Kanada na zimních olympijských hrách 2018 - Canada at the 2018 Winter Olympics
Kanada na zimních olympijských hrách 2018 | |
---|---|
Kód IOC | UMĚT |
NOC | Kanadský olympijský výbor |
webová stránka |
www |
v Pchjongčchangu , Jižní Korea 9. - 25. února 2018 | |
Konkurenti | 225 ve 14 sportech |
Vlajkonoši |
Tessa Virtue & Scott Moir ( úvod ) Kim Boutin (zavírání) |
Medaile na 3. místě |
|
Vystoupení na zimních olympijských hrách ( přehled ) | |
Kanada soutěžila u 2018 olympijských her zimy v Pyeongchang , Jižní Koreji , od února od 9 do 25, 2018. Bylo národa 23. vystoupení na zimních olympijských hrách , co soutěžil na každých hrách od jejich vzniku v roce 1924. Kanada soutěžila ve všech sportovních disciplínách, kromě severské kombinace . Chef de mise byla Isabelle Charest , který byl jmenován v únoru 2017.
Dne 16. ledna 2018, krasobruslaři Tessa Virtue a Scott Moir byli vyhlášeni jako vlajkové nositelé země během slavnostního zahájení . Bylo to poprvé, kdy byli dva sportovci jmenováni kanadským vlajkonošem. 24. února 2018 byla rychlobruslařka na krátké trati Kim Boutin jmenována vlajkonoškou při závěrečném ceremoniálu .
Kanadský olympijský výbor místo stanovení konkrétního počtu medailí jako cíle měl za cíl „ucházet se o číslo 1“ v počtu medailí. Soukromá společnost pro analýzu dat Gracenote předpokládala, že kanadský tým získá 28 medailí. Kanada skončila s 11 zlatými medailemi a 29 celkově (v obou kategoriích na 3. místě). Jednalo se o nejúspěšnější kanadský výkon, pokud jde o celkové medaile, překonal 26 vítězství na zimních olympijských hrách 2010 .
Kanada poprvé od svého oficiálního představení na zimních olympijských hrách 1998 nedokázala získat medaile v curlingu mužů a žen, ale získala zlato v curlingu smíšené čtyřhry , což je kategorie, která má svůj olympijský debut.
Dějiny
Druhý den her získal Mark McMorris bronzovou medaili v slopestyle mužů. Bylo to jedenáct měsíců poté, co snowboardista skončil v kómatu.
Páry bruslař Eric Radford se stal prvním otevřeně homosexuálem, který vyhrál zlatou medaili na jakýchkoli zimních olympijských hrách, jako součást kanadského týmu, který vyhrál týmovou krasobruslařskou soutěž. Roh kanadského olympijského domu byl po dobu olympijských her vyčleněn jako Pride House .
Alex Gough získala 13. února vůbec první trvalou medaili Kanady za Kanadu. Byla součástí štafetového týmu Luge 2014, který krátce získal předchozí olympijský bronz kvůli diskvalifikaci ruského dopingu, ale toto zjištění bylo odvoláno.
23. února Kanada překonala svůj rekord ve většině zimních olympijských medailí, dříve ve věku 26 let, přičemž 27. medaili získala krasobruslařka Kaetlyn Osmondová .
Den před závěrečným ceremoniálem, 24. února, Kanada získala 28. medaili, když Sebastien Toutant bral zlato v vůbec první „big air“ soutěži ve snowboardingu. Tato medaile byla 500. kanadskou olympijskou medailí (nepočítaje dvě medaile (zlaté a stříbrné) na olympijských hrách 1906 ).
Kanada si udržela rekord v počtu zlatých medailí na jediných hrách - 14 ve Vancouveru 2010 - a nyní sdílí čest s Norskem a Německem, které se na těchto hrách vyrovnalo.
Medailisté
Medaile podle sportu | ||||
---|---|---|---|---|
Sport | Celkový | |||
Freestyle lyžování | 4 | 2 | 1 | 7 |
Krasobruslení | 2 | 0 | 2 | 4 |
Rychlobruslení na krátké dráze | 1 | 1 | 3 | 5 |
Rychlobruslení | 1 | 1 | 0 | 2 |
Bobová dráha | 1 | 0 | 1 | 2 |
Curling | 1 | 0 | 0 | 1 |
Snowboarding | 1 | 2 | 1 | 4 |
Luge | 0 | 1 | 1 | 2 |
Lední hokej | 0 | 1 | 1 | 2 |
Celkový | 11 | 8 | 10 | 29 |
Medaile podle data | |||||
---|---|---|---|---|---|
Den | datum | Celkový | |||
Den 1 | 10. února | 0 | 0 | 0 | 0 |
Den 2 | 11. února | 0 | 3 | 1 | 4 |
Den 3 | 12. února | 2 | 1 | 0 | 3 |
4. den | 13. února | 1 | 0 | 2 | 3 |
5. den | 14. února | 0 | 0 | 0 | 0 |
Den 6 | 15. února | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. den | 16. února | 0 | 0 | 0 | 0 |
8. den | 17. února | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. den | 18. února | 0 | 0 | 1 | 1 |
10. den | 19. února | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. den | 20. února | 2 | 0 | 0 | 2 |
12. den | 21. února | 1 | 0 | 1 | 2 |
13. den | 22. února | 0 | 2 | 1 | 3 |
Den 14 | 23. února | 1 | 1 | 1 | 3 |
15. den | 24. února | 1 | 0 | 1 | 2 |
16. den | 25. února | 0 | 0 | 0 | 0 |
Celkový | 11 | 8 | 10 | 29 |
Medaile podle pohlaví | ||||
---|---|---|---|---|
Rod | Celkový | |||
mužský | 6 | 2 | 4 | 12 |
ženský | 2 | 5 | 5 | 12 |
Smíšený | 3 | 1 | 1 | 5 |
Celkový | 11 | 8 | 10 | 29 |
Několik medailistů | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
název | Sport | Celkový | ||||
Scott Moir | Krasobruslení | 2 | 0 | 0 | 2 | |
Virtue Tessa | Krasobruslení | 2 | 0 | 0 | 2 | |
Ted-Jan Bloemen | Rychlobruslení | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Meagan Duhamel | Krasobruslení | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Samuela Girarda | Rychlobruslení na krátké dráze | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Kaetlyn Osmondová | Krasobruslení | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Eric Radford | Krasobruslení | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Kim Boutin | Rychlobruslení na krátké dráze | 0 | 1 | 2 | 3 | |
Alex Gough | Luge | 0 | 1 | 1 | 2 |
Konkurenti
Následuje seznam počtu soutěžících účastnících se her podle sportu/disciplíny.
Sport | Muži | Ženy | Celkový |
---|---|---|---|
alpské lyžování | 8 | 5 | 13 |
Biatlon | 5 | 5 | 10 |
Bobová dráha | 12 | 6 | 18 |
Běh na lyžích | 7 | 4 | 11 |
Curling | 6 | 6 | 12 |
Krasobruslení | 8 | 9 | 17 |
Freestyle lyžování | 16 | 14 | 30 |
Lední hokej | 25 | 23 | 48 |
Luge | 5 | 3 | 8 |
Rychlobruslení na krátké dráze | 5 | 5 | 10 |
Kostra | 3 | 3 | 6 |
Skoky na lyžích | 1 | 1 | 2 |
Snowboarding | 11 | 10 | 21 |
Rychlobruslení | 10 | 9 | 19 |
Celkový | 122 | 103 | 225 |
alpské lyžování
Kanada kvalifikovala na alpské lyžování celkem 15 sportovců a sportovců. Jedno místo však odmítli. 31. ledna 2018 Alpine Canada oznámila, že Erik Guay se nemohl vrátit ke zdraví kvůli pokračující silné bolesti zad. Na nadcházející zimní olympiádě proto nebude soutěžit.
