Vysoký šerif ze Staffordshire - High Sheriff of Staffordshire
Toto je seznam šerifů a vysokých šerifů ze Staffordshire .
Šerif je nejstarší světskou úřad pod korunou. Šerif byl hlavním strážcem zákona v kraji, ale v průběhu staletí byla většina povinností spojených s postem přenesena jinam nebo jsou již zaniklé, takže jeho funkce jsou nyní převážně ceremoniální. V letech 1204 až 1344 sloužil vysoký šerif ze Staffordshire také jako šerif ze Shropshire .
Podle ustanovení zákona o místní vládě z roku 1972 byla dne 1. dubna 1974 kancelář dříve známá jako šerif retitled high sheriff . Vysoký šerif se mění každý březen.
Šerifové
11. století
- 1086: Robert de Stafford
- 1094: Nicholas de Stafford
12. století
- 1123: Robert de Stanley
- 1128–1130: Miles z Gloucesteru
- 1132: Nicholas de Stafford
- ? ? ?
- 1154: Maurice de Tiretei
- 1154–1159: Robert de Stafford
- 1160–1163: Alexander de Claverley (Clericus)
- 1166: Stephen de? Beauchamp
- 1184–1188: Thomas fitzRobert fitzNoel
- 1189: Thomas de Cresswell
- 1190–1194: Hugh de Nunant
- 1195–1196: Hugo Bardulf
- 1197–1198: Hugh z Chalcombe
- 1198–1204: Geoffrey fitzPiers
13. století
- 1204–1344 Šerifové byli šerifové Staffordshire a Shropshire
- 1205–1206: Thomas de Erolitto
- 1207–1214: Thomas de Erdinton
- 1215: Hervey de Stafford
- 1216–1222: Ranulf, hrabě z Chesteru
- 1223: Hugh Despencer
- 1223: William, hrabě ze Salisbury
- 1224: William, biskup ve Worcesteru
- 1227: Henry de Audley z hradu Heighley a Rudého hradu
- 1228: Sir Henry de Verdun (I) , z Bucknall a Darlaston poblíž Stone
- 1228 (nebo dříve) Henry de Deneston (z Denstone )
- 1229: John de Munemowe
- 1229: Henry de Audley z hradu Heighley a Rudého hradu
- 1232: Robert de Haya
- 1232: Peter de Rivaux
- 1234: Robert de Haya
- 1236: John le Strange
- 1248: Thomas Corbet
- 1250–1254: Robert de Grendon
- 1255–1256: Hugh de Acoure
- 1257: Peter de Montfort
- 1258–1260: Sir William Bagot
- 1260: Sir William de Cavereswell
- 1261: James de Audley z Heighley Castle a Red Castle
- 1263: Hamo le Strange
- 1265: Robert de Grendon
- 1267: Walter de Hopton
- 1268: Sir William de Cavereswell
- 1270: James de Audley
- 1270: Urian de St. Pierre
- 1271: Hugh de Mortimer
- 1273: Ralph de Mortimer
- 1274: Robert de Trillec
- 1274: Bago de Knovill
- 1277: Walter de Hopton
- 1278–1285: Sir Roger Sprenghose
- 1285: Sir Roger de Pulesdon (nebo 'Pyvelesdon')
- 1286: Leofwin fit Leofwin
- 1288: Sir Robert Corbet
- 1289: William de Titteley
- 1295: Ralph de Schirlegh
- 1298: Thomas Corbet
14. století
- 1300: Ralph de Shirle
- 1300: Richard de Harley
- 1303: Walter de Beysyn
- 1304: Sir John de Acton, ze Iron Acton
- 1305: John de Dene
- 1307: Sir Roger Trumwyne
- 1308: John le Strange
- 1309: Hugh de Croft
- 1309: Hugh de Audley
- 1311: Hugh de Croft
- 1312: Hugh de Audley
- 1314: Rogert de Cheygny
- 1314: Sir William de Mere
- 1315: Rogert de Cheigny (bouřil se)
- 1315: Ralph de Crophull
- 1316: Sir Roger Trumwyne
- 1318: Peter de Lymesy
- 1318: Sir Robert de Grendon
- 1322: Sir John de Swynnerton
- 1322: Sir Henry de Bisshebury
- 1326: Sir William de Ercalewe
- 1327: Henry de Bisshebury
- 1327: Sir John de Hynkele
- 1330: Henry de Bisshebury
- 1330: John de Hynkele
- 1333: Sir Richard Peshall z Peshallu
- 1334: Sir Richard Peshall z Peshallu
- 1338: Sir Richard Peshall z Peshallu
- 1341: Sir Adam Peshall z Westonu pod Lizardem
- 1344: Robert de Harley
- 1345 a dále - Nejvyšší šerifové byli šerifové pouze Staffordshire
- 1345–61 Jindřich z Grosmontu, 1. hrabě z Derby
- 1361 Sir John Musard z Missardenu
- 1361 Sir John de Gresley z Drakelow a Colton
- 1361 John de Swynnerton z Hiltonu
- 1362 Sir Robert de Grendon ze Shenstone
- 1363 Jan de Perton z Pertonu
- 1364 Philip de Lutley z Lutley
- 1368 Sir Nicholas de Bek z Tean
- 1369 Henry Puys
- 1369 Philip de Grendon
- 1370 Sir John de Perton
- 1371 John de Gresley
- 1372 Sir Nicholas de Stafford z Throwley
- 1373 Sir John de Verdon z Darlastonu (poblíž Stone)
- 1374 Sir John Basset z Cheadle
- 1375 Sir Nicholas de Stafford z Throwley
- 1376 Sir Peter de Caverswall z High Ercall a Caverswall
- 1377 William Walsall z Rushall nahrazen Brianem de Cornewaillem z Kynlet (také vysoký šerif ze Shropshire )
- 1378 William Coleson
- 1379 Sir John de Verdon z Darlastonu (poblíž Stone)
- 1380 Sir Thomas Thamhorn z Thamhornu
- 1380 Sir Adam Peshale z Weston-under-Lizard a Peshale nahrazen Rogerem de Wyrley
- 1381–83 William Walsall z Rushallu
- 1384 Sir Humphrey de Stafford z Amblecote
- 1385 Sir Robert de Mauvesyn
