Australská dětská televizní nadace - Australian Children's Television Foundation
Zkratka | ACTF |
---|---|
Formace | 1982 |
Právní status | Australská nezisková veřejná společnost omezená zárukou |
Účel | Podporujte vývoj a produkci a distribuci vysoce kvalitního obsahu australské dětské obrazovky |
Sídlo společnosti | Fitzroy, Victoria |
Umístění | |
webová stránka | www |
The Australian Children's Television Foundation (ACTF) je národní neziskové centrum pro produkci a politiku dětských mediálních médií.
ACTF pomáhá rozvíjet televizní politiku pro děti; distribuuje a platí australské dětské televizní seriály; podporuje nová dětská média; a vyvíjí zdroje obrazovky pro sektor vzdělávání.
Australská rada pro vzdělávání zřídila ACTF na základě doporučení vládám státu, státu a území. Je podporována vládou společenství a vládami většiny států a teritorií a dostává od ní finanční prostředky.
ACTF poskytuje financování a podporu nezávislým australským producentům a spisovatelům dětských programů.
Dějiny
Zakládající ředitelka Nadace australské dětské televize Dr Patricia Edgar AM byla hybnou silou vzniku Nadace australské dětské televize. Jako předseda Dětského programového výboru Australian Broadcasting Tribunal po dobu 5 let prosazování standardů dětských programů a kvóty pro dětské drama Edgar tvrdil, že kvalitní programy nebudou realizovány bez neziskové produkční společnosti vytvářející ukázkové programy. Její argumenty upoutaly pozornost viktoriánského ministra umění (a vzdělávacích služeb) Normana Lacyho, který ji pozval, aby s ním spolupracovala. Lacy byl obdivovatelem Edgarových nápadů na zlepšení kvality dětské televizní produkce. Dohodli se, že spojí své síly, aby podpořili návrh na zřízení organizace k dosažení společných cílů. Lacy poté využil svého ministerského členství v australské radě pro vzdělávání a konferenci ministrů umění Austrálie k zahájení založení australské dětské televizní nadace . Jmenoval Edgara na zaměstnance ministerstva umění, aby řídili projekt, poskytovali kancelářské prostory a financování zřízení a získal podporu ministra školství NSW Paula Landy, s nímž byl předsedou raných schůzí řídícího výboru. [1]
Na začátku roku 1981, Lacy oslovil Stálý výbor Senátu pro vzdělávání a umění argumentovat pro strategický a národní význam závazku společenství k opakujícímu se financování začínající nadace. [2] Zpráva Stálého výboru Senátu Children and Television Revisited doporučila zřídit nezávislou dětskou televizní produkční jednotku, což byl podnět k založení ACTF, který bude financován australskou vládou z příspěvků vlád státu a území .
Politická obhajoba a praktická podpora Normana Lacyho spolu s intelektuální schopností a lobbistickými schopnostmi Patricie Edgarové nakonec zvítězily a zrodila se Nadace australské dětské televize s podporou financování od vlády společenství, která byla společně sladěna všemi vládami státu kromě Queenslandu. Následně Patricia Edgar , zakládající výkonná ředitelka nadace, odešla do důchodu a Jenny Buckland byla v červenci 2002 jmenována generální ředitelkou.
Mezi hlavní produkce, na kterých se ACTF podílel v letech 2002 až 2008, patřily Holly's Heroes (s Ann Darouzet a Jenni Tosi), Mortified (s Enjoy Entertainment), Double Trouble (s CAAMA) a dvě série Lockie Leonard (s Goalpost Pictures). Mortified získal více národních a mezinárodních ocenění než kterýkoli jiný dětský program v historii FFC.
Všechny tyto série byly objednány komerčními vysílacími společnostmi v důsledku kvót. ABC v těchto letech uváděla do provozu jen velmi malé množství dětského dramatu a většina jejích pořadů, kromě interních produkcí, jako je Playschool a Behind The News (která byla nějakou dobu osazena), byla importována.
V roce 2006 ACTF veřejně zdůraznil příležitost, kterou přechod na digitální televizi poskytuje mnohem lepší mediální službu pro australské děti. Vyzvala k vytvoření specializovaného digitálního veřejného kanálu pro děti. Původní vize byla pro výrazný, komplexní dětský veřejnoprávní kanál, který byl převážně australský a dostupný pro každou rodinu, která mohla přijímat digitální televizní vysílání zdarma. Nakonec ACTF spojilo své síly s ABC, aby podpořilo tuto myšlenku, která získala podporu od Howardovy vlády během volební kampaně 2007.
Ruddova vláda poskytla v roce 2009 financování ABC, díky kterému v roce 2009 založila své dětské destinace na ABC2 (pro předškoláky) a ABC3 (pro děti školního věku).