- Muži
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Philip Brown | Obří slalom | 1: 11,30 | 25 | 1: 10,38 | 9 | 2: 21,51 | 18 |
Dustin Cook | Sjezd | N/A | 1: 43,80 | 32 | |||
Super-G | N/A | 1: 25,23 | 9 | ||||
James Crawford | Kombinovaný | 1: 21,97 | 37 | 48,80 | 17 | 2: 10,77 | 20 |
Obří slalom | 1: 11,74 | 31 | 1: 12,38 | 30 | 2: 24.12 | 29 | |
Super-G | N/A | DNF | |||||
Manuel Osborne-Paradis | Kombinovaný | DNF | |||||
Sjezd | N/A | 1: 41,89 | 14 | ||||
Super-G | N/A | 1: 26,39 | 22 | ||||
Trevor Philp | Obří slalom | 1: 11,13 | 24 | 1: 11,25 | 23 | 2: 22,55 | 27 |
Erik Přečíst | 1: 10,18 | 16 | 1: 10,56 | 15 | 2: 20,74 | 11 | |
Broderick Thompson | Kombinovaný | 1: 21,75 | 33 | 49,63 | 23 | 2: 11,38 | 23 |
Sjezd | N/A | 1: 44,37 | 35 | ||||
Super-G | N/A | 1: 26,45 | 23 | ||||
Benjamin Thomsen | Kombinovaný | 1: 21,36 | 26 | DNS | DNF | ||
Sjezd | N/A | 1: 43,19 | 28 |
- Ženy
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Candace Crawford | Kombinovaný | DNF | |||||
Sjezd | N/A | DNF | |||||
Obří slalom | 1: 14,70 | 30 | 1: 10,46 | 22 | 2: 25,16 | 25 | |
Super-G | N/A | 1: 23,69 | 29 | ||||
Valérie Grenierová | Kombinovaný | 1: 41,79 | 8 | 41,65 | 8 | 2: 23,44 | 6 |
Sjezd | N/A | 1: 42,13 | 21 | ||||
Obří slalom | 1: 15,74 | 33 | DNF | ||||
Super-G | N/A | 1: 22,77 | 23 | ||||
Erin Mielzynski | Slalom | 51,83 | 22 | 49,66 | 3 | 1: 41,49 | 11 |
Roni Remme | Kombinovaný | DNF | |||||
Sjezd | N/A | 1: 42,80 | 23 | ||||
Slalom | 52,43 | 29 | 51,18 | 23 | 1: 43,61 | 27 | |
Super-G | N/A | 1: 25,90 | 37 | ||||
Laurence St. Germain | Slalom | 50,94 | 11 | 50,86 | 20 | 1: 41,80 | 15 |
- Smíšený
Sportovec | událost | 16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek opozice |
Výsledek opozice |
Výsledek opozice |
Výsledek opozice |
Hodnost | ||
Philip Brown Trevor Philp Erik Přečtěte si Candace Crawford Erin Mielzynski Laurence St. Germain |
tým |
Francie (FRA) L 2–2* |
Nepostoupil |
Biatlon
Na základě jejich hodnocení Poháru národů ve Světovém poháru v biatlonu 2016–17 Kanada kvalifikovala pět mužů a pět žen. Oficiální tým deseti sportovců byl jmenován 16. ledna 2018.
- Muži
Sportovec | událost | Čas | Slečny | Hodnost |
---|---|---|---|---|
Christian Gow | Individuální | 51: 01.0 | 2 (1+0+0+1) | 26 |
Sprint | 25: 52,8 | 3 (2+1) | 62 | |
Scott Gow | Individuální | 50: 06,3 | 1 (0+0+0+1) | 14 |
Sprint | 25: 53,5 | 4 (4+0) | 61 | |
Brendan Green | Individuální | 50: 30,4 | 1 (0+0+0+1) | 22 |
Sprint | 26: 48,0 | 3 (0+3) | 82 | |
Nathan Smith | Individuální | 56: 15,7 | 5 (0+1+4+0) | 81 |
Pronásledování | 38: 58,2 | 4 (0+0+1+3) | 54 | |
Sprint | 25: 22,3 | 1 (1+0) | 44 | |
Macx Davies Christian Gow Scott Gow Brendan Green |
Týmová štafeta | 1: 20: 56,8 | 12 (1+11) | 11 |
- Ženy
Sportovec | událost | Čas | Slečny | Hodnost |
---|---|---|---|---|
Sarah Beaudryová | Individuální | 45: 05,6 | 1 (0+1+0+0) | 29 |
Rosanna Crawfordová | Individuální | 44: 55,9 | 2 (2+0+0+0) | 26 |
Pronásledování | 33: 03,0 | 2 (0+0+1+1) | 19 | |
Sprint | 23: 29,2 | 3 (1+2) | 53 | |
Emma Lunderová | Individuální | 46: 56,6 | 3 (0+1+1+1) | 54 |
Pronásledování | 36: 52,1 | 4 (0+1+1+2) | 53 | |
Sprint | 23: 30,4 | 2 (0+2) | 54 | |
Julia Ransomová | Individuální | 49: 38,9 | 5 (1+1+2+1) | 74 |
Pronásledování | 33: 38,3 | 1 (0+0+0+1) | 28 | |
Sprint | 23: 15,0 | 1 (0+1) | 40 | |
Megan Tandy | Pronásledování | DNS | ||
Sprint | 23: 42,8 | 2 (1+1) | 57 | |
Sarah Beaudry Julia Ransom Emma Lunder Rosanna Crawford |
Týmová štafeta | 1: 13: 36,8 | 12 (1+11) | 10 |
- Smíšený
Sportovec | událost | Čas | Slečny | Hodnost |
---|---|---|---|---|
Christian Gow Brendan Green Rosanna Crawford Julia Ransom |
Týmová štafeta | 1: 11: 11,0 | 9 (2+7) | 12 |
Bobová dráha
Kanada kvalifikovala plný tým tří sáňkařů ve dvoučlenných, čtyřčlenných a ženských bobových soutěžích. Tým se bude skládat z 18 sportovců a také označí největší bobový tým, jaký kdy země vyslala na zimní olympijské hry . Oficiální tým byl jmenován 24. ledna 2018.
- Muži
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Justin Kripps * Alex Kopacz |
Dvoučlenný | 49.10 | 2 | 49,39 | 3 | 49,09 | 3 | 49,28 | 3 | 3: 16,86 | |
Nick Poloniato * Jesse Lumsden |
49,48 | 10 | 49,48 | 7 | 49,33 | 6 | 49,45 | 6 | 3: 17,74 | 7 | |
Christopher Spring * Lascelles Brown |
49,38 | 8 | 49,58 | 13 | 49,56 | 15 | 49,72 | 15 | 3: 18,24 | 10 | |
Justin Kripps * Alex Kopacz Jesse Lumsden Oluseyi Smith |
Čtyřčlen | 48,85 | 5 | 49,28 | 9 | 48,95 | 6 | 49,61 | 8 | 3: 16,69 | 6 |
Christopher Spring * Neville Wright Cam Stones Joshua Kirkpatrick |
49,06 | 9 | 49,58 | 17 | 49,46 | 12 | 49,86 | 19 | 3: 17,96 | 16 | |
Nick Poloniato * Lascelles Brown Bryan Barnett Ben Coakwell |
49,40 | 17 | 49,23 | 6 | 49,51 | 14 | 49,67 | 11 | 3: 17,81 | 12 |
* - Označuje řidiče každého saní
- Sam Giguere a Joey Nemet budou sloužit jako náhradníci týmu.
- Ženy
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Kaillie Humphries * Phylicia George |
Dvě ženy | 50,72 | 5 | 50,88 | 3 | 50,52 | 3 | 50,77 | 4 | 3: 22,89 | |
Alysia Rissling * Heather Moyse |
50,81 | 7 | 50,95 | 7 | 50,83 | 7 | 51.04 | 6 | 3: 23,63 | 6 | |
Christine de Bruin * Melissa Lotholz |
50,94 | 9 | 50,91 | 4 | 50,75 | 6 | 51,29 | 12 | 3: 23,89 | 7 |
* - Označuje řidiče každého saní
- Jako náhradníci týmu budou sloužit Cynthia Appiah a Kristen Bujnowski .
Běh na lyžích
Kanada kvalifikovala celkem 8 sportovců a běžkyň na běžecké lyžování a na základě procesu přerozdělení získala další tři kvótová místa. Sedm mužských a čtyři závodnice byly vyhlášeny 29. ledna.