- 1386 Adomar de Lichfield
- 1387 Sir William Chetwynd z Ingestre Hall
- 1388 Sir Humphrey de Stafford ze Southwicku
- 1389 William Walsall z Rushall
- 1390 John Delves of Doddington
- 1391 John Swynnerton z Hiltonu
- 1392 Sir William de Shareshull z Patshullu a Shareshullu
- 1393 Adomar de Lichfield
- 1394 Sir Robert Fraunceys z Foremark, Derbyshire
- 1395 Sir Robert Mavesyn z Mavesyn Ridware
- 1395 John Aston z Great Haywood
- 1396 William Walsall z Rushall
- 1399 Sir William Shareshull
15. století
- 1400: Sir Robert Mavesyn
- 1401: Sir William Newport z Abernale-by-Lichfield
- 1402: Sir Robert Fraunceys z Foremark, Derbyshire
- 1403: Sir Humphrey Stafford mladší z Amblecote
- 1404: Sir Robert Fraunceys z Foremark, Derbyshire
- 1405: Sir William Newport z Abernale-by-Lichfield
- 1406: William Walsall z Rushall
- 1407: Sir William Newport z Abernale-by-Lichfield
- 1408: Sir Robert Fraunceys z Foremark, Derbyshire
- 1409: John Delves of Delves Hall, Bramshall , poblíž Uttoxeteru - nahrazen sirem Thomasem Astonem z Great Haywood
- 1410: Sir John Delves of Delves Hall , Doddington, Cheshire a Apedale
- 1411: Thomas Giffard z Chillington Hall
- 1412: Thomas Dethek z Derbyshire
- 1413: Sir John Bagot z Blithfield Hall
- 1414: Robert Babthorp
- 1415: Sir John Delves of Delves Hall, Bramshall , poblíž Uttoxeteru
- 1416: Sir Richard Vernon z Haddon Hall a Harlaston
- 1417: John Meverell z Throwley
- 1418: Sir William Trussell
- 1419: Humphrey Haughton z Haughtonu
- 1420: William Preston nahrazen Sirem Johnem Delvesem z Delves Hall, Bramshall poblíž Uttoxeteru
- 1422: Sir Thomas Gresley z Coltonu
- 1423: Hugh Erdeswyk ze Sandonu
- 1424: Sir Nicholas Montgomery, mladší
- 1425: Sir John Bagot z Blithfield Hall
- 1426: Sir Roger Aston z Great Heywood
- 1427: Sir Richard Vernon z Haddon Hall a Harlaston
- 1428: Philip Chetwynd z Ingestre Hall
- 1430: Thomas Griffith z Wychnor nahrazen sirem Nicholasem Montgomerym z hradu Caverswall
- 1431: Sir Roger Aston z Great Heywood
- 1432: Ralph Egerton z Betley Hall
- 1433: Thomas Stanley z Elfordu
- 1434: Sir Robert Strelley
- 1435: Nicholas Peshall z Horsley nebo Richard Peshale z Patshullu
- 1436: Sir Philip Chetwynd z Ingestre Hall
- 1437: Ralph Basset z Blore Hall
- 1438: Thomas Stanley z Elfordu
- 1439: Sir John Gresley z Drakelow, Derbyshire
- 1440: Humphrey Lowe z Enville
- 1441: Richard Archer ze Statfold
- 1442: William Mytton z Westonu pod Lizardem
- 1443: Nicholas Montgomery z Cubley a Marston Montgomery
- 1444: Sir Thomas Blount
- 1445: Sir John Griffith z Wichnor
- 1446: Sir Humphrey Blount z Kinlet , Shropshire
- 1447: Thomas Ferrers z Tamworthu
- 1449: Humphrey Swynnerton ze Swynnertonu
- 1450: Sir John Stanley z Elfordu
- 1451: Thomas Asteley z Patshullu
- 1452: Sir Robert Aston z Great Heywood
- 1453: Richard Bagot z Blithfield Hall
- 1454: Thomas (nebo John) Cotton of Hamstall Ridware
- 1455: Sir John Delves z Doddingtonu, Cheshire a Delves Hall, Bramshall poblíž Uttoxeteru
- 1456: John Cotes
- 1457: William Mytton z Weston-under-Lizard
- 1458: Hugh Egerton z Betley Hall
- 1459: Sir John Stanley z Elfordu
- 1460: Walter Wrottesley z Wrottesley
- 1461: John Harcourt z Ellenhall Hall, poblíž Eccleshall
- 1463: Humphrey Peshall z Knightley
- 1464: Sir John Stanley z Elfordu
- 1465: Thomas Basset z Blore Hall
- 1466: John Harcourt z Ellenhall Hall, poblíž Eccleshall
- 1467: John Acton
- 1468: Sir John Stanley z Elfordu
- 1469: Sir Randle Brereton
- 1470: Sir John Delves of Delves Hall, Bramshall poblíž Uttoxeter (zabit a nahrazen sirem Henry Beaumont)
- 1471: Walter Griffith z Wychnor
- 1472: Sir William Basset z Blore Hall
- 1473: George Stanley
- 1474: Sir John Stanley z Elfordu
- 1475: Sir John Aston z Great Heywood
- 1476: Hugh Egerton z Betley Hall
- 1477: Richard Bagot z Blithfieldu
- 1478: Nicholas Montgomery z hradu Caverswall
- 1479: John Aston
- 1480: Sir William Basset z Blore Hall
- 1481: Humphrey Stanley z Pipe Ridware
- 1482: Nicholas Montgomery z hradu Caverswall
- 1483: Thomas Wortley
- 1484: Marmaduke Constable z Flamborough , Yorkshire
- 1485: Sir Humphrey Stanley z Pipe Ridware
- 1486: Henry Willoughby
- 1487: William Harper z Rushall
- 1488: Sir Hugh Peshall z Horsley
- 1489: Sir Thomas Gresley z Drakelow, Derbyshire
- 1490: Ralph Okeover z Okeover Hall
- 1491: Roger Draycot z Painsley Hall, Draycot v Maurech
- 1492: Richard Wrottesley z Wrottesley Hall
- 1493: Humphrey Stanley z Pipe Ridware
- 1494: Sir Richard (nebo Robert) Harcourt z Ellenhall Hall, poblíž Eccleshall