ABC3 přilákala nové účastníky a originální nápady pro programování. Mezi nové programy objednané ABC a podporované ACTF od roku 2009 patří My Place 1 & 2, tři série Dance Academy, několik sérií Nowhere Boys, tři série Bushwhacked, Worst Year of My Life, Again, Ready For This a Little Oběd.
Historie australské dětské televize a ACTF jsou neoddělitelně spjaty, přičemž ACTF hraje klíčovou roli při podpoře výrazně australských programů a zasazuje se o podpůrné mechanismy potřebné k produkci těchto programů. ACTF se mimořádně zaměřuje na dosahování kvalitních výsledků pro dětské publikum a jeho zapojení do všech fází vývoje, produkce a distribuce dětské televize od roku 1982 umožnilo vytvoření balíčku kvalitních dětských televizních seriálů, které generují australské děti nahoru s.
Předseda a rada ACTF
ACTF nadále získává finanční prostředky ze Společenství a všech států a území (nyní je zahrnut Queensland). Každá vláda státu a území má právo jmenovat člena představenstva a vláda společenství může jmenovat tři členy. Tito členové rady ACTF mohou zvolit až tři nezávislé členy rady. Existuje dlouhý a význačný seznam lidí, kteří byli v představenstvu v průběhu své 35leté historie, ale nejneobvyklejším přínosem ze všech je příspěvek Janet Holmes à Court . Janet se k představenstvu připojila jako zástupkyně Západní Austrálie v roce 1983. V roce 1990 byla zvolena předsedkyní představenstva a od té doby byla znovu zvolena každý rok. Nyní je nezávisle zvoleným členem představenstva.
Sídlo ACTF je na Smith Street na melbournském předměstí Fitzroy .
Ocenění
ROK | VÝROBA | PRODUKČNÍ SPOLEČNOST | CENA | UMÍSTĚNÍ | KATEGORIE |
---|---|---|---|---|---|
2017 | Malý oběd: Speciály | Gristmill | Ceny AACTA | Austrálie | Nejlepší dětský televizní seriál |
2017 | Little J a Big Cuz | Obrázky starého psa / Ned Lander Media | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský televizní program |
2017 | Boxwars | Řešení Bogan Entertainment | MIPCOM Junior International Pitching Competition | Francie | Nejlepší hřiště |
2017 | Malý oběd (speciální): Noční můra před promocí | Gristmill | Japonská cena | Japonsko | Primární řada: Primární (6–12) |
2017 | Malý oběd (speciální): Halloweenský hororový příběh | Gristmill | Mezinárodní filmový festival dětí v Chicagu | USA | Odborná porota: První cena - Nejlepší živá akční televizní produkce |
2017 | Malý oběd (speciální): Noční můra před promocí | Gristmill | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Best of Festival - zábava |
2017 | Malý oběd (speciální): Noční můra před promocí | Gristmill | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Zlatá kamera - zábava pro děti |
2017 | Malý oběd (speciální): Noční můra před promocí | Scénář: Robyn Butler | Cena ADG | Austrálie | Esben Storm: Nejlepší režie v dětské televizi nebo dramatu SVOD |
2017 | Malý oběd (speciální): Noční můra před promocí | Gristmill | TV Week Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2017 | Little Lunch App: Průvodce pro učitele | ACTF/Essential Media | Kidscreen Award | USA | Nejlepší eBook |
2016 | Bushwhacked! - Série 3 | Obrázky z máty | Mezinárodní televizní ceny v Chicagu | USA | Silver Plaque: Nejlepší dětská série |
2016 | Bushwhacked! - Série 3 | ACTF | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Gold Remi - Dětské publikum |
2016 | Malý oběd | Gristmill | Mezinárodní filmový festival dětí v Chicagu | USA | Cena dětské poroty |
2016 | Malý oběd | Gristmill | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Silver Remi - Dětské publikum |
2016 | Malý oběd | Gristmill | Mezinárodní televizní ceny v Chicagu | USA | Certifikát za zásluhy: Dětská série |
2016 | Little Lunch App | ACTF | Ceny SPA | Austrálie | Interaktivní produkce |
2016 | Little Lunch App: Průvodce pro učitele | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší vzdělávací eBook |
2016 | Nikde Kluci | Obrázky Matchbox | Mezinárodní ceny Emmy | Francie | Nejlepší dětská série |
2016 | Nowhere Boys - řada 2 | Obrázky Matchbox | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší neanimovaná nebo smíšená série |
2016 | Nowhere Boys - řada 2 | Obrázky Matchbox | Mezinárodní ceny Emmy | USA | Děti: Série |
2016 | Připraven na to | Blackfella Films/Werner Film Productions | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská kategorie: Klasifikace C. |
