Sněmovna reprezentantů Connecticutu - Connecticut House of Representatives
Connecticut Sněmovna reprezentantů | |
---|---|
Valné shromáždění Connecticutu | |
Typ | |
Typ | |
Termínové limity |
Žádný |
Dějiny | |
Nová relace zahájena |
6. ledna 2021 |
Vedení lidí | |
Většinový vůdce |
|
Menšinový vůdce |
|
Struktura | |
Sedadla | 151 |
Politické skupiny |
Většina
Menšina
|
Délka funkčního období |
2 roky |
Autorita | Článek III, oddíl 1, ústava Connecticutu |
Plat | 28 000 $/rok |
Volby | |
Poslední volby |
3. listopadu 2020 (151 míst) |
Příští volby |
8. listopadu 2022 (151 míst) |
Redistriktivní | Legislativní kontrola |
Shromáždiště | |
Sněmovna reprezentantů komora Connecticut State Capitol Hartford , Connecticut | |
webová stránka | |
Connecticut Sněmovna reprezentantů |
Connecticut State Sněmovna reprezentantů je dolní komora ve Valném shromáždění Connecticut , na státní legislativě z amerického státu z Connecticutu . Dům se skládá ze 151 členů zastupujících stejný počet okresů, přičemž každý obvod obsahuje téměř 22 600 obyvatel. Zástupci jsou voleni na dvouletá období bez časových omezení . Sněmovna se schází v Connecticutském státním kapitolu v Hartfordu .
Dějiny
Sněmovna reprezentantů má svůj základ v nejstarší inkarnaci Valného shromáždění, „General Corte“ zřízeného v roce 1636, jehož členství bylo rozděleno mezi šest obecně volených soudců (předchůdce senátu Connecticutu) a tříčlenné „výbory“ zastupující každý ze tří měst Connecticutské kolonie ( Hartford , Wethersfield a Windsor ). Mezi základní Objednávky Connecticut , přijaté v roce 1639, nahradil výbory se zástupci; každé město by zvolilo tři nebo čtyři náměstky na šestiměsíční období. Ačkoli rychtáři a poslanci seděli spolu, hlasovali odděleně a v roce 1645 bylo rozhodnuto, že opatření musí mít schválení obou skupin, aby prošlo. Listina 1662 snížila počet poslanců za město, aby ne více než dvě, a také změnil název zákonodárce valné hromady. Bylo to v roce 1698, kdy se valné shromáždění rozdělilo do své současné dvoukomorové podoby, přičemž dvanáct asistentů (které nahradily soudce) jako Rada (která se v ústavě z roku 1818 stala Senátem ) a poslanci jako Sněmovna reprezentantů, která začala zvolení mluvčího, který mu bude předsedat. Podmínky zástupců byly zvýšeny na dva roky v roce 1884.
Vedení Sněmovny
Mluvčí domu předsedá Sněmovny reprezentantů. Mluvčí je volen většinovým stranickým výborem, po kterém následuje potvrzení plné sněmovny schválením usnesení sněmovny. Kromě toho, že předsedá orgánu, je mluvčí také jeho hlavní vedoucí funkcí a řídí tok legislativy a úkolů výborů. Ostatní vůdci Sněmovny, jako například vůdci většiny a menšin , jsou voleni svými příslušnými stranickými senáty vzhledem k síle jejich strany v komoře.
Současným mluvčím je Matthew Ritter z 1. domovského okresu, který zahrnuje část Hartfordu . Majoritním vůdcem je Jason Rojas z 9. domu, který zahrnuje část East Hartfordu a část Manchesteru . Menšinový vůdce je republikán Vincent Candelora 86. domu okres, který zahrnuje část Durham , která je součástí Guilford , North Branford a část Wallingford .