- Vzdálenost
- Muži
Sportovec | událost | Klasický | Volný styl | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Deficit | Hodnost | ||
Alex Harvey | 15 km volný způsob | N/A | 34: 19,4 | +35,5 | 7 | |||
Knute Johnsgaard | N/A | 37: 48,5 | +4: 04,6 | 69 | ||||
Devon Kershaw | N/A | 38: 01,5 | +4: 17,6 | 71 | ||||
Graeme Killick | N/A | 36: 23,3 | +2: 39,4 | 38 | ||||
Alex Harvey | 30 km skiatlon | 40: 31,4 | 4 | 35: 54,7 | 14 | 1: 16: 53,4 | +33,4 | 8 |
Knute Johnsgaard | 45: 49,7 | 63 | KLÍN | |||||
Devon Kershaw | 41: 14,8 | 27 | 38: 07,6 | 41 | 1: 19: 55,3 | +3: 35,3 | 36 | |
Graeme Killick | 42: 29,4 | 42 | 38: 34,5 | 48 | 1: 21: 39,6 | +5: 19,6 | 45 | |
Alex Harvey | 50 km klasicky | N/A | 2: 11: 05,7 | +2: 43,6 | 4 | |||
Russell Kennedy | N/A | 2: 25: 16,6 | +16: 54,5 | 49 | ||||
Devon Kershaw | N/A | 2: 17: 49,4 | +9: 27,3 | 26 | ||||
Graeme Killick | N/A | 2: 18: 28,8 | +10: 06,7 | 27 | ||||
Knute Johnsgaard Russell Kennedy Graeme Killick Len Väljas |
Štafeta 4 × 10 km | N/A | 1: 36: 45,9 | +3: 41,0 | 9 |
- Ženy
Sportovec | událost | Klasický | Volný styl | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Deficit | Hodnost | ||
Dahria Beatty | 10 km volný způsob | N/A | 27: 48,9 | +2: 48,4 | 37 | |||
Cendrine Browne | N/A | 28: 12,4 | +3: 11,9 | 43 | ||||
Anne-Marie Comeau | N/A | 29: 11,3 | +4: 10,8 | 62 | ||||
Emily Nishikawové | N/A | 27: 41,5 | +2: 41,0 | 32 | ||||
Dahria Beatty | 15 km skiatlon | 23: 58,9 | 54 | 21: 43,0 | 55 | 46: 17,3 | +5: 32,4 | 52 |
Cendrine Browne | 23: 04,6 | 35 | 20: 24,2 | 24 | 44: 01,9 | +3: 17.0 | 33 | |
Anne-Marie Comeau | 23: 49,7 | 51 | 21: 16,2 | 46 | 45: 42,8 | +4: 57,9 | 48 | |
Emily Nishikawové | 23: 36,0 | 44 | 21: 08,4 | 43 | 45: 16,6 | +4: 31,7 | 44 | |
Cendrine Browne | 30 km klasicky | N/A | 1: 41: 23,9 | +19: 06,3 | 43 | |||
Anne-Marie Comeau | N/A | DNF | ||||||
Emily Nishikawové | N/A | 1: 34: 31,7 | +12: 14,1 | 30 | ||||
Dahria Beatty Cendrine Browne Anne-Marie Comeau Emily Nishikawa |
Štafeta 4 × 5 km | N/A | 56: 14,6 | +4: 50,3 | 13 |
- Sprint
- Muži
Sportovec | událost | Kvalifikace | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Jesse Cockney | Sprint | 3: 18,54 | 35 | Nepostoupil | |||||
Alex Harvey | 3: 17,95 | 32 | Nepostoupil | ||||||
Russell Kennedy | 3: 23,37 | 54 | Nepostoupil | ||||||
Len Väljas | 3: 17.11 | 26 Q | 3: 10,87 | 3 q | 3: 13,91 | 3 | Nepostoupil | ||
Alex Harvey Len Väljas |
Týmový sprint | N/A | 16: 07,24 | 5 q | 16: 31,86 | 8 |
- Ženy
Sportovec | událost | Kvalifikace | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Dahria Beatty | Sprint | 3: 29,77 | 42 | Nepostoupil | |||||
Cendrine Browne | 3: 34,30 | 51 | Nepostoupil | ||||||
Emily Nishikawové | 3: 26,75 | 34 | Nepostoupil | ||||||
Dahria Beatty Emily Nishikawa |
Týmový sprint | N/A | 17: 01,54 | 7 | Nepostoupil |
Curling
Kanada kvalifikovala plný tým 12 sportovců (6 mužů a 6 žen). Země bude soutěžit ve všech třech závodech, včetně debutující smíšené čtyřhry. Týmy a náhradníci pro turnaje mužů a žen byly oficiálně vyhlášeny 8. ledna 2017.
- souhrn
tým | událost | Skupinová fáze | Tiebreaker | Semifinále | Finále / BM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Hodnost | Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Hodnost | ||
Kevin Koe Marc Kennedy Brent Laing Ben Hebert Scott Pfeifer |
Turnaj mužů |
ITA Z 5–3 |
GBR W 6–4 |
NOR W 7–4 |
KOR Ž 7–6 |
SWE L 2–5 |
SUI L 6–8 |
USA L 7–9 |
JPN W 8–4 |
DEN W 8–3 |
2 Q | SBOHEM |
USA L 3–5 |
SUI L 5–7 |
4 |
Rachel Homan Emma Miskew Joanne Courtney Lisa Weagle Cheryl Bernard |
Turnaj žen |
KOR L 6–8 |
SWE L 6–7 |
DEN L 8–9 |
USA Ž 11–3 |
SUI W 10–8 |
JPN W 8–3 |
CHN L 5–7 |
GBR L 5–6 |
VESLO Z 9–8 |
6 | Nepostoupil | |||
Kaitlyn Lawes John Morris |
Smíšená čtyřhra |
NOR L 6–9 |
USA Ž 6–4 |
CHN Ž 10–4 |
FIN W 8–2 |
SUI Ž 7–2 |
VESLO Z 8–2 |
KOR Ž 7–3 |
N/A | 1 Q | SBOHEM |
NOR W 8–4 |
SUI W 10–3 |
Turnaj mužů
Kanada kvalifikovala tým mužů ziskem dostatečného počtu bodů za poslední dvě mistrovství světa v curlingu . O olympijském týmu bylo rozhodnuto v kanadských olympijských curlingových zkouškách 2017 .
Kanadský tým tvoří Kevin Koe , Marc Kennedy , Brent Laing , Ben Hebert a Scott Pfeifer .
Konečné pořadí každý s každým
Klíč | |
---|---|
Týmy do play -off | |
Týmy do tiebreaker |
Přeskočit | W | L | PF | PA | Konce vyhrály |
Konce ztraceny |
Prázdné konce |
Ukradené konce |
Výstřel % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Švédsko | Niklas Edin | 7 | 2 | 62 | 43 | 34 | 28 | 13 | 8 | 87% |
Kanada | Kevin Koe | 6 | 3 | 56 | 46 | 36 | 34 | 14 | 8 | 87% |
Spojené státy | John Shuster | 5 | 4 | 67 | 63 | 37 | 39 | 4 | 6 | 80% |
Velká Británie | Kyle Smith | 5 | 4 | 55 | 60 | 40 | 37 | 8 | 7 | 82% |
Švýcarsko | Peter de Cruz | 5 | 4 | 60 | 55 | 39 | 37 | 10 | 6 | 83% |
Norsko | Thomas Ulsrud | 4 | 5 | 52 | 56 | 34 | 39 | 7 | 8 | 82% |
Jižní Korea | Kim Chang-min | 4 | 5 | 65 | 63 | 39 | 39 | 8 | 8 | 82% |
Japonsko | Yusuke Morozumi | 4 | 5 | 48 | 56 | 33 | 35 | 13 | 5 | 81% |
Itálie | Joël Retornaz | 3 | 6 | 50 | 56 | 37 | 38 | 15 | 7 | 81% |
Dánsko | Rasmus Stjerne | 2 | 7 | 53 | 70 | 36 | 39 | 12 | 5 | 83% |
- Round-robin
Kanada má sbohem v remízách 4, 8 a 11.
Středa, 14. února, 09:05
Středa, 14. února, 20:05
Čtvrtek, 15. února, 14:05
Pátek 16. února 20:05
Sobota 17. února, 14:05
|
Neděle 18. února, 09:05
Pondělí 19. února, 14:05
Úterý, 20. února, 09:05
Středa, 21. února, 14:05
|
- Semifinále
Čtvrtek, 22. února, 20:05
List C. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Finále |
Kanada ( Koe ) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Spojené státy ( Shuster ) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 |
- Hra o bronz
Pátek 23. února, 15:35
List B. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Finále |
Kanada ( Koe ) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Švýcarsko ( de Cruz ) | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 7 |
Turnaj žen
Kanada kvalifikovala tým žen získáním dostatečného počtu bodů na posledních dvou mistrovstvích světa v curlingu . O olympijském týmu bylo rozhodnuto v kanadských olympijských curlingových zkouškách 2017 .
Kanadský tým tvoří Rachel Homan , Emma Miskew , Joanne Courtney , Lisa Weagle a Cheryl Bernard .
Konečné pořadí každý s každým
Klíč | |
---|---|
Týmy do play -off |
Přeskočit | W | L | PF | PA | Konce vyhrály |
Konce ztraceny |
Prázdné konce |
Ukradené konce |
Výstřel % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jižní Korea | Kim Eun-jung | 8 | 1 | 75 | 44 | 41 | 34 | 5 | 15 | 79% |
Švédsko | Anna Hasselborg | 7 | 2 | 64 | 48 | 42 | 34 | 14 | 13 | 83% |
Velká Británie | Eve Muirhead | 6 | 3 | 61 | 56 | 39 | 38 | 12 | 6 | 79% |
Japonsko | Satsuki Fujisawa | 5 | 4 | 59 | 55 | 38 | 36 | 10 | 13 | 75% |
Čína | Wang Bingyu | 4 | 5 | 57 | 65 | 35 | 38 | 12 | 5 | 78% |
Kanada | Rachel Homan | 4 | 5 | 68 | 59 | 40 | 36 | 10 | 12 | 81% |
Švýcarsko | Silvana Tirinzoni | 4 | 5 | 60 | 55 | 34 | 37 | 12 | 7 | 78% |
Spojené státy | Nina Roth | 4 | 5 | 56 | 65 | 38 | 39 | 7 | 6 | 78% |
Olympijští sportovci z Ruska | Victoria Moiseeva | 2 | 7 | 45 | 76 | 34 | 40 | 8 | 6 | 76% |
Dánsko | Madeleine Dupontová | 1 | 8 | 50 | 72 | 32 | 41 | 10 | 6 | 73% |
- Round-robin
Kanada má sbohem v remízách 1, 5 a 9.
Čtvrtek, 15. února, 09:05
Čtvrtek, 15. února, 20:05
Pátek 16. února, 14:05
Sobota 17. února, 20:05
Neděle 18. února, 14:05
|
Pondělí 19. února, 09:05
Úterý, 20. února, 14:05
Středa, 21. února, 09:05
Středa, 21. února, 20:05
|
Smíšená čtyřhra
Kanada kvalifikovala tým smíšené čtyřhry získáním dostatečného počtu bodů v posledních dvou mistrovstvích světa ve smíšené čtyřhře v curlingu . O olympijském týmu bylo rozhodnuto v roce 2018 v kanadských smíšených dvojicích v curlingu . Bývalí olympijští vítězové John Morris a Kaitlyn Lawes vyhráli zkoušky a byli zástupcem smíšené čtyřhry pro Kanadu.
