Seznam kanadských umělců - List of Canadian artists
Následuje seznam kanadských umělců pracujících ve vizuálních nebo plastických médiích (včetně umělců 20. století, kteří pracují ve videoartu , performance nebo v jiných typech nových médií). Informace o kanadské literatuře , hudbě , kině a kultuře najdete v dalších článcích . Podrobnější informace o umění v Kanadě najdete v tématu Kanadské umění .
Mezi umělci v Kanadě Reference Library poskytuje seznam hloubkovou kanadských umělců a muzeí, kteří je rys. Následuje stručný seznam některých důležitých kanadských umělců a skupin umělců:
Jednotlivci
A
- Kirsten Abrahamson (1960), keramička
- Marc Adornato (narozený 1977), malířství, sochařství, performance a nová média
- Latcholassie Akesuk (1919–2000), sochař
- Manasie Akpaliapik (narozený 1955), sochař
- MJ Alexander (narozený 1961), výtvarník
- Vikky Alexander (narozený 1959), výtvarník
- Ralph Allen (1926–2019), výtvarník, malíř a grafik
- Stephen Andrews (narozený 1956), umělec
- Kay Angliss (1923-2004), grafik, akvarel a vláknové umění
- Elizabeth Angrnaqquaq (1916-2003), textilní výtvarnice
- Danielle April (narozena 1949)
- Isa Paddy Aqiattusuk (1898–1954), sochař
- Robert Archambeau (narozený 1933), keramik
- Shelagh Armstrong (narozený 1961), malíř
- Kenojuak Ashevak (1927-2003), výtvarník a grafik
- Myfanwy Ashmore (narozený 1970), umělec nových médií
- Barbara Astman (narozen 1950), fotografie a nová média
B
- Frédéric Back (1924–2013), malíř, animátor
- Joan Balzar (1928-2016), malíř
- Marian Bantjes (narozený 1963), grafický designér, výtvarník, ilustrátor, typograf, spisovatel
- Bruce Barber (narozený 1950), umělec multimediální instalace
- Earl W. Bascom (1906-1995), sochař, malíř, grafik, člen Královské společnosti umění
- Robert Bateman (narozený 1930), malíř, přírodovědec
- Jay Battle (narozený 1966), kanadský sochař nyní pracuje v Salisbury , Anglie
- Helen D. Beals (1897–1991), malíř
- Carl Beam (1943-2005), malíř
- Jackson Beardy (1944-1984), malíř
- Charles Beil (1894-1976), sochař
- Sylvie Bélanger (1951–2020), instalační výtvarnice
- Rebecca Belmore (narozený 1960), performer, instalační výtvarník
- Lorraine Bénic (narozený 1937), malíř, sochař
- Judith Berry (narozený 1961), malíř
- Aggie Beynon , kovář
- David Bierk (1944-2002), malíř
- David Blackwood (narozený 1941), grafik
- David Blatherwick (1960), malíř, video umělec
- Molly Lamb Bobak (1920–2014), malíř, grafik
- Catherine Bolduc (narozena 1970), kresba, socha, instalace, veřejné umění
- Theodosia Bond (1915–2009), fotografie
- Jordi Bonet (1932–1979), sochař, nástěnný malíř
- Paul-Émile Borduas (1905–1960), malíř
- Simone Mary Bouchard (1912-1945), malířka, textilní výtvarnice
- Céline Boucher (narozena 1945)
- John Boxtel (narozen 1930), socha, řezbářství
- Shary Boyle (narozený 1972), sochařství, malba, kresba, performance