Pozice | Zástupce | Okres | |
---|---|---|---|
mluvčí | Matthew Ritter | 1 | |
Většinový vůdce | Jason Rojas | 9 | |
Menšinový vůdce | Vincent Candelora | 86 |
Složení Sněmovny reprezentantů
97 | 54 |
Demokratický | Republikán |
Příslušnost | Strana (Stínování označuje většinový výbor)
|
Celkový | ||
---|---|---|---|---|
Demokratický | Republikán | Volný | ||
Konec předchozího legislativního období: 2018-2020 | 80 | 71 | 151 | 0 |
Začátek 2021 | 97 | 54 | 151 | 0 |
Února 2021 | 97 | 53 | 150 | 1 |
Května 2021 | 97 | 54 | 151 | 0 |
Poslední podíl na hlasování | 64,2% | 35,8% | 100 |
Seznam aktuálních členů
Současní členové Sněmovny reprezentantů v Connecticutu k 6. lednu 2021.
Okres | název | Strana | Domovské město | První zvolen | Zastoupená města/města |
---|---|---|---|---|---|
1 | Matthew Ritter | Dem | Hartfordu | 2010 | Hartford (část) |
2 | Raghib Allie-Brennanová | Dem | Bethel | 2018 | Bethel (část), Danbury (část), Newtown (část), Redding (část) |
3 | Minnie Gonzalez | Dem | Hartfordu | 1996 | Hartford (část) |
4 | Julio Concepcion | Dem | Hartfordu | 2018 (speciální) | Hartford (část) |
5 | Brandon McGee | Dem | Hartfordu | 2012 | Hartford (část), Windsor (část) |
6 | Edwin Vargas | Dem | Hartfordu | 2012 | Hartford (část) |
7 | Joshua M. Hall | Dem/ WFP | Hartfordu | 2017 | Hartford (část) |
8 | Tim Ackert | Zástupce | Coventry | 2010 | Columbia , Coventry, Tolland (část), Vernon (část) |
9 | Jason Rojas | Dem | East Hartford | 2008 | East Hartford (část), Manchester (část) |
10 | Henry Genga | Dem | East Hartford | 2006 | East Hartford (část) |
11 | Jeffrey Currey | Dem | East Hartford | 2014 | East Hartford (část), Manchester (část), South Windsor (část) |
12 | Geoff Luxenberg | Dem | Manchester | 2018 | Manchester (část) |
13 | Jason Edward Doucette | Dem | Manchester | 2018 | Glastonbury (část), Manchester (část) |
14 | Tom Delnicki | Zástupce | Jižní Windsor | 2016 | South Windsor (část) |
15 | Bobby Gibson | Dem | Bloomfield | 2018 (speciální) | Bloomfield, Windsor (část) |
16 | John Hampton | Dem | Simsbury | 2012 | Simsbury |
17 | Eleni Kavros DeGraw | Dem | Kanton | 2020 | Avon (část), Canton |
18 | Jillian Gilchrest | Dem | West Hartford | 2018 | West Hartford (část) |
19 | Tammy Exum | Dem | West Hartford | 2019 (speciální) | Avon (část), Farmington (část), West Hartford (část) |
20 | Kate Farrar | Dem | West Hartford | 2020 | West Hartford (část) |
21 | Mike Demicco | Dem | Farmington | 2012 | Farmington (část) |
22 | William Petit | Zástupce | Plainville | 2016 | New Britain (část), Plainville |
23 | Devin Carney | Zástupce | Starý Saybrook | 2014 | Lyme , Old Lyme , Old Saybrook, Westbrook (část) |
24 | Emmanuel Sanchez | Dem | Nová Británie | 2020 | New Britain (část), Newington (část) |
25 | Bobby Sanchez | Dem | Nová Británie | 2011 | Nová Británie (část) |
26 | Peter Tercyak | Dem | Nová Británie | 2003 | Nová Británie (část) |
27 | Gary Turco | Dem | Newington | 2018 | Newington (část) |
28 | Amy Morrin Bello | Dem | Wethersfield | 2020 | Wethersfield (část) |
29 | Kerry Szeps Wood | Dem | Skalnatý vrch | 2018 | Newington (část), Rocky Hill, Wethersfield (část) |
30 | Donna Veachová | Zástupce | Berlín | 2020 | Berlín (část), Southington (část) |