Konečné pořadí každý s každým
Klíč | |
---|---|
Týmy do play -off | |
Týmy do tiebreaker |
Sportovci | W | L | PF | PA | Konce vyhrály |
Konce ztraceny |
Prázdné konce |
Ukradené konce |
Výstřel % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kaitlyn Lawes / John Morris | 6 | 1 | 52 | 26 | 28 | 20 | 0 | 9 | 80% |
Švýcarsko | Jenny Perret / Martin Rios | 5 | 2 | 45 | 40 | 29 | 26 | 0 | 10 | 71% |
Olympijští sportovci z Ruska | Anastasia Bryzgalova / Alexander Krushelnitskiy | 4 | 3 | 36 | 44 | 26 | 27 | 1 | 7 | 67% |
Norsko | Kristin Skaslien / Magnus Nedregotten | 4 | 3 | 39 | 43 | 26 | 25 | 1 | 8 | 74% |
Čína | Wang Rui / Ba Dexin | 4 | 3 | 47 | 42 | 27 | 27 | 1 | 6 | 72% |
Jižní Korea | Jang Hye-ji / Lee Ki-jeong | 2 | 5 | 40 | 40 | 23 | 29 | 1 | 7 | 67% |
Spojené státy | Rebecca Hamilton / Matt Hamilton | 2 | 5 | 37 | 43 | 26 | 25 | 0 | 9 | 74% |
Finsko | Oona Kauste / Tomi Rantamäki | 1 | 6 | 35 | 53 | 23 | 29 | 0 | 6 | 67% |
Čtvrtek 8. února, 9:05
Čtvrtek 8. února 20:04
Pátek 9. února 8:35
Pátek 9. února 13:35
|
Sobota 10. února, 9:05
Sobota 10. února 20:04
Neděle 11. února 9:05
|
- Semifinále
Pondělí 12. února, 9:05
List A. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finále |
Kanada ( Lawes / Morris ) | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 8 |
Norsko ( Skaslien / Nedregotten ) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
- Finále
Úterý 13. února 20:05
List B. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finále |
Kanada ( Lawes / Morris ) | 2 | 0 | 4 | 0 | 2 | 2 | X | X | 10 |
Švýcarsko ( Perret / Rios ) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 3 |
Krasobruslení
Na základě umístění na mistrovství světa v krasobruslení 2017 v Helsinkách ve Finsku Kanada kvalifikovala 17 sportovců (8 mužů a 9 žen) ve všech čtyřech individuálních a dvojicích. To znamenalo, že Kanada kvalifikovala nejvíce krasobruslařů ze všech národů. Tým byl vyhlášen po skončení kanadského mistrovství v krasobruslení 2018 . Kanada se také kvalifikovala do týmové akce poté, co skončila na prvním místě v celkovém kvalifikačním žebříčku.
- Individuální
Sportovec | událost | SP | FS | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Patrick Chan | Pánské dvouhry | 90.01 | 6 Q | 173,42 | 8 | 263,43 | 9 |
Keegan Messing | 85.11 | 10 Q | 170,32 | 12 | 255,43 | 12 | |
Larkyn Austman | Dámská dvouhra | 51,42 | 25 | Nepostoupil | |||
Gabrielle Daleman | 68,90 | 7 Q | 103,56 | 19 | 172,46 | 15 | |
Kaetlyn Osmondová | 78,87 | 3 Q | 152,15 | 3 | 231,02 |
- Smíšený
Sportovec | událost | SP / SD | FS / FD | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Meagan Duhamel / Eric Radford | Páry | 76,82 | 3 Q | 158,31 | 2 | 230,15 | |
Věže Kirsten Moore / Michael Marinaro | 65,68 | 13 Q | 132,43 | 9 | 198.11 | 11 | |
Julianne Séguin / Charlie Bilodeau | 67,52 | 12 Q | 136,50 | 8 | 204,02 | 9 | |
Piper Gilles / Paul Poirier | Ledový tanec | 69,60 | 9 Q | 107,31 | 8 | 176,91 | 8 |
Tessa Virtue / Scott Moir | 83,67 | 1 Q | 122,40 | 2 | 206,07 | ||
Kaitlyn Weaver / Andrew Poje | 74,33 | 8 Q | 107,65 | 7 | 181,98 | 7 |
- Týmová trofej
Sportovec | událost | Krátký program/Krátký tanec | Skate zdarma/tanec zdarma | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
pánské | Dámy' | Páry | Ledový tanec | Celkový | pánské | Dámy' | Páry | Ledový tanec | Celkový | ||||
Body Body týmu |
Body Body týmu |
Body Body týmu |
Body Body týmu |
Body | Hodnost | Body Body týmu |
Body Body týmu |
Body Body týmu |
Body Body týmu |
Body | Hodnost | ||
Patrick Chan (M) Kaetlyn Osmond (L) (SP) Gabrielle Daleman (L) (FS) Meagan Duhamel / Eric Radford (P) Tessa Virtue / Scott Moir (ID) |
Týmová akce | 81,66 8 |
71,38 8 |
76,57 9 |
80,51 10 |
35 | 1 | 179,75 10 |
137,14 8 |
148,51 10 |
118,10 10 |
73 |
Freestyle lyžování
- Antény
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok 1 | Skok 2 | Skok 1 | Skok 2 | Skok 3 | |||||||
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Lewis Irving | Pánské antény | 87,17 | 21 | 78,73 | 18 | Nepostoupil | |||||
Olivier Rochon | 124,34 | 6 QF | sbohem | 125,67 | 4 Q | 128,05 | 2 Q | 98.11 | 5 | ||
Catrine Lavallée | Dámské antény | 73,08 | 16 | 71,34 | 13 | Nepostoupil |
- Halfpipe
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Nejlepší | Hodnost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Nejlepší | Hodnost | ||
Simon d'Artois | Pánská halfpipe | 66,60 | 40,40 | 66,60 | 13 | Nepostoupil | ||||
Noah Bowman | 43,00 | 77,20 | 77,20 | 9 Q | 89,40 | 19.20 | 11.20 | 89,40 | 5 | |
Mike Riddle | 6,40 | 82,20 | 82,20 | 7 Q | 85,40 | 26.00 | 27,40 | 85,40 | 6 | |
Rosalind Groenewoud | Dámská halfpipe | 73,20 | 72,80 | 73,20 | 11 Q | 70,60 | 67,80 | 66,60 | 70,60 | 10 |
Cassie Sharpe | 93,00 | 93,40 | 93,40 | 1 Q | 94,40 | 95,80 | 42,00 | 95,80 |
- Mogulové
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | |||||||||||||||||
Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | ||
Marc-Antoine Gagnon | Pánští magnáti | 26.04 | 13,66 | 76,32 | 11 | 25,40 | 14.51 | 75,88 | 5 Q | 25,37 | 14,54 | 78,38 | 9 Q | 25,53 | 14,33 | 77,40 | 6 Q | 25.30 | 14,64 | 77,02 | 4 |
Mikaël Kingsbury | 23,87 | 16,52 | 86,07 | 1 Q | sbohem | 24,88 | 15.19 | 81,27 | 4 Q | 25.10 | 14,90 | 82,19 | 2 Q | 24,83 | 15.26 | 86,63 | |||||
Philippe Markýz | 26.12 | 13,56 | 77,77 | 8 Q | sbohem | DNF | Nepostoupil | ||||||||||||||
Chloé Dufour-Lapointe | Dámské magnáty | 30.01 | 14.18 | 69,53 | 13 | 29.45 | 14,81 | 68,48 | 8 Q | 30,39 | 13,75 | 70,98 | 17 | Nepostoupil | |||||||
Justine Dufour-Lapointe | 29,26 | 15.03 | 77,66 | 4 Q | sbohem | 29,70 | 14.53 | 79,50 | 1 Q | 29,70 | 14.53 | 77,48 | 4 Q | 29,54 | 14,71 | 78,56 | |||||
Andi Naude | 29.10 | 15.21 | 79,60 | 2 Q | sbohem | 29.06 | 15.25 | 73,99 | 10 Q | 28,98 | 15,34 | 78,78 | 1 Q | DNF | |||||||
Audrey Robichaud | 32,32 | 11.58 | 72,48 | 10 Q | sbohem | 32,00 | 11,94 | 74,27 | 8 Q | 32,47 | 15.28 | 74,89 | 9 | Nepostoupil |
- Lyžařský kříž
Sportovec | událost | Očkování | 16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Pozice | Pozice | Pozice | Pozice | Hodnost | ||
Christopher Del Bosco | Pánský lyžařský kříž | 1: 48,25 | 31 | DNF | Nepostoupil | |||
Kevin Drury | 1: 09,41 | 3 | 1 Q | 1 Q | 1 FA | DNF | 4 | |
Dave Duncan | 1: 10,51 | 26 | 1 Q | 2 Q | 4 FB | 4 | 8 | |
Brady Leman | 1: 09,94 | 8 | 2 Q | 1 Q | 1 FA | 1 | ||
Kelsey Serwa | Dámský lyžařský kříž | 1: 13,33 | 2 | 1 Q | 1 Q | 2 FA | 1 | |
Indie Sherret | 1: 15,48 | 11 | DNF | Nepostoupil | ||||
Brittany Phelan | 1: 13,56 | 3 | 1 Q | 1 Q | 1 FA | 2 | ||
Marielle Thompson | 1: 13.11 | 1 | 3 | Nepostoupil |
Legenda kvalifikace: FA - Kvalifikace do medailového kola; FB - Kvalifikace do kola útěchy
- Slopestyle
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Nejlepší | Hodnost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Nejlepší | Hodnost | ||
Alex Beaulieu-Marchand | Pánský slopestyle | 48,20 | 94,20 | 94,20 | 3 Q | 81,60 | 92,40 | 82,40 | 92,40 | |
Alex Bellemare | 64,20 | 26.20 | 64,20 | 22 | Nepostoupil | |||||
Teal Harle | 88,00 | 91,20 | 91,20 | 6 Q | 22,80 | 25,60 | 90,00 | 90,00 | 5 | |
Evan McEachran | 74,80 | 87,80 | 87,80 | 11 Q | 89,40 | 4.40 | 32,60 | 89,40 | 6 | |
Dara Howell | Dámský slopestyle | 12,80 | 32,00 | 32,00 | 21 | Nepostoupil | ||||
Kim Lamarre | 22,80 | 23,60 | 23,60 | 22 | Nepostoupil | |||||
Yuki Tsubota | 65,40 | 78,20 | 78,20 | 9 Q | 74,40 | 26,40 | 40,40 | 74,40 | 6 |
Lední hokej
Kanada kvalifikovala tým mužů a žen pro celkem 48 sportovců (25 mužů a 23 žen).