- 1496: Sir John Draycot z Painsley Hall, Draycot na Moors
- 1497: Sir Thomas Gresley z Drakelow, Derbyshire
- 1495: John Mytton starší z Westonu pod Lizardem (syn Willama, HS 1442)
- 1496: John Draycot
- 1497: Sir Thomas Gresley
- 1498: William Harpur
- 1499: John Ferrers z Tamworthu
16. století
- 1500: Sir John Aston z Tixall Hall
- 1501: John Swynnerton
- 1502: Richard Wrottesley z Wrottesley Hall
- 1502: William Harper
- 1503: Sir John Draycot z Painsley Hall, Draycot v Maurech
- 1504: William Smythe z Elfordu a Haselouru
- 1506: Sir Lewis Bagot z Blithfieldu
- 1507: John Mytton z Westonu pod Lizardem
- 1508: Sir John Aston
- 1509: Sir John Giffard z Chillington Hall
- 1510: Sir Thomas Neville
- 1511: John Egerton z Betley Hall
- 1512: John Mytton z Westonu pod Lizardem
- 1513: Sir John Aston
- 1514: William Chetwynd z Ingestre Hall
- 1515: Sir Thomas Neville
- 1516: Richard Wrottesley z Wrottesley Hall
- 1517: John Giffard z Chillington Hall
- 1518: Ralph Egerton z Betley Hall
- 1519: Sir Edward Gray z Enville Hall
- 1520: Sir Lewis Bagot z Blithfieldu
- 1522: Sir John Giffard z Chillington Hall nahrazen Williamem Smythem
- 1523: Edward Littleton (zemřel 1558) z Pillaton Hall
- 1524: Sir Edward Gray z Enville Hall
- 1525: Sir John Giffard z Chillington Hall
- 1526: John Blount z Kinlet
- 1527: John Vernon
- 1528: Sir Edward Aston (zemřel 1568) z Tixall Hall
- 1529: Thomas Giffard z Chillington Hall
- 1530: Sir John Giffard
- 1531: Richard Astley nahrazen Walterem Wrottesleyem z Wrottesley Hall
- 1532: John Vernon
- 1533: Sir Philip Draycot z Painsley Hall, Draycot v Maurech
- 1534: Sir Edward Aston (zemřel 1568) z Tixall Hall
- 1535: William Chetwynd z Ingestre Hall
- 1536: John Dudley
- 1537: Sir George Gresley z Drakelow, Derbyshire
- 1538: John Vernon
- 1539: Sir Edward Littleton (zemřel 1558) z Pillaton Hall
- 1540: Sir Edward Aston (zemřel 1568) z Tixall Hall
- 1541: Sir John Gyfford
- 1542: Sir William Basset z Blore Hall
- 1543: Thomas Fitzherbert z Norbury Hall
- 1544: Sir George Gresley z Drakelow, Derbyshire
- 1545: Sir John Harcourt z Ellenhall Hall, poblíž Eccleshall
- 1546: James Leveson z opatství Lilleshall, Shropshire a Trentham Hall
- 1547: Francis Meverell z Throwley
- 1548: John Fleetwood z Calwich opatství , Ellastone
- 1549: Sir William Sneyd z Bradwellu
- 1550: Edward Littleton z Pillaton Hall
- 1551: Sir William Basset z Blore Hall
- 1552: Sir George Blount z Nether Hall, Burton On Trent
- 1553: Thomas Giffard z Chillington Hall
- 1554: Thomas Fitzherbert z Norbury Hall
- 1555: Sir Philip Draycot z Painsley Hall, Draycot v Maurech
- 1556: Sir Edward Aston (zemřel 1568) z Tixall Hall
- 1557: Sir John Harcourt z Ellenhall Hall, poblíž Eccleshall
- 1558: Sir William Sneyd z Bradwellu
- 1559: Humphrey Welles z Hoar Cross
- 1560: Sir Ralph Bagnoll
- 1561: John Leveson z Wolverhamptonu
- 1562: Sir William Gresley z Drakelow Hall , Derbyshire
- 1563: Edward Littleton z Pillaton Hall
- 1564: Ralph Okeover z Okeover Hall
- 1565: John Wrottesley z Wrottesley Hall
- 1566: Simon Harcourt z Ellenhall Hall, poblíž Eccleshall
- 1567: John Skrymsher z Mere, poblíž Eccleshall
- 1568: John Fleetwood z Calwich opatství , Ellastone
- 1569: Richard Bagot z Blithfieldu
- 1570: Sir Walter Aston z Tixall Hall
- 1571: Thomas Trentham z Rocester Priory
- 1572: Sir George Blount z Nether Hall, Burton on Trent
- 1573: John Giffard z Chillington Hall
- 1574: Thomas Whorwood ze zámku Stourton a Comptonu
- 1575: Ralph Adderley z Coton Manor
- 1576: Ralph Sneyd z Bradwellu
- 1577: Richard Bagot z Blithfieldu
- 1578: John Chetwynd z Ingestre Hall
- 1579: Thomas Trentham z Rocester Priory
- 1580: Sir Walter Aston z Tixall Hall
- 1581: Edward Lyttleton z Pillaton Hall
- 1582: John Gray z Enville Hall
- 1583: Sir Thomas Gresley z Drakelow Hall, Derbyshire
- 1585: Philip Okeover z Okeover Hall
- 1586: Walter Leveson z opatství Lilleshall , Shropshire a Trentham Hall
- 1587: Sir William Basset z Blore Hall
- 1588: John Bowes
- 1589: Robert Stamford
- 1590: Sir Edward Aston (zemřel 1598) z Tixall Hall
- 1591: Thomas Leveson z Wolverhamptonu
- 1592: Sir Francis Trentham z Rocester Priory
- 1593: Edward Lyttleton z Pillaton Hall
- 1594: Henry Griffith z Wychnor
- 1595: Ralph Sneyd z Bradwellu
- 1596: Thomas Whorwood ze zámku Stourton a Comptonu
- 1597: William Crompton z The Priory, Stone
- 1598: Walter Wrottesley z Wrottesley Hall
- 1599: Walter Bagot z Blithfieldu
17. století
- 1600: William Chetwynd z Ingestre Hall .
