Seznam lidí z Texasu - List of people from Texas
Níže jsou uvedeni pozoruhodní lidé, kteří se buď narodili, vyrostli nebo po významnou dobu žili v americkém státě Texas .
Zakladatelé a první osadníci Texasu
- Augustus Chapman Allen (1806–1864), zakladatel Houstonu
- Charlotte Baldwin Allen (1805–1895), financovala založení Houstonu, známého jako „matka Houstona“
- John Kirby Allen (1810–1838), zakladatel Houstonu
- Stephen F. Austin (1793–1836), „otec Texasu“
- Padre José Nicolás Ballí (c. 1770-1829), grante, osadník a jmenovec ostrova Padre
- John Neely Bryan (1810–1877), zakladatel Dallasu
- Moses Austin Bryan (1817–1895), raný osadník Texasu
- David G. Burnet (1788-1870), prozatímní prezident Texaské republiky
- Prince Carl of Solms-Braunfels (1812-1875), založil kolonie německých přistěhovalců v Texasu
- Henri Castro (1786–1865), židovský empresario
- William Leslie Cazneau (1807-1876), průkopník
- Jesse Chisholm (1806–1868), indický obchodník, průvodce, tlumočník, jmenovec Chisholm Trail
- Jao de la Porta ( fl. 1810s), obchodník, financované osídlení ostrova Galveston
- Green DeWitt (1787-1835), empresario, jmenovec DeWitt County
- Susanna Dickinson (1814-1883), DeWitt Colonist , byla svědkem a přežila bitvu o Alamo
- Angelina Eberly (1798–1860) zastavila pokus o odstranění archivu republiky Texas z Austinu, čímž zachovala Austinův status hlavního města Texasu
- Johann Friedrich Ernst (nar Friedrich Diercks) (1796-1848), první Němec, který přivedl rodinu do Texasu, dobrodinec německých přistěhovalců
- Warren Angus Ferris (1810–1873), raný zeměměřič z Dallasu
- Henry Francis Fisher (1805-1867), německý osadník, prozkoumal a kolonizoval San Saba plochu
- Samuel Rhoads Fisher (1794–1839), osadník v Texaské republice a později její ministr námořnictva; jmenovec Fisher County
- Betty Holekamp (1826-1902), německá texaská průkopnice, zvaná Betsy Ross z Texasu
- Sam Houston (1793-1863), první a třetí prezident Texaské republiky, později americký senátor a guvernér Texasu
- Anson Jones (1798–1858), poslední prezident Texaské republiky, nazvaný „architekt záborů“
- Mirabeau B. Lamar (1798-1859), druhý prezident Texaské republiky , jeden z nejsilnějších zastánců texaského námořnictva
- Gideon Lincecum (1793-1874), průkopník, historik, lékař, filozof, přírodovědec
- Jane Herbert Wilkinson Long (1798–1880), považovaná za „matku Texasu“
- Collin McKinney (1766–1861), autor Texaské deklarace nezávislosti ; oba Collin County a jeho krajské město, McKinney , jsou jmenováni pro něj
- John Henry Moore (1800–1880), raný osadník
- Jose Antonio Navarro (1795–1871), texaský státník, revolucionář a politik
- Robert Neighbors (1815-1859), indický agent, voják, zákonodárce
- Cynthia Ann Parker (1826–1870), unesena v roce 1836 a vychována indiány Comanche ; matka Quanah Parkerové , poslední náčelnice Comanche
- Daniel Parker (1781–1844), osadník, zakladatel kostela
- James W. Parker (1797-1864), raný osadník
- John Parker (1758-1836), průkopník Texaský osadník
- John Richard Parker (1834-1915), unesen v roce 1836 indiány Comanche
- Emily Austin Perry (1795-1851), časný osadník Texasu
- Elijah Sterling Clack Robertson (1820-1879), raný osadník, překladatel, právník, poštmistr
- Sterling C. Robertson (1785–1842), impresario, zakladatel kolonie; podepsal texaskou deklaraci nezávislosti
- Thomas Jefferson Rusk (1803-1857), ministr války Republiky Texas, vrchního soudce z Nejvyššího soudu v Texasu , americký senátor po přijetí státu do Spojených států
- Edwin Waller (1800–1881), soudce a signatář Texaské deklarace nezávislosti
- Frank E. Wheelock (1863–1932), zakladatel a první starosta Lubbocku , 1909–15
- Lorenzo de Zavala (1788-1836), první viceprezident Texaské republiky, signatář Texaské deklarace nezávislosti
Válečný
Texaská revoluce/The Alamo
- Richard Andrews (1797? –1835), první Texian zabitý během texaské revoluce
- James Bowie (1796-1836), hraničář , zemřel v bitvě u Alamo
- William Joel Bryan (1815–1903), voják texaské revoluce, majitel pozemku
- Edward Burleson (1798-1851), podplukovník během texaské revoluce, pozdější viceprezident Texaské republiky
- John Coker (1789-1851), hrdina San Jacinto
- Davy Crockett (1786-1836), hraničář a americký kongresman z Tennessee , zemřel v Alamo
- Almaron Dickinson (1800–1836), texaský voják, zemřel v Alamo
- James Fannin (c. 1804-1836), klíčová postava během Texaské revoluce
- Thomas Green (1814-1864), dělostřelecký důstojník v San Jacinto, brigádní generál v armádě
- Sam Houston (1793-1863), velitel vítězné texaské armády v bitvě u San Jacinto , která získala nezávislost pro Texas
- Henry Karnes (1812-1840), voják a velitel v texaské revoluci
- Robert J. Kleberg (1803–1888), veterán bitvy u San Jacinta; potomci vlastnili a spravovali King Ranch
- Antonio Menchaca (1800–1879), voják texaské armády; pomohl přesvědčit Houston, aby umožnil Tejanosovi bojovat v bitvě u San Jacinta
- Benjamin Milam (1788-1835), velitel Texaské revoluce
- Emily West Morgan (c. 1815-1891), indentured sluha známý jako „The Yellow Rose of Texas“, který, jak praví legenda, pomohl vyhrát Texaskou revoluci
- Juan Seguín (1806-1890), voják Tejano během revoluce v Texasu
- John William Smith (1792–1845), bojoval v bitvě u San Jacinta; později první starosta San Antonia
- Alfonso Steele (1817–1911), poslední přeživší bitvy u San Jacinta
- William B. Travis (1809–1836), velitel texaských sil v Alamo
- Logan Vandeveer (1815–1855), hrdina San Jacinta
- William AA „Bigfoot“ Wallace (1817–1899), texaský strážce, který bojoval v texaské revoluci, mexicko -americké válce, občanské válce
americká občanská válka
- John Baylor (1822-1894), společník plukovník, politik, vojenský guvernér území Arizony
- John Henry Brown (1820-1895), společník důstojník, sloužil na štáby dvou generálů
- Nicholas Henry Darnell (1807–1885), vůdce 18. texaského jezdeckého pluku, známý jako „Darnellův pluk“; Mluvčí Sněmovny pro republiku Texas i stát Texas
- Dick Dowling (1838-1867), velitel v Sabine Pass a slavný Houstonian
- John „Rip“ Ford (1815–1897), legenda Texas Rangers a velitel bitvy u Palmito Ranch
- Milton M. Holland (1844–1910), voják Unie, získal Medaili cti
- John Bell Hood (1831-1879), velitel Hoodovy texaské brigády a generál společníka
- Samuel Ealy Johnson Sr. (1838-1915), voják, dědeček prezidenta USA Lyndona Bainese Johnsona
- Albert Sidney Johnston (1803-1862), generál společníka a velitel západních sil společníka
- John J. Kennedy (1813-1880), společník jezdecký důstojník, skončil válka regulátor-moderátor
- John B. Magruder (1807-1871), generál společníka v bitvě u Galvestonu
- Benjamin McCulloch (1811-1862), voják Texaské revoluce, Texas Ranger , americký maršál a brigádní generál pro státy Konfederace
- Henry Eustace McCulloch (1816-1895), voják v Texaské revoluci, Texas Ranger a brigádní generál pro státy Konfederace
- William Henry Parsons (1826–1907), plukovník, dvanáctá texaská jízda; redaktor novin, zákonodárce
- Felix Huston Robertson (1839-1928), pouze generál společníka, který byl rodilým Texanem
- Lawrence Sullivan „Sul“ Ross (1838–1898), generál společníka, guvernér Texasu, prezident Texas A&M University , jmenovec Státní univerzity Sul Ross
- William Read Scurry (1821–1864), generál společníka v bitvě u Glorieta Pass
- Pleasant Tackitt (1803–1886), důstojník konfederace a krajský úředník ve Fort Belknap ; zakladatel Parker County
- Charles S.West (1829-1885), důstojník společníka a generální advokát soudce pro oddělení Trans-Mississippi
- Louis T. Wigfall ( 1816-1874 ), generál společníka a senátor z Texasu, zajistil kapitulaci Fort Sumter
první světová válka
- Charles Gray Catto (1896–1972), létající eso, které si připsalo osm leteckých vítězství
- Daniel R. Edwards (1897–1967), obdržel Medal of Honor
- William S. Graves (1895-1940), velitel amerických sil na Sibiři během spojenecké intervence v Rusku
- David E. Hayden (1897-1974), Navy corpsman, Medal of Honor příjemce
- Robert Lee Howze (1864-1926), generálmajor 38. pěší divize , velitel třetí okupační armády Německa, příjemce čestné medaile
- Louis Jordan (1890-1918), 1914 All American , první americký armádní důstojník z Texasu, který byl zabit v akci během první světové války
- William Thomas Ponder (1893–1947), létající eso, které si připsalo šest leteckých vítězství
- Marcelino Serna (1896–1992), armádní vojín, první Hispánec, kterému byl udělen kříž za zásluhy
- Edgar Gardner Tobin (1896–1954), létající eso, které si připsalo šest leteckých vítězství
druhá světová válka
- Harlon Block (1924-1945), vztyčená vlajka na hoře Suribachi v Iwo Jimě
- Romus Burgin (1922-2019), US Marine, autor
- Charles P. Cabell (1903–1971), generál amerického letectva; později zástupce ředitele Ústřední zpravodajské služby
- Horace S. Carswell Jr. (1916-1944), major armádního leteckého sboru, vyznamenán Medal of Honor
- Claire Chennault (1893–1958), velitel „ Flying Tigers “
- Robert G. Cole (1915-1944), voják, získal Medaili cti za roli v invazi do D-Day Normandie
- Samuel David Dealey (1906-1944), velitel ponorky amerického námořnictva, obdržel Medaili cti a další vyznamenání za chrabrost
- Dwight D. Eisenhower (1890–1969), vrchní velitel spojeneckých sil z 2. světové války a 34. prezident USA
- Ira C. Eaker (1896–1987), velitel osmého letectva ve druhé světové válce
- Calvin Graham (1930–1992), nejmladší americký opravář druhé světové války
- Dean E. Hallmark (1914-1942), letec, Army Air Corps 1. poručík, Doolittle Raid
- David Lee „Tex“ Hill (1915–2007), stíhací pilot, létající eso
- Oveta Culp Hobby (1905-1995), plukovník ženský armádní sbor , první tajemník ministerstva zdravotnictví, školství a sociálních věcí
- James L. Holloway Jr. (1898–1984), čtyřhvězdičkový admirál amerického námořnictva; Dozorce americké námořní akademie
- Neel E. Kearby (1911-1944), stíhací eso, příjemce Medal of Honor
- Raymond L. Knight (1922-1945), letec, příjemce Medal of Honor
- Turney W. Leonard (1921-1944), armádní důstojník, obdržel čestnou medaili
- Felix Z. Longoria Jr. (1920-1945), hispánský voják KIA na Filipínách, jehož pohřeb byl odmítnut v rodném městě, což způsobilo celostátní debatu
- Glenn McDuffie (1927–2014), námořník, představoval líbající se sestřičku na ikonické fotografii Alfreda Eisenstaedta VJ Day na Times Square
- Doris Miller (1919-1943), hrdina Pearl Harbor, první africký Američan, který obdržel Navy Cross
- Audie Murphy (1924–1971), hrdina 2. světové války , herec, příjemce Medal of Honor
- Chester Nimitz (1885–1966), velitel spojeneckých námořních sil v Pacifiku během druhé světové války
- Richard Arvin Overton (1906–2018), seržant americké armády; od května 2016 až do své smrti byl nejstarším přeživším americkým vojenským veteránem
- Bruce Palmer Jr. (1913-2000), americký armádní důstojník, náčelník štábu armády Spojených států během války ve Vietnamu
- John L. Pierce (1895-1959), brigádní generál americké armády
- James Earl Rudder (1910–1970), velitel D-Day amerického praporu Ranger 2. praporu, který zaútočil na útesy v Pointe du Hoc
- William H. Simpson (1888–1980), velitel americké deváté armády v evropském divadle
- Lucian K. Truscott (1895–1965), generál americké armády, který zastával po sobě jdoucí velení v Evropském divadle
- Edwin Walker (1909–1993), generálmajor americké armády známý konzervativními názory a pokusem o atentát na Lee Harveyho Oswalda
- Walton Walker (1889-1950), generál americké armády, který sloužil pod Pattonem v Evropském divadle a později v korejské válce
Korejská válka
- Charles F. Pendleton (1931–1953), vyznamenán Medal of Honor
- Oliver P. Smith (1893-1977), generál americké námořní pěchoty, známý svým vedením v přehradě Battle of Chosin
- Edwin Walker (1909–1993), generálmajor americké armády , pokus o atentát na Lee Harveyho Oswalda
- Walton Walker (1889-1950), americký armádní generál, první velitel americké osmé armády během korejské války
vietnamská válka
- Raul (Roy) Perez Benavidez (1935-1998), vyznamenán Medal of Honor za akce v jižním Vietnamu
- Alfredo Cantu Gonzalez (1946-1968), seržant , USMC , příjemce Medal of Honor
- Fred E. Haynes Jr. (1921–2010), generálmajor, USMC
- David H. McNerney (1931–2010), 1. seržant americké armády, Medal of Honor, Vietnam 1967
- Oliver North (narozený 1943), podplukovník , USMC (ve výslužbě), člen představenstva NRA a zakladatel Aliance svobody
- Chester M. Ovnand (1914-1959), seržant, americká armáda, druhý Američan zabit ve válce ve Vietnamu
- Bruce Palmer Jr. (1913-2000), americký armádní důstojník, náčelník štábu armády Spojených států během války ve Vietnamu
- Alfred M. Wilson (1948–1969), Marine Private First Class udělil posmrtně Medaili cti
Somálská občanská válka
- William F. Garrison (narozený 1944), generálmajor, velitel sil armády USA během operace Gothic Serpent
Válka v Afghánistánu
- Marcus Luttrell (narozen 1975), US Navy SEAL, byl oceněn Navy Cross za akce v rozporu s Talibanem
- William H. McRaven (narozený 1955), admirál amerického námořnictva a SEAL, vedl plánování operace Neptune Spear
- Patrick M. Walsh (narozený 1955), admirál amerického námořnictva, velitel americké tichomořské flotily
- Billy Waugh (narozený 1929), skupina speciálních sil , studií a pozorování americké armády
Válka v Iráku
- Chris Kyle (1974-2013), US Navy SEAL, který bojoval ve druhé bitvě u Fallujah
- Kristian Menchaca (1983-2006), voják americké armády, který byl zajat a popraven
Válka proti teroru
- Clint Lorance (narozený 1984), armádní nadporučík odsouzený za vraždu druhého stupně za smrt na bojišti; omilostněn
- Michael L. Oates (narozený 1957), generálporučík armády Spojených států
inteligence
- Bobby Ray Inman (narozený 1931), admirál amerického námořnictva, ředitel Národní bezpečnostní agentury , zástupce ředitele Ústřední zpravodajské služby
jiný
- Robert T. Clark (narozený 1948), generálporučík americké armády, velel armádě Spojených států severu (ARNORTH)
- Alfred Valenzuela (narozený 1948), generálmajor americké armády, velel armádě Spojených států jih (USARSO)
Politika a veřejná funkce
Viz také Kategorie: Texasští politici a její podkategorie.
Viz také Seznam starostů z Austinu v Texasu ; Seznam starostů Dallasu, Texas ; Seznam starostů El Paso, Texas ; Seznam starostů Fort Worth, Texas ; Seznam starostů Houstonu, Texas ; Seznam starostů města Plano, Texas ; Seznam starostů San Antonio, Texas .
- A
- Greg Abbott (narozený 1957), guvernér Texasu , bývalý generální prokurátor
- Fred Agnich (1913-2004), státní zástupce Texasu , člen „Dirty 30“ v roce 1971; olejář, rančer, ochránce přírody
- Elsa Alcala (narozená 1964), soudkyně texaského soudu pro trestní odvolání z Houstonu od roku 2011
- Elizabeth Alexander (narozený 1979), tiskový tajemník viceprezidenta Joe Bidena
- Bruce Alger (1918–2015), republikánský americký zástupce pro 5. okrsek Texasu se sídlem v Dallas County, 1955–1965
- Rodney Anderson (narozený 1968), bývalý člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Grand Prairie
- Betty Andujar (1912–1997), první republikánka, která sloužila v senátu státu Texas (1973–1983); Rodák z Pensylvánie
- Bob Armstrong (1932–2015), člen Sněmovny reprezentantů Texasu pro Travis County 1963–71; Komisař generálního pozemkového úřadu 1971–83
- B
- Ben F. Barnes (narozený 1938), guvernér nadporučíka (1969–1973) z Texasu; nejmladší sněmovna v historii Texasu (1965–1969)
- Ray Barnhart (1928–2013), státní zástupce a ředitel Federální dálniční správy za prezidenta Reagana
- Decimus et Ultimus Barziza ( 1838-1882 ), státní zástupce, Harris County, 1874-1876, podnikatel, voják občanské války
- Robert Emmett Bledsoe Baylor (1793–1874), okresní soudce, tvůrce texaské ústavy; spoluzakládal Baylor University
- Tina Benkiser (narozený 1962), bývalý předseda Republikánské strany Texasu
- Lloyd Bentsen (1921-2006), americký zástupce a americký senátor
- Leo Berman (1936-2015), bývalý státní zástupce z Tylera
- Nandita Berry (narozený 1968), státní tajemník Texasu , 2014–2015
- Paul Bettencourt (narozený 1958), republikánský člen senátu státu Texas z Houstonu
- Teel Bivins (1947-2009), senátor státu Amarillo a americký velvyslanec ve Švédsku
- Bill Blythe (narozený asi 1935), Houston Realitní a republikánský státní zástupce z Harris County , 1971-1983
- Robert Lee Bobbitt (1888–1972), mluvčí Sněmovny reprezentantů Texasu (1927–1929), generální prokurátor (1929–1930)
- Elton Bomer (narozený 1935), státní zástupce z okresu Anderson a státní tajemník Texasu
- Henry Bonilla (narozený 1954), americký zástupce ze San Antonia
- Greg Bonnen (narozený 1966), neurochirurg a státní zástupce z Galveston County ; bratr Dennise Bonnena
- Jeffrey S. Boyd (narozený 1961), přísedící soudce texaského nejvyššího soudu od roku 2012
- Wally Brewster (narozený c. 1960), americký velvyslanec v Dominikánské republice
- John A. Brieden III (narozený 1955), politik a národní velitel Americké legie , 2003-2004
- Stephen Broden (narozený 1952), politik, profesor, podnikatel, aktivista
- Louis H. Bruni (narozený 1949), podnikatel a politik
- Esther Buckley (1948–2013), členka americké komise pro občanská práva ; vychovatel v Laredu
- Cindy Burkett (narozený 1958), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Dallas County
- Albert S. Burleson (1863-1937), americký generál správce pošty a kongresman
- Edward Burleson (1798-1851), texaský voják, generál a státník
- Joel Burns (1969), městský radní ve Fort Worthu, který se vyslovil proti šikaně LGBT mládeže
- Konni Burton (narozený 1963), člen senátu Texas z Tarrant County
- Jeb Bush (narozený 1953), bývalý guvernér Floridy , chovaný v Midlandu a Houstonu
- Angie Chen Button (narozený 1954), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Dallas County
- C
- Frank Kell Cahoon (1934-2013), midlandský olejář a republikánský bývalý státní zástupce
- Briscoe Cain (narozený c. 1984), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů pro okres Harris County 128 , účinný od ledna 2017
- Bill Callegari (narozený 1941), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Harris County, 2001–2015
- Donna Campbell (narozený 1954), senátor státu Texas a lékař z New Braunfels
- Francisco Canseco (narozený 1949), bývalý americký zástupce ze San Antonia
- John Carona (narozený 1955), státní senátor z Dallas County, 1996-2015
- Stefani Carter (nar. 1978), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Dallas County od roku 2011; první afroamerická žena republikánka, která sloužila ve státní budově
- Carlos Cascos (narozený 1952), státní tajemník Texasu v Abbottově administrativě
- Henry E. Catto, Jr. (1930–2011), americký diplomat, podnikatel
- Lauro Cavazos (narozený 1927), americký ministr školství v administrativě George HW Bushe , první hispánský důstojník amerického kabinetu
- Francis Cherry (1908–1965), guvernér Arkansasu 1953–55, narozen ve Fort Worth
- Wayne Christian (narozený 1950), republikánský bývalý státní zástupce z Center a Nacogdoches ; kandidát na texaskou železniční komisi v roce 2014
- Henry Cisneros (narozený 1947), bývalý starosta San Antonia a americký tajemník pro bydlení a rozvoj měst
- Ronald H. Clark (narozený 1953), federální soudce; bývalý člen Texaské Sněmovny reprezentantů
- Tom C. Clark (1899-1977), Spojené státy generální prokurátor a přísedící soudce z Nejvyššího soudu Spojených států
- David Cobb (narozen 1962), 2004 americký prezidentský kandidát za Stranu zelených
- Cathy Cochran (1944–2021), odcházející soudkyně texaského soudu pro trestní odvolání
- Susan Combs (narozený 1945), texaský kontrolor a komisař pro zemědělství, státní zástupce
- John B. Connally, Jr. (1917-1993), ministr námořnictva , guvernér Texasu , americký ministr financí
- John Cornyn (narozený 1952), americký senátor od roku 2002
- Tom Craddick (narozený 1943), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Midlandu ; bývalý mluvčí
- Juanita Craft (1902–1985), člen městské rady v Dallasu, aktivista za občanská práva
- Brandon Creighton (narozený 1970), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Conroe ; House Majority Leader (2013), advokát, podnikatel a farmář
- Ted Cruz (narozený 1971), kanadský politik, senátor Texasu od roku 2013 a bývalý prezidentský kandidát v roce 2016
- Henry Cuellar (narozený 1955), americký zástupce z 28. okrsku Texasu ; rodák z Laredo
- D – F
- Tony Dale (1969), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Williamson County od roku 2013
- Price Daniel (1910–1988), demokratický americký senátor a 38. guvernér Texasu
- Nicholas Henry Darnell (1807-1885), mluvčí domu jak pro Republiku Texas, tak pro stát Texas
- John E. Davis (1960), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Houstonu od roku 1999
- Wendy Davis (narozený 1963), senátor státu Texas z Tarrant County , demokratický kandidát na gubernatoria v roce 2014
- Jay Dean (narozen 1953), starosta města Longview , 2005–2015; státní zástupce pro kraje Gregg a Upshur, účinný od roku 2017
- David Dewhurst (narozený 1945), nadporučík guvernér Texasu od roku 2003
- Paul Eggers (1919-2013), republikánský kandidát na gubernatoria v letech 1968 a 1970
- Gary Elkins (narozený 1955), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Houstonu od roku 1995
- Pat Fallon (narozený 1967), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Denton County
- Marsha Farney (narozen 1958), státní zástupce z Williamson County od roku 2013; člen Texas State Board of Education 2011–2013; podnikatelka a bývalá vychovatelka
- James E. "Pa" Ferguson (1871-1944), guvernér Texasu (1915-1917), obviněn, odsouzen a odvolán z funkce
- Miriam „Ma“ Ferguson (1875–1961), první ženská guvernérka Texasu
- Mindy Finn ( * 1980), mediální stratég, konzervativní feministická aktivistka, nezávislá viceprezidentka USA v roce 2016
- Charles R. Floyd (1881-1945), senátor státu Texas, státní zástupce a spoluzakladatel Paris Junior College
- Dan Flynn (narozený 1943), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Van Zandt County
- James Frank (narozený 1967), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Wichita Falls
- G
- Rick Galindo (narozený 1981), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z okresu 117 v okrese Bexar, účinný od roku 2015
- Pete Gallego (narozený 1961), americký zástupce z 23. okrsku Texasu
- HS „Buddy“ Garcia (narozený c. 1968), bývalý prozatímní člen 2012 texaské železniční komise
- John Nance Garner (1868–1967), 44. mluvčí americké Sněmovny a 32. viceprezident Spojených států
- Tony Garza (narozený 1958), bývalý americký velvyslanec v Mexiku
- Charlie Geren (narozený 1949), člen Texaské Sněmovny reprezentantů ze své rodné Fort Worth
- Pete Geren (narozený 1952), bývalý člen americké Sněmovny reprezentantů z texaského 12. okrsku a americký tajemník armády
- Craig Goldman (narozený 1968), člen Texaské Sněmovny reprezentantů ze své rodné Fort Worth
- Alberto Gonzales (narozený 1955), generální prokurátor Spojených států
- Henry B. Gonzalez (1916–2000), americký zástupce ze San Antonia
- John W. Goode (1923–1994), republikánský právník ze San Antonia; prohrál 1961 domácí závod s Henrym B.Gonzalezem
- Austan Goolsbee (1969), předseda Rady ekonomických poradců za prezidenta Baracka Obamy
- Tony Goolsby (1933–2020), republikánský člen Sněmovny reprezentantů Texasu z Dallas County , 1989–2009
- Blake Gottesman ( * 1980), poradce prezidenta George W. Bushe
- Phil Gramm (narozený 1942), bývalý senátor Spojených států
- Rick Green (narozený 1970), bývalý státní zástupce a motivační řečník
- Tom Greenwell (1956-2013)
- Jesse Edward Grinstead (1866-1948), jednorázový starosta Kerrville a státní zákonodárce
- Henry C. Grover (1927-2005), státní zákonodárce, 1972 republikánský kandidát na gubernatorial
- AHOJ
- Bob Hall (narozený 1942), senátor státu Texas z okresu Van Zandt
- Holly Ham (narozený c. 1972), výkonný ředitel iniciativy Bílého domu o asijských Američanech a pacifických ostrovanech na ministerstvu školství USA
- Rick Hardcastle (narozený 1956), republikánský bývalý člen Texas House tvoří Wilbarger County
- Patricia Harless (narozený 1963), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů ze severozápadního Harris County od roku 2007
- Will Ford Hartnett (narozený 1956), právník Dallasu a republikánský člen Texas House, 1991–2013
- Talmadge L. Heflin (narozený 1940), bývalý státní zástupce z Harris County , ředitel Centra pro fiskální politiku v Texas Public Policy Foundation
- Glenn Hegar (narozený 1970), státní senátor a republikánský kandidát na státní kontrolor v roce 2014
- Jeb Hensarling (narozený 1957), americký zástupce
- Harvey Hilderbran (narozen 1960), státní zástupce z Kerrville ; Republikánský kandidát na státního kontrolora v roce 2014
- Jim Hogg (1851–1906), první rodilý Texan, který se stal guvernérem Texasu
- Vernon Edgar Howard (1937–1998), zástupce Sněmovny reprezentantů Texasu , 1969–1975
- Dan Huberty (narozený 1968), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Harris County
- Joan Huffman (narozený 1956), bývalý soudce trestního soudu v Houstonu; Republikánský člen senátu státu Texas
- Bryan Hughes (1969), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Wood County
- Swanee Hunt (narozený 1950), americký velvyslanec
- Robert Dean Hunter (narozený 1928), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Abilene , 1986–2007
- Todd A. Hunter (narozený 1953), státní zástupce, 1989–1997, 2009 – současnost
- Thad Hutcheson (1915–1986), právník z Houstonu a republikánský politik
- Kay Bailey Hutchison (narozená 1943), první žena amerického senátora z Texasu, 1993–2013
- Ray Hutchison (1932-2014), právník Dallasu a bývalý republikánský politik
- Frank N. Ikard (1913–1991), americký zástupce z 13. okrsku Texasu , 1951–1961
- Sarah Isgur , právnička a politická analytička
- J – L
- Alphonso Jackson (narozený 1945), americký ministr pro bydlení a rozvoj měst za prezidenta George W. Bushe
- Wallace B. Jefferson (narozený 1963), hlavní soudce Nejvyššího soudu Texasu ; odstoupil 2013
- Cheryl Johnson , austinská právnička a soudkyně texaského soudu pro odvolací řízení
- Elizabeth Ames Jones (narozený 1956), bývalý texaský železniční komisař , člen Texaské Sněmovny reprezentantů
- Gina Ortiz Jones ( * 1981), americká náměstkyně ministra letectva
- Jesse H. Jones (1874–1956), americký ministr obchodu za prezidenta Franklina D. Roosevelta
- Barbara Jordan (1936-1996), členka Sněmovny reprezentantů USA
- Rudy Juedeman (1908-2004), podnikatel v Oděse a republikánský politik
- Kyle Kacal (1969), republikánský člen Sněmovny reprezentantů Texasu z okresu 12
- David S. Kaufman (1813–1851), jediný Žid z Texasu, který sloužil v americké Sněmovně reprezentantů (1846–1851) před sedmdesátými léty
- Bill Keffer (narozený 1958), právník Dallasu, který sloužil v Texas House (okres 107), 2003-2007
- Jim Keffer (narozený 1953), Eastland podnikatel a současný republikánský člen Texas House (okres 60); bratr Billa Keffera
- Isaac Herbert Kempner (1873–1967), starosta Galvestonu , zakladatel Imperial Sugar
- Mark Keough (narozený 1953), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z The Woodlands v Montgomery County
- Ken King (narozený 1971), republikánský člen Sněmovny reprezentantů Texasu z Kanady v Hemphill County
- Ron Kirk (narozený 1954), americký obchodní zástupce ; bývalý texaský ministr , bývalý starosta Dallasu
- Lois Kolkhorst (narozený 1964), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Washington County od roku 2001
- Linda Koop (narozen 1950), člen Texas House z Dallas County; bývalý člen městské rady v Dallasu
- Bob Krueger (narozený 1935), bývalý americký velvyslanec, americký senátor a kongresman (New Braunfels, Comal County)
- Dan Kubiak (1938–1998), státní zástupce, podnikatel, pedagog
- Barbara Lee (narozený 1946), americký zástupce z Kalifornie
- Debra Lehrmann (narozený 1956), soudce Nejvyššího soudu v Texasu , zvolen 2010
- Eugene M. Locke (1918–1972), velvyslanec v Pákistánu, zástupce velvyslance v Jižním Vietnamu, byl oceněn prezidentskou medailí svobody; kandidát na guvernéra Texasu
- JM Lozano ( * 1980), člen Sněmovny reprezentantů Texasu z Kingsville; rodák z Mexika
- Lanham Lyne (narozený 1955), starosta města Wichita Falls , státní zástupce 2011–13
- M
- George H. Mahon (1900–1985), zástupci USA z 19. okrsku Texasu v letech 1935 až 1979
- Charles R. Matthews (narozený c. 1939), bývalý texaský železniční komisař a emeritní kancléř Texas State University System
- Jim Mattox (1943-2008), americký zástupce a generální prokurátor Texasu
- Maury Maverick (1895-1954), demokratický americký zástupce
- Glen Maxey (narozený 1952), státní zástupce z Austinu
- Ruth McClendon (1943-2017), afroamerický demokrat člen Texaské Sněmovny reprezentantů ze San Antonia od roku 1996
- Don McLeroy (narozený 1946), bývalý předseda a člen Texas State Board of Education ; zubař, kreacionista mladé Země
- Tom Mechler (narozený c. 1957), texaský republikánský státní předseda od roku 2015; ropný a plynový poradce v Amarillu
- Will Metcalf (narozený 1984), státní zástupce z Montgomery County od roku 2015
- Rick Miller (narozený 1946), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Sugar Land ; bývalý předseda republikánské strany v okrese Fort Bend
- Hilmar Moore (1920–2012), starosta města Richmond , 1949–2012, nejdelší funkční období ze všech volených představitelů v historii USA
- William T. „Bill“ Moore (1918–1999), státní senátor za Bryana , známý jako „Bull of the Brazos“ a „otec moderní texaské univerzity A&M “
- Robert Morrow (narozený c. 1965), předseda Republikánské strany okresu Travis od roku 2016; považován za konspiračního teoretika
- Azie Taylor Morton (1936-2003), pokladník Spojených států
- Steve Munisteri (narozený 1957), předseda Republikánské strany Texasu , 2010–2015
- Jim Murphy (narozený 1957), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z okresu 133 v Houstonu, 2007–2009 a od roku 2011
- NE
- David Newell (narozený 1971), soudce texaského soudu pro trestní odvolání, místo 9; Houstonský zmocněnec
- James Robertson Nowlin (narozený 1937), americký okresní soudce pro západní obvod Texasu; jeden z prvních dvou republikánů od rekonstrukce, aby zastupoval Bexar County v texaské Sněmovně reprezentantů
- James E. Nugent (1922-2016), bývalý demokratický člen texaské železniční komise a texaské Sněmovny reprezentantů
- W. Lee „Pappy“ O'Daniel (1890–1969), guvernér Texasu a americký senátor
- Tom Oliverson (narozený c. 1971), anesteziolog, republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů
- Dora Olivo (narozený 1943), advokát a bývalý člen Texaské Sněmovny reprezentantů pro Fort Bend County
- Bill Owens (narozený 1950), bývalý guvernér Colorada
- Alvin M. Owsley (1888–1967), diplomat
- P
- Susan Pamerleau (narozený 1946), odešel United States Air Force generálmajor a Republican šerif Bexar County , první žena zvolena do této polohy 2012
- Hugh Q. Parmer (1939–2020), bývalý starosta Fort Worth a člen obou komor zákonodárného sboru státu Texas
- Brad Parscale (narozený 1976), politický stratég
- Dan Patrick (narozený 1950), poručík guvernér Texasu, bývalý člen senátu státu Texas a rozhlasový vysílač
- Diane Patrick (narozený 1946), bývalý člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Arlingonu
- Jerry E. Patterson (narozený 1946), Texas Land Commissioner; bývalý státní senátor, kandidát na guvernéra nadporučíka v roce 2014
- Thomas Pauken (narozený 1944), texaský republikánský předseda, 1994–1997, právník a politický komentátor
- Gilbert Peña (narozený 1949), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Pasadeny
- Rick Perry (narozen 1950), guvernér Texasu , 2000–15; Americký ministr energetiky
- Dade Phelan (narozený 1975), republikánský státní zástupce z Beaumontu
- Larry Phillips (narozený 1966), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů ze Shermanu
- Thomas R. Phillips (narozený 1949), bývalý hlavní soudce texaského nejvyššího soudu
- Katrina Pierson (narozený 1976), aktivista Tea Party , mluvčí kampaně Donalda Trumpa
- Dan Pope (narozený c. 1963), starosta Lubbocku od roku 2016
- David J. Porter (narozený 1954), člen železniční komise Texasu , zvolen 2. listopadu 2010
- Robert „Bob“ Price (1927–2004), americký zástupce z Pampy v Texasu Panhandle
- Tom Price (narozený 1945), soudce Texaského soudu pro trestní odvolání, 1997–2015 a 282. soudu v Dallasu, 1987–1997
- Walter Thomas Price, IV (narozený 1968), státní zástupce z Amarilla, poprvé zvolen 2. listopadu 2010
- Graham B. Purcell, Jr. (1919–2011), americký zástupce z 13. okrsku Texasu, 1962–1973; Právník Wichita Falls
- R.
