César Award za nejlepší animovaný film - César Award for Best Animated Film
César Award za nejlepší animovaný film | |
---|---|
Země | Francie |
Předložený | Académie des Arts et Techniques du Cinéma |
Nejprve oceněn | 2011 |
Aktuálně v držení | Josep ( 2021 ) |
webová stránka | academie-cinema |
César Award za nejlepší animovaný film se každoročně uděluje et Techniques Académie des Arts du Cinéma od roku 2011.
Vítězové a nominovaní
2010s
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (y) |
---|---|---|---|
2011 ( 36. ) |
Iluzionista | L'Illusionniste | Sylvain Chomet |
Arthur 3: Válka dvou světů | Arthur et la Guerre des deux mondes | Luc Besson | |
Muž v modrém Gordini | L'Homme à la Gordini | Jean-Christophe Lie | |
Logorama | H5 (François Alaux, Hervé de Crécy, Ludovic Houplain) | ||
Kočka v Paříži | Une vie de chat | Jean-Loup Felicioli a Alain Gagnol | |
2012 ( 37. ) |
Rabínova kočka | Le Chat du rabbin | Joann Sfar a Antoine Delesvaux |
Le Cirque | Nicolas Brault | ||
Myší příběh | La Queue de la souris | Benjamin Renner | |
Monstrum v Paříži | Un monstre à Paris | Bibo Bergeron | |
Obraz | Le Tableau | Jean-François Laguionie | |
2013 ( 38. ) |
Ernest & Celestine | Ernest et Célestine | Benjamin Renner , Vincent Patar a Stéphane Aubier |
Edmond byl osel | Edmond a další | Franck Dion | |
Kirikou a muži a ženy | Kirikou et les hommes et les femmes | Michel Ocelot | |
Ach Willy | Emma de Swaef a Marc Roels | ||
Zarafa | Rémi Bezançon a Jean-Christophe Lie | ||
2014 ( 39. ) |
Loulou, zničitelné tajemství | Éric Omond | |
Moje maminka je v Americe a potkala Buffala Billa | Ma maman est en Amérique, elle a rencontré Buffalo Bill | Marc Boréal a Thibaut Chatel | |
Aya of Yop City | Aya de Yopougon | Marguerite Abouet a Clément Oubrerie | |
2015 ( 40. ) |
Minuscule: Valley of the Lost Ants | Minuscule - La vallée des fourmis perdues | Thomas Szabo a Hélène Giraud |
Píseň moře | Le Chant de la mer | Tomm Moore | |
Jack a srdce s kukačkovými hodinami | Jack et la Mécanique du cœur | Mathias Malzieu a Stéphane Berla | |
2016 ( 41. ) |
|||
Malý princ | Le Petit Prince | Mark Osborne | |
Adama | Simon Rouby | ||
Duben a mimořádný svět | Avril et le monde truqué | Franck Ekinci a Christian Desmares | |
2017 ( 42. ) |
|||
Můj život jako cuketa | Ma vie de Courgette | Claude Barras | |
Dívka bez rukou | La jeune fille bez sítě | Sébastien Laudenbach | |
Červená želva | La tortue rouge | Michaël Dudok de Wit | |
2018 ( 43. ) |
|||
The Big Bad Fox and Other Tales ... | Le Grand méchant renard et autres contes ... | Benjamin Renner a Patrick Imbert | |
Sahara | Pierre Coré | ||
Zombillenium | Zombillénium | Arthur de Pins a Alexis Ducord | |
2019 ( 44. ) |
|||
Dilili v Paříži | Dilili v Paříži | Michel Ocelot | |
Asterix: Tajemství kouzelného lektvaru | Astérix: Le Secret de la Potion Magique | Alexandre Astier a Louis Clichy | |
Pachamama | Pachamama | Juan Antin | |
Vilaine fille | Vilaine fille | Ayce Kartal |
2020
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (y) |
---|---|---|---|
2020 ( 45. ) |
Ztratil jsem své tělo | Sbor J'ai perdu | Jérémy Clapin |
Medvědí slavná invaze na Sicílii | Invaze La Fameuse des ours en Sicile | Lorenzo Mattotti | |
Vlaštovky z Kábulu | Les hirondelles de Kaboul | Zabou Breitman a Eléa Gobé Mévellec | |
2021 (46.) |
Josep | Aurel | |
Calamity, Childhood of Martha Jane Cannary | Calamity, Une Enfance de Martha Jane Cannary | Rémi Chayé | |
Malý upír | Drobný upír | Joann Sfar |
Několik výher/nominací
Vyhrává
Nominace
- Benjamin Renner-3
- Michel Ocelot -2
Viz také
- César Award za nejlepší krátký animovaný film
- Cena Akademie za nejlepší animovaný film
- Cena akademie za nejlepší krátký animovaný film
- Cena BAFTA za nejlepší animovaný film
- Evropská filmová cena za nejlepší hraný animovaný film