20. Oscary - 20th Academy Awards
20. ročník udílení Oscarů | |
---|---|
datum | 20. března 1948 |
Stránky | Shrine Auditorium , Los Angeles , Spojené státy americké |
Hostila |
Agnes Moorehead Dick Powell |
Hlavní body | |
Nejlepší obrázek | Džentlmenská dohoda |
Většina ocenění | Gentleman's Agreement and Miracle on 34th Street (3) |
Většina nominací | Džentlmenská dohoda (8) |
Žádný film nezískal na 20. ročníku Oscarů více než tři ocenění . To by se opakovalo až do 78. cen akademie .
Rosalind Russell byla velmi oblíbená, aby získala nejlepší herečku za svůj výkon ve hře Mourning Becomes Electra , ale Loretta Young místo toho za farmářskou dceru .
James Baskett obdržel čestnou cenu Akademie za ztvárnění strýce Remuse v Píseň jihu , díky čemuž se stal prvním afroamerickým mužem a první hvězdou Walta Disneye, která získala Oscara za herectví.
Ve věku 71 let byl Edmund Gwenn v té době nejstarším držitelem Oscara. Předchozí nejstarší byl Charles Coburn , kterému bylo v době jeho vítězství 66 let. V roce 2011 se Christopher Plummer stal nejstarším držitelem Oscara ve věku 82 let.
Ocenění
Vítězové jsou uvedeni jako první a zvýrazněni tučně.
Čestné ceny Akademie
- James Baskett "za schopného a hřejivá charakterizaci Uncle Remus , přítel a příběh teller k dětem světa v Walt Disney ‚s Song of the South ".
- Bill and Coo „ve kterém se umění a trpělivost spojily v románu a zábavném využití média filmů“.
- Plukovník William N. Selig , Albert E. Smith , Thomas Armat a George K. Spoor členové „malé skupiny průkopníků, jejichž víra v nové médium a příspěvky k jeho rozvoji, ohlašovaly stezku, po níž film pokročil , během svého života, od neznáma po celosvětové uznání “.
Nejlepší cizojazyčný film
Moderátoři
- Anne Baxter (moderátorka: nejlepší kamera, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší scénář a střih)
- Ingrid Bergman (moderátorka: čestná cena Jamesi Baskettovi)
- Donald Crisp (moderátor: nejlepší herečka ve vedlejší roli a nejlepší režisér)
- Olivia de Havilland (moderátorka: nejlepší herec)
- Jean Hersholt (moderátor: čestné ceny)
- Fredric March (moderátor: nejlepší herečka a nejlepší film)
- Robert Montgomery (moderátor: ceny za vědecké a technické otázky)
- Agnes Moorehead (moderátorka: nejlepší kamera)
- George Murphy (moderátor: Writing Awards)
- Larry Parks (moderátor: Nejlepší speciální efekty, nejlepší hudební skóre a nejlepší zvukový záznam)
- Dick Powell (Presenter: Best Art Direction)
- Dinah Shore (Presenter: Nejlepší původní píseň)
- Shirley Temple (moderátor: Cena za dokument a krátký předmět)
Účinkující
Několik nominací a ocenění
Následující šestnáct filmů získalo několik nominací:
|
Následující pět filmů získalo několik ocenění:
|