- Jack Rains (narozený 1937), bývalý státní tajemník Texasu
- John N. Raney (narozený 1947), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Brazos County od roku 2011
- Bennett Ratliff (narozený 1961), člen Texaské sněmovny reprezentantů z Dallas County (2013-2015)
- Bill Ratliff (narozený 1936), státní senátor a guvernér nadporučíka z Mount Pleasant
- Sam Rayburn (1882–1961), americký kongresman a mluvčí Sněmovny reprezentantů
- Richard P. Raymond (narozený 1960), státní zástupce jižního Texasu
- William Whitaker Reed (1816–1891), bojoval v texaské revoluci; první šerif z Bell County , zvolený 1850
- Jim Reese (1929–2017), starosta Oděsy , 1968–1974; kandidoval do Kongresu proti George Mahonovi a George W. Bushovi
- Ron Reynolds (narozený 1973), afroamerický demokrat člen Texaské Sněmovny reprezentantů z okresu 27 v Missouri City
- Ann Richards (1933–2006), druhá žena guvernéra Texasu (1991–1995); státní pokladník (1983–1991)
- Cecile Richards (narozený 1957), liberální politický aktivista, dcera Ann Richards
- Matt Rinaldi (narozený 1975), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Dallas County od roku 2015
- Roy R. Rubottom, Jr. (1912–2010), diplomat
- Jim Rudd (narozený 1943), právník a lobbista v Austinu; bývalý státní zástupce Texasu z Brownfieldu
- Sa – Sl
- Paul Sadler (narozený 1955), státní zástupce, kandidát demokratů amerického Senátu v roce 2012, prohrál s republikánem Tedem Cruzem
- Pete Saenz (narozený 1951), starosta města Laredo
- Joe Sage (1920-1977), jeden z prvních dvou republikánů od rekonstrukce, aby zastupoval Bexar County v texaské Sněmovně reprezentantů
- Mario Marcel Salas (narozený 1949), aktivista za občanská práva, politik
- Tom Schieffer (narozený 1947), diplomat, bratr CBS moderátor Bob Schieffer
- Leighton Schubert (narozený c. 1982), člen Sněmovny reprezentantů Texasu pro okres 13; právník v Caldwellu
- Pete Sessions (narozený 1955), americký zástupce
- Sonal Shah (narozený 1968), ekonom a veřejný činitel s Obamovou administrativou
- John Sharp (narozený 1950), bývalý texaský kontrolor veřejných účtů , kancléř Texas A&M University
- JD Sheffield (narozen 1960), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Coryell County od roku 2013; lékař v Gatesville
- Mark M. Shelton (narozený 1956), pediatr a člen Sněmovny reprezentantů Texasu z okresu 97 (Fort Worth) , 2009–2013
- David McAdams Sibley (narozený 1948), advokát-lobbista, senátor státu Texas (1991-2002), starosta Waco (1987-1988)
- Ron Simmons (narozený 1960), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Carrolltonu od roku 2013
- Ryan Sitton (narozený 1975), republikánský kandidát na Texas Railroad Commission ve všeobecných volbách 2014
- Sm – Sz
- Preston Smith (1912–2003), guvernér Texasu (1969–1973) a guvernér nadporučíka (1963–1969)
- Steven Wayne Smith (narozený 1961), člen Nejvyššího soudu v Texasu (2002-2005)
- Wayne Smith (narozený 1943), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z okresu 128 v Harris County od roku 2003
- Barry Smitherman (narozený 1957), bývalý člen Texaské železniční komise; neúspěšný kandidát na generálního prokurátora v roce 2014
- Clay Smothers (1935-2004), člen Sněmovny reprezentantů Texasu ; provozovatel sirotčince průmyslové školy St. Paul v Malakoffu ; osobnost rádia
- Burt Solomons (narozen 1950) Denton County právník a republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů , 1995–2013
- Margaret Spellings (narozená 1957), americká ministryně školství (2005-2009)
- Drew Springer, Jr. (narozený 1966), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z okresu 68 (Severní Texas a východní South Plains)
- Barbara Staff (1924-2019), spolupředseda prezidentské primární kampaně Ronalda Reagana z roku 1976 v Texasu
- Sylvia Stanfield (narozen 1943), diplomat
- Robert Stanton (narozený 1940), ředitel služby národního parku
- Todd Staples (narozený 1963), texaský komisař pro zemědělství; kandidát na guvernéra nadporučíka v roce 2014
- Ken Starr (narozený 1946), federální soudce, generální prokurátor a nezávislý poradce během Clintonovy administrativy
- William Steger (1920-2006), americký okresní soudce
- Jonathan Stickland (narozený 1983), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Tarrant County od roku 2013
- Steve Stockman (narozený 1956), člen Sněmovny reprezentantů USA z Texasu; kandidát na republikánskou nominaci do Senátu USA v roce 2014
- Robert Schwarz Strauss (1918–2014), politik, předseda Demokratického národního výboru a diplomat
- Dwayne Stovall (narozen 1966), Cleveland, Texas , podnikatel a republikánský kandidát do amerického Senátu proti Johnu Cornynovi v primárních volbách naplánovaných na 4. března 2014
- Carole Keeton Strayhorn (narozený 1939), texaský kontrolor (1999-2007), železniční komisař, bývalý starosta Austinu
- Raymond Strother (narozený 1940), politický poradce , rodák z Port Arthur
- Michael Quinn Sullivan (narozený 1970), reportér, politický aktivista, prezident Texans pro fiskální odpovědnost
- TELEVIZE
- Robert Talton (narozený 1945), policista, zmocněnec , člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Harris County 1993–2009; kandidát na předsedu Nejvyššího soudu Texasu v roce 2014 republikánský primár
- Jack Taylor (1907-1995), arizonský republikánský politik narozený v Sonoře a bývalý obyvatel Brownwoodu
- Buddy Temple (1942-2015), podnikatel, státní zástupce z Angelina County a železniční komisař
- Tony Tinderholt (narozený 1970), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Arlingtonu
- Raul Torres (narozený 1956), bývalý státní zástupce z Nueces County
- Steve Toth (1960), člen Sněmovny reprezentantů Texasu , 2013–2015, z The Woodlands
- John G. Tower (1925–1991), první republikánský americký senátor za Texas od rekonstrukce
- Lupe Valdez (narozený 1947), pouze žena zvolený šerif v Texasu
- Gary VanDeaver (narozený 1958), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Bowie County, účinný 2015
- Jason Villalba (narozený 1971), státní zástupce z okresu Dallas od roku 2013; Advokát Dallasu s Haynesem a Boonem
- Catalina Vasquez Villalpando (narozený 1940), pokladník Spojených států
- W – Z
- Dale Wainwright (narozený 1961), bývalý přísedící soudce texaského nejvyššího soudu
- Richard A. Waterfield (1939-2007), státní zástupce, který prosazoval programy krmení pro zdravotně postižené a starší osoby
- Craig Watkins , první afroamerický okresní prokurátor v Texasu, Dallas Morning News Texan roku 2008
- Reed N.Weisiger (1838–1908), senátor státu Texas (1891–1893), důstojník kavalérie společníka, průkopník ve státě Victoria
- Jack Wheeler (1944-2010), prezidentský poradce Ronalda Reagana , George HW Bush a George W. Bush správy
- Molly S.White (narozený 1958), republikánský člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Bell County
- John Roger Williams (narozený 1949), republikánský americký zástupce z Texasu, bývalý státní tajemník Texasu, profesionální hráč baseballu
- Michael L. Williams (narozený 1953), ředitel Texaské vzdělávací agentury, bývalý texaský železniční komisař, bývalý asistent ministra školství pro občanská práva
- Barry Williamson (narozený 1957), republikánský bývalý člen texaské železniční komise
- Arlene Wohlgemuth (narozená 1947), republikánská členka Texaské Sněmovny reprezentantů z Johnson County, 1995–2005; výkonný ředitel Texaské nadace pro veřejnou politiku ; v roce 2004 neúspěšně kandidoval proti Chetovi Edwardsovi na Kongres
- Jared Woodfill (narozený 1968), Houstonský zmocněnec a předseda Republikánské strany Harris County, 2002–2014
- John Lee Wortham (1862-1924), texaský železniční komisař a státní tajemník, podnikatel
- Betsey Wright (narozený 1943), politický lobbista, aktivista, konzultant
- Clymer Wright (1932–2011), politický aktivista; otec obecních termínových limitů v Houstonu
- Jim Wright (1922-2015), bývalý kongresman a předseda Sněmovny reprezentantů
- Vicente T. Ximenes (1919-2014), mexicko-americký průkopník občanských práv, americký politik
- Ralph Yarborough (1903–1996), státní senátor, 1957 –1971; vůdce progresivního nebo liberálního křídla své strany
- Judith Zaffirini (narozený 1946), státní senátor z Laredo
- Bill Zedler (narozený 1943), člen Texaské Sněmovny reprezentantů z Arlingtonu
- Brian Zimmerman (1972-1996), zvolený starostou Crabba ve věku 11 let
Prezidenti USA
- George HW Bush (1924–2018), 41. prezident a 43. viceprezident USA (vyrostl v Greenwichi, Connecticut , ale velkou část svého dospělého života prožil v západním Texasu )
- George W. Bush (narozený 1946), 43. prezident Spojených států (narozený v New Haven, Connecticut, ale vyrostl v Texasu )
- Dwight D. Eisenhower (1890-1969), 34. prezident Spojených států (narozen v Denisonu , ale vyrostl v Kansasu )
- Lyndon B. Johnson (1908–1973), 36. prezident USA (1963–1969); Vice President (1961-1963)
Pozoruhodné ženy z Texasu
- Jessie Daniel Ames (1883–1972), sufražetka, aktivistka za občanská práva
- Annie Webb Blanton (1870-1945), sufragistka, vychovatelka
- Mary Eleanor Brackenridge (1837-1924), sociální aktivistka, univerzitní regentka
- Mary Couts Burnett (1856-1924), filantropka
- Laura Bush (narozený 1946), první dáma Spojených států
- Mary Elizabeth Butt (1903-1993), filantropka
- Minnie Fisher Cunningham (1882–1964), ženská sufragistka
- May Dickson Exall (1859–1936), občanský vůdce, zakladatel veřejné knihovny v Dallasu
- Gloria Feldt (narozená 1942), feministická vůdkyně, spisovatelka, politická komentátorka
- Margaret Formby (1929-2003), zakladatelka Národního muzea kovbojek a Síně slávy ve Fort Worth
- Mariette Rheiner Garner (1869-1948), druhá dáma Spojených států
- Melinda Gates (narozený 1964), filantrop, manželka softwarového magnáta Billa Gatese
- Edna Gladney (1886–1961), zakladatelka „Domu Edny Gladneyové“ pro osiřelé děti
- Nellie Gray (1924-2012), pro-life aktivistka
- Margaret Hunt Hill (1915–2007), dědička, filantropka
- Ima Hogg (1882–1975), filantropka
- Helen LaKelly Hunt (narozený 1949), filantrop pro ženské účely
- Lady Bird Johnson (1912-2007), bývalá první dáma Spojených států (vdaná za prezidenta Lyndona B. Johnsona )
- Maura McNiel (1921–2020), aktivistka za práva žen
- Lucy Pickett (1832–1899), prominent, jižní belle ; známá jako „královna konfederace“, její portrét se objevil na nějaké konfederační měně
- Cecile Richards (narozený 1957), aktivista, prezident Planned Parenthood
- Jennie Scott Scheuber (1860-1944), knihovnice, aktivistka za volební právo žen, občanská vůdkyně
- Ruth Carter Stevenson (1923-2013), patronka umění, zakladatelka muzea
- Virginia Whitehill (1928-2018), aktivistka za práva žen
Viz také
Zábava
Tanec
- Joshua Allen (narozený 1989), tanečník, vítěz 2008 So You Think You Can Dance
- Lauren Anderson (narozený 1965), baletní tanečník; první afroamerická baletka jako ředitelka velké společnosti ( Houston Ballet )
- Corky Ballas (narozený 1960), společenský tanečník
- Mark Ballas (narozený 1986), společenský tanečník, choreograf, herec, hudebník a písničkář
- Candy Barr (1935-2005), modelka, burleskní tanečnice
- Cyd Charisse (1922-2008), herečka, tanečnice
- Bebe Daniels (1901–1971), herečka, zpěvačka, tanečnice, spisovatelka, producentka
- Gussie Nell Davis (1906-1993), učitel tělesné výchovy, který založil cvičný tým Kilgore College Rangerettes
- Kelli Finglass (narozený 1964), tanečník, ředitel Dallas Cowboys Cheerleaders
- Summer Glau ( * 1981), tanečnice a herečka, Firefly
- Chachi Gonzales (narozený 1996), tanečník
- Nathalie Krassovska (1918–2005), baletka, učitelka baletu
- Ann Miller (1923-2004), herečka, tanečnice
- Annette O'Toole (narozený 1952), tanečník, herečka
- Ginger Rogers (1911–1995), herečka, zpěvačka, tanečnice
- Ross Sisters , Betsy (1926–1996), Vickie (1927–2002) a Dixie (1929–1963), broadwayští zpěváci, tanečníci, zkroucení
- Kelly Rowland ( * 1981), R & B písničkář, tanečník, herečka
- George Skibine (1920–1981), baletní tanečník, choreograf
- Solange (narozený 1986), R & B písničkář, herečka, modelka, tanečnice, producentka, režisérka
- Ben Stevenson (narozený 1936), umělecký ředitel Houston Ballet a Texas Ballet Theatre
- Patsy Swayze (1927–2013), choreografka, tanečnice, učitelka tance
- Judy Trammell (narozený 1958), choreograf Dallas Cowboys Cheerleaders
Móda a modelování
- Lisa Baker (narozený 1944), Playboy Playmate of the Year
- Tyson Ballou (narozený 1976), model
- Candy Barr (1935-2005), modelka, burleskní tanečnice
- Brooke Burns (nar. 1978), modelka, herečka
- Lois Chiles (narozený 1947), model, herečka
- Chloe Dao (narozený 1972), módní návrhářka
- Hope Dworaczyk (narozený 1984), model, Playboy Playmate of the Year
- Kelly Emberg (narozený 1959), model, bývalý partner Rod Stewart
- Hannah Ferguson (narozen 1992), model
- Tom Ford (narozený 1961), bývalý kreativní ředitel Gucci , filmový režisér
- Michelle Galdenzi (narozená 1987), modelka, herečka
- Jerry Hall (narozený 1956), model, herečka
- Marcy Hanson (narozený 1952), Playboy Playmate, herečka
- Angie Harmon (narozený 1972), modelka, herečka
- Julie Haus (narozený 1973), módní návrhářka
- Kimberly Holland (narozený 1982), model Playboy
- Daina House (narozený 1954), Playboy centerfold
- Elisa Jimenez (narozený 1963), módní návrhářka, interdisciplinární výtvarnice
- Sandy Johnson (narozený 1954), Playboy centerfold, herečka
- Tina Knowles (narozená 1954), podnikatelka, módní návrhářka
- Dorian Leigh (Parker) (1917-2008), model, považován za jeden z prvních supermodelů
- Kym Malin (narozený 1962), Playboy Playmate, herečka
- Irlene Mandrell (narozený 1956), model, herečka
- Brandon Maxwell (narozený 1984), módní návrhář
- Kim McLagan (1948-2006), model
- Ali Michael (narozen 1990), model
- Kiko Mizuhara (narozený 1990), model, herečka, japonská televizní osobnost
- Cole Mohr (narozený 1986), model
- Chandra North (narozený 1973), model
- Derrill Osborn (1942-2019), módní manažer
- Joan Severance (narozený 1958), modelka, herečka
- Lori Singer (narozený 1957), herečka, modelka, klasický hudebník
- Anna Nicole Smith (1967-2007), modelka, herečka
- Kimberly Kay Smith (narozený 1983), modelka, herečka
- Amir Taghi (narozený 1996), módní návrhář
- Tila Tequila ( * 1981), modelka, televizní osobnost
- Paola Turbay (narozená 1970), modelka, herečka, vítězka soutěže krásy
- Ann Ward (narozená 1991), modelka, vítězka amerického Next Top Model , cyklus 15
Film, divadlo a televize
A | B | C | D – E | F – G | H | I – J | K – L | M | N – P | Q – R | S | T – U | V – Z
- A
- F. Murray Abraham (narozen 1939), Oscara - a vítěz Zlatého glóbu - vítězný herec
- Amy Acker (narozený 1976), herečka
- Jensen Ackles (narozený 1978), herec, Smallville , Supernatural
- Sunrise Adams (narozený 1982), herečka
- Norman Alden (1924-2012), herec
- Kevin Alejandro (narozený 1976), herec
- Jaimie Alexander (narozený 1984), herečka
- Richard Alexander (1902-1989), herec
- Debbie Allen (narozený 1950), herečka, choreografka, režisérka, producentka
- Joshua Allen (narozený 1989), tanečník, vítěz 2008 So You Think You Can Dance
- Krista Allen (narozený 1971), herečka
- Marshall Allman (narozený 1984), herec, Prison Break , True Blood
- John A. Alonzo (1934-2001), kameraman
- Audrey Marie Anderson (narozený 1975), herečka, hrála Kim Brown na The Unit
- Jacqueline Anderson (narozený 1975), herečka
- Wes Anderson (1969), režisér, Bottle Rocket , Rushmore , The Royal Tenenbaums
- Dana Andrews (1909–1992), herec, Nejlepší léta našeho života , Laura
- Andrew Arbuckle (1887-1938), herec
- Macklyn Arbuckle (1866-1931), herec
- Melissa Archer (narozená 1979), herečka
- Michael Arden (narozený 1982), herec
- Kelly Asbury (1960), příběhový výtvarník, režisér, spisovatel, Shrek 2
- Frank Ashmore (narozený 1945), herec
- Tex Avery (1908–1980), animátor, karikaturista, režisér
- B
- Lorri Bagley (narozený 1973), herečka, modelka, Veroničina skříň , doba ledová
- GW Bailey (narozený 1944), herec, M*A*S*H , Policejní akademie
- Joe Don Baker (narozený 1936), herec, Charley Varrick , Walking Tall
- Kathy Baker (narozený 1950), Emmy -vítězná herečka, Picket Fences , Boston Public
- Paul Baker (1911–2009), herec, režisér, pedagog; založil Dallas Theatre Center
- Troy Baker (narozený 1976), hlasový herec, hudebník
- Greg Baldwin (1960), herec, Avatar: The Last Airbender
- Taylor Ball (narozený 1987), herec
- Reginald Ballard (narozený 1965), herec, komik, The Bernie Mac Show , Martin
- Bob Banner (1921-2011), televizní producent, spisovatel, režisér
- Matt Barr (narozený 1984), herec
- Barbara Barrie (narozený 1931), herečka, Najednou Susan , Barney Miller , Double Trouble
- Skye McCole Bartusiak (1992–2014), herečka
- Texas Battle (narozený 1980), herec, hrál Marcuse Waltona v odvážných a krásných
- Jim Beaver (narozený 1950), herec, hrál Ellswortha v Deadwoodu
- David Beecroft (narozený 1955), herec
- Gregory Beecroft (narozený 1952), herec
- Madge Bellamy (1899–1990), herečka
- Jeff Bennett (narozený 1962), hlasový herec, zpěvák, Johnny Bravo
- Robby Benson (narozený 1956), herec, režisér, zpěvák, The Legend of Prince Valiant , Ellen , Beauty and the Beast
- Robert Benton (narozený 1932), scenárista a režisér Oscara, Kramer vs. Kramer , Místa v srdci
- Crystal Bernard (narozený 1961), herečka a zpěvačka, televizní seriál Wings
- Angela Bettis (narozený 1973), herečka
- Nicole Bilderback (narozená 1975), herečka
- Francelia Billington (1895–1934), herečka v němých filmech
- Gil Birmingham (narozený 1966), herec, Billy Black v The Twilight Saga
- Dustin Lance Black (narozený 1979), scénárista, režisér, producent, držitel Oscara
- Patricia Blair (1933-2013), herečka, Daniel Boone , The Rifleman , The Electric Horseman
- Justin Blanchard ( * 1980), herec
- Alexis Bledel ( * 1981), herečka, hrála v Gilmore Girls
- Dan Blocker (1928-1972), herec, hrál Hoss Cartwright na Bonanza
- Joan Blondell (1906-1979), herečka nominovaná na Oscara
- Don Bluth (narozený 1937), animátor, majitel studia, An American Tail , Země před časem
- Larry Blyden (1925-1975), herec, hostitel herní show
- Spencer Boldman (narozený 1992), herec
- John Boles (1895-1969), herec
- Tiffany Bolton (narozený 1971), herečka, modelka, moderátorka talk-show
- Matthew Bomer (narozený 1977), herec, Tru Calling , White Collar
- Kevin Booth (narozený 1961), filmový režisér, producent, přednášející, hudebník
- Powers Boothe (1948–2017), herec, Deadwood , Tombstone , Southern Comfort
- Jesse Borrego (narozený 1962), herec, Fame , 24 , Dexter
- Michael Bowen (narozený 1953), herec, Jackie Brown , Magnolia , Lost
- Rob Bowman (1960), filmový a televizní režisér, Akta X , Star Trek: The Next Generation
- Lombardo Boyar (narozený 1973), herec, The Bernie Mac Show
- Richard Bradford (1934-2016), herec, Muž v kufru , Nedotknutelní
- Abby Brammell (narozená 1979), herečka, hrála Tiffy Gerhardt na Jednotce
- Larry Brantley (narozený 1966), hlasový herec, komik, rozhlasový mluvčí
- Eve Brent (1929-2011), herečka
- Mary Brian (1906-2002), herečka
- James Brown (1920–1992), herec, The Adventures of Rin Tin Tin
- Tammie Brown ( * 1980), herec, drag queen, hudebník
- Larry Buchanan (1923-2004), filmový režisér, producent, spisovatel
- Samantha Buck (narozený 1974), herečka, Zákon a pořádek: Criminal Intent
- Betty Buckley (narozená 1947), filmová a Tony Award -vítězná divadelní herečka, zpěvačka
- Norman Buckley (narozený 1955), televizní režisér a redaktor
- Dennis Burkley (1945-2013), herec
- Carol Burnett (narozený 1933), herečka, komik, The Carol Burnett Show
- Brooke Burns (nar.1978), herečka, modelka
- Burnie Burns (narozený 1973), spisovatel, herec, producent, komik, hostitel, režisér
- Marilyn Burns (1949-2014), herečka, hrála v The Texas Chain Saw Massacre (1974)
- Wendell Burton (1947-2017), herec, Sterilní kukačka
- Gary Busey (narozený 1944), cena akademie -nominated herec Buddy Holly Story , v obležení
- C
- Kevin Cahoon (narozený 1971), herec, režisér, písničkář
- Bill Camfield (1929–1991), rozhlasový a televizní moderátor, spisovatel, komik
- Kate Capshaw (narozená 1953), herečka, vdaná za Stevena Spielberga
- Gina Carano (narozená 1982), herečka, televizní osobnost, bojovnice smíšených bojových umění
- Steve Cardenas (narozený 1974), válečný umělec a herec v důchodu, Mighty Morphin Power Rangers , Power Rangers: Zeo
- Edwin Carewe (1883-1940), filmový režisér, herec, producent, spisovatel
- Thomas Carter (narozený 1953), režisér, herec
- Allen Case (1934–1986), herec, zpěvák
- John L. Cason (1918–1961), herec
- Don Castle (1917–1966), herec
- Darlene Cates (1947-2017), herečka
- Derek Cecil (narozený 1973), herec, House of Cards
- Miguel Cervantes (narozený 1977), herec
- Duane Lee Chapman, II (narozený 1973), Dog the Bounty Hunter
- Leland Chapman (narozený 1976), Dog the Bounty Hunter
- Cyd Charisse (1922-2008), herečka, tanečnice, Singin 'in the Rain , The Band Wagon
- Ricardo Chavira (narozený 1971), herec, hrál Carlos Soli na Zoufalé manželky
- Lois Chiles (narozený 1947), herečka, modelka, Moonraker , The Great Gatsby , Broadcast News
- Thomas Haden Church (narozený 1961), cena akademie -nominated herce, bokem , Spider-Man 3 , Slečna zamilovaná
- Victoria Clark (narozený 1959), Tony Award -winning herečka, zpěvačka
- Jack Clay (1926-2019), učitel herectví, herec, režisér
- Taylor Cole (narozený 1984), herečka/modelka, Summerland , Událost
- Dabney Coleman (narozený 1932), herec, Buffalo Bill , 9 až 5 , The Towering Inferno , Tootsie
- Jessica Collins (narozená 1983), herečka, hrála Maggie na Rubicon
- Lynn Collins (narozená 1979), herečka, X-Men Origins: Wolverine
- Marcus Collins (narozený 1974), herec, zpěvák
- Shanna Collins (narozená 1983), herečka, Swingtown
- Ellar Coltrane (narozený 1994), herec
- Chris Cooper (narozený 1951), herec; vítěz, Cena Akademie pro nejlepšího herce ve vedlejší roli , Adaptace , Seabiscuit , The Bourne Identity , The Patriot , The Muppets
- Tamarie Cooper (narozený 1970), herečka, dramatička
- Barry Corbin (narozený 1940), herec, Urban Cowboy , nic společného , kdo je Harry Crumb?
- Alex Cord (1933–2021), herec, Airwolf , rančer
- Allen Coulter (1969), filmový a televizní režisér, The Sopranos
- David Crabb (narozený 1975), herec
- Yvonne Craig (1937-2015), herečka
- Norma Crane (1928-1973), herečka, Šumař na střeše
- Chace Crawford (narozený 1985), herec
- Joan Crawford (1908–1977), herečka -vítězka Oscara , Mildred Pierce , Johnny Guitar , Co se kdy stalo s Jane Jane?