2016 | Připraven na to | Blackfella Films/Werner Film Productions | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2016 | Připraven na to | Blackfella Films/Werner Film Productions | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Bronze Remi - Dětské publikum |
2015 | Bushwhacked! - Série 2 | Obrázky z máty | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Nejlepší televizní seriál - rodina/děti |
2015 | Taneční akademie - 3. řada | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší neanimovaná nebo smíšená série |
2015 | Nowhere Boys - řada 1 | Obrázky Matchbox | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší nová série |
2015 | Nowhere Boys - řada 2 | Obrázky Matchbox | Banff World Media Festival Rockie Awards | Kanada | Beletrie pro mládež |
2015 | Nowhere Boys - řada 2 | Obrázky Matchbox | Ceny Logie | Austrálie | Nejlepší dětský seriál |
2015 | Nowhere Boys: The 5th Boy | Obrázky Matchbox | Kidscreen: iKids Awards | USA | Nejlepší web: 6 a výše |
2015 | The Flamin 'Thongs - Episode 2:' No One Likes A Smart House ' | MWP - RDB tanga | Worldfest Houston Remi Awards | USA | Gold Remi: Nejlepší televizní animace |
2014 | Bushwhacked! - Series 2, Episode 1: 'Whale Shark' | Obrázky z máty | Asian Television Awards | Singapur | Nejlepší dětský program |
2014 | Bushwhacked! - Series 2, Episode 2: 'Sea Eagle' | Obrázky z máty | Wildscreen Panda Awards | Spojené království | Vysoká pochvala: Ceny dětské volby |
2014 | Taneční akademie - 3. řada | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší doprovodný web |
2014 | Házenkářští hrdinové | Carbon Media | Ceny za usmíření v Queenslandu | Austrálie | Vysoká pochvala: Obchod |
2014 | Hoopla Doopla! - Epizoda 9: 'Snow Business' | Scénář: Kym Goldsworthy | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská televize: 'P' |
2014 | Hoopla Doopla! - Episode 6: 'Hiccups' | Agentura pro obsah | Asian Television Awards | Singapur | Vysoká pochvala: Nejlepší předškolní program |
2014 | MY: 24 App | Základní média a zábava | eLearning Awards | Austrálie | Nejlepší komunitní zdroj |
2014 | Nowhere Boys - Series 1, Episode 3 | Scénář: Craig Irvin | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská televize: 'C' |
2014 | Nowhere Boys - řada 1 | Obrázky Matchbox | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětské drama |
2014 | Nowhere Boys - řada 1 | Obrázky Matchbox | Prix Jeunesse International | Německo | Mezinárodní porota mládeže |
2014 | Nowhere Boys - řada 1 | Obrázky Matchbox | Ceny SPA | Austrálie | Dětská televizní produkce |
2014 | Nowhere Boys - řada 1 | Obrázky Matchbox | Magnoliografické ceny Cynopsis Kids! | USA | Čestné uznání: Online interaktivní zážitek |
2014 | Nowhere Boys - řada 1 | Obrázky Matchbox | Magnoliografické ceny Cynopsis Kids! | USA | Čestné uznání: Tweens 9–14 Series/Special |
2014 | Nowhere Boys - řada 2 | Obrázky Matchbox | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský televizní program |
2014 | Papírová letadla | Režie: Robert Connoly | Filmová cena Cine`festOZ | Austrálie | Filmová cena |
2014 | The Flamin 'Thangs - Episode 1 & 20:' The Boy Who Cried Blowfly 'and' A Fright At The Opera ' | MWP - RDB tanga | Ceny AACTA | Austrálie | Nejlepší dětský televizní seriál |
2014 | The Flamin 'Thongs - Episode 2:' No One Likes A Smart House ' | MWP - RDB tanga | Asian Television Awards | Singapur | Nejlepší 2D animovaný program |
2013 | Bushwhacked! - Série 1 | Obrázky z máty | Mezinárodní filmový festival dětí v Chicagu | USA | Dětská série |
2013 | Taneční akademie - 2. řada | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší doprovodný web |
2013 | Taneční akademie - 2. řada | Werner Film Productions | Mezinárodní filmový festival dětí v Chicagu | USA | Zlatá plaketa: Dětská série |
2013 | Dukes of Broxstonia - řada 3 | Lepkavé obrázky | SPAA Awards | Austrálie | Nejlepší dětská televizní produkce |
2013 | Bleší kousnutí! | Moody Street Kids | Ocenění APRA/AGSC | Austrálie | Nejlepší hudba pro dětskou televizi |
2013 | Skitting Me - řada 1 | Jigsaw Entertainment | Mezinárodní filmový festival dětí v Chicagu | USA | Certificate of Merit: Sketch Comedy Series |
