (E) vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Barry Hawkins | 3 | |||||
Kyren Wilsonová | 1 | |||||
Barry Hawkins | 1 | |||||
Mark Selby | 3 | |||||
Ryanův den | 0 | |||||
Mark Selby | 3 | |||||
Skupina 3
Skupina 3 se hrála 8. a 9. ledna 2018. Kyren Wilsonová byla třetím hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů.
Zápasy
|
|
|
- Poznámka
Anthony McGill se před turnajem stáhl a byl nahrazen Tomem Fordem .
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Allen (Q) | 6 | 4 | 2 | 15 | 8 | +7 | Kvalifikace do play-off skupiny 3 |
2 | Barry Hawkins (Q) | 6 | 4 | 2 | 14 | 9 | +5 | |
3 | Kyren Wilson (Q) | 6 | 4 | 2 | 13 | 13 | 0 | |
4 | Tom Ford (Q) | 6 | 3 | 3 | 12 | 11 | +1 | |
5 | Ali Carter (A) | 6 | 3 | 3 | 11 | 13 | −2 | Zálohy do skupiny 4 |
6 | Anthony Hamilton (E) | 6 | 2 | 4 | 12 | 15 | −3 | Vyřazen ze soutěže |
7 | Ryan Day (E) | 6 | 1 | 5 | 9 | 17 | −8 |
(A) Postup do dalšího kola; (E) vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Mark Allen | 3 | |||||
Tom Ford | 2 | |||||
Mark Allen | 1 | |||||
Kyren Wilsonová | 3 | |||||
Barry Hawkins | 1 | |||||
Kyren Wilsonová | 3 | |||||
Skupina 4
Skupina 4 se hrála 10. a 11. ledna 2018. Ali Carter byl čtvrtým hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů. První den si Judd Trump připsal 500. století kariéry v zápase proti Liang Wenbo .
Zápasy
|
|
|
- Poznámka
* Mark Allen musel odstoupit z rodinných důvodů před svým druhým zápasem ve skupině. Výsledek prvního Allenova zápasu ve skupině byl odstraněn z tabulky skupiny.
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Judd Trump (Q) | 5 | 4 | 1 | 13 | 4 | +9 | Kvalifikace do play-off skupiny 4 |
2 | Barry Hawkins (Q) | 5 | 4 | 1 | 13 | 7 | +6 | |
3 | Shaun Murphy (Q) | 5 | 2 | 3 | 9 | 12 | −3 | |
4 | Ali Carter (Q) | 5 | 2 | 3 | 8 | 10 | −2 | |
5 | Liang Wenbo (A) | 5 | 2 | 3 | 7 | 12 | −5 | Zálohy do skupiny 5 |
6 | Tom Ford (E) | 5 | 1 | 4 | 7 | 12 | −5 | Vyřazen ze soutěže |
7 | Mark Allen (E) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
(A) Postup do dalšího kola; (E) vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Judd Trump | 0 | |||||
Ali Carter | 3 | |||||
Ali Carter | 3 | |||||
Shaun Murphy | 1 | |||||
Barry Hawkins | 2 | |||||
Shaun Murphy | 3 | |||||
Skupina 5
Skupina 5 se hrála 23. a 24. ledna 2018. Mark Williams byl pátým hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů.
Zápasy
|
|
|
- Poznámka
Barry Hawkins , Shaun Murphy a Liang Wenbo se z turnaje stáhli a nahradili je Joe Perry , David Gilbert a Ben Woollaston .
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Judd Trump (Q) | 6 | 4 | 2 | 16 | 8 | +8 | Kvalifikace do play-off skupiny 5 |
2 | Ben Woollaston (Q) | 6 | 4 | 2 | 15 | 11 | +4 | |
3 | Mark Williams (Q) | 6 | 4 | 2 | 13 | 8 | +5 | |
4 | Ricky Walden (Q) | 6 | 3 | 3 | 13 | 13 | 0 | |
5 | Martin Gould (A) | 6 | 3 | 3 | 12 | 12 | 0 | Zálohy do skupiny 6 |
6 | Joe Perry (E) | 6 | 2 | 4 | 9 | 15 | −6 | Vyřazen ze soutěže |
7 | David Gilbert (E) | 6 | 1 | 5 | 5 | 16 | −11 |
(A) Postup do dalšího kola; (E) vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Judd Trump | 2 | |||||
Ricky Walden | 3 | |||||
Ricky Walden | 1 | |||||
Mark Williams | 3 | |||||
Ben Woollaston | 1 | |||||
Mark Williams | 3 | |||||
Skupina 6
Skupina 6 se hrála 25. a 26. ledna 2018. Martin Gould byl šestým hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů.