31 | Jill Barryová | Dem | Glastonbury | 2018 | Glastonbury (část) |
32 | Christie Carpino | Zástupce | Cromwell | 2010 | Cromwell, Portland |
33 | Brandon Chafee | Dem | Middletown | 2020 | Middletown (část) |
34 | Irene Haines | Zástupce | East Hampton | 2018 | Colchester (část), East Haddam , East Hampton |
35 | Christine Goupil | Dem | Westbrook | 2020 | Clinton , Killingworth , Westbrook (část) |
36 | Christine Palmová | Dem | Haddam | 2018 | Chester , Deep River , Essex , Haddam |
37 | Holly Cheeseman | Zástupce | Niantic | 2016 | East Lyme , Salem |
38 | Kathleen McCartyová | Zástupce | Waterford | 2014 | Montville (část), Waterford |
39 | Anthony Nolan | Dem | Nový Londýn | 2019 (speciální) | Nový Londýn (část) |
40 | Christine Conleyová | Dem | Groton | 2016 | Groton (část), Ledyard (část) |
41 | Joe de la Cruz | Dem | Groton | 2016 | Groton (část), New London (část) |
42 | Mike Francie | Zástupce | Ledyard | 2014 | Ledyard (část), Montville (část), Preston |
43 | Greg Howard | Zástupce | Severní Stonington | 2020 | Severní Stonington, Stonington |
44 | Anne Dauphinais | Zástupce | Vražedně | 2016 | Killingly (část), Plainfield (část) |
45 | Brian Lanoue | Zástupce | Griswold | 2018 | Griswold, Lisabon (část), Plainfield (část), Sterling , Voluntown |
46 | Emmett Riley | Dem | Norwich | 2012 | Norwich (část) |
47 | Doug Dubitsky | Zástupce | Canterbury | 2014 | Canterbury , Chaplin , Franklin , Hampton , Lisabon (část), Libanon (část), Norwich (část), Skotsko , Sprague |
48 | Brian Smith | Dem | Colchester | 2020 (speciální) | Colchester (část), Libanon (část), Mansfield (část), Windham (část) |
49 | Susan Johnsonová | Dem | Windham | 2008 | Windham (část) |
50 | Pat Boyd | Dem | Pomfret | 2016 | Brooklyn , Eastford , Pomfret , Union , Woodstock |
51 | Rick Hayes | Zástupce | Putnam | 2018 | Zabijácky (část), Putnam , Thompson |
52 | Kurt Vail | Zástupce | Stafford | 2014 | Somers, Stafford |
53 | Tammy Nuccio | Zástupce | Tolland | 2020 | Ashford , Tolland (část), Willington |
54 | Gregory Haddad | Dem | Mansfield | 2010 | Mansfield (část) |
55 | Robin Green | Zástupce | Marlborough | 2016 | Andover , Bolton, Hebron , Marlborough |
56 | Mike Winkler | Dem | Vernone | 2016 | Vernon (část) |
57 | Jaime Foster | Dem | Široký potok | 2020 | East Windsor (část), Ellington |
58 | Tom Arnone | Dem | Enfield | 2018 | Enfield (část) |
59 | Carol Hall | Zástupce | Enfield | 2016 | East Windsor (část), Enfield (část) |
60 | Jane Garibayová | Dem | Windsorské zámky | 2016 | Windsor (část), Windsor Locks |
61 | Tami Zawistowski | Zástupce | Přípona | 2014 | East Granby , Suffield, Windsor (část) |
62 | Mark Anderson | Zástupce | Granby | 2020 | Barkhamsted , Granby , Hartland , New Hartford |
63 | Jay Case | Zástupce | Colebrook | 2012 | Colebrook, Goshen (část), Torrington (část), Winchester |
64 | Maria Horn | Dem | Severní Kanaán | 2018 | Canaan , Cornwall , Goshen (část), Kent , Norfolk , North Canaan , Salisbury, Sharon , Torrington (část) |
65 | Michelle Cooková | Dem | Torrington | 2008 | Torrington (část) |
66 | David Wilson | Zástupce | Litchfield | 2016 | Bethlehem , Litchfield (část), Morris , Warren , Woodbury (část) |
67 | Bill Buckbee | Zástupce | Nový Milford | 2016 | New Milford (část) |