- Catherine Crier (narozený 1954), televizní osobnost, soudce
- Kathryn Crosby (narozený 1933), herečka, Anatomy of a Murder , manželka Bing Crosby
- Shauna Cross ( * 1974), scenáristka, spisovatelka, atletka na kolečkových derby
- Brett Cullen (narozený 1956), herec, The Young Riders , Legacy , Ghost Rider
- Erin Cummings (narozená 1977), herečka, Detroit 1-8-7
- Bonnie Curtis (narozený 1966), filmový producent
- D – E
- Diana Danielle (narozená 1991), malajská herečka, narozená v Houstonu
- Bebe Daniels (1901–1971), herečka, zpěvačka, tanečnice, spisovatelka, producentka
- Linda Darnell (1923–1965), herečka, Forever Amber , Dopis třem manželkám
- Jim Dauterive (narozený 1957), producent a spisovatel, King of the Hill
- Kennedy Davenport (Reuben Asberry Jr.) (narozený 1982), televizní osobnost, drag queen, tanečnice
- Madison Davenport (narozená 1996), herečka
- Phyllis Davis (1940–2013), herečka
- Eddie Dean (1907-1999), písničkář, herec
- Lezlie Deane (narozený 1964), herečka, zpěvačka
- Marjorie Deanne (1917-1994), herečka, prvním vítězem slečny Texas průvod
- Alana de la Garza (narozená 1976), herečka, Zákon a pořádek , CSI: Miami , The Mountain
- Madison De La Garza (narozený 2001), dospívající herečka, Zoufalé manželky
- Bob Denver (1935-2005), herec, hrál Maynard G. Krebs v Dobie Gillis a titulní roli v Gilliganově ostrově
- Elizabeth De Razzo ( * 1980), herečka, hrála Marii na Eastbound & Down
- Kaitlyn Dever (narozený 1996), dospívající herečka, Last Man Standing , odůvodněno
- Loretta Devine (narozená 1949), herečka, Waiting to Exhale , Grey's Anatomy
- Dorothy Devore (1899-1976), herečka, komik
- Jenna Dewan ( * 1980), herečka, hvězda filmu Step Up and Take the Lead
- Elliott Dexter (1870–1941), herec
- Shae D'lyn (narozený 1962), herečka, Dharma a Greg
- Frank Q. Dobbs (1939-2006), scenárista, režisér, producent
- Chris Donahue (narozený 1958), filmový producent oceněný Akademií
- Colby Donaldson (narozený 1974), herec
- Michael Dorn (narozený 1952), hvězda Star Trek: The Next Generation a Star Trek: Deep Space Nine
- Jessica Drake (narozená 1974), pornohvězda
- Haylie Duff (narozený 1985), herečka
- Hilary Duff (narozený 1987), herečka, zpěvačka
- Karen Dufilho-Rosen (narozený 1968), filmový producent oceněný Akademií
- Josh Duhon (narozený 1982), herec, hrál Logana Hayese ve Všeobecné nemocnici
- Donnie Dunagan (narozený 1934), herec, hlasový herec
- Sandy Duncan (narozený 1946), herečka, zpěvačka, The Sandy Duncan Show , The Hogan Family
- Kenton Duty (narozený 1995), dospívající herec, Shake It Up , Ctrl
- Shelley Duvall (narozený 1949), herečka, The Shining , Annie Hall , Olive Oyl ve filmu Popeye
- George Eads (1967), herec, hraje Nicka Stokese v televizním seriálu CSI
- Greg Edmonson , hudební skladatel pro televizi, filmy a videohry, King of the Hill , Firefly
- Shannon Elizabeth (narozený 1973), herečka, American Pie
- Chris Elley (narozený 1977), filmový režisér, spisovatel, producent
- Chris Ellis (narozený 1956), herec
- Ron Ely (narozený 1938), herec, Tarzan
- Mireille Enos (narozený 1975), herečka
- Molly Erdman (narozený 1974), herečka
- Bill Erwin (1914–2010), herec
- Dale Evans (1912-2001), herečka, písničkářka, vdaná za Roye Rogerse
- F – G
- Morgan Fairchild (narozená 1950), herečka v televizním seriálu Dallas (jedna ze tří hereček hrát postavu "Jenna Wade") a Flamingo Road
- Parisa Fakhri (narozený 1975), hlasová herečka, Dragon Ball GT , Fruits Basket
- Amy Farrington (narozený 1966), herečka
- Farrah Fawcett (1947-2009), herečka a výtvarnice, Charlieho andílci , The Burning Bed , Extremities , The Apostle
- Katie Featherston (narozený 1982), herečka, paranormální aktivita
- Jay R. Ferguson (narozený 1974), herec
- Rosita Fernandez (1919-2006), herečka, popová zpěvačka
- Tyra Ferrell (narozený 1962), herečka, The Cape , City , The Bronx Zoo
- Margaret Field (1922-2011), herečka, matka herečky Sally Field
- Miles Fisher (narozený 1983), herec
- Sean Patrick Flanery (1965), herec, The Boondock Saints
- Horton Foote (1916-2009), dva-měřit cenu akademie -winning scenárista
- Michelle Forbes (1965), herečka, Homicide: Life on the Street , 24 , True Blood
- Tom Forman (1893-1926), herec, spisovatel, producent
- Steve Forrest (1925-2013), herec, So Big , Mommie Dearest , North Dallas Forty
- Robert Foxworth (narozený 1941), herec, Falcon Crest , Six Feet Under
- Jamie Foxx (narozený 1967), akademický herec, Ray , Any Any Sunday , Django Unchained
- James Frawley (1936-2019), režisér, herec, producent
- Gavin Free (narozený 1988), kameraman
- Al Freeman Jr. (1934-2012), herec, režisér, Finianova duha , Malcolm X
- K. Todd Freeman (narozený 1965), herec
- Robert Fuller (narozený 1933), herec, farmář
- Chris Furrh (narozený 1974), herec
- Jennifer Garner (narozený 1972), herečka, 13 Going on 30 , Dallas Buyers Club , Draft Day , televizní seriál Alias
- Joy Garrett (1945–1993), herečka, zpěvačka
- Greer Garson (1904–1996), herečka, držitelka Oscara
- Nancy Gates (1926-2019), herečka
- Lynda Day George (narozený 1944), herečka, televizní seriál Mission: Impossible
- Richard Gilliland (1950–2021), herec
- Peri Gilpin (narozený 1961), herečka, Frasier
- Michael Gladis (narozený 1977), herec, Mad Men , Eagleheart
- Lesli Linka Glatter (narozený 1953), filmový režisér
- Summer Glau ( * 1981), tanečnice a herečka, Firefly
- Carlin Glynn (narozený 1940), herečka, zpěvačka
- Dale Godboldo (narozený 1975), herec
- Renée Elise Goldsberry (narozený 1971), herečka, písničkářka
- Mike Gomez (narozený 1951), herec
- Selena Gomez (narozená 1992), herečka a zpěvačka, založila skupinu Selena Gomez & The Scene
- Nicholas Gonzalez (narozený 1976), herec
- Pedro Gonzalez-Gonzalez (1925-2006), herec
- Jill Goodacre (1965), herečka, modelka
- YaYa Gosselin (narozená 2009), herečka
- Mckenna Grace (narozený 2006), herečka
- Brea Grant ( * 1981), herečka, hrála Daphne Millbrook na Heroes
- Teresa Graves (1948-2002), herečka
- David Gordon Green (narozený 1975), filmař
- John Gremillion (1967), hlasový herec
- Nan Gray (1918–1993), herečka
- Corinne Griffith (1894-1979), herečka
- Kristin Griffith (narozený 1953), herečka
- Texas Guinan (1884–1933), herečka, zpěvačka, podnikatelka
- Tim Guinee (narozený 1962), herec
- Anne Gwynne (1918-2003), herečka
- H
- Tommy Habeeb (narozený 1958), herec, spisovatel, producent
- Sara Haden (1899–1981), herečka
- Reed Hadley (1911-1974), herec, raketa Squad
- Sarah Hagan (narozený 1984), herečka
- Emily Hagins (narozená 1992), filmová producentka, spisovatelka, redaktorka, režisérka
- Larry Hagman (1931-2012), herec, I Dream of Jeannie , Dallas , syn herečky Mary Martin
- Monte Hale (1919-2009), herec, country zpěvák
- Jackie Earle Haley (narozený 1961), cena akademie -nominated herce, Bad News Bears , oprostit se , dítka
- Bug Hall (narozený 1985), herec
- Irma P. Hall (narozená 1935), herečka
- James Hall (1900-1940), herec
- Jerry Hall (narozený 1956), model, herečka, bývalá manželka Micka Jaggera
- Hope Hampton (1897-1982), herečka v němých filmech
- John Lee Hancock (narozený 1956), filmový režisér, The Blind Side
- Gunnar Hansen (1947-2015), herec, Texaský masakr řetězovou pilou
- Marcy Hanson (narozený 1952), herečka, model Playboy
- Jerry Hardin (narozený 1929), herec
- Melora Hardin (1967), herečka
- Ty Hardin (1930–2017), herec
- Ann Harding (1903-1981), herečka
- Catherine Hardwicke (narozený 1955), filmový režisér, Twilight
- Mark Harelik (narozený 1951), herec, dramatik
- Angie Harmon (narozený 1972), herečka, Law & Order , Rizzoli & Isles
- William Jackson Harper ( * 1980), herec
- James N. Harrell (1918–2000), herec
- Woody Harrelson (narozený 1961), herec, Na zdraví , Natural Born Killers , White Men Can't Jump , No Country for Old Men , True Detective
- Laura Harring (narozený 1964), herečka, Mulholland Drive
- Fran Harris (1965), televizní moderátor, životní trenér, profesionální basketbalový hráč
- Harriet Sansom Harris (narozený 1955), herečka, Zoufalé manželky , Frasier , Všechno je to relativní , 5 paní Buchananové
- Chris Harrison (narozený 1971), televizní hlasatel
- James V. Hart (narozený 1960), scenárista
- Lisa Hartman-Black (narozená 1956), herečka, Knots Landing
- Ethan Hawke (narozený 1970), herec, Training Day , Before Midnight , Dead Poets Society
- John Hawkes (narozený 1959), cena akademie -nominated herce, Zimní Bone , Deadwood , Zasedání Konference
- Brad Hawkins (narozený 1976), herec, VR Troopers
- Jerry Haynes (1927-2011), herec, dětský televizní moderátor
- Ted Healy (1896–1937), estráda, komik, herec, herec; vytvořil Tři loutky
- Amber Heard (narozený 1986), herečka, Friday Night Lights , Pineapple Express , Drive Angry
- Rick Hearst (1965), herec
- Katherine Helmond (1929-2019), herečka, Soap
- Sherman Hemsley (1938-2012), herec, The Jeffersons , přijal El Paso za své rodné město
- Josh Henderson ( * 1981), herec, model, zpěvák, Dallas , Zoufalé manželky , Over There
- Logan Henderson (narozený 1989), herec a zpěvák
- Tiffany Hendra (narozený 1971), herečka, televizní osobnost
- Kim Henkel (narozený 1946), scenárista, režisér, producent, herec
- Bill "Tex" Henson (1924-2002), animátor
- Stephen Herek (narozený 1958), filmový režisér, 101 dalmatinů
- Jennifer Love Hewitt (narozená 1979), herečka, Ghost Whisperer , The Client List
- Tamara Hext (narozený 1963), herečka, vítěz slečna Texas průvod
- Joel Heyman (narozený 1971), herec
- John Benjamin Hickey (narozený 1963), herec, Všechno je to relativní , The Big C
- John Hillerman (1932-2017), herec, hrál anglický major domo Higgins na Magnum, PI
- Jordan Hinson (narozený 1991), herečka
- Junie Hoang (narozený 1971), herečka a žalobce v Hoang v. Amazon.com
- Gregory Hoblit (narozený 1944), televizní a filmový režisér
- Tommy Hollis (1954-2001), herec
- Tobe Hooper (1943–2017), režisér The Texas Chain Saw Massacre , Poltergeist , Salem's Lot
- William Hootkins (1948-2005), herec, Batman , Dobyvatelé ztracené archy , Star Wars
- Roger Horchow (1928–2020), broadwayský producent, katalogový podnikatel
- Lee Horsley (narozený 1955), herec, Matt Houston
- Larry Hovis (1936-2003), herec, Hoganovi hrdinové
- Susan Howard (narozená 1944), narozená v Marshallu , dlouholetá herečka v televizním seriálu Dallas
- Matt Hullum (narozený 1974), režisér, producent, spisovatel, herec, supervizor vizuálních efektů
- Gayle Hunnicutt (narozený 1943), herečka, Marlowe , The Legend of Hell House
- Paige Hurd (narozený 1992), herečka, Everybody Hates Chris
- Tracy Hutson (narozený 1986), televizní osobnost reality
- Martha Hyer (1924-2014), herečka nominovaná na Oscara , Some Came Running , The Carpetbaggers , The Sons of Katie Elder
- Já – J
- Judith Ivey (narozená 1951), filmová a Tony Award -vítězná divadelní herečka, režisérka
- John M. Jackson (narozený 1950), herec, hrál kontradmirála AJ Chegwidden na JAG
- Gary Jacobs (narozený 1952), televizní komediální spisovatel, producent, autor
- Dorothy Janis (1912–2010), herečka v němých filmech
- Annalee Jefferies (narozená 1954), herečka
- Chane't Johnson (1976–2010), herečka
- Dakota Johnson (narozený 1989), herečka
- Janelle Johnson (1923–1995), herečka; Matka Monkees " Micky Dolenz
- Sandy Johnson (narozený 1954), herečka, modelka
- Joe Johnston (narozený 1950), filmový režisér, Jumanji , Jurassic Park III , Captain America: The First Avenger
- Terra Jolé ( * 1980), televizní osobnost reality
- Nick Jonas (narozený 1992), zpěvák, herec
- Alex Jones (narozený 1974), rozhlasový moderátor, televizní moderátor, filmový producent
- Angus T. Jones (narozený 1993), herec, Jake Harper na Dva a půl chlapa
- Ashley Jones (narozený 1976), herečka, Odvážní a krásní , Mladí a neklidní
- Caleb Landry Jones (narozený 1989), herec
- Carolyn Jones (1929-1983), herečka, hrála Morticia Addams v The Addams Family
- Dick Jones (1927-2014), herec, hlavní role Buffalo Bill, Jr. a hlas Pinocchio
- LQ Jones (narozený 1927), herec, The Wild Bunch , Casino , původem z Beaumont
- Margo Jones (1911–1955), divadelní zakladatel a režisér
- Mickey Jones (1941-2018), herec, hudebník, domácí kutil , Flo
- Preston Jones (1936-1979), dramatik, herec, režisér
- Preston Jones (narozený 1983), herec
- Tommy Lee Jones (narozený 1946), cena akademie -winning herec, Uprchlík , Men in Black , Batman Forever , Tahle země není pro starý , Lincoln
- Glenn Jordan (narozený 1936), televizní režisér, producent
- Jonathan Joss (narozený 1965), herec
- Mike Judge (narozený 1962), producent, animátor a herec
- K – L
- Joseph Kahn (narozený 1972), hudební video, reklama a režisér hraných filmů
- Christian Kane (narozený 1974), herec, zpěvák, hrál "Lindsay" na Angel , blízko domova
- Jon Keeyes (1969), filmový režisér, producent, scenárista
- Allison Keith (narozený 1974), herec, hlasový herec
- Evelyn Keyes (1916-2008), herečka, Gone With the Wind
- Callie Khouri (narozený 1957), cena akademie -winning scenárista, režisér
- Guy Kibbee (1882–1956), herec
- Candice King (narozená 1987), herečka nejlépe známá jako Caroline Forbes v The Vampire Diaries
- Charles King (1895-1957), herec
- Madison Kocian (narozená 1997), gymnastka světových a olympijských vítězů
- Liza Koshy (narozená 1996), herečka, internetová osobnost
- Bernard L. Kowalski (1929-2007), filmový a televizní režisér
- Berry Kroeger (1912–1991), herec
- Eric Ladin (narozený 1978), herec, The Killing
- Christine Lakin (narozená 1979), herečka, krok za krokem , Valentýn
- Paul Lambert (1922-1997), herec
- Sasha Lane (narozená 1995), herečka
- Wallace Langham (narozený 1965), herec, CSI: Crime Scene Investigation , The Larry Sanders Show , Veronica's Closet
- Brooke Langton (narozený 1970), herečka
- Louise Latham (1922-2018), herečka
- Jody Lawrance (1930–1986), herečka
- Sheryl Leach (narozený 1952), tvůrce dětského programování ( Barney & Friends )
- Katie Leclerc (narozená 1986), herečka
- Ruta Lee (narozený 1936), herečka
- Brad Leland (narozený 1954), herec, Friday Night Lights
- Joshua Leonard (narozený 1975), herec, spisovatel, režisér
- Hal LeSueur (1901? –1963), herec; bratr Joan Crawford
- Liana Liberato (narozená 1995), herečka
- Lar Park Lincoln (narozený 1961), herečka
- Amy Lindsay (narozený 1966), herečka
- Rachel Lindsay (narozený 1985), televizní hvězda reality show The Bachelorette
- Richard Lineback (narozený 1952), herec
- Richard Linklater (narozený 1961), režisér Slacker , Dazed and Confused , Before Sunrise , School of Rock , A Scanner Darkly
- Cody Linley (narozený 1989), herec, rapper, zpěvák
- Lucien Littlefield (1895–1960), herec v němých filmech
- Tembi Locke (narozený 1970), herečka, Eureka , Sliders
- Jacqueline Logan (1901-1983), herečka v němých filmech
- Joshua Logan (1908–1988), divadelní a filmový režisér
- Eva Longoria (narozený 1975), herečka, Zoufalé manželky
- Trini Lopez (1937–2020), zpěvák a herec, The Dirty Dozen
- Demi Lovato (narozený 1992), zpěvačka, herečka
- Bessie Love (1898-1986), herečka
- Deirdre Lovejoy (narozený 1962), herečka, Rhonda Pearlman na The Wire
- Todd Lowe (narozený 1977), herec
- Shannon Lucio ( * 1980), herečka
- Allen Ludden (1917–1981), konferenciér, hostitel herní show
- Baruch Lumet (1898–1992), divadelní herec, režisér, učitel
- M
- Donald MacDonald (1898-1959), herec
- Lydia Mackay (narozený 1977), hlasová herečka
- Peter MacNicol (narozený 1954), herec, držitel ceny Emmy , Ally McBeal , Chicago Hope , Sophie's Choice
- Martha Madison (narozený 1977), herečka
- Valerie Mahaffey (narozená 1953), herečka
- Terrence Malick (narozený 1943), režisér Badlands , Days of Heaven , Tenká červená čára
- Kym Malin (narozený 1962), herečka, modelka
- Irlene Mandrell (narozený 1956), herečka, modelka
- David Mann (narozený 1966), herec, zpěvák
- Tamela Mann (narozený 1966), herečka, zpěvačka
- Stephanie March (narozená 1974), herečka, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti
- Amelia Marshall (narozený 1958), herečka
- Mary Martin (1913-1990), Emmy Award - a Tony Award - vítězná herečka, matka herce Larryho Hagmana
- Steve Martin (narozený 1945), herec, The Jerk , Pennies from Heaven , Three Amigos , Planes, Trains and Automobiles , Father of the Bride , Parenthood , The Pink Panther
- Margo Martindale (narozený 1951), herečka, The Riches , 100 Center Street , The Millers
- Peter Masterson (1934–2018), herec, režisér, producent, spisovatel
- Kimberly Matula (narozená 1988), herečka
- Adam Mayfield (narozený 1976), herec
- Peter Mayhew (1944-2019), herec
- Tim McCanlies (narozený 1963), scenárista, režisér
- Cameron McCasland ( * 1981), filmař
- Matthew McConaughey (1969), herec, držitel Oscara, Dallas Buyers Club , A Time to Kill , The Lincoln Lawyer , Contact , Magic Mike , True Detective
- Carolyn McCormick (narozený 1959), herečka, hrála Dr. Liz Olivet na Zákon a pořádek
- Jake McDorman (narozený 1986), herec
- Spanky McFarland (1928–1993), herec, hrál „Spanky“ v komediích Our Gang , aka The Little Rascals
- Bruce McGill (narozený 1950), herec, Animal House , The Legend of Bagger Vance , 61* , Lincoln
- Jay McGraw (narozený 1979), televizní producent a výkonný producent, autor
- Kevin McHale (narozený 1988), herec
- Ben McKenzie (narozený 1978), herec, OC
- Alex McLeod (narozený 1968), herečka
- Scoot McNairy (narozený 1977), herec, producent, Halt and Catch Fire , 12 Years a Slave , Argo
- Terrence McNally (1939–2020), dramatik
- William McNamara (narozený 1965), herec
- Lisa McRee (narozený 1961), televizní novinář
- Leighton Meester (narozený 1986), herečka, Gossip Girl
- Windell Middlebrooks (1979–2015), herec
- Liz Mikel (narozený 1963), herečka, zpěvačka
- Ann Miller (1923-2004), herečka, tanečnice
- Austin Miller (narozený 1976), herec, tanečník, zpěvák
- Billy Miller (narozený 1979), herec, Mladí a neklidní , All My Children
- Carl Miller (1893-1979), herec
- Logan Miller (narozený 1992), herec, hudebník
- McKaley Miller (narozený 1996), herečka, Hart of Dixie , Partners
- Valarie Rae Miller (narozený 1974), herečka
- Don Mischer (narozený 1940), televizní producent, režisér
- Elizabeth Mitchell (narozený 1970), herečka, Lost , V , ER
- Tom Mix (1880–1940), herec němého filmu
- Roger Mobley (narozený 1949), dětský herec, křesťanský pastor
- DeQuina Moore (narozený 1986), herečka
- Belita Moreno (narozená 1949), herečka
- Glenn Morshower (narozený 1959), herec, agent Aaron Pierce dne 24
- Michael Muhney (narozený 1975), herec
- Mitchel Musso (narozený 1991), herec, zpěvák, hudebník
- Megan Mylan (1969), dokumentaristka, vítězka Oscara
- N – P
- Jack Nance (1943-1996), herec
- Edwin Neal (narozený 1945), herec
- Tracey Needham (1967), herečka, Life Goes On , JAG , The Division
- Pola Negri (1897–1987), herečka němého filmu
- Austin Nichols ( * 1980), herec, Julian Baker na One Tree Hill
- Derek Lee Nixon (narozený 1983), herec
- James Noble (1922-2016), herec, Benson
- Timothy Nolen (narozený 1941), broadwayský herec/zpěvák, operní zpěvák
- Chuck Norris , herec, Walker, Texas Ranger
- Renee O'Connor (narozený 1971), herečka
- John Baker „Texas Jack“ Omohundro (1846–1880), herec, kovboj, hraniční průzkumník
- Ty O'Neal (narozený 1978), herec
- Lupe Ontiveros (1942–2012), herečka
- Hayley Orrantia , zpěvačka, herečka, The Goldbergs
- Peter Ostrum (narozený 1957), veterinář, bývalý dětský herec, Willy Wonka a továrna na čokoládu
- Annette O'Toole (narozený 1955), herečka, Superman III , Smallville
- Dan Hewitt Owens (narozený 1947), herec
- Lee Pace (narozený 1979), herec
- Jared Padalecki (narozený 1982), herec, Gilmore Girls , Supernatural
- Kevin Page (narozený 1959), herec, výtvarník
- Greg Pak (narozený 1968), filmový režisér, spisovatel komiksů
- Kay Panabaker (narozený 1990), televizní herečka
- Fess Parker (1924–2010), herec, Daniel Boone , pan Smith jde do Washingtonu , Old Yeller
- Kathryn O'Rourke Parker (narozený 1948), televizní producent
- Suzy Parker (1932-2003), herečka, modelka
- Hunter Parrish (narozený 1987), herec, Weeds
- Jim Parsons (narozený 1973), Emmy -vítězný herec, Teorie velkého třesku
- Paul A. Partain (1946-2005), herec
- Tayla Parx (narozený 1993), herečka
- Pedro Pascal (narozený 1975), herec
- Eric Patrick , filmař, animátor, pedagog
- Hank Patterson (1888–1975), herec
- Bill Paxton (1955-2017), herec a režisér, Titanic , Apollo 13 , Twister , Velká láska
- Mark Payne (1965), vizážista, filmař, autor
- Evelyn Peirce (1908–1960), herečka
- Eagle Pennell (1952-2002), filmový režisér
- Jack Pepper (1902–1979), estráda, tanečník, zpěvák, komik, herec, manažer nočního klubu; první manžel Ginger Rogers
- Piper Perabo (narozený 1976), herečka, Covert Affairs , The Prestige , Looper , Coyote Ugly
- Marco Perella (narozený c. 1949), herec
- Valerie Perrine (narozená 1943), herečka, nominovaná na Oscara , Lenny , The Electric Horseman , Superman
- Lou Perryman (1941-2009), herec
- Madison Pettis (narozená 1998), herečka
- Cindy Pickett (narozená 1947), herečka, St. Elsewhere , Ferris Bueller's Day Off
- Arthur C. Pierce (1923–1987), scenárista, filmový režisér
- Mary Kay Place (narozený 1947), herečka, Mary Hartman, Mary Hartman , The Big Chill , John Grisham's The Rainmaker
- Jesse Plemons (narozený 1988), herec
- Esteban Powell (narozený 1976), herec
- Joan Prather (narozený 1950), herečka
- Ann Prentiss (1939–2010), herečka
- Paula Prentiss (narozená 1938), herečka, Co je nového Pussycat? „ Kde jsou chlapci , Catch-22 , manželky Stepfordové
- Missi Pyle (narozený 1972), herečka, zpěvačka, Charlie a továrna na čokoládu , DodgeBall
- Q – R
- Dennis Quaid (narozený 1954), herec, Breaking Away , The Right Stuff , The Big Easy , Wyatt Earp , Everybody's All-American , Any Given Sunday
- Randy Quaid (narozený 1950), herec, The Last Picture Show , The Last Detail , National Lampoon's Vacation , Brokeback Mountain
- Molly Quinn (narozená 1993), herečka, We are the Millers , Castle , Winx Club
- Kevin Rahm (narozený 1971), herec, Soudce Amy , Zoufalé manželky , Mad Men , Jesse
- Steve Railsback (narozený 1945), herec, Helter Skelter , The Stunt Man
- Dominic Rains (narozený 1982), herec
- Ethan Rains ( * 1981), herec
- Sendhil Ramamurthy (narozený 1974), herec, Mohinder Suresh na Heroes
- Haley Ramm (narozený 1992), herečka
- Ben Rappaport (narozený 1986), herec, outsourcovaný
- Phylicia Rashād (narozený 1948), herečka, The Cosby Show
- Jackson Rathbone (narozený 1984), herec, hudebník
- Richard Rawlings (1969), televizní hvězda reality show ( Fast N 'Loud ), podnikatel, automechanik, závodní automobilista
- Allene Ray (1901-1979), herečka
- Arthur Redcloud , herec
- Debbie Reynolds (1932–2016), herečka a zpěvačka nominovaná na Oscara , Zpívání v dešti , Nepotopitelná Molly Brownová , Jak byl dobyt Západ , Matka , matka Carrie Fisherové
- Kevin Reynolds (narozený 1952), scenárista, režisér, Robin Hood: Prince of Thieves , Red Dawn
- Patricia Richardson (narozený 1951), herečka, Jill Taylor na domácí kutily
- Shannon Richardson (narozený 1977), herečka
- Noah Ringer (narozený 1998), herec
- Carlos Rivas (1925-2003), herec
- Emilio Rivera (narozený 1961), herec, Marcus Álvarez na Sons of Anarchy
- Dallas Roberts (narozený 1970), herec
- Gene Roddenberry (1921–1991), tvůrce Star Trek , spisovatel, režisér, producent
- Rod Roddy (1937-2003), rozhlasový a televizní hlasatel
- Holland Roden (narozený 1986), herečka, Teen Wolf
- James Roday Rodriguez (narozený 1976), herec
- Michelle Rodriguez (nar.1978), herečka, Lost
- Raini Rodriguez (narozený 1993), herečka, Paul Blart: Mall Cop
- Rico Rodriguez (narozený 1998), dospívající herec, Modern Family
- Robert Rodriguez (narozený 1968), režisér, producent, spisovatel, skladatel
- Ginger Rogers (1911–1995), herečka, zpěvačka, tanečnice a držitelka Oscara
- Kylie Rogers (narozený 2004), dětská herečka, The Whispers , Collateral Beauty , Miracles from Heaven
- Henry Roquemore (1886–1943), herec
- Thomas Rosales Jr. (narozený 1948), kaskadér
- Ross Sisters , Betsy (1926–1996), Vickie (1927–2002) a Dixie (1929–1963), broadwayští zpěváci, tanečníci, zkroucení
- Debby Ryan (narozený 1993), herečka, zpěvačka, hlasová herečka
- Irene Ryan (1902–1973), herečka „Granny“ v The Beverly Hillbillies
- Melissa Rycroft (narozený 1983), reality televizní soutěžící
- S
- Mark Salling (1982–2018), herec
- Ajai Sanders (1967), herečka, komik
- Jay O. Sanders (narozený 1953), herec, Crime Story , AfterMASH , Pozítří
- Stark Sands (narozený 1978), herec
- John Phillip Santos (narozený 1957), filmař, producent, novinář, autor
- August Schellenberg (1936-2013), herec
- Robert Schenkkan (narozený 1953), herec, dramatik, scenárista
- Thomas Schlamme (narozený 1950), producent, režisér
- Julian Schnabel (narozený 1951), oceněný filmový režisér, výtvarník
- Maïté Schwartz (narozená 1979), herečka
- Tracy Scoggins (narozený 1953), herečka, The Colbys , Lois & Clark , Babylon 5
- Kimberly Scott (narozený 1961), herečka
- Zachary Scott (1914-1965), herec, Mildred Pierce , Cass Timberlane
- Edward Sedgwick (1892–1953), filmový režisér, spisovatel, herec, producent
- Eileen Sedgwick (1898–1991), herečka v němých filmech
- Joan Severance (narozený 1958), herečka, modelka
- Sarah Shahi ( * 1980), herečka, Life , Fairly Legal , The L Word
- Shangela , drag queen, televizní osobnost reality
- Andrew Shapter (narozený 1966), filmový režisér, producent, spisovatel, fotograf
- Karen Sharpe (narozený 1934), herečka, The High and the Mighty
- Molly Louise Shepard (narozený 1960), dramatik, scenárista
- Ann Sheridan (1915-1967), herečka, Muž, který přišel na večeři , Kings Row
- Jim Siedow (1920-2003), herec
- Trinidad Silva (1950–1988), herec
- Justin Simien (narozený 1983), filmař, herec, spisovatel
- Johnny Simmons (narozený 1986), herec
- Lori Singer (narozený 1957), herečka, modelka, klasický hudebník
- Marc Singer (narozený 1948), herec, Michael Donovan ve filmech V: The Original Miniseries , V: The Final Battle a V: The Series
- Guru Singh ( * 1980), herec
- J. Mack Slaughter Jr. (narozený 1983), herec
- Brian J. Smith ( * 1981), herec, Stargate Universe , Sense8
- Bubba Smith (1945–2011), herec, profesionální fotbalista
- Jaclyn Smith (narozená 1947), herečka, hrála ve filmu Charlieho andílci
- Kimberly Kay Smith (narozený 1983), modelka, herečka
- Gus Sorola (narozený 1978), herec, hostitel podcastů
- Eve Southern (1898–1972), herečka
- Sissy Spacek (narozená 1949), herečka -vítězka Oscara , dcera uhelného těžaře , Carrie , pohřešovaná , sestřenice Ripa Torna
- Merrie Spaeth (narozený 1948), dětská a dospívající herečka; nyní obchodní a politický konzultant a pedagog
- Aaron Spelling (1923-2006), televizní producent
- Georgina Spelvin (narozený 1936), filmová herečka pro dospělé
- Brent Spiner (narozený 1949), herec, hvězda Star Trek: The Next Generation
- Kim Spradlin (narozený 1983), televizní osobnost reality, návrhář interiérů, majitel firmy
- Andy Stahl (narozený 1952), herec, Klient , Patriot , The Blind Side
- Nick Stahl (narozený 1979), herec, Sin City , Muž bez tváře , Terminator 3: Rise of the Machines
- Jimmy Starr (1904–1991), scenárista, publicista
- Jack Starrett (1936-1989), herec, režisér
- Eddie Steeples (narozený 1973), herec
- Jennifer Stone (narozená 1993), herečka
- Matt Stone (narozený 1971), animátor, hlasový herec, spolutvůrce South Parku s Trey Parker
- Gale Storm (1922-2009), herečka, zpěvačka
- Glenn Strange (1899–1973), herec
- Sherry Stringfield (1967), herečka
- David Sullivan (narozený 1977), herec
- Allison Sumrall (narozený 1979), hlasová herečka
- Don Swayze (narozený 1958), herec
- Patrick Swayze (1952-2009), herec, Dirty Dancing , The Outsiders , Road House , Ghost
- Madylin Sweeten (narozený 1991), herečka, Raymonda má každý rád
- Clarence Swensen (1917-2009), herec
- Francie Swift (narozený 1968), herečka, Gossip Girl
- T – U
- Ralph Tabakin (1921-2001), herec, Zabití: Život na ulici
- Margaret Tallichet (1914-1991), herečka
- Sharon Tate (1943-1969), herečka, Údolí panenek
- Jacqueline Taylor (narozený 1985), herečka, broadwayská a kabaretní zpěvačka
- Regina Taylor (narozená 1960), herečka, Molly Blane na Jednotce ; dramatik
- Ron Taylor (1952-2002), herec
- Henry Thomas (narozený 1971), herec, ET mimozemšťan , Gangy New Yorku , Všichni hezcí koně
- Jay Thomas (1948–2017), herec, Opus pana Hollanda , na zdraví
- Tiffany Thornton (narozený 1986), herečka
- Stephen Tobolowsky (narozený 1951), herec, Bob Bishop na Heroes , Ned Ryerson v Hromnice
- Rip Torn (1931-2019), cena akademie -nominated herce, Cross Creek , Sladké ptáče mládí , Cincinnati Kid , Defending Your Life , The Larry Sanders Show , bratranec Sissy Spacek
- Stacey Travis (narozený 1964), herečka
- Jesús Salvador Treviño (narozený 1946), televizní režisér
- Barry Tubb (narozený 1963), herec, režisér
- Alan Tudyk (narozený 1971), herec
- Tommy Tune (narozený 1939), tanečník, herec, broadwayský režisér, choreograf
- Paola Turbay (narozená 1970), herečka, modelka, The Secret Life of the American Teenager , Cane
- Janine Turner (narozený 1962), modelka, herečka, spisovatelka, moderátorka rozhlasové talk show
- Karri Turner (narozený 1966), herečka
- Maidel Turner (1888-1953), filmová herečka
- Meg Turney (narozený 1987), internetová osobnost, cosplayer, model, vlogger
- Michael Urie ( * 1980), herec, Ugly Betty
- V – Z
- Brenda Vaccaro (narozený 1939), herečka nominovaná na Oscara , Once Is Enough , Midnight Cowboy , Airport '77
- Jack Valenti (1921–2007), prezident Motion Picture Association of America (MPAA), 1966–2004; zvláštní asistent amerického prezidenta Lyndona B. Johnsona
- Greg Vaughan (narozený 1973), herec, bývalý model, General Hospital , Days of Our Lives , Charmed
- Conrad Vernon (narozený 1968), hlasový herec, spisovatel, režisér, se Shrek filmy jsou Madagaskar filmy , Monstra vs. Vetřelci