2012 | Taneční akademie - 2. řada | Werner Film Productions | Asian Television Awards | Asie | Vysoká pochvala: Nejlepší dětský program |
2012 | Tanec dole | Divoká zuřivost | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský faktický televizní program |
2012 | Bleší kousnutí! Epizoda 52: 'Home Truths' | Scénář: Ray Boseley | AWGIE Awards | Austrálie | Nejlepší animovaný skript |
2012 | Příslušný jazyk: Wadu Matyidi | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší domorodý zdroj |
2012 | Příslušný jazyk: Wadu Matyidi | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší zdroj primárního vzdělávání |
2012 | Moje místo - řada 2 | Obrázky Matchbox | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský hraný televizní program |
2012 | Moje místo - řada 2 | Obrázky Matchbox | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší neanimovaná nebo smíšená série |
2011 | Taneční akademie - 1. řada | Werner Film Productions | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší doprovodný web |
2011 | Taneční akademie - 1. řada | Werner Film Productions | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2011 | Taneční akademie - 1. řada | Werner Film Productions | New York Festival | USA | Bronzová světová medaile: Program pro děti/mládež |
2011 | Taneční akademie - 1. řada | Werner Film Productions | Mezinárodní filmový festival v Chicagu: The Hugo Television Awards | USA | Zlatá plaketa: Nejlepší dětská série |
2011 | Horace v pomalém pohybu - řada 1 | Boombada | Soutěž o nejlepší šortky | USA | Best of Show: Programování pro děti/rodinu |
2011 | Lockie Leonard - řada 2 | Obrázky gólů | Ceny AIMIA | Austrálie | Nejlepší cross platforma |
2011 | Moje místo - řada 1 | Obrázky Matchbox | Kidscreen Awards | USA | Nejlepší neanimovaná nebo smíšená série |
2011 | Moje místo - řada 2 | Obrázky Matchbox | Asian Television Awards | Asie | Nejlepší dětský program |
2011 | My Place - Series 2, Episode 1: '1878: Henry' | Obrázky Matchbox | Asian Television Awards | Asie | Nejlepší dětský program |
2011 | My Place - Series 2, Episode 2: '1868: Minna' | Scénář: Nicholas Parsons | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská televize: Klasifikace C. |
2010 | Moje místo - řada 1 | Obrázky Matchbox | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské drama |
2010 | Moje místo - řada 1 | Obrázky Matchbox | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětská produkce |
2010 | Moje místo - řada 1 | Obrázky Matchbox | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2008 | Lockie Leonard - řada 1 | Obrázky gólů | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský hraný televizní program |
2008 | Lockie Leonard - řada 1 | Obrázky gólů | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší zdroj sekundárního vzdělávání |
2008 | Lockie Leonard - řada 1 | Obrázky gólů | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2008 | Mortified: Epizody 1,6, 16 a 19: 'Taylor's DNA', 'The Talk', 'DJ Taylor' a 'The Wedding' | ACTF/Užijte si zábavu | Mezinárodní filmový festival v Káhiře | Egypt | Dětský arbitrážní výbor: Nejlepší televizní program |
2008 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Festival Prix Jeunesse | Německo | Cena za téma: Pohlaví |
2008 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Mezinárodní filmový festival v Káhiře | Egypt | Bronz: Nejlepší televizní program |
2007 | Double Trouble: Episode 7: 'Lost in the Desert' | Scénář: Danielle MacLean | AWGIE Awards | Austrálie | Nejlepší klasifikační skript pro děti C. |
2007 | Mám raketu | Mike Young Productions/SLR Productions | Mezinárodní ceny Emmy | USA | Nové přístupy - denní děti |
2007 | Lockie Leonard - řada 1 | Obrázky gólů | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské televizní drama |
2007 | Lockie Leonard - řada 1 | Obrázky gólů | Mezinárodní filmový festival v Chicagu: The Hugo Television Awards | USA | Stříbro: Cena poroty dospělých |
2007 | Umrtvený | Herec: Marny Kennedy | Ceny Golden Chest | Bulharsko | Nejlepší dětská role |
2007 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Ceny Golden Chest | Bulharsko | Bronz: Zvláštní cena za dětskou sérii |
2007 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | New York Festival | USA | Velká cena: Nejlepší program pro mládež |