68 | Joseph Polletta | Zástupce | Watertown | 2017 | Watertown, Woodbury (část) |
69 | Cindy Harrison | Zástupce | Southbury | 2020 | Bridgewater , Roxbury , Southbury (část), Washington |
70 | Rosa Rebimbas | Zástupce | Naugatuck | 2009 | Naugatuck (část) |
71 | Anthony D'Amelio | Zástupce | Waterbury | 1996 | Middlebury , Waterbury (část) |
72 | Larry Butler | Dem | Waterbury | 2006 | Waterbury (část) |
73 | Ronald Napoli Jr. | Dem | Waterbury | 2018 | Waterbury (část) |
74 | Michael DiGiovancarlo | Dem | Waterbury | 2020 | Waterbury (část) |
75 | Geraldo Reyes | Dem | Waterbury | 2016 | Waterbury (část) |
76 | John Piscopo | Zástupce | Thomaston | 1988 | Burlington , Harwinton , Litchfield (část), Thomaston |
77 | Cara Pavalock-D'Amato | Zástupce | Bristol | 2014 | Bristol (část) |
78 | Svatodušní Betts | Zástupce | Bristol | 2010 | Bristol (část), Plymouth |
79 | Chris Ziogas | Dem | Bristol | 2016 | Bristol (část) |
80 | Gale Mastrofrancesco | Zástupce | Wolcott | 2018 | Wolcott, Southington (část) |
81 | John Fusco | Zástupce | Southington | 2016 | Southington (část) |
82 | Michael Quinn | Dem | Meriden | 2020 | Meriden (část), Middlefield |
83 | Catherine Abercrombie | Dem | Meriden | 2005 | Berlín (část), Meriden (část) |
84 | Hilda Santiago | Dem | Meriden | 2012 | Meriden (část) |
85 | Mary Mushinsky | Dem | Wallingford | 1980 | Wallingford (část) |
86 | Vincent Candelora | Zástupce | Severní Branford | 2006 | Durham (část), Guilford (část), North Branford, Wallingford (část) |
87 | Dave Yaccarino | Zástupce | North Haven | 2010 | North Haven |
88 | Josh Elliott | Dem | Hamden | 2017 | Hamden (část) |
89 | Lezlye Zupkus | Zástupce | Vyhlídka | 2012 | Bethany , Cheshire (část), Prospect |
90 | Craig C. Fishbein | Zástupce | Wallingford | 2016 | Cheshire (část), Wallingford (část) |
91 | Mike D'Agostino | Dem | Hamden | 2012 | Hamden (část) |
92 | Patricie Dillonová | Dem | Nové nebe | 1984 | New Haven (část) |
93 | Toni Walker | Dem | Nové nebe | 2001 | New Haven (část) |
94 | Robyn Porter | Dem | Nové nebe | 2014 | Hamden (část), New Haven (část) |
95 | Juan Candelaria | Dem | Nové nebe | 2002 | New Haven (část) |
96 | Roland Lemar | Dem | Nové nebe | 2010 | East Haven (část), New Haven (část) |
97 | Alphonse Paolillo | Dem | Nové nebe | 2018 | New Haven (část) |
98 | Sean Scanlon | Dem | Guilford | 2014 | Branford (část), Guilford (část) |
99 | Joseph Zullo | Zástupce | East Haven | 2019 (speciální) | East Haven (část) |
100 | Quentin Phipps | Dem | Middletown | 2018 | Middletown (část) |
101 | John-Michael Parker | Dem | Madison | 2020 | Durham (část), Madison |
102 | Robin Comey | Dem | Branford | 2018 | Branford (část) |
103 | Liz Linehan | Dem | Cheshire | 2016 | Cheshire (část), Southington (část), Wallingford (část) |
104 | Kara Rochelle | Dem | Ansonia | 2018 | Ansonia, Derby (část) |
105 | Nicole Klarides-Ditria | Zástupce | Seymour | 2018 | Beacon Falls , Derby (část), Seymour |
106 | Mitch Bolinsky | Zástupce | Nové Město | 2012 | Newtown (část) |
107 | Stephen Harding | Zástupce | Brookfield | 2015 | Bethel (část), Brookfield, Danbury (část) |
108 | Patrick Callahan | Zástupce | Nový Fairfield | 2020 | Danbury (část), New Fairfield (část), New Milford (část), Sherman |