- 1601: William Skeffington z Fisherwicku
- 1602: Edward Leigh
- 1603: Walter Bagot (nebo Baghott) z Blithfieldu
- 1604: Sir William Whorwood ze Sandwell Hall
- 1606: Sir Edward Brabazon (později baron Ardee)
- 1607: Sir Walter Chetwynd z Ingestre Hall .
- 1608: Thomas Peshall z Horsley nahrazen Jamesem Skrymsherem z Aqualate Hall , Mere, poblíž Eccleshall
- 1609: Walter Heveningham z Pipe Hall, poblíž Lichfieldu
- 1610: Sir Simon Weston ze St. John's
- 1611: Sir Francis Trentham z Rocester Priory
- 1612: Thomas Meverell z Throwley
- 1613: Sir Edward Littleton z Pillaton Hall
- 1614: Sir Richard Fleetwood Bt z opatství Calwich a Wootton Lodge , Ellastone
- 1615: Sir John Peshall Bt. z Horsley
- 1616: Sir John Offley z Madeley Manor
- 1617: Sir Hugh Wrottesley z Wrottesley Hall
- 1618: Sir Thomas Skrymsher z Aqualate Hall , Mere, poblíž Eccleshall
- 1619: Henry Leigh z Rushall
- 1620: Edward Windsor
- 1621: Ralph Sneyd z Bradwellu
- 1622: William Comberford
- 1623: William Skeffington z Fisherwicku
- 1624: Edward Stanford z Perry Hall, Birmingham
- 1625: Thomas Parkes z Willingsworthu
- 1626: Hervey Bagot z Blithfield Hall .
- 1627: William Bowyer z Knypersley Hall
- 1628: John Bowes z Elfordu
- 1629: John Cootes z Callowhill
- 1630: William Wollaston
- 1631: Thomas Broughton z Broughton Hall .
- 1632: Sir Thomas Whorwood ze Sandwell Hall
- 1633: Sir Henry Griffith, 1. baronet z Wichnor
- 1634: Humphrey Wyrley z Hamsteadu
- 1635: Richard Pyott ze Streethay
- 1636: Edward Littleton z Pillaton Hall
- 1637: Sir John Skeffington Bt. z Fisherwicku
- 1638: Sir John Skrymsher z Norbury Manor, Eccleshall
- 1639: John Bellot z Great Moreton Hall , Cheshire
- 1640: John Agarde
- 1641: Sir Edward Mosley, 1. baronet z Rolleston Hall
- 1642: ??
- 1643 plukovník Simon Rugeley († 1665) ze Shenstone a Callingwood
- 1644 ??
- 1645: Edward Mainwaring († 1647) z Whitmore Hall
- 1646: Thomas Kynnersley z Loxley Hall
- 1647: Walter Chetwynd († 1669) z Ingestre Hall .
- 1648: Edward Seabright z Prestwoodu
- 1649: John Offley z Madeley
- 1650: William Jolley z póru
- 1651: Gerrard Skrymsher z High Offley
- 1652: Robert Ducy z Little Aston
- 1653: Brome Whorwood ze Sandwell Hall
- 1654: Thomas Wilbraham
- 1655: Thomas Chetwynd z Ingestre Hall
- 1656: Rowland Cotton of Crakemarsh
- 1657: Jonathan Cope
- 1658: Humble Ward, 1. baronský Ward z Birminghamu.
- 1659: Humble Ward, 1. baron Ward z Birminghamu a John Shelton z West Bromwich
- 1660: Brian Broughton z Broughton Hall (vytvořil baronet 1661)
- 1661: John Bellot z Great Moreton Hall , Cheshire (později Sir John Bellot Bt).
- 1662: Sir John Bowyer, 1. baronet z Knypersley Hall .
- 1663: William Jolliffe z hradu Caverswall
- 1663: John Offley z Madeley Manor
- 1663: William Sneyd
- 1664: Sir John Wyrley z Hampsteadu
- 12. listopadu 1665: Francis Leveson Fowler
- 7. listopadu 1666: Sir Walter Wrottesley, 2. baronet , z Wrottesley Hall
- 06.11.1667: John Whitehall, z Park Hall, poblíž Leigh
- 06.11.1668: Walter Chetwynd, z Ingestre Hall
- 25. listopadu 1668: Edwin Skrymsher, z Aqualate Hall
- 11. listopadu 1669: Rowland Cotton, z Crakemarsh
- 4. listopadu 1670: Richard Cresswell, z Barnhurst
- 09.11.1671: Henry Gough , z Bushbury
- 11.11.1672: William Lawton, z Lawton Hall , Cheshire
- 12. listopadu 1673: Thomas Jolley, z póru
- 5. listopadu 1674: John Eynge
- 1674: John Wilson, ze Staffordu
- 15. listopadu 1675: Thomas Goring z Kingstonu
- 1675: William Sneyd z Keele Hall .