2007 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | New York Festival | USA | Zlatá medaile: Mezinárodní programování a podpora mládeže: věk 7–12 |
2007 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Soul Drama Awards | Korea | Nejlepší juvenilní drama |
2007 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Zlatá kamerová cena |
2006 | Holly's Heroes | Tosi Westside/The Gibson Group | Nový Zéland Screen Awards | NZ | Nejlepší dětský program |
2006 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětský televizní seriál |
2006 | Umrtvený | Herec: Marny Kennedy | Ceny AFI | Austrálie | Cena mladého herce |
2006 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský televizní seriál |
2006 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Mezinárodní filmový festival v Chicagu: The Hugo Television Awards | USA | Živá akční televize pro děti |
2006 | Umrtvený | ACTF/Užijte si zábavu | Chris Awards | USA | Bronzová plaketa: 6 ze 7 bodů |
2006 | Noah & Saskia | ACTF | New York Festival | Austrálie | Stříbrná světová medaile |
2005 | Holly's Heroes | Tosi Westside/The Gibson Group | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské drama |
2005 | Holly's Heroes | Tosi Westside/The Gibson Group | Televizní ceny Qantas | NZ | Nejlepší program pro děti/mládež |
2005 | Holly's Heroes | Tosi Westside/The Gibson Group | Chris Awards | USA | Bronzová plaketa: 6 ze 7 bodů |
2005 | Holly's Heroes | Tosi Westside/The Gibson Group | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Cena Silver Screen |
2005 | Noah & Saskia | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský televizní seriál |
2005 | Noah & Saskia | ACTF | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Zlatá kamerová cena |
2005 | CD Noom & Saskia CD-ROM | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší zdroj sekundárního vzdělávání |
2004 | Legacy of the Silver Shadow - Episode 1: 'Tomorrow, The World' | ACTF | Mezinárodní filmový festival v Chicagu: The Hugo Television Awards | USA | Čestné uznání |
2004 | Noah & Saskia | ACTF | Chris Awards | USA | Čestné uznání: 5 ze 7 bodů hodnocení |
2004 | Noah & Saskia - Episode 9: 'Extra Spicy' | Scénář: Sam Caroll | AWGIE Awards | Austrálie | Nejlepší dětské televizní drama (klasifikace C) |
2003 | Kahootz | ACTF | Ceny Axiem | USA | Stříbro - interaktivní: dětská kategorie |
2003 | Kahootz | ACTF | Ceny Axiem | USA | Silver - Interactive: Education category |
2003 | Legacy of the Silver Shadow | ACTF | Chris Awards | USA | Čestné uznání: 5 ze 7 bodů hodnocení |
2003 | Nejhorší Nejlepší přátelé | CoxKnight Productions | Chris Awards | USA | Chrisova soška - 7 ze 7 bodů hodnocení |
2003 | Yolngu Boy | Yolngu Boy | Festival Cannes - Junior Les Mureaux | Francie | Cena diváků |
2002 | Round The Twist - Series 4, Episode 1: 'Welcome Back' | ACTF | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2001 | Double Trouble - Episode 9: 'Two Dollars' | CAAMA | Ceny za kinematografii v Queenslandu a Severním teritoriu | Austrálie | Bronz: Tele funkce, televizní drama a mini série |
2001 | Round The Twist - Series 4, Episode 12: 'Skunk Man' | ACTF | Ceny Logie | Austrálie | Nejvýznamnější dětský program |
2001 | Round The Twist - řada 4 | ACTF | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská obrazovka a rádio |
2001 | Yolngu Boy | Herec: John Sebastian Pilakui | Ceny AFI | Austrálie | Cena pro nejlepšího mladého herce |
2001 | Yolngu Boy | Yolngu Boy | Mezinárodní filmový festival Zanzibar (ZIFF) | Afrika | People's Choice Award |
2000 | Crash Zone - Series 1, Episode 1: 'Dream Team' | ACTF | Chris Awards | USA | Čestné uznání: 5 ze 7 bodů hodnocení |
2000 | Kahootz | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší zdroj primárního vzdělávání: Multimédia |
2000 | Zvedněte se! - Série 2: Myslím ... Vzdělávací zdroje | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Zdroj primárního vzdělávání |