- Barry Bradfield ( * 1981), karikaturista
- Roland Brener (1942-2006), sochař
- Mark A. Brennan (narozený 1968), krajinář
- AA Bronson (narozený 1946), kombinovaný umělec
- William Brymner (1855-1925), malíř
- Karin Bubaš (narozený 1976), malíř, fotograf
- Cecil Tremayne Buller (1886-1973), grafik
- Martin Bureau , multimédia
- Ralph Wallace Burton (1905-1983), malíř
- Edward Burtynsky (narozený 1955), fotograf
- Jack Bush (1909–1977), malíř
C
- Elaine Cameron-Weir (narozený 1985), výtvarná umělkyně
- Janet Cardiff (narozený 1957), instalační umělec
- James Carl (narozený 1960), sochař
- Florence Carlyle (1864-1923), malíř
- Franklin Carmichael (1890-1945), člen Skupiny sedmi
- Emily Carr (1871-1945), malířka
- Ian Carr-Harris (narozený 1941), instalační umělec
- Gino Cavicchioli (narozený 1957), sochař, výtvarník
- Christiane Chabot (narozená 1950), výtvarnice
- Cynthia Chalk (1913–2018), fotografování přírody
- Jack Chambers (1931-1978), výtvarník a filmař
- Robert Chaplin (narozený 1968), výtvarník, vydavatel
- Benjamin Chee Chee (1944-1977), umělec
- Yucho Chow (1876–1949), fotograf
- Daniel Cockburn (narozený 1976), video umělec, výtvarník, filmový režisér
- Keith Cole , performer
- Nicole Collins , malířka
- Alex Colville (1920–2013), malíř
- Stephanie Comilang ( * 1980), výtvarnice a filmařka
- Christian Corbet (narozený 1966), malíř, sochař
- Sonia Cornwall (1919-2006), malířka
- Bruno Cote (1940–2010), malíř
- Douglas Coupland (narozen 1961), sochařská instalace
- Josephine Crease (1864–1947), malířka
- Marlene Creates (narozena 1952), výtvarnice
- Susan Reynolds Crease (1855–1947), malířka a aktivistka za práva žen
- Donigan Cumming (narozený 1947), multimediální umělec
- Greg Curnoe (1936–1992), malíř, hudebník
- George Cuthbertson (1898–1969), námořní umělec, badatel, autor
D
- Karen Dahl (narozena 1955) keramička
- Greta Dale (1929–1978), sochařka
- Frederick Dally (1838-1914), fotograf
- Ken Danby (1940-2007), malíř
- Charles Daudelin (1920-2001), sochař, malíř
- Olea Marion Davis (1899–1977), keramik, sochař
- Raven Davis (narozený 1975), multimediální a smíšený mediální umělec
- Dennis Day (narozený 1960), video umělec
- Forshaw Day (1837–1901), krajinář, grafik
- Nicholas Raphael de Grandmaison (1892–1978), malíř
- Eric Deis (narozený 1979), fotograf
- Roseline Delisle (1952-2003), keramik
- Xiomara De Oliver (1967), malíř
- Berthe des Clayes (1877–1968), malíř
- Bonnie Devine (narozený 1952), instalační umělec Ojibway, performer a sochař
- Walter Dexter (1931-2015), keramik
- Yuri Dojc (narozený 1946), fotograf
- Stan Douglas (1960), instalační umělec
- Kyle Bobby Dunn (narozený 1986), zvukový umělec, skladatel, malíř
- Aganetha Dyck (narozený 1937), sochař, instalační umělec
- Marcel Dzama (narozený 1974), výtvarník
E
- Susan Edgerley (1960), sklářská výtvarnice
- Arthur Elliot (1809–1892), kolorista
