Seznam medailistů z her Commonwealthu v plavání (muži) - List of Commonwealth Games medallists in swimming (men)
Toto je kompletní seznam mužských medailistů z her Commonwealthu v plavání od roku 1930 do roku 2014.
Aktuální program
50 metrů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Aucklandu z roku 1990 |
Andrew Baildon ( AUS ) | Angus Waddell ( AUS ) | Mark Foster ( ENG ) |
1994 Victoria |
Mark Foster ( ENG ) | Darren Lange ( AUS ) | Peter Williams ( RSA ) |
1998 Kuala Lumpur |
Mark Foster ( ENG ) | Brendon Dedekind ( RSA ) | Michael Klim ( AUS ) |
2002 Manchester |
Roland Schoeman ( RSA ) | Brett Hawke ( AUS ) | Mark Foster ( ENG ) |
Melbourne v roce 2006 |
Roland Schoeman ( RSA ) | Brent Hayden ( CAN ) | Brett Hawke ( AUS ) |
Dillí v roce 2010 |
Brent Hayden ( CAN ) | Roland Schoeman ( RSA ) | Gideon Louw ( RSA ) |
Glasgow 2014 |
Ben Proud ( ENG ) | Cameron McEvoy ( AUS ) | James Magnussen ( AUS ) |
Gold Coast 2018 |
Ben Proud ( ENG ) | Brad Tandy ( RSA ) | Cameron McEvoy ( AUS ) |
100 metrů volný způsob
100 metrů volný způsob S9
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1994 Victoria |
Andrew Haley ( CAN ) | Brendan Burkett ( AUS ) | Sean Tretheway ( NZL ) |
200 metrů volný způsob
400 metrů volný způsob
1500 metrů volný způsob
50 metrů zpětný zdvih
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
2002 Manchester |
Matt Welsh ( AUS ) | Alex Lim ( MAS ) | Gerhard Zandberg ( RSA ) |
Melbourne v roce 2006 |
Matthew Clay ( ENG ) | Liam Tancock ( ENG ) | Gerhard Zandberg ( RSA ) |
Dillí v roce 2010 |
Liam Tancock ( ENG ) | Hayden Stoeckel ( AUS ) | Ashley Delaney ( AUS ) |
Glasgow 2014 |
Ben Treffers ( AUS ) | Mitch Larkin ( AUS ) | Liam Tancock ( ENG ) |
Gold Coast 2018 |
Mitch Larkin ( AUS ) | Ben Treffers ( AUS ) | Zac Incerti ( AUS ) |
100 metrů zpětný zdvih
200 metrů zpětný zdvih
50 metrů prsa
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
2002 Manchester |
James Gibson ( ENG ) | Adam Whitehead ( ENG ) | Darren Mew ( ENG ) |
Melbourne v roce 2006 |
Chris Cook ( ENG ) | Darren Mew ( ENG ) | Brenton Rickard ( AUS ) |
Dillí v roce 2010 |
Cameron van der Burgh ( RSA ) | Glenn Snyders ( NZL ) | žádný udělen |
Brenton Rickard ( AUS ) | |||
Glasgow 2014 |
Cameron van der Burgh ( RSA ) | Adam Peaty ( ENG ) | Christian Sprenger ( AUS ) |
Gold Coast 2018 |
Cameron van der Burgh ( RSA ) | Adam Peaty ( ENG ) | James Wilby ( ENG ) |
100 metrů prsa
200 metrů prsa
50 metrů motýl
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
2002 Manchester |
Geoff Huegill ( AUS ) | Roland Schoeman ( RSA ) | Mark Foster ( ENG ) |
Melbourne v roce 2006 |
Roland Schoeman ( RSA ) | Matthew Welsh ( AUS ) | Michael Klim ( AUS ) |
Dillí v roce 2010 |
Jason Dunford ( KEN ) | Geoff Huegill ( AUS ) | Roland Schoeman ( RSA ) |
Glasgow 2014 |
Ben Proud ( ENG ) | Roland Schoeman ( RSA ) | Chad le Clos ( RSA ) |