- souhrn
Klíč :
- OT - přesčasy
- GWS- Zápas rozhodl penaltový rozstřel
tým | událost | Skupinová fáze | Kvalifikační play -off |
Čtvrtfinále | Semifinále / Pl. | Finále / BM / Pl. | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Hodnost | Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Skóre opozice |
Hodnost | ||
Kanadští muži | Turnaj mužů |
Švýcarsko Ž 5–1 |
Česká republika L 2–3 GWS |
Jižní Korea Ž 4: 0 |
2 QQ | sbohem |
Finsko Ž 1-0 |
Německo L 3–4 |
Česká republika Ž 6-4 |
|
Kanadské ženy | Turnaj žen |
Olympijští sportovci z Ruska Ž 5–0 |
Finsko Ž 4–1 |
Spojené státy W 2–1 |
1 QS | N/A | sbohem |
Olympijští sportovci z Ruska Ž 5-0 |
Spojené státy americké L 2-3 GWS |
Turnaj mužů
Kanadský pánský národní tým ledního hokeje se kvalifikoval tím, že skončil 1. ve světovém žebříčku IIHF 2015 . Oficiální soupis her byl oznámen 11. ledna 2018. Tým nezahrnoval žádného z kanadských hráčů National Hockey League, protože liga se rozhodla her se neúčastnit. To znamenalo, že se do týmu nedostalo asi 300 nejlepších hráčů v zemi.
- Seznam
Následuje kanadská soupiska mužského hokejového turnaje na zimních olympijských hrách 2018 .
Hlavní trenér: Willie Desjardins Asistenti trenérů: Dave King , Scott Walker , Craig Woodcroft
Ne. | Poz. | název | Výška | Hmotnost | Datum narození | Rodiště | Tým 2017–18 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | D | Karla Stolleryho | 5 ft 11 v (1,80 m) | 181 lb (82 kg) | 21. listopadu 1987 | Camrose, Alberta | Dinamo Riga ( KHL ) |
4 | D | Chris Lee -A. | 6 ft 0 v (1,83 m) | 185 lb (84 kg) | 3. října 1980 | MacTier, Ontario | Metallurg Magnitogorsk ( KHL ) |
5 | D | Chay Genoway | 5 ft 9 v (1,75 m) | 176 lb (80 kg) | 20. prosince 1986 | Morden, Manitoba | HC Lada Togliatti ( KHL ) |
7 | F | Gilbert Brulé | 5 ft 10 v (1,78 m) | 190 lb (86 kg) | 1. ledna 1987 | Edmonton, Alberta | Kunlun Red Star ( KHL ) |
8 | F | Wojtek Wolski | 6 ft 3 v (1,91 m) | 220 lb (100 kg) | 24. února 1986 | Zabrze, Polsko | Metallurg Magnitogorsk ( KHL ) |
9 | F | Derek Roy -A. | 5 ft 9 v (1,75 m) | 187 lb (85 kg) | 4. května 1983 | Rockland, Ontario | Linköpings HC ( SHL ) |
11 | F | Chris Kelly -C | 6 ft 0 v (1,83 m) | 194 lb (88 kg) | 11. listopadu 1980 | Toronto, Ontario | Belleville Senators ( AHL ) |
12 | F | Rob Klinkhammer | 6 ft 2 v (1,88 m) | 216 lb (98 kg) | 12. srpna 1986 | Lethbridge, Alberta | Ak Bars Kazaň ( KHL ) |
15 | F | Brandon Kozun | 5 ft 8 v (1,73 m) | 172 lb (78 kg) | 08.03.1990 | Los Angeles, Kalifornie , Spojené státy americké | Lokomotiv Jaroslavl ( KHL ) |
16 | F | Quinton Howden | 6 ft 2 v (1,88 m) | 190 lb (86 kg) | 21. ledna 1992 | Oakbank, Manitoba | HC Dinamo Minsk ( KHL ) |
17 | F | Rene Bourque -A. | 6 ft 2 v (1,88 m) | 216 lb (98 kg) | 10.12.1981 | Lac La Biche, Alberta | Djurgårdens IF ( SHL ) |
18 | D | Marc-André Gragnani | 6 ft 3 v (1,91 m) | 205 lb (93 kg) | 11.03.1987 | L'Île-Bizard, Quebec | HC Dinamo Minsk ( KHL ) |
19 | F | Andrew Ebbett -A | 5 ft 9 v (1,75 m) | 176 lb (80 kg) | 2. ledna 1983 | Vernon, Britská Kolumbie | SC Bern ( NL ) |
21 | F | Mason Raymond | 6 ft 1 v (1,85 m) | 179 lb (81 kg) | 17. září 1985 | Cochrane, Alberta | SC Bern ( NL ) |
22 | F | Eric O'Dell | 6 ft 1 v (1,85 m) | 201 lb (91 kg) | 21. června 1990 | Ottawa, Ontario | HC Soči ( KHL ) |
24 | D | Stefan Elliott | 6 ft 1 v (1,85 m) | 190 lb (86 kg) | 30. ledna 1991 | Vancouver, Britská Kolumbie | HV71 ( SHL ) |
27 | D | Cody Goloubef | 6 ft 1 v (1,85 m) | 201 lb (91 kg) | 30. listopadu 1989 | Oakville, Ontario | Stockton Heat ( AHL ) |
30 | G | Ben Scrivens | 6 ft 2 v (1,88 m) | 198 lb (90 kg) | 11. září 1986 | Spruce Grove, Alberta | Salavat Julajev Ufa ( KHL ) |
31 | G | Kevin Poulin | 6 ft 2 v (1,88 m) | 205 lb (93 kg) | 12. dubna 1990 | Montreal, Quebec | EHC Kloten ( NL ) |
35 | G | Justin Peters | 6 ft 1 v (1,85 m) | 209 lb (95 kg) | 30. srpna 1986 | Blyth, Ontario | Kölner Haie ( DEL ) |
37 | D | Mat Robinson | 5 ft 9 v (1,75 m) | 185 lb (84 kg) | 20. června 1986 | Calgary, Alberta | CSKA Moskva ( KHL ) |
40 | F | Maxim Lapierre | 6 ft 0 v (1,83 m) | 216 lb (98 kg) | 29. března 1985 | Saint-Leonard, Quebec | HC Lugano ( NL ) |
56 | D | Maxim Noreau -A. | 6 ft 0 v (1,83 m) | 198 lb (90 kg) | 24. května 1987 | Montreal, Quebec | SC Bern ( NL ) |
91 | F | Linden Vey | 6 ft 0 v (1,83 m) | 190 lb (86 kg) | 17. července 1991 | Wakaw, Saskatchewan | Lvi ZSC ( NL ) |
92 | F | Christian Thomas | 5 ft 9 v (1,75 m) | 174 lb (79 kg) | 26. května 1992 | Toronto, Ontario | Wilkes-Barre/Scranton Penguins ( AHL ) |
- Předkolo
Poz | tým | Pld | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | Kvalifikace |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Česká republika | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 9 | 4 | +5 | 8 | Čtvrtfinále |
2 | Kanada | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 11 | 4 | +7 | 7 | |
3 | Švýcarsko | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 10 | 9 | +1 | 3 | Kvalifikační play -off |
4 | Jižní Korea (H) | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 14 | −13 | 0 |
15. února 2018
21:10 |
Švýcarsko |
1–5 (0–2, 0–2, 1–1) |
Kanada |
Hokejové centrum Kwandong , Gangneung Účast: 2 802 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Leonardo Genoni Jonas Hiller |
Brankáři | Ben Scrivens |
Rozhodčí: Antonín Jeřábek Konstantin Olenin Čároví: Jimmy Dahmen Alexander Otmakhov |
|||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
6 min | Pokuty | 6 min | ||||||||||||||||||
29 | Střely | 28 |
17. února 2018
12:10 |
Kanada |
2–3 GWS (2–1, 0–1, 0–0) ( OT : 0–0) ( SO : 0–1) |
Česká republika |
Gangneung Hockey Center , Gangneung Návštěvnost: 6731 |
Reference hry | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ben Scrivens | Brankáři | Pavel Francouz |
Rozhodčí: Roman Gofman Anssi Salonen Linesmen: Gleb Lazarov Judson Ritter |
|||||||||||
| ||||||||||||||
Lapierre Wolski Roy Bourque Noreau |
Rozstřel |
Růžička Koukal Kovář Červenka |
||||||||||||
6 min | Pokuty | 10 min | ||||||||||||
33 | Střely | 21 |
18. února 2018
21:10 |
Kanada |
4–0 (1–0, 1–0, 2–0) |
Jižní Korea |
Gangneung Hockey Center , Gangneung Návštěvnost: 6038 |
Reference hry | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kevin Poulin | Brankáři | Matt Dalton |
Rozhodčí: Jozef Kubuš Daniel Stricker Čároví: Nicolas Fluri Vít Lederer |
|||||||||||
| ||||||||||||||
8 min | Pokuty | 8 min | ||||||||||||
49 | Střely | 19 |
- Čtvrtfinále
21. února 2018
21:10 |
Kanada |
1–0 (0–0, 0–0, 1–0) |
Finsko |
Gangneung Hockey Center , Pyeongchang Návštěvnost: 2265 |
Reference hry | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ben Scrivens Kevin Poulin |
Brankáři | Mikko Koskinen |
Rozhodčí: Antonín Jeřábek Konstantin Olenin Čároví: Gleb Lazarev Henrik Pihlblad |
||
| |||||
6 min | Pokuty | 4 min | |||
30 | Střely | 21 |
- Semifinále
23. února 2018
21:10 |
Kanada |
3–4 (0–1, 1–3, 2–0) |
Německo |
Gangneung Hockey Center , Pyeongchang Návštěvnost: 4057 |
Reference hry | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kevin Poulin | Brankáři | Danny aus den Birken |
