Kerala Express - Kerala Express
Přehled | |||||
---|---|---|---|---|---|
Typ služby | Super rychlý | ||||
První služba | 1977 ( rozdělený vlak jako Kerala – Karnataka (KK) Express ) 1983 (jako samostatný vlak, Kerala Express) |
||||
Aktuální operátoři | Jižní železnice | ||||
Trasa | |||||
Start | Nové Dillí (NDLS) | ||||
Zastaví | 41 | ||||
Konec | Thiruvananthapuram Central (TVC) | ||||
Ujetá vzdálenost | 3031 km (1883 mi) | ||||
Průměrná doba cesty | 50 hodin 30 minut | ||||
Servisní frekvence | Denně | ||||
Čísla vlaků | 12625/12626 | ||||
Palubní služby | |||||
Třídy) | AC 2 tier , AC 3 tier , Sleeper class , Unreserved/General | ||||
Uspořádání sedadel | Ano | ||||
Úpravy na spaní | Ano | ||||
Stravovací zařízení | K dispozici | ||||
Pozorovací zařízení | Velká okna | ||||
Technický | |||||
Kolejová vozidla | Trenéři LHB | ||||
Rozchod | 1676 mm ( 5 ft 6 v ) | ||||
Provozní rychlost | Maximum 130 km/h (81 mph), průměr 61 km/h (38 mph) včetně zastávek |
||||
Údržba hrábě | Kochuveli | ||||
|
12625/12626 Kerala Superfast Express je denní superrychlé expresní vlak z indických železnic , které jezdí mezi Dillí a Thiruvananthapuram v Kerala stavu. V současné době se jedná o nejdelší denní superrychlý vlak indických železnic (3027 km) a druhý nejdelší denní vlak v zemi po Avadh Assam Express (3115 km). Jedná se o druhý přímý vlak do Keraly (1977) z hlavního města Dillí po Jayanti Janata Express (1973) a první přímý vlak spojující hlavní město státu a jižní Keralu s Dillí .
Dějiny
Kerala Express byl představen v roce 1977 jako rozdělený vlak s názvem Kerala – Karnataka (KK) Express . Složení Karnataka – Kerala Express bylo s účinností od 29. ledna 1981 zvýšeno ze 14 trenérů na 21 trenérů.
Kerala Express, protože běžel samostatně, krátce měl skluzovou službu do Mangalore (1988 až 1993), kde se část vlaku používala ke sloučení/rozdvojení na Palakkad Junction, aby běžela jako 2625A/2626A Link Mangala Exp. To pokračovalo, dokud Mangala Exp nebyl vyroben nezávislý vlak v roce 1993 číslované 2617/18.
Vlak jede s shrnovači LHB s účinností od 4. listopadu 2018.
Dne 10. června 2019, v roce 2019 indické vlna veder , čtyři poutníci z Tamilnádu zemřel kvůli teplu expozici v Kerala Express neboť cestoval na jih přes Bundelkhand , před tím, než vlak dorazil do Jhansi Junction.
Trasa a zastávky
- Thiruvananthapuram Central
- Kollam Junction
- Chengannur
- Tiruvalla
- Changanassery
- Kottayam
- Město Ernakulam
- Aluva
- Thrissur
- Ottapalam
- Palakkad
- Coimbatore
- Tiruppur
- Erodovat
- Salem
- Jolarpettai
- Katpadi
- Chittoor
- Tirupati
- Renigunta
- Gudur
- Nellore
- Vijayawada
- Warangal
- Balharshah
- Nagpur
- Itarsi
- Bhópál
- Jhansi
- Agra Cantonment
- Mathura
- Hazrat Nizamuddin
- Nové Dillí
Trakce
To je tažen Royapuram / Erode založené WAP 7 lokomotivy od konce do konce.
Viz také
- Město Ernakulam
- Karnataka Express
- Kerala Sampark Kranti Express
- Mangala Lakshadweep Express
- Trivandrum Central