Evropská trasa E55 - European route E55
E55 | |
---|---|
Informace o trase | |
Délka | 3305 km (2054 mi) |
Hlavní křižovatky | |
Severní konec | Helsingborg , Švédsko |
Jižní konec | Kalamáta , Řecko |
Umístění | |
Země |
Švédsko Dánsko Německo Česká republika Rakousko Itálie Řecko |
Dálniční systém | |
Mezinárodní síť elektronických silnic
|
Evropská trasa E55 je E-cesta . Prochází následujícími městy: Helsingborg … Helsingør - Kodaň - Køge - Vordingborg - Nykøbing Falster - Gedser … Rostock - Berlín - Lübbenau - Drážďany - Teplice - Praha - Tábor - Linec - Salcburk - Villach - Tarvisio - Udine - Palmanova - Benátky - Ravenna - Cesena - Rimini - Fano - Ancona - Pescara - Canosa di Puglia - Bari - Brindisi … Igoumenitsa - Preveza - Rhion - Patrai - Pyrgos - Kalamáta .
Z Helsingborgu měla trasa pokračovat na sever přes Švédsko a do Finska , ale bylo rozhodnuto ponechat označení E4 ve Švédsku, dříve používané pro evropskou trasu z Lisabonu do Helsinek . E55 není a nebyla ve Švédsku označena. Od roku 2018 není E55 označena mezi Helsingør a Køge v Dánsku, ale je označena jižně od Køge.
Trasa
Švédsko
Trajekt
Dánsko
Výstupy a oblasti služeb v Dánsku
- 3 Espergærde
- 4 Kvistgård
- 5 Humlebæk
- 6 Niva
- 7 Kokkedal
- 9 Hørsholm C
- | Isterød
- 10 Hørsholm S
- 12 Vedbæk
- 13 Gl. Holte
- 14 Nærum
- | Lærkereden/Storkereden
- 15 Lundtofte
- 16 Lyngby C
- Kgs. Lyngby Primærrute 19 Kodaň
- 17 Jægersborgvej
- 18 Nyborgvej
- 19 Buddinge
- Gladsaxe Primærrute 16 Hillerød Primærrute 16 Copenhagen
- 20 Gladsaxe
- 21 Frederikssundvej
- 23 Jyllingevej
- Rødovre Primærrute 17 Frederikssund , Ring 4 Ballerup
- 24 Roskildevej
- Brøndby Primærrute 21 Roskilde Primærrute 21 Kodaň
- Avedøre E 20 Malmö
- 25 Vallensbæk S
- 26 Ishøj Strand
- Ishøj Ring 4 Ballerup, Primærrute 21 Ishøj, Kodaň V
- 27 Greve N.
- 28 Greve C.
- 29 Greve S.
- | Karlslunde
- 30 Solrød N.
- 31 Solrød S Primærrute 6 Roskilde
- 32 Køge
- Vesta Køge E 20 Odense
- 33 Lellinge
- 34 Herfølge
- 35 Haslev
- | Piberhus
- 36 Bregentved
- Rønnede Primærrute 54 Næstved (plánováno)
- 37 Rønnede Primærrute 54
- 38 Tappernøje |
- 39 Bårse
- 40 Udby
- 41 Vordingborg
- Severní most Farø
- 42 Farø
- Jižní most Farø
- 43 Nørre Alslev
- 44 Eskildstrup E 47 Nykøbing F , Gedser
- Nykøbing F Ø
Trajekt
Německo
- A 19 : Rostock - Wittstock/Dosse ( E 20 )
- A 24 : Wittstock/Dosse - Oberkrämer , Kremmen ( E 26 )
- A 10 : Oberkrämer , Kremmen - Schönefeld ( E 30 )
- A 13 : Schönefeld - Drážďany
- A 4 : Dresden ( E 40 )
- A 17 : Dresden - near Geising
Česko
- D 8 : Petrovice - Ústí nad Labem - Trmice (začátek souběžnosti s E 442 ) - Řehlovice (konec souběžnosti s E 442 - Praha
- D 0 : Praha ( E 48 ), E 50 ), E 59 ), E 65 ), E 67 )
- D 1 : Praha - Mirošovice
- D 3 : Mirošovice - Tábor - České Budějovice ( E 49 ), E 53 ) - Dolní Dvořiště
Rakousko
- B 310: Leopoldschlag - Freistadt
- S 10 : Freistadt - Unterweitersdorf
- A 7 : Unterweitersdorf - Linec - Ansfelden
- A 1 : Ansfelden (začátek souběžnosti s E 60 , E 552 ) - Sattledt (konec souběžnosti s E 552 ) - Salzburg (konec souběžnosti s E 60 ), ( E 52 ), ( E 641 )
- A 10 : Salzburg - Spittal an der Drau (začátek souběžnosti s E 66 ) - Villach , ((konec souběžnosti s E 66 ), ( E 61 )
- A 2 : Villach - Arnoldstein
Itálie
- A 23 : Tarvisio - Udine - Palmanova
- A 4 : Palmanova (začátek souběžnosti s ) - Quarto d'Altino (konec souběžnosti s )
- A 57 : Quarto d'Altino - Benátky
- SS 309: Benátky - Ravenna
- SS 3bis: Ravenna - Cesena ( )
- A 14 : Cesena ( ) - Rimini - Fano - Ancona - Pescara ( ) - Canosa di Puglia ( ) - Bari
- SS 96: Bari
- SS 16: Bari ( ) - Fasano
- SS 379: Fasano - Brindisi (
Trajekt
Řecko
- EO18 : Igoumenitsa - Preveza
- EO42 : Preveza - Amfilochia
- EO5 : Amfilochia
- A 5 : Amfilochia - Antirrio ( Nafpaktia )
- Most Rio-Antirrio
- Olympia Odos : Rio ( Patras ) - Patras
- EO9 : Patras - Kalo Nero ( Trifylia )
- Kalo Nero - Oichalia
- A 7 : Oichalia (začátek souběžnosti s E 65 ) - Kalamata , (konec souběžnosti s E 65 )