Zelená linka (rychlá přeprava v oblasti Dallasu) - Green Line (Dallas Area Rapid Transit)
Přehled | |
---|---|
Postavení | provozní |
Majitel | ŠIPKA |
Národní prostředí | Dallas, Texas |
Termini |
North Carrollton / Frankford (sever) Buckner (jih) |
Stanice | 24 |
Servis | |
Typ | lehká příčka |
Systém | DART Light Rail |
Provozovatel (provozovatelé) | ŠIPKA |
Dějiny | |
Otevřeno | Září 2009 |
Technický | |
Délka řádku | 44,3 km |
Rozchod | 4 ft 8+1 / 2 v(1435 mm) |
Elektrizace | horní trolejové vedení |
Nejvyšší nadmořská výška | ve třídě, zvýšené, pod zemí |
Zelená čára DART |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Green Line je 28,6 mil (46,0 km), lehká železniční linka v Dallasu , Spojené státy americké, který provozuje Dallas Area Rapid Transit orgánu (DART). Projekt v hodnotě 1,7 miliardy USD byl otevřen ve fázích, počínaje rokem 2009. Funguje vedle modré , červené a oranžové linky.
Trasa
Jižní konec linky je v současné době v Buckneru v jihovýchodním Dallasu poblíž Buckner Boulevard . Linka vede na severozápad do Fair Park Deep Ellum , než se otočí na západ a prochází centrem Dallasu. Po opuštění stanice West End se linka stočí na sever a vede rovnoběžně s Interstate 35 kolem American Airlines Center . Linka pak směřuje na severozápad a poskytuje služby Southwestern Medical Center , Love Field a městům Farmers Branch a Carrollton , končící na stanici North Carrollton / Frankford v Carrolltonu. Hodně ze severního konce trati vede vpravo od cesty k bývalé železnici Missouri – Kansas – Texas (kterou zřídila železnice Dallas a Wichita ).
Stanice Trinity Mills , poblíž severního konce, poskytuje spojení s linkou A-vlak vedenou Denton County Transportation Authority (DCTA). Tato linka spojuje Denton s Carrolltonem se zastávkami v Lewisville a Highland Village . Příměstský vlak může zastavit v jiných městech okresu Denton , pokud se rozhodnou připojit k DCTA.
Dějiny
Konstrukce
- 9. února 2007 se při stavbě na trati zřítil příkop a zabil jednoho stavebního dělníka.
- 12. března 2007 se úředníci města Dallas a DART dohodli na tom, aby se stanice Burbank (dříve Love Field Station) stala zařízením na povrchu po dlouhé debatě o tom, zda z ní udělat stanici metra.
- S účinností od 17. června 2007 byl výjezd Live Oak na ( US Route 75 ) uzavřen až do roku 2009 jako součást stavby demarkační linie kolem křižovatky Bryan / Hawkins. V této oblasti byly odstraněny dva mosty a silnice byly sníženy na úroveň ulice.
- 8. června 2009 proběhly úspěšně testy plné rychlosti demarkační linie s místními úředníky a členy médií na palubě. Trasa testu zahrnovala čtyři stanice, které byly dosud ve výstavbě a které se v září 2009 připojily k systému lehké železnice DART.
Otevírací
Zelená linka zahájila provoz 14. září 2009 cestou z centra Dallasu na jihovýchod do Fair Parku ; tato krátká trasa měla být otevřena včas, aby mohla sloužit státnímu veletrhu v Texasu v roce 2009 . 6. prosince 2010 se linka prodloužila dále do Pleasant Grove , stejně jako pokračovala na severozápad od Victory Station k Farmers Branch a Carrollton ; obě rozšíření, dokončení zelené linky.
Plány do budoucna
Downtown Dallas úsek trasy je plánováno být přesměrována z tranzitního obchoďáku a spustit pomocí nového tunelu metra mezi vítězstvím a Deep Ellum. Realizace metra D2 je plánována na rok 2028 a na trase budou čtyři nové stanice.
Stanice
Denní servis
- Uvedeno od východu na západ a z jihu na sever
Stanice | Ostatní řádky | Otevřeno | Poznámky |
---|---|---|---|
Buckner | 6. prosince 2010 | Jihovýchodní konec | |
Lake June | |||
Trávník | |||
Líhně | |||
MLK ml. | 14. září 2009 | ||
Fair Park | |||
Baylor University Medical Center | |||
Deep Ellum | |||
Pearl / Arts District | 14. června 1996 | Nejvýchodnější přestup pro Orange, Red a Blue Lines | |
Svatý Pavel | Transfer na vozík M-Line (jeden blok na sever) | ||
Akard | |||
West End | Nejzápadnější přestupní stanice pro červenou a modrou linku | ||
Vítězství | 13. listopadu 2004 | Transfer do Trinity Railway Express | |
Market Center | 6. prosince 2010 | ||
Jihozápadní lékařská čtvrť / park | |||
Inwood / Love Field | |||
Burbank | |||
Bachman | Nejzápadnější převod pro Orange Line | ||
Walnut Hill / Denton | |||
Royal Lane | |||
Farmers Branch | |||
Downtown Carrollton | Plánovaná předávací stanice Silver Line | ||
Trinity Mills | Transfer do A-vlaku | ||
North Carrollton / Frankford | Severozápadní konec |
Reference
externí odkazy
Mapa trasy :
Soubor KML ( upravit • nápověda )
|