Kollam – Visakhapatnam Express - Kollam–Visakhapatnam Express
Přehled | |||||
---|---|---|---|---|---|
Typ služby | Meziměstská železnice | ||||
Postavení | Provozní | ||||
Národní prostředí | Andhra Pradesh , Kerala a Tamil Nadu | ||||
První služba | 30. ledna 2014 | ||||
Aktuální operátoři | Indické železnice | ||||
Trasa | |||||
Start | Visakhapatnam (VSKP) | ||||
Zastaví | 33 | ||||
Konec | Kollam Junction (QLN) | ||||
Ujetá vzdálenost | 1575 km (979 mi) | ||||
Průměrná doba cesty | 28 hodin 35 minut | ||||
Servisní frekvence | Týdně | ||||
Čísla vlaku | 18567/18568 | ||||
Palubní služby | |||||
Třídy) | AC 2 tier, AC 3 tier, pražce 3 tier, 6 unreserved | ||||
Uspořádání sezení | Ano | ||||
Úpravy na spaní | Gaučová auta | ||||
Stravovací zařízení | Ne | ||||
Pozorovací zařízení | Velká okna | ||||
Technický | |||||
Kolejová vozidla | WAP-4 | ||||
Rozchod | 5 ft 6 v ( 1676 mm ) široký rozchod | ||||
Elektrizace | 25 kV AC 50 Hz | ||||
Provozní rychlost | 55 km/h (34 mph) | ||||
|
Kollam-Visakhapatnam Express je týdenní rychlík jezdí mezi Kollam Junction v Kerala a Visakhapatnam Junction v Andhra Pradesh .
Dějiny
Visakhapatnam je místo, kde je počet Malajalů velmi vysoký. Vlak mezi Visakhapatnamem a Kollamem (Quilon nebo Coulão) , někdejším obchodním hlavním městem pobřeží Malabar , byl dlouhodobým požadavkem malajských komunit v Andhra Pradesh . Výsledkem je, že indické železnice zahájily trvalou dopravu mezi Kollamem a Visakhapatnamem dne 30. ledna 2014. Železnice provozovala mezi Kollamem a Visakhapatnamem každoročně speciální vlakové spoje.
Pozadí
Vlak s čísly 18567 (z Visakhapatnamu do Kollamu) a 18568 (z Kollamu do Visakhapatnamu) projíždí spoji Vijayawada , Tenali , Katpadi Junction , Coimbatore Junction a Kottayam pro služby nahoru i dolů.
Zastaví se
Kollam Junction → Sasthamkotta → Karunagappally → Kayamkulam → Mavelikara → Chengannur → Tiruvalla → Changanassery → Kottayam → Ernakulam Town → Aluva → Thrissur → Palakkad Junction → Coimbatore Junction → Tiruppur → Erode Junction → Salem Junction → Jolarpettai Junction → Katpadi Junction → Renigunta Junction → Gudur Junction → Nellore → Singarayakonda → Ongole → Bapatla → Ténáli Junction → Vijayawada Junction → Eluru → Rajahmundry → Samalkot → Elamanchili → Duvvada → Visakhapatnam Junction
Složení trenéra
- 2 Úroveň AC III
- 13 pražců
- 6 obecných přihrádek
- 2 přihrádky SLR
Viz také
- Hlavní linie Kollam – Thiruvananthapuram
- Část přístavu Shoranur – Cochin
- Anantapuri Express
- Palaruvi Express
Reference
externí odkazy