- Emily Louise Orr Elliott (1867–1952), malířka olejů a módní návrhářka
- Harold Elliott (1890-1968), malíř
- Ennutsiak (1896–1967), sochař
- Arthur John Ensor (1905–1995), malíř
- Lucassie Etungat (1951 – c. 2016), sochař
- Evergon (narozený 1946), fotograf a fotografická koláž
- Paterson Ewen (1925-2002), malíř
- Ivan Eyre (narozený 1935), malíř
F
- Barker Fairley (1887–1986), malíř, spisovatel
- Lilias Farley (1907-1989), malíř
- Geoffrey Farmer (narozený 1967), instalační umělec
- Caroline Farncomb (1859–1951), malíř
- André Fauteux (narozený 1946), sochař
- Marcelle Ferron (1924-2001), malíř, sklenář
- George Fertig (1915-1983), malíř
- Peter Flinsch (1920–2010), malíř, sochař, návrhář televizních přijímačů
- Marc -Aurèle Fortin (1988-1970), malíř
- Margaret Frame (1903–1985), malířka
- Leonard Frank (1870–1944), fotograf
- Statira Elizabeth Frame (1870–1935), malíř
G
- Louise Landry Gadbois (1896–1985), malíř
- Yechel Gagnon (narozený 1973), umělec smíšených médií
- Marianna Gartner (narozená 1963), malířka
- Carlo Gentile (1835–1893), fotograf
- Will Gill (narozený 1968), sochař, malíř, fotograf a video umělec
- Violet Gillett (1898–1996), malíř
- Joseph Giunta (1911-2001), malíř, koláž/asambláž
- Gerald Gladstone (1929-2005), sochař, malíř
- Elaine Goble výtvarná umělkyně
- Eric Goldberg (1890-1969), malíř
- Dina Goldstein (1969), výtvarná umělkyně
- Noam Gonick (narozený 1973), filmař
- Betty Goodwin (1923–2008), grafička, sochařka, malířka
- Hortense Gordon (1886–1961), malíř
- KM Graham (1913-2008), malíř
- Rodney Graham (narozený 1949), fotograf, instalační umělec
- Pierre Granche (1948–1997), sochař
- Angela Grossmann (narozený 1955), malíř
- Aline Gubbay (1920-2005), fotografka, historička umění
- Suzanne Guité (1927–1981), sochařka, malířka
H
- Samra Habib , fotograf
- Bess Larkin Housser Harris , (1890-1969), malíř
- Lawren Harris (1885–1970), malíř
- Paul Hartal (narozený 1936), malíř, básník
- Douglas Haynes (1936-2016)
- Fred Herzog (1930-2019), fotograf
- Colleen Heslin (narozený 1976), malíř
- Carle Hessay (1911-1978), malíř
- Barbara Roe Hicklin (1918–2010), malířka
- Gilah Yelin Hirsch (narozený 1944), multidisciplinární umělec
- William G. Hobbs (1927-2012), malíř, historik
- Elizabeth Bradford Holbrook (1913-2009), sochařka
- Edwin Holgate (1892–1977), malíř
- Elsie Holloway (1882–1971), fotografka
- Margaret Lindsay Holton (narozený 1955), malíř, dírkový fotograf, spisovatel
- Frances Anne Hopkins (1838-1919), malířka
- Robin Hopper (1939-2017), keramik
- Robert Houle (narozený 1947), umělec First Nations
- Barbara Howard , RCA (1926-2002), malíř, rytec dřeva
- Alexander Hryshko ( * 1980), fotograf
- Simone Hudon-Beaulac (1905-1984), malíř, grafik
Já
- Charlie Inukpuk (narozený 1941), sochař
- Johnny Inukpuk (1911-2007), sochař
- Osuitok Ipeelee (1922-2005), sochař
- Gershon Iskowitz (1921–1988), malíř
J.
