Kanada na zimních olympijských hrách 2010 - Canada at the 2010 Winter Olympics
Kanada na zimních olympijských hrách 2010 | |
---|---|
Kód IOC | UMĚT |
NOC | Kanadský olympijský výbor |
webová stránka |
www |
ve Vancouveru | |
Konkurenti | 206 z 15 sportů |
Vlajkonoši |
Clara Hughes (slavnostní zahájení) Joannie Rochette (závěrečný ceremoniál) |
Medaile na 1. místě |
|
Vystoupení na zimních olympijských hrách ( přehled ) | |
Kanada hostila zimní olympijské hry 2010 ve Vancouveru v Britské Kolumbii a zúčastnila se jich . Kanada dříve hostila letní olympijské hry 1976 v Montrealu a zimní olympijské hry 1988 v Calgary . Kanada vyslala tým 206 sportovců (116 mužů, 90 žen), včetně účastníků všech 15 sportů, a skončila se 14 zlatými medailemi a 26 celkem (pořadí 1. a 3. v uvedeném pořadí), čímž překonala svůj předchozí nejlepší medailový výkon v zimě 2006 Olympiáda . 14 zlatých medailí také vytvořilo historický rekord pro většinu zlatých medailí na jediné zimní olympiádě, což je o jeden více než předchozí rekord 13 stanovený bývalým Sovětským svazem v roce 1976 a Norskem v roce 2002 . Kanada byla prvním hostitelským národem, který vyhrál zlatou medaili na zimních olympijských hrách od Norska na zimních olympijských hrách 1952 .
Brian McKeever se stal prvním kanadským sportovcem, který byl jmenován jak do paralympijských, tak do olympijských týmů, přestože na olympijských hrách nesoutěžil.
Medailisté
Příprava
V květnu 2009 byl v kanadském parlamentu bez odporu návrh kanadského olympijského týmu na nošení tulení kůže na uniformách. Návrh zněl: „Podle názoru sněmovny by vláda měla využít příležitosti, kterou olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010 poskytly na propagaci produktů z tuleňů, zejména studiem možnosti použití těchto produktů při výrobě kanadských olympijských her. oblečení." Návrh navrhl Raynald Blais z Bloc Québécois na protest proti schválení návrhu zákona o zákazu dovozu produktů z tuleňů Evropským parlamentem . Výkonný ředitel Kanadského olympijského výboru Chris Rudge tuto myšlenku rychle zavrhl slovy: „Bylo by to pro nás nevhodné a myslím si, že by nebylo vhodné používat sportovce jako hlas pro problémy, které se týkají jiných prvků naší společnosti.“
Vlastníte program Podium
Poté, co kanadští sportovci nezískali zlatou medaili na olympijských hrách 1976 nebo 1988, z nichž Kanada byla hostitelem, se Kanadský olympijský výbor zavázal, že z Kanady udělá v roce 2010 zemi s nejvyšším ziskem medaile. Zahájili program Vlastní pódium a kanadskou vládu investoval $ 120 milionu do programu.
Kontroverze hokejové uniformy
Od roku 1994 nosí kanadští hokejoví reprezentanti uniformy s logem Hockey Canada , řídícího orgánu tohoto sportu v Kanadě. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) neumožňuje použití Národní federace loga, ale ne přísně prosazovat pravidlem až do 2008 olympijských her léta . Kanadské hokejové týmy používaly logo Hockey Canada na zimních olympijských hrách 1998 , 2002 a 2006 , protože MOV povoluje výjimku, pokud to schválí národní olympijský výbor národa . Olympijský výbor Canadian (COC), rozhodl se podpořit výjimku. Chris Rudge, generální ředitel COC, řekl: „[Hockey Canada] je nespokojenost v tom, že nepůjdeme o tu míli dál, abychom pro ně […] udělali výjimku ... ale není to náš boj, je to pravidlo MOV, a Hockey Canada věděla, že to přijde. [...] Před dvěma lety jsme dostali směrnice o letních uniformách a pak jsme to sdíleli se zimními sporty. Řekli jsme jim, že v té době nemáme směrnice pro zimní sporty. "Ale museli vědět, že to přijde. ... Dali jsme jim vědět, že to bude těžší problém než dříve." Vedoucí pracovníci hokejové Kanady, kteří se obávali, že prodejem oblečení přijdou o peníze, proti rozhodnutí neúspěšně protestovali. Bob Nicholson , prezident hokejové Kanady, řekl: „COC má vést Kanadu na olympijské hry a doufejme, že to není způsob, jakým nás COC povede v příštích 13 měsících. [...] Jen si přeji, aby oni podpoří nás na úrovni MOV a oni to neudělali a já ten typ spoluhráče nemám rád. “ Nový design byl odhalen 17. srpna 2009. Podle Nicholsona budou nové dresy použity pouze na turnaji 2010 a starou verzi budou hráči používat na dalších mezinárodních turnajích.
alpské lyžování
Kanadský tým alpského lyžování má zaručeno 14 sportovců, což je pokles z původních 22 (maximální počet, který může NOC přihlásit). Mezinárodní lyžařská federace (FIS), oznámila, že počet celkových alpských lyžařů by byla omezena na 320, a že některé z garantovaných míst by jít do menších národů, takže tam bude více mezinárodní pole. Kanadě bylo původně zaručeno 14 lyžařů, ačkoli počet byl později zvýšen na 18, a přesto může vstoupit do plného týmu 22, pokud ostatní sportovci splňují kvalifikační standardy. Gary Allan , prezident Alpine Canada , se domníval, že by Kanadě mělo být povoleno 22, a tvrdil, že lepší bude televizní pokrytí a příjem davu. Kanadě byl povolen tým 19 lyžařů, což bylo oznámeno 27. ledna 2010. Tento počet byl později zvýšen na 22, když jiné země nebyly schopny naplnit své kvóty.
Před vyhlášením týmu bylo několik sportovců považovaných za uchazeče o medaile zraněno natolik vážně, že by se nedostali na olympiádu, včetně mistra světa ve sjezdu z roku 2009 Johna Kucera , Kelly VanderBeek , François Bourque a Jean-Philippe Roy .