Zápasy
|
|
|
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martin Gould (Q) | 6 | 5 | 1 | 16 | 8 | +8 | Kvalifikace do play-off skupiny 6 |
2 | Judd Trump (Q) | 6 | 4 | 2 | 14 | 7 | +7 | |
3 | Ricky Walden (Q) | 6 | 4 | 2 | 12 | 13 | -1 | |
4 | Li Hang (Q) | 6 | 3 | 3 | 14 | 11 | +3 | |
5 | Graeme Dott (A) | 6 | 3 | 3 | 13 | 14 | -1 | Zálohy do skupiny 7 |
6 | Michael White (E) | 6 | 1 | 5 | 8 | 15 | −7 | Vyřazen ze soutěže |
7 | Ben Woollaston (E) | 6 | 1 | 5 | 7 | 16 | −9 |
(A) Postup do dalšího kola; (E) vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Martin Gould | 3 | |||||
Li Hang | 2 | |||||
Martin Gould | 3 | |||||
Judd Trump | 0 | |||||
Judd Trump | 3 | |||||
Ricky Walden | 0 | |||||
Skupina 7
Skupina 7 se hrála 26. a 27. března 2018. John Higgins byl sedmým hráčem, který se kvalifikoval do skupiny vítězů.
Zápasy
|
|
|
- Poznámky
Graeme Dott a Li Hang odstoupili z turnaje před hraním skupiny 7. Nahradili je Dominic Dale a Jimmy Robertson .
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Judd Trump (Q) | 6 | 5 | 1 | 16 | 8 | +8 | Kvalifikace do play-off skupiny 7 |
2 | Jimmy Robertson (Q) | 6 | 5 | 1 | 15 | 9 | +6 | |
3 | John Higgins (Q) | 6 | 4 | 2 | 14 | 10 | +4 | |
4 | Ricky Walden (Q) | 6 | 3 | 3 | 12 | 12 | 0 | |
5 | Dominic Dale (E) | 6 | 2 | 4 | 11 | 13 | −2 | Vyřazen ze soutěže |
6 | Robert Milkins (E) | 6 | 1 | 5 | 8 | 16 | −8 | |
7 | Luca Brecel (E) | 6 | 1 | 5 | 7 | 15 | −8 |
(E) Vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
Judd Trump | 3 | |||||
Ricky Walden | 1 | |||||
Judd Trump | 2 | |||||
John Higgins | 3 | |||||
Jimmy Robertson | 1 | |||||
John Higgins | 3 | |||||
Skupina vítězů
Skupina vítězů se hrála 28. a 29. března 2018. Ve finále porazil John Higgins Zhou Yuelong 3–2, aby si udržel titul v Lize mistrů a vyhrál ho podruhé v kariéře.
Zápasy
|
|
|
- Poznámky
* Zhou Yuelong získal první snímek, protože Mark Selby přijel pozdě.
Stůl
Poz | tým | Pld | W | L | FF | FA | FD | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | John Higgins (Q) | 6 | 5 | 1 | 17 | 8 | +9 | Kvalifikace do play-off skupiny vítězů |
2 | Ali Carter (Q) | 6 | 5 | 1 | 16 | 10 | +6 | |
3 | Zhou Yuelong (Q) | 6 | 3 | 3 | 15 | 12 | +3 | |
4 | Mark Selby (Q) | 6 | 3 | 3 | 12 | 10 | +2 | |
5 | Kyren Wilson (E) | 6 | 3 | 3 | 12 | 13 | -1 | Vyřazen ze soutěže |
6 | Mark Williams (E) | 6 | 1 | 5 | 9 | 17 | −8 | |
7 | Martin Gould (E) | 6 | 1 | 5 | 5 | 16 | −11 |
(E) Vyřazeno; (Q) Kvalifikován do uvedené fáze
Play-off
Semifinále Nejlepší z 5 snímků |
Final Best of 5 snímků |
|||||
John Higgins | 3 | |||||
Mark Selby | 2 | |||||
John Higgins | 3 | |||||
Zhou Yuelong | 2 | |||||
Ali Carter | 0 | |||||
Zhou Yuelong | 3 | |||||
Stoleté přestávky
Celkem: 116
- 147 (6) , 140, 108, 106, 102, 101, 101 Martin Gould
- 147 (7) , 109 Luca Brecel
- 146, 138, 137, 121, 113, 105, 103 - John Higgins
- 145 (1) , 122, 100 Ryan Day
- 144 (5) , 136, 133, 123, 111, 104, 100 Mark Williams