- AY Jackson (1882-1974), malíř
- Sybil Henley Jacobson (1881–1953), britský kanadský malíř
- Mendelson Joe (narozený 1944), malíř, hudebník
- GB Jones , ilustrátor, výtvarník, experimentální filmař
- Leonel Jules (narozený 1953), malíř
- Brian Jungen (narozený 1970), sochař, instalační umělec
K
- Dušan Kadlec (1942–2018), malíř
- Yousuf Karsh (1908-2002), fotograf
- Ali Kazimi (narozený 1961), filmař a mediální umělec
- Shelagh Keeley (narozený 1956), výtvarný umělec
- Augustus Kenderdine (1870–1947), krajinář a portrétista
- Kiakshuk (1886–1966), sochař a grafik
- Alicia Killaly (1836–1908), malířka
- Roy Kenzie Kiyooka (1926–1994), malba, performance, multimédia, fotografie
- Dorothy Knowles , (narozený 1927), malíř
- John Koerner , (1913-2014), malíř
- Germaine Koh (narozený 1967), konceptuální umělec
- Valérie Kolakis (narozen 1966), socha, instalace
- Cornelius Krieghoff (1815–1872), malíř
- Nobuo Kubota (narozen 1932), multimédia
- Maya Kulenovic (narozený 1975), malíř
- William Kurelek (1927-1977), malíř
L
- Stephen Lack (narozený 1946), herec, malíř
- Sylvie Laliberté (narozený 1959), performer, video umělec, hudebník
- Cal Lane (narozený 1968), sochař
- Christine Laptuta (narozená 1951), fotografka
- Jules Lasalle (narozený 1957), sochař
- Ozias Leduc (1864–1955), malíř
- Elizabeth Lefort (1914-2005), gobelínová výtvarnice
- Joseph Légaré (1795–1855), malíř
- Enid Legros-Wise (narozený 1943), keramik
- Jean Paul Lemieux (1904–1990), malíř
- Michel Lemieux (narozený 1959), multimediální umělec (film, video, performance)
- Serge Lemoyne (1941–1998), malíř
- Beatrice Lennie (1905–1987), sochařka
- Laura L. Letinsky (narozena 1962), fotografka
- Mark Lewis (narozený 1958), instalační a filmový umělec
- Maud Lewis (1903–1970), malíř
- Robert Henry Lindsay (1868–1938), malíř
- Robert Linsley (1952-2017), malíř a spisovatel
- Oleg Lipchenko (narozen 1957)
- Arthur Lismer (1885–1969), malíř
- Glen Loates (narozený 1945), malíř a designér mincí
- Judith Lodge (narozený 1941), malíř a fotograf
- Karen Lofgren (narozený 1976), malíř
- Victor Albert Long (1866-1938), portrétista
- Rafael Lozano-Hemmer (1967), instalační umělec
- Attila Richard Lukacs (narozený 1962), malíř
- James Lumbers (narozený 1929), malíř
- Almuth Lütkenhaus (1930–1996)
M
- Landon Mackenzie (narozený 1954), malíř
- Sarah Jean Munro Maclean (1873–1952), malířka
- Rafał Malczewski (1892–1965), krajinář a portrétista
- Kavavaow Mannomee (narozen 1958), grafik
- Enook Manomie (1941-2006), řezbář
- Charles Marega (1871–1939), sochař
- Âhasiw Maskêgon-Iskwêw (1958-2006), mediální umělec
- Elizabeth McGillivray Knowles (1866-1928), malířka
- Arnaud Maggs (1926-2012), fotograf
- Liz Magor (narozený 1948), výtvarník
- Lorraine Malach (1933-2003), keramik
- Jen Mann (narozený 1987), portrétista
- Arthur N. Martin (1889–1961), malíř
- Bernice Fenwick Martin (1902–1999), malíř, grafik
- Thomas Mower Martin (1838–1934), krajinář
- Hannah Maynard (1834–1918), fotografka
- Richard Maynard (1832–1907), fotograf
- Doris McCarthy (1910–2010), malíř, grafik
- Ryan McCourt (narozený 1975), sochař, designér
- Elizabeth McIntosh (1967), malířka
- Rita McKeough (narozený 1951), instalační a performer
- Helen McNicoll (1879-1915), malíř
- Ray Mead (1921–1998), malíř, člen Painters Eleven
- Ivar Mendez , fotograf a sochař
- Gwendolyn Mews (1893–1973), malířka
- Janet Mitchell (1912-1998), malířka
- Arnold Mikelson (1922-1984), sochař ze dřeva
- Kenneth G. Mills (1923-2004), malíř
- David Milne (1882–1953), malíř
- Ellen Moffat (narozený 1954), mixed media artist
- Esmaa Mohamoud (narozený 1992), sochař a instalační umělec
- Leo Mol (1915-2009)
- Guido Molinari (1933-2004), malíř
- E. Louise De Montigny-Giguère (1878–1969), sochařka
- Edmund Montague Morris (1871–1913), malíř
- Norval Morrisseau (1932-2007), malíř
- Rita Mount (1885–1967), malíř
- Jean-Paul Mousseau (1927–1991), malíř, keramik, nástěnný malíř
- Kellypalik Mungitok (1940–?), Grafik
- Kathleen Munn (1887-1974), malířka
- Will Munro (1975–2010), výtvarník
- Paula Murray (narozený 1958), keramik
- Robert Murray (narozený 1936), sochař
N.