- Muži
Sportovec | událost | Spustit 1 (DH) | Běh 2 (Sl) | Konečný/celkový | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Diff | Hodnost | Čas | Diff | Hodnost | Čas | Diff | Hodnost | ||
Patrick Biggs | Obří slalom | 1: 21,71 | +4,44 | 44 | 1: 23,12 | +2,97 | 32 | 2: 44,83 | +7,00 | 35 |
Julien Cousineau | Slalom | 49,59 | +1,80 | 19 | 51,07 | +0,34 | 2 | 1: 40,66 | +1,34 | 8 |
Robbie Dixon | Super-G | DNF | ||||||||
Sjezd | DNF | |||||||||
Obří slalom | 1: 19,20 | +1,93 | 28 | 1: 21,78 | +1,63 | 22 | 2: 40,98 | +3,15 | 24 | |
Jeffrey Frisch | ||||||||||
Erik Guay | Super-G | 1: 30,68 | +0,34 | 5 | ||||||
Sjezd | 1: 54,64 | +0,33 | 5 | |||||||
Obří slalom | 1: 19,38 | +2,11 | 29 | 1: 20,55 | +0,10 | 2 | 2: 39,63 | +1,80 | 16 | |
Louis-Pierre Hélie | Super kombinované | 1: 56,58 | +3,43 | 31 | 55,00 | +4,24 | 30 | 2: 51,58 | +6,66 | 30 |
Jan Hudec | Super-G | 1: 32,09 | +1,75 | T23 | ||||||
Sjezd | 1: 56,19 | +1,88 | 25 | |||||||
Michael Janyk | Super kombinované | 1: 59,75 | +6,60 | 43 | 55,00 | +4,24 | 30 | 2: 51,58 | +6,66 | 30 |
Slalom | 49,18 | +1,39 | 11 | 51,91 | +1,18 | 11 | 1: 41,09 | +1,77 | 13 | |
Tyler Nella | Super kombinované | 1: 56,60 | +3,45 | 32 | 56,05 | +5,29 | 33 | 2: 52,65 | +7,73 | 32 |
Manuel Osborne-Paradis | Super-G | DNF | ||||||||
Sjezd | 1: 55,44 | +1,13 | 17 | |||||||
Ryan Semple | Super kombinované | 1: 56,13 | +2,98 | 26 | 52,13 | +1,37 | 16 | 2: 48,26 | +3,34 | 15 |
Brad Spence | Obří slalom | 1: 20,61 | +3,34 | 37 | 1: 25,63 | +5,48 | 47 | 2: 46,24 | +8,41 | 42 |
Slalom | DNF | Nepostoupil | ||||||||
Trevor White | Slalom | 49,53 | +1,74 | 17 | 57,64 | +6,91 | 37 | 1: 47,17 | +7,85 | 31 |
- Ženy
Sportovec | událost | Spustit 1 (DH) | Běh 2 (Sl) | Konečný/celkový | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Diff | Hodnost | Čas | Diff | Hodnost | Čas | Diff | Hodnost | ||
Brigitte Actonová | Slalom | 52.11 | +1,36 | 11 | 53,82 | +1,90 | 21 | 1: 45,93 | +3.04 | 17 |
Emily Brydon | Sjezd | 1: 47,88 | +3,69 | 16 | ||||||
Super kombinované | 1: 26,49 | +2,33 | 15 | 46,27 | +2,58 | 17 | 2: 12,76 | +3,62 | 14 | |
Super-G | DNF | |||||||||
Marie-Michèle Gagnon | Slalom | 55,64 | +4,89 | 42 | 53,87 | +1,95 | 23 | 1: 49,51 | +6,62 | 31 |
Obří slalom | 1: 17,41 | +2,29 | 23 | 1: 11,48 | +0,33 | 5 | 2: 28,89 | +1,78 | 21 | |
Anna Goodmanová | Slalom | 53.01 | +2,26 | 22 | 53,03 | +1.11 | 11 | 1: 46,04 | +3,15 | 19 |
Britt Janyk | Sjezd | 1: 46,21 | +2,02 | 6 | ||||||
Super-G | 1: 22,89 | +2,75 | 17 | |||||||
Obří slalom | 1: 18,13 | +3,01 | 29 | 1: 11,66 | +0,51 | 8 | 2: 29,79 | +2,68 | 25 | |
Erin Mielzynski | Slalom | 52,60 | +1,85 | 19 | 53,49 | +1,57 | 18 | 1: 46,09 | +3,20 | 20 |
Marie-Pier Préfontaine | Obří slalom | 1: 18,01 | +2,89 | 27 | 1: 12,50 | +1,35 | 23 | 2: 30,51 | +3,40 | 29 |
Shona Rubens | Sjezd | 1: 48,53 | +4,34 | 21 | ||||||
Super kombinované | 1: 26,90 | +2,74 | 17 | 45,68 | +1,99 | 13 | 2: 12,58 | +3,44 | 12 | |
Super-G | DNF | |||||||||
Obří slalom | 1: 17,38 | +2,26 | 22 | 1: 12,87 | +1,72 | 26 | 2: 30,25 | +3,14 | 28 | |
Georgia Simmerling | Sjezd | DNS | ||||||||
Super kombinované | DNS | |||||||||
Super-G | 1: 25,21 | +5,07 | 27 |
Biatlon
Kanada poslala do Vancouveru osm biatlonistů. Kanada měla čtyři individuální vstupy na akce žen, ale pouze jeden jednotlivý vstup na akce mužů. Jako hostitelská země však Kanadě bylo povoleno vyslat mužský štafetový tým. Mužský tým tvořili Jean Philippe Leguellec , Marc-André Bédard , Brendan Green a Robin Clegg . Ženský tým mezitím tvořily Zina Kocher , Megan Imrie , Megan Tandy a Rosanna Crawford .
Sportovec | událost | Finále | ||
---|---|---|---|---|
Čas | Slečny | Hodnost | ||
Jean Philippe Leguellec | Mužský jedinec | 50: 47,1 | 2 | 13 |
Pánský sprint | 24: 57,6 | 2 | 6 | |
Pronásledování mužů | 34: 51,9 | 2 | 11 | |
Hromadný start mužů | 39: 18,5 | 7 | 30 | |
Robin Clegg Marc-André Bédard Brendan Green Jean-Philippe Leguellec |
Pánské štafety | 1: 24: 50,7 | 0+7 | 10 |
Rosanna Crawfordová | Ženský jedinec | 49: 22,1 | 4 | 76 |
Dámský sprint | 23: 04,6 | 0 | 72 | |
Megan Imrie | Ženský jedinec | 47: 05,8 | 4 | 62 |
Dámský sprint | 23: 17,0 | 3 | 76 | |
Zina Kocher | Ženský jedinec | 48: 19,3 | 6 | 72 |
Dámský sprint | 22: 35,8 | 3 | 65 | |
Megan Tandy | Ženský jedinec | 46: 04,3 | 3 | 50 |
Dámský sprint | 22: 07,7 | 0 | 46 | |
Pronásledování žen | 34: 02,2 | 1 | 36 | |
Megan Imrie Zina Kocher Rosanna Crawford Megan Tandy |
Dámská štafeta | 1: 14: 25,5 | 1+12 | 15 |
Bobová dráha
Jako hostitelská země měla Kanada zaručený vstup na všechny tři akce (dva muži, dvě ženy a čtyři muži). Kanadský tým plných 12 sportovců byl vyhlášen 27. ledna 2010.
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Pierre Lueders Jesse Lumsden |
Dvoučlenný | 51,94 | 7 | 52.12 | 5 | 51,87 | 4 | 51,94 | 5 | 3: 27,87 | 5 |
Lyndon Rush Lascelles Brown |
Dvoučlenný | 51,67 | 3 | 54,70 | 23 | 51,93 | 6 | 52,16 | 8 | 3: 30,46 | 15 |
Kaillie Humphries Heather Moyse |
Dvě ženy | 53,19 | 1 | 53.01 | 1 | 52,85 | 1 | 53,23 | 2 | 3: 32,28 | |
Helen Upperton Shelley-Ann Brown |
Dvě ženy | 53,50 | 5 | 53.12 | 3 | 53,34 | 3 | 53,17 | 1 | 3: 33,13 | |
Lyndon Rush Lascelles Brown Chris Le Bihan David Bissett |
Čtyřčlen | 51.12 | 2 | 51,03 | 2 | 51,24 | 2 | 51,46 | 2 | 3: 24,85 | |
Pierre Lueders Justin Kripps Jesse Lumsden Neville Wright |
Čtyřčlen | 51,27 | 6 | 51,29 | 6 | 51,50 | 5 | 51,54 | 4 | 3: 25,60 | 5 |
Běh na lyžích
Tým 11 sportovců byl vyhlášen 22. ledna 2010. Tým tvořili Ivan Babikov , George Gray , Alex Harvey , Devon Kershaw , Stefan Kuhn , Brian McKeever , zlatá medailistka Chandra Crawford , Daria Gaiazova , Perianne Jones , stříbrná medailistka 2006 Sara Renner a Madeleine Williams . Právně nevidomý Brian McKeever soutěžil na zimní paralympiádě 2002 a 2006 v běhu na lyžích i v biatlonu. Získal čtyři zlaté medaile (dvě na každých hrách) v běhu na lyžích a také stříbro a bronz v biatlonu. Po účasti na paralympiádě by byl prvním sportovcem v olympijské historii, který kdy soutěžil na zimních olympijských hrách. 27. ledna 2010 byli vyhlášeni další čtyři běžci na lyžích : Drew Goldsack , Brent McMurtry , Gordon Jewett a Brittany Webster .