109 | David Arconti | Dem | Danbury | 2012 | Danbury (část) |
110 | Bob Godfrey | Dem | Danbury | 1988 | Danbury (část) |
111 | Aimee Berger-Girvalo | Dem | Ridgefield | 2020 | Ridgefield (část) |
112 | Tony Scott | Zástupce | Monroe | 2021 (speciální) | Monroe, Newtown (část) |
113 | Jason Perillo | Zástupce | Shelton | 2007 | Shelton (část) |
114 | Mary Welanderová | Dem | Derby | 2020 | Derby (část), Orange (část), Woodbridge (část) |
115 | Dorinda Keenan Borer | Dem | West Haven | 2017 (speciální) | West Haven (část) |
116 | Michael DiMassa | Dem | West Haven | 2018 | New Haven (část), West Haven (část) |
117 | Charles Ferraro | Zástupce | West Haven | 2014 | Milford (část), Orange (část), West Haven (část) |
118 | Frank Smith | Dem | Milford | 2020 | Milford (část) |
119 | Kathy Kennedyová | Zástupce | Milford | 2018 | Orange (část), Milford (část) |
120 | Phil Young | Dem | Stratford | 2018 (speciální) | Stratford (část) |
121 | Joe Gresko | Dem | Stratford | 2016 | Stratford (část) |
122 | Ben McGorty | Zástupce | Shelton | 2014 | Shelton (část), Stratford (část), Trumbull (část) |
123 | David Rutigliano | Zástupce | Trumbull | 2012 | Trumbull (část) |
124 | Andre Baker | Dem | Bridgeport | 2014 | Bridgeport (část) |
125 | Tom O'Dea | Zástupce | Nový Kanaán | 2012 | New Canaan (část), Wilton (část) |
126 | Charlie Stallworth | Dem | Bridgeport | 2011 | Bridgeport (část) |
127 | Jack Hennessy | Dem | Bridgeport | 2004 | Bridgeport (část) |
128 | Christopher Rosario | Dem | Bridgeport | 2014 | Bridgeport (část) |
129 | Steven Stafstrom | Dem | Bridgeport | 2015 | Bridgeport (část) |
130 | Antonio Felipe | Dem | Bridgeport | 2019 (speciální) | Bridgeport (část) |
131 | David Labriola | Zástupce | Naugatuck | 2002 | Naugatuck (část), Oxford , Southbury (část) |
132 | Jennifer Leeper | Dem | Fairfield | 2020 | Fairfield (část) |
133 | Cristin McCarthy Vahey | Dem | Fairfield | 2014 | Fairfield (část) |
134 | Laura Devlinová | Zástupce | Fairfield | 2014 | Fairfield (část), Trumbull (část) |
135 | Anne Meiman Hughes | Dem | Redding | 2018 | Easton , Redding (část), Weston |
136 | Jonathan Steinberg | Dem | Westport | 2010 | Westport (část) |
137 | Chris Perone | Dem | Norwalk | 2004 | Norwalk (část) |
138 | Ken Gucker | Dem | Danbury | 2018 | Danbury (část), New Fairfield (část), Ridgefield (část) |
139 | Kevin Ryan | Dem | Montville | 1992 | Bozrah , Montville (část), Norwich (část) |
140 | Travis Simms | Dem | Norwalk | 2018 | Norwalk (část) |
141 | Terrie Woodová | Zástupce | Darien | 2008 | Darien (část), Norwalk (část) |
142 | Lucy Dathanová | Dem | Norwalk | 2018 | New Canaan (část), Norwalk (část) |
143 | Stephanie Thomasová | Dem | Wilton | 2020 | Norwalk (část), Westport (část), Wilton (část) |
144 | Caroline Simmons | Dem | Stamford | 2014 | Stamford (část) |
145 | Corey Paris | Dem | Stamford | 2021 (speciální) | Stamford (část) |
146 | David Michel | Dem | Stamford | 2018 | Stamford (část) |
147 | Matt Blumenthal | Dem | Stamford | 2018 | Darien (část), Stamford (část) |
148 | Daniel J. Fox | Dem | Stamford | 2011 | Stamford (část) |
149 | Kimberly Fiorello | Zástupce | Greenwich | 2020 | Greenwich (část), Stamford (část) |
150 | Steve Meskers | Dem | Greenwich | 2018 | Greenwich (část) |