2000 | Round the Twist | ACTF | Světový mediální festival | Německo | Webový design-web neziskové organizace: Intermedia-Globe Silver |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 10: 'Tears of Innocence' | ACTF | New York Festival | USA | Velká cena poroty za nejlepší show-mládež 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 10: 'Tears of Innocence' | ACTF | New York Festival | USA | Zlatá světová medaile: Kategorie mládeže 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 10: 'Tears of Innocence' | ACTF | Chris Awards | USA | Čestné uznání: 5 ze 7 bodů hodnocení |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | Scénář/Režie: Ray Boseley | Banff World Media Festival Rockie Awards | Kanada | Kategorie dětského programu |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | ACTF | New York Festival | USA | Velká cena poroty za nejlepší show-mládež 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | ACTF | New York Festival | USA | Zlatá světová medaile: Kategorie mládeže 7-12 |
2000 | Round The Twist - Series 3, Episode 3: 'Whirling Derfish' | ACTF | Chris Awards | USA | Čestné uznání: 5 ze 7 bodů hodnocení |
2000 | Yolngu Boy | Yolngu Boy | Filmový festival Giffoni | Itálie | Bronze Gryphon Prize: 'Free to Fly' |
2000 | Yolngu Boy | Produkce: Brad Shield | Ceny společnosti Australian Cinematographers Society | Austrálie | Silver: Kinematografie |
1999 | Crash Zone - Series 1, Episodes 1 & 12: 'The Dream Team' and 'The Shadow' | ACTF | Ceny Golden Chest | Bulharsko | Cena dětské poroty |
1999 | Crash Zone - Series 1, Episodes 1 & 12: 'The Dream Team' and 'The Shadow' | ACTF | Ceny Golden Chest | Bulharsko | Zvláštní cena: Drama pro děti a mládež |
1999 | Li'l Elvis Jones a Truckstoppers | ACTF/Viskatoons/France Animation | Itheme Awards | Francie | Nejlepší animované vysílání v kabelové a satelitní televizi |
1998 | Li'l Elvis Jones a Truckstoppers: Episode 1: 'Caught in a Trap' | ACTF/Viskatoons/France Animation | Cena dětské televize Chiarra D'Assisi | Itálie | Nejlepší mezinárodní program pro děti |
1998 | Li'l Elvis Jones a Truckstoppers: Episode 1: 'Caught in a Trap' | ACTF/Viskatoons/France Animation | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Bronz: Kategorie dětského programu |
1998 | Li'l Elvis Jones a Truckstoppers: Episode 1: 'Caught in a Trap' | ACTF/Viskatoons/France Animation | Americký mezinárodní filmový a video festival | USA | Certifikát pro kreativní dokonalost |
1997 | První den | ACTF | National Educational Media Network Awards | USA | Cena Stříbrné jablko |
1997 | Zvedněte se! - Series 2: 'Lift Off! na požární bezpečnost ' | ACTF | Video Fuego | Španělsko | Čestné uznání |
1996 | První den | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Zvláštní cena: Hearthealth Award za lidský rozvoj |
1996 | První den | ACTF | Chris Awards | USA | Sociální problémy - kategorie dokumentu |
1996 | Zvedněte se! - Série 2 | ACTF | Mezinárodní filmový festival pro děti v Káhiře | Egypt | Zlatá Káhira |
1996 | Zvedněte se! - Series 2: 'Lift Off! na požární bezpečnost ' | ACTF | Chris Awards | USA | Čestné uznání: Vzdělávání a instrukce: Bezpečnostní kategorie |
1995 | Zvedněte se! - Series 2, Episode 19: 'Heroes' | ACTF | Japonská cena | Japonsko | Cena Nadace Hoso Bunka za vynikající výsledky v předškolním programování |
1995 | Zvedněte se! - Série 2 | ACTF | New York Festival | USA | Bronz: Programování mládeže: 7-12 let |
1995 | Sky Trackery | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší dětský televizní seriál |
1994 | Round The Twist - Series 2, Episode 12: 'Little Black Balls' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Cena dětské televize |
1994 | Round The Twist - Series 2, Episode 3: 'Little Squirt' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Cenu poroty pro primární studenty |
1994 | Round The Twist - Series 2, Episode 3: 'Little Squirt' | ACTF | Prix Jeunesse International | Německo | Beletrie: 7-12 let |
1994 | Sky Trackery | Herec: Zbych Trofimiuk | Ceny AFI | Austrálie | Cena pro nejlepšího mladého herce |
1994 | Sky Trackery | ACTF | Mezinárodní filmový festival v Káhiře | Egypt | Zlatá Káhira pro televizní programy |
1994 | Sky Trackers - Episode 1: 'Skating The Dish' | ACTF | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské drama |
1993 | Zvedněte se! - Série 1 | ACTF | TV World Marketing Awards | Mezinárodní | Nejlepší marketing od nezávislého |
1993 | Round The Twist - Series 2, Episode 3: 'Little Squirt' | ACTF | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské drama |
1993 | Round The Twist - Series 2, Episode 5: 'Nails' | Scénář: Paul Jennings & Esben Storm | AWGIE Awards | Austrálie | Adaptace dětí na televizi |