- Mina Napartuk (1913-2001), textilní výtvarnice
- Alison Houston Lockerbie Newton (1890–1967), malíř
- Jack Nichols (1921-2009), malíř
- Grace Nickel (narozený 1956), keramik
- Adamie Niviaxie (1925–?), Sochař
- Arnold Nogy , malíř
- Alice Nolin (1896–1967), sochařka
- Naveed Nour (narozený 1963), íránsko-kanadský/americký fotograf
- Elizabeth Styring Nutt (1870–1946), malířka
Ó
- John O'Brien (1831-1891), námořní malíř
- Lucius Richard O'Brien (1832-1899), malíř, ilustrátor, první prezident Královské kanadské akademie
- Will Ogilvie (1901–1989), malíř, válečný umělec, Řád Kanady
- Katie Ohe (narozený 1937), sochař
- Kim Ondaatje (narozený 1928), malíř, filmař
- Sheokjuk Oqutaq (1920–1982), sochař
- Nina May Owens (1869–1959), malířka
P
- Charles Pachter (narozený 1942), výtvarník, filmař, sociální komentátor
- Aaron Paquette (narozený 1974), malíř a spisovatel
- Josie Pamiutu Papialuk (1918–1996), grafik a sochař
- Mimi Parent (1924-2005), malíř
- Andrew James Paterson (narozený 1962), interdisciplinární umělec
- Paul Peel (1860–1892), malíř
- William Perehudoff (1918-2013), malíř
- Sheouak Petaulassie (1918 nebo 1923–1961), grafik
- Marjorie Pigott (1904–1990), malíř
- Robert Pilot (1898–1967), malíř
- Eegyvudluk Pootoogook (1931–2000), grafik a sochař
- Kananginak Pootoogook ( 1935–2010 ), sochař a grafik
- Narcisse Poirier (1883–1984), malíř
- Christopher Pratt (narozený 1935), malíř
- Mary Pratt (1935–2018), malířka
- Ned Pratt (narozený 1964), fotograf
Otázka
- Lucy Qinnuayuak (1915–1982), grafička a grafička
R.
- George Raab (narozený 1948), grafik
- Nina Raginsky (narozený 1941), fotograf
- Gladys Reeves (1890-1974), fotograf
- Don Reichert (1932–2013), malíř, multimediální umělec
- Bill Reid (1920–1998), sochař
- Kelly Richardson (narozený 1972), video umělec, fotograf
- Jean-Paul Riopelle (1923-2002), malíř
- Jim Robb (narozený 1933), Yukon akvarel
- Mélanie Rocan ( * 1980), malířka
- David Rokeby (1960), umělec nových médií
- William Ronald (1926-1998), malíř
- Ethel Rosenfield (1910–2000), sochař
- Endel Ruberg (1917–1989), výtvarník, pedagog
- Erica Rutherford (1923-2008), malíř, filmař, spisovatel
S
- Carl Schaefer (1903–1995), malíř, válečný umělec
- Tony Scherman (narozený 1950), malíř
- Charlotte Schreiber (1834–1922), malířka
- Jacques Schyrgens (narozený 1923), malíř, ilustrátor
- Regina Seiden (1897–1991), malířka
- Aqjangajuk Shaa (1937-2019), kamenný řezbář
- Jack Shadbolt (1909–1998), malíř
- Henrietta Shore (1880–1963), malířka
- Coral Short (narozený 1973), performer
- Joe Shuster (1914-1992), karikaturista, spolutvůrce Supermana
- Dave Sim (narozený 1956), komiksový výtvarník
- James Simpkins (1910-2004), karikaturista, ilustrátor, filmové pásy
- Charlie Sivuarapik (1911–1968), sochař, ilustrátor a vypravěč
- Damien Smith (1969), výtvarník
- Freda Pemberton Smith (1902-1991), malíř
- Gord Smith (narozený 1937), sochař