151 | Harry Arora | Zástupce | Greenwich | 2020 (speciální) | Greenwich (část) |
Minulé složení Sněmovny reprezentantů
Pozoruhodné bývalí členové Sněmovny
1700 s
- Jonathan Trumbull , guvernér kolonie Connecticutu, guvernér Connecticutu
- Roger Sherman , první starosta New Haven , ústavní signatář, americký kongresman, senátor Spojených států
- Jonathan Trumbull, Jr. pobočník generála Washingtona, kongresman, americký senátor, 20. guvernér Connecticutu
- Jeremiah Wadsworth , kongresman, člen ústavního shromáždění
- John Davenport (Connecticutský politik) , důstojník kontinentální armády, kongresman
1800
- Gideon Tomlinson , kongresman, americký senátor, 25. guvernér Connecticutu
- Noah Webster , autor slovníku a pedagog
- Henry W. Edwards , kongresman, americký senátor, 27. a 29. guvernér Connecticutu
- Samuel A. Foot , kongresman, americký senátor, 28. guvernér Connecticutu
- Isaac Toucey , kongresman, americký senátor, americký generální prokurátor, ministr námořnictva, 33. guvernér Connecticutu
- William W. Eaton , kongresman a americký senátor
- Marcus H. Holcomb , generální prokurátor Connecticutu, 66. guvernér Connecticutu
- Henry C. Deming , kongresman, starosta Hartfordu , velitel 12. Connecticutského pěšího pluku
- John T. Počkejte , kongresman
- William E. Simonds , kongresman, patentový komisař, příjemce Medal of Honor
- Augustus Brandegee kongresman, starosta Nového Londýna
- John Q. Tilson , kongresman
- E. Stevens Henry , státní pokladník Connecticutu, kongresman
- PT Barnum , showman, politik a podnikatel známý pro cirkus Barnum a Bailey .
- Charles Phelps , právník, státní zákonodárce, státní tajemník Connecticutu a první generální prokurátor Connecticutu
1900
- Marcus H. Holcomb , generální prokurátor Connecticutu, 66. guvernér Connecticutu
- Everett J. Lake , 67. guvernér Connecticutu
- Raymond E. Baldwin , kongresman, senátor Spojených států, 72. a 74. guvernér Connecticutu, hlavní soudce Connecticutského soudu pro chyby, předseda ústavního shromáždění z roku 1965
- Emily Sophie Brown , jedna z prvních žen, které byly zvoleny do Sněmovny reprezentantů v Connecticutu
- Abraham A. Ribicoff , 80. guvernér Connecticutu, americký senátor, americký ministr zdravotnictví, školství a sociálních věcí
- John N. Dempsey , 81. guvernér Connecticutu
- William R. Ratchford , kongresman
- Stewart McKinney (politik) , kongresman
- Sam Gejdenson , kongresman
- Ronald A. Sarasin , kongresman
- Ella T. Grasso , 83. guvernér Connecticutu
- Barbara B. Kennelly , kongresmanka
- William O'Neill , 84. guvernér Connecticutu
- Lowell P. Weicker, Jr. , kongresman, americký senátor, 85. guvernér Connecticutu
- Sam Gejdenson , kongresman
- John G. Rowland , 86. guvernér Connecticutu
- Gary Franks , kongresman
- Christopher Shays , kongresman
2000s
- Rob Simmons , kongresman
- Jodi Rell , 87. guvernér Connecticutu
- Joe Courtney , kongresman
- Richard Blumenthal , generální prokurátor Connecticutu a americký senátor
- Chris Murphy , kongresman a americký senátor
- Elizabeth Esty , kongresmanka
- William Tong , generální prokurátor Connecticutu
Viz také
- Connecticut State Capitol
- Valné shromáždění Connecticutu
- Connecticut Senát
- Seznam členů Valného shromáždění Connecticutu z Norwalku