- 143, 103, 102 - Li Hang
- 141 (Š) , 131, 122, 111, 110, 105, 100 Zhou Yuelong
- 140, 137, 134, 125, 124, 120, 120, 118,
110, 109, 108, 104, 103, 100, 100, 100 Judd Trump - 140, 137, 131, 129, 104 - Ricky Walden
- 140 (4) , 115 Liang Wenbo
- 139 - Tom Ford
- 139 - Michael Holt
- 138, 129, 122, 114, 104, 103, 101, 101 - Barry Hawkins
- 137 (3) , 137, 131, 129, 105 Kyren Wilson
- 136 - Graeme Dott
- 134, 125, 116, 107, 103, 101, 101 - Ali Carter
- 134 (2) , 116, 110 Neil Robertson
- 134, 116 - Mark King
- 132, 128, 112, 111, 104, 103, 103, 101, 101 - Mark Selby
- 125, 124, 102 - Mark Allen
- 122, 121, 113, 101 - Jimmy Robertson
- 120, 106, 103, 102, 101 - Ben Woollaston
- 118, 103 - Anthony Hamilton
- 115, 104 - Stephen Maguire
- 113, 111, 100 - Michael White
- 104 - Shaun Murphy
Tučně: nejvyšší zlom v uvedené skupině.
Výhry
Ne. | Hráč | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | W | CELKOVÝ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | John Higgins | 6200 | 15200 | 21400 | ||||||
2 | Zhou Yuelong | 6200 | 10500 | 16700 | ||||||
3 | Judd Trump | 2300 | 3200 | 4300 | 5100 | 14900 | ||||
4 | Ali Carter | 1100 | 5600 | 6200 | 12900 | |||||
5 | Kyren Wilsonová | 1100 | 2400 | 6600 | 2400 | 12500 | ||||
6 | Mark Selby | 6300 | 6000 | 12300 | ||||||
7 | Barry Hawkins (3) | 4900 | 2700 | 3200 | 10800 | |||||
8 | Ricky Walden | 4500 | 2200 | 2 500 | 9200 | |||||
9 | Martin Gould | 1200 | 6900 | 1000 | 9100 | |||||
10 | Mark Williams | 6600 | 1800 | 8400 | ||||||
11 | Anthony Hamilton | 4700 | 1100 | 1200 | 7 000 | |||||
12 | Ryanův den | 3300 | 2100 | 900 | 6300 | |||||
13 | Mark Allen (2) | 4700 | 100 | 4800 | ||||||
14 | Shaun Murphy (3) | 4100 | 4100 | |||||||
15 | Stephen Maguire | 3100 | 700 | 3800 | ||||||
16 | Tom Ford | 2800 | 700 | 3500 | ||||||
= | Ben Woollaston | 2800 | 700 | 3500 | ||||||
18 | Li Hang (4) | 3000 | 3000 | |||||||
19 | Jimmy Robertson | 2800 | 2800 | |||||||
20 | Neil Robertson (1) | 1700 | 1700 | |||||||
21 | Mark King | 1400 | 1400 | |||||||
22 | Graeme Dott (4) | 1300 | 1300 | |||||||
23 | Liang Wenbo (3) | 1200 | 1200 | |||||||
= | Luca Brecel | 1200 | 1200 | |||||||
25 | Dominic Dale | 1100 | 1100 | |||||||
26 | Michael Holt | 1000 | 1000 | |||||||
27 | Joe Perry | 900 | 900 | |||||||
28 | Michael White | 800 | 800 | |||||||
= | Robert Milkins | 800 | 800 | |||||||
30 | David Gilbert | 500 | 500 | |||||||
Celková výhra | 20 800 | 19 200 | 20 000 | 17 200 | 19 700 | 19 200 | 19 700 | 43,100 | 178 900 |
Zelená: vyhrála skupinu. Tučné: nejvyšší zlom ve skupině. Všechny prize money v GBP .
Poznámky
(1) Neil Robertson odstoupil z osobních důvodů po svém pátém zápase ve skupině 2.
(2) Mark Allen odstoupil z rodinných důvodů po svém prvním zápase ve skupině 4.
(3) Barry Hawkins, Shaun Murphy a Liang Wenbo odstoupili z turnaj před hraním skupiny 5.
(4) Graeme Dott a Li Hang odstoupili z turnaje před hraním skupiny 7.