- Muži
Sportovec | událost | Kvalifikace | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Ivan Babikov | 15 km volný způsob | 34: 30,0 | 8 | ||||||
30 km pronásledování | 1: 15: 20,5 | 5 | |||||||
50 km klasicky | 2: 10: 50,2 | 33 | |||||||
Drew Goldsack | Sprint | 3: 44,28 | 40 | Nekvalifikoval se | 40 | ||||
George Gray | 15 km volný způsob | 35: 13,0 | 29 | ||||||
30 km pronásledování | 1: 15: 32,0 | 8 | |||||||
50 km klasicky | 2: 06: 18,1 | 18 | |||||||
Alex Harvey | 15 km volný způsob | 34: 55,6 | 21 | ||||||
30 km pronásledování | 1: 15: 43,0 | 9 | |||||||
50 km klasicky | 2: 10: 49,9 | 32 | |||||||
Gordon Jewett | 15 km volný způsob | 36: 17,9 | 52 | ||||||
Devon Kershaw | Sprint | 3: 40,50 | 24 Q | 3: 39,9 | 5 | Nekvalifikoval se | 23 | ||
30 km pronásledování | 1: 16: 23,6 | 16 | |||||||
50 km klasicky | 2: 05: 37,1 | 5 | |||||||
Stefan Kuhn | Sprint | 3: 38,35 | 10 Q | 3: 37,4 | 3 | Nekvalifikoval se | 15 | ||
Brian McKeever | |||||||||
Brent McMurtry | Sprint | 3: 45,02 | 41 | Nekvalifikoval se | 41 | ||||
Devon Kershaw , Alex Harvey |
Týmový sprint | 18: 49,2 | 4 LL | 19: 07,3 | 4 | ||||
Devon Kershaw , Alex Harvey , Ivan Babikov , George Gray |
Štafeta 4 x 10 km | 1: 47: 03,2 | 7 |
- Ženy
Sportovec | událost | Kvalifikace | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Chandra Crawford | Sprint | 3: 47,25 | 18 Q | 3: 50,0 | 6 | Nekvalifikoval se | 26 | ||
Daria Gaiazová | Sprint | 3: 46,97 | 17 Q | 3: 44,4 | 5 | Nekvalifikoval se | 22 | ||
15 km pronásledování | 44: 35,9 | 47 | |||||||
Perianne Jonesová | Sprint | 3: 54,27 | 41 | Nekvalifikoval se | 41 | ||||
15 km pronásledování | 45: 48,7 | 57 | |||||||
Sara Rennerová | Sprint | 3: 51,79 | 34 | Nekvalifikoval se | 34 | ||||
15 km pronásledování | 41: 37,9 | 10 | |||||||
30 km klasicky | 1: 34: 04.2 | 16 | |||||||
Brittany Webster | |||||||||
Madeleine Williams | 10 km volný způsob | 27: 43,6 | 51 | ||||||
15 km pronásledování | 44: 11,2 | 41 | |||||||
30 km klasicky | 1: 42: 33,7 | 46 | |||||||
Daria Gaiazova , Sara Renner |
Týmový sprint | 18: 54,9 | 4 LL | 18: 51,8 | 7 | ||||
Daria Gaiazova , Perianne Jones , Chandra Crawford , Madeleine Williams |
Štafeta 4 x 5 km | 1: 00: 05.0 | 15 |
Curling
Kanada kvalifikovala tým mužů i žen. O zástupcích bylo rozhodnuto v roce 2009 v kanadském olympijském curlingu , který se konal 6. – 13. Prosince 2009 v Edmontonu . Brad Gushue a jeho tým, zlatí medailisté z mužského turnaje v roce 2006, se nemohli kvalifikovat do zkoušek a nedostali šanci obhájit zlatou medaili. V mužském turnaji reprezentoval Kanadu tým Kevin Martin , John Morris , Marc Kennedy a Ben Hebert . Pro Martina, který na Zimních olympijských hrách 2002 získal stříbrnou medaili, to byl druhý olympijský turnaj . Turnaje žen se zúčastnil tým Cheryl Bernard , Susan O'Connor , Carolyn Darbyshire a Cori Bartel .
- souhrn
tým | událost | Skupinová fáze | Tiebreaker | Semifinále | Finále / BM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Hodnost | Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Hodnost | ||
Ben Hebert Marc Kennedy Kevin Martin John Morris Adam Enright |
Turnaj mužů |
NOR W 7–6 |
GER W 9–4 |
SWE W 7–3 |
FRA Ž 12–5 |
DEN W 10–3 |
GBR W 7–6 |
SUI W 6–4 |
USA Ž 7–2 |
CHN Ž 10–3 |
1 Q | SBOHEM |
SWE W 6–3 |
NOR W 6–3 |
|
Cori Bartel Cheryl Bernard Carolyn Darbyshire Susan O'Connor Kristie Moore |
Turnaj žen |
SUI W 5–4 |
JPN W 7–6 |
GER W 6–5 |
DEN W 5–4 |
USA Ž 9–2 |
CHN L 5–6 |
SWE W 6–2 |
GBR W 6–5 |
RUS Ž 7–3 |
1 Q | N/A |
SUI W 6–5 |
SWE L 6–7 |
Turnaj mužů
- Pořadí
Konečné pořadí každý s každým
Klíč | |
---|---|
Týmy do play -off | |
Týmy do tiebreaker |
Přeskočit | W | L | PF | PA | Konce vyhrály |
Konce ztraceny |
Prázdné konce |
Ukradené konce |
Výstřel % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kevin Martin | 9 | 0 | 75 | 36 | 36 | 28 | 14 | 2 | 85% |
Norsko | Thomas Ulsrud | 7 | 2 | 64 | 43 | 40 | 32 | 15 | 7 | 84% |
Švýcarsko | Ralph Stöckli | 6 | 3 | 53 | 45 | 35 | 33 | 20 | 8 | 81% |
Švédsko | Niklas Edin | 5 | 4 | 50 | 52 | 34 | 36 | 20 | 6 | 82% |
Velká Británie | David Murdoch | 5 | 4 | 57 | 44 | 35 | 29 | 20 | 9 | 81% |
Německo | Andy Kapp | 4 | 5 | 48 | 60 | 35 | 38 | 11 | 9 | 75% |
Francie | Thomas Dufour | 3 | 6 | 31 | 58 | 22 | 34 | 16 | 7 | 73% |
Čína | Wang Fengchun | 2 | 7 | 52 | 60 | 37 | 37 | 9 | 7 | 77% |
Dánsko | Ulrik Schmidt | 2 | 7 | 40 | 57 | 31 | 29 | 12 | 6 | 78% |
Spojené státy | John Shuster | 2 | 7 | 43 | 59 | 32 | 41 | 18 | 9 | 76% |
- Round-robin
Kanada měla sbohem v remízách 3, 7 a 11.