1992 | Zvedněte se! - Series 1, Episode 15: 'Něco mi říká' | ACTF | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské televizní drama |
1992 | Zvedněte se! - Série 1, epizoda 1: „Náklad starého odpadu“ | ACTF | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské televizní drama |
1992 | Zvedněte se! - Série 1 | ACTF | United Nations Association of Australia: Media Peace Awards | Austrálie | Dětská kategorie |
1991 | Další vítězové: Epizoda 3: 'Boy Soldiers' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Vysoce oceněné: Obecná cena - vyprávění |
1991 | Další vítězové: Episode 2: 'The Big Wish' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Highly Commended: Children Award - Narrative |
1991 | Round The Twist - Series 1, Episode 9: 'Lucky Lips' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Obecná cena - vyprávění |
1991 | Round The Twist - Series 1, Episode 8: 'Wunderpants' | ACTF | Ceny AFI | Austrálie | Nejlepší dětské televizní drama |
1991 | Round The Twist - Series 1, Episodes 9 & 12: 'Lucky Lips' and 'Without My Pants' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Dětská cena - vyprávění |
1990 | Kaboodle - řada 2 | ACTF | Ceny australské televizní společnosti | Austrálie | Osvědčení o zásluhách: Dětská kategorie |
1990 | Kaboodle - Series 2, Episode 1: 'The Great Hedge Race' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Highly Commended: Children Award in Animation |
1990 | Kaboodle - řada 1, epizoda 1: „Velký detektiv“ | Produkce: Richard Chataway | Ceny společnosti Australian Cinematographers Society | Austrálie | Zlato: kinematografie |
1990 | Kaboodle - Series 2, Episode 1: 'The Hedge and Mr. Snip' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Highly Commended: Children Award in Animation |
1990 | Další vítězové: Epizoda 3: 'Boy Soldiers' | Scénář: Cliff Green | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská cena |
1990 | Další vítězové: Epizoda 3: 'Boy Soldiers' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Cena míru Liv Ullmannové |
1990 | Další vítězové: Episode 2: 'The Big Wish' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Vynikající humor: Cena festivalu |
1990 | Round The Twist - 1. řada | Scénář: Paul Jennings | AWGIE Awards | Austrálie | Adaptace dětí na televizi |
1990 | Round The Twist - 1. řada | Produkce: Jan Kenny | Ceny společnosti Australian Cinematographers Society | Austrálie | Certifikát za zásluhy: Kinematografie |
1990 | Round The Twist - Series 1, Episode 8: 'Wunderpants' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Highly Commended: Children Award - Narrative |
1990 | Největší Tune na Zemi | ACTF | Television Society Awards of Australia | Austrálie | Certifikát za zásluhy: Kategorie dětského programu |
1990 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | kamerový systém | Čína | Cena dětské televize |
1990 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | Cinemagic Film Festival | Severní Irsko | Regionální cech filmových spisovatelů |
1989 | Klepněte na Slunce | ACTF | Ceny NSW Dětského týdne | Austrálie | Film & Television Award |
1989 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | Mezinárodní festival pro mládež | Francie | Vysoce oceněno: Velká cena poroty |
1988 | Kaboodle - řada 1 | ACTF | Ceny australské televizní společnosti | Austrálie | Cena za výjimečnost: Dětská |
1988 | Kaboodle - řada 1 | ACTF | Banff World Media Festival Rockie Awards | Kanada | Mezinárodní program pro dětské odrůdy |
1988 | Kaboodle - řada 1, epizoda 1: „Double Take“ | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší příběh v animaci |
1988 | Klepněte na Slunce | ACTF | Dvouleté ceny Pater | Austrálie | Australasian Dětský dramatický program |
1988 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | Produkce: Roger Dowling | Ceny společnosti Australian Cinematographers Society | Austrálie | Zlato: kinematografie |
1988 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | Herec: Damien Walters | Ceny australské televizní společnosti | Austrálie | Award for Excellence - Výkon mladistvého herce |
1988 | Touch The Sun: Episode 1: 'Captain Johnno' | ACTF | Mezinárodní ceny Emmy | USA | Kategorie pro děti a mládež |