- 10. listopadu 1676: Walter Scrimshaw, z Onslow
- 18. listopadu 1676: Henry Stone, z Walsall
- 6. ledna 1676/7: Simon Unwin
- 15. listopadu 1677: William Batch,
- 23. listopadu 1677: Henry Gray, z Enville
- 01.12.1677: William Cotton, z Crakemarsh
- 21.prosince 1677: Sir John Bowyer, 2. baronet , z Knypersley Hall
- 16. ledna 1677/8: John Stone, z Walsall
- 17. ledna 1677/8: Richard Amphlett z Clentu
- 14. listopadu 1678: Sir Thomas Bellot, 2. baronet
- 23. listopadu 1678: Edward Mainwaring, z Whitmore Hall
- 13. listopadu 1679: John Offley, z Madeley
- 1680: John Whitehall z Hamstall Ridware
- 1680: Edward Littleton z Pillaton Hall
- 1682: Sir Charles Skrymsher z Norbury Manor, Eccleshall
- 1683: Sir --- Wrotchley (Sir Walter Wrottesley, Bt?) Nahrazen Thomasem Rudyardem z Rudyardu a poté Matthewem Floyerem z Hints Hall
- 1683: William Inge z Thorpe Constantine Hall
- 1684: Richard Verney
- 1684: Walter Chetwynd z Ingestre Hall
- 1685: Jonathan Cope z opatství Ranton
- 1686: Sir Walter Wrottesley, Bt z Wrottesley Hall
- 1687: Philip Draycot z Painsley Hall, Draycot v Maurech
- 1688: Thomas Fowke nahrazen Francisem Lawleym
- 1689: Francis Eld, pak William Cotton, pak William Ward
- 1690: John Newton
- 1691: William Jolliffe z Bothams, Caverswall , poté Henry Vernon, poté Sir John Chetwode, 1. baronet z Oakley Hall. Staffordshire
- 1692: Grosvenor Dyson nahrazen Williamem Jolliffe
- 1693: John Chetwood z Oakley nahrazen Richardem Bagnallem
- 1694: William Trafford ze Swythamley Hall nahrazen Johnem Taylorem
- 1695: John Younger nahrazen Johnem Chetwyndem z Ingestre Hall
- 1696: William Murrall
- 1697: John Bowyer z Knypersley
- 1698: John Chetwode (později Sir John Chetwode Bt) z Oakley Hall. Staffordshire následovaný Walterem Landorem
- 1699: Thomas Nabbs nahrazen Oswaldem Mosleyem z Rolleston Hall
18. století
- 1700: Thomas Nabbs nahrazen Oswaldem Mosleyem z Rolleston Hall
- 1701: Benjamin Jolliffe z Cofton Hall, Worcestershire
- 1702: Thomas Nabbs
- 1702: John Babington z Curborough Hall
- 1703: John Amfleet, nahrazen Humphrey Hodges
- 1704: Rowland a Thomas Okeover z Okeover Hall
- 1705: Matthew Ducie Moreton (později 1. baron Moreton )
- 1705: Leigh Brooke z Haselour Hall
- 1706: Hamp. Živé ploty
- 1707: Thomas Crompton z The Priory, Stone, nahrazen Williamem Traffordem ze Swythamley Hall
- 1708: James Wood
- 1709: Edward Mainwaring z Whitmore Hall
- 1710: Edmund Arblaster z Arblaster Hall, Brocton
- 1711: Walter Moseley z The Mere, Enville.
- 1712: Leigh Brooke z Haselour Hall ,
- 1713: Sir Edward Littleton, Bt z Pillaton Hall
- 1714: Zachary Babington z Curborough Hall nahrazen Harry Grayem, nahrazen Edwardem Mainwaringem z Whitmore Hall , nahrazen Oswaldem Moseleyem z Rolleston Hall
- 1715: Weston Bailey z Harborne, nahrazen Thomasem Birchem z Harborne
- 1716: John Craddock z Audley, nahrazen Johnem Turtonem z Alrewas
- 1717: Joseph Amphlett, nahrazen Thomasem Whitbym z opatství Haywood
- 1718: Charles Chadwick
- 1719: Thomas Brown z Caverswallu
- 1720: Edward Browne z Caverswallu
- 1721: Robert Bosville z Biany, nahrazen Ralphem Sneydem z Keele Hall
- 1721: Humphrey Hodgetts
- 1722: Henry Goring
- 1724: Zachary Babington z Curborough Hall
- 1725: Richard Scott
- 1726: Richard Townsend
- 1726: Edward Bird, nahrazen Williamem Robinsem a poté Fowke Hussey
- 1728: Edward Wilson z Cank
- 1728: Samuel Newton
- 1729: John Arden z Longcroftu
- 1730: William Robins
- 1731: Ralph Williamson
- 1732: John Dolphin z The Moss, Shenstone, nahrazen Warrenem Faulkenerem
- 1733: John Hodgetts z Shutt End, Kingswinford
- 1734: Craven Kynnersley z Loxley Hall
- 1735: Charles Baldwin
- 1736: Samuel Clark nahrazen Ralphem Adderleyem z Coton Hall.
- 1737: Thomas Jolliffe z Cofton Hall, Worcestershire
- 1738: Richard Fowler z Harnage Grange, Shropshire
- 1739: Theodore William Inge z Thorpe Constantine Hall
- 1740: John Dolphin z The Moss, Shenstone
- 1742: William Murrhall
- 1743: Charles Chadwick, nahrazen Sirem Robertem Lawleym Bt z Canwell Hall
- 1744: Thomas Webb
- 1745: Samuel Hellier ze Seawallu, Featherstone (obvykle spojován s Wodehouse, Wombourne )
- 1746: Charles Bosville z Biany
- 1747: George Hunt z Rocesteru
- 1748: John Jervis mladší z Darlartonu
- 1749: John Wyrley Birch
- 1750: Edward Busby z Barton-under-Needwood
- 1750: Henry Vernon z Hilton Hall
- 1752: Thomas Bradney z Penne
- 1753: Richard Drakeford z Castlechurch
- 1754: Thomas Mills z Barlaston Hall
- 1755: John Burridge Leigh z Rushall
- 1756: John Touchet Chetwode (později Sir John Chetwode Bt z Oakley Hall ).
- 1757: Walter Acton Moseley z The Mere, Enville.
- 1758: Sir Richard Whitworth MP z Batchacre Grange, Adbaston
- 1759: Sir Nigel Gresley, 6. baronet z Knypersley Hall .
- 1760: John Dolphin z The Moss, Shenstone.
- 1761: Jeremiah Smith z Fenton Hall
- 1762: Sir Edward Littleton z Pillaton Hall .
- 1763: John Sneyd z Bishtonu
- 1764: William Armet z Heatonu
- 1765: John Hodgetts z Shutt End, Kingswinford.
- 1766: William Inge z Thorpe Constantine Hall
- 1767: Edward Mainwaring, z Whitmore Hall
- 1768: Francis Eld ze Seighford Hall
- 1769: Clement Kynnersley z Loxley Hall
- 1770: John Marsh z Wombourne
- 1771: Thomas Hoo z Great Barr Hall .