Gold Coast 2018 |
Chad le Clos ( RSA ) | Dylan Carter ( TRI ) | Ryan Coetzee ( RSA ) |
100 metrů motýl
200 metrů motýl
200 metrů jednotlivá směs
400 metrů individuální směs
Štafeta 4 × 100 metrů volný způsob
Štafeta 4 × 200 metrů volný způsob
Polohová štafeta 4 × 100 metrů
Ukončené akce
100 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Hamiltonovi z roku 1930 |
Munroe Bourne ( CAN ) | Norman Brooks ( ENG ) | Bert Gibson ( CAN ) |
Londýně z roku 1934 |
George Burleigh ( CAN ) | George Larson ( CAN ) | Noel Crump ( NZL ) |
110 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1938 Sydney |
Bob Pirie ( CAN ) | Terry Collard ( SAF ) | William Fleming ( AUS ) |
Aucklandu z roku 1950 |
Peter Salmon ( CAN ) | Frank O'Neill ( AUS ) | Pat Kendall ( ENG ) |
1954 Vancouveru |
Jon Henricks ( AUS ) | Cyrus Weld ( AUS ) | Rex Aubrey ( AUS ) |
1958 Cardiffské |
John Devitt ( AUS ) | Gary Chapman ( AUS ) | Geoff Shipton ( AUS ) |
1962 Perth |
Dick Pound ( CAN ) | Bob McGregor ( SCO ) | David Dickson ( AUS ) |
1966 Kingston |
Michael Wenden ( AUS ) | Bob McGregor ( SCO ) | David Dickson ( AUS ) |
400 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Hamiltonovi z roku 1930 |
Noel Ryan ( AUS ) | Gordon Bridson ( NZL ) | George Burleigh ( CAN ) |
440 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Londýně z roku 1934 |
Noel Ryan ( AUS ) | Norman Wainwright ( ENG ) | Bob Pirie ( CAN ) |
Londýně z roku 1938 |
Bob Pirie ( CAN ) | Bob Leivers ( ENG ) | Robin Biddulph ( AUS ) |
Aucklandu z roku 1950 |
Garrick Agnew ( AUS ) | Graham Johnston ( SAF ) | Buddy Lucas ( NZL ) |
1954 Vancouveru |
Gary Chapman ( AUS ) | Jack Wardrop ( SCO ) | Graham Johnston ( SAF ) |
1958 Cardiffské |
John Konrads ( AUS ) | Ian Black ( SCO ) | Gary Winram ( AUS ) |
1962 Perth |
Murray Rose ( AUS ) | Allan Wood ( AUS ) | Bob Windle ( AUS ) |
1966 Kingston |
Bob Windle ( AUS ) | John Bennett ( AUS ) | Ralph Hutton ( CAN ) |
1500 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Hamiltonovi z roku 1930 |
Noel Ryan ( AUS ) | Gordon Bridson ( NZL ) | George Burleigh ( CAN ) |
Londýně z roku 1934 |
Noel Ryan ( AUS ) | Bob Pirie ( CAN ) | Norman Wainwright ( ENG ) |
1650 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Londýně z roku 1938 |
Bob Leivers ( ENG ) | Bob Pirie ( CAN ) | Norman Wainwright ( ENG ) |
Aucklandu z roku 1950 |
Graham Johnston ( SAF ) | Jim Portelance ( CAN ) | Buddy Lucas ( NZL ) |
1954 Vancouveru |
Graham Johnston ( SAF ) | Peter Duncan ( SAF ) | Gary Chapman ( AUS ) |
1958 Cardiffské |
John Konrads ( AUS ) | Gary Winram ( AUS ) | Murray McLachlan ( SAF ) |
1962 Perth |
Murray Rose ( AUS ) | Bob Windle ( AUS ) | Allan Wood ( AUS ) |
1966 Kingston |
Ron Jackson ( AUS ) | Sandy Gilchrist ( CAN ) | Ralph Hutton ( CAN ) |
100 yardů zpětný zdvih