1988 | Touch The Sun: Episode 3: 'Devil's Hill' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Živá akční funkce Délka videokazety |
1988 | Touch The Sun: Episode 4: 'Peter & Pompey' | ACTF | Ceny australské televizní společnosti | Austrálie | Cena za výjimečnost - dětské drama |
1988 | Touch The Sun: Episode 4: 'Peter & Pompey' | Scénář: John Misto | Ceny australské televizní společnosti | Austrálie | Excellence in Scriptwriting-Jednorázové drama nebo minisérie |
1987 | Kaboodle - série 1, epizoda 10: 'The Fogbrook Thing' | Scénář: Joshua Crooks | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší příběh v animaci |
1987 | Kaboodle - 1. série, 2. epizoda: „Obrovská dobrodružství kočky Trevora“ | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Nejlepší animace - terciární student |
1986 | Vítězové | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Zvláštní cena za mimořádné úspěchy při vývoji vysoce kvalitních filmů pro dětské publikum |
1986 | Winners: Episode 2: 'Just Friends' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Hlasování dětského publika: Nejoblíbenější video |
1986 | Vítězové: Episode 4: 'The Paper Boy' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Čestné uznání: Živá akce |
1986 | Winners: Episode 5: 'The Other Facts of Life' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Zvláštní cena poroty: Cinematic Impact |
1986 | Winners: Episode 6: 'Top Kid' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Obecná cena - vyprávění |
1986 | Winners: Episode 6: 'Top Kid' | ACTF | Mezinárodní festival dětských filmů v Chicagu | USA | Žívá akce |
1986 | Winners: Episode 6: 'Top Kid' | ACTF | Ceny tučňáků | Austrálie | Nejlepší dětské drama |
1986 | Winners: Episode 7: 'On Loan' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Cena pro děti - sociální problémy |
1986 | Winners: Episode 7: 'On Loan' | ACTF | United Nations Association of Australia: Media Peace Awards | Austrálie | Citace |
1986 | Winners: Episode 7: 'On Loan' | ACTF | Ceny ATOM | Austrálie | Vysoce oceněno: Obecná cena - sociální problémy |
1986 | Winners: Episode 7: 'On Loan' | Herec: Quang Chinh Dinh | Filmový festival St Kilda | Austrálie | Osvědčení o zásluhách: Jednání |
1985 | Winners: Episode 5: 'The Other Facts of Life' | ACTF | AWGIE Awards | Austrálie | Dětská kategorie - originální dílo |
1985 | Yolngu Boy | Skladatel: Bernard Bories | Festival Cannes Junior de Ille Maurice | Francie | Nejlepší hudba |
Produkce
Pozoruhodné televizní seriály vyvinuté nebo podporované ACTF zahrnují:
- Kolem Twist
- Taneční akademie
- Umrtvený
- The Genie From Down Under
- Li'l Elvis Jones a Truckstoppers
- Opět nejhorší rok mého života
- Lockie Leonard
- Double Trouble
- Mal.com
- Noah & Saskia
- Moje místo
- Zvedněte
- Johnson a přátelé
- Spellbinder (následuje jeho pokračování série Spellbinder: Land of the Dragon Lord )
- Klepněte na Slunce
- Vítězové
- Yolngu Boy
- Skitting Me
- Crash Zone
- Bushwhacked! (následuje jeho pokračování série Bushwhacked! Bugs)
- Bleší kousnutí!
- Holly's Heroes
- Kaboodle
- Nejhorší Nejlepší přátelé
- Legacy of the Silver Shadow
- Sky Trackery
- InBESTigators
- Malý oběd
- Flamin 'tanga
- Wakkaville
- WAC: Mistrovství světa zvířat
- Nejlepší Enders
- Dárek
- Vévodové z Broxstonie
- Viděn, ale neslyšen
- Připraveni na tohle
- Nowhere Boys (následovaný jeho stejnojmenným filmem )
- Little J & Big Cuz
- Hardball
- První den (následovaný stejnojmenným televizním seriálem )
- Útěk z Jupiteru (následuje jeho pokračování série Návrat na Jupiter )
- Tanec dole
- C/o The Bartons
- Balloon Barnyard
- Mustangs FC
- Wacky World Beaters
- Písně nevinnosti
- MOJE: 24
- Desdemoda
- Černá čarodějnice Bílá čarodějnice
- Casa De Evil
- Itty Bitty Ditties
- Laserový zobák
- Mega kousnutí
- Monster Chef
- Můj zvláštní mazlíček
- Dívka ze zítřka (následovaná pokračováním série Dívka ze zítřka, část II: Konec zítřka )
- Horace v pomalém pohybu
- Mám raketu
- Údolí mezi
- Největší naladění na Zemi
- Hoopla Doopla
- Lah-Lah's Adventures
- Waabiny čas
- Animalia
- Australská pravidla
- Backyard Science (následuje jeho pokračování série WOW! To je úžasné)
- Polní průvodce být 12letou dívkou
- Legrační
- Můj bratr Jack
- Smrtící
- Dogstar
- Boxwars
- Házenkářští hrdinové
- Patřící jazyk
- Papírová letadla
- Velké přání
- Neuvedený
- Kahootz