Seznam několika zlatých olympijských medailistů v jedné události - List of multiple Olympic gold medalists in one event
Toto je seznam olympioniků, kteří získali alespoň tři zlaté medaile v jedné akci. Zahrnuje první tři umístění v roce 1896 a 1900, než byly uděleny medaile za první tři umístění. Medaile získané v interkalovaných hrách 1906 nejsou zahrnuty. Olympiáda uvedená pro každého sportovce zahrnuje pouze hry, které získaly medaile v určené soutěži.
Jednotlivé akce
Hodnost | Sportovec | Národ | Sex | Doba | Hry | Sport | událost | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Paul Elvstrøm | Dánsko | M | 1948–1960 | Léto | Plachtění | Světluška/Finn | 4 | 0 | 0 | 4 |
Al Oerter | Spojené státy | M | 1956–1968 | Léto | Atletika | Hod diskem | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Carl Lewis | Spojené státy | M | 1984–1996 | Léto | Atletika | Skok do dálky | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Kaori Icho | Japonsko | F | 2004–2016 | Léto | Zápas | Volný způsob 58/63 kg | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Michael Phelps | Spojené státy | M | 2004–2016 | Léto | Plavání | 200 m individuální směs | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Mijaín López | Kuba | M | 2008–2020 | Léto | Zápas | Řecko-římský 120/130 kg | 4 | 0 | 0 | 4 | |
7 | Georg Hackl |
Západní Německo Německo |
M | 1988–2002 | Zima | Luge | Jednotlivci | 3 | 2 | 0 | 5 |
Ralf Schumann * |
Východní Německo Německo |
M | 1988–2008 | Léto | Střílení | 25 m rychlopalná pistole | 3 | 2 | 0 | 5 | |
9 | Claudia Pechstein | Německo | F | 1992–2006 | Zima | Rychlobruslení | 5000 m | 3 | 1 | 1 | 5 |
Valentina Vezzali | Itálie | F | 1996–2012 | Léto | Oplocení | Samostatná fólie | 3 | 1 | 1 | 5 | |
11 | Gillis Grafström | Švédsko | M | 1920–1932 | Oba | Krasobruslení | Jednotlivci | 3 | 1 | 0 | 4 |
Klaus Dibiasi | Itálie | M | 1964–1976 | Léto | Potápění | 10 m nástupiště | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Viktor Saneyev | Sovětský svaz | M | 1968–1980 | Léto | Atletika | Trojskok | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Alexandr Karelin |
Jednotný tým Sovětského svazu Rusko |
M | 1988–2000 | Léto | Zápas | Řecko-římský 130 kg | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Jan Železný |
Československo Česká republika |
M | 1988–2000 | Léto | Atletika | Hod oštěpem | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Anky van Grunsven | Holandsko | F | 1996–2008 | Léto | Jezdecký | Individuální drezura | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Jong-oh Jin | Jižní Korea | M | 2004–2016 | Léto | Střílení | 50 m pistole | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Michael Phelps | Spojené státy | M | 2004–2016 | Léto | Plavání | 100 m motýl | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Michael Phelps * | Spojené státy | M | 2004–2016 | Léto | Plavání | 200 m motýl | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Saori Yoshida | Japonsko | F | 2004–2016 | Léto | Zápas | Volný styl 53/55 kg | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Sven Kramer | Holandsko | M | 2006–2018 | Zima | Rychlobruslení | 5000 m | 3 | 1 | 0 | 4 | |
21 | Gerta Fredrikssona | Švédsko | M | 1948–1960 | Léto | Kanoistika | K-1 1000 m | 3 | 0 | 1 | 4 |
Pyrros Dimas | Řecko | M | 1992–2004 | Léto | Vzpírání | 85 kg | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Kjetil André Aamodt * | Norsko | M | 1992–2006 | Zima | Alpské lyžování | Super-G | 3 | 0 | 1 | 4 | |
24 | Ray Ewry | Spojené státy | M | 1900–1908 | Léto | Atletika | Skok ve stoje | 3 | 0 | 0 | 3 |
Ray Ewry | Spojené státy | M | 1900–1908 | Léto | Atletika | Skok do dálky ve stoje | 3 | 0 | 0 | 3 | |
John Flanagan | Spojené státy | M | 1900–1908 | Léto | Atletika | Hod kladivem | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Sonja Henie | Norsko | F | 1928–1936 | Zima | Krasobruslení | Jednotlivci | 3 | 0 | 0 | 3 | |