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Hamiltonovi z roku 1930 |
Bill Trippett ( ENG ) | Willie Francis ( SCO ) | John Besford ( ENG ) |
Londýně z roku 1934 |
Willie Francis ( SCO ) | John Besford ( ENG ) | Ben Gazell ( CAN ) |
110 yardů zpětný zdvih
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Londýně z roku 1938 |
Percy Oliver ( AUS ) | Gordon Kerr ( CAN ) | Micky Taylor ( ENG ) |
Aucklandu z roku 1950 |
Jackie Wiid ( SAF ) | John Brockway ( WAL ) | Bert Kinnear ( SCO ) |
1954 Vancouveru |
John Brockway ( WAL ) | Lincoln Hurring ( NZL ) | Cyrus Weld ( AUS ) |
1958 Cardiffské |
John Monckton ( AUS ) | John Hayres ( AUS ) | Bob Wheaton ( CAN ) |
1962 Perth |
Graham Sykes ( ENG ) | Julian Carroll ( AUS ) | Wayne Vincent ( AUS ) |
1966 Kingston |
Peter Reynolds ( AUS ) | Ralph Hutton ( CAN ) | Neil Jackson ( ENG ) |
220 yardů zpětný zdvih
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1962 Perth |
Julian Carroll ( AUS ) | Tony Fingleton ( AUS ) | Alan Robertson ( NZL ) |
1966 Kingston |
Peter Reynolds ( AUS ) | Ralph Hutton ( CAN ) | Karl Byrom ( AUS ) |
110 yardů prsa
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1962 Perth |
Ian O'Brien ( AUS ) | William Burton ( AUS ) | Steve Rabinovitch ( CAN ) |
1966 Kingston |
Ian O'Brien ( AUS ) | Tony Graham ( NZL ) | Malcolm Tucker ( ENG ) |
200 yardů prsa
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Hamiltonovi z roku 1930 |
Jack Aubin ( CAN ) | Stanley Bell ( ENG ) | Reginald Flint ( ENG ) |
Londýně z roku 1934 |
Norman Hamilton ( SCO ) | William McCarty ( JAM ) | Bill Puddy ( CAN ) |
220 yardů prsa
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Londýně z roku 1938 |
Goldup Davies ( ENG ) | Walter Spence ( BGU ) | Jimmy Prentice ( CAN ) |
Aucklandu z roku 1950 |
David Hawkins ( AUS ) | Roy Romain ( ENG ) | Ron Sharpe ( AUS ) |
1954 Vancouveru |
Jack Doms ( NZL ) | Peter Jervis ( ENG ) | Alan Hime ( ENG ) |
1958 Cardiffské |
Terry Gathercole ( AUS ) | Peter Rocchi ( SAF ) | Christopher Walkden ( ENG ) |
1962 Perth |
Ian O'Brien ( AUS ) | William Burton ( AUS ) | Neil Nicholson ( ENG ) |
1966 Kingston |
Ian O'Brien ( AUS ) | Tony Graham ( NZL ) | Bill Mahony ( CAN ) |
Motýl 110 yardů
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1962 Perth |
Kevin Berry ( AUS ) | Neville Hayes ( AUS ) | Aldwin Meinhardt ( CAN ) |
1966 Kingston |
Ron Jacks ( CAN ) | Graham Dunn ( AUS ) | Keith Bewley ( ENG ) |
Motýl 220 yardů
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1958 Cardiffské |
Ian Black ( SCO ) | Graham Symonds ( ENG ) | Brian Wilkinson ( AUS ) |
1962 Perth |
Kevin Berry ( AUS ) | Neville Hayes ( AUS ) | Brett Hill ( AUS ) |
1966 Kingston |
Dave Gerrard ( NZL ) | Brett Hill ( AUS ) | Tom Arusoo ( CAN ) |
Individuální směs 440 yardů
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1962 Perth |