Rozhodčí: Jozef Kubuš Timothy Mayer Čároví: Fraser McIntyre Alexander Otmakhov |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
35 min | Pokuty | 16 min | |||||||||||||||||||||
31 | Střely | 15 |
- Hra o bronz
24. února 2018
21:10 |
Česká republika |
4–6 (1–3, 0–0, 3–3) |
Kanada |
Gangneung Hockey Center , Pyeongchang Návštěvnost: 4 807 |
Reference hry | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pavel Francouz | Brankáři | Kevin Poulin |
Rozhodčí: Timothy Mayer Konstantin Olenin Linesmen : Fraser McIntyre Alexander Otmakhov |
|||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 min | Pokuty | 6 min | ||||||||||||||||||||||||||||||
34 | Střely | 26 |
Turnaj žen
Kanadský ženský národní tým ledního hokeje se kvalifikoval umístěním na 2. místě světového žebříčku IIHF 2016 .
- Seznam
Následuje kanadská soupiska ženského hokejového turnaje na zimních olympijských hrách 2018 .
Hlavní trenér: Laura Schuler Asistenti trenérů: Dwayne Gylywoychuk , Troy Ryan
Ne. | Poz. | název | Výška | Hmotnost | Datum narození | Rodiště | Tým 2017–18 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | G | Shannon Szabados | 5 ft 8 v (1,73 m) | 141 lb (64 kg) | 06.08.1986 | Edmonton, Alberta | Národní tým žen |
2 | F | Meghan Agosta -A. | 5 ft 7 v (1,70 m) | 148 lb (67 kg) | 12. února 1987 | Windsor, Ontario | Národní tým žen |
3 | D | Jocelyne Larocque -A | 5 ft 6 v (1,68 m) | 146 lb (66 kg) | 19. května 1988 | Ste. Anne, Manitoba | Markham Thunder ( CWHL ) |
4 | D | Brigette Lacquette | 5 ft 6 v (1,68 m) | 181 lb (82 kg) | 10.11.1992 | Dauphin, Manitoba | Calgary Inferno ( CWHL ) |
5 | D | Lauriane Rougeau | 5 ft 8 v (1,73 m) | 168 lb (76 kg) | 12. dubna 1990 | Pointe-Claire, Quebec | Les Canadiennes ( CWHL ) |
6 | F | Rebecca Johnstonová | 5 ft 9 v (1,75 m) | 148 lb (67 kg) | 24. září 1989 | Sudbury, Ontario | Calgary Inferno ( CWHL ) |
7 | F | Laura Stacey | 5 ft 10 v (1,78 m) | 157 lb (71 kg) | 5. května 1994 | Mississauga, Ontario | Markham Thunder ( CWHL ) |
8 | D | Laura Fortino | 5 ft 4 v (1,63 m) | 137 lb (62 kg) | 30. ledna 1991 | Hamilton, Ontario | Markham Thunder ( CWHL ) |
9 | F | Jenn Wakefield | 5 ft 10 v (1,78 m) | 176 lb (80 kg) | 15. června 1989 | Scarborough, Ontario | Národní tým žen |
11 | F | Jillian Saulnier | 5 ft 5 v (1,65 m) | 146 lb (66 kg) | 07.03.1992 | Halifax, Nové Skotsko | Calgary Inferno ( CWHL ) |
12 | D | Meaghan Mikkelson | 5 ft 9 v (1,75 m) | 150 lb (68 kg) | 4. ledna 1985 | Regina, Saskatchewan | Calgary Inferno ( CWHL ) |
14 | D | Renata Rychlá | 5 ft 6 v (1,68 m) | 143 lb (65 kg) | 06.10.1994 | Hamilton, Ontario | Toronto Furies ( CWHL ) |
15 | F | Mélodie Daoust | 5 ft 4 v (1,63 m) | 157 lb (71 kg) | 7. ledna 1992 | Valleyfield, Quebec | Les Canadiennes ( CWHL ) |
17 | F | Bailey Bram | 5 ft 8 v (1,73 m) | 139 lb (63 kg) | 5. září 1990 | Winnipeg, Manitoba | Calgary Inferno ( CWHL ) |
19 | F | Brianne Jenner -A. | 5 ft 9 v (1,75 m) | 157 lb (71 kg) | 4. května 1991 | Oakville, Ontario | Calgary Inferno ( CWHL ) |
20 | F | Sarah Nurse | 5 ft 9 v (1,75 m) | 148 lb (67 kg) | 4. ledna 1995 | Hamilton, Ontario | University of Wisconsin ( WCHA ) |
21 | F | Haley Irwin | 5 ft 7 v (1,70 m) | 170 liber (77 kg) | 06.06.1988 | Thunder Bay, Ontario | Calgary Inferno ( CWHL ) |
24 | F | Natalie Spooner | 5 ft 10 v (1,78 m) | 181 lb (82 kg) | 17. října 1990 | Scarborough, Ontario | Toronto Furies ( CWHL ) |
26 | F | Emily Clark | 5 ft 7 v (1,70 m) | 134 lb (61 kg) | 28. listopadu 1995 | Saskatoon, Saskatchewan | University of Wisconsin ( WCHA ) |
29 | F | Marie-Philip Poulin -C | 5 ft 7 v (1,70 m) | 161 lb (73 kg) | 28. března 1991 | Quebec City, Quebec | Les Canadiennes ( CWHL ) |
31 | G | Geneviève Lacasse | 5 ft 8 v (1,73 m) | 152 lb (69 kg) | 5. května 1989 | Montreal, Quebec | Calgary Inferno ( CWHL ) |
35 | G | Ann-Renée Desbiens | 5 ft 9 v (1,75 m) | 161 lb (73 kg) | 10.04.1994 | La Malbaie, Quebec | Národní tým žen |
40 | F | Blayre Turnbull | 5 ft 7 v (1,70 m) | 159 lb (72 kg) | 15. července 1993 | New Glasgow, Nové Skotsko | Calgary Inferno ( CWHL ) |
- Předkolo
Poz | tým | Pld | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | Kvalifikace |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 9 | Semifinále |
2 | Spojené státy | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 | 6 | |
3 | Finsko | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 8 | -1 | 3 | Čtvrtfinále |
4 | Olympijští sportovci z Ruska | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 15 | −14 | 0 |
11. února 2018
21:10 |
Kanada |
5–0 (0–0, 3–0, 2–0) |
Olympijští sportovci z Ruska |
Hokejové centrum Kwandong , Gangneung Účast: 3 912 |
Reference hry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ann-Renée Desbiens | Brankáři |
Naděžda Morozová Naděžda Aleksandrová |
Rozhodčí: Nikoleta Celárová Katarina Timglas Linesmen : Jenni Heikkinen Lisa Linnek |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 min | Pokuty | 14 min | |||||||||||||||
48 | Střely | 18 |
13. února 2018
16:40 |
Kanada |
4–1 (2–0, 2–0, 0–1) |
Finsko |
Hokejové centrum Kwandong , Gangneung Návštěvnost: 3879 |
Reference hry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Brankáři | Noora Räty |
Rozhodčí: Dina Allena Melissa Szkola Linesmen : Veronica Johansson Jessica Leclerc |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 min | Pokuty | 10 min | |||||||||||||||
32 | Střely | 23 |
15. února 2018
12:10 |
Spojené státy |
1–2 (0–0, 0–2, 1–0) |
Kanada |
Hokejové centrum Kwandong , Gangneung Návštěvnost: 3885 |
Reference hry | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Maddie Rooney | Brankáři | Geneviève Lacasse |
Rozhodčí: Aina Hove Katarina Timglas Linesmen : Jenni Heikkinen Veronica Johansson |
||||||||
| |||||||||||
12 min | Pokuty | 8 min | |||||||||
45 | Střely | 23 |
- Semifinále
19. února 2018
21:10 |
Kanada |
5–0 (1–0, 1–0, 3–0) |
Olympijští sportovci z Ruska |
Gangneung Hockey Center , Gangneung Návštěvnost: 3396 |
Reference hry | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Brankáři |
Valeria Tarakanova Naděžda Alexandrová |
Rozhodčí: Katie Guay Melissa Szkola Linesmen : Lisa Linnek Johanna Tauriainen |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 min | Pokuty | 16 min | |||||||||||||||
47 | Střely | 14 |
- Finále
22. února 2018
13:10 |
Kanada |
2–3 GWS (0–1, 2–0, 0–1) ( OT : 0–0) ( SO : 0–1) |
Spojené státy |
Gangneung Hockey Center , Gangneung Návštěvnost: 4 467 |
Reference hry | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Shannon Szabados | Brankáři | Maddie Rooney |
Rozhodčí: Nicole Hertrich Katarina Timglas Linesmen : Lisa Linnek Johanna Tauriainen |
|||||||||||
| ||||||||||||||
Spooner Agosta Poulin Daoust Jenner Agosta |
Rozstřel |
Marvin Brandt Pfalzer Kessel Knight Lamoureux-Davidson |
||||||||||||
12 min | Pokuty | 6 min | ||||||||||||
31 | Střely | 42 |
Luge
Na základě výsledků Světového poháru v Luge 2017–18 Kanada kvalifikovala osm sportovců a štafetový tým. Tým se skládá ze tří sportovců, kteří se účastní jednotlivých akcí, a sáňkování dvojic. Tým byl oficiálně jmenován 20. prosince 2017.
