Goya Award za nejlepší animovaný film - Goya Award for Best Animated Film
Goya Award za nejlepší animovaný film | |
---|---|
Oceněno pro | Nejlepší španělský animovaný film |
Země | Španělsko |
Předložený | Španělská akademie kinematografických umění a věd (AACCE) |
V současné době drží | Turu, šílené slepice ( 2020 ) |
webová stránka | premiosgoya |
Cena Goya za nejlepší animovaný film ( španělsky : Premio Goya a la mejor película animada ) je jednou z cen Goya , hlavních španělských národních filmových cen. Kategorie byla poprvé představena na čtvrtém vydání z Goya Awards s filmem hudebníci města Brém je prvním vítězem ocenění. Kategorie nebyla prezentována v letech 1990–1993 a 1995–1996.
Filmy Chico a Rita (2010) a Klaus (2019) byly také nominovány na Oscara za nejlepší animovaný film, přičemž tento film získal cenu BAFTA za nejlepší animovaný film . Na Annie Awards byli Chico a Rita (2010) a Klaus (2019) nominováni za nejlepší animovaný celovečerní film, zatímco druhý vyhrál kategorii, zatímco Buñuel v Labyrintu želv (2019) byl nominován za nejlepší animovaný celovečerní film - nezávislý . Na Evropské filmové ceny , Planet 51 (2009), Vrásky (2011), Birdboy: The Forgotten Children (2016) a Klaus (2019) získaly nominace za nejlepší animovaný celovečerní film , zatímco Chico a Rita (2010), další den Ocenění získali Life (2018) a Buñuel in the Labyrinth of the Turtles (2019).
V níže uvedeném seznamu je nejprve uveden vítěz ceny za každý rok a poté další nominovaní.
Vítězové a nominovaní
1980
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (s) |
---|---|---|---|
1989 (4. místo) |
Los cuatro músicos de Bremen | Palomo Cruz Delgado |
90. léta
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (s) |
---|---|---|---|
1994 (9.) |
El regreso del viento del norte | Maite Ruiz de Austri | |
1995 (10.) |
Není udělena | ||
1996 (11.) |
|||
1997 (12.) |
Megasónicos | Javier González de la Fuente a José Martínez Montero | |
1998 (13) |
¡Qué vecinos tan animales! | Maite Ruiz de Austri | |
Ahmed, el príncipe de La Alhambra | Juan Bautista Berasategi | ||
1999 (14.) |
Goomer | José Luis Feito a Carlos Varela |
2000s
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (s) |
---|---|---|---|
2000 (15.) |
La isla del cangrejo | Ángel Muñoz a Txabi Basterretxea | |
10 + 2: el gran secreto | Miquel Pujol Lozano | ||
El ladrón de sueños | Ángel Alonso García | ||
Marco Antonio. Rescate en Hong Kong | Carlos Varela Adalid a Manuel J. García | ||
2001 (16.) |
El bosque animado, sentirás su magia | Manolo Gómez a Ángel de la Cruz | |
La leyenda del unicornio | Maite Ruiz de Austri | ||
Manuelita | Manuel García Ferré | ||
Un perro llamado dolor | Luis Eduardo Aute | ||
2002 (17.) |
Dragon Hill, La Colina del Dragón | Ángel Izquierdo | |
Anjé, la leyenda del Pirineo | Juan José Elordi Bilbao | ||
El Rey de la Granja | Gregorio Muro | ||
Puerta del tiempo | Pedro E. Delgado Cavilla | ||
2003 (18.) |
El Cid: The Legend | El Cid: La leyenda | José Pozo |
El embrujo del sur | Juanba Berasategui | ||
Glup | Aitor Arregi a Iñigo Berasategi | ||
Los Reyes Magos | Antonio Navarro | ||
2004 (19.) |
Pinocchio 3000 | P3K, robot Pinocchio | Daniel Robichaud |
Los balunis en la aventura del fin del mundo | Juanjo Elordi | ||
Supertrampy | José Mari Goenaga a Íñigo Berasategui | ||
2005 (20) |
Sen svatojánské | El sueño de una noche de San Juan | Ángel de la Cruz a Manolo Gómez |
Gisaku | Baltasar Pedrosa | ||
2006 (21.) |
Chlupatý zubní víla | Pérez, el ratoncito de tus sueños | Juan Pablo Buscarini |
De profundis | Miguelanxo Prado | ||
El cubo mágico | Ángel Izquierdo | ||
Teo, cazador intergaláctico | Sergio Bayo | ||