László Papp | Maďarsko | M | 1948–1956 | Léto | Box | Střední váha | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Paul Elvstrøm | Dánsko | M | 1952–1960 | Léto | Plachtění | Fin | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Dawn Fraser | Austrálie | F | 1956–1964 | Léto | Plavání | 100 m volný způsob | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Vyacheslav Ivanov | Sovětský svaz | M | 1956–1964 | Léto | Veslování | Jednotlivé lebky | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Larisa Latynina | Sovětský svaz | F | 1956–1964 | Léto | Gymnastika | Cvičení na podlaze | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Teófilo Stevenson | Kuba | M | 1972–1980 | Léto | Box | Těžká váha | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ulrich Wehling | Východní Německo | M | 1972–1980 | Zima | Severská kombinace | Individuální | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Pertti Karppinen | Finsko | M | 1976–1984 | Léto | Veslování | Jednotlivé lebky | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Bonnie Blair | Spojené státy | F | 1988–1994 | Zima | Rychlobruslení | 500 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Krisztina Egerszegi | Maďarsko | F | 1988–1996 | Léto | Plavání | 200 m zpětný zdvih | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Naim Süleymanoglu | krocan | M | 1988–1996 | Léto | Vzpírání | 60–64 kg | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Kakhi Kakhiashvili Akakios Kakiasvilis |
Sjednocený tým Řecko |
M | 1992–2000 | Léto | Vzpírání | 90–99 kg | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Félix Savón | Kuba | M | 1992–2000 | Léto | Box | Těžká váha | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Robert Korzeniowski | Polsko | M | 1996–2004 | Léto | Atletika | 50 km chůze | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Halil Mutlu | krocan | M | 1996–2004 | Léto | Vzpírání | 54–56 kg | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Tadahiro Nomura | Japonsko | M | 1996–2004 | Léto | Džudo | 60 kg | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Buvaisar Saitiev * | Rusko | M | 1996–2008 | Léto | Zápas | Volný styl 74 kg | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Tony Estanguet * | Francie | M | 2000–2012 | Léto | Kanoistika | Slalom C-1 | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ben Ainslie | Velká Británie | M | 2004–2012 | Léto | Plachtění | Fin | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Kaori Icho | Japonsko | F | 2004–2012 | Léto | Zápas | Volný styl 63 kg | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ole Einar Bjørndalen * | Norsko | M | 1998–2014 | Zima | Biatlon | 10 km sprint | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Kristin Armstrong | Spojené státy | F | 2008–2016 | Léto | Cyklistika | Časová zkouška | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Usain Bolt | Jamaica | M | 2008–2016 | Léto | Atletika | 100 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Usain Bolt | Jamaica | M | 2008–2016 | Léto | Atletika | 200 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Shaun White * | Spojené státy | M | 2006–2018 | Zima | Snowboarding | Halfpipe | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Dario Cologna | Švýcarsko | M | 2010–2018 | Zima | Běh na lyžích | 15 km | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Lisa Carrington | Nový Zéland | F | 2012–2020 | Léto | Kanoistika | K-1 200 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Katie Ledecká | Spojené státy | F | 2012–2020 | Léto | Plavání | 800 m volný způsob | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Áron Szilágyi | Maďarsko | M | 2012–2020 | Léto | Oplocení | Individuální šavle | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Anita Włodarczyk | Polsko | F | 2012–2020 | Léto | Atletika | Hod kladivem | 3 | 0 | 0 | 3 |
Poznámky
(*): Nespojité zlaté medaile
- Aleksandr Medved zastupující Sovětský svaz získal tři zlaté medaile v zápase. Jeho první zlatá medaile na olympijských hrách 1964 byla v divizi Light Heavyweight (97 kg), zatímco jeho zlaté medaile v letech 1968 a 1972 byly v divizi Heavyweight (+97 kg/+100 kg).