- Muži
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Samuel Edney | Jednotlivci | 47,862 | 9 | 47,755 | 4 | 47,759 | 10 | 47,645 | 6 | 3: 11,021 | 6 |
Mitchel Malyk | 48,075 | 17 | 48,050 | 18 | 47,952 | 16 | 47,869 | 12 | 3: 11,946 | 16 | |
Reid Watts | 47,960 | 12 | 47,895 | 10 | 47,778 | 11 | 47,848 | 11 | 3: 11,490 | 12 | |
Tristan Walker Justin Snith |
Čtyřhra | 46,134 | 4 | 46,235 | 6 | N/A | 1: 32,369 | 5 |
- Ženy
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Brooke Apshkrum | Jednotlivci | 46,834 | 16 | 46,839 | 13 | 46,905 | 14 | 46,983 | 15 | 3: 07,561 | 13 |
Alex Gough | 46,317 | 2 | 46,328 | 4 | 46,425 | 3 | 46,574 | 3 | 3: 05,644 | ||
Kimberley McRae | 46,339 | 4 | 46,449 | 8 | 46,480 | 4 | 46,610 | 4 | 3: 05,878 | 5 |
- Štafeta smíšeného týmu
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Celkový | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Samuel Edney Alex Gough Justin Snith Tristan Walker |
Týmová štafeta | 47,099 | 4 | 48,820 | 4 | 48,953 | 2 | 2: 24,872 |
Rychlobruslení na krátké dráze
Kanada pojmenovala svůj tým rychlobruslařů na krátkých tratích v srpnu 2017. Později v roce 2017 po skončení mistrovství světa v rychlobruslení na krátké trati ISU 2017–18 Kanada kvalifikovala plný tým deseti sportovců (pět podle pohlaví), což umožnilo všem sportovcům s názvem týmu soutěžit. 25. ledna 2018, Speed Skating Canada oficiálně odhalila tým a jaké akce by každý sportovec soutěžil.
- Muži
Sportovec | událost | Teplo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Charle Cournoyer | 1000 m | 1: 24,051 | 3 | Nepostoupil | |||||
Pascal Dion | 1500 m | 2: 16,856 | 5 ADV | N/A | 2: 12,640 | 3 FB | 2: 26,412 | 10 | |
Samuela Girarda | 500 m | 40,493 | 1 Q | 40,477 | 1 Q | 40,185 | 2 FA | 39,987 | 4 |
1000 m | 1: 23,894 | 1 Q | 1: 24,289 | 1 Q | 1: 25,102 | 4 AA | 1: 24,650 | ||
1500 m | 2: 12,923 | 2 Q | N/A | - | 6 AA | 2: 11,176 | 4 | ||
Charles Hamelin | 500 m | PERO | Nepostoupil | ||||||
1000 m | 1: 23,407 NEBO | 1 Q | 1: 24,015 | 2 Q | PERO | Nepostoupil | |||
1500 m | 2: 12,130 | 1 Q | N/A | 2: 11,124 | 1 FA | PERO | 13 | ||
Charle Cournoyer Pascal Dion Samuel Girard Charles Hamelin François Hamelin |
5000 m relé | N/A | 6: 41,042 | 2 FA | 6: 32,282 |
- Ženy
Sportovec | událost | Teplo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Kim Boutin | 500 m | 43,634 | 1 Q | 42,789 | 2 Q | 43,234 | 3 AA | 43,881 | |
1000 m | 1: 32,402 | 1 Q | 1: 30,013 | 1 Q | 1: 29,065 | 1 FA | 1: 29,956 | ||
1500 m | 2: 21,149 | 2 Q | N/A | 2: 22,799 | 2 FA | 2: 25,834 | |||
Jamie Macdonald | 500 m | PERO | Nepostoupil | ||||||
Valérie Maltais | 1000 m | 1: 30,773 | 2 Q | 1: 30,131 | 2 Q | PERO | Nepostoupil | ||
1500 m | 2: 29,877 | 3 Q | N/A | PERO | Nepostoupil | ||||
Marianne St-Gelais | 500 m | 43,437 | 1 Q | PERO | Nepostoupil | ||||
1000 m | 1: 30,512 | 2 Q | 1: 30,180 | 3 | Nepostoupil | ||||
1500 m | 2: 31,274 | 2 Q | N/A | PERO | Nepostoupil | ||||
Kim Boutin Kasandra Bradette Jamie Macdonald Valérie Maltais Marianne St-Gelais |
3000 m relé | N/A | 4: 07,627 | 2 FA | PERO |
Kvalifikační legenda: ADV - Pokročilý kvůli překážce jiného bruslaře; AA - Pokročilý do finálového kola kvůli překážce jiného bruslaře; FA - Kvalifikace do medailového kola; FB - Kvalifikace do kola útěchy; NEBO - olympijský rekord
Kostra
Kanada kvalifikovala maximální velikost týmu tři muži a tři ženy. Tým byl oficiálně oznámen 24. ledna 2018.
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Kevin Boyer | pánské | 51,46 | 18 | 51,24 | 16 | 51,14 | 14 | 51,56 | 17 | 3: 25,40 | 17 |
Dave Greszczyszyn | 51,73 | 23 | 51,31 | 18 | 51,57 | 21 | Vyřazen | 2: 34,61 | 21 | ||
Barrett Martineau | 51,94 | 26 | 51,76 | 24 | 51,70 | 23 | Vyřazen | 2: 35,40 | 24 | ||
Jane Channell | Ženy | 52,42 | 11 | 52,28 | 8 | 52,28 | 10 | 52,09 | 8 | 3: 29,07 | 10 |
Mirela Rahneva | 52,48 | 14 | 52,33 | 11 | 52,06 | 8 | 52,65 | 15 | 3: 29,52 | 12 | |
Elisabeth Vathje | 52,45 | 12 | 52.01 | 1 | 52,37 | 14 | 51,82 | 2 | 3: 28,65 | 9 |
Skoky na lyžích
Kanada kvalifikovala dva skokany na lyžích, jednoho muže a jednu ženu. Tým byl oficiálně oznámen 24. ledna 2018.
