Ahilyanagari Express - Ahilyanagari Express
Přehled | |||||
---|---|---|---|---|---|
Typ služby | Super rychlý | ||||
Národní prostředí | Madhya Pradesh , Maharashtra , Telengana Andhra Pradesh , Tamil Nadu , Kerala | ||||
Aktuální operátoři | Jižní železniční zóna | ||||
Trasa | |||||
Start | Indore Junction ( INDB ) | ||||
Zastaví | 49 | ||||
Konec | Kochuveli ( KCVL ) | ||||
Ujetá vzdálenost | 2648 km (1645 mi) | ||||
Průměrná doba cesty | 48 hodin 30 minut | ||||
Servisní frekvence | Týdně | ||||
Čísla vlaků | 22645/22646 | ||||
Palubní služby | |||||
Třídy) | AC 2 Tier, AC 3 Tier, Sleeper Class, General Unreserved | ||||
Uspořádání sedadel | Ano | ||||
Úpravy na spaní | Ano | ||||
Stravovací zařízení | Ano | ||||
Zábavní zařízení | Ne | ||||
Vybavení zavazadel | Pod sedadly | ||||
Technický | |||||
Kolejová vozidla | 2 | ||||
Rozchod | 1676 mm ( 5 ft 6 v ) | ||||
Provozní rychlost | Průměr 55 km/h (34 mph) se zastávkami | ||||
|
22645/22646 Ahilyanagari Express je týdenní Superfast vlak z indických železnic , běh mezi Indore v Madhya Pradesh a Kochuveli v Kerala ( přes Chennai Central ). Od února 2021 byl terminál změněn na Kochuveli místo Thiruvananthapuram Central . To běží mezi Kochuveli a Indore přes Chennai Central
Jméno Ahilyanagari znamená dřívější název města Devi Ahilyabai Holkar, které je Indore. Dříve jezdil mezi terminálem Cochin Harbour Terminus a Indore, později se rozšířil na Thiruvananthapuram, v únoru 2021 byl jeho terminál změněn na Kochuveli poblíž Thiruvananthapuram Central
Servis
22645/Ahilyanagari Express má průměrnou rychlost 55 km/h a ujede 2648 km za 48 hodin 30 minut.
22646/Ahilyanagari Express má průměrnou rychlost 56 km/h a ujede 2648 km za 47 hodin 10 minut.
Trasa a zastávky
Důležitými zastávkami vlaku jsou:
- Indore Junction
- Ujjain Junction
- Bhópálská křižovatka
- Itarsi Junction
- Amla Junction
- Nagpur Junction
- Balharshah Junction
- Ramagundam
- Warangal
- Vijayawada Junction
- Nellore
- Gudur Junction
- Chennai Central
- Salem Junction
- Erode Junction
- Coimbatore Junction
- Palakkad Junction
- Město Ernakulam
- Křižovatka Ernakulam
- Alappuzha
- Kollam Junction
- Kochuveli
Plán
Číslo vlaku | Kód stanice | Odjezdová stanice | Čas odjezdu | Den odjezdu | Příjezdový kód stanice | Příjezdová stanice | Čas příjezdu | Den příjezdu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22645 | INDB | Indore Junction | 16:50 | Po | KCVL | Kochuveli | 16:20 | Středa |
22646 | KCVL | Kochuveli | 06:35 | So | INDB | Indore Junction | 05:05 | Po |
Rake sdílení
Vlak sdílí své hrábě s
- 22641/22642 Thiruvananthapuram – Shalimar Express
- 22647/22648 Thiruvananthapuram – Korba Express
- 12643/12644 Thiruvananthapuram Swarna Jayanti Express
Obrácení směru
Vlak dvakrát změní směr:
Trakce
Oba vlaky jsou taženy elektrickou lokomotivou WAP -4 na bázi Erode Electric Loco Shed z Indore do Kochuveli a naopak.
Složení trenéra
Vlak se skládá z 20 vozů:
- 1 Úroveň AC II
- 6 Úroveň AC III
- 1 spížní vůz
- 9 Třída spaní
- 2 Obecně Bez výhrad
- 2 Sezení cum Zavazadlo hrábě
Loco | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SLR | UR | S1 | S2 | S3 | S4 | S5 | S6 | S7 | PC | S8 | S9 | A1 | B1 | B2 | B3 | B4 | B5 | B6 | UR | SLR |