Alex Alexander ( AUS ) | John Oravainen ( AUS ) | John Kelso ( CAN ) |
1966 Kingston |
Peter Reynolds ( AUS ) | Ralph Hutton ( CAN ) | Sandy Gilchrist ( CAN ) |
Štafeta 4 × 110 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1962 Perth |
Austrálie (AUS) David Dickson Murray Rose Peter Doak Peter Phelps |
Kanada (CAN) Aldwin Meinhardt Sandy Gilchrist Jack Kelso Dick Pound |
Anglie (ENG) Rodney Clayden John Martin-Dye Peter Kendrew Stanley Clarke |
1966 Kingston |
Austrálie (AUS) David Dickson John Ryan Michael Wenden Bob Windle |
Kanada (CAN) Sandy Gilchrist Ralph Hutton Robert Kasting Ron Jacks |
Anglie (ENG) Tony Jarvis John Martin-Dye Michael Turner Bob Lord |
Štafeta 4 × 200 yardů volný způsob
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Hamiltonovi z roku 1930 |
Kanada (CAN) Bert Gibson Munroe Bourne George Burleigh James Thompson |
Anglie (ENG) Frederick Milton Norman Brooks Arthur Watts Joseph Whiteside |
žádný udělen |
Londýně z roku 1934 |
Kanada (CAN) George Larson George Burleigh Robert Hooper Bob Pirie |
Anglie (ENG) Mostyn Ffrench-Williams Norman Wainwright Reginald Sutton Bob Leivers |
Skotsko (SCO) George Anderson Henry Cunningham Merilees Chassels William Burns |
Štafeta 4 × 220 yardů volný způsob
Polohová štafeta 3 × 100 yardů
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Londýně z roku 1934 |
Kanada (CAN) Ben Gazell George Burleigh Bill Puddy |
Skotsko (SCO) Merilees Chassels Norman Hamilton Willie Francis |
Anglie (ENG) Arthur Summers John Besford Mostyn Ffrench-Williams |
3 × 110 yard polohová štafeta
Hry | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1938 Sydney |
Anglie (ENG) Frederick Dove Goldup Davies Micky Taylor |
Kanada (CAN) Gordon Kerr Jimmy Prentice Bob Pirie |
Austrálie (AUS) Ernest Hobbs Percy Oliver William Fleming |
Aucklandu z roku 1950 |
Anglie (ENG) Jack Hale Pat Kendall Roy Romain |
Kanada (CAN) Allen Gilchrist Lucien Beaumont Peter Salmon |
Nový Zéland (NZL) John Shanahan Lyall Barry Peter Mathieson |
1954 Vancouveru |
Austrálie (AUS) Cyrus Weld David Hawkins Jon Henricks |
Nový Zéland (NZL) Buddy Lucas Jack Doms Lincoln Hurring |
Skotsko (SCO) Jack Wardrop John Service Bert Wardrop |
Polohová štafeta 4 × 110 yardů
Tabulka medailí za mužské plavání (1930–2014)
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Austrálie (AUS) | 110 | 78 | 68 | 256 |
2 | Kanada (CAN) | 53 | 50 | 47 | 150 |
3 | Anglie (ENG) | 28 | 44 | 60 | 132 |
4 | Nový Zéland (NZL) | 8 | 15 | 14 | 37 |
5 | Skotsko (SCO) | 7 | 12 | 9 | 28 |
6 | Jižní Afrika (RSA) | 6 | 9 | 10 | 25 |
7 | Wales (WAL) | 2 | 3 | 5 | 10 |
8 | Guyana (GUY) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Jamajka (JAM) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Singapur (SIN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Celkem (10 národů) | 214 | 214 | 213 | 641 |