- Kakhi Kakhiashvili reprezentující Gruzii ve sjednoceném týmu na olympijských hrách 1992 a v Řecku v letech 1996 a 2000 získal tři zlaté medaile ve vzpírání. Zatímco jeho zlatá medaile z roku 1992 byla vybojována v divizi 90 kg (čtvrtá nejtěžší), zlatá medaile z roku 1996 byla vybrána v divizi 99 kg (třetí nejtěžší; rovněž se konala akce o hmotnosti 91 kg) a 2 000 zlatých v kategorii 94 kg (třetí nejtěžší).
- Chris Hoy reprezentující Velkou Británii získal v cyklistice šest zlatých medailí a jednu stříbrnou. Jeho první zlato na olympijských hrách v roce 2004 bylo v „kile“, časovce na jeden kilometr. Tato událost byla z her krátce poté odstraněna a nahrazena akcí hromadného startu keirin sprint. Hoy pokračoval vyhrát po sobě jdoucí zlata v této nové události v letech 2008 a 2012.
- Dne 5. dubna 2017 bylo oznámeno, že v důsledku opakovaných testů vzorků byl Artur Taymazov diskvalifikován z olympijských her v roce 2008 za porušení drog a jeho zlatá medaile byla stažena. Dne 23. července 2019 bylo oznámeno, že v důsledku opakovaných testů vzorků byl diskvalifikován z olympijských her 2012 za porušení drog a také jeho zlatá medaile z této události byla stažena.
Týmové akce
Hodnost | Sportovec | Národ | Sex | Doba | Hry | Sport | událost | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aladár Gerevich | Maďarsko | M | 1932–1960 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 6 | 0 | 0 | 6 |
Isabell Werth | Německo | F | 1992–2020 | Léto | Jezdecký | Drezura týmu | 6 | 0 | 0 | 6 | |
3 | Pál Kovács | Maďarsko | M | 1936–1960 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 5 | 0 | 0 | 5 |
Reiner Klimke | západní Německo | M | 1964–1988 | Léto | Jezdecký | Drezura týmu | 5 | 0 | 0 | 5 | |
Sue Bird | Spojené státy | F | 2004–2020 | Léto | Basketball | tým | 5 | 0 | 0 | 5 | |
Diana Taurasi | Spojené státy | F | 2004–2020 | Léto | Basketball | tým | 5 | 0 | 0 | 5 | |
7 | Hans Günter Winkler |
United Team of Germany Západní Německo |
M | 1956–1976 | Léto | Jezdecký | Týmové skákání | 4 | 1 | 1 | 6 |
8 | Edoardo Mangiarotti | Itálie | M | 1936–1960 | Léto | Oplocení | Tým épée | 4 | 1 | 0 | 5 |
Birgit Fischer |
Východní Německo Německo |
F | 1980–2004 | Léto | Kanoistika | K-4 500 m | 4 | 1 | 0 | 5 | |
Ricco Groß | Německo | M | 1992–2006 | Zima | Biatlon | Štafeta 4 × 7,5 km | 4 | 1 | 0 | 5 | |
Jayna Hefford | Kanada | F | 1998–2014 | Zima | Lední hokej | tým | 4 | 1 | 0 | 5 | |
Hayley Wickenheiser | Kanada | F | 1998–2014 | Zima | Lední hokej | tým | 4 | 1 | 0 | 5 | |
13 | Tereza Edwardsová | Spojené státy | F | 1984–2000 | Léto | Basketball | tým | 4 | 0 | 1 | 5 |
14 | Rudolf Kárpáti | Maďarsko | M | 1948–1960 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 4 | 0 | 0 | 4 |
Alexandr Tichonov | Sovětský svaz | M | 1968–1980 | Zima | Biatlon | Štafeta 4 × 7,5 km | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Lisa Leslie | Spojené státy | F | 1996–2008 | Léto | Basketball | tým | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Caroline Ouellette | Kanada | F | 2002–2014 | Zima | Lední hokej | tým | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Wu Minxia | Čína | F | 2004–2012 | Léto | Potápění | 3 m synchro | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Chytání Tamika | Spojené státy | F | 2004–2016 | Léto | Basketball | tým | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Ryan Lochte | Spojené státy | M | 2004–2016 | Léto | Plavání | Štafeta 4 × 200 m volný způsob | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Michael Phelps | Spojené státy | M | 2004–2016 | Léto | Plavání | Štafeta 4 × 200 m volný způsob | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Michael Phelps | Spojené státy | M | 2004–2016 | Léto | Plavání | Polohová štafeta 4 × 100 m | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Allyson Felix | Spojené státy | F | 2008–2020 | Léto | Atletika | Relé 4 × 400 m | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Svetlana Romashina |
Rusko ROC |
F | 2008–2020 | Léto | Synchronizované plavání | tým | 4 | 0 | 0 | 4 | |
25 | Dezső Gyarmati | Maďarsko | M | 1948–1964 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 1 | 1 | 5 |
Dara Torresová | Spojené státy | F | 1984–2008 | Léto | Plavání | Štafeta 4 × 100 m volný způsob | 3 | 1 | 1 | 5 | |
Elena Georgescu | Rumunsko | F | 1992–2008 | Léto | Veslování | Osm | 3 | 1 | 1 | 5 | |