Úterý, 16. února, 09:00
Úterý, 16. února, 19:00
Čtvrtek 18. února, 09:00
Čtvrtek 18. února, 19:00
Pátek 19. února, 14:00
|
Sobota 20. února, 19:00
Neděle 21. února, 14:00
Pondělí, 22. února, 09:00
Úterý, 23. února, 14:00
|
- Semifinále
Čtvrtek, 25. února, 14:00
List B. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Finále |
Švédsko ( Edin ) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 3 |
Kanada ( Martin ) | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 6 |
- Hra o zlatou medaili
Sobota 27. února, 15:00
Prostěradlo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Finále |
Kanada ( Martin ) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 |
Norsko ( Ulsrud ) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
Turnaj žen
- Pořadí
Konečné pořadí každý s každým
Klíč | |
---|---|
Týmy do play -off |
Přeskočit | W | L | PF | PA | Konce vyhrály |
Konce ztraceny |
Prázdné konce |
Ukradené konce |
Výstřel % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Cheryl Bernard | 8 | 1 | 56 | 37 | 40 | 29 | 20 | 13 | 81% |
Švédsko | Anette Norberg | 7 | 2 | 56 | 52 | 36 | 36 | 13 | 5 | 79% |
Čína | Wang Bingyu | 6 | 3 | 61 | 47 | 39 | 37 | 12 | 7 | 74% |
Švýcarsko | Mirjam Ott | 6 | 3 | 67 | 48 | 40 | 36 | 7 | 12 | 76% |
Dánsko | Angelina Jensen | 4 | 5 | 49 | 61 | 31 | 40 | 15 | 5 | 74% |
Německo | Andrea Schöpp | 3 | 6 | 52 | 56 | 35 | 40 | 15 | 4 | 75% |
Velká Británie | Eve Muirhead | 3 | 6 | 54 | 59 | 36 | 41 | 11 | 10 | 75% |
Japonsko | Moe Meguro | 3 | 6 | 64 | 70 | 36 | 37 | 13 | 5 | 73% |
Rusko | Liudmila Privivkova | 3 | 6 | 53 | 60 | 36 | 40 | 14 | 13 | 77% |
Spojené státy | Debbie McCormick | 2 | 7 | 43 | 65 | 36 | 36 | 12 | 12 | 77% |
- Round-robin
Kanada měla sbohem v remízách 3, 5 a 7.
Úterý 16. února, 14:00
Středa 17. února, 09:00
Čtvrtek 18. února, 14:00
Pátek 19. února, 19:00
Neděle, 21. února, 09:00
|
Neděle, 21. února, 19:00
Pondělí, 22. února, 14:00
Úterý, 23. února, 09:00
Úterý, 23. února, 19:00
|
- Semifinále
Čtvrtek, 25. února, 09:00
Prostěradlo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Finále |
Kanada ( Bernard ) | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Švýcarsko ( Ott ) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 |
- Hra o zlatou medaili
Pátek 26. února, 15:00
List C. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Finále |
Kanada ( Bernard ) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
Švédsko ( Norberg ) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 |
Freestyle lyžování
Dne 18. ledna 2010 byl vyhlášen tým plných 18 sportovců ve freestylovém lyžování. Dave Duncan byl původně jmenován do mužského skicrossového týmu, ale během tréninku na olympiádě si zlomil klíční kost a nemohl soutěžit. Jeho náhradou byl jmenován Brady Leman . Leman však zhoršil zlomeninu holenní kosti, kterou utrpěl v roce 2009, a také nesoutěžil. Oba je nahradil Davey Barr .
- Mogulové a antény
Sportovec | událost | Kvalifikační | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Kyle Nissen | Pánské antény | 233,71 | 9 Q | 239,31 | 5 |
Steve Omischl | Pánské antény | 233,88 | 8 Q | 233,66 | 8 |
Warren Shouldice | Pánské antény | 235,93 | 6 Q | 223,30 | 10 |
Alexandre Bilodeau | Pánští magnáti | 25,48 | 2 Q | 26,75 | |
Vincent Markýz | Pánští magnáti | 23,71 | 13 Q | 25,88 | 4 |
Pierre-Alexandre Rousseau | Pánští magnáti | 24,36 | 7 Q | 25,83 | 5 |
Maxime Gingras | Pánští magnáti | 24,37 | 6 Q | 24.13 | 10 |
Veronika Bauer | Dámské antény | 160,46 | 15 | DNQ | 15 |
Jennifer Heil | Dámské magnáty | 25,50 | 2 Q | 25,69 | |
Kristi Richardsová | Dámské magnáty | 24,63 | 4 Q | 4,36 | 20 |
Chloé Dufour-Lapointe | Dámské magnáty | 23,74 | 9 Q | 23,87 | 5 |
- Lyžařský kříž
Sportovec | událost | Kvalifikační | 1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Pozice | Pozice | Pozice | Pozice | Hodnost | ||
Davey Barr | Pánský lyžařský kříž | 1: 14,98 | 25 Q | 2 Q | 2 Q | 3 |
Malé finále 2 |
6 |
Christopher Del Bosco | Pánský lyžařský kříž | 1: 12,89 | 2 Q | 1 Q | 1 Q | 2 Q | 4 | 4 |
Stanley Hayer | Pánský lyžařský kříž | 1: 13,74 | 10 Q | 2 Q | 4 | DNQ | 10 | |
Ashleigh McIvor | Dámský lyžařský kříž | 1: 17,17 | 2 Q | 1 Q | 1 Q | 2 Q | 1 | |
Julia Murrayová | Dámský lyžařský kříž | 1: 19,54 | 14 Q | 2 Q | 4 | DNQ | 12 | |
Danielle Poleschuk | Dámský lyžařský kříž | 1: 19,02 | 10 Q | 3 | DNQ | 19 | ||
Kelsey Serwa | Dámský lyžařský kříž | 1: 17,94 | 4 Q | 1 Q | 1 Q | 3 |
Malé finále 1 |
5 |
Krasobruslení
Kanada kvalifikovala dva sportovce nebo páry v každé ze čtyř akcí pro celkem 12 sportovců. O účastnících bylo rozhodnuto na Kanadském mistrovství v krasobruslení 2010 .
Sportovci | událost | CD | SP / OD | FS / FD | Celkový | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Patrick Chan | pánské |
|
|
|
|
|
|
||
Vaughn Chipeur | pánské |
|
|
|
|
|
|
||
Joannie Rochette | Dámy' |
|
|
|
|
|
|
||
Cynthia Phaneuf | Dámy' |
|
|
|
|
|
|
||
Jessica Dubé a Bryce Davison | Páry |
|
|
|
|
|
|
||
Anabelle Langlois a Cody Hay | Páry |
|
|
|
|
|
|
||
Tessa Virtue a Scott Moir | Ledový tanec |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanessa Crone a Paul Poirier | Ledový tanec |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lední hokej
Národní týmy koordinuje Hockey Canada a hráče vybírá vedení týmu. Mužské i ženské národní týmy se kvalifikovaly na zimní olympijské hry 2010.
Když byl Vancouver domovem Canucks , zimní olympijské hry 2010 byly první, které se konaly na trhu NHL, protože liga začala umožňovat svým hráčům soutěžit v hrách v roce 1998 v japonském Naganu .
Turnaj mužů
Skupina asi 45 hráčů byla pozvána na orientační tábor v srpnu 2009 (i když hráči, kteří nebyli pozváni, mohli být také jmenováni do týmu) a konečná 23členná soupiska byla vyhlášena 30. prosince 2009. Tým trénoval Mike Babcock a zahrnuty asistenti trenérů Ken Hitchcock , Lindy Ruff a Jacques Lemaire .
- Seznam
Následuje kanadská soupiska mužského hokejového turnaje zimních olympijských her 2010.