- Florence Vidor (1895-1977), herečka
- King Vidor (1894-1982), filmový režisér, producent
- Libby Villari (narozený 1951), herečka
- Tom Virtue (narozený 1957), herec, dokonce Stevens , Blades of Glory
- Elda Voelkel (1911–2001), herečka; pozdější dokumentarista (jako Elda Hartley)
- Lenny Von Dohlen (narozený 1958), herec
- Helen Wagner (1918–2010), herečka, hrála Nancy Hughesovou v seriálu As the World Turns 54 let
- Charlotte Walker (1876-1958), herečka
- Jordan Wall ( * 1981), herec
- Isaiah Washington (narozený 1963), herec, Dr. Preston Burke o Grayově anatomii
- Barry Watson (narozený 1974), herec
- Ann Wedgeworth (1934-2017), herečka, Lana ve společnosti Three's Company
- Debbie Weems (1950-1978), herečka, zpěvačka, kapitán Kangaroo
- Peter Weller (narozený 1947), herec, RoboCop , Star Trek Into Darkness
- Noël Wells (narozený 1986), herečka, komik
- Bob West (narozený 1956), herec, Barney & Friends
- Margaret West (1903-1963), estráda umělec, rozhlasová moderátorka, dědička
- Lisa Whelchel (narozená 1963), herečka, autorka
- Forest Whitaker (narozený 1961), Academy Award -winning herec a režisér, Poslední skotský král , Bird , Dobré ráno, Vietnam , Panic Room , Lee Daniels' Butler
- Johnny Whitworth (narozený 1975), herec, CSI: Miami
- Caroline Williams (narozená 1957), herečka
- Guinn Williams (1899–1962), herec
- JoBeth Williams (narozená 1948), herečka, Poltergeist , The Big Chill , prezident Guild Screen Actors
- Ryan Piers Williams ( * 1981), herec, režisér, spisovatel
- Van Williams (1934-2016), herec
- Noble Willingham (1931-2004), herec, Walker, Texas Ranger
- Travis Willingham ( * 1981), herec, hlasový herec
- Chill Wills (1903-1978), cena akademie -nominated herec a zpěvák
- Andrew Wilson (narozený 1964), herec
- Chandra Wilson (1969), herečka, Miranda Bailey na Chirurgové
- Dooley Wilson (1886–1953), herec, zpěvák, hrál „Sam“ v Casablance
- Luke Wilson (narozený 1971), herec, Bottle Rocket , The Royal Tenenbaums , Idiocracy
- Owen Wilson (narozený 1968), herec, The Darjeeling Limited , Midnight in Paris , Cars
- Robert Wilson (narozený 1941), divadelní režisér, dramatik
- Trey Wilson (1948-1989), herec, Bull Durham , Raising Arizona
- William D. Wittliff (1940–2019), scenárista, spisovatel, fotograf
- Morgan Woodward (1925-2019), herec, Dallas , Život a legenda Wyatta Earpa , Gunsmoke
- Doug Wright (narozen 1962), Pulitzerova cena - a Tony Award - vítězný dramatik, scenárista
- Robin Wright (narozený 1966), herečka, The Princess Bride , House of Cards
- Natalie Zea (narozený 1975), herečka, odůvodněné , Dirty Sexy Money
- Nora Zehetner ( * 1981), herečka
- Renée Zellweger (1969), herečka -vítězka Oscara , Cold Mountain , Jerry Maguire , Chicago
- Craig Zisk (narozený 1950), televizní režisér, producent
- Randy Zisk (narozený 1959), televizní režisér, producent
Komici
- Aaron Aryanpur , stand-up komik
- Rodney Carrington (narozený 1968), komik
- Wyatt Cenac (narozený 1976), stand-up komik, herec, spisovatel
- Ryan Cownie , stand-up komik
- Kambri Crews (narozený 1971), komediální vypravěč, memoirist
- Jeff Dunham (narozený 1962), břichomluvec , stand-up komik
- Jade Esteban Estrada (narozený 1975), komik, herec
- Bill Engvall (narozený 1957), komik, herec
- Jack Handey (narozený 1949), spisovatel pro Saturday Night Live
- Bill Hicks (1961-1994), komik
- KevJumba (Kevin Wu) (narozený 1990), komik, celebrita YouTube
- Lashonda Lester (zemřel 2017), komik
- Freddy Lockhart (narozený 1979), komik, herec
- Steve Martin (narozený 1945), komik, herec
- Rasika Mathur (narozený 1976), komik, herečka, Wild 'n Out
- Ralphie May (1972-2017), komik
- Doug Mellard , stand-up komik
- Grady Nutt (1934-1982), humorista, baptistický ministr
- Alex Reymundo , komik, herec
- Iliza Shlesinger (narozený 1983), komik
- Shuckey Duckey (Cecil Armstrong) (narozený 1956), komik, cirkusový ringmaster
- Freddy Soto (1970-2005), komik, herec
- Ryan Stout (narozený 1982), komik
- Greg Travis (narozený 1958), herec, stand-up komik
- Paul Varghese (narozený 1977), komik
- Stephnie Weir (1967), komik, herečka, MADtv
- White Chocolate (1969), BET Comic View
- Ron White (narozený 1956), komik, herec
- Harris Wittels (1984–2015), komik, herec, spisovatel, producent, hudebník
- Dustin Ybarra (narozený 1989), komik, herec
Kouzelníci
- Jay Alexander (narozený 1958), kouzelník
- JB Bobo (1910–1996), kouzelník
- Richard Turner (narozený 1954), kouzelník specializující se na manipulaci s kartami
- Mark Wilson (1929–2021), kouzelník
Hudba
- A
- Dimebag Darrell Abbott (1966-2004), rockový kytarista
- Jerry Abbott (narozený 1944), country skladatel, producent
- Dave Abbruzzese (narozený 1968), rockový bubeník
- Jacques Abram (1915–1998), klasický pianista
- Kevin Abstract (Clifford Ian Simpson) (narozený 1996), rapper, písničkář, režisér
- Yolanda Adams (narozený 1961), gospelová zpěvačka , držitelka ceny Grammy
- Samuel Adler (narozený 1928), skladatel, dirigent, pedagog
- Pepe Aguilar (narozený 1968), ranchera/mariachi/popový písničkář
- Hanan Alattar (narozený 1986), operní pěvkyně
- Don Albert (1908–1980), jazzový trumpetista, kapelník
- Carter Albrecht (1973–2007), rockový klávesista, kytarista, klasický pianista
- Victor Alessandro (1915-1976), dirigent
- Alger „Texas“ Alexander (1900–1954), bluesový zpěvák
- Dave Alexander (aka Omar Sharriff) (1938-2012), bluesový zpěvák, pianista
- Terry Allen (narozený 1943), hudebník
- Jerry Allison (narozený 1939), hudebník
- Joe Allison (1924-2002), country skladatel, producent
- Ruby Allmond (1923-2006), country skladatel, houslista, kytarista
- Tommy Allsup (1931-2017), rock/country kytarista
- Nancy Ames (narozený 1937), pop/folkový zpěvák
- Trey Anastasio (narozený 1964), rockový zpěvák/kytarista
- Christopher M. Anderson , ředitel vysokoškolské kapely
- Coffey Anderson (narozený 1978), country písničkář
- Keith Anderson (narozený 1970), jazzový saxofonista
- Ryan Anthony (1969–2020), trumpetista
- Clifford Antone (1949-2006), majitel bluesového klubu, hudební producent, mentor hudebníků
- Charlie Applewhite (1932-2001), zpěvák, rozhlasový moderátor
- Katie Armiger (narozený 1991), country zpěvačka
- Elaine Arnold (1911-2006), operní pěvkyně
- Lev Aronson (1912–1988), klasický violoncellista a učitel
- Charline Arthur (1929–1987), boogie-woogie/bluesová zpěvačka
- Gil Askey (1925–2014), jazzový/motownský trumpetista, skladatel
- Gene Austin (1900–1972), pop/jazzový písničkář
- James Austin (narozený 1937), klasický trumpetista, pedagog
- Larry Austin (1930–2018), skladatel, pedagog
- Gene Autry (1907-1998), zpěvák country hudby
- John Axelrod (narozený 1966), klasický dirigent
- Pedro Ayala (1911–1990), konjunktista, akordeonista a skladatel
- Ba – Bm
- Harry Babasin (1921–1988), jazzový baskytarista
- Erykah Badu (narozený 1971), R & B a hip hop zpěvák
- Zuill Bailey (narozený 1972), klasický violoncellista
- Wilfred Bain (1908–1997), hudební pedagog
- Zac Baird (narozený 1971), rockový klávesista
- Sam Baker (narozený 1954), folkový písničkář, přežil teroristický bombový útok Zářící stezkou
- Marcia Ball (narozený 1949), bluesový zpěvák
- Clint Ballard Jr. (1931-2008), skladatel
- Smith Ballew (1902-1984), zpěvák, kapelník, herec
- Moe Bandy (narozený 1944), country zpěvák
- Kirko Bangz (narozený 1989), jižní hip hopová hudba a R & B zpěvák
- Joseph Banowetz (narozený 1936), klasický pianista, učitel
- Stephen Barber (narozený 1952), symfonický/pop/rockový skladatel, aranžér
- Danny Barnes (narozený 1961), country/jazz/punk banjo a kytarista
- Les Baxter (1922–1996), skladatel salonní hudby a exotiky
- Frank Beard (narozený 1949), bubeník ZZ Top
- George Beauchamp (1899–1941), výrobce a vynálezce houslí a kytar
- Jim Beck (1916–1956), talentový agent country hudby, propagátor nahrávek, majitel nahrávacího studia, inženýr A&R, hudební producent, hudební vydavatel
- Leila Bela , hudebník, spisovatel, herečka (narozený v Teheránu, Írán , emigroval do Austinu)
- Archie Bell (narozený 1944), zpěvák ( Archie Bell & the Drells )
- Jesse Belvin (1932-1960), R & B pianista, písničkář
- Tex Beneke (1914–2000), saxofonista velkého pásma, zpěvák, kapelník
- Ray Benson (narozený 1951), západní houpačka písničkář, producent, Spící za volantem
- Buster Benton (1932-1996), bluesový kytarista, zpěvák
- Taz Bentley , rockový bubeník ( Burden Brothers )
- Shelly Berg (narozený 1955), jazzový pianista a pedagog
- David Berman (1967), alt-rockový písničkář ( stříbrní Židé )
- Big Moe (Kenneth Moore) (1974-2007), rapper
- Bill Smith Combo , aka Tommy & The Tom Toms , DFW rock 'n roll skupina
- Ryan Bingham ( * 1981), country písničkář
- Scott H. Biram (narozený 1974), blues, punk, country, heavy metalový hudebník
- Cedric Bixler-Zavala (narozený 1974), dub, salsa a progresivní rockový hudebník
- Black Ace (Babe Kyro Lemon Turner) (1907–1972), bluesový zpěvák, kytarista
- Clint Black (narozený 1962), zpěvák country hudby, vyrostl v Houstonu
- Robert Black (1950–1993), klasický dirigent, klavírista, skladatel
- William Black (1952-2003), klasický pianista, pedagog
- Zach Blair (narozený 1973), kytarista Rise Against
- Clay Blaker (narozený 1950), country písničkář
- William Blankenship (1928-2017), operní zpěvák, pedagog
- Jules Bledsoe (1898–1943), broadwayský zpěvák
- Julien Paul Blitz (1885–1951), dirigent, violoncellista
- Bn – Bz
- Craig Bohmler (narozený 1956), operní/hudebně-divadelní skladatel
- Zuzu Bollin (1922–1990), bluesový kytarista
- Juke Boy Bonner (1932-1978), bluesový hudebník
- Emanuel Borok (1944–2020), klasický houslista
- Brent Bourgeois (narozený 1958), rockový zpěvák, producent
- Jane Bowers (1921–2000), folková písničkářka
- Euday L. Bowman (1887-1949), ragtime/bluesový pianista, skladatel
- Euel Box (1928–2017), hudební producent, skladatel, aranžér, trumpetista
- Boxcar Willie (Lecil Travis Martin) (1931–1999), country zpěvák
- Bill Boyd (1910-1977), country zpěvák, kytarista
- Craig Wayne Boyd (nar.1978), country zpěvák a vítěz NBC ‚s The Voice sezóny 7
- Calvin Boze (1916-1970), jazz/R & B trumpetista
- Danielle Bradbery (narozený 1996), country zpěvák
- Jeff Bradetich (narozený 1957), klasický kontrabasista a pedagog
- Bobby Bradford (narozený 1934), jazzový trumpetista, kornetista, kapelník, skladatel
- Doyle Bramhall (1949-2011), bluesový písničkář, bubeník
- Doyle Bramhall II (narozený 1968), blues/rockový kytarista
- Zachary Breaux (1960–1997), jazzový kytarista
- David Breeden (1946-2005), klasický klarinetista
- Leon Breeden (1921–2010), jazzový kapelník, hudebník, pedagog
- Edie Brickell (narozený 1966), zpěvák, ženatý s Paulem Simonem
- Leon Bridges (narozený 1989), soulový písničkář
- Billy Briggs (narozený 1977), nezávislý hudebník-skladatel
- Houston Bright (1916-1970), sborový skladatel
- Ally Brooke (narozený 1993), popová zpěvačka
- Karen Brooks (narozený 1954), country zpěvák
- Cecil Brower (1914–1965), venkovský houslista
- The 5 Browns (nar. 1979, 1980, 1983, 1984, 1986), klasičtí sourozenci klavíristi narození v Texasu, vyrůstající v Texasu a Utahu
- Charles Brown (1922–1999), bluesový zpěvák, pianista
- Clarence „Gatemouth“ Brown (1924–2005), bluesový instrumentalista
- Jewel Brown (narozený 1937), jazz/bluesový zpěvák
- Lacey Brown (narozený 1985), folkový/popový zpěvák
- Milton Brown (1903-1936), westernový swingový zpěvák, kapelník
- Rex Brown (narozený 1964), hudebník
- Cliff Bruner (1915–2000), westernový swingový houslista, kapelník
- Anshel Brusilow (1928–2018), dirigent orchestru a houslista
- Stephen Bruton (1948-2009), country hudebník
- Mike Buck (narozený 1952), blues/rockový bubeník
- Betty Buckley (narozený 1947), herečka, zpěvačka
- Teddy Buckner (1909-1994), jazz/dixielandský trumpetista
- Bun B (Bernard Freeman) (narozený 1973), rapper
- T-Bone Burnett (narozený 1948), rock/country skladatel, hudebník, producent
- Gerald Busby (narozený 1935), klasický a filmový skladatel
- Johnny Bush (1935–2020), country písničkář
- William Butler (narozený 1982), člen Arcade Fire
- Win Butler ( * 1980), zpěvák kanadské indie-rockové skupiny Arcade Fire
- Ca – Cm
- Ryan Cabrera (narozený 1982), písničkář
- Ernie Caceres (1911–1971), jazzový instrumentalista
- Chris Cagle (narozený 1968), country hudebník
- Kimberly Caldwell (narozený 1982), popová zpěvačka, herečka
- Tevin Campbell (narozený 1976), hudebník
- Tony Campise (1943–2010), jazzový dechový hráč
- Laura Canales (1954-2005), zpěvačka Tejano
- Hayes Carll (narozený 1976), country písničkář
- Chris Carmichael (narozený 1962), pop/country smyčcový instrumentalista, aranžér
- Vikki Carr (narozený 1941), jazzová , popová, country a latinskoamerická zpěvačka
- Zachary Carrettin (narozený 1972), klasický dirigent, skladatel, houslista
- Georgia Carroll (1919-2011), big-band zpěvačka, herečka, modelka
- Johnny Carroll (1937-1995), rockabilly zpěvák, kytarista
- John Carter (1929–1991), jazzový instrumentalista, skladatel, majitel klubu
- Kristopher Carter (narozený 1972), klasický filmový skladatel a držitel ceny Emmy
- Cindy Cashdollar (narozený 1955), westernový swing/bluegrassový ocelový kytarista
- AJ Castillo (narozený 1986), zpěvák Tejano
- Joyce Castle (narozený 1939), operní pěvkyně
- Jason Castro (narozený 1987), popový zpěvák/kytarista
- Hollie Cavanagh (narozený 1993), popová zpěvačka
- John Cerminaro (narozený 1947), klasický hornista
- Chamillionaire (narozený 1979), rapper
- Greyson Chance (narozený 1997), pop/rockový zpěvák, pianista
- John Barnes Chance (1932–1972), klasický skladatel, tympánista
- Bruce Channel (narozený 1940), rock and roll zpěvák
- Gary Chapman (narozený 1957), současný křesťanský písničkář
- Mark Chesnutt (narozený 1963), country písničkář
- Chingo Bling (Pedro Herrera III) (narozený 1979), rapper, producent
- Harry Choates (1922–1951), Cajunský houslista
- Charlie Christian (1916-1942), swingový/jazzový kytarista
- Chungha (Kim Chan-mi) (narozený 9. února 1996), jihokorejský hudebník
- Ciara (Ciara Harris) (narozený 1985), hudebník
- Gary Clark Jr. (narozený 1984), texaský bluesový hudebník
- Guy Clark (1941–2016), country písničkář
- Lakrea Clark (narozený 1991), písničkář
- Victoria Clark (narozená 1959), zpěvačka, herečka oceněná cenou Tony
- Kelly Clarkson (narozený 1982), zpěvák, vítěz American Idol
- Cynthia Clawson ( * 1948), gospelová zpěvačka , držitelka ceny Grammy
- James Clay (1935–1995), jazzový instrumentalista
- Sonny Clay (1899–1973), jazzový pianista, bubeník, kapelník
- Laura Claycomb (narozený 1968), operní soprán
- Van Cliburn (1934-2013), klavírista (narozen v Louisianě , vyrostl v Texasu)
- Cn – Cz
- Arnett Cobb (1918–1989), jazzový saxofonista
- Eddie Coker (1960), písničkář a skladatel hudby pro děti
- Henry Coker (1919-1979), jazzový pozounista
- Gary BB Coleman (1947-1994), soul/bluesový kytarista, písničkář, producent
- Jerry "Bo" Coleman , (narozený 1936) rádiový diskžokej; KDAV v Lubbocku
- Ornette Coleman (1930–2015), jazzový saxofonista
- John Ford Coley (narozený 1948), rockový hudebník ( Anglie Dan & John Ford Coley )
- Bill Collings (1948–2017), kytarista
- Albert Collins (1932–1993), bluesový hudebník
- Jim Collins (narozený 1956), country písničkář
- Eugene Conley (1908–1981), operní pěvkyně
- Barbara Smith Conrad (1940–2017), operní pěvkyně
- David Cook (narozený 1982), rockový písničkář (narozený v Houstonu, vyrostl v Missouri )
- Nick Cooper (narozený 1968), bubeník, hudební producent, skladatel, filmař, sociální aktivista
- Johnny Copeland (1937-1997), bluesový kytarista, zpěvák
- Larry Coryell (1943–2017), kytarista jazz fusion
- James Cotton (1935-2017), hráč na bluesovou harmoniku, písničkář
- Josie Cotton (Kathleen Josey) (narozený 1956), rockový zpěvák
- Orville Couch (1935-2002), country písničkář
- Cowboy Troy (narozený 1970), rapový písničkář
- Bryan-Michael Cox (narozený 1977), hudební producent, skladatel
- Pee Wee Crayton (1914–1985), R & B/bluesový kytarista, zpěvák
- Roger Creager (narozený 1971), country zpěvák
- Dash Crofts (narozený 1940), soft-rockový hudebník ( Seals and Crofts )
- Christopher Cross (narozený 1951), zpěvák
- Randy Crouch (narozený 1952), country instrumentalista
- Wayne Crouse (1924–2000), violista
- Rodney Crowell (narozený 1950), country písničkář
- Lella Cuberli (narozený 1945), operní pěvkyně
- Henry Cuesta (1931-2003), jazz/big-band klarinetista
- Jim Cullum Jr. (1941-2019), Dixieland/jazzový kornetista a kapelník
- Jeff Current , zpěvák skupiny Against All Will
- Mac Curtis (1939-2013), rockabilly hudebník
- Sonny Curtis (narozený 1937), country/pop písničkář
- D
- Ted Daffan (1912-1996), country kytarista, skladatel
- Pappy Daily (1902-1987), country hudební producent
- Floyd Dakil (1945–2010), popový kytarista a skladatel
- Vernon Dalhart (Marion Slaughter) (1883-1948), country písničkář
- Chris Dave (narozený 1973), jazz/gospel/hip hop bubeník, skladatel, kapelník
- Ivan Davis (1932–2018), klasický pianista
- Mac Davis (1942–2020), hudebník
- Monte Hill Davis (1932-2018), klasický pianista
- Ronnie Dawson (1939-2003), rockabilly hudebník
- Bobby Day (Robert James Byrd, Sr.) (1928-1990), rock and roll/R & B písničkář, instrumentalista, producent
- Eddie Dean (1907-1999), country písničkář
- Jimmy Dean (1928–2010), country zpěvák, televizní osobnost, podnikatel
- Bill Dees (1939-2012), country skladatel, „ Oh, Pretty Woman “
- Ryan Delahoussaye (narozený 1976), rockový instrumentalista
- Tim DeLaughter (1965), rockový zpěvák
- Brett Deubner (narozený 1968), klasický violista
- Lindsay Deutsch (narozený 1984), klasický houslista
- Al Dexter (1905-1984), country zpěvák
- Mike Dillon , rockový bubeník-zpěvák-skladatel
- Floyd Dixon (1929-2006), R & B pianista, zpěvák
- Jessy Dixon (1938-2011), gospelová zpěvačka
- DJ Screw (Robert Earl Davis, Jr.) (1971–2000), hip-hopový umělec
- DOC (narozen 1968), rapper
- Deryl Dodd (narozený 1964), country zpěvák a skladatel
- Helen Donath (narozený 1940), operní soprán
- Kenny Dorham (1924–1972), jazzový trumpetista, zpěvák, skladatel
- Bob Dorough (1923-2018), jazzový zpěvák, klavírista, skladatel, skladatel, aranžér, producent
- Dorrough (narozený 1986), rapper
- Amber Dotson (narozený 1973), country zpěvák
- Bobby Doyle (1939-2006), jazzový zpěvák
- Damita Jo DuBlanc (1930–1998), salonní zpěvačka, herečka, komik
- Sherman H. Dudley (1872-1940), estráda a černý hudební umělec a producent
- Hilary Duff (narozený 1987), zpěvačka
- Ted Dunbar (1937-1998), jazzový kytarista, skladatel, pedagog
- Johnny Duncan (1938-2006), country zpěvák
- Tommy Duncan (1911-1967), westernový swingový písničkář
- Bob Dunn (1908-1971), jazzový pozounista, westernový swingový kytarista
- Holly Dunn (1957-2016), country zpěvačka
- Ronnie Dunn (narozený 1953), country zpěvák
- Chauntelle DuPree ( * 1981), rocková/popová kytaristka ( Eisley )
- Garron DuPree (narozený 1989), rock/pop baskytarista (Eisley)
- Sherri DuPree (narozený 1983), rock/popový zpěvák, kytarista, textař (Eisley)
- Stacy DuPree (narozený 1988), rock/pop klávesista, zpěvák (Eisley)
- Weston DuPree (narozený 1986), rock/pop bubeník (Eisley)
- Eddie Durham (1906–1987), jazzový kytarista, pozounista, skladatel, aranžér
- E
- Robert Ealey (1925-2001), bluesový zpěvák
- Steve Earle (narozený 1955), písničkář, hudebník
- Reed Easterwood (1967), rockový kytarista
- Roger Edens (1905–1970), filmový skladatel
- Emily Elbert (narozený 1988), folk/soul/jazz/pop písničkář
- Willard Somers Elliot (1926–2000), klasický fagotista
- Herb Ellis (1921–2010), jazzový kytarista
- Merrill Leroy Ellis (1916–1981), klasický skladatel
- Robert Ellis (narozený 1988), country/rockový písničkář
- Terry Ellis (narozený 1966), R & B zpěvák ( En Vogue )
- Paul Ellison (narozený 1941), klasický baskytarista a učitel
- Joe Ely (narozený 1947), písničkář, kytarista
- Ralna English (narozený 1942), zpěvák z The Lawrence Welk Show
- Roky Erickson (1947-2019), rockový písničkář, instrumentalista
- Booker Ervin (1930–1970), jazzový saxofonista
- Alejandro Escovedo (narozený 1951), rockový kytarista, písničkář
- Dale Evans (1912-2001), country písničkář, kytarista
- Herschel Evans (1909–1939), jazzový saxofonista
- Roberto Eyzaguirre (1923-2004), klasický pianista a učitel
- F
- Terry Fator (narozený 1965), zpěvák, břichomluvec, imitátor
- Fat Pat (Patrick Hawkins) (1970-1998), rapper
- Jimmy Lee Fautheree (1934-2004), rockabilly zpěvák
- José Feghali (1961–2014), klasický pianista a učitel
- Wilton Felder (1940–2015), jazzový saxofonista, baskytarista
- Nathan Felix ( * 1981), klasický skladatel
- Freddy Fender (1937-2006), hudebník
- Keith Ferguson (1946-1997), blues/rockový baskytarista, The Fabulous Thunderbirds
- Rosita Fernandez (1919-2006), Tejano/popová zpěvačka, herečka
- Ernie Fields (c. 1904 - 1997), jazzový pozounista
- Carl Finch (narozený 1951), polka hudebník, zakladatel Brave Combo
- Charles Finger (1867–1941), učitel hudby, správce konzervatoře; později známý autor dětské literatury
- Sonny Fisher (1931-2005), rockabilly písničkář, kytarista
- Rosie Flores (narozený 1950), country zpěvák
- Carlisle Floyd (1926–2021), operní skladatel
- George Floyd (1974–2020), rapper, zemřel v policejní vazbě v Minneapolisu
- Jim Bob Floyd (narozený 1929), klasický pianista, skladatel
- Blaze Foley (Michael Fuller) (1949–1989), folkový písničkář
- Bruce Ford (narozený 1956), operní tenor
- Radney Foster (narozený 1959), country zpěvák a skladatel
- Ruthie Foster (narozený 1964), bluesová/folková písničkářka
- Kevin Fowler (narozený 1966), country zpěvák
- Curly Fox (1910–1995), venkovský houslista
- James Francies (narozený 1995), jazzový pianista, skladatel
- Kirk Franklin (narozený 1970), gospelový zpěvák
- Denny Freeman (1944–2021), bluesový instrumentalista, skladatel
- Eddie Freeman (1909–1987), jazz/flamenco kytarista, aranžér, učitel
- Walter Fried (1877-1925), houslista a dirigent
- Kinky Friedman (narozený 1944), písničkář, prozaik, publicista, kandidát na guvernéra Texasu
- Lefty Frizzell (1928-1975), country zpěvák
- Steven Fromholz (1945-2014), písničkář
- Bobby Fuller (1942–1966), rockový zpěvák a kytarista
- Marjorie Fulton (1909-1962), klasický houslista a učitel
- Anson Funderburgh (narozený 1954), bluesový kytarista, kapelník
- Justin Furstenfeld (narozený 1975), rockový zpěvák a kytarista
- G
- Kyle Gann (narozený 1955), skladatel, muzikolog, hudební kritik
- Red Garland (1923-1984), jazzový pianista
- Travis Garland (narozený 1989), písničkář
- Joy Garrett (1945–1993), big-bandová zpěvačka, herečka
- Henry Garza (nar. 1978), Los Lonely Boys vedoucí kytarista San Angelo, vítěz ceny Grammy 2005
- Jojo Garza ( * 1980), Los Lonely Boys baskytara San Angelo, vítěz ceny Grammy 2005
- Ringo Garza ( * 1981), bubeník skupiny Los Lonely Boys ze skupiny San Angelo, vítěz ceny Grammy 2005
- Larry Gatlin (narozený 1948), písničkář, člen Gatlin Brothers
- Zelma Watson George (1903-1994), operní pěvkyně, muzikolog
- Richard Giangiulio (narozený 1942), klasický trumpetista a dirigent
- Billy Gibbons (narozený 1949), kytarista v ZZ Top
- Mickey Gilley (narozený 1936), country hudebník
- Don Gillis (1912–1978), skladatel, dirigent, producent, pedagog
- Everett M. Gilmore (1935-2005), klasický tubist
- Jimmie Dale Gilmore (narozený 1945), písničkář
- Johnny Gimble (1926-2015), country houslista
- John Giordano (narozený 1937), dirigent orchestru
- Jimmy Giuffre (1921-2008), jazzový skladatel, aranžér, klarinetista a saxofonista
- Robert Glasper (narozený 1978), jazzový pianista
- Jack Glatzer (narozený 1939), koncertní houslista
- Terry Glaze (narozený 1964), country/heavy-metalový zpěvák, kytarista
- Darrell Glenn (1935-1990), country zpěvák
- Lloyd Glenn (1909-1985), R & B pianista, kapelník, aranžér
- Tyree Glenn (1912-1974), big band/jazzový trombonista
- Lillian Glinn (1902-1978), bluesová písničkářka
- David Gockley (narozený 1943), správce operní společnosti
- Renée Elise Goldsberry (narozený 1971), písničkářka, herečka
- Tomasz Golka (narozený 1975), klasický dirigent, skladatel, houslista
- David Golub (1950–2000), klasický klavírista, dirigent
- Selena Gomez (narozená 1992), herečka a zpěvačka
- Allie Gonino (narozená 1990), herečka a popová zpěvačka
- Floyd Graham (1902-1974), kapelník, pedagog
- Larry Graham (narozený 1946), soul, R & B a funk hudebník
- Susan Graham (1960), operní pěvkyně
- Donald Grantham (narozený 1947), klasický skladatel a hudební pedagog
- Mitchell 'Mitch' Grassi (narozený 1992), a cappella zpěvák
- Dobie Gray (1940-2011), soulová písničkářka
- Jerry Gray (1915-1976), aranžér a kapelník swingové éry
- Pat Green (narozený 1972), country písničkář
- Thurman Green (1940–1997), jazzový pozounista
- Art Greenhaw (narozený 1954), Grammy -vítězný umělec nahrávky, producent, inženýr
- Nanci Griffith (1953–2021), písničkářka
- Larry Groce (narozený 1948), písničkář country hudby, dětských písniček; rozhlasový hostitel
- Dewey Groom (1918-1997), country zpěvák
- Texas Guinan (1884–1933), westernová zpěvačka, herečka
- David Wendel Guion (1892–1981), skladatel, aranžér lidových melodií
- Guitar Shorty (David Kearney) (narozený 1939), bluesový kytarista
- Woody Guthrie (1912-1967), folkový písničkář (strávil několik let v Pampě , během formativního období jeho mládí)
- Billy Guy (Frank Phillips, Jr.) (1936-2002), R & B/rock and roll zpěvák ( The Coasters )
- AHOJ
- Marcus Haddock (narozený 1957), operní pěvkyně
- Monte Hale (1919-2009), country zpěvák, herec
- Robert Hale (narozený 1933), operní zpěvák
- Gene Hall (1913–1993), jazzový saxofonista, hudební pedagog
- Tommy Hall (narozený 1943), rockový elektrický džbán hráč
- Stuart Hamblen (1908–1989), country zpěvák, kandidát na prezidenta USA
- Ed Hamell , punk-rockový písničkář, kytarista
- Bob Hames (1920–1998), jazzový kytarista
- Butch Hancock (narozený 1945), country/folkový písničkář
- Gerre Hancock (1934–2012), varhaník, skladatel
- Tommy Hancock (1929–2020), country zpěvák, kapelník
- John Handy (narozený 1933), jazzový saxofonista
- John Hardee (1919-1984), jazzový saxofonista
- Glen Hardin (narozený 1939), rokenrolový hráč na piano
- Maud Cuney Hare (1874–1936), hudební historik, aktivista za občanská práva
- Roy Hargrove (1969–2018), jazzový trumpetista
- Eric Harland (narozený 1976), jazzový bubeník
- Everette Harp (narozený 1961), jazzový saxofonista
- Lynn Harrell (1944–2020), koncertní violoncellistka vychovaná v Texasu
- Mack Harrell (1909–1960), operní barytonista
- Peppermint Harris (Harrison Nelson, Jr.) (1925-1999), R & B zpěvák, kytarista
- RH Harris (1916–2000), gospelový zpěvák
- Daniel Hart (narozený 1976), indie popový písničkář, houslista
- Earl Harvin , rockový bubeník
- Bess Lomax Hawes (1921-2009), folkový hudebník, folklorista
- Nelly (vlastním jménem Cornell Haynes) (narozený 1974), rapper, písničkář, podnikatel, investor a příležitostný herec
- Gibby Haynes (narozený 1957), zpěvák skupiny Butthole Surfers
- Cedric Haywood (1914–1969), jazzový pianista
- Roy Head (1941–2020), Roy Head a vlastnosti
- Sundance Head (narozený 1979), country zpěvák a skladatel, soutěžící z American Idol sezoně 6 a vítěz NBC ‚s Hlas sezóny 11
- Chet Helms (1942-2005), hudební promotér, nazývaný otcem léta lásky
- Julius Hemphill (1938–1995), jazzový skladatel, saxofonista
- Bugs Henderson (1943–2012), bluesový kytarista
- Tom Hendricks , rock/bluesový kytarista, spisovatel časopisů, redaktor
- Terri Hendrix (narozený 1968), současný folkový písničkář
- Don Henley (narozený 1947), hudebník s rockovou skupinou Eagles
- Shifty Henry (1921-1958), R & B/jazzový instrumentalista, skladatel
- Walter Herbert (1898–1975), operní dirigent a správce
- Ally Brooke Hernandez (narozený 1993), popová zpěvačka
- Anna Goodman Hertzberg (1864-1937), klavíristka, občanská vůdkyně, filantropka
- Casey Hess , rockový kytarista ( Burden Brothers )
- Carolyn Hester (narozený 1937), folkový písničkář
- Sara Hickman (narozený 1963), rock/pop písničkář
- Johnnie High (1929–2010), country hudebník a impresario
- Ray Hildebrand (narozený 1940), popový zpěvák, Paul & Paula
- Dusty Hill (1945–2021), baskytarista v ZZ Top
- ZZ Hill (1935-1984), bluesový zpěvák
- Tish Hinojosa (narozený 1955), mexicko-americký folkový zpěvák
- James William Hipp (narozený 1934), klasický trumpetista, pedagog, správce hudby
- Desmond Hoebig (narozený 1961), klasický violoncellista a učitel
- Ernst Hoffmann (asi 1899 - 1956), dirigent orchestru
- Adolph Hofner (1916–2000), westernový kapelník
- Smokey Hogg (1914–1960), country bluesový zpěvák, kytarista
- John Holiday (narozený 1985), operní zpěvák
- Jennifer Holliday (1960), zpěvačka, herečka , držitelka ceny Grammy
- Buddy Holly (1936-1959), písničkář
- Steve Holy (narozený 1972), country zpěvák
- Stix Hooper (narozený 1938), jazzový bubeník
- Sam Lightnin 'Hopkins (1912-1982), bluesový hudebník
- Jazzmeia Horn (narozený 1991), jazzová písničkářka
- Johnny Horton (1925-1960), country zpěvák
- Brad Houser (narozený 1960), rockový instrumentalista
- Scott Hoying (narozený 1991), a cappella zpěvák
- Frank Huang (narozený 1978), koncertní houslista
- Ray Wylie Hubbard (narozený 1946), country písničkář
- Bill Hughes (1930–2018), jazzový pozounista, kapelník
- Joe „Guitar“ Hughes (1937–2003), bluesový zpěvák, kytarista
- Bobbi Humphrey (narozený 1950), jazzový flétnista
- Jerry Hunt (1943–1993), avantgardní skladatel
- Ivory Joe Hunter (1914-1974), R & B písničkář, pianista
- Long John Hunter (1931-2016), bluesový kytarista, písničkář
- Willie Hutch (1944-2005), blues/R & B písničkář, instrumentalista, hudební producent
- Clarence Hutchenrider (1908–1991), jazzový klarinetista
- Walter Hyatt (1949–1996), folkový zpěvák, kytarista
- Jack Ingram (narozený 1970), country písničkář
- J.