28 | Leslie Claudius | Indie | M | 1948–1960 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 1 | 0 | 4 |
Udham Singh | Indie | M | 1948–1960 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Giuseppe Delfino | Itálie | M | 1952–1964 | Léto | Oplocení | Tým épée | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Galina Gorokhova | Sovětský svaz | F | 1960–1972 | Léto | Oplocení | Týmová fólie | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Vladimír Nazlymov | Sovětský svaz | M | 1968–1980 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Viktor Sidyak | Sovětský svaz | M | 1968–1980 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Ivan Patzaichin | Rumunsko | M | 1968–1984 | Léto | Kanoistika | C-2 1000 m | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Vladislav Tretiak | Sovětský svaz | M | 1972–1984 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Jenny Thompson | Spojené státy | F | 1992–2004 | Léto | Plavání | Štafeta 4 × 100 m volný způsob | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Jenny Thompson | Spojené státy | F | 1992–2004 | Léto | Plavání | Směs 4 × 100 m | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Sven Fischer | Německo | M | 1994–2006 | Zima | Biatlon | Štafeta 4 × 7,5 km | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Jennifer Botterill | Kanada | F | 1998–2010 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Katrin Wagnerová | Německo | F | 2000–2012 | Léto | Kanoistika | K-4 500 m | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Christie Rampone | Spojené státy | F | 2000–2012 | Léto | Fotbal | tým | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Andrew Hoy | Austrálie | M | 1992–2020 | Léto | Jezdecký | Třídenní tým akcí | 3 | 1 | 0 | 4 | |
Jason Kenny | Velká Británie | M | 2008–2020 | Léto | Cyklistika | Týmový sprint | 3 | 1 | 0 | 4 | |
44 | Eskild Ebbesen | Dánsko | M | 1996–2012 | Léto | Veslování | Lehké coxless čtveřice | 3 | 0 | 2 | 5 |
45 | György Kárpáti | Maďarsko | M | 1952–1964 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 1 | 4 |
Andrej Lavrov |
Jednotný tým Sovětského svazu Rusko |
M | 1988–2004 | Léto | Házená | tým | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Stanislav Pozdnyakov |
Sjednocený tým Rusko |
M | 1992–2004 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Ana Fernández | Kuba | F | 1992–2004 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Giovanna Trillini | Itálie | F | 1992–2008 | Léto | Oplocení | Týmová fólie | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Valentina Vezzali | Itálie | F | 1996–2012 | Léto | Oplocení | Týmová fólie | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Pavol Hochschorner | Slovensko | M | 2000–2012 | Léto | Kanoistika | Slalom C-2 | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Peter Hochschorner | Slovensko | M | 2000–2012 | Léto | Kanoistika | Slalom C-2 | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Kerri Walsh | Spojené státy | F | 2004–2016 | Léto | plážový volejbal | tým | 3 | 0 | 1 | 4 | |
Cate Campbell | Austrálie | F | 2008–2020 | Léto | Plavání | Štafeta 4 × 100 m volný způsob | 3 | 0 | 1 | 4 | |
55 | Paulo Radmilovic | Velká Británie | M | 1908–1920 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 |
Charles Sydney Smith | Velká Británie | M | 1908–1920 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Paul Costello | Spojené státy | M | 1920–1928 | Léto | Veslování | Dvojité lebky | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Frank Wykoff | Spojené státy | M | 1928–1936 | Léto | Atletika | Relé 4 × 100 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Dhyan Chand | Indie | M | 1928–1936 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Tibor Berczelly | Maďarsko | M | 1936–1952 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 3 | 0 | 0 | 3 | |