Ne. | Poz. | název | Výška | Hmotnost | Datum narození | Rodiště | Tým 2009–10 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
30 | G | Martin Brodeur | 188 cm (6 ft 2 v) | 98 kg (216 liber) | 06.05.1972 | Montreal, QC | New Jersey Devils ( NHL ) |
29 | G | Marc-André Fleury | 188 cm (6 ft 2 v) | 82 kg (181 liber) | 28. listopadu 1984 | Sorel-Tracy, QC | Pittsburgh Penguins ( NHL ) |
1 | G | Roberto Luongo | 191 cm (6 ft 3 v) | 93 kg (205 liber) | 04.04.1979 | Montreal, QC | Vancouver Canucks ( NHL ) |
22 | D | Dan Boyle | 180 cm (5 ft 11 v) | 86 kg (190 liber) | 12. července 1976 | Ottawa, ON | San Jose Sharks ( NHL ) |
8 | D | Drew Doughty | 185 cm (6 ft 1 v) | 92 kg (203 liber) | 08.12.1989 | Londýn, ON | Los Angeles Kings ( NHL ) |
2 | D | Duncan Keith | 183 cm (6 ft 0 v) | 85 kg (187 liber) | 16.července 1983 | Winnipeg, MB | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
27 | D | Scott Niedermayer -C | 185 cm (6 ft 1 v) | 91 kg (201 liber) | 31. srpna 1973 | Cranbrook, BC | Anaheim Ducks ( NHL ) |
20 | D | Chris Pronger -A | 198 cm (6 ft 6 v) | 101 kg (223 liber) | 10.10.1974 | Dryden, ON | Philadelphia Flyers ( NHL ) |
7 | D | Brent Seabrook | 191 cm (6 ft 3 v) | 100 kg (220 liber) | 20. dubna 1985 | Richmond, BC | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
6 | D | Shea Weber | 193 cm (6 ft 4 v) | 103 kg (227 liber) | 14.srpna 1985 | Sicamous, BC | Nashville Predators ( NHL ) |
37 | F | Patrice Bergeron | 188 cm (6 ft 2 v) | 88 kg (194 liber) | 24. července 1985 | L'Ancienne-Lorette, QC | Boston Bruins ( NHL ) |
87 | F | Sidney Crosby -A. | 180 cm (5 ft 11 v) | 90 kg (200 liber) | 7. srpna 1987 | Cole Harbour, NS | Pittsburgh Penguins ( NHL ) |
51 | F | Ryan Getzlaf | 193 cm (6 ft 4 v) | 100 kg (220 liber) | 10.05.1985 | Regina, SK | Anaheim Ducks ( NHL ) |
15 | F | Dany Heatley | 191 cm (6 ft 3 v) | 100 kg (220 liber) | 21. ledna 1981 | Freiburg im Breisgau , Západní Německo | San Jose Sharks ( NHL ) |
12 | F | Jarome Iginla -A. | 185 cm (6 ft 1 v) | 95 kg (209 liber) | 1. července 1977 | Edmonton, AB | Calgary Flames ( NHL ) |
11 | F | Patrick Marleau | 188 cm (6 ft 2 v) | 100 kg (220 liber) | 15. září 1979 | Swift Current, SK | San Jose Sharks ( NHL ) |
10 | F | Brenden Morrow | 180 cm (5 ft 11 v) | 95 kg (209 liber) | 16. ledna 1979 | Carlyle, SK | Dallas Stars ( NHL ) |
61 | F | Rick Nash | 193 cm (6 ft 4 v) | 99 kg (218 liber) | 16. června 1984 | Brampton, ON | Columbus Blue Jackets ( NHL ) |
18 | F | Mike Richards | 180 cm (5 ft 11 v) | 91 kg (201 liber) | 11.02.1985 | Kenora, ON | Philadelphia Flyers ( NHL ) |
24 | F | Corey Perry | 191 cm (6 ft 3 v) | 95 kg (209 liber) | 16. května 1985 | Peterborough, ON | Anaheim Ducks ( NHL ) |
21 | F | Eric Staal | 193 cm (6 ft 4 v) | 93 kg (205 liber) | 29. října 1984 | Thunder Bay, ON | Carolina Hurricanes ( NHL ) |
19 | F | Joe Thornton | 193 cm (6 ft 4 v) | 107 kg (236 liber) | 2. července 1979 | Londýn, ON | San Jose Sharks ( NHL ) |
16 | F | Jonathan Toews | 188 cm (6 ft 2 v) | 96 kg (212 liber) | 29. dubna 1988 | Winnipeg, MB | Chicago Blackhawks ( NHL ) |
Obránci Jay Bouwmeester a Stéphane Robidas , útočníci Jeff Carter , Steven Stamkos a Martin St. Louis a brankář Chris Mason byli vybráni jako rezervy pro případ zranění během turnaje.
Skupinová hra
Kanada hrála ve skupině A.
- Round-robin
Všechny časy jsou místní ( UTC-8 ).
16. února 2010 16:30 |
Kanada |
8–0 (0–0, 3–0, 5–0) |
Norsko |
Canada Hockey Place , Vancouver Účast: 16 652 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roberto Luongo | Brankáři | Pål Grotnes (out 44:29) / André Lysenstøen (in 44:29) |
Rozhodčí: Jyri Rönn Chris Rooney Linesmen : Stefan Fonselius Tim Nowak |
|||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
10 min | Pokuty | 12 min | ||||||||||||||||||||||||
42 | Střely | 15 |
18. února 2010 16:30 |
Švýcarsko |
2–3 ( SO ) (0–1, 2–1, 0–0, 0–0, 0–1) |
Kanada |
Canada Hockey Place , Vancouver Účast: 17 019 |
Reference hry | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonas Hiller | Brankáři | Martin Brodeur |
Rozhodčí: Dennis LaRue Marcus Vinnerborg Čároví: Peter Feola Tim Nowak |
|||||||||||
| ||||||||||||||
H. Domenichelli R. Lemm R. Wick M. Plüss |
Rozstřel |
S. Crosby J. Toews R. Getzlaf S. Crosby |
||||||||||||
14 min | Pokuty | 2 min | ||||||||||||
23 | Střely | 47 |
21. února 2010
16:40 |
Kanada |
3–5 (1–2, 1–1, 1–2) |
Spojené státy |
Canada Hockey Place , Vancouver Návštěvnost: 16 910 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Martin Brodeur | Brankáři | Ryan Miller |
Rozhodčí: Chris Rooney Brad Watson Linesmen : Thor Nelson Jay Sharrers |
|||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
8 min | Pokuty | 6 min | ||||||||||||||||||||||||
45 | Střely | 23 |
- Pořadí
GP | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spojené státy | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 14 | 5 | +9 | 9 |
Kanada | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 14 | 7 | +7 | 5 |
Švýcarsko | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 8 | 10 | −2 | 3 |
Norsko | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 5 | 19 | −14 | 1 |
Závěrečná kola
- Kvalifikační play -off
23. února 2010 16:30 |
Kanada |
8–2 (1–0, 3–1, 4–1) |
Německo |
Canada Hockey Place , Vancouver Účast: 17 723 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roberto Luongo | Brankáři | Thomas Greiss |
Rozhodčí: Jyri Rönn Chris Rooney Linesmen : Stefan Fonselius Brian Murphy |
|||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 min | Pokuty | 4 min | ||||||||||||||||||||||||||||||
39 | Střely | 23 |
- Čtvrtfinále
24. února 2010 16:30 |
Rusko |
3–7 (1–4, 2–3, 0–0) |
Kanada |
Canada Hockey Place , Vancouver Účast: 17 740 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Evgeni Nabokov (mimo 24:07) / Ilya Bryzgalov (za 24:07) | Brankáři | Roberto Luongo |
Rozhodčí: Dennis LaRue Marcus Vinnerborg Linesmen : Thor Nelson Milan Novak |
|||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
10 min | Pokuty | 10 min | ||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Střely | 42 |
- Semifinále
26. února 2010 18:30 |
Kanada |
3–2 (2–0, 1–0, 0–2) |
Slovensko |
Canada Hockey Place , Vancouver Účast: 17 799 |
Reference hry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Roberto Luongo | Brankáři | Jaroslav Halák |
Rozhodčí: Dennis LaRue Jyri Rönn Linesmen : Stefan Fonselius Thor Nelson |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 min | Pokuty | 4 min | |||||||||||||||
28 | Střely | 21 |
- Hra o zlatou medaili
28. února 2010
12:15 |
Spojené státy |
2–3 ( OT ) (0–1, 1–1, 1–0, 0–1) |
Kanada |
Canada Hockey Place , Vancouver Účast: 17 748 |
Reference hry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ryan Miller | Brankáři | Roberto Luongo |
Rozhodčí: Bill McCreary Dan O'Halloran Linesmen : Stefan Fonselius Jean Morin |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 min | Pokuty | 4 min | |||||||||||||||
36 | Střely | 39 |
Turnaj žen
V březnu 2009 národní tým jmenoval 22 hráčů do týmu mistrovství světa 2009 a také čtyři další hráče, kteří by v roce 2009 nekonkurovali, ale mohli by být potenciálně zařazeni na olympijskou soupisku. Konečný soupis 21 hráčů byl vyhlášen 21. prosince 2009. Brianne Jenner, Jocelyne Larocque, Delaney Collins, Jennifer Wakefield a Gillian Ferrari byly zahrnuty do centralizovaného seznamu, ale byly před olympiádou zkráceny. Tým, který zahrnuje 14 olympijských veteránů a sedm hráčů, kteří mají svůj olympijský debut, trénuje Melody Davidson .