2007 (22) |
Nocturna | Nocturna, una aventura mágica | Víctor Maldonado a Adrià García |
Azur & Asmar: The Princes 'Quest | Azur et Asmar | Michel Ocelot | |
Betizu Eta Urrezko Zintzarria | Egoitz Rodríguez | ||
Boo, Zino & Snurks | Zpět na Gaya / En busca de la piedra mágica | Lenard F. Krawinkel a Holger Tappe | |
2008 (23.) |
Chybějící rys | El lince perdido | Manuel Sicilia a Raúl García |
Osel Xote | José Pozo | ||
Duch lesa | Espíritu del bosque | David Rubín a Juan Carlos Pena | |
RH +, el vampiro de Sevilla | Antonio Zurera | ||
2009 (24.) |
Planeta 51 | Planeta 51 | Jorge Blanco, Javier Abad a Marcos Martínez |
Kanál pro zvířata | Maite Ruiz de Austri | ||
Pérez, el ratoncito de tus sueños 2 | Andrés Schaer | ||
Letci | Cher Ami | Miquel Pujol |
2010s
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (s) |
---|---|---|---|
2010 (25.) |
Chico a Rita | Chico y Rita | Fernando Trueba a Javier Mariscal |
El tesoro del Rey Midas | Maite Ruiz de Austri | ||
Štěstí | La tropa de trapo en el país donde siempre brilla el sol | Álex Colls | |
Las aventuras de don Quijote | Antonio Zurera | ||
2011 (26.) |
Vrásky | Arrugas | Ignacio Ferreras |
Carthago Nova | Primitivo Pérez a José María Molina | ||
Tati, já jsem zombie (Papá, sóc una Zombi) | Ricardo Ramón a Joan Espinach | ||
2012 (27) |
Tad, The Lost Explorer | Las aventuras de Tadeo Jones | Enrique Gato |
El corazón del roble | Ricardo Ramón a Ángel Izquierdo | ||
Ó Apóstolo | Fernando Cortizo | ||
Ryby přání | Gorka Vázquez a Iván Oneka | ||
2013 (28) |
Smolaři | Futbolín (Španělsko) / Metegol (Latinská Amerika) | Juan José Campanella |
El mimoriadario viaje de Lucius Dumb | Maite Ruiz de Austri | ||
Hiroku y los brání de Gaia | Saúl Barreto Gómez a Manuel González Mauricio | ||
Justin a rytíři srdnatosti | Justin y la espada del valor | Manuel Sicilia | |
2014 (29.) |
Mortadelo a Filemon: Mission Implausible | Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo | Javier Fesser |
Dixie eta matxinada zonbia (Dixie y la rebelión zombi) | Ricardo Ramón a Beñat Beitia | ||
La tropa de trapo en la selva del arcoiris | Álex Colls | ||
2015 (30.) |
Zmocni se vlajky | Atrapa la bandera | Enrique Gato |
Meñique y el espejo mágico | Ernesto Padrón | ||
Noche ¿de paz? - Svatá noc! | Juan Galiñanes | ||
Yoko eta lagunak (Yoko y sus amigos) | Iñigo Berasategui, Juanjo Elordi a Rishat Gilmetdinov | ||
2016 (31.) |
Birdboy: Zapomenuté děti | Psiconautas, los niños olvidados | Pedro Rivero a Alberto Vázquez |
Ozzy | Alberto Rodríguez a Nacho La Casa | ||
Elf na útěku | Teresa eta Galtzagorri | Agurtzane Intxaurraga | |
2017 (32.) |
Tad the Lost Explorer and the Secret of King Midas | Tadeo Jones 2: El secreto del Rey Midas | David Alonso a Enrique Gato |
Hluboký | Julio Soto Gurpide | ||
Nur eta Herensugearen tenplua | Juan Bautista Berasategi | ||
2018 (33) |
Další den života | Un día más con vida | Raúl de la Fuente a Damian Nenow |
Azahar | Rafael Ruiz Ávila | ||
Kola filmu | Manuel J. García | ||
Memorias de un hombre en pijama | Carlos FerFer | ||
2019 (34.) |
Buñuel v Labyrintu želv | Buñuel en el laberinto de las tortugas | Salvador Simó |
Elcano & Magellan: První cesta kolem světa | Elcano y Magallanes: la primera vuelta al mundo | Ángel Alonso | |
Klausi | Sergio Pablos |
20. léta 20. století
Rok | Anglický název | Originální název | Ředitel (s) |
---|---|---|---|
2020 (35.) |
Turu, šílené slepice | La gallina Turuleca | Eduardo Gondell a Víctor Monigote |
Viz také
- César Award za nejlepší animovaný film
- Cena Akademie za nejlepší animovaný film
- Cena BAFTA za nejlepší animovaný film
- Evropská filmová cena za nejlepší animovaný film