László Rajcsányi | Maďarsko | M | 1936–1952 | Léto | Oplocení | Týmová šavle | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ranganathan Francis | Indie | M | 1948–1956 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Randhir Singh Gentle | Indie | M | 1948–1956 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Balbir Singh Sr. | Indie | M | 1948–1956 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Carlo Pavesi | Itálie | M | 1952–1960 | Léto | Oplocení | Tým épée | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Polina Astakhova | Sovětský svaz | F | 1956–1964 | Léto | Gymnastika | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Larisa Latynina | Sovětský svaz | F | 1956–1964 | Léto | Gymnastika | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Yukio Endo | Japonsko | M | 1960–1968 | Léto | Gymnastika | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Vitalij Davydov | Sovětský svaz | M | 1964–1972 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Anatoli Firsov | Sovětský svaz | M | 1964–1972 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Viktor Kuzkin | Sovětský svaz | M | 1964–1972 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Alexandr Ragulin | Sovětský svaz | M | 1964–1972 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Győző Kulcsár | Maďarsko | M | 1964–1976 | Léto | Oplocení | Tým épée | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ludmilla Tourischeva | Sovětský svaz | F | 1968–1976 | Léto | Gymnastika | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Sawao Kato | Japonsko | M | 1968–1976 | Léto | Gymnastika | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Mitsuo Tsukahara | Japonsko | M | 1968–1976 | Léto | Gymnastika | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Elena Novikova-Belova | Sovětský svaz | F | 1968–1980 | Léto | Oplocení | Týmová fólie | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Andrei Khomutov |
Jednotný tým Sovětského svazu |
M | 1984–1992 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Evelyn Ashford | Spojené státy | F | 1984–1992 | Léto | Atletika | Relé 4 × 100 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Matt Biondi | Spojené státy | M | 1984–1992 | Léto | Plavání | 4 × 100 m volný způsob | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Steve Redgrave | Velká Británie | M | 1988–1996 | Léto | Veslování | Coxless pár | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Kim Soo-Nyung | Jižní Korea | F | 1988–2000 | Léto | Lukostřelba | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Rechelle Hawkes | Austrálie | F | 1988–2000 | Léto | Pozemní hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Nina Gavrilyuk |
Sovětský svaz Rusko |
F | 1988–1998 | Zima | Běh na lyžích | 4 × 5 km | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Larisa Lazutina |
Sjednocený tým Rusko |
F | 1992–1998 | Zima | Běh na lyžích | 4 × 5 km | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Yelena Välbe |
Sjednocený tým Rusko |
F | 1992–1998 | Zima | Běh na lyžích | 4 × 5 km | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Regla Bell | Kuba | F | 1992–2000 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Marlenis Costa | Kuba | F | 1992–2000 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Idalmis Gato | Kuba | F | 1992–2000 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Lilia Izquierdo | Kuba | F | 1992–2000 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Mireya Luis | Kuba | F | 1992–2000 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Regla Torres | Kuba | F | 1992–2000 | Léto | Volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Dawn Staley | Spojené státy | F | 1996–2004 | Léto | Basketball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Sheryl Swoopes | Spojené státy | F | 1996–2004 | Léto | Basketball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Constanţa Burcică | Rumunsko | F | 1996–2004 | Léto | Veslování | Lehké dvojité lebky | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Liliana Gafencu | Rumunsko | F | 1996–2004 | Léto | Veslování | Osm | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Doina Ignatová | Rumunsko | F | 1996–2004 | Léto | Veslování | Osm | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Elisabeta Lipă | Rumunsko | F | 1996–2004 | Léto | Veslování | Osm | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Laura Bergová | Spojené státy | F | 1996–2004 | Léto | Softball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Lisa Fernandez | Spojené státy | F | 1996–2004 | Léto | Softball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Lori Harriganová | Spojené státy | F | 1996–2004 | Léto | Softball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Katie Smithová | Spojené státy | F | 2000–2008 | Léto | Basketball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Georgeta Damian | Rumunsko | F | 2000–2008 | Léto | Veslování | Coxless pár | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ian Crocker | Spojené státy | M | 2000–2008 | Léto | Plavání | Směs 4 × 100 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Jason Lezak | Spojené státy | M | 2000–2008 | Léto | Plavání | Směs 4 × 100 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Tibor Benedek | Maďarsko | M | 2000–2008 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Péter Biros | Maďarsko | M | 2000–2008 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Tamás Kásás | Maďarsko | M | 2000–2008 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Gergely Kiss | Maďarsko | M | 2000–2008 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Tamás Molnár | Maďarsko | M | 2000–2008 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Zoltán Szécsi | Maďarsko | M | 2000–2008 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Serena Williamsová | Spojené státy | F | 2000–2012 | Léto | Tenis | Čtyřhra | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Venus Williamsová | Spojené státy | F | 2000–2012 | Léto | Tenis | Čtyřhra | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Kim St-Pierre | Kanada | F | 2002–2010 | Zima | Lední hokej | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Sanya Richards | Spojené státy | F | 2004–2012 | Léto | Atletika | Relé 4 × 400 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Misty May-Treanor | Spojené státy | F | 2004–2012 | Léto | plážový volejbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Shannon Boxx | Spojené státy | F | 2004–2012 | Léto | Fotbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Heather Mitts | Spojené státy | F | 2004–2012 | Léto | Fotbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Heather O'Reilly | Spojené státy | F | 2004–2012 | Léto | Fotbal | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Brendan Hansen | Spojené státy | M | 2004–2012 | Léto | Plavání | Polohová štafeta 4 × 100 m | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Anastasia Davydova | Rusko | F | 2004–2012 | Léto | Synchronizované plavání | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Marija Gromová | Rusko | F | 2004–2012 | Léto | Synchronizované plavání | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Elvira Khasyanova | Rusko | F | 2004–2012 | Léto | Synchronizované plavání | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Seimone Augustus | Spojené státy | F | 2008–2016 | Léto | Basketball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Sylvia Fowles | Spojené státy | F | 2008–2016 | Léto | Basketball | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Ed Clancy | Velká Británie | M | 2008–2016 | Léto | Cyklistika | Týmové stíhání | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Alexandra Patskevič |
Rusko ROC |
F | 2012–2020 | Léto | Synchronizované plavání | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Svetlana Romashina |
Rusko ROC |
F | 2012–2020 | Léto | Synchronizované plavání | Duet | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Alla Shishkina |
Rusko ROC |
F | 2012–2020 | Léto | Synchronizované plavání | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Melissa Seidemann | Spojené státy | M | 2012–2020 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 | |
Maggie Steffensová | Spojené státy | M | 2012–2020 | Léto | Vodní pólo | tým | 3 | 0 | 0 | 3 |
Týmové akce, po sobě jdoucí tituly
Týmové akce, po sobě jdoucí, identický tým
Hodnost | Sportovci | Národ | Sex | Doba | Hry | Sport | událost | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Pavol Hochschorner Peter Hochschorner |
Slovensko | M | 2000–2008 | Léto | Kanoistika | C-2 slalom | 3 |
Misty May-Treanor Kerri Walsh |
Spojené státy | F | 2004–2012 | Léto | plážový volejbal | tým | 3 |
Viz také
- Seznam několika zlatých olympijských medailistů
- Seznam více zlatých olympijských medailistů na jedné hře
- Seznam více olympijských medailistů v jedné události
- Seznam medailí v olympijské atletice
- Seznam několika paralympijských zlatých medailistů
- Medailová tabulka všech dob olympijských her
Reference
externí odkazy
- „Vítězové“ . Mezinárodní olympijský výbor . Citováno 2007-04-03 .
- „databaseOlympics.com“ . databaseSports.com. Archivováno od originálu na 2007-03-18 . Citováno 2007-03-20 .
- „Jednotliví medailisté podle události“ . allcompetitions.com . Citováno 2016-09-10 .
- [1]