- Gordon A. Smith (1919–2020), malíř, grafik, sochař
- Jean Smith (narozený 1959), hudebník, malíř, spisovatel
- Michael Snow (narozený 1929), malíř, filmař, hudebník
- Nicolas Sollogoub (1925–2014), sochař, sklář
- David G. Sorensen (1937-2011), malíř, sochař
- David Spriggs (nar. 1978), sochař, instalační výtvarník
- Gerald Squires (1937–2015), malíř, grafik, sochař
- Helen Stadelbauer (1910-2006), malíř
- Arlene Stamp (narozený 1938), dvourozměrný umělec a designér
- Owen Staples (1866–1949), malíř, lept, politický karikaturista
- Barbara Steinman (narozený 1950), video a instalační výtvarník
- Godfrey Stephens (narozený 1939), malíř, sochař, stavitel lodí
- Reva Stone (narozený 1944), digitální umělec
- Rudolf Stussi (narozený 1947), malíř
- Jack Sures (1934–2018), keramik
- Marc Aurèle de Foy Suzor-Coté (1869-1937), malíř, sochař
- Ginny Stikeman (narozený 1941), filmař
T
- Ewa Tarsia , malířka, grafička
- Jamasie Teevee (1910–1985), grafik
- Ningeokuluk Teevee (narozený 1963), ilustrátor
- Nalenik Temela (1939-2003), sochař
- Genevieve Thauvette (narozený 1985), fotograf
- Jeff Thomas (narozený 1956), fotografický vypravěč
- Tom Thomson (1877-1917), malíř
- Gentile Tondino (1923-2001), malíř
- Jackie Traverse (1969), malíř
- Julie Tremble , animátorka, experimentální kameramanka
- Akesuk Tudlik (1890–1966), grafik a řezbář
U
- Ina DD Uhthoff (1889–1971), malířka
PROTI
- Armand Vaillancourt (narozený 1929), performance, sochař, malíř
- Frederick Varley (1881-1969), malíř
- Bill Vazan (narozený 1933), land art, sochař, fotograf, malíř
- Claude Vermette (1930–2006), malíř, keramik
- Frederick Arthur Verner (1836-1928), malíř
- Arthur Villeneuve (1910–1990), malíř
- Ola Volo , nástěnná malba
W
- Ruth Salter Wainwright (1902-1984), malíř
- Horatio Walker (1858–1938), malíř
- Jeff Wall (narozený 1946), fotograf
- Margaret Watkins (1884–1969), fotografka
- Homer Watson (1855–1936), malíř
- Phil R. White (narozený 1963), sochař
- Peter a Catharine Whyte (1905–1966, 1906–1979), malíři
- Joyce Wieland (1930–1998)
- Robert Wiens (narozený 1953), malíř a sochař
- Peter Wilkins (narozený 1968), multimediální umělec
- Yvonne Williams (1901–1997), vitrážová výtvarnice
- Jeff Willmore (narozený 1954), malíř a výtvarník
- Robert Willms (narozen 1969)
- Anna Wong (1930–2013), grafička
- Hilda Woolnough (1934–2007), lept a grafika
- Kamila Wozniakowska (narozena 1956), malířka
- Andrew Wright (narozený 1971), multimediální umělec
- Dana Wyse (1965), instalační výtvarnice
X
- Gu Xiong (narozený 1953), multidisciplinární umělec
Y
- Xiaojing Yan (narozený 1978), sochař, instalační umělec
- Cecil Youngfox (1942–1987)
Z
- Jarko Zavi (1907–1987), keramik
- Joy Zemel Long (1922–2018), malíř
- Robert Zend (1929–1985), psací stroj, koláž, multimédia a digitální umělec; konkrétní básník
- Lorena Ziraldo (narozený 1960), malíř
- Edward „Ted“ Fenwick Zuber (narozený 1932), malíř, fotograf
Skupiny
- Les Automatistes