- 1772: Rev Sir Thomas Broughton Bt z Broughton Hall
- 1773: Thomas Whitby z Creswell Hall a Hales Hall, Cheadle
- 1774: Nathaniel Barrett z Oaken Hall
- 1775: John Williamson ze Staffordu
- 1776: William Tennant z Malé Aston Hall
- 1777: John Turton z Orgreave Hall
- 1778: John Swinfen ze Swinfen Hall
- 1779: Sir Edward Walhouse Okeover z Okeover Hall
- 1780: Ralph Floyer z Hints Hall.
- 1781: Philip Keay z Abbots Bromley, nahrazen Johnem Jarvisem z Darlastonu
- 1782: Charles Tollett z Betley Hall
- 1783: Richard Gildart z Norton Canes
- 1784: Sir John Edensor Heathcote z Longton Hall.
- 1785: Thomas Stevenson ze Staffordu
- 1786: Thomas Parker z Park Hall, Caverswall
- 1787: Thomas Whieldon z Fenton Hall
- 1788: Thomas Fletcher z Betley Court (později Sir Thomas Fletcher, 1. baronet )
- 1789: Thomas Leversage Fowler z Pendeford Hall
- 1790: John Sparrow z Bishtonu
- 1791: Moreton Walhouse z Hatherton Hall ,
- 1792: Simon Debanke z Leeke
- 1793: George Molineux z Molineux House , Wolverhampton.
- 1794: Matthew Boulton ze Soho House , Handsworth, poté ve Staffordshire
- 1795: Thomas Swinnerton z Butterton Hall. Staffordshire
- 1796: Henry Vernon z Hilton Hall
- 1797: John Gough ze Old Fallings a Perry Hall , nahrazen sirem Robertem Lawleyem Bt, později baronem Wenlockem z Canwell Hall
- 1798: Richard Dyott z Freeford Hall
- 1799: Joseph Scott z Great Barr Hall , později Sir Joseph Scott, 1. baronet
19. století
- 5. února 1800: Haughton Farmer Okeover, z Okeover Hall
- 11.02.1801: Thomas Bainbridge, z Woodseat
- 03.02.1802: Robert Parker, z Park Hall, Caverswall
- 3. února 1803: George Birch z Hamsteadu
- 1. února 1804: Richard Jesson, z West Bromwich
- 06.02.1805: John Heyliger Burt, z Colton House
- 1. února 1806: William Phillips Inge, z Thorpe Constantine Hall
- 04.02.1807: George Briscoe, z Summer Hill
- 18. února 1807: John Lane, z Kings Bromley
- 24. února 1808: William Cary, z Cannock
- 06.02.1809: Theophilus Levett , z Wychnor parku
- 31. ledna 1810: Henry Webb z Forebridge
- 08.02.1811: James Beech, ze Shaw
- 24. ledna 1812: Thomas Mottershaw, ze Silkmore House
- 10.02.1813: Walter Sneyd, z Keele Hall
- 04.02.1814: Sir Oswald Mosley, 2. Baronet z Rolleston Hall
- 13. února 1815: Henry Crockett z Little Onn Hall
- 1816: John Smith z Elmhurst Hall
- 1817: Thomas Kirkpatrick Hall of Holly Bush
- 1818: Edward Trafford Nicholls ze Swithamley Hall
- 1819: Jesse Watts-Russell z Ilam Hall
- 1820: Moreton Walhouse z Hatherton Hall
- 1821: Francis Eld ze Seighfordu
- 1822: Phineas Hussey z Wyrley Grove, Little Wyrley
- 1823: James Horden z Oxley Manor
- 1824: Edward Sneyd z Byrkley Lodge
- 1825: Sir George Pigot, 3. baronet z Patshull Hall
- 1826: John Burton Philips z The Heath House , poblíž Checkley
- 1827: Hugo Charles Meynell z Hoar Cross Hall
- 1828: John Atkinson z Maple Hayes , poblíž Lichfieldu
- 1829: John Bateman z Knypersley Hall
- 1830: Thomas Twemlow z Rašelinového dřeva
- 1831: Thomas FitzHerbert ze Swinnerton Parku
- 1832: Sir Thomas Fletcher Fenton Boughey, 3. baronet z Aqualate Parku
- 1833: Thomas Kinnersly z Clough Hall, poblíž Kidsgrove
- 1834: Hugh Henshall Williamson, z Greenway Bank
- 1835: Edward Monckton ze Somerfordu , Brewood
- 1836: Thomas Hawe Parker z Park Hall, Caverswall
- 1837: George Thomas Whitgreave z Moseley Court .
- 1838: John Stevenson Salt of Weeping Cross
- 1839: William Moore z Wychdom Lodge
- 1840: Henry John Pye z Clifton Hall, Clifton Campville
- 1841: Thomas Cartwright z Hill Hall
- 1842: John Edwards Piercy z Rowley Regis
- 1843: John Shawe Manley z Manley Hall , poblíž Lichfieldu
- 1844: Ralph Sneyd z Keele Hall
- 1845: Charles Smith Forster z Lysways Hall, Longdon.
- 1846: John Levett z Wychnor Park a Packington Hall
- 1847: Sir Edward Dolman Scott, 2. baronet z Velké Barr Hall
- 1848: Hon. Frederick Gough z Perry Hall
- 1849: Charles Arkwright z Dunstall Hall
- 1850: Josiah Spode IV z Armitage Parku
- 1851: John Barker z Wolverhamptonu
- 1852: John Ashford Wise z Clayton Hall
- 1853: Edward Buller z Dilhorne Hall
- 1854: John Davenport z Westwood Hall
- 1855: Samuel Pole Shawe z Maple Hayes
- 1856: Richard Dyott z Freeford Hall
- 1857: Edward Swinfen Parker Jervis z Little Aston Hall
- 1858: Philip Williams z Tiptonu
- 1859: William Davenport z Maeru
- 1860: Richard Howard Haywood z Brownhills Villa, Burslem
- 1861: John William Phillips z Heybridge
- 1862: Henry Killick z Walton Hall
- 1863: Thomas Bagnall z West Bromwiche.