Sportovec | událost | Kvalifikace | První kolo | Finále | Celkový | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vzdálenost | Body | Hodnost | Vzdálenost | Body | Hodnost | Vzdálenost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||||
MacKenzie Boyd-Clowes | Pánský normální kopec | 98,0 | 114,6 | 23 Otázka | 103,5 | 111,1 | 18 Q | 98,5 | 97,0 | 27 | 208,1 | 26 | ||
Pánský velký kopec | 124,5 | 102,4 | 25 Q | 127,5 | 117,4 | 23 Otázka | 126,0 | 117,9 | 20 | 235,3 | 21 | |||
Taylor Henrich | Dámské normální kopec | N/A | 78,0 | 86,5 | 32 | Nepostoupil |
Snowboarding
Kanada kvalifikovala 21 sportovců (deset mužů a jedenáct žen), ale vrátila svou jedinou kvótu pro paralelní obrovský slalom žen, což znamená, že do týmu bylo oficiálně jmenováno pouze 20 sportovců (deset podle pohlaví). Kanadský tým slopestyle a big air se sedmi sportovci byl jmenován 9. ledna 2018. Kanadský halfpipe, snowboard cross a alpský tým třinácti sportovců byl jmenován 25. ledna 2018. 30. ledna 2018 Kanada získala další místo v mužském snowboard crossu , což Éliotu Grondinovi umožňuje soutěžit jako čtvrtý Kanaďan v této akci.
- Volný styl
- Muži
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Nejlepší | Hodnost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Nejlepší/Celkem | Hodnost | ||
Mark McMorris | Slopestyle | 83,70 | 86,83 | 86,83 | 2 Q | 75,30 | 85,20 | 60,68 | 85,20 | |
Velký vzduch | 89,00 | 95,75 | 95,75 | 3 Q | 40,50 | JNS | 32,00 | 72,50 | 10 | |
Tyler Nicholson | Slopestyle | 17,41 | 79,21 | 79,21 | 5 Q | 36,18 | 76,41 | 76,15 | 76,41 | 7 |
Velký vzduch | 87,25 | 89,25 | 89,25 | 7 | Nepostoupil | |||||
Papoušek Maxence | Slopestyle | 83,45 | 87,36 | 87,36 | 1 Q | 45,13 | 49,48 | 86,00 | 86,00 | |
Velký vzduch | 89,25 | 92,50 | 92,50 | 1 Q | 85,00 | JNS | 32,75 | 117,75 | 9 | |
Sebastien Toutant | Slopestyle | 78.01 | 45,06 | 78.01 | 3 Q | 33,66 | 57,23 | 61,08 | 61,08 | 11 |
Velký vzduch | 91,00 | 45,00 | 91,00 | 5 Q | 84,75 | 89,50 | JNS | 174,25 | ||
Derek Livingston | Halfpipe | 71,25 | 32,75 | 71,25 | 17 | Nepostoupil |
Legenda kvalifikace: QF - Kvalifikace přímo do finále
- Ženy
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Nejlepší | Hodnost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Nejlepší/Celkem | Hodnost | ||
Laurie Blouin | Slopestyle | Zrušeno | 49,16 | 76,33 | UMĚT | 76,33 | ||||
Velký vzduch | 90,25 | 92,25 | 92,25 | 4 Q | JNS | 39,25 | DNS | 39,25 | 12 | |
Spencer O'Brien | Slopestyle | Zrušeno | 26,43 | 36,45 | UMĚT | 36,45 | 22 | |||
Velký vzduch | 69,50 | 76,75 | 76,75 | 11 Q | 51,25 | JNS | 62,00 | 113,25 | 9 | |
Brooke Voigt | Slopestyle | Zrušeno | 24,36 | 36,61 | UMĚT | 36,61 | 21 | |||
Velký vzduch | 67,75 | 32,00 | 67,75 | 17 | Nepostoupil | |||||
Elizabeth Hoskingová | Halfpipe | 25.25 | 36,75 | 36,75 | 19 | Nepostoupil | ||||
Calynn Irwin | 23.25 | 16.25 | 23.25 | 23 | Nepostoupil | |||||
Mercedes Nicoll | 50,00 | 48,00 | 50,00 | 18 | Nepostoupil |
Legenda kvalifikace: QF - Kvalifikace přímo do finále
- Paralelní
Sportovec | událost | Kvalifikace | 16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas opozice |
Čas opozice |
Čas opozice |
Čas opozice |
Hodnost | ||
Jasey-Jay Anderson | Obří slalom mužů | 1: 26,76 | 24 | Nepostoupil | ||||
Darren Gardner | 1: 26,94 | 28 | Nepostoupil |
Legenda kvalifikace: W - vítěz; L - Poražený
- Snowboardový kříž
Sportovec | událost | Očkování | 1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Nejlepší | Semínko | |||||||||
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Pozice | Pozice | Pozice | Pozice | Hodnost | ||||
Baptiste Brochu | Pánský snowboardový kříž | DNS | Nepostoupil | |||||||||
Éliot Grondin | 1: 28,89 | 39 | 1: 15,93 | 7 | 1: 15,93 | 34 | DNF | Nepostoupil | ||||
Kevin Hill | 1: 14,24 | 8 | sbohem | 1: 14,24 | 8 | 2 Q | 4 | Nepostoupil | ||||
Chris Robanske | 1: 14,35 | 11 | sbohem | 1: 14,35 | 11 | 2 Q | 3 Q | DNF | Nepostoupil | |||
Zoe Bergermann | Dámský snowboardový kříž | 1: 21,57 | = 16 | 1: 18,65 | 1 | 1: 18,65 | 13 | N/A | DNF | Nepostoupil | ||
Carle Brenneman | 1: 21,57 | = 16 | 1: 20,89 | 6 | 1: 20,89 | 18 | N/A | 4 | Nepostoupil | |||
Tess Critchlow | 1: 21,39 | 15 | 1: 21,83 | 8 | 1: 21,39 | 20 | N/A | 2 Q | 4 FB | 3 | 9 | |
Meryeta O'Dine | DNS | Nepostoupil |
Legenda kvalifikace: FA - Kvalifikace do medailového kola; FB - Kvalifikace do kola útěchy
Rychlobruslení
Kanada získala následující kvóty na konci čtyř mistrovství světa použitých pro kvalifikaci. Po výsledcích ze Světového poháru bylo na hry předem vybráno pět sportovců ( Alex Boisvert-Lacroix , Ivanie Blondin , Ted-Jan Bloemen , Olivier Jean a Keri Morrison ). Zbytek týmu bude pojmenován po kanadských zkouškách konaných v Calgary od 4. do 9. ledna 2018. Oficiální tým byl jmenován 10. ledna 2018. Tým se skládá z 19 sportovců (10 mužů a 9 žen), což je o jeden méně, než je maximum, které země do her mohla poslat. Kanada také nenominovala třetího bruslaře v disciplínách žen na 500 a 1 000 metrů.
- Muži
Sportovec | událost | Závod | |
---|---|---|---|
Čas | Hodnost | ||
Jordan Belchos | 10 000 m | 12: 59,51 | 5 |
Ted-Jan Bloemen | 5000 m | 6: 11,616 | |
10 000 m | 12: 39,77 | ||
Alex Boisvert-Lacroix | 500 m | 34,934 | 11 |
Vincent De Haître | 1000 m | 1: 09,79 | 19 |
1500 m | 1: 47,32 | 21 | |
Ben Donnelly | 1500 m | 1: 49,68 | 31 |
Laurent Dubreuil | 500 m | 35,16 | 18 |
1000 m | 1: 10,03 | 25 | |
Gilmore Junio | 500 m | 35,158 | 17 |
Denny Morrison | 1500 m | 1: 46,36 | 13 |
Alexandre St-Jean | 1000 m | 1: 09,24 | 11 |
- Ženy
Sportovec | událost | Závod | |
---|---|---|---|
Čas | Hodnost | ||
Ivanie Blondinová | 3000 m | 4: 04,14 | 6 |
5000 m | 6: 59,38 | 5 | |
Kali Kriste | 1500 m | 1: 59,42 | 19 |
Marsha Hudey | 500 m | 37,88 | 10 |
Kaylin Irvine | 1000 m | 1: 16,90 | 23 |
Heather McLean | 500 m | 38,29 | 14 |
1000 m | 1: 17,25 | 25 | |
Josie Morrison | 1500 m | 1: 59,77 | 21 |
Brianne Tuttová | 1500 m | 1: 58,77 | 15 |
3000 m | 4: 13,70 | 20 | |
Isabelle Weidemannová | 3000 m | 4: 04,26 | 7 |
5000 m | 6: 59,88 | 6 |
- Hromadný start
Sportovec | událost | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Čas | Hodnost | Body | Čas | Hodnost | ||
Ivanie Blondinová | Hromadný start žen | 1 | 8: 53,92 | 10 | Nepostoupil | ||
Keri Morrisonová | 21 | 8: 54,25 | 3 Q | 0 | 8: 41,38 | 12 |
- Pronásledování týmu
Sportovec | událost | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas opozice |
Hodnost | Čas opozice |
Hodnost | Čas opozice |
Hodnost | ||
Jordan Belchos Ted-Jan Bloemen Denny Morrison |
Pronásledování mužského týmu |
Japonsko (JPN) L 3: 41,73 |
7 FD | Nepostoupil |
Final D United States (USA) W 3: 42,16 |
7 | |
Ivanie Blondin Kali Christ Josie Morrison Keri Morrison Isabelle Weidemann |
Pronásledování ženského týmu |
Německo (NĚM) Ž 2: 59,02 |
3 Q |
Japonsko (JPN) L 3: 01,84 |
2 FB |
Finále B USA (USA) L 2: 59,72 |
4 |
Viz také
- Kanada na zimních paralympiádách 2018
- Kanada na Hrách společenství 2018
- Kanada na Letních olympijských hrách mládeže 2018