- Jill Jackson (narozený 1942), popový zpěvák, Paul & Paula
- Melvin Jackson (1915-1976), bluesový kytarista
- Ronald Shannon Jackson (1940–2013), jazzový bubeník
- Illinois Jacquet (1922-2004), jazzový saxofonista, fagotista
- Russell Jacquet (1917–1990), jazzový trumpetista
- Sarah Jaffe (narozený 1986), folková/rocková písničkářka
- Casey James (narozený 1983), pop/country zpěvák, kytarista
- Harry James (1916–1983), jazzový/big bandový trumpetista (žil a pracoval jako mladík v Beaumontu )
- Sarah Jarosz (narozený 1991), Americana/bluegrassová písničkářka, instrumentalistka
- Slepý citron Jefferson (1897-1929), bluesový hudebník
- Speight Jenkins (narozený 1937), správce opery, producent
- Waylon Jennings (1937-2002), country zpěvák
- Michael Jerome (1967), rockový bubeník
- Flaco Jiménez (narozený 1939), akordeonista Tejano
- Santiago Jiménez Jr. (narozený 1961), harmonikář
- Kari Jobe ( * 1981), křesťanská písničkářka
- Evan Johns (1956-2017), rockabilly kytarista
- Blind Willie Johnson (1897–1945), zpěvák blues/spiritualistů, kytarista
- Budd Johnson (1910–1984), jazzový saxofonista
- Conrad O. Johnson (1915-2008), hudební pedagog
- David N. Johnson (1922–1987), klasický varhaník, skladatel, pedagog
- Eric Johnson (narozený 1954), rock/jazz/country kytarista
- Gus Johnson (1913–2000), jazzový bubeník
- Keg Johnson (1908–1967), jazzový pozounista
- Money Johnson (1918–1978), jazzový trumpetista
- Virgil L. Johnson (1935-2013), hudebník, The Velvets
- Willie Neal Johnson (1935-2001), gospelový zpěvák
- Daniel Johnston (1961-2019), rockový písničkář a skladatel
- Nicholas Jonas (narozený 1992), zpěvák, kytarista Jonas Brothers
- George Jones (1931-2013), country zpěvák
- Little Hat Jones (1899–1981), bluesový zpěvák, kytarista
- Maggie Jones (1894 - neznámé), bluesová zpěvačka, pianistka, známá jako „The Texas Nightingale“
- Mike Jones ( * 1981), rapper
- Norah Jones (narozený 1979), soulová/ folková písničkářka, narozená v New Yorku, ale vychovaná v Texasu
- Tom Jones (narozený 1928), textař hudebního divadla
- Janis Joplin (1943-1970), blues/rocková zpěvačka
- Scott Joplin (c. 1867-1917), ragtime hudebník a skladatel
- Esteban Jordan (1939–2010), konjunktista/harmonik Tejano
- Jimmy Joy (1902-1962), jazz/big-band saxofonista, klarinetista
- K
- Kurt Kaiser (1934–2018), skladatel chrámové hudby
- Benjamin Kamins (narozený 1952), klasický fagotista
- Milton Katims (1909-2006), koncertní houslista a dirigent
- Robert Earl Keen (narozený 1957), písničkář
- Bobby Keys (1943–2014), rock/jazzový saxofonista, hrál s The Rolling Stones
- Peck Kelley (1898–1980), jazzový pianista a kapelník
- Kent Kennan (1913-2003), klasický skladatel
- King Curtis (Curtis Ousley) (1934-1971), R & B/pop saxofonista
- Freddie King (1934-1976), bluesový kytarista a zpěvák
- Joseph King , rockový písničkář
- Ralph Kirshbaum (narozený 1946), violoncellista
- Beyoncé ( * 1981), R & B zpěvačka, herečka
- John Knowles (narozený 1942), populární/klasický kytarista, skladatel, aranžér, hudební pedagog, fyzik
- Solange Knowles (narozený 1986), R & B písničkářka, herečka, modelka, tanečnice
- Buddy Knox (1933-1999), rockabilly písničkář
- Normani Kordei (narozený 1996), popový zpěvák, tanečník
- Karl Korte (narozený 1928), skladatel, hudební pedagog
- Lili Kraus (1903–1986), klasický klavírista
- Hans Kreissig (1857–1929), dirigent, klavírista, pedagog; vytvořil Dallas Symphony Orchestra
- Kris Kristofferson (narozený 1936), písničkář, herec
- Philip Krumm (narozený 1941), skladatel
- L
- Fredell Lack (1922-2017), koncertní houslista a učitel
- Eugene Lacritz (1929-2012), klasický/broadwayský klarinetista, saxofonista, dirigent
- Jimmy LaFave (1955–2017), folkový/country/rockový písničkář
- Gary Lakes (narozený 1950), operní zpěvák
- Alex Lambert (narozený 1990), popový písničkář a skladatel
- Miranda Lambert (narozený 1983), country zpěvák a skladatel
- Harold Land (1928-2001), bop saxofonista
- Kasey Lansdale (narozený 1988), country písničkář
- Shelly Lares (narozený 1971), Tejano písničkář
- Milt Larkin (1910–1996), jazzový trumpetista, kapelník
- Prince Lasha (1929-2008), jazzový instrumentalista
- William P. Latham (1917-2004), klasický skladatel
- Melissa Lawson (narozený 1976), country zpěvák
- Lead Belly (Huddie Ledbetter) (1888–1949), bluesový hudebník
- Paul Leary (narozený 1957), rockový kytarista
- Johnny Lee (narozený 1946), country zpěvák
- Will Lee (narozený 1952), jazz/rockový baskytarista
- William Franklin Lee III (1929-2011), jazzový pianista, skladatel, aranžér, spisovatel, hudební pedagog
- Paul Leim (narozený 1950), country/rock/pop bubeník
- Raymond Lewenthal (1923–1988), koncertní pianista
- Vaden Todd Lewis (narozený 1965), grunge zpěvák-kytarista (The Toadies , Burden Brothers )
- Willie Lewis (1905-1971), jazzový klarinetista, kapelník
- Lil Flip (Wesley Weston Jr.) (narozený 1981), rapper
- Mance Lipscomb (1895-1976), bluesový zpěvák, kytarista
- Robert Lipsett (narozený 1947), koncertní houslista a učitel
- Bill Lister (1923-2009), country zpěvák
- Andrew Litton (narozený 1959), dirigent orchestru
- Lizzo (Melissa Jefferson) (narozený 1988), rapper, písničkář
- Lisa Loeb (narozený 1968), písničkář, herečka
- Hannibal Lokumbe (narozený Marvin Peterson) (narozený 1948), jazzový trumpetista, skladatel
- Alan Lomax (1915–2002), folkový zpěvák, kytarista, etnomuzikolog, folklorista
- John London (1942–2000), pop/rockový kytarista, skladatel; televizní produkční štáb
- Jim Long (narozený 1943), hudební producent, vydavatel; podnikatel
- Isidro López (1929-2004), kapelník Tejano
- Trini Lopez (1937–2020), hispánský hudebník, zpěvák
- Demi Lovato (narozený 1992), zpěvačka, herečka
- Lyle Lovett (narozený 1957), písničkář
- David Lowery (1960), rockový kytarista, písničkář
- Josephine Lucchese (1893-1974), operní pěvkyně
- LeToya Luckett ( * 1981), zpěvačka
- Bob Luman (1937-1978), country/rockabilly zpěvák
- Anne Lundy (narozený 1954), klasický dirigent, hudební pedagog
- Lunic (Kaitee Page) (narozený 1985), elektropopový zpěvák, multiinstrumentalista
- Ray Lynch (narozený 1943), klasický kytarista a loutnista
- Ma – Mm
- Machine Gun Kelly (Colson Baker) (narozený 1990), rapper
- Michael Madden (narozený 1979), baskytarista Maroon 5
- Clif Magness (narozený 1957), popový skladatel, producent
- Martie Maguire (1969), country písničkář (The Dixie Chicks )
- Austin Mahone (narozený 1996), popový zpěvák
- Martin Mailman (1932–2000), klasický skladatel a pedagog
- Lloyd Maines (narozený 1951), hudebník, producent
- Natalie Maines (narozený 1974), hudebník
- Major (Major R. Johnson Finley) (narozený 1984), pop/soulový písničkář
- Petronel Malan (narozený 1974), koncertní pianista
- Kirstin 'Kirstie' Maldonado (narozený 1992), a cappella zpěvák
- Post Malone (narozený 1995), rapový písničkář
- Barbara Mandrell (narozený 1948), country zpěvák
- Louise Mandrell (narozený 1954), country zpěvák
- David Mann (narozený 1966), gospelový zpěvák, herec
- Tamela Mann (narozený 1966), gospelová zpěvačka, herečka
- Chris Marion (narozený 1962), rockový hudebník člen Little River Band
- Tina Marsh (1954-2009), jazzová zpěvačka, skladatelka
- David Martin (1937-1987) rockový hudebník, člen Sam The Sham & The Pharaohs , Tommy & The Tom Toms
- Mary Martin (1913-1990), broadwayská zpěvačka, herečka
- Narciso Martínez (1911-1992), zpěvák, harmonikář
- Óscar Martínez (narozený 1934), Tejano hudebník, skladatel
- Rhema Marvanne (narozený 2002), gospelový zpěvák
- Eduardo Mata (1942–1995), dirigent orchestru
- Johnny Mathis (narozený 1935), zpěvák
- Johnny „Country“ Mathis (1930–2011), country písničkář
- Rich Matteson (1929–1993), jazzový dechový hráč, kapelník, pedagog
- Joe B. Mauldin (1940–2015), rock and roll baskytarista
- Pete Mayes (1938-2008), bluesový písničkář, kytarista
- Sally Mayes (narozený 1959), broadwayská zpěvačka a herečka, jazzová/rocková zpěvačka
- Timothy McAllister (narozený 1972), klasický saxofonista
- Leon McAuliffe (1917-1988), westernový swingový kytarista
- W. Francis McBeth (1933-2012), skladatel, hudební pedagog
- Erin McCarley (narozený 1979), alternativní hudba písničkář
- Delbert McClinton (narozený 1940), písničkář, instrumentalista
- Mary McCormic (1889–1981), operní pěvkyně, vychovatelka
- Neal McCoy (narozený 1958), country zpěvák
- David McEnery (1914-2002), country/křesťanský písničkář, kytarista
- Nikki McKibbin (1978–2020), rocková písničkářka a skladatelka
- Ray McKinley (1910–1995), jazzový bubeník, zpěvák, kapelník
- Eliza Jane McKissack (1828–1900), hudební pedagožka a správkyně, zpěvačka, klavíristka
- Ian McLagan (1945–2014), rockový klávesista
- Cosmé McMoon (1901–1980), klasická klavíristka, doprovázela Florence Foster Jenkins
- James McMurtry (narozený 1962), folk-rockový písničkář, syn spisovatele Larryho McMurtryho
- Cindy McTee (narozený 1953), klasický skladatel
- Meat Loaf (narozený 1951), zpěvák, herec
- David Meece (narozený 1952), současný křesťanský zpěvák, pianista
- William B. Meeks Jr. (1921–1999), producent, skladatel, aranžér rozhlasových znělek; hráč na dechové nástroje
- Lydia Mendoza (1916-2007), zpěvačka Tejano
- Tom Merriman (1924-2009), komerční/jazzový skladatel, aranžér, producent, kapelník, pedagog
- Tift Merritt (narozený 1975), rock/country písničkář
- Augie Meyers (narozený 1940), rockový/Tejano hráč na klávesové nástroje
- Louis Meyers (1955–2016), spoluzakladatel hudebního a mediálního festivalu South by Southwest , multiinstrumentalista
- Bunny Michael , výtvarník, hudebník a rapper
- Aryn Michelle (narozený 1983), křesťanská pop/rocková písničkářka
- Liz Mikel (narozený 1963), jazzová zpěvačka, herečka
- Amos Milburn (1927-1980), R & B zpěvák, pianista
- Buddy Miles (1947-2008), rockový bubeník
- Frankie Miller (narozený 1931), country hudebník
- Julie Miller (narozený 1956), country písničkář
- Rhett Miller (narozený 1970), alt-country zpěvák
- Roger Miller (1936-1992), písničkář
- Steve Miller (narozený 1943), blues/rockový kytarista
- Mary Mills (narozený 1964), operní pěvkyně
- Mn – Mz
- Charles Moffett (1929-1997), jazzový bubeník
- Bill Moffit (1926-2008), ředitel pochodové kapely, hudební aranžér a skladatel
- Margarita Monet (narozená 1990), rocková zpěvačka, klavíristka, skladatelka, herečka
- Bob Montgomery (1937-2014), rockabilly písničkář, producent
- Johnny Moore (1906-1969), bluesový zpěvák, kytarista
- Oscar Moore (1916–1981), jazzový/bluesový kytarista
- Tiny Moore (1920–1987), westernový swingový instrumentalista
- Whistlin 'Alex Moore (1899–1989), bluesový pianista, zpěvák, whistler
- Michael Morales (narozený 1963), rock/pop písničkář
- Jason Moran (narozený 1975), jazzový pianista
- Mike Moreno (narozený 1978), jazzový kytarista
- Mike Morgan (narozený 1959), bluesový kytarista, hráč na harmoniku, písničkář
- Craig Morris (narozený 1968), klasický trumpetista, pedagog
- Gary Morris (narozený 1948), country zpěvák, herec
- Harold Morris (1890–1964), klasický pianista, skladatel, pedagog
- Jay Hunter Morris (narozený 1963), operní pěvkyně
- Maren Morris (narozený 1990), country písničkář
- Ella Mae Morse (1924–1999), bluesová/jazzová/popová zpěvačka
- Mark Morton (1960), klasický kontrabasista
- Lacey Mosley (narozený 1981), zpěvák alternativní metalové kapely Flyleaf
- Moon Mullican (1909–1967), country písničkář, klavírista
- Michael Martin Murphey (narozený 1945), country písničkář
- Kacey Musgraves (narozený 1988), country písničkář
- Mason Musso (narozený 1989), pop/rockový písničkář
- Sam Myers (1936-2006), bluesový zpěvák, instrumentalista
- NE
- Johnny Nash (1940–2020), popový písničkář a skladatel
- Emilio Navaira (1962–2016), latinský pop/country hudebník
- Sam Neely (1948-2006), country zpěvák, kytarista
- Nelly (nar.1978), rapper
- Jimmy Nelson (1928-2007), bluesový písničkář
- Steady Nelson (1913–1988), jazzový/swingový trumpetista
- Willie Nelson (narozený 1933), country písničkář
- Michael Nesmith (narozený 1942), zpěvák The Monkees
- Mickey Newbury (1940-2002), country/folkový písničkář
- David „Fathead“ Newman (1933–2009), jazzový saxofonista
- Johnny Nicholas (narozený 1948), bluesový zpěvák, pianista
- Elena Nikolaidi (1909-2002), operní pěvkyně a učitelka
- John Nitzinger (narozený 1948), rockový kytarista, skladatel
- Timothy Nolen (narozený 1941), operní zpěvák, broadwayský zpěvák a herec
- Normani (narozený 1996), popový zpěvák
- Daron Norwood (1965–2015), country zpěvák
- Salim Nourallah (1967), alt-country písničkář
- Darrell Nulisch (narozený 1952), bluesový zpěvák
- Gary P. Nunn (narozený 1945), country písničkář
- Phil Ochs (1940–1976), folkový písničkář
- W. Lee „Pappy“ O'Daniel (1890–1969), country-westernový písničkář, texaský guvernér a americký senátor
- Adolfo Odnoposoff (1917–1992), klasický violoncellista a učitel
- OG Style (Eric Woods) (1970-2008), rapper
- Paul Olefsky (1926-2013), klasický violoncellista a učitel
- Pauline Oliveros (1932–2016), avantgardní skladatelka, performerka
- Gene O'Quin (1932-1978), country zpěvák
- Roy Orbison (1936-1988), písničkář
- KT Oslin (narozený 1941), country písničkář
- Tommy Overstreet (1937-2015), country zpěvák
- Buck Owens (1929-2006), country zpěvák
- P – Q
- Hot Lips Page (1908–1954), jazzový trumpetista, kapelník
- Knocky Parker (1918–1986), country/jazzový pianista
- Dean Parks (narozený 1946), studiový hudebník
- Vinnie Paul (Abbott) (1964–2018), rockový bubeník, producent
- Glen Payne (1926-1999), gospelový zpěvák
- Leon Payne (1917-1969), country písničkář
- Maurice Peress (1930–2017), klasický dirigent, pedagog
- Paul Peress (narozený 1959), jazzový/world music bubeník, skladatel, producent
- Chris Pérez (1969), rockový kytarista, písničkář
- Jay Perez (narozený 1963), Tejano písničkář
- Jack Petersen (narozený 1933), jazzový kytarista, pedagog
- Ray Peterson (1939-2005), popový zpěvák
- Esther Phillips (1935-1984), R & B/jazz/pop/country zpěvák
- Washington Phillips (1880–1954), gospelový zpěvák, instrumentalista
- Buster Pickens (1916-1964), bluesový pianista
- Patrice Pike (narozený 1970), rock/soul písničkář-kytarista
- Ben J. Pierce (narozený 1999), YouTuber, písničkář, herec
- Pimp C (Chad Butler) (1973-2007), rapper
- Mark Pirro (narozený 1970), rockový baskytarista
- Harvey Pittel (narozený 1943), klasický saxofonista
- Howard Pollack (narozený 1952), klasický pianista, muzikolog, spisovatel, profesor
- Joe Poovey (1941-1998), rockabilly písničkář
- The Powell Brothers (Taylor Powell a Blake Powell), country hudebníci
- Billy Preston (1946-2006), soulový hudebník
- Johnny Preston (1939-2011), popový zpěvák
- Ray Price (1926-2013), country zpěvák
- Sammy Price (1908–1992), jazz/bluesový pianista, kapelník
- Toni Price (narozený 1961), country/bluesový zpěvák
- Charley Pride (1938–2020), country zpěvačka
- PJ Proby (narozený 1938), písničkář, herec
- Chris Purdy (narozený 1972), pop/rockový písničkář
- Wynne Pyle (1881–1971), klasický klavírista
- Queen Ida (Ida Lewis Guillory) (narozený 1929), kreolský/zydeco harmonikář
- Abraham Quintanilla (narozený 1939), Tejano písničkář, producent
- R.
- Ezra Rachlin (1915–1995), dirigent orchestru, klavírista
- RaeLynn (Racheal Lynn Woodward) (narozený 1994), country zpěvák
- Gene Ramey (1913-1984), jazzový kontrabasista
- Richard Ramirez , hluk hudebník
- Willis Alan Ramsey (narozený 1951), country písničkář
- Jon Randall (1969), country písničkář
- Mickey Raphael (narozený 1951), country/rockový hráč na harmoniku
- Leon Rausch (1927-2019), západní swingový zpěvák
- Tha Realest (Jevon Jones) (narozený 1974), rapper
- Jaret Reddick (narozený 1972), punkový písničkář, kytarista, Bowling for Soup
- Dewey Redman (1931-2006), jazzový saxofonista
- Goebel Reeves (1899–1959), folkový zpěvák
- Jim Reeves (1923-1964), country/pop písničkář
- Claire Raphael Reis (1888–1978), propagátor vážné hudby, muzikolog, pedagog
- Max Reiter (1905–1950), dirigent klasického orchestru
- Nicola Rescigno (1916-2008), dirigent opery
- Timothy Rhea (1967), dirigent, hudební pedagog
- Sonny Rhodes (narozený Clarence Edward Smith) (narozený 1940), bluesový zpěvák, kytarista
- John Rich (narozený 1974), country zpěvák a skladatel
- JP (The Big Bopper) Richardson (1930–1959), zpěvák
- Jim Riggs (narozený 1941), saxofonista, pedagog
- Jeannie C. Riley (narozený 1945), country zpěvák
- LeAnn Rimes (narozený 1982), country zpěvák; narodil se v Mississippi , ale vyrostl v Garlandu
- Cowboy Slim Rinehart (1911-1948), country zpěvák
- Tex Ritter (1905-1974), zpěvák/ herec, otec herce Johna Rittera
- LaTavia Roberson ( * 1981), zpěvačka
- Eck Robertson (1887–1975), venkovský houslista
- Don Robey (1903-1975), bluesový skladatel, hudební producent
- Hal Robinson (narozený 1952), klasický smyčcový baskytarista
- Sharon Robinson (narozený 1949), koncertní violoncellista
- Emily Robison (narozený 1972), country písničkář (The Dixie Chicks )
- Jimmie Rodgers (1897–1933), country zpěvák
- Carrie Rodriguez (narozený 1978), folkový písničkář, houslista
- Danny Rodriguez (1967-1990), křesťanský rapper
- David Rodriguez (1952-2015), folkový písničkář
- Johnny Rodriguez (narozený 1951), country zpěvák
- Omar Rodríguez-López (narozený 1975), dub a progresivní rockový hudebník
- Robert Xavier Rodríguez (narozený 1946), klasický skladatel
- Herbert Rogers (1929–1983), klasický pianista a učitel
- Kenny Rogers (1938–2020), country písničkář
- Randy Rogers , country zpěvák
- Gene Roland (1921–1982), jazzový skladatel, hudebník
- A. Clyde Roller (1914–2005), dirigent a hudební pedagog
- Moreland Kortkamp Roller (1916–2006), klasický pianista a učitel
- Lulu Roman (narozený 1947), country/gospelový zpěvák, komik
- Kelly Rowland ( * 1981), R & B písničkář, tanečník, herečka
- Corey Rozzoni (narozený 1973), rockový kytarista ( Burden Brothers )
- Nancy Rumbel (narozená 1951), klasická/new-age hobojistka, hráčka ocarina, získala cenu Grammy
- Tim Rushlow (narozený 1966), country hudebník
- Sa – Sm
- Doug Sahm (1941-1999), Tejano hudebník-skladatel
- Carl St. Clair (narozený 1952), dirigent orchestru
- Sandra St. Victor (narozený 1963), R & B/soulová/jazzová písničkářka
- St. Vincent (Annie Clark) (narozený 1982), popový písničkář, instrumentalista
- Olga Samaroff (1880–1948), klasický klavírista a učitel
- Joe Sample (1939–2014), jazzový pianista, skladatel
- Domingo "Sam" Samudio (narozený 1937), rock'n'rollový hudebník, kapelník, bavič (" Sam the Sham ")
- George Sanger (narozený 1957), hudební skladatel videoher
- Stephanie Sant'Ambrogio (1960), houslistka
- Simon Sargon (narozený 1938), klasický skladatel, klavírista, dirigent
- Ray Sasaki (narozený 1948), trumpetista, pedagog
- Leslie Satcher (narozený 1962), country a bluegrassový zpěvák
- Billy Jack Saucier (1931–1987), venkovský houslista
- Boz Scaggs (narozený 1944), písničkář
- Tony Scalzo (narozený 1964), pop/rockový písničkář, kytarista
- Scarface (narozený 1970), rapper
- Haley Scarnato (narozený 1982), American Idol (sezóna 6), finalista (8. místo)
- Harvey Schmidt (1929-2018), hudební divadelní skladatel ( The Fantasticks )
- Eduard Schmieder (narozený 1948), klasický houslista, učitel
- David Schnaufer (1952–2006), folkový cimbálový hráč, hudební pedagog
- Emil Schuhmann (1856–1937), akordeonista, kapelník, lidový umělec
- Jerry Scoggins (1911-2004), country zpěvák
- Kendrick Scott ( * 1980), jazzový bubeník, kapelník, skladatel
- Travis Scott (Jacques Webster Jr.) (narozený 1992), hip hopový umělec nahrávky, hudební producent
- Joe Scruggs (narozený 1951), bývalý dětský a folkový písničkář
- Dan Seals (1948-2009), rock/country hudebník ( Anglie Dan & John Ford Coley )
- Jim Seals (narozený 1941), soft-rockový hudebník ( Seals and Crofts )
- Lynn Seaton (narozený 1957), jazzový basista, pedagog
- Selena (Selena Quintanilla) (1971–1995), Tejano/popová zpěvačka
- Jason Sellers (narozený 1971), country písničkář
- Arban Severin (narozený 1976), skladatel elektronické hudby, filmové partitury; výrobce
- Charlie Sexton (narozený 1968), rockový kytarista, písničkář
- Allen Shamblin (narozený 1959), country skladatel
- Ray Sharpe (narozený 1938), rockabilly písničkář, kytarista
- Billy Joe Shaver (1939–2020), country písničkář
- Robert Shaw (1908–1985), bluesový pianista
- Bob (1909–1983), Joe (1911–1980) a Merle Shelton (1917–1982), country hudebníci, The Shelton Brothers
- Chad Shelton (narozený 1971), operní pěvkyně
- Harry Sheppard (narozený 1928), jazzový vibrafonista
- John Sheridan (narozený 1946), jazzový pianista
- Amanda Shires (narozený 1982), country písničkář, houslista
- Michelle Shocked (narozený 1962), písničkář, hudebník
- Jade Simmons (narozený 1977), klasický pianista; byla také slečna Illinoisová
- Ashlee Simpson (narozený 1984), zpěvák
- Jessica Simpson ( * 1980), zpěvačka
- Lori Singer (narozený 1957), klasický violoncellista (lépe známý jako herečka)
- Thomas Sleeper (narozený 1956), klasický skladatel, dirigent
- Slim Thug ( * 1980), rapper
- Brinton Averil Smith (1969), klasický violoncellista
- Buster Smith (1904-1991), jazzový saxofonista
- Chris „Frenchie“ Smith , pop/rockový hudební producent, kytarista, skladatel
- Elliott Smith (1969-2003), rockový písničkář a skladatel
- Granger Smith (narozený 1979), country písničkář
- Julia Smith (1905–1989), skladatel, klavírista, autor
- Ruby Jane Smith (narozený 1994), bluegrassový houslista, písničkář
- Tim Smith , rockový instrumentalista
- Walter Smith III ( * 1980), jazzový saxofonista, skladatel
- Sn – Sz
- Doak Snead (narozený 1949), písničkář
- Ed Soph (narozený 1945), jazzový bubeník, pedagog
- JD Souther (narozený 1945), country/rockový písničkář, instrumentalista
- Billie Jo Spears (1937-2011), country zpěvačka
- Victoria Spivey (1906-1976), bluesová písničkářka
- SPM (Carlos Coy) (narozený 1970), rapper Chicano
- Terry Stafford (1941-1996), country/pop písničkář
- Kay Starr (1922-2016), pop/jazzová zpěvačka
- Lanny Steele (1933-1994), jazzový pianista, hudební pedagog, skladatel, promotér jazzového festivalu
- Daniel Sternberg (1913–2000), klasický dirigent, skladatel, pedagog
- BW Stevenson (1949-1998), country/pop písničkář
- Stephen Stills (narozený 1945), písničkář
- Sly Stone (Sylvester Stewart) (narozený 1943), soul/funk písničkář ( Sly and the Family Stone )
- George Strait (narozený 1952), country zpěvák
- Nikki Stringfield (narozený 1990), kytarista pro The Iron Maidens a Before the Mourning
- Steven Stucky (1949–2016), klasický skladatel oceněný Pulitzerovou cenou
- Eric Stuer (1953-2008), bubeník
- Lacey Nicole Sturm ( * 1981), alternativní metal, post-grunge, hard rock Flyleaf
- Deanna Summers (narozený 1940), skladatel, narozený v Mississippi
- Gene Summers (1939–2021), rock'n'rollový zpěvák (" School of Rock 'n Roll ", "Big Blue Diamonds")
- Helen Sung (narozený 1970), jazzový pianista
- Doug Supernaw (1960–2020), country písničkář
- Jeffrey Swann (narozený 1951), klasický pianista
- Sunny Sweeney (narozený 1976), country zpěvák
- TELEVIZE
- Horace Tapscott (1934–1999), jazzový pianista, skladatel
- Buddy Tate (1913-2001), jazzový saxofonista
- Jacqueline Taylor (narozený 1985), broadwayská/kabaretní zpěvačka, herečka
- Johnnie Taylor (1937-2000), soulová/popová zpěvačka, DJ
- Will Taylor (narozený 1968), jazz/rock/pop/country houslista, houslista, aranžér, skladatel, producent, kytarista
- Charlie Teagarden (1913-1984), jazzový trumpetista
- Jack Teagarden (1905–1964), jazzový pozounista a kapelník
- Norma Teagarden (1911–1996), jazzový pianista
- Alfred Teltschik (1918–2009), klasický pianista a učitel
- Owen Temple (narozený 1976), folkový/country písničkář, instrumentalista
- Joe Tex (Joseph Arrington Jr.) (1935-1982), soulový písničkář
- Texas Ruby (Ruby Owens) (1908-1963), country zpěvák
- Christopher Theofanidis (1967), klasický skladatel
- BJ Thomas (1942–2021), country písničkář
- George W. Thomas (1885 - c. 1930), jazzový pianista, skladatel
- Henry Thomas (1874-c. 1950), blues/ragtime písničkář
- Hersal Thomas (1906-1926), bluesový pianista, skladatel
- Benny Thomasson (1909-1984), venkovský houslista
- Hank Thompson (1925-2007), country písničkář
- William Ennis Thomson (1927-2019), hudební pedagog
- Big Mama Thornton (1926-1984), R & B písničkář
- Frank Ticheli (narozený 1958), klasický skladatel
- Neal Tiemann (narozený 1982), rockový kytarista Davida Cooka
- Floyd Tillman (1914-2003), country kytarista, zpěvák
- Louise Tobin (narozený 1918), jazzový zpěvák
- Matt Tolentino (narozený 1985), hudebník specializující se na pre-swingovou hudbu
- Chris Tomlin (narozený 1972), písničkář
- Tommy & The Tom Toms , aka Bill Smith Combo, DFW rock 'n roll skupina
- Tone (Tony Chung) (narozený 1983), popový kytarista ( Cool Silly )
- Mitchell Torok (narozený 1929), country písničkář
- Don Tosti (1923–2004), latina, R&B, swing, jazz, klasický baskytarista, pianista
- Alphonse Trent (1905–1959), jazzový pianista, kapelník
- Michael Trimble (narozený 1938), operní zpěvák, učitel
- Robyn Troup (narozený 1988), R & B/pop/soulová zpěvačka
- Ernest Tubb (1914-1984), country písničkář
- Justin Tubb (1935-1998), country písničkář
- Tanya Tucker (narozený 1958), country zpěvák
- Fisher Tull (1934-1994), skladatel a pedagog
- „Modrý“ Gene Tyranny (narozený 1945), avantgardní skladatel
- Steve Tyrell (narozený 1944), popový zpěvák, hudební producent
- Alexander Uninsky (1910–1972), koncertní pianista a pedagog
- Tim Urban (narozený 1989), popový zpěvák
- Usher (Usher Raymond IV) (narozený 1978), R & B a popový zpěvák
- Mary Jeanne van Appledorn (1927-2014), skladatel a pedagog
- Frank Van der Stucken (1858–1929), dirigent, skladatel; zakladatel Cincinnati Symphony Orchestra
- Vanilla Ice (narozený 1968), rapper
- Paul van Katwijk (1885–1974), klavírista, dirigent, skladatel, pedagog
- Viola Van Katwijk (1894–1980), klavírista, skladatel, pedagog
- Townes Van Zandt (1944-1997), country písničkář
- Jimmie Vaughan (narozený 1951), blues/rockový kytarista, zpěvák
- Stevie Ray Vaughan (1954-1990), hudebník
- Jaci Velasquez (narozený 1979), současný křesťanský latinský popový zpěvák
- Carl Venth (1860–1938), skladatel, dirigent, houslista, hudební pedagog
- William VerMeulen (narozený 1961), klasický hornista
- Rita Vidaurri (1924-2019), zpěvačka Tejana
- Tiffany Villarreal , R & B a hip hopová zpěvačka
- Eddie Vinson (1917–1988), bluesový saxofonista
- Emmett Vokes (1928-2019), klasický pianista a učitel
- W – Z
- Billy Walker (1929-2006), country písničkář
- Charlie Walker (1926-2008), country písničkář
- Chris Walker , R & B/jazzový zpěvák, baskytarista
- Cindy Walker (1918-2006), country písničkářka
- Django Walker ( * 1981), country/rockový písničkář
- Esther Walker (1894–1943), bluesová zpěvačka, hudební komediální herečka
- Jerry Jeff Walker (1942–2020), country písničkář
- T-Bone Walker (1910–1975), bluesový hudebník
- William Walker (1931–2010), operní zpěvák
- Paul Wall ( * 1980), rapper
- Sippie Wallace (1898–1986), bluesový písničkář
- Don Walser (1934-2006), country zpěvák, kytarista
- Cedar Walton (1934-2013), jazzový pianista
- Mercy Dee Walton (1915–1962), bluesový pianista, písničkář
- Jonathan Ware (narozený 1984), klasický pianista
- Chris Waters , country písničkář
- Dale Watson (narozený 1962), country zpěvák
- Gene Watson (narozený 1943), country zpěvák
- Johnny „Guitar“ Watson (1935–1996), bluesový kytarista, zpěvák
- WC (narozen 1970), rapper z Westside Connection
- Katie Webster (1936-1999), bluesová klavíristka
- Julius Weiss (c. 1841-1919 ??), profesor hudby, mentor Scott Joplin
- Michael Weiss (narozený 1958), jazzový skladatel a klavírista
- Dan Welcher (narozený 1948), skladatel, hudební pedagog, fagotista
- Emily Wells ( * 1981), hip-hop/klasický houslista
- James Westfall ( * 1981), jazzový vibrafonista, keytarista
- William Westney (narozený 1947), klasický pianista, učitel
- Barry White (1944-2003), soulový zpěvák a hudební producent
- J. White Did It (narozený 1984), hip hopový hudební producent, skladatel a DJ
- Michael White (1933–2016), jazzový houslista
- Chris Whitley (1960-2005), bluesový písničkář, kytarista
- Buddy Whittington (narozený 1956), blues/rockový kytarista
- Mike Wiebe , hudebník ( The Riverboat Gamblers ), herec a stand-up komik
- Rusty Wier (1944-2009), country/folkový písničkář
- Marijohn Wilkin (1920-2006), country skladatel
- Slim Willet (Winston Moore) (1919–1966), country písničkář, DJ
- Willie D (William Dennis) (narozený 1966), rapper
- Clifton Williams (1923-1976), skladatel, pedagog
- Dave Williams (1972-2002), rockový zpěvák
- Don Williams (1939-2017), country písničkář
- Lew Williams (narozený 1934), rockabilly písničkář
- Otis Williams (narozený 1941), zpěvák The Temptations
- Richard Williams (1931-1985), jazzový trumpetista
- Roosevelt Williams (1903-1996), bluesový pianista
- Zane Williams (narozený 1977), country písničkář
- Bob Wills (1905–1975), country zpěvák skupiny The Texas Playboys
- Johnnie Lee Wills (1912-1984), westernový houslový houslista
- Dooley Wilson (1886 nebo 1894–1953), blues/jazzový pianista, kapelník; herec
- Hop Wilson (1927–1975), kytarista bluesové oceli
- J. Frank Wilson (1941–1991), popový zpěvák, J. Frank Wilson a Cavaliers
- Kim Wilson (narozený 1951), bluesový zpěvák, hráč na harmoniku, The Fabulous Thunderbirds
- Teddy Wilson (1912–1986), jazzový pianista
- UP Wilson (1934-2004), bluesový kytarista, zpěvák
- Edgar Winter (narozený 1946), jazz/blues/rockový hudebník
- Johnny Winter (1944–2014), bluesový kytarista
- Jonathan M. Wolfert (narozený 1952), skladatel, producent rozhlasových znělek
- Lee Ann Womack (narozený 1966), country písničkář
- Darren Keith Woods (narozený 1958), ředitel operní společnosti, zpěvák
- Lammar Wright, Sr. (1907-1973), jazzový trumpetista
- Leo Wright (1933–1991), jazzový instrumentalista
- Roger Wright (narozený 1974), klasický pianista
- Jimmy Wyble (1922–2010), jazzový/swingový kytarista
- Cindy Yen (narozený 1986), popová zpěvačka a skladatelka
- Sydney Youngblood (1960), taneční/funková zpěvačka
- Camille Zamora (narozený 1970), klasický zpěvák
- Nancy Zhou (narozený 1993), klasický houslista
- Jessica Zhu (narozená 1986), klasická klavíristka
Vítězové soutěže krásy
- Shirley Cothran (narozená 1955), Miss America 1975
- Candice Crawford (narozen 1986), královna krásy, vítěz slečny Missouri USA , soutěžil v slečny Texas Teen USA průvod a Miss USA průvod
- Brooke Daniels (narozená 1986), Miss Texas USA 2009
- Jo-Carroll Dennison (narozen 1923), Miss America 1942
- Danielle Doty (narozená 1993), Miss Teen USA 2011
- Alyssa Edwards (Justin Johnson) (narozený 1980), drag umělec, Miss Gay USofA 2006, Miss Gay America 2010
- Magen Ellis (narozen 1986), Miss Texas USA , Miss Texas Teen USA
- Christy Fichtner (narozená 1962), Miss USA 1986
- Phyllis George (1949–2020), Miss America 1971
- Courtney Gibbs (narozený 1966), Miss USA 1988
- Kandace Krueger (narozená 1976), Miss USA 2001
- Debra Maffett (narozený 1956), Miss America 1983
- Melissa Marse (narozený 1974), Texas 'Junior Miss 1991, koncertní pianista
- Laura Martinez-Harring (narozená 1964), Miss USA 1985
- Asia O'Hara (narozený 1982), táhnout umělec, Miss Gay America 2016
- Gretchen Polhemus (1965), Miss USA 1989
- Michelle Royer (narozená 1966), Miss USA 1987
- Jade Simmons (narozený 1977), klasický pianista; byla také slečna Illinoisová
- Chelsi Smith (1973–2018), Miss USA 1995 a Miss Universe 1995
- Candice Stewart (narozená 1984), Miss American Teen, Miss Louisiana Teen USA , Miss Louisiana USA
- Crystle Stewart ( * 1981), Miss USA 2008
- Linda Stouffer (narozený 1970), Texas 'Junior Miss 1988, televizní novinář
- Kimberly Tomes (narozená 1956), Miss USA 1977
- Paola Turbay (narozená 1970), slečna Kolumbie , první finalistka Miss Universe , modelka, herečka
- Christie Lee Woods (narozený 1977), Miss Teen USA 1996
- Cindy Yen (narozena 1986), Miss Chinatown USA 2009
Atletika, sport a rekreace
Baseball
- A – F
- Matt Albers (narozený 1983), pomocný džbán pro Chicago White Sox
- Brandon Allen (narozený 1986), infielder pro Tampa Bay Rays
- Brett Anderson (narozený 1988), začínající nadhazovač pro Colorado Rockies
- Jake Arrieta (narozený 1986), začíná nadhazovač pro Chicago Cubs
- Scott Atchison (narozený 1976), pomocný džbán pro Boston Red Sox
- Homer Bailey (narozený 1986), začíná džbán pro Cincinnati Reds
- Anthony Banda (narozený 1993), začínající nadhazovač pro Arizona Diamondbacks
- Jeff Banister (narozený 1964), bývalý chytač pro Pittsburgh Pirates , současný manažer pro Texas Rangers
- Ernie Banks (1931-2015), Baseball Hall of Famer
- Daniel Bard (narozený 1985), pomocný džbán pro Boston Red Sox
- Blake Beavan (narozený 1989), začíná džbán pro Seattle Mariners
- Chad Beck (narozený 1985), pomocný džbán pro Toronto Blue Jays
- Josh Beckett (* 1980), baseball, Los Angeles Dodgers , džbán, MVP na World Series 2003
- Lance Berkman (narozený 1976), první baseman a outfielder
- Michael Bourn (narozený 1982), centr v poli pro Atlanta Braves
- Drake Britton (narozený 1989), pomocný džbán pro Boston Red Sox
- Zach Britton (narozený 1987), pomocný džbán pro New York Yankees
- Jay Bruce (narozený 1987), outfielder pro Philadelphia Phillies
- Clay Buchholz (narozený 1984), baseball, Arizona Diamondbacks, nadhazovač, při svém druhém startu v MLB nehodil stopéra
- Jorge Cantú (narozený 1982), infielder pro San Diego Padres
- Matt Carpenter (narozený 1985), infielder pro St. Louis Cardinals
- Norm Cash (1934-1986), MLB první baseman, primárně pro Detroit Tigers
- Andrew Cashner (narozený 1986), začínající nadhazovač pro Texas Rangers
- Randy Choate (narozený 1975), pomocný džbán pro St. Louis Cardinals
- Preston Claiborne (narozený 1988), pomocný džbán pro New York Yankees
- Roger Clemens (narozený 1962), baseballový nadhazovač, sedminásobný vítěz ceny Cy Young
- Andy Cohen (1904-1988), baseball druhý baseman a trenér
- Clay Condrey (narozený 1975), pomocný džbán pro Minnesota Twins
- Carl Crawford (narozený 1981), outfielder pro Los Angeles Dodgers
- John Danks (narozený 1985), začíná džbán pro Chicago White Sox
- Chris Davis (narozený 1986), první baseman pro Baltimore Orioles
- Sam Demel (narozený 1985), pomocný džbán pro Arizona Diamondbacks
- Doug Drabek (narozený 1962), bývalý Cy Young-vítězný MLB džbán
- Kyle Drabek (narozený 1987), pomocný nadhazovač pro Toronto Blue Jays
- Justin Duchscherer (narozený 1977), začínající nadhazovač pro Baltimore Orioles
- Dave Duncan (narozený 1945), nadhazování trenér pro St. Louis Cardinals
- Adam Dunn (narozený 1979), hvězdný hráč Chicago White Sox
- Tyler Duffey (narozený 1990), pomocný džbán pro Minnesota Twins
- Zach Duke (narozený 1983), pomocný džbán pro St. Louis Cardinals
- Jon Edwards (narozený 1988), pomocný džbán pro San Diego Padres
- Nathan Eovaldi (narozený 1990), začíná džbán pro New York Yankees
- Taylor Featherston (narozený 1989), infielder pro Los Angeles Angels
- Brandon Finnegan (narozený 1993), pomocný džbán pro Cincinnati Reds
- Bill Foster (1904-1978), džbán baseballové síně slávy
- Steve Foster (narozený 1966), bullpen trenér pro Kansas City Royals
- Sam Freeman (narozený 1987), pomocný džbán pro Atlanta Braves
- David Freese (narozený 1983), třetí baseman pro Los Angeles Dodgers
- G – M
- Yovani Gallardo (narozený 1986), začínající nadhazovač pro Texas Rangers
- Ron Gant (1965), bývalý MLB outfielder a druhý baseman
- Jaime García (narozený 1986), začínající nadhazovač pro New York Yankees
- Cito Gaston (narozený 1944), bývalý hráč v poli MLB v centru a manažer pro Toronto Blue Jays
- Evan Gattis (narozený 1986), hráč Houston Astros
- John Gibbons (narozený 1962), manažer pro Toronto Blue Jays
- Ryan Goins (narozený 1988), infielder pro Toronto Blue Jays
- Paul Goldschmidt (narozený 1987), první baseman pro Arizona Diamondbacks
- Greg Golson (narozený 1985), bývalý MLB outfielder
- Michael Gonzalez (narozený 1978), pomocný džbán pro Baltimore Orioles
- Brian Gordon (narozený 1978), bývalý MLB výchozí džbán
- Jeff Gray ( * 1981), bývalý pomocný džbán MLB
- Will Harris (narozený 1984), pomocný džbán pro Houston Astros
- Brad Hawpe (narozený 1979), bývalý MLB outfielder
- Danny Heep (narozený 1957), bývalý MLB outfielder, který hrál s několika týmy
- Chris Herrmann (narozený 1987), chytač, outfielder a první baseman pro Arizona Diamondbacks
- Jordan Hicks (narozený 1996), džbán pro St. Louis Cardinals
- Trey Hillman (narozený 1963), bench trenér pro Houston Astros
- Bryan Holaday (narozený 1987), lapač za Texas Rangers
- Brock Holt (narozený 1988), nástroj hráč pro Boston Red Sox
- Joe Horlen (narozený 1937), All Star začíná džbán
- Rogers Hornsby (1896–1963), infielder síně slávy , manažer; Průměr odpalování 0,358 kariéry, dvojnásobný NL MVP, získal dvě trojité koruny , tým All-Century , tým MLB All-Time prvního týmu
- Aubrey Huff (narozený 1976), bývalý MLB infielder a outfielder
- Chad Huffman (narozený 1985), outfielder pro Cleveland Indians
- Philip Humber (narozený 1982), začíná džbán pro Oakland Athletics
- Jason Hursh (narozený 1991), pomocný džbán pro Atlanta Braves
- Austin Jackson (narozený 1987), v poli v poli pro Cleveland Indians
- Conor Jackson (narozený 1982), bývalý MLB outfielder
- Paul Janish (narozený 1982), shortstop pro Baltimore Orioles
- Kelly Johnson (narozený 1982), nástroj hráč pro New York Mets
- Gary Jones (narozený 1960), třetí základna a trenér infield pro Chicago Cubs
- Nate Karns (narozený 1987), začíná džbán pro Tampa Bay Rays
- Scott Kazmir (narozený 1984), začíná džbán pro Houston Astros
- Ty Kelly (narozený 1988), americko-izraelský nástrojový hráč
- Steve Kemp (narozený 1954), bývalý outfielder, primárně s Detroit Tigers
- Kyle Kendrick (narozený 1984), začínající nadhazovač pro Colorado Rockies
- Clayton Kershaw (narozený 1988), začínající nadhazovač pro Los Angeles Dodgers
- Corey Kluber (narozený 1986), začíná džbán pro Cleveland Indians
- Chuck Knoblauch (narozený 1968), bývalý druhý baseman, hrál především s Minnesota Twins a New York Yankees
- John Lackey (narozený 1978), začíná džbán pro Chicago Cubs
- Ryan Langerhans (narozený 1980), outfielder pro Seattle Mariners
- Scott Linebrink (narozený 1976), bývalý MLB džbán
- Grady Little (narozený 1950), bývalý baseballový manažer Los Angeles Dodgers a Boston Red Sox
- Boone Logan (narozený 1984), pomocný džbán pro Clevelandské indiány
- James Loney (narozený 1984), první baseman pro Tampa Bay Rays
- Mark Lowe (narozený 1983), pomocný džbán pro Toronto Blue Jays
- Tyler Lyons (narozený 1988), pomocný džbán pro New York Yankees
- Greg Maddux (narozený 1966), síň slávy džbán, především s Chicago Cubs a Atlanta Braves
- Jeff Manship (narozený 1985), pomocný džbán pro Clevelandské indiány
- Robert Manuel (narozený 1983), pomocný džbán pro Cincinnati Reds a Boston Red Sox
- Chris Martin (narozený 1986), pomocný džbán pro New York Yankees
- Dustin May (narozený 1997), pomocný džbán pro Los Angeles Dodgers
- Andrew McKirahan (narozený 1990), pomocný džbán pro Atlanta Braves
- Jon Meloan (narozený 1984), bývalý MLB džbán
- Ryan Merritt (narozený 1992), začíná džbán pro Cleveland Indians
- Shelby Miller (narozený 1990), džbán pro Arizona Diamondbacks
- Hoby Milner (narozený 1991), džbán pro Tampa Bay Rays
- AJ Minter (narozený 1993), pomocný džbán pro Atlanta Braves
- Adam Moore (narozený 1984), lapač Clevelandských indiánů
- Jim Morris (narozený 1964), MLB hráč a nejstarší nováček
- Max Muncy (narozený 1990), infielder pro Los Angeles Dodgers
- David Murphy ( * 1981), levý hráč v poli pro Cleveland Indians
- N – R.