- 1864: George Briscoe z Elmhurst Hall, Lichfield byl původně jmenován, ale byl nahrazen Thomasem Thorneycroftem z Tottenhall Wood, Wolverhampton
- 1865: Smith Child ze Stallington Hall
- 1866: Ralph Thomas Adderley z Barlaston Hall .
- 1867: Henry Charles Vernon z Hilton Hall
- 1868: James Timmins Chance později Sir James Timmins Chance, 1. Bt. z Handsworthu
- 1869: Colin Minton Campbell z Wood Seat, Uttoxeter
- 1870: John Hartley z Wolverhamptonu
- 1871: Charles Walter Lyon ze Silver Hill.
- 1872: Henry Ward z Oaklands
- 1873: William Mander Sparrow z Penn Hall
- 1874: Sir Tonman Mosley, 3. baronet z Rolleston Hall
- 1875: John Nock Bagnall z The Moss, Shenstone
- 1876: Richard Holt Briscoe ze Somerford Hall
- 1877: Henry John Wentworth Hodgetts-Foley z Prestwood Hall, Stourbridge
- 1878: Sir John Hardy Bt z Dunstall Hall
- 1879: Augustus East Manley z Manley Hall poblíž Lichfieldu
- 1880: Walter Williams ze Sugnall Hall, Eccleshall
- 1881: Hon Augustus Cholmondeley Gough Calthorpe z Perry Hall , později 6. baron Calthorpe
- 1882: John Robinson z Westwood Hall, pórek
- 1883: Alfred Charles Duncombe z opatství Calwich , Ellastone
- 1884: Abraham Briggs Foster z Canwell Hall
- 1885: Robert Heath z Biddulph Grange
- 1886: James Chadwick z Hints Hall
- 1887: George Fox z Elmhurst Hall, Lichfield
- 1888: Frederick Charles Perry z Dunston Hall
- 1889: Albert Octavius Worthington z Maple Hayes , poblíž Lichfieldu
- 1890: Samuel Lipscomb Seckham z Whittington Old Hall poblíž Lichfieldu
- 1891: William Frederick Inge, z Thorpe Constantine Hall , Tarnworth
- 1892: Ralph Sneyd z Keele Hall
- 1893: Sir Reginald Hardy Bt z Dunstall Hall
- 1894: Sir Oswald Mosley, 5. baronet z Rolleston Hall
- 1895: Francis Monckton z Stretton Hall
- 1896: Henry Arthur Wiggin z Metchley Grange, Harborne (později Sir Henry Wiggin, 2. baronet )
- 1897: William Bealey Harrison z Aldershaw, poblíž Lichfieldu
- 1898: Sir Thomas Fletcher Fenton Boughey Bt z Aqualate Hall
- 1899: Augustus Leveson Vernon z Hilton Hall
20. století
- 1900: Sir Charles Forster, 2. Bt , z Lysways Hall, Rugeley
- 1901: Richard Powell Cooper ze Shenstone Court (později Sir Richard Cooper, 1. baronet )
- 1902: Richard Pirie Copeland z Kibblestone Hall, poblíž Stone
- 1903: Charles Tertius Mander of the Mount, Tettenhall Wood (později Sir Charles Mander Bt).
- 1904: Robert Halstead Hargreaves z Knightley Court, Eccleshall
- 1905: Robert Heath z Biddulph Grange
- 1906: Thomas William Twyford z Whitmore Hall
- 1907: Col. Michael AW Swinfen Broun of Swinfen Hall
- 1908: Loftus Balfour Moreton z Moseley Old Hall , Wolverhampton
- 1909: Sir Thomas Anderson Salt Bt z Chatcull, Eccleshall
- 1910: Frederick George Lindley Meynell z Hoar Cross Hall
- 1911: William Robert Parker Jervis z Meaford Hall .
- 1912: William Moat z Johnson Hall, Eccleshall
- 1913: George Harry Holcroft z The Grange, Stourbridge
- 1914: John Fletcher Twemlow Royds z The Hill, Sandbach, Cheshire
- 1915: William Warrington Dobson ze Seighford Hall
- 1916: Sir Arthur Nicholson z Highfield Hall, pórek
- 1917: George Fletcher Fletcher-Twemlow z Betley Court
- 1918: George Elliot Meakin z Creswell Hall
- 1919: Francis Alfred Bolton z Moor Court, Oakamoor
- 1920: Albert Baldwin Bantock z Merridale House, Wolverhampton
- 1921: Geoffrey Le Mesurier Mander z Wightwick Manor
- 1922: Sir Graham Percival Heywood Bt z Dove Leys, Rocester
- 1923: John Twigg Homer z Dormstonu, Sedgeley
- 1924: podplukovník Arthur Faulkner Nicholson ze Shirburn House, pórek
- 1925: Maj Bertram Hardy z Dunstall Hall
- 1926: Maj. Charles Arthur Mander (později Sir Charles Mander Bt) z Kilsall Hall, Tong
- 1927: podplukovník William Edward Harrison z Wychnor Hall
- 1928: John Edwin Mitchell z Cape Hill, Smethwick
- 1929: Francis Hamilton Wedgwood z Barlaston Lea
- 1930: podplukovník Richard Fowler-Butler z Pendeford Hall, Wolverhampton
- 1931: James Thompson z Ludstone Hall, Claverley
- 1932: Sir Francis L'Estrange Joseph, 1. baronet z Gables, Alsager
- 1933: James Cadman z Walton Hall, Staffordshire
- 1934: George Herbert Sankey z Ashley Abbotts, Bridgnorth, Salop
- 1935: Adolph Henry Charles Wenger z Trenthamského převorství
- 1936: George Henry Downing z Clayton Lodge, Newcastle pod Lyme
- 1937: Reginald Francis Percy Monckton z Stretton Hall .
- 1938: Stephen John Thompson ze Stanley Old Hall, Bridgnorth
- 1939: Richard Ronald John Copeland z Kibblestone Hall, poblíž Stone
- 1940: William Edward Carter z hradu Eccleshall
- 1941: John Leslie Swanson
- 1942: podplukovník William J. Kent
- 1943: Major William E. Melles
- 1944: Albert HS Hinchcliffe
- 1945: Ernest Byfield Hall
- 1946: podplukovník Harold Bantock Sankey z Whiston Hall, Albrighton
- 1947: William John Talbot
- 1948: Henry John Bostock
- 1949: Charles Cyril Dennis z Park House, Oakley
- 1950: George Ronald Sankey z Gay Hills, Lower Penn, Wolverhampton
- 1951: James Donald Eadie z Park Mount, Wombourne
- 1952: Gerald Fenwick Haszard z Milford Hall .