- Kanadská skupina malířů
- Východní skupina malířů
- Hlavní myšlenka
- Skupina sedmi
- Jedenáct malířů
- Profesionální domorodí indičtí umělci Inc. (neformálně známý jako „indická skupina sedmi“)
- Regina Five
- The Royal Art Lodge
Prodejci
- Max Stern (1904–1987), obchodník s uměním
Viz také
- Kanadské umění
- Kanadské umění
- Seznam kanadských malířů
- Seznam kanadských umělkyň
- Seznam kanadských fotografek
- Feministické umělecké hnutí
- Preciznost
- Scénické malování
- Regionalismus
- Abstraktní expresionismus
- Populární umění
- Děje
- Fluxus
- Impresionismus
- Intermedia
- Hard-edge malování
- Minimalismus
- Post-malířská abstrakce
- Barevné polní malování
- Post-minimalismus
- Proces Čl
- Site-specific art
- Earth Art
- Lyrická abstrakce
- Fotorealismus
- Konceptuální umění
- Postmodernismus
- Digitální umění
Poznámky
- ^ "Angliss, Katherine Margaret (Kay)" . Kanadská iniciativa umělkyň historie .
- ^ a b c d e f g h i j k l Akademici RCA zvoleni 2007 archivováno 2007-07-26 na Wayback Machine.
- ^ „Bond, Theodasia“ . Kanadská iniciativa pro historii umělkyň .
- ^ „Cecil Buller“ . Národní galerie Kanady.
- ^ "Křída, Cynthia" . Kanadská iniciativa pro historii umělkyň .
- ^ „Pomačkání, Josephine“ . Kanadská iniciativa pro historii umělkyň .
- ^ „Marlene tvoří“ . Ceny generálního guvernéra ve výtvarném a mediálním umění . Citováno 2019-03-07 .
- ^ „Crease, Susan Reynolds“ . Kanadská iniciativa pro historii umělkyň .
- ^ „Xiomara De Oliver“ . 1-54 Veletrh současného afrického umění . Citováno 2021-08-20 .
- ^ „Des Clayes, Berthe“ . Kanadská iniciativa pro historii umělkyň .
- ^ "Susan Edgerley" . Ceny generálního guvernéra ve výtvarném a mediálním umění . Citováno 2019-03-07 .
- ^ „Elliott, Emily Louise Orr“ . Kanadská iniciativa pro historii umělkyň .
- ^ „Místní umělec přijde domů na výročí“ . Aylmer Express . Června 1986. p. 8 . Citováno 7. října 2020 .
- ^ Heller, Jules; Heller, Nancy G (2013). Severoamerické umělkyně dvacátého století: Biografický slovník . p. 231. ISBN 978-1135638825.
- ^ „Ali Kazimi“ . Ceny generálního guvernéra ve výtvarném a mediálním umění . Citováno 2019-03-07 .
- ^ „Cena GGArts 2017“ . Shelagh Keeley . Citováno 2019-03-07 .
- ^ Kossowska, Irena (2001). „Rafał Malczewski“ . culture.pl . Citováno 2020-04-13 .
- ^ „Nové obrazy Jen Mann“ . juxtapoz.com . Citováno 24. března 2018 .
- ^ "De Montigny-Giguère, Élisabeth-Louise (1878-1969)" . Historický slovník quebeckého sochařství ve 20. století .
- ^ "Nolin, Alice (1896-1967)" . Historický slovník quebeckého sochařství ve 20. století .
- ^ „Andrew James Paterson“ . Ceny generálního guvernéra ve výtvarném a mediálním umění . Citováno 2019-03-07 .
- ^ Heller, Jules; Heller, Nancy G (2013). Severoamerické umělkyně dvacátého století: Biografický slovník . p. 2483. ISBN 978-1135638894.
- ^ „Jeff Thomas“ . Ceny generálního guvernéra ve výtvarném a mediálním umění . Citováno 2019-03-07 .