- Tyler Naquin (narozený 1991), outfielder pro Cleveland Indians
- Joe Nathan (narozený 1974), pomocný džbán pro Detroit Tigers
- Jeff Newman (narozený 1948), MLB All-Star hráč baseballu pro Oakland A's a Boston Red Sox a manažer
- Jeff Niemann (narozený 1983), začíná nadhazovač pro Tampa Bay Rays
- Jayson Nix (narozený 1982), nástroj hráč pro New York Yankees
- Logan Ondrusek (narozený 1985), pomocný džbán pro Cincinnati Reds
- Troy Patton (narozený 1985), pomocný džbán pro Baltimore Orioles
- Hunter Pence (narozený 1983), pravý hráč v poli pro San Francisco Giants
- Cliff Pennington (narozený 1984), infielder pro Toronto Blue Jays
- Andy Pettitte (narozený 1972), bývalý výchozí džbán pro New York Yankees a Houston Astros
- Colin Poche (narozený 1994), pomocný džbán pro Tampa Bay Rays
- Ryan Pressly (narozený 1988), džbán pro Houston Astros
- David Purcey (narozený 1982), pomocný džbán pro Detroit Tigers
- Robert Ray (narozený 1984), pomocný džbán pro Toronto Blue Jays
- Anthony Rendon (narozený 1990), infielder pro Washington Nationals
- Craig Reynolds (narozený 1952), bývalý shortstop MLB, primárně s Houston Astros
- Arthur Rhodes (1969), bývalý džbán MLB
- Will Rhymes (narozený 1983), druhý baseman pro Tampa Bay Rays
- Frank Robinson (1935-2019), vyhrál Triple Crown v National League i American League , zasáhl 586 kariérních oběhů a byl prvním černým manažerem Major League
- Fernando Rodriguez (narozený 1984), pomocný džbán pro Oakland Athletics
- David Rollins (narozený 1989), pomocný džbán pro Seattle Mariners
- Chance Ruffin (narozený 1988), bývalý MLB pomocný džbán pro Seattle Mariners a Detroit Tigers
- Justin Ruggiano (narozený 1982), outfielder pro Seattle Mariners
- Nick Rumbelow (narozený 1991), pomocný džbán pro New York Yankees
- Nolan Ryan (narozený 1947), Baseball Hall of Famer
- Reid Ryan (narozený 1971), prezident Houston Astros, syn Nolana Ryana
- S – Z
- Bo Schultz (narozený 1985), pomocný džbán pro Toronto Blue Jays
- Kelly Shoppach ( * 1980), bývalý lapač MLB pro několik týmů
- Matthew Silverman (narozený 1976), generální manažer a prezident pro baseballové operace pro Tampa Bay Rays
- Kevin Slowey (narozený 1984), bývalý MLB výchozí džbán pro Minnesota Twins a Miami Marlins
- Burch Smith (narozený 1990), džbán pro Tampa Bay Rays
- Carson Smith (narozený 1989), blíže k Seattle Mariners
- Chris Snyder ( * 1981), bývalý lapač MLB
- Kyle Snyder (narozený 1977), nadhazovač trenér pro Tampa Bay Rays
- Zach Stewart (narozený 1986), bývalý MLB džbán
- Monty Stratton (1912-1982), džbán pro Chicago White Sox
- Huston Street (narozen 1983), blíže k Los Angeles Angels
- Ross Stripling (narozený 1989), pomocný džbán pro Los Angeles Dodgers
- Drew Stubbs (narozený 1984), centr v poli pro Texas Rangers
- Blake Swihart (narozený 1992), lapač pro Boston Red Sox
- Jordan Tata ( * 1981), bývalý džbán MLB
- Taylor Teagarden (narozený 1983), catcher pro Chicago Cubs
- Garry Templeton (narozený 1956), bývalý shortstop MLB
- Ryan Tepera (narozený 1987), pomocný nadhazovač pro Toronto Blue Jays
- Jess Todd (narozený 1986), bývalý MLB džbán
- Shawn Tolleson (narozen 1988), blíže k Texas Rangers
- Josh Tomlin (narozený 1984), pomocný džbán pro Atlanta Braves
- Anthony Vasquez (narozený 1986), začíná džbán pro Seattle Mariners
- Randy Velarde (narozený 1962), bývalý MLB infielder a nástroj hráč, především s New York Yankees
- Jordan Walden (narozený 1987), džbán pro St. Louis Cardinals
- Vernon Wells (nar.1978), trojnásobný all-star outfielder pro Toronto Blue Jays
- Austen Williams (narozený 1992), džbán pro Washington Nationals
- Smokey Joe Williams (1886–1951), baseball skvělý
- Chris Withrow (narozený 1989), pomocný džbán pro Atlanta Braves
- Brandon Wood (narozený 1985), třetí baseman a shortstop pro Los Angeles Angels
- Kerry Wood (narozený 1977), bývalý pomocný džbán MLB
- Brandon Workman (narozený 1988), začínající nadhazovač pro Boston Red Sox
- Anthony Young (narozený 1966), bývalý MLB džbán
- Chris Young (narozený 1979), džbán pro Kansas City Royals
- Chris Young (narozený 1983), outfielder pro New York Yankees
Basketball
- DOPOLEDNE
- Quincy Acy (narozený 1990), útočník za Dallas Mavericks
- LaMarcus Aldridge (narozený 1985), hráč NBA , San Antonio Spurs , silový útočník
- Chris Andersen (nar.1978), power forward/center pro Miami Heat
- Darrell Arthur (narozený 1988), síla vpřed pro Denver Nuggets
- Maceo Baston (narozený 1976), bývalý profesionální basketbalový hráč, silový útočník
- Tony Battie (narozený 1976), bývalý NBA power forward/center
- Bill Blakeley (1934–2010), hlavní trenér, Dallas Chaparrals, University of North Texas
- Mookie Blaylock (narozený 1967), bývalý bodový strážce NBA
- Chris Bosh (narozený 1984), hráč NBA, Miami Heat, power forward
- J'Covan Brown (narozený 1990), basketbalový hráč v izraelské basketbalové Premier League
- Jimmy Butler (narozený 1989), malý útočník/střelecký strážce pro Philadelphii 76ers
- Kaleb Canales (narozený 1978), asistent trenéra pro Dallas Mavericks
- TJ Cline (narozený 1994), americko-izraelský basketbalový hráč
- Michael Cobbins (narozený 1992), basketbalista Maccabi Haifa z izraelské basketbalové Premier League
- Jody Conradt (narozený 1941), hlavní trenér UT Lady Longhorns
- Christian Cunningham (narozený 1997), útočník v izraelské basketbalové Premier League
- Clyde Drexler (narozený 1962), swingman Hall of Fame pro Portland Trail Blazers a Houston Rockets
- Mike Dunleavy, Jr. (narozený 1980), malý útočník/střelecký strážce Chicago Bulls
- Ndudi Ebi (narozený 1984), nigerijský basketbalový hráč
- Carsen Edwards (narozený 1998), hráč Boston Celtics
- Keenan Evans (narozený 1996), basketbalový hráč v izraelské basketbalové Premier League
- TJ Ford (narozený 1983), bývalý bodový strážce NBA
- Jeff Foster (narozený 1977), bývalý hráč NBA
- Daniel Gibson (narozený 1986), bodový strážce Cleveland Cavaliers
- Gerald Green (narozený 1986), střelecký strážný/malý útočník pro Houston Rockets
- Brittney Griner (narozený 1990), basketbalový hráč WNBA
- James Gulley (1965), profesionální basketbalový hráč Ironi Ramat Gan v izraelské basketbalové Premier League
- Terrel Harris (narozený 1987), stráž pro Bakersfield Jam
- Grant Hill (narozený 1971), bývalý sedminásobný malý útočník NBA
- Josh Huestis (narozený 1991), malý útočník pro Oklahoma City Thunder
- Stephen Jackson (nar.1978), střelecký strážný/malý útočník pro San Antonio Spurs
- Wesley Johnson (narozený 1987), malý vpřed/síla vpřed pro Los Angeles Lakers
- Chris Jones (narozený 1993), basketbalista pro Maccabi Tel Aviv na izraelské basketbalové Premier League
- DeAndre Jordan (narozený 1988), centrum pro Los Angeles Clippers
- Luke Kornet (narozený 1995), hráč Chicago Bulls
- Monica Lamb-Powell (narozený 1964), hráč Houston Comets
- Dave Lattin (narozený 1943), hráč San Francisco Warriors / Phoenix Suns / Pittsburgh Condors / Memphis Tams
- Guy Lewis (1922-2015), vysokoškolský basketbalový trenér Hall of Fame
- Rashard Lewis (narozený 1979), útočník pro Miami Heat
- John Lucas III (narozený 1982), bodový strážce pro Utah Jazz
- Slater Martin (1925-2012), hráč NBA, zvolen do basketbalové síně slávy
- Wesley Matthews (narozený 1986), střelecký strážce Dallasu Mavericks
- Jason Maxiell (narozený 1983), síla vpřed pro Charlotte Hornets
- Taj McWilliams-Franklin (narozený 1970), basketbalový hráč WNBA, zlatý medailista, New York Liberty
- CJ Miles (narozený 1987), útočník za Cleveland Cavaliers
- Eric Moreland (narozený 1991), síla vpřed a centrum pro Toronto Raptors
- Randolph Morris (narozený 1986), centrum pro Pekingské kachny
- Gerald Myers (narozený 1945), basketbalový trenér 1971–1991; sportovní ředitel, Texas Tech University
- N – Z
- Eduardo Nájera (narozený 1976), bývalý hráč NBA
- Le'Bryan Nash (narozený 1992), hráč izraelské basketbalové Premier League
- Josh Nebo (narozený 1997), hráč izraelské basketbalové Premier League
- Emeka Okafor (narozený 1982), hráč Phoenix Suns
- Ike Ofoegbu (narozený 1984), americko-nigerijský izraelský hráč Premier Basketball League
- Kevin Ollie (narozený 1972), bývalý bodový strážce NBA
- Shaquille O'Neal (narozený 1972), bývalý NBA 15-čas All-Star centrum
- Kendrick Perkins (narozený 1984), centrum pro Oklahoma City Thunder
- Dexter Pittman (narozený 1988), centrum pro Atlanta Hawks
- Ronnie Price (narozený 1983), bodový strážce Orlando Magic
- Taurean Prince (narozený 1994), malý útočník pro Brooklyn Nets
- André Roberson (narozený 1991), hráč Oklahoma City Thunder
- Taylor Rochestie (narozený 1985), americko-černohorský hráč Hapoel Haifa z Israel Basketball Premier League
- Dennis Rodman (narozený 1961), bývalý útočník NBA, hrál především s Detroit Pistons a Chicago Bulls
- Quinton Ross ( * 1981), bývalý hráč NBA
- Jason Siggers (narozený 1985), basketbalový hráč v izraelské basketbalové Premier League
- Xavier Silas (narozený 1988), hráč Maccabi Ashdod BC
- Jonathon Simmons (narozený 1989), hráč za San Antonio Spurs
- Odyssey Sims (narozený 1992), hráč basketbalu Baylor Lady Bears
- Donald Sloan (narozený 1988), strážce Indiana Pacers
- Ken Spain (1946-1990), hráč Chicago Bulls / Pittsburgh Condors
- Sheryl Swoopes (narozený 1971), WNBA, zlatá olympijská medailistka
- Elijah Thomas (narozený 1996), basketbalista za Bnei Herzliya v izraelské basketbalové Premier League
- Kurt Thomas (narozený 1972), bývalý hráč NBA
- Wayman Tisdale (1964-2009), síla vpřed NBA
- Ben Uzoh (narozený 1988), bodový strážce kantonského náboje
- Willie Warren (narozený 1989), hráč Szolnoki Olaj KK
- Deron Williams (narozený 1984), bodový strážce Dallasu Mavericks
- Sean Williams (narozený 1986), power forward/center pro Selçuk Üniversitesi BK
- Tex Winter (1922-2018), bývalý basketbalový trenér, inovátor trojúhelníkového útoku , inductee síně slávy
- Bracey Wright , basketbalista, strážce Minnesota Timberwolves , izraelská basketbalová Premier League
Kulturistika
- Heather Armbrust (narozený 1977), profesionální kulturista IFBB
- Tina Chandler (narozený 1974), profesionální kulturista IFBB
- Ronnie Coleman (narozený 1964), osminásobný profesionální kulturista Mr. Olympia IFBB
- Laura Creavalle (1959), guayanský rozený kanadský / americký profesionální kulturista
- Vickie Gates (narozený 1962), profesionální kulturista IFBB
- Kristy Hawkins ( * 1980), profesionální kulturistka IFBB
- Iris Kyle (narozený 1974), desetinásobný celkově paní Olympia profesionální kulturista
- Colette Nelson ( * 1974), profesionální kulturistka IFBB
- Yaxeni Oriquen-Garcia (narozený 1966), profesionální kulturista IFBB
- Betty Pariso (narozený 1956), profesionální kulturista IFBB
- Denise Rutkowski (narozený 1961), profesionální kulturista IFBB
- Alana Shipp (narozený 1982), americko-izraelský profesionální kulturista IFBB
Box
- Mike Ayala (narozený 1959), boxer
- Paulie Ayala (narozený 1970), mistr světa v boxu
- Tony Ayala, Jr. (1963-2015), boxer
- Ruben Castillo (narozen 1957 v Lubbocku), boxer
- Randall „Tex“ Cobb (narozen 1950), boxer , bojoval o titul mistra světa v těžké váze
- Curtis Cokes (1937–2020), mistr světa v boxu
- Bruce Curry (narozený 1956), mistr světa v boxu
- Donald Curry (narozený 1961), mistr světa v boxu
- Juan Díaz (narozený 1983), mistr světa v boxu
- Oscar Díaz (1982–2015), boxer
- Troy Dorsey (narozený 1962), mistr světa v boxu a kickboxu
- George Foreman (narozený 1949), boxer těžké váhy, podnikatel, křesťan vysvěcen na ministra
- Gene Hatcher (narozený 1958), mistr světa v boxu
- Jack Johnson (1878–1946), boxer, první černý šampion těžké váhy
- Quincy Taylor (narozený 1963), mistr světa v boxu
Fotbal
- A – B
- Emmanuel Acho (narozený 1990), linebacker pro Philadelphia Eagles
- Sam Acho (narozený 1988), linebacker pro Arizona Cardinals
- Joseph Addai (narozený 1983), běží zpět do Indianapolis Colts
- Eric Alexander (narozený 1982), linebacker pro Jacksonville Jaguars
- Jared Allen (narozený 1982), obranný konec pro Chicago Bears
- Danny Amendola (narozený 1985), široký přijímač, výkop returner pro New England Patriots
- Adrian Awasom (narozený 1983), obranný konec pro New York Giants , Minnesota Vikings
- Remi Ayodele (narozený 1983), obranné nářadí pro Minnesota Vikings
- Jonathan Babineaux (narozený 1981), obranné nářadí pro Atlanta Falcons
- Jordan Babineaux (narozený 1982), obranný záda pro Seattle Seahawks
- Stephen Baker (narozený 1964), široký přijímač pro New York Giants
- Joplo Bartu (narozený 1989), linebacker pro Atlanta Falcons
- Arnaz Battle ( * 1980), široký přijímač pro Pittsburgh Steelers
- Jackie Battle (narozený 1983), běží zpět pro Kansas City Chiefs
- Sammy Baugh (1914-2008), quarterback síně slávy , primárně s Washington Redskins
- Kelvin Beachum (narozený 1989), ofenzivní pochůzkář pro Pittsburgh Steelers
- Cole Beasley (narozený 1989), široký přijímač, specialista na návrat pro Buffalo Bills
- Byron Bell (narozený 1989), útočné nářadí pro Carolinu Panthers
- Emory Bellard (1927-2011), vysokoškolský fotbalový trenér
- Martellus Bennett (narozený 1987), těsný konec pro New England Patriots
- Michael Bennett (narozený 1985), obranný konec pro Seattle Seahawks
- Cedric Benson (1982-2019), běží zpět za Chicago Bears , Cincinnati Bengals
- Rocky Bernard (narozený 1979), obranné nářadí pro New York Giants
- Justin Blalock (narozený 1983), ofenzivní stráž pro Atlanta Falcons
- Rhett Bomar (narozený 1985), quarterback pro New York Giants
- David Boston (narozený 1978), NFL široký přijímač
- Kyle Bosworth (narozený 1986), mimo linebacker pro Dallas Cowboys
- Bobby Boyd (1937-2017), All-Pro defenzivní záda, Baltimore Colts , Oklahoma Sooners
- Drew Brees (narozený 1979), quarterback pro New Orleans Saints
- Mike Brisiel (narozený 1983), stráž pro Oakland Raiders
- Michael Brockers (narozený 1990), obranné nářadí pro St. Louis Rams
- Aaron Brown (narozený 1985), běží zpět, specialista na návrat pro Detroit Lions
- Chykie Brown (narozený 1986), cornerback pro Baltimore Ravens
- Kris Brown (narozený 1976), placekicker pro San Diego Chargers
- Malcom Brown (narozený 1994), obranné nářadí pro New England Patriots
- Tarell Brown (narozený 1985), cornerback pro San Francisco 49ers
- Dez Bryant (narozený 1988), široký přijímač pro Dallas Cowboys
- Matt Bryant (narozený 1975), placekicker pro Atlanta Falcons
- Red Bryant (narozený 1984), obranný pochůzkář Jacksonville Jaguars
- Maury Buford (1960), sázkař NFL
- Melvin Bullitt (narozený 1984), obranný záda pro Indianapolis Colts
- Rex Burkhead (narozený 1990), běží zpět za New England Patriots
- C – F
- Earl Campbell (narozený 1955), Pro fotbalové síně slávy , Heisman Trophy vítěz
- Marcus Cannon (narozený 1988), útočné nářadí pro New England Patriots
- Rock Cartwright (narozený 1979), běží zpět do Washington Redskins
- James Casey (narozený 1984), těsný konec pro Philadelphia Eagles
- Juan Castillo (narozený 1959), obranný koordinátor pro Philadelphia Eagles
- Scott Chandler (narozený 1985), těsný konec pro Buffalo Bills
- Jamaal Charles (narozený 1986), běží zpět pro Kansas City Chiefs
- Jeromey Clary (narozený 1983), ofenzivní stráž pro San Diego Chargers
- Keenan Clayton (narozený 1987), mimo linebacker pro Oakland Raiders
- Perrish Cox (narozený 1987), cornerback, specialista na návrat pro San Francisco 49ers
- Michael Crabtree (narozený 1987), široký přijímač pro San Francisco 49ers
- Patrick Crayton (narozený 1979), široký přijímač pro nabíječky v San Diegu
- Mason Crosby (narozený 1984), placekicker pro Green Bay Packers
- John David Crow (1935–2015), sportovní ředitel pro Texas A&M; Hráč a trenér NFL
- Andy Dalton (narozený 1987), quarterback pro Cincinnati Bengals
- Chase Daniel (narozený 1986), quarterback pro New Orleans Saints , Kansas City Chiefs
- Cody Davis (narozený 1989), bezpečnost pro St. Louis Rams
- Knile Davis (narozený 1991), běží zpět pro Kansas City Chiefs
- Leonard Davis (nar. 1978), strážce Dallas Cowboys
- Phil Dawson (narozený 1975), placekicker pro San Francisco 49ers
- Quintin Demps (narozený 1985), bezpečnost pro New York Giants
- Ty Detmer (narozený 1967), NFL quarterback
- Eric Dickerson (narozený 1960), NFL běží zpět a profesionální fotbalová síň slávy
- Zac Diles (narozený 1985), linebacker pro Houston Texans
- Derrick Dockery ( * 1980), strážce Dallas Cowboys
- Donald Driver (narozený 1975), široký přijímač pro Green Bay Packers
- Ron Edwards (narozený 1979), obranné nářadí pro Carolina Panthers
- Ikemefuna Enemkpali (narozený 1991), linebacker pro Buffalo Bills
- Thomas Everett (narozený 1964), NFL bezpečnost a College Football Hall of Famer
- Jermichael Finley (narozený 1987), těsný konec pro Green Bay Packers
- Cameron Fleming (narozený 1992), útočné řešení pro New England Patriots
- Jamell Fleming (narozený 1989), cornerback pro Kansas City Chiefs
- Larry Flowers (narozen 1958), bezpečnost NFL, především s New York Giants
- Matt Flynn (narozený 1985), quarterback pro Green Bay Packers
- Nick Foles (narozený 1989), quarterback pro Philadelphia Eagles , St. Louis Rams
- Justin Forsett (narozený 1985), běží zpět za Seattle Seahawks
- Barry Foster (narozený 1968), NFL běží zpět
- Jason Curtis Fox (narozený 1988), útočné nářadí pro Miami Dolphins
- Robert Francois (narozený 1985), linebacker pro Green Bay Packers
- Jerrell Freeman (narozený 1986), linebacker pro Indianapolis Colts
- G – I
- Taylor Gabriel (narozený 1991), široký přijímač pro Atlanta Falcons
- Dylan Gandy (narozený 1982), centrum pro Detroit Lions
- Roberto Garza (narozený 1979), stráž pro Chicago Bears
- Crockett Gillmore (narozený 1991), těsný konec pro Baltimore Ravens
- Chris Givens (narozený 1989), široký přijímač pro Baltimore Ravens
- Bill Glass (narozený 1935), obranný konec, Detroit Lions , Cleveland Browns
- Cody Glenn (narozený 1986), linebacker pro Indianapolis Colts
- Charles Godfrey (narozený 1985), bezpečnost/nickelback pro Carolina Panthers
- Mike Goodson (narozený 1987), běží zpět/kop returner pro Oakland Raiders
- Marquise Goodwin (narozený 1990), široký přijímač, výkop returner pro Buffalo Bills
- Josh Gordon (narozený 1991), široký přijímač pro New England Patriots
- Jakeem Grant (narozený 1992), široký přijímač pro Miami Dolphins
- "Mean Joe" Greene (narozený 1946), College and Pro Football Hall of Fame obranné nářadí pro Pittsburgh Steelers
- Jabari Greer (narozený 1982), cornerback pro New Orleans Saints
- Forrest Gregg (1933-2019), síň slávy ofenzivní nářadí a hlavní trenér
- Robert Griffin III (narozený 1990), Heisman Trophy -vítězný quarterback NFL
- Andre Gurode (narozený 1978), centrum pro Baltimore Ravens
- Bryce Hager (narozený 1992), linebacker pro St. Louis Rams
- Ahmard Hall (narozený 1979), obránce pro Tennessee Titans
- Casey Hampton (narozený 1977), nosní nářadí pro Pittsburgh Steelers
- Phil Handler (1908–1968), fotbalista a trenér NFL
- Geoff Hangartner (narozený 1982), střed a stráž pro Carolina Panthers
- Caleb Hanie (narozený 1985), quarterback pro Chicago Bears
- Merton Hanks (narozený 1968), bezpečnost pro San Francisco 49ers
- James Hanna (narozený 1989), pevný konec pro Dallas Cowboys
- Graham Harrell (narozený 1985), quarterback pro Green Bay Packers
- Tommie Harris (narozený 1983), obranné nářadí pro Chicago Bears
- Garrett Hartley (narozený 1986), placekicker pro New Orleans Saints
- David Hawthorne (narozený 1985), linebacker pro New Orleans Saints
- Kellen Heard (narozený 1985), obranný konec pro Buffalo Bills
- Johnnie Lee Higgins (narozený 1983), široký přijímač pro Oakland Raiders
- Tony Hills (narozený 1984), útočné nářadí pro Dallas Cowboys
- Ellis Hobbs (narozený 1983), cornerback pro Philadelphia Eagles
- Montrae Holland ( * 1980), strážce Dallas Cowboys
- Ziggy Hood (narozený 1987), obranný konec pro Pittsburgh Steelers
- Rob Housler (narozený 1988), těsný konec pro Arizona Cardinals
- Chris Houston (narozený 1984), cornerback pro Atlanta Falcons
- Ken Houston (narozený 1944), bezpečnost síně slávy pro Houston Oilers , Washington Redskins
- Thomas Howard (narozený 1983), linebacker pro Oakland Raiders
- Josh Huff (narozený 1991), široký přijímač pro Philadelphia Eagles
- Michael Huff (narozený 1983), bezplatná bezpečnost pro Oakland Raiders
- Jerry Hughes (narozený 1988), obranný konec pro Buffalo Bills
- Byron Hunt (narozený 1958), linebacker pro New York Giants
- Phillip Hunt (narozený 1986), obranný konec pro Philadelphia Eagles
- Kendall Hunter (narozený 1988), běží zpět pro San Francisco 49ers
- Sam Hurd (narozený 1985), široký přijímač pro Dallas Cowboys
- Demontre Hurst (narozený 1991), cornerback pro Chicago Bears
- Brian Iwuh (narozený 1984), linebacker pro Chicago Bears
- J – L
- Fred Jackson (narozený 1981), běží zpět pro Buffalo Bills
- Quentin Jammer (narozený 1979), cornerback pro San Diego Chargers
- Tony Jerod-Eddie (narozený 1990), obranný konec pro San Francisco 49ers
- Luke Joeckel (narozený 1991), útočné nářadí pro Jacksonville Jaguars
- Charlie Johnson (narozený 1984), útočné řešení pro Indianapolis Colts
- Chris Johnson (narozený 1979), cornerback pro Baltimore Ravens
- Derrick Johnson (narozený 1982), linebacker pro Kansas City Chiefs
- DJ Johnson (narozený 1985), cornerback pro New York Giants
- Jimmy Johnson (narozený 1943), NCAA a NFL hlavní trenér pro Dallas Cowboys a Miami Dolphins , televizní osobnost
- Lane Johnson (narozený 1990), útočné nářadí pro Philadelphia Eagles
- Manuel Johnson (narozený 1986), široký přijímač pro Dallas Cowboys
- Michael Johnson (narozený 1984), bezpečnost pro New York Giants
- Johnny Jolly (narozený 1983), obranný konec pro Green Bay Packers
- Colin Jones (narozený 1987), bezpečnost pro Carolinu Panthers
- Darlene Jones , komisař Lone Star Football League
- Case Keenum (narozený 1988), quarterback pro Minnesota Vikings , Houston Texans a St. Louis/Los Angeles Rams
- Sergio Kindle (narozený 1987), linebacker pro Baltimore Ravens
- David King (narozený 1989), obranný konec pro Kansas City Chiefs
- Johnny Knox (narozený 1986), široký přijímač pro Chicago Bears
- Kevin Kolb (narozený 1984), quarterback pro Arizona Cardinals
- Gary Kubiak (narozený 1961), quarterback a hlavní trenér pro Denver Broncos
- Jacob Lacey (narozený 1987), cornerback pro Indianapolis Colts
- Ernie Ladd (1938-2007), vysokoškolský a profesionální fotbalista , profesionální zápasník
- Brandon LaFell (narozený 1986), široký přijímač pro New England Patriots
- Tom Landry (1924–2000), hlavní trenér Síně slávy , Dallas Cowboys
- Dick "Night Train" Lane (1927-2002), Pro Football Hall of Fame cornerback
- Jeremy Lane (narozený 1990), cornerback pro Seattle Seahawks
- Yale Lary (1930–2017), obranný bek Síně slávy NFL, sázkař pro Detroit Lions; politik
- Shane Lechler (narozený 1976), sázkař pro Oakland Raiders
- Bob Lilly (narozený 1939), síň slávy obranné nářadí pro Dallas Cowboys
- Carl „Spider“ Lockhart (1943–1986), obranný bek New York Giants
- Andrew Luck (narozený 1989), quarterback pro Indianapolis Colts
- M – O
- Ryan Mallett (narozený 1988), quarterback pro Baltimore Ravens , New England Patriots
- Danieal Manning (narozen 1982), bezplatná bezpečnost pro Chicago Bears
- Bradley Marquez (narozený 1992), široký přijímač pro St. Louis Rams
- Jake Matthews (narozený 1992), útočné nářadí pro Atlanta Falcons
- Brett Maxie (narozený 1962), obranný bek, sekundární trenér Dallasu Cowboys
- Taylor Mays (narozen 1988), bezpečnost
- Trumaine McBride (narozený 1985), cornerback pro New York Giants
- Brice McCain (narozený 1986), cornerback pro Miami Dolphins
- Luke McCown (narozený 1981), quarterback pro Atlanta Falcons
- Colt McCoy (narozený 1986), quarterback pro Washington Redskins , Cleveland Browns
- Danny McCray (narozený 1988), obranný bek, speciální teamer pro Dallas Cowboys
- Vance McDonald (narozen 1990), těsný konec pro San Francisco 49ers
- Stephen McGee (narozený 1985), quarterback pro Dallas Cowboys
- Bo McMillin (1895-1952), quarterback NFL, hlavní trenér a College Football Hall of Famer
- Henry Melton (narozený 1986), obranné nářadí pro Dallas Cowboys
- „Dandy“ Don Meredith (1938–2010), rozehrávač za Dallas Cowboys ; herec a televizní osobnost
- Christine Michael (narozená 1990), běží zpět za Dallas Cowboys
- Roy Miller (narozený 1987), obranné nářadí pro Jacksonville Jaguars
- Von Miller (narozený 1989), mimo linebacker pro Denver Broncos
- Keavon Milton (narozený 1990), ofenzivní pochůzkář pro Seattle Seahawks
- Earl Mitchell (narozený 1987), obranné nářadí pro Miami Dolphins
- Damontre Moore (narozený 1992), obranný konec pro New York Giants
- Denarius Moore (narozený 1988), široký přijímač pro Oakland Raiders
- Mike Morgan (narozený 1988), linebacker pro Seattle Seahawks
- Sammy Morris (narozený 1977), běží zpět za New England Patriots
- Mitch Morse (narozený 1992), centrum pro Kansas City Chiefs
- Thomas Morstead (narozený 1986), sázkař pro New Orleans Saints
- Marcus Murphy (narozený 1991), běží zpět za New Orleans Saints
- Dimitri Nance (narozený 1988), běží zpět za Green Bay Packers
- Corey Nelson (narozený 1992), linebacker pro Denver Broncos
- David Nelson (narozený 1986), široký přijímač pro Buffalo Bills
- Marshall Newhouse (narozený 1988), útočné řešení pro New England Patriots
- Robert Newhouse (1950–2014), obránce Dallas Cowboys
- Tommy Nobis (1943-2017), linebacker pro Atlanta Falcons a College Football Hall of Famer
- Moran Norris (nar.1978), obránce za San Francisco 49ers
- Cyril Obiozor (narozený 1986), linebacker pro San Diego Chargers
- Alex Okafor (narozený 1991), linebacker pro Arizona Cardinals
- Frank Okam (narozený 1985), obranné nářadí pro Houston Texans
- Russell Okung (narozený 1987), útočné nářadí pro Seattle Seahawks
- Igor Olshansky (narozený 1982), hráč National Football League
- Brian Orakpo (narozený 1986), linebacker pro Washington Redskins
- Zach Orr (narozený 1992), linebacker pro Baltimore Ravens
- Kelechi Osemele (narozený 1989), ofenzivní pochůzkář pro Baltimore Ravens
- P – R.
- Juqua Parker (narozený 1978), obranný konec pro Philadelphia Eagles
- Tyler Patmon (narozený 1991), cornerback pro Dallas Cowboys
- Elvis Patterson (narozený 1960), NFL defenzivní záda
- Charlie Peprah (narozený 1983), bezpečnost pro Green Bay Packers
- Mac Percival (narozený 1940), placekicker pro Dallas Cowboys a Chicago Bears
- Jason Peters (narozený 1982), útočné nářadí pro Philadelphia Eagles
- Adrian Peterson (narozený 1985), NFL běží zpět za Minnesota Vikings , v současné době Washington Football Team
- Brandon Pettigrew (narozený 1985), těsný konec pro Detroit Lions
- Bum Phillips (1923-2013), NFL hlavní trenér Houston Oilers , New Orleans Saints
- Wade Phillips (narozený 1947), obranný koordinátor Los Angeles Rams , hlavní trenér Denver Broncos , Buffalo Bills , Dallas Cowboys
- Christian Ponder (narozený 1988), quarterback pro Minnesota Vikings
- Manny Ramirez (narozený 1983), strážný/centrum pro Denver Broncos
- Gary Reasons (narozený 1962), linebacker, především pro New York Giants
- Cory Redding (narozený 1980), obranný konec pro Indianapolis Colts
- Weston Richburg (narozený 1991), ofenzivní pochůzkář pro New York Giants
- Elandon Roberts (narozený 1994), linebacker pro New England Patriots
- Aldrick Robinson (narozený 1988), široký přijímač pro Atlanta Falcons
- Khiry Robinson (narozený 1989), běží zpět za New Orleans Saints
- Bradley Roby (narozený 1992), cornerback pro Denver Broncos
- Jacquizz Rodgers (narozený 1990), běží zpět za Atlanta Falcons
- Shaun Rogers (narozený 1979), obranné nářadí pro New Orleans Saints
- Aaron Ross (narozený 1982), cornerback pro Jacksonville Jaguars
- Kyle Rote (1928-2002), All-American běží zpět na SMU , NFL New York Giants široký přijímač
- Stanford Routt (narozený 1983), NFL cornerback
- Eric Rowe (narozený 1992), cornerback pro New England Patriots
- Ryan Russell (narozený 1992), obranný konec pro Dallas Cowboys
- SVATÝ
- Emmanuel Sanders (narozený 1987), široký přijímač pro Denver Broncos
- Josh Scobee (narozený 1982), placekicker pro Jacksonville Jaguars
- Jonathan Scott (narozený 1983), útočné nářadí pro Pittsburgh Steelers
- Derrick Shelby (narozený 1989), obranný konec pro Miami Dolphins
- Del Shofner (1934–2020), široký přijímač pro New York Giants , Los Angeles Rams ; MVP z roku 1957 Sugar Bowl
- Ozzie Simmons (1914-2001), jeden z prvních černých all-amerických hráčů v roce 1930
- John Skelton (narozený 1988), quarterback pro Arizona Cardinals
- Bubba Smith (1945-2011), obranný konec s Baltimore Colts , Oakland Raiders , Houston Oilers a herec
- Hunter Smith (narozený 1977), sázkař pro Washington Redskins
- Kevin Smith (narozený 1970), cornerback pro Dallas Cowboys
- Lovie Smith (narozený 1958), hlavní trenér Chicago Bears , Tampa Bay Buccaneers , University of Illinois
- Wade Smith (narozený 1981), strážný a centrum pro Houston Texans
- Justin Snow (narozený 1976), dlouhý kanic pro Indianapolis Colts
- Matthew Stafford (narozený 1988), quarterback pro Detroit Lions
- Jarrett Stidham (narozený 1996), quarterback pro New England Patriots
- Matt Stover (narozený 1968), placekicker pro Indianapolis Colts
- Michael Strahan (narozený 1971), obranný konec síně slávy pro New York Giants ; Televizní osobnost, Good Morning America , NFL na FOX , 100 000 $ pyramida
- Travis Swanson (narozený 1991), centrum pro Detroit Lions
- Aqib Talib (narozený 1986), cornerback pro Tampa Bay Buccaneers
- Ryan Tannehill (narozený 1988), quarterback pro Miami Dolphins
- Phillip Tanner (narozený 1988), běží zpět za Dallas Cowboys
- Stepfan Taylor (narozený 1991), běží zpět za Arizona Cardinals
- David Thomas (narozený 1983), těsný konec pro New Orleans Saints
- Earl Thomas (narozený 1989), bezpečnost pro Seattle Seahawks
- Michael Thomas (narozený 1989), bezpečnost pro Miami Dolphins
- Mike Thomas (narozený 1987), široký přijímač pro Jacksonville Jaguars
- Ted Thompson (1953–2021), generální ředitel společnosti Green Bay Packers
- YA Tittle (1926-2017), quarterback síně slávy , primárně se San Francisco 49ers , New York Giants
- LaDainian Tomlinson (narozený 1979), NFL běží zpět a College Football Hall of Famer
- Michael Toudouze (narozený 1983), útočné nářadí pro Indianapolis Colts
- Jeremiah Trotter (narozený 1977), linebacker pro Philadelphia Eagles
- Justin Tucker (narozený 1989), placekicker pro Baltimore Ravens
- Bulldog Turner (1919-1998), centrum síně slávy a linebacker pro Chicago Bears
- Rob Turner (narozený 1984), bývalý hráč NFL
- U – Z
- Tony Ugoh (narozený 1983), útočné nářadí pro Indianapolis Colts
- Gene Upshaw (1945-2008), strážní síně slávy pro Oakland Raiders
- Kenny Vaccaro (narozený 1991), bezpečnost pro New Orleans Saints
- Louis Vasquez (narozený 1987), ofenzivní stráž pro Denver Broncos
- Dustin Vaughan (narozený 1991), quarterback pro Dallas Cowboys
- Lawrence Vickers (narozený 1983), obránce Dallas Cowboys
- Trevin Wade (narozený 1989), cornerback pro New York Giants
- LaAdrian Waddle (narozený 1991), útočné nářadí pro New England Patriots
- Doak Walker (1927-1998), hráč vysoké školy a síně slávy za SMU a Detroit Lions , vítěz Heisman Trophy
- Jamar Wall (narozený 1988), cornerback pro Philadelphia Eagles
- JD Walton (narozený 1987), centrum pro New York Giants
- John Washington (narozený 1963), obranný konec pro New York Giants
- Brian Waters (narozený 1977), ofenzivní stráž pro New England Patriots
- Armani Watts (narozen 1996), bezpečnost pro náčelníky Kansas City
- J'Marcus Webb (narozený 1988), útočné nářadí pro Chicago Bears
- Sean Weatherspoon (narozený 1987), linebacker pro Arizona Cardinals
- Scott Wells ( * 1981), centrum pro St. Louis Rams
- DeAndrew White (narozený 1991), široký přijímač pro San Francisco 49ers
- Melvin White (narozený 1990), cornerback pro Carolina Panthers
- Nikita Whitlock (narozený 1991), obránce New York Giants
- Fozzy Whittaker (narozený 1989), běží zpět, kop returner, Carolina Panthers
- Aaron Williams (narozený 1990), bezpečnost pro Buffalo Bills
- Bobbie Williams (narozený 1976), stráž pro Baltimore Ravens
- Brandon Williams (narozený 1986), linebacker pro Dallas Cowboys
- Brian Williams (narozený 1972), NFL linebacker
- Byron Williams (narozený 1960), široký přijímač NFL a WLAF
- Connor Williams (narozený 1997), ofenzivní stráž pro Dallas Cowboys
- Daryl Williams (narozený 1992), útočné nářadí pro Carolina Panthers
- DJ Williams (narozený 1988), pevný konec pro Green Bay Packers
- Malcolm Williams (narozený 1987), zadní obrana pro New England Patriots
- Roy Williams ( * 1981), široký přijímač pro Dallas Cowboys
- Teddy Williams (narozený 1988), cornerback pro Carolina Panthers
- Terrance Williams (narozený 1989), široký přijímač pro Dallas Cowboys
- Trent Williams (narozený 1988), útočné nářadí pro Washington Redskins
- Josh Wilson (narozený 1985), cornerback pro Atlanta Falcons
- Wade Wilson (1959-2019), quarterback pro Minnesota Vikings ; trenér quarterbacks pro Dallas Cowboys
- Eric Winston (narozený 1983), útočné nářadí pro Houston Texans
- Will Witherspoon ( * 1980), linebacker pro Tennessee Titans
- Kendall Wright (narozený 1989), široký přijímač pro Chicago Bears
- Vince Young (narozený 1983), quarterback pro Texas Longhorns a Philadelphia Eagles , MVP 2005 a 2006 Rose Bowl
Golf
- Rich Beem (narozený 1970), profesionální golfista
- Harry Cooper (1904–2000), profesionální golfista
- Bettye Danoff (1923-2011), golfista, jeden ze zakládajících členů LPGA
- Lee Elder (narozený 1934), golfista, první africký Američan, který hrál na turnaji Masters
- Ben Hogan (1912-1997), golfista
- Tom Kite (narozený 1949), golfista
- Byron Nelson (1912-2006), profesionální golfista
- Corey Pavin (narozený 1959), profesionální golfista
- Harvey Penick (1904-1995), golfista, golfový trenér, zvolen do Světové golfové síně slávy
- Jordan Spieth (narozený 1993), golfista, dosáhl světového žebříčku č. 1 ve věku 22 let
- Lee Trevino (narozený 1939), golfista
- Kathy Whitworth (narozený 1939), golfista ve World Golf Hall of Fame
- Babe Didrikson Zaharias (1911–1956), atletka, vyhrála 82 amatérských a profesionálních golfových turnajů, včetně pěti hlavních profesionálních šampionátů
Motorsports
- Brandon Bernstein (narozený 1972), drag racer, špičkový řidič paliva NHRA, syn Kennyho Bernsteina
- Kenny Bernstein (narozený 1944), drag racer, šestinásobný šampion NHRA, otec Brandona Bernsteina
- Chris Buescher (narozený 1992), řidič NASCAR
- James Buescher (narozený 1990), bývalý řidič NASCAR
- Colin Braun (narozený 1988), profesionální závodní automobilista
- Joie Chitwood (1912-1988), profesionální závodní automobilista
- Brad Coleman (narozený 1988), bývalý řidič NASCAR
- Bayley Currey (narozený 1996), řidič NASCAR
- AJ Foyt (narozený 1935), řidič závodního auta
- Bobby Labonte (narozený 1964), řidič NASCAR , 2000 Winston Cup Champion, mladší bratr Terry Labonte
- Terry Labonte (narozený 1956), NASCAR řidič, NASCAR síň slávy inductee, 1996 Winston Cup Champion
- Carroll Shelby (1923-2012), řidič závodního auta a návrhář Shelby Cobra a dalších automobilů
- David Starr (1967), řidič NASCAR
Profesionální zápas
- Toni Adams (1964–2010), manažer zápasů a komorník
- Stone Cold Steve Austin (narozený 1964), WWE zápasník a herec
- Texaský tank Bernard
- Tully Blanchard (narozený 1954), zápasník NWA , původní člen Four Horsemen
- Celeste Bonin (narozený 1986), WWE zápasník známý jako Kaitlyn
- Mark Calaway (narozený 1965), WWE zápasník známý jako Undertaker
- Dixie Carter (narozený 1964), prezident TNA Wrestling
- Bobby Duncum, Jr. (1965-2000), bývalý WCW zápasník
- Dory Funk Sr. (1919-1973), zápasník, trenér a promotér
- Dory Funk Jr. (narozený 1941), NWA zápasník a trenér
- Terry Funk (narozený 1944) NWA a ECW šampion, jeden z prvních tvrdých zápasníků
- Nidia Guenard (narozený 1979), bývalý zápasník WWE a 2001 WWE Tough Enough Co-vítěz
- Eddie Guerrero (1967-2005), šampion WWE
- Chavo Guerrero Sr. (1949-2017), bývalý šampion NWA
- Chavo Guerrero Jr. (narozený 1970), WCW a WWE zápasník
- Vickie Guerrero (narozený 1968), osobnost WWE
- Stan Hansen (narozený 1949), zápasník AJPW
- Mark Henry (narozený 1971), zápasník WWE
- Shawn Hernandez (narozený 1973), zápasník TNA
- Lance Hoyt (narozený 1977), zápasník TNA
- Booker Huffman (1965), WCW a WWE zápasník známý jako Booker T
- Lash Huffman (narozený 1958), WCW zápasník
- John Layfield (narozený 1966), bývalý šampion WWE JBL/Bradshaw
- Shawn Michaels (narozený 1965), bývalý zápasník a šampion WWE
- Jacqueline Moore (narozený 1964), bývalý šampion WWE žen
- Blackjack Mulligan (1942-2016), bývalý zápasník NWA
- Dick Murdoch (1946-1996), bývalý zápasník NWA
- Bruce Prichard (narozený 1963), bratr Láska ve WWE
- Tom Prichard (narozený 1959), zápasník WWE
- Scott Putski (narozený 1966), bývalý WCW a WWE zápasník
- Dustin Rhodes (1969), WWE zápasník Goldust
- Dusty Rhodes (1945-2015), zápasník WWE
- Wendi Richter (narozený 1961), zápasník WWE
- Jake "The Snake" Roberts (narozený 1955), bývalý zápasník WWE
- Tito Santana (narozený 1953), bývalý zápasník WWE
- Jesse Sorensen (narozený 1989), zápasník TNA
- Robert Swenson (1957-1997), bývalý WCW zápasník a herec
- Von Erich Family , zápasnická rodina, která soutěžila v různých akcích v Texasu a na jihu
- Erik Watts (1967), bývalý WCW zápasník
- Alicia Webb (narozená 1979), bývalá hvězda WWE Ryan Shamrock
- Barry Windham (1960), bývalý zápasník NWA a WCW
- Kendall Windham (1967), bývalý zápasník NWA a WCW
Fotbal
- Jeff Agoos (narozený 1968), americký fotbalový obránce narozený ve Švýcarsku, síň slávy
- Clint Dempsey (narozený 1983), fotbalista , hraje za Fulham FC a United States Men's National Soccer Team
- Nick Garcia (narozený 1979), fotbalista
- Omar Gonzalez (narozený 1988), fotbalista
- Weston McKennie (narozený 1998), fotbalista, hraje za Schalke 04 a United States Men's National Soccer Team
- Hassan Nazari (narozený 1956), fotbalista, trenér, zakladatel klubu mládeže
- Lee Nguyen (narozený 1986), fotbalista
Plavání
- Cammile Adams (narozený 1991), olympijský plavec
- Shaine Casas (narozený 1999), závodní plavec
- Madisyn Cox (narozený 1995), závodní plavec
- Josh Davis (narozený 1972), zlatý a stříbrný olympijský medailista ve volném plavání
- Jimmy Feigen (narozený 1989), olympijský plavec a zlatý medailista
- Natalie Hinds (narozená 1993), olympijská plavkyně
- Micah Lawrence (narozený 1990), olympijský plavec
- Simone Manuel (narozený 1996), olympijský plavec a zlatý medailista
- Katie Meili (narozená 1991), olympijská plavkyně a bronzová medailistka
- Dana Vollmer (narozený 1987), plavec, zlatý medailista na olympijských hrách 2004
Tenis
- Zina Garrison (narozený 1963), tenista
- Karl Kamrath (1911–1988), tenista, architekt
- Cliff Richey (narozený 1946), tenista, dosáhl světového žebříčku šest
- Nancy Richey (narozená 1942), tenistka, získala šest hlavních šampionátů ve dvouhře a čtyřhře, dosáhla světového žebříčku číslo dvě
- Michael Russell (narozený 1978), tenista
- Dick Savitt (narozený 1927), tenista zařadil na druhé místo na světě
- Anne Smith (narozená 1959), tenistka, deset velkých šampionátů ve čtyřhře, zařadila světovou jedničku ve čtyřhře
Atletika
- Brigetta Barrettová (narozený 1990), skokan do výšky
- Matthew S.Brown (narozený 1976), atletický šampion na 2007 Parapan American Games v Rio de Janeiru
- Cameron Burrell (1994–2021), sprinter
- Dave Clark (1936-2018), olympijský skokan o tyči
- Melissa González (narozená 1994), překážkářka
- Carlette Guidry-White (narozený 1968), sprinter
- Ariana Ince (narozený 1989), oštěpař
- Michael Johnson (narozený 1967), sprinter, olympijský vítěz, držitel světového rekordu
- Maggie Malone (narozený 1993), oštěpař
- Louise Ritter (narozená 1958), olympijská vítězka ve skoku vysokém
- Raevyn Rogers (narozený 1996), běžec na střední vzdálenosti, olympijský medailista
- Tom Tellez (narozený 1933), vysokoškolský atletický trenér
- Jeremy Wariner (narozený 1984), atletický olympijský vítěz
- Mal Whitfield (1924–2015), olympijský vítěz v běhu na 800 metrů
- Darold Williamson (narozený 1983), olympijský vítěz v atletice
- Babe Didrikson Zaharias (1914–1956), atletická zlatá medailistka na olympijských hrách 1932, golfistka ve Světové golfové síni slávy
Duševní sporty
- Amarillo Slim (Thomas Preston, Jr.) (1928-2012), pokerový šampion
- Doyle Brunson (narozený 1933), profesionální pokerový hráč
- Johnny Chan (narozený 1957), profesionální pokerový hráč
- Bobby Goldman (1938-1999), hráč mostu
- Bob Hamman (narozený 1938), hráč mostu
- James Jacoby (1933-1991), hráč mostu
- Oswald Jacoby (1902-1984), hráč mostu
- Johnny Moss (1907-1995), profesionální pokerový hráč
- Robert Salaburu (narozený 1985), pokerový hráč
- David Williams ( * 1980), pokerový hráč
- Trey Wright (1974), americký národní šampion Scrabble , klasický koncertní pianista
jiný
- Terence Anderson (narozený c. 1946), sportovní střelec
- Alex Andrade (narozený 1974), smíšený bojový umělec
- Lance Armstrong (narozený 1971), cyklista, diskvalifikovaný šampion Tour de France
- Del Ballard, Jr. (narozený 1963), profesionální nadhazovač
- Richard Bass (1929–2015), horolezec, první člověk, který vylezl na „ Sedm summitů “; vlastníkem firmy
- Kyle Bennett (1979–2012), motokrosový závodník
- Evan Bernstein (1960), izraelský olympijský zápasník
- Simone Biles (narozená 1997), gymnastka světových a olympijských vítězů
- Aimee Boorman (narozený 1973), trenér gymnastiky
- Aimee Buchanan (narozený 1993), Američan-narozený olympijský krasobruslař pro Izrael
- Tervel Dlagnev (narozený 1985), olympijský řecko-římský zápasník , bronzový medailista na Letních olympijských hrách 2012
- Kovboj Morgan Evans (1903-1969), rodeo , mistr ve wrestlingu 1928
- Jennifer Gutierrez (1967), triatlonistka
- Heath Herring (narozený 1978), smíšený bojový umělec
- Seth Jones (narozený 1994), hokejový hráč pro Columbus Blue Jackets
- Courtney Kupets (narozený 1986), světová a americká gymnastka, stříbrná medailistka z letních olympijských her 2004
- Rafael A. Lecuona (1928–2014), kubánsko-americký gymnasta , 1948–1956
- Brian Leetch (narozený 1968), hokejový obránce Síně slávy , především s New York Rangers
- Tara Lipinski (narozený 1982), krasobruslařka , zlatá olympijská medailistka
- Nastia Liukin (narozená 1989), 2008 olympijská gymnastika, zlatá medailistka
- Patricia McCormick (1929-2013), toreador
- Bubba McDaniel (narozený 1983), smíšený bojový umělec
- Tamyra Mensah-Stock (narozena 1992), sportovní zápasnice; mistr světa, zlatý olympijský medailista
- Delaney Miller (narozený 1995), horolezec
- Robert Mosbacher (1927–2010), jachtař, podnikatel, politik
- Cat Osterman (narozený 1983), softball džbán
- Carly Patterson (narozená 1988), 2004 olympijská gymnastika, zlatá medailistka
- Bill Pickett (1870-1932), kovboj a rodeo umělec
- Todd Pletcher (1967), trenér koní
- Alex Puccio (narozený 1989), horolezec
- Tex Rickard (1870-1929), sportovní promotér
- Keith Sanderson (narozený 1975), sportovní střelec
- Willie Shoemaker (1931-2003), žokej
- Brandon Slay (narozený 1975), olympijský zápasník ve volném stylu , zlatý medailista na olympijských hrách 2000
- Hollie Vise (narozený 1987), světová šampionka gymnastka
- Walel Watson (narozený 1984), smíšený bojový umělec
- Kaitlyn Weaver (narozený 1989), tanečník na ledě, soutěží o Kanadu
- Chip Woolley (narozený 1963), trenér závodních koní
Podnikání
- A – E
- Nahim Abraham (1885–1965), kanadský obchodník a filantrop ; rodák z Libanonu
- Tom Abraham (1910–2007), podnikatel a filantrop v Kanadě, Texas; rodák z Libanonu
- Red Adair (1915–2004), pobřežní hasič z ropného pole
- Joe Allbritton (1924-2012), bankéř, vydavatel, filantrop
- John S. Armstrong (1850–1908), realitní developer v oblasti Dallasu, založil Oak Cliff , Highland Park , State Fair of Texas
- Mary Kay Ash (1918-2001), podnikatelka a zakladatelka Mary Kay Cosmetics
- George Ballas (1925-2011), podnikatel, vynalezl Weed Eater
- Ed Bass (narozený 1945), podnikatel, finančník, filantrop, ekolog
- Harry W. Bass Jr. (1927-1998), obchod s ropou, filantrop
- Harry W. Bass Sr. (1895–1970), obchod s ropou
- Richard Bass (1929–2015), majitel lyžařského střediska Snowbird; průkopnický horolezec
- Robert Bass (narozený 1948), miliardář filantrop, předseda Oak Hill Capital , ochránce přírody
- Sid Bass (narozený 1942), miliardářský investor a ropný magnát z Fort Worth
- Andrew Beal (narozen 1952), bankéř, podnikatel, investor, hráč pokeru, matematik; miliardář
- Benny Binion (1904–1989), majitel kasina v Las Vegas ; dříve šéf organizovaného zločinu
- Jack Binion (narozený 1937), podnikatel
- Jack S. Blanton (1927-2013), manažer ropného průmyslu, občanský vůdce, filantrop
- Ghulam Bombaywala (narozený 1973), restauratér
- George Washington Brackenridge (1832-1920), bankéř, obchodní ředitel, filantrop, sociální aktivista, univerzitní regent
- Nancy Brinker (narozený 1946), obchodní ředitel, velvyslanec
- Norman Brinker (1931-2009), restauratér
- George R. Brown (1898–1983), zakladatel stavební společnosti, podnikatel, filantrop
- Samuel Burk Burnett (1849-1922), dobytek, rančer
- Charles Butt (narozený 1938), generální ředitel řetězce supermarketů HEB , miliardář
- Howard Edward Butt st. (1895–1991), podnikatel, filantrop; založil síť obchodů s potravinami HEB
- David Harold Byrd (1900–1986), olejář, zakladatel Civil Air Patrol
- Frank Kell Cahoon (1934-2013), olejář, podnikatel se zemním plynem, státní zástupce
- Joseph Campisi (1918-1990), restauratér
- Don Carter (1933–2018), investor, podnikatel; vlastní profesionální sportovní týmy
- Eddie Chiles (1910–1993), zakladatel a jednatel ropného obchodu; majitel ligového baseballového týmu
- Sarah Horton Cockrell (1819–1892), podnikatelka, milionářka
- Carr Collins Sr. (1892–1980), pojišťovací magnát, filantrop
- Brad Corbett (1937-2012), ropný obchod, vlastnil baseballový tým Texas Rangers
- Helen Corbitt (1906-1978), kuchařka, autorka kuchařské knihy
- Carl G. Cromwell (1889-1931), ropný vrták a letecký průkopník
- Harlan Crow (narozený 1949), realitní developer
- Trammell Crow (1914-2009), developer komerčních nemovitostí
- Mary C. Crowley (1915-1986), manažerka
- Sherwood Cryer (1927-2009), podnikatel, spoluvlastnil a provozoval Gilleyův honky-tonk noční klub
- Mark Cuban (narozený 1958), miliardář podnikatel, majitel basketbalového týmu Dallas Mavericks
- Joseph S. Cullinan (1860–1937), ropný průmyslník, zakladatel Texaca
- Robert B. Cullum (1912–1981), zakladatel řetězce supermarketů Tom Thumb
- Ray Davis , obchodní ředitel, majitel baseballového týmu
- Robert Decherd (narozený 1951), podnikatel; Předseda, prezident a generální ředitel AH Belo
- Michael Dell (narozený 1965), zakladatel společnosti Dell Inc.
- Clara Driscoll (1881–1945), podnikatelka, filantropka, památkářka
- Angelo Drossos (1928-1997), makléř, majitel San Antonio Spurs
- Thomas Dundon (narozený 1972), finanční podnikatel
- F – J
- William Stamps Farish II (1881–1942), prezident společnosti Standard Oil , zakladatel a prezident Amerického ropného institutu
- Dean Fearing (narozený 1955), kuchař, restauratér
- Tilman J. Fertitta (narozený 1957), generální ředitel společnosti Landry's Restaurants , miliardář
- Carly Fiorina (narozená 1954), generální ředitelka společnosti Hewlett-Packard , senior viceprezidentka AT&T a kandidátka na kandidáta Teda Cruze ve volbách 2016
- Don Flynn (1934–2010), manažer ropného a plynárenského průmyslu, profesionální fotbalista
- Buddy Fogelson (1900–1987), olejář, právník, chovatel koní, filantrop; manžel Greera Garsona
- Robert Folsom (1927–2017), realitní investor a developer; starosta Dallasu
- Walter Fondren, starší (1877–1939), olejář, spoluzakladatel společnosti Humble Oil (ze které by se stal ExxonMobil ), filantrop
- Gerald J. Ford (narozený 1944), obchodní ředitel, bankéř, miliardář, filantrop
- Joe B. Foster (1934–2020), obchod s ropou, filantrop
- Andrew Friedman (narozený 1976), bankéř, výkonný ředitel Major League Baseball
- William Delbert Gann (1878–1955), obchodník s financemi, analytik
- William H. Gaston (1840-1927), spoluzakladatel, s Aaronem C. Campem, prvního bankovního domu v Dallasu
- Jim Goode (1944–2016), restauratér
- Charles Goodnight (1836-1929), legendární texaský chovatel dobytka
- Bette Nesmith Graham (1924-1980), vynálezce, zakladatel Liquid Paper Corporation, matka Monkees " Mike Nesmith
- Eunice Gray (1880–1962), majitel hotelu a nevěstince
- Bennett Greenspan (narozený 1952), podnikatel, zakladatel DNA rodokmenu
- Carl Hilmar Guenther (1826-1902), mlynář
- Patrick E. Haggerty (1914–1980), spoluzakladatel, prezident a předseda společnosti Texas Instruments
- Najeeb Halaby (1915–2003), správce FAA , předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pan Am , otec jordánské královny Noor
- Ebby Halliday (1911-2015), realitní kancelář, podnikatel
- Thomas Britton Harris IV (narozený 1958), investiční úředník
- Jim Hasslocher (1922–2015), restauratér
- William R. Hawn (1910–1995), podnikatel, filantrop, chovatel závodních koní
- Pattillo Higgins (1863–1955), průkopník ropy a podnikatel, známý jako „prorok Spindletop “
- Barron Hilton (1927-2019), miliardář, prominent, podnikatel, dědic bohatství Hilton Hotels
- Conrad Hilton (1887-1979), zakladatel hotelového řetězce
- Conrad Hilton Jr. (1926-1969), prominent, podnikatel, dědic Hilton Hotels fortune
- Eric Hilton (1933-2016), hoteliér, filantrop
- Gerald D. Hines (1925–2020), realitní developer
- Timothy Dwight Hobart (1855–1935), majitel půdy, zeměměřič, farmář, starosta města Pampa
- Roger Horchow (1928–2020), katalogový podnikatel, producent na Broadwayi
- Thomas William House, Sr. (1814-1880), raný Houston bavlna přepravce, zakladatel Houston první soukromé banky a první veřejné služby
- Howard Hughes (1905-1976), letec, filmař, výstřední miliardář
- Howard R. Hughes, st. (1869–1924), podnikatel, olejář; otec Howarda Hughese
- Earl H. Hulsey (1880–1961), podnikatel, provozovatel kina
- Caroline Rose Hunt (1923–2018), hoteliér, spisovatel, filantrop, dědička
- Clark Hunt (1965), předseda představenstva a generální ředitel Kansas City Chiefs
- HL Hunt (1889–1974), ropný magnát, patriarcha dallasské rodiny legendárního bohatství a moci
- Lamar Hunt (1932-2006), zakladatel americké fotbalové ligy , Major League Soccer , North American Soccer League
- Nelson Bunker Hunt (1926-2014), olejář, investor, chovatel koní
- Ray Lee Hunt (narozený 1943), olejář
- Columbus Marion „Táta“ Truhlář (1860–1947), olejář
- Jerry Jones (narozený 1942), miliardář podnikatel, olejář, majitel fotbalového týmu Dallas Cowboys
- Jerry Jones, Jr. (narozený 1969), ředitel Dallas Cowboys
- Stephen Jones (narozený 1964), ředitel Dallas Cowboys
- J. Erik Jonsson (1901–1995), spoluzakladatel a prezident společnosti Texas Instruments , starosta Dallasu
- K – M
- Herb Kelleher (1931-2019), zakladatel a generální ředitel společnosti Southwest Airlines
- Gary C. Kelly (narozený 1955), generální ředitel, Southwest Airlines
- Isaac Herbert Kempner (1873–1967), zakladatel Imperial Sugar , starosta města Galveston
- Kay Kimbell (1886–1964), podnikatel, filantrop; vybavil Kimbell Art Museum
- Richard King (1824–1885), podnikatel, zakladatel legendárního King Ranch
- Rollin King (1931-2014), podnikatel, investiční poradce, spoluzakladatel Southwest Airlines
- John Henry Kirby (1860-1940), podnikatel, zakladatel Kirby Petroleum Company
- Robert J. Kleberg, Jr. (1853-1932), řídil King Ranch
- Fred C. Koch (1900-1967), chemický inženýr a podnikatel, který založil ropnou rafinérii, která se později stala Koch Industries
- Harry Koch (1867-1942), zakladatel železnice, zakladatel novin
- Eugene Lacritz (1929-2012), maloobchodní manažer, klasický hudebník
- Ninfa Laurenzo (1924-2001), restauratér
- Rodney Lewis (narozený 1954), ropný a zemní plyn průmyslník a farmář; druhý nejbohatší jedinec v San Antoniu
- John Lilly , rizikový kapitalista
- David Litman (narozený 1957), zakladatel hotels.com a getaroom.com
- James Ling (1922-2004), zakladatel obchodního konglomerátu Ling-Temco-Vought
- Tim Love (narozený 1971), kuchař, restauratér
- Sam Lucchese (1868-1929), podnikatel, bootmaker, divadelní impresario
- Gerald Lyda (1923-2005), generální ředitel stavby, majitel La Escalera Ranch v Sierra County, New Mexico
- James E. Lyon (1927-1993), realitní developer, bankéř a republikánský politik v Houstonu
- John Mackey (narozený 1953), generální ředitel, Whole Foods Market
- Herbert Marcus (1878–1950), spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Neiman Marcus
- Minnie Lichtenstein Marcus (1882-1979), viceprezident Neiman Marcus, zahradník
- Stanley Marcus (1905-2002), prezident a generální ředitel Neiman Marcus
- Thomas Marsalis (1852-1919), vývojář oblasti Dallasu
- Irving Allen Mathews (1917–1994), výkonný ředitel maloobchodu, předseda představenstva Federální rezervní banky
- Glenn McCarthy (1907–1988), ropný magnát, podnikatel; inspirovala postavu Jett Rink in Giant
- Red McCombs (narozený 1927), podnikatel, vlastnil několik profesionálních sportovních franšíz
- Eugene McDermott (1899–1973), zakladatel společnosti Texas Instruments , geofyzik, filantrop
- William Johnson McDonald (1844-1926), bankéř, filantrop
- Jim McIngvale (narozený 1951), podnikatel, vlastní síť obchodů s nábytkem
- Algur H. Meadows (1899–1978), olejář, filantrop
- John W. Mecom, Sr. (1911-1981), olejář
- George P. Mitchell (1919-2013), miliardář naftář, realitní developer, filantrop
- Mohamed Elhassan Mohamed (narozený 1961), podnikatel; politický, náboženský, kulturní aktivista; otec Ahmeda Mohameda
- John T. Montford (narozený 1943), podnikatel v San Antoniu, bývalý kancléř Texas Tech University System, bývalý státní senátor a okresní prokurátor z Lubbock
- Shearn Moody, Jr. (1933-1996), finančník, podnikatel, filantrop
- William Lewis Moody, Jr. (1865-1954), finančník, podnikatel
- John Moores (narozený 1944), podnikatel, filantrop; majitel profesionálních sportovních týmů
- Robert Mosbacher (1927–2010), podnikatel, jachtař, politik
- Barry Munitz (narozený 1941), ředitel společnosti a nadace, správce univerzity
- Clint Murchison, Jr. (1923–1987), obchodník s ropou; zakladatel/majitel fotbalového týmu Dallas Cowboys
- Clint Murchison, Sr. (1895-1969), ropný magnát
- N – R.
- Raymond Nasher (1921-2007), realitní developer ( NorthPark Center ), sběratel umění
- Abraham Lincoln Neiman (1875–1970), spoluzakladatel Neiman Marcus
- Carrie Marcus Neiman (1883–1953), spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Neiman Marcus
- Bill Noël (1914–1987), ropný průmyslník a filantrop z Oděsy
- Mary Moody Northen (1892–1986), finančník, filantrop
- Jim Novy (1896–1971), podnikatel, podnikatel, filantrop, podporovaná kariéra Lyndona B. Johnsona ; přezdívaný „první Žid Texasu“
- Peter O'Donnell (1924–2021), investor, filantrop, předseda republikánské státní strany, 1962–1969; vůdce návrhu Goldwaterova výboru v letech 1963–1964
- RJ O'Donnell (1891-1959), podnikatel, manažer divadelního řetězce, filantrop
- William O'Neil (narozený 1933), podnikatel, makléř, spisovatel, založil Investor's Business Daily
- Marc Ostrofsky (narozený 1961), rizikový kapitalista, podnikatel, investor, autor
- Ross Perot (1930–2019), podnikatel; zakladatel EDS a Perot Systems ; 1992 americký prezidentský kandidát
- Bob J. Perry (1932-2013), stavitel domů, politický podporovatel
- Stephen Samuel Perry (1825–1874), manažer Peach Point Plantation , zachovalé historické rukopisy
- T. Boone Pickens (1928-2019), energetický podnikatel, filantrop
- Lonnie „Bo“ Pilgrim (1928-2017), zakladatel, předseda a hlavní majitel Pilgrim's Pride
- Bernard Rapoport (1917–2012), podnikatel, filantrop, spisovatel, obchodní ředitel
- Kent Rathbun (narozený 1961), kuchař, restauratér
- William Marsh Rice (1816–1900), obchodník, investor, multimilionář, filantrop; jmenovec Rice University
- Sid W. Richardson (1891-1959), olejář, chovatel dobytka, filantrop
- Rich Riley (narozený 1973), senior viceprezident a generální ředitel Yahoo! EMEA
- Corbin Robertson (narozený 1947), obchodní ředitel
- Phil Romano (narozený 1939), restauratér
- Willy O. Rossel (1921-2015), kuchař
- Marvin Travis Runyon (1924-2004), obchodní ředitel, americký generál správce pošty
- Reid Ryan (narozený 1971), Major League Baseball manažer, bývalý hráč
- SVATÝ
- Fayez Sarofim (narozený 1929), manažer akciového fondu, částečný vlastník Houston Texans, filantrop, miliardář
- Tom Scaperlanda (1895–1971), klenotník, cirkusový historik a sběratel cirkusů
- Julius Schepps (1895–1971), majitel firmy, občanský vůdce a filantrop
- Arthur A. Seeligson Jr. (1920-2001), olejář, rančer, majitel/chovatel plnokrevného dostihového koně
- Daniel R. Scoggin (narozený 1937), zakladatel TGI Friday's , Inc., restauratér
- Frank Sharp (1906-1993), developer pozemků
- Walter Benona Sharp (1870–1912), olejář, inovátor, filantrop
- Anna Shelton (1861-1939), realitní developer, zakladatel ženských klubů
- Harold Simmons (1931–2013), miliardář, bankéř, filantrop; vyvinutý koncept pákového odkupu
- Bob R. Simpson , obchodní ředitel, majitel baseballového týmu
- Henry Singleton (1916–1999), elektrotechnik, spoluzakladatel společnosti Teledyne Technologies
- Bill Sinkin (1913-2014), bankéř, komunitní aktivista
- Tom Slick (1916–1962), vynálezce, podnikatel, dobrodruh, podnikatel, filantrop
- Merrie Spaeth (narozený 1948), obchodní konzultant pro styk s veřejností, politický konzultant, pedagog, bývalá herečka
- John Sparks (1843-1908), farmář dobytka, Texas Ranger , se stal guvernérem Nevady
- A. Latham Staples (narozený 1977), generální ředitel společnosti EXUSMED, Inc., aktivista za občanská práva a zakladatel/předseda nadace Empowering Spirits Foundation
- Felix Stehling (1927-2012), podnikatel, restauratér, založil Taco Cabana
- John M. Stemmons (1909-2001), realitní developer, občanský vůdce
- Leslie Stemmons (1876-1939), podnikatel
- Frank Sterling (1869–1938), obchod s ropou
- Ross S. Sterling (1875–1949), zakladatel společnosti Humble Oil (ze které se stane ExxonMobil ), guvernér Texasu
- David Tallichet (1922–2007), vytvořil koncept tematické restaurace
- Anne Valliant Burnett Tandy (1900–1980), farmář, chovatel koní, filantrop, sběratel umění
- Charles D. Tandy (1918-1978), předseda, prezident a generální ředitel společnosti Tandy Corporation
- Ben Taub (1889-1982), podnikatel, filantrop
- Rich Templeton (narozený 1958), prezident, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Texas Instruments
- Robert L. Thornton (1880–1964), zakladatel a prezident Mercantile Bank v Dallasu , starosta a občanský vůdce Dallasu
- Tex Thornton (1913-1981), zakladatel Litton Industries
- Felix Tijerina (1905–1965), restauratér
- Rex Tillerson (narozený 1952), předseda, prezident a generální ředitel společnosti ExxonMobil
- Kenny Troutt (narozený 1948), zakladatel telekomunikační společnosti, majitel dostihového koně, miliardář
- U – Z
- Daniel Wagoner (1828-1902), farmář, podnikatel, bankéř
- E. Paul Wagoner (1889–1967), farmář, chovatel koní
- Guy Wagoner (1883–1950), rančer, obchodní ředitel
- William Thomas Wagoner (1852-1934), farmář, olejář, bankéř, chovatel koní, filantrop
- Kelcy Warren (narozený 1955), předseda představenstva a generální ředitel společnosti Energy Transfer Partners
- Sherron Watkins (narozený 1959), viceprezident společnosti Enron Corporation , informátor, který pomohl odhalit skandál s Enronem
- George Washington West (1851-1926), farmář
- James Marion West, Jr. (1903-1957), olejář
- James Marion West, Sr. (1871-1941), obchodní magnát
- Edward Whitacre, Jr. (narozený 1941), předseda představenstva a generální ředitel společnosti General Motors , předseda představenstva a generální ředitel společnosti AT&T Inc.
- Clayton Wheat Williams, Jr. (1931–2020), olejář; Republikánský kandidát na gubernatoria, 1990
- Gus Sessions Wortham (1891-1976), podnikatel, filantrop
- Charles Wyly (1933-2011), podnikatel, podnikatel, filantrop, občanský vůdce
- Sam Wyly (narozený 1934), podnikatel, podnikatel, filantrop
- Angus G. Wynne (1914–1979), zakladatel Six Flags Over Texas a následných korporátních zábavních parků
- Benjamin Franklin Yoakum (1859-1929), manažer železnice
- HB Zachry (1901–1984), jednatel stavby
- Zig Ziglar (1926–2012), prodavač, motivační řečník, autor
- Andrew Jackson Zilker (1858-1934), podnikatel, občanský vůdce, filantrop v Austinu
Právo a judikatura
- James A. Baker, Jr. (1892-1973), advokát
- Kapitán James A. Baker (1857–1941), zmocněnec William Marsh Rice , bankéř
- Soudce James A. Baker (1821–1897), právník, politik
- Roy Bean (asi 1825 - 1903), smírčí soudce, se nazýval „zákon západně od Pecos“
- Nandita Berry (narozená 1968), státní tajemnice Texasu (2014–2015); Houstonský právník
- Robert Lee Bobbitt (1888–1972), mluvčí Sněmovny reprezentantů Texasu (1927–1929), generální prokurátor (1929–1930)
- Jean Hudson Boyd (narozený 1954), soudce okresního soudu, který odsoudil Ethana Couche na podmínku na základě obhajoby „affluenza“
- Ruth Virginia Brazzil (1889-1976), právnička
- Tony Buzbee (narozený 1968), soudní právník
- Norma V. Cantu (narozený 1954), právník v oblasti občanských práv, pedagog
- Ronald H. Clark (narozený 1953), soudce amerického okresního soudu pro východní obvod Texasu se sídlem v Beaumontu ; bývalý člen Texaské Sněmovny reprezentantů ze Shermanu
- Tom C. Clark (1899-1977), Spojené státy generální prokurátor a přísedící soudce z Nejvyššího soudu Spojených států
- Linda Coffee (narozený 1942), zmocněnec Normy McCorveyové ve věci Roe v. Wade
- Elma Salinas Ender (narozená 1953), první hispánská žena, která sloužila u státního okresního soudu v Texasu; soudce 341. soudního okresu se sídlem v Laredu, 1983–2012
- Percy Foreman (1902-1988), obhájce trestní obrany
- Hans Peter Mareus Neilsen Gammel (1854–1931), redaktor a vydavatel zákonů Texasu 1822–1897
- Mike Godwin (narozený 1956), advokát, autor
- Alberto Gonzales (narozený 1955), generální prokurátor Spojených států
- Richard „Racehorse“ Haynes (1927–2017), obhájce, autor
- Randy Hendricks (narozený 1945), sportovní právník, autor
- Hattie Leah Henenberg (1893-1974), právník
- Harry Hertzberg (1883-1940), advokát, senátor státu Texas, občanský vůdce
- Barbara Hinesová , zmocněnkyně pro imigrační práva
- Joe Jamail (1925-2015), advokát, miliardář
- Leon Jaworski (1905-1982), zmocněnec, byl zvláštním žalobcem během slyšení o skandálu Watergate
- Jim Mattox (1943-2008), americký zástupce a generální prokurátor Texasu
- Harry McPherson (1929-2012), zvláštní poradce prezidenta Lyndona Johnsona , právník, lobbista
- Harriet Miers (narozená 1945), advokátka, poradkyně Bílého domu, nominována na Nejvyšší soud USA
- Sandra Day O'Connor (narozený 1930), bývalý přísedící soudce Nejvyššího soudu USA ; první žena na vrchním soudu
- John O'Quinn (1941-2009), advokát
- Jack Pope (1913-2017), hlavní soudce texaského nejvyššího soudu
- Louise Raggio (1919-2011), advokátka, první prokurátorka v Texasu
- Nellie Gray Robertson (1894-1955), právník
- David McAdams Sibley (narozený 1948), advokát-lobbista, bývalý senátor státu Texas (1991-2002) a starosta Waco (1987-1988)
- Ken Starr (narozený 1946), zmocněnec, federální soudce, generální prokurátor a nezávislý poradce během Clintonovy administrativy
- Stephen Susman (1941–2020), žalobce a zmocněnec Susman Godfrey
- Carol Vance (narozený 1933), okresní prokurátor, vedoucí Texas Board of Criminal Justice
- Dale Wainwright (narozený 1961), soudce, texaský nejvyšší soud
- Hortense Sparks Ward (1872–1944), právnička, aktivistka za práva žen
- Craig Watkins (narozený 1967), první afroamerický okresní prokurátor v Texasu, Dallas Morning News Texan roku 2008
- Edith Wilmans (1882–1966), právnička, státní zákonodárce
- Will Wilson (1912-2005), generální prokurátor Texasu, soudce Nejvyššího soudu v Texasu
- Jared Woodfill (narozený 1968), právník, politický aktivista
- Mark Yudof (narozený 1944), profesor práva, univerzitní kancléř
- Kathleen Zellner , advokátka
Vymáhání práva
- David Brown (1960), vedoucí policejního oddělení v Dallasu
- James B. Gillett (1856-1937), právník, člen Texas Ranger Hall of Fame
- TJ Goree (1835–1905), dozorce věznic v Texasu, jmenovec Goreeho jednotky texaského ministerstva trestního soudnictví; Kapitán konfederační armády, zmocněnec
- Frank Hamer (1884-1955), Texas Ranger , vedl nálet, při kterém byli zabiti Bonnie a Clyde
- Roy Hazelwood (1938–2016), profilovač FBI
- Ted Hinton (1904-1977), zástupce šerifa zapojený do náletu, při kterém byli zabiti Bonnie a Clyde
- Joaquin Jackson (1935-2016), Texas Ranger, spisovatel, herec
- John B. Jones (1834–1881), kapitán pohraničního praporu Texas Rangers
- Jim Leavelle (1920-2019), policejní detektiv z Dallasu, který doprovázel Lee Harveyho Oswalda, když byl Oswald zastřelen
- Darrell Lunsford (1943–1991) byl zavražděn při zatýkání podezřelých z drog
- Ramiro Martinez (narozený 1937), policista zapojený do zabíjení odstřelovače Charlese Whitmana
- David Atlee Phillips (1922-1988), důstojník CIA , držitel medaile Career Intelligence Medal
- Phil Ryan (narozený 1945), Texas Ranger, který zatkl sériového vraha Henryho Lee Lucase
- Charlie Siringo (1855-1928), zákonodárce Divokého západu
- Ben Thompson (1843–1884), zákonodárce z Old West, střelec, hazardní hráč
- JD Tippit (1924–1963), policista z Dallasu , který vyslýchal Lee Harveyho Oswalda po atentátu na Johna F. Kennedyho a následně byl Oswaldem zabit
- Charles Winstead (1891–1973), agent FBI ve 30. – 40. jeden z agentů, kteří zastřelili Johna Dillingera
Umění, fotografie, architektura
- A – K
- Walter W. Ahlschlager (1887–1965), architekt
- Larry D. Alexander (narozený 1953), výtvarník
- Natalia Anciso (narozený 1985), výtvarná umělkyně
- José Arpa (1858–1952), malíř
- Tex Avery (1908–1980), animátor, karikaturista, režisér
- Atlee Ayres (1873–1969), architekt
- Robert M. Ayres (1898–1977), architekt
- Bill Barminski (narozený 1962), výtvarník, designér, filmař
- Donald Barthelme (1907-1996), architekt
- Arthello Beck (1941-2004), výtvarný umělec
- Bobby Berk ( * 1981), interiérový designér, televizní osobnost
- John T. Biggers (1924-2001), muralist, založil umělecké oddělení na Texas Southern University
- Electra Wagoner Biggs (1912-2001), sochař
- Melinda Bordelon (1949–1995), malířka, ilustrátorka
- Berkeley Breathed (narozený 1957), karikaturista oceněný Pulitzerovou cenou, autor/ilustrátor, režisér, scenárista
- Susan Budge (narozený 1959), keramický sochař
- Harold Dow Bugbee (1900–1963), výtvarník
- John Cassaday (narozený 1971), komiksový výtvarník
- Keith Carter (narozený 1948), fotograf, pedagog, výtvarník
- John S. Chase (1925-2012), architekt
- Mel Chin (narozený 1951), konceptuální výtvarník
- Harold F. Clayton (1954-2015), sochař
- Nicholas Joseph Clayton (1840-1916), architekt
- Matchett Herring Coe (1907-1999), sochař
- Pompeo Coppini (1870–1957), sochař, učitel
- George Dahl (1894-1987), architekt
- Dawson Dawson-Watson (1864–1939), impresionistický malíř
- Charles August Albert Dellschau (1830–1923), umělec zvenčí
- Neil Denari (narozený 1957), architekt
- Richard Dominguez (narozený 1960), komiksový výtvarník
- Brian Adam Douglas (narozený 1972), výtvarník
- Dan Dunn (narozený 1957), rychlostní malíř, karikaturista, karikaturista
- Emily Edwards (1888–1980), výtvarnice, historička, ochránkyně přírody, učitelka, občanská vůdkyně
- Charles Fincher (narozený 1945), karikaturista, právník
- Joseph Finger (1887–1953), architekt
- Alfred C. Finn (1883–1964), architekt
- O'Neil Ford (1905-1982), architekt
- Jim Franklin (narozený 1943), výtvarník, ilustrátor, podzemní karikaturista
- Alfred Giles (1853-1920), architekt
- Francois P. Giraud (1818–1877), architekt, zeměměřič, starosta San Antonia
- Rolando Gomez (narozený 1962), fotograf
- Xavier Gonzalez (1898–1993), nástěnný malíř, sochař, učitel
- Glenna Goodacre (1939–2020), sochařka, navržená lícová strana dolaru Sacagawea
- James Riely Gordon (1863-1937), architekt
- Herbert M. Greene (1871–1932), architekt
- Priscilla Hamby (narozený 1982), ilustrátor, komiksový výtvarník
- Trenton Doyle Hancock (narozený 1974), výtvarný umělec
- Wyatt C. Hedrick (1888–1964), architekt
- Wolf Hilbertz (1938–2007), architekt, vynálezce, mořský vědec, pedagog
- Barbara Hines (narozená 1950), výtvarnice
- Armando Hinojosa (narozený 1944), sochař
- Alexandre Hogue (1898–1994), realistický malíř
- Dorothy Hood (1919–2000), modernistická malířka
- Carl Hoppe (1897–1981), malíř
- Louis Hoppe ( fl. 1860s), lidový umělec 19. století
- Lance Hosey , architekt
- Robert HH Hugman (1902–1980), architekt, navrhl San Antonio River Walk
- Walter Iooss (narozený 1943), fotograf
- Natalie Irish (narozena 1982), multimediální umělkyně, průkopnice techniky tisku na rty
- James Ivey (1967), výtvarník, malíř, karnevalový surrealismus
- Elisa Jimenez (narozená 1963), interdisciplinární výtvarnice, módní návrhářka
- Luis Jiménez (1940-2006), sochař
- Raoul Josset (1899–1957), sochař
- Donald Judd (1928-1994), sochař
- Karl Kamrath (1911–1988), architekt, tenista
- Cheryl Kelley , fotorealistická malířka
- George Kessler (1862–1923), zahradní architekt, urbanista
- John F. Knott (1878–1963), politický karikaturista, ilustrátor, výtvarný pedagog
- L – Z
- Thomas C. Lea, III (1907-2001), nástěnný malíř, ilustrátor, výtvarník, válečný korespondent, prozaik, historik
- Harold LeDoux (1926-2015), karikaturista, soudce Parker
- Rick Lowe (narozený 1961), výtvarník, sociální aktivista, pedagog, MacArthur Fellow
- Hermann Lungkwitz (1813–1891), krajinář, fotograf
- Bob Mader (1943-2005), fotograf
- Stanley Marsh 3 (1938–2014), milionářský umělec a filantrop
- Florence McClung (1894–1992), malíř, grafik, učitel výtvarné výchovy
- Marion Koogler McNay (1883-1950), výtvarník, učitel, sběratel umění, zakladatel muzea, filantrop
- Alex McVey (narozený 1978), ilustrátor
- Michael Mehaffy (narozený 1955), architektonický teoretik
- Jesús Moroles (1950–2015), sochař
- Elisabet Ney (1833–1907), sochařka
- Diane O'Leary (1939-2013), multimediální výtvarnice
- Lovie Olivia , multidisciplinární výtvarná umělkyně
- Julian Onderdonk (1882-1922), malíř
- Robert Jenkins Onderdonk (1852-1917), malíř
- Graydon Parrish (narozený 1970), realistický malíř
- Harry D. Payne (1891–1987), architekt
- John Picacio (1969), sci-fi-fantasy umělec, ilustrátor
- Dan Piraro (narozený 1958), malíř, ilustrátor, karikaturista
- Thomas M. Price (1916–1998), architekt
- Don Ivan Punchatz (1936-2009), sci-fi-fantasy umělec, ilustrátor
- Gregor Punchatz (1967), umělec/sochař pro videohry
- Robert Rauschenberg (1925–2008), malíř, sochař, grafik
- Frank Reaugh (1860-1945), malíř
- Ace Reid (1925–1991), karikaturista a humorista
- Lucy Wilson Rice (1874–1963), malířka
- Joe Riley (1964-2007), výtvarný a plastický umělec
- Dario Robleto (narozený 1972), konceptuální umělec
- Elizabeth Barlow Rogers (narozená 1936), krajinářka, krajinářka, spisovatelka
- Jermaine Rogers (narozený 1972), plakátový výtvarník
- Nancy Rubins (narozený 1952), sochař, instalační umělec
- Verónica Ruiz de Velasco (narozený 1968), malíř
- Robh Ruppel (narozený c. 1963), ilustrátor
- Porfirio Salinas (1910–1973), krajinář
- Julian Schnabel (narozený 1951), výtvarník, filmový režisér
- Emil Schuhmann (1856–1937), lidový umělec, akordeonista, kapelník
- Zachary Selig (1949–2016), výtvarník, malíř, spisovatel
- Mark Seliger (narozený 1959), fotograf
- Gilbert Shelton (narozený 1940), karikaturista
- Erwin E. Smith (1886–1947), fotograf
- Justin Storms ( * 1981), výtvarník, hudebník a tvůrce omalovánky The Whaletopian Coloring Book
- James Surls (narozený 1943), modernistický sochař
- Masaru Takiguchi (narozený 1941), sochař, pedagog umění
- Waldine Tauch (1892–1986), sochařka
- Karen T. Taylor (narozený 1952), forenzní a portrétní umělec
- Frank Teich (1856-1939), sochař
- Wilhelm Thielepape (1814-1904), architekt, litograf, fotograf, zeměměřič, advokát, starosta San Antonia
- Charles Umlauf (1911–1994), sochař, výtvarný pedagog
- Vincent Valdez (narozený 1977), umělec
- Bob Wade (1943–2019), umělec, sochař v žánru „Cosmic Cowboy“
- William Ward Watkin (1886–1952), architekt, zakladatel katedry architektury Rice University
- Mack White (narozený 1952), komiksový výtvarník
- Verner Moore White (1863–1923), krajinář a portrétista
- Robert Whiteside (1950-2006), výrobce šperků a řemesel a designér, polymath
- George Rodney Willis (1879–1960), architekt
- Laura Wilson (narozená 1939), fotografka
- Robert William Wood (1889–1979), krajinář
Literatura
- A – G
- Jeff Abbott (narozený 1963), romanopisec tajemství
- Susan Wittig Albert (narozený 1940), spisovatel tajemství
- Karle Wilson Baker (1878–1960), básník, autor
- Wendy Barker (narozený 1942), básník, pedagog
- Neal Barrett Jr. (1929-2014), spisovatel sci-fi a fantasy
- Barbara Barrie (narozená 1931), autorka dětských knih
- Rick Bass (narozený 1958), spisovatel, ekolog
- Roy Bedichek (1878–1959), spisovatel, přírodovědec, pedagog
- Raymond Benson (narozený 1955), prozaik
- Sarah Bird (narozený 1949), prozaik, scenárista, novinář
- Cheryl Bolen (narozený 1946), prozaik, novinář
- J. Mason Brewer (1896–1975), folklorista, učenec, spisovatel
- Sandra Brown (narozený 1948), romanopisec
- James Lee Burke (narozený 1936), spisovatel tajemství
- Hector Cantú (narozený 1961), spisovatel, redaktor, novinový komiksový tvůrce
- Oscar Casares (narozený 1964), spisovatel, pedagog
- Kathryn Casey , autorka tajemství a skutečného zločinu
- Katherine Center (narozena 1972), autorka knihy o kuřatech , matka o lit
- Pat Choate (narozený 1941), spisovatel, ekonom
- Susan Choi (1969), spisovatelka
- Sandra Cisneros (narozený 1954), spisovatel a básník
- Tamarie Cooper (narozený 1970), dramatik, herečka
- Bill Crider (1941–2018), spisovatel tajemství
- Deborah Crombie (narozený 1952), spisovatel tajemství
- Justin Cronin (narozený 1962), prozaik
- Grace Noll Crowell (1877–1969), básnířka
- James Crumley (1939-2008), prozaik
- Jan de Hartog (1914-2002), autor nominovaný na Nobelovu cenu, dramatik, vítěz Tony Award , sociální aktivista, filantrop
- Jim Dent (narozený 1953), autor, sportovní spisovatel
- Adina Emilia De Zavala (1861–1955), spisovatelka, historička, vychovatelka
- J. Frank Dobie (1888–1964), folklorista a spisovatel o dnech otevřeného dosahu
- Carole Nelson Douglas (narozený 1944), spisovatel tajemství
- Robert M. Edsel (narozený 1956), spisovatel faktu, zakladatel a inovátor ropné společnosti
- Kurt Eichenwald (narozený 1961), spisovatel, novinář
- John R. Erickson (narozený 1943), kovboj, autor, skladatel, hlasový herec, napsal sérii Hank Cowdog
- Jill Alexander Essbaum (narozený 1971), básník, spisovatel, profesor
- BH Fairchild (narozen 1942), básník
- Kitty Ferguson (narozený 1941), vědecký spisovatel
- Robert Flynn (narozený 1932), romanopisec
- Horton Foote (1916–2009), spisovatel a dramatik
- Carrie Fountain , básník
- Hans Peter Mareus Neilsen Gammel (1854–1931), redaktor a vydavatel zákonů Texasu 1822–1897
- Julian S. Garcia , spisovatel Chicano literatury
- Bryan A. Garner (narozený 1958), lexikograf, gramatik, spisovatel, pedagog
- Fred Gipson (1908-1973), prozaik, autor knihy Old Yeller
- John Graves (1920–2013), autor
- Jesse Edward Grinstead (1866–1948), autor západní beletrie
- H – M
- Christine Hà (narozená 1979), spisovatelka, básnířka, redaktorka; kuchař, který v roce 2012 vyhrál soutěž ve vaření MasterChef
- Hardy Haberman (narozený 1950), autor, filmař, pedagog, postava v BDSM kultuře
- Elizabeth Forsythe Hailey (narozená 1938), prozaička, novinářka, dramatička
- J. Evetts Haley (1901–1995), historik a politický aktivista
- Harry H. Halsell (1860–1957), farmář, psal knihy o farmaření života
- Stephen Harrigan (narozený 1948), prozaik, novinář
- Stanley Hauerwas (narozený 1940), teolog, filozof
- Bobbie Louise Hawkins (1930–2018), spisovatel povídek, monolog a básník
- Allison Hedge Coke (narozený 1958), básník a spisovatel
- Patricia Highsmith (1921–1995), prozaička, autorka knihy Cizinci ve vlaku a Talentovaný pan Ripley
- Rolando Hinojosa-Smith (narozený 1929), prozaik, esejista, básník, pedagog
- Thomas Elisha Hogg (1842–1880), básník, spisovatel, redaktor
- Mary Austin Holley (1784–1846), napsala první anglickou historii Texasu
- Robert E. Howard (1906–1936), autor příběhů barbarského Conana a dalších dobrodružných povídek z buničiny
- William Humphrey (1924–1997), prozaik
- Bret Anthony Johnston (narozený 1971), autor, ředitel programu tvůrčího psaní na Harvardově univerzitě
- Mary Karr (narozený 1955), básník, esejista, memoirist
- Elmer Kelton (1926-2009), novinář, západní romanopisec
- Larry L. King (1929-2012), dramatik, novinář, prozaik, Nejlepší malá nevěstinec v Texasu
- Kevin Kwan (narozený 1950), prozaik
- Joe R. Lansdale (narozený 1951), autor kriminálních thrillerů, románů Hap a Leonard
- Jenny Lawson (narozený 1973), novinář, humorista, blogger
- Kate Lehrer (narozený 1939), spisovatel, prozaik, recenzent
- Warren Leslie (1927-2011), spisovatel, novinář, scenárista, obchodní ředitel
- David Liss (narozený 1966), spisovatel
- Janette Sebring Lowrey (1892–1986), autorka dětských knih, včetně The Poky Little Puppy
- Max Lucado (narozený 1955), nejprodávanější křesťanský autor
- Cathy Luchetti (narozená 1945), autorka knih o americké hranici
- Kirk Lynn (narozený 1972), dramatik, prozaik
- Corey Marks (narozený 1970), básník, pedagog
- Larry McMurtry (1936–2021), autor knihy Lonesome Dove -vítěz Pulitzerovy ceny
- Philipp Meyer (narozený 1974), prozaik
- Michael Moorcock (narozený 1939), literární a fantasy spisovatel, hudebník, novinář
- Frances Mossiker (1906–1985), autorka historických románů
- N – Z
- Naomi Shihab Nye (narozený 1952), básník, skladatel, prozaik
- Marc Ostrofsky (narozený 1961), autor, podnikatel, investor
- William A. Owens (1905–1990), autor, folklorista, pedagog
- Greg Pak (narozený 1968), spisovatel komiksů, filmový režisér
- Americo Paredes (1915–1999), autor knih o životě podél hranic USA a Mexika
- Deborah Paredez (narozený 1970), básník
- David M. Parsons (narozený 1943), básník, pedagog, 2011 státní laureát Texasu
- Stanley G. Payne (narozený 1934), historik moderního Španělska a evropského fašismu
- George Sessions Perry (1910–1956), prozaik, dopisovatel
- Rachel Plummer (1818-1839), napsala senzační zprávu o svém zajetí mezi Comanches
- Julie Powell (narozený 1973), autor, blogger, předmět filmu Julie & Julia
- Hugh Prather (1938–2010), spisovatel, ministr, rádce
- Deanna Raybourn (narozená 1968), autorka historické fikce a historických záhad
- James Reasoner (narozený 1953), spisovatel
- Rick Riordan (narozený 1964), prozaik
- Lou Halsell Rodenberger (1926-2009), spisovatel, pedagog, novinář
- Jane Gilmore Rushing (1925–1997), prozaička, novinářka
- Dorothy Scarborough (1878–1935), spisovatelka, folkloristka
- Robert Schenkkan (narozený 1953), dramatik, scenárista, herec
- Shea Serrano ( * 1981), spisovatel, novinář
- Cynthia Leitich Smith (1967), autorka beletrie pro děti a mládež
- Terry Southern (1924–1995), autor, scenárista
- Suzy Spencer (narozený 1954), skutečný autor zločinu, novinář
- John Steakley ( 1951–2010 ), spisovatel sci-fi a fantasy
- Carmen Tafolla (narozený 1951), básník, spisovatel
- Larry D. Thomas (narozený 1947), 2008 státní laureát Texasu
- Lorenzo Thomas (1944-2005), básník, kritik, pedagog
- Jim Thompson (1906–1977), prozaik
- Thomas Thompson (1933-1982), spisovatel, novinář
- Lon Tinkle (1906–1980), autor, texaský historik
- Sergio Troncoso (narozený 1961), autor knihy The Nature of Truth
- Frederick Turner (narozený 1943), básník
- John Varley (narozený 1947), spisovatel sci-fi
- Lizzie Velásquez (narozený 1989), spisovatel, motivační řečník, aktivista proti šikaně
- Dale L. Walker (1935-2015), spisovatel
- Bryan Washington (narozený 1993), spisovatel
- Walter Prescott Webb (1888–1963), spisovatel, historik
- Marianne Williamson (narozená 1952), spisovatelka, sociální aktivistka, kandidát na prezidenta USA v roce 2020
- Janice Woods Windle (narozená 1938), autorka