- 1953: James Forrester Bostock z Barn Bank
- 1954: Rafe Gordon Dutton Cavenagh-Mainwaring z Whitmore Hall .
- 1955: Edward Walter Thompson z Gatacre Parku
- 1956: Walter William Marsh z Woodfieldu
- 1957: Richard Charles Eld z Cooksland House, Seighford
- 1958: Godfrey Stafford Bostock z Tixall
- 1959: John Henry Neville Thompson z Farmcote House
- 1960: Martin Alfred Butts Bolton z opatství Croxden
- 1961: Charles Kenneth Stott
- 1962: Sir Charles Marcus Mander, 3. baronet , z The Dippons Farm, Tettenhall
- 1963: William Anthony Adams z Lea Head Manor, Aston, Shropshire
- 1964: William Herbert Harrison z Wychnor Hall
- 1965: Thomas Hassal Gardner z Bishton Lodge, Wolseley Bridge
- 1966: George David Inge-Innes-Lillingston z Thorpe Constantine Hall
- 1967: Charles Geoffrey Michael Boote z Croxtonbank House, poblíž Eccleshall
- 1968: Alan Edward Stott
- 1969: podplukovník WPD Featherstone
- 1970: John David Marsh
- 1971: Richard Somers Angus Hardy
- 1972: Peter Greenville Wild DSC
- 1973: George Harold Michael Stanley
Vysokí šerifové
20. století
- 1974: Thomas Mark Carter
- 1975: Alan Stobart Monckton z Stretton Hall
- 1976: Major James Appleton Hawley
- 1977: Guy Cavenagh-Mainwaring z Whitmore Hall
- 1978: Major Jacinth Rodney Haszard
- 1979: Christopher J. Nanscawen Williams
- 1980: plukovník William A. Franks Sargeant
- 1981: Cecil H. Stafford Northcote
- 1982: podplukovník David J Keeling German
- 1983: Richard B. Kennedy Dyott
- 1984: John Hugh Leigh
- 1985: Anthony Paul Bamford
- 1986: podplukovník Michael C. Bagshaw
- 1987: Nicholas Stephen G. Bostock
- 1988: David Gerald Stern
- 1989: Derek Harold Field
- 1990: Major Charles RM Boote
- 1991: John Lewis Jones
- 1992: Roger Edward Whitfield
- 1993: Charles Herbert Mitchell
- 1994: plk. Michael PK Beatty
- 1995: paní Joanna Mary Monckton
- 1995: Joanna Bird Monckton z Stretton Hall
- 1996: Sampson Eric Mitchell
- 1997: Gerald Raymond Tams
- 1998: Arthur Edward Robin Manners
- 1999: David Edward Dunn Johnson z Chartley Hall
21. století
- 2000: David Eliot
- 2001: Deborah Chetwynd-Talbot, hraběnka ze Shrewsbury & Talbot, z Wanfield Hall, Uttoxeter.
- 2002: Michael Hurdle
- 2003: Sir Stanley Clarke z Dunstall Hall poblíž Burton upon Trent
- 2004: paní Dorothy Sheila Carver rozená Tildesley
- 2005: Francis Fitzherbert, 15. baron Stafford ze Swynnerton Hall
- 2006: Angela Tams
- 2007: Graham Stow, CBE
- 2008: Paní Catherine Evansová z Stowe od Chartley
- 2009: Richard Byrd Levett Haszard z Milford Hall
- 2010: Ian James Dudson CBE ze Stoke-on-Trent
- 2011: Simon William Clarke z Dunstall Hall, poblíž Burton on Trent <
- 2012: Sarah Elsom z Rugeley
- 2013: Susan Caroline Inge-Innes-Lillingston z Tamworthu
- 2014: Ann E Fisher of Market Drayton
- 2015: John William Leavesley z Alrewas
- 2016: Plukovník David L Leigh z Hamstall Ridware
- 2017: Humphrey David Sneyd Scott-Moncrieff <
- 2018: paní Philippa Jane Gee
- 2019: Ashley Edward Brough z Uttoxeteru
- 2020: Charles James Bagot Jewitt z Admastonu
Reference
- London Gazette
- Collins, Arthur; Brydges, Sir Egerton (1812), Collinsův šlechtický titul Anglie; genealogické, biografické a historické , 7 , Londýn: FC a J. Rivington, Otridge and Son atd., s. 400
- Erdeswicke, Sampson ; Harwood, Thomas (1820), Průzkum Staffordshire; Obsahující starožitnosti toho hrabství Erdeswick a Harwood , JB Nicholse a syna
- Historie Staffordshire z britské historie online
- Burke, John (1833), A General and Heraldic Dictionary of the Peerage and Baronetage of the British Empire , 1 (4th ed.), H. Colburn, p. 546
- Burke, John; Burke, Sir Bernard, eds. (1844), Genealogická a heraldická historie vyhynulých a spících baronetií Anglie, Irska a Skotska , 1 (2. vydání), s. 406
- Burke, John (1835), genealogická a heraldická historie prostých občanů Velké Británie a Irska, užívající si územní vlastnictví nebo vysokou oficiální hodnost; ale neinvestovaný s dědičnou ctí , 1 , Londýn, H. Colburn
- Shaw, William Arthur (1906), The Knights of England: Kompletní záznam od nejstarších dob až po současnost rytířů všech rytířských řádů v Anglii, Skotsku a Irsku a bakalářských rytířů, obsahující kompletní seznam rytířských bakalářů dabovaných v Irsku , 2 , Londýn: Sherratt a Hughes, s. 24
- Staffordshire Record Society (1912), „Sheriffs of Staffordshire 1086–1912“ , Sbírky pro historii Staffordshire , 12 , Kendal, Eng. Atd., S. 272–294