- Seznam
Následuje kanadská soupiska ženského hokejového turnaje zimních olympijských her 2010.
Pozice | název | Výška (cm) | váha (kg) | Datum narození | Rodiště | Tým 2009–10 |
---|---|---|---|---|---|---|
G | Charline Labonté | 175 | 78 | 15. října 1982 | Boisbriand, Quebec | McGill Martlets |
G | Kim St-Pierre | 175 | 70 | 14. prosince 1978 | Châteauguay , Quebec | Montrealské hvězdy |
G | Shannon Szabados | 172 | 66 | 06.08.1986 | Edmonton , Alberta | Udělit MacEwan Griffins |
D | Tessa Bonhomme | 170 | 63 | 23. července 1985 | Sudbury , Ontario | Calgary Oval X-Treme |
D | Carla MacLeod | 162 | 60 | 16. června 1982 | Spruce Grove , Alberta | Calgary Oval X-Treme |
D | Becky Kellar | 170 | 70 | 1. ledna 1975 | Hagersville, Ontario | Burlington Barracudas |
D | Colleen Sostorics | 162 | 78 | 17.prosince 1979 | Kennedy, Saskatchewan | Calgary Oval X-Treme |
D | Meaghan Mikkelson | 175 | 74 | 4. ledna 1985 | Regina, Saskatchewan | Edmonton Chimos |
D | Catherine Ward | 167 | 61 | 27. února 1987 | Montreal , Quebec | McGill Martlets |
F | Meghan Agosta | 167 | 66 | 12. února 1987 | Ruthven, Ontario | Mercyhurst Lakers |
F | Gillian Apps | 182 | 78 | 2. listopadu 1983 | Toronto , Ontario | Brampton Thunder |
F | Jennifer Botterill | 175 | 69 | 1. května 1979 | Winnipeg , Manitoba | Šéfové Mississaugy |
F | Jayna Hefford -A | 165 | 63 | 14. května 1977 | Kingston, Ontario | Brampton Thunder |
F | Haley Irwin | 170 | 74 | 06.06.1988 | Thunder Bay , Ontario | Minnesota-Duluth Bulldogs |
F | Rebecca Johnstonová | 170 | 61 | 24. září 1989 | Sudbury , Ontario | Cornell Big Red |
F | Gina Kingsbury | 172 | 62 | 26. listopadu 1981 | Uranium City, Saskatchewan | Calgary Oval X-Treme |
F | Caroline Ouellette -A | 180 | 78 | 25. května 1979 | Montreal , Quebec | Montrealské hvězdy |
F | Cherie Piper | 167 | 75 | 29. června 1981 | Toronto , Ontario | Calgary Oval X-Treme |
F | Marie-Philip Poulin | 167 | 73 | 28. března 1991 | Beauceville, Quebec | Dawson Blues |
F | Sarah Vaillancourtová | 167 | 63 | 08.05.1985 | Sherbrooke , Quebec | Harvard Crimson |
F | Hayley Wickenheiser -C | 177 | 77 | 12. srpna 1978 | Shaunavon, Saskatchewan | Eskilstuna Linden |
Skupinová hra
Kanada hrála ve skupině A.
- Round-robin
Všechny časy jsou místní ( UTC-8 ).
13. února 2010 17:00 |
Kanada |
18–0 (7–0, 6–0, 5–0) |
Slovensko |
Canada Hockey Place , Vancouver Návštěvnost: 16 496 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kim St-Pierre | Brankáři | Zuzana Tomčíková |
Rozhodčí: Joy Tottman |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 min | Pokuty | 12 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
67 | Střely | 9 |
15. února 2010 14:30 |
Švýcarsko |
1–10 (0–2, 1–3, 0–5) |
Kanada |
Středisko zimních sportů UBC , Vancouver Návštěvnost: 5413 |
Reference hry | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Florence Schelling (venku 51:55) Dominique Slongo (za 51:55) |
Brankáři | Shannon Szabados |
Rozhodčí: Nicole Hertrich |
||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 min | Pokuty | 10 min | |||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Střely | 62 |
17. února 2010 14:30 |
Kanada |
13–1 (5–0, 7–0, 1–1) |
Švédsko |
Středisko zimních sportů UBC , Vancouver Návštěvnost: 5 483 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kim St-Pierre (40:00) / Charline Labonté (40:00) | Brankáři | Kim Martin (venku 28:47) / Sara Grahn (za 28:47) |
Rozhodčí: Leah Wrazidlo |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 min | Pokuty | 16 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | Střely | 13 |
- Pořadí
GP | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 41 | 2 | 39 | 9 |
Švédsko | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10 | 15 | −5 | 6 |
Švýcarsko | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 15 | −9 | 3 |
Slovensko | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4 | 29 | −25 | 0 |
Závěrečná kola
- Semifinále
22. února 2010 17:00 |
Finsko |
0–5 (0–2, 0–1, 0–2) |
Kanada |
Canada Hockey Place , Vancouver Návštěvnost: 16 324 |
Reference hry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noora Räty | Brankáři | Shannon Szabados |
Rozhodčí: Nicole Hertrich |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 min | Pokuty | 10 min | |||||||||||||||
11 | Střely | 50 |
- Hra o zlatou medaili
25. února 2010
15:30 |
Kanada |
2–0 (2–0, 0–0, 0–0) |
Spojené státy |
Canada Hockey Place , Vancouver Návštěvnost: 16 805 |
Reference hry | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Brankáři | Jessie Vetter |
Rozhodčí: Aina Høve |
|||||
| ||||||||
12 min | Pokuty | 10 min | ||||||
18 | Střely | 21 |
Luge
Kanadský olympijský tým, vyhlášený 19. prosince 2009 ve Whistleru v Britské Kolumbii, se skládal z deseti sportovců: šesti individuálních závodníků a dvou týmů pro čtyřhru. Ženský tým tvořili Alex Gough , Regan Lauscher a Meaghan Simister . Mužskou dvouhru tvoří Sam Edney , Jeff Christie a Ian Cockerline . Dvouhry mužů se zúčastnily dva týmy: Chris & Mike Moffat ; a Tristan Walker a Justin Snith . Fast Track Group, hlavní sponzor týmu, oznámila, že každému sportovci, který získal zlatou medaili, dá 1 milion dolarů (což bude rozděleno mezi sportovce a Kanadskou federaci federace ). Společnost také nabídla 50 000 dolarů za stříbro a 5 000 dolarů za bronz.
Sportovci | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Čas | Čas | Čas | Čas | Hodnost | ||
Sam Edney | pánské | 48,754 | 48,793 | 48,920 | 48,373 | 3: 14,840 | 7 |
Jeff Christie | pánské | 48,881 | 48,904 | 49,308 | 48,370 | 3: 15,823 | 14 |
Ian Cockerline | pánské | 49,033 | 49,132 | 49,297 | 48,781 | 3: 16,243 | 20 |
Alex Gough | Ženy | 42,275 | 42,411 | 42,346 | 42,359 | 2: 49,391 | 18 |
Regan Lauscher | Ženy | 42,368 | 42,289 | 42,211 | 42,153 | 2: 49,021 | 15 |
Meaghan Simister | Ženy | 42,524 | 42,497 | 42,778 | 42,662 | 2: 50,470 | 25 |
Chris Moffat a Mike Moffat | Čtyřhra | 41,675 | 41,723 | 1: 23,398 | 7 | ||
Tristan Walker a Justin Snith | Čtyřhra | 42,100 | 42,120 | 1: 24,220 | 15 |
Severská kombinace
Kanada vyslala jediného sportovce Jasona Myslickiho , aby soutěžil v severské kombinaci.
Sportovec | událost | Skoky na lyžích | Přespolní | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Deficit | Čas | Hodnost | |||||
Jason Myslicki | Velký kopec/10 km | 69,3 | 42 | 3:51 | 27: 02,4 | 44 | |||
Normální kopec/10 km | 93,0 | 43 | 2:50 | 30: 10,7 | 45 |
Poznámka: „Deficit“ označuje dobu, za kterou vedoucí, který závodník zahájil běžeckou část závodu, zaostal. Kurzíva ukazuje konečný deficit z doby, kdy vítěz skončil.
Rychlobruslení na krátké dráze
Jako hostitelská země může Kanada vyslat plný tým pěti mužů a pěti žen na rychlobruslení na krátké dráze. Charles Hamelin skončil na celkovém třetím místě na Mistrovství světa v rychlobruslení v roce 2009 a Speed Skating Canada mu zaručilo místo v týmu 2010 . Na kanadských rychlostních bruslařských tratích si Jessica Gregg , Marianne St- Gelais , Kalyna Roberge a Tania Vicent získaly místa v ženském týmu a Olivier Jean a Guillaume Bastille svými výkony získali místa v mužském týmu. Valérie Maltais a François Hamelin byly přidány do ženských a mužských týmů, respektive jako libovolné tipy trenérů. François-Louis Tremblay se nemohl zúčastnit zkoušek kvůli zranění kotníku, ale dostal sbohem a byl jmenován do týmu. Počet bruslařů, kteří se zúčastní každé akce, bude určen výkony týmu na prvních třech akcích Světového poháru v sezóně 2009–10.
- Muži
Sportovec | událost | Teplo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
François Hamelin | 1000 m | 1: 25,714 | 1 Q | 1: 25,037 | 2 Q | 1: 45,324 | 3 ADV | 1: 25,206 | 5 |
Charles Hamelin | 500 m | 41,463 | 1 Q | 40,770 | 1 Q | 40,964 | 1 Q | 40,981 | |
1000 m | 1: 25,256 | 1 Q | 1: 25,300 | 1 Q | 1: 25,062 | 2 Q | 1: 24,329 | 4 | |
1500 m | 2: 16,153 | 2 Q | 2: 11,225 | 3 q |
Finále B 2: 11,225 |
7 | |||
François-Louis Tremblay | 500 m | 41,397 | 1 Q | 41,326 | 1 Q | 41,515 | 2 Q | 46,366 | |
Olivier Jean | 500 m | 41,737 | 2 Q | 41,275 | 2 Q | DQ | Nepostoupil | 9 | |
1500 m | 2: 14,279 | 1 Q | 2: 32,358 | 5 ADV | 2: 14,279 | 4 | |||
Guillaume Bastille | 1500 m | DQ | Nepostoupil | T34 | |||||
Charles Hamelin François Hamelin François-Louis Tremblay Olivier Jean Guillaume Bastille |
5000m relé | 6: 43,610 | 2 Q | 6: 44,224 |
- Ženy
Sportovec | událost | Teplo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Jessica Greggová | 500 m | 44,009 | 2 Q | 43,956 | 2 Q | 43,854 | 1 Q | 44,204 | 4 |
1000 m | 1: 32,565 | 1 Q | 1: 30,207 | 2 Q | 1: 33,139 | 4 q |
Finále B 1: 32,333 |
5 | |
Marianne St-Gelais | 500 m | 44,708 | 1 Q | 44,316 | 1 Q | 43,241 | 2 Q | 43,707 | |
Valérie Maltais | 1500 m | 2: 30,321 | 3 Q | 2: 23,722 | 5 | Nepostoupil | 14 | ||
Kalyna Roberge | 500 m | 44,254 | 2 Q | 44,143 | 2 Q | 43,633 | 3 q |
Finále B 43,633 |
6 |
1000 m | 1: 31,033 | 1 Q | 1: 31,479 | 2 Q | 1: 30,736 | 3 q |
Finále B 1: 32,122 |
6 | |
1500 m | 2: 23,619 | 2 Q | 2: 47,998 | 5 | Nepostoupil | 13 | |||
Tania Vicent | 1000 m | 1: 37,561 | 2 Q | DQ | Nepostoupil | 17 | |||
1500 m | 2: 24,100 | 2 Q | 2: 24,742 | 2 Q | 2: 23,035 | 8 | |||
Kalyna Roberge Marianne St-Gelais Jessica Gregg Tania Vicent |
3000m relé | 4: 11,476 | 2 Q | 4: 09,137 |
Kostra
Kanadský tým plných šesti sportovců byl vyhlášen 27. ledna 2010.
Sportovci | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Jon Montgomery | pánské | 52,60 | 2 | 52,57 | 2 | 52,20 | 1 | 52,36 | 1 | 3: 29,73 | |
Jeff Pain | pánské | 53,03 | 9 | 53,18 | 10 | 53,00 | 11 | 52,65 | 3 | 3: 31,86 | 9 |
Michael Douglas | pánské | 52,83 | 5 | 53.04 | 7 | Diskvalifikovaný | |||||
Amy Goughová | Ženy | 54,14 | 2 | 54,78 | 7 | 53,92 | 6 | 54,17 | 7 | 3: 37,01 | 7 |
Mellisa Hollingsworthová | Ženy | 54,18 | 5 | 54,17 | 3 | 53,81 | 2 | 54,44 | 11 | 3: 36,60 | 5 |
Michelle Kellyová | Ženy | 54,73 | 12 | 55,49 | 13 | 55,56 | 18 | 55.01 | 14 | 3: 40,79 | 13 |
Skoky na lyžích
Kanadský tým skoků na lyžích tvořili Stefan Read , Mackenzie Boyd-Clowes , Trevor Morrice a Eric Mitchell . Nikdo z nich se nedostal do finále.
Sportovec | událost | Kvalifikační | První kolo | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Celkový | Hodnost | ||
Mackenzie Boyd-Clowes | Normální kopec | 105,0 | 44 | DNQ | 53 | |||
Velký kopec | 111,0 | 45 | DNQ | 55 | ||||
Eric Mitchell | Normální kopec | 98,5 | 49 | DNQ | 58 | |||
Velký kopec | 93,0 | 51 | DNQ | 61 | ||||
Trevor Morrice | Normální kopec | 103,5 | 46 | DNQ | 55 | |||
Velký kopec | 106,0 | 49 | DNQ | 59 | ||||
Stefan Read | Normální kopec | 103,0 | 47 | DNQ | 56 | |||
Velký kopec | 120,5 | 36 Q | 71,6 | 46 | DNQ | 46 | ||
Mackenzie Boyd-Clowes Eric Mitchell Trevor Morrice Stefan Read |
tým | 294,6 | 12 | DNQ | 12 |
Snowboarding
Jasey-Jay Anderson si zajistil olympijské kotviště v Parallel Giant Slalom vítězstvím na mistrovství světa FIS Snowboarding 2009. Dne 25. ledna 2010 byl vyhlášen plný tým 18 sportovců.
- Halfpipe
Sportovec | událost | Kvalifikační | Semifinále | Finále | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Hodnost | Běh 1 | Běh 2 | Hodnost | Běh 1 | Běh 2 | Hodnost | ||
Jeff Batchelor | Pánská halfpipe | 14.9 | 18.5 | 17 | Nepostoupil | 32 | ||||
Justin Lamoureux | Pánská halfpipe | 12.6 | 35,4 | 9 QS | 36.2 | 20.2 | 6 QF | 33,8 | 35,9 | 7 |
Brad Martin | Pánská halfpipe | 11.2 | 27.5 | 13 | Nepostoupil | 23 | ||||
Sarah Conrad | Dámská halfpipe | 14.4 | 31.2 | 15 QS | 17.8 | 21.4 | 12 | Nepostoupil | 18 | |
Mercedes Nicoll | Dámská halfpipe | 31.1 | 34,6 | 10 QS | 40.1 | 28.5 | 3 QF | 34,3 | 2.9 | 6 |
Palmer Taylor | Dámská halfpipe | 12.9 | 13.7 | 26 | Nepostoupil | 26 |
- Paralelní GS
Sportovec | událost | Kvalifikace | 16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas opozice |
Čas opozice |
Čas opozice |
Čas opozice |
Hodnost | ||
Jasey-Jay Anderson | Pánské paralelní obří slalom | 1: 17,97 | 10 Q |
Tyler Jewell ( USA ) (7) Z -1,18 |
Rok Flander ( SLO ) (15) W -7,02 |
Stanislav Detkov ( RUS ) (11) Ž -1,72 |
Benjamin Karl ( AUT ) (4) W -0,35 |
|
Michael Lambert | Pánské paralelní obří slalom | 1: 17,81 | 6 Q |
Stanislav Detkov ( RUS ) (11) L +12.05 |
Nepostoupil | 12 | ||
Matthew Morison | Pánské paralelní obří slalom | 1: 17,69 | 5 Q |
Žan Košir ( SLO ) (12) L +0,25 |
Nepostoupil | 11 | ||
Caroline Calvé | Paralelní obří slalom žen | 1: 26,38 | 20 | Nepostoupil | 20 | |||
Alexa Loo | Paralelní obří slalom žen | 1: 24,22 | 9 Q |
Ankes Karstens ( NĚM ) (8) L +0,01 |
Nepostoupil | 12 | ||
Kimiko Zakreski | Paralelní obří slalom žen | DNF | 29 | Nepostoupil | 29 |
Klíč: „+ Čas“ představuje schodek; závorky označují výsledky každého běhu.
- Snowboardový kříž
Sportovec | událost | Kvalifikační | 1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Pozice | Pozice | Pozice | Pozice | Hodnost | ||
François Boivin | Pánský snowboardový kříž | 1: 32,72 | 15 Q | 1 Q | 4 | Nepostoupil | 12 | |
Robert Fagan | Pánský snowboardový kříž | 1: 23,06 | 10 Q | 1 Q | 1 Q | 3 q |
Malé finále 1 |
5 |
Drew Neilson | Pánský snowboardový kříž | 1: 22,01 | 11 Q | 2 Q | 4 | Nepostoupil | 11 | |
Mike Robertson | Pánský snowboardový kříž | 1: 20,15 | 3 Q | 1 Q | 1 Q | 1 Q | 2 | |
Dominique Maltais | Dámský snowboardový kříž | 1: 45,56 | 20 | Nepostoupil | 20 | |||
Maëlle Rickerová | Dámský snowboardový kříž | 1: 25,45 | 3 Q | 1 Q | 1 Q | 1 |
Rychlobruslení
Kanadský tým rychlobruslení tvořilo osm mužů a osm žen. Kanadští rychlobruslaři se účastnili všech akcí, s výjimkou mužů na 10 000 m. Tým byl jmenován dne 11. ledna 2010.
- Muži
Sportovec | událost | Závod 1 | Závod 2 | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Mathieu Giroux | 1500 m | 1: 47,62 | 14 | ||||
Jamie Gregg | 500 m | 35,142 | 9 | 35,126 | 8 | 70,26 | 8 |
Mike Irsko | 500 m | 35,38 | 17 | 35,253 | 13 | 70,63 | 16 |
Lucas Makowsky | 1500 m | 1: 48,61 | 19 | ||||
5000 m | 6: 28,71 | 13 | |||||
Denny Morrison | 1000 m | 1: 10,30 | 13 | ||||
1500 m | 1: 46,93 | 9 | |||||
5000 m | 6: 33,78 | 18 | |||||
Kyle Parrott | 500 m | 35,57 | 21 | 35,767 | 23 | 71,344 | 21 |
1000 m | 1: 10,89 | 24 | |||||
1500 m | 1: 52,67 | 37 | |||||
François-Olivier Roberge | 1000 m | 1: 10,75 | 20 | ||||
Jeremy Wotherspoon | 500 m | 35,09 | 5 | 35,188 | 12 | 70,282 | 9 |
1000 m | 1: 10,35 | 14 |
- Ženy
Sportovec | událost | Závod 1 | Závod 2 | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Anastasia Bucsis | 500 m | 39,879 | 34 | 39,876 | 35 | 79,755 | 34 |
Kristina Groves | 1000 m | 1: 16,78 | 4 | ||||
1500 m | 1: 57,14 | ||||||
3000 m | 4: 04,84 | ||||||
5000 m | 7: 04,57 | 6 | |||||
Clara Hughes | 3000 m | 4: 06.01 | 5 | ||||
5000 m | 6: 55,73 | ||||||
Cindy Klassen | 1500 m | 2: 00,67 | 21 | ||||
3000 m | 4: 15,53 | 14 | |||||
5000 m | 7: 22,09 | 12 | |||||
Christine Nesbitt | 500 m | 38,881 | 13 | 38,694 | 8 | 77,57 | 10 |
1000 m | 1: 16,56 | ||||||
1500 m | 1: 58,33 | 6 | |||||
Tamara Oudenaarden | 500 m | DNS | |||||
Shannon Rempel | 500 m | 39,351 | 22 | 39,473 | 29 | 78,82 | 27 |
1000 m | 1: 18,174 | 21 | |||||
Brittany Schussler | 1000 m | 1: 18,31 | 25 | ||||
1500 m | 2: 04,17 | 35 |
- Pronásledování týmu
Sportovec | událost | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |
---|---|---|---|---|---|
Čas opozice |
Čas opozice |
Čas opozice |
Hodnost | ||
Mathieu Giroux , Lucas Makowsky , Denny Morrison |
Pronásledování mužského týmu |
Itálie W -3,97 |
Norsko Ž -1,22 |
Spojené státy W -0,21 |
|
Kristina Groves , Christine Nesbitt , Brittany Schussler |
Pronásledování ženského týmu |
Spojené státy L +0,05 |
Nepostoupil |
Finále C Nizozemsko W +0,63 |
5 |
Viz také
Reference
externí odkazy
- CTV Olympics - mediální hlasatel
- Zimní olympijské hry 2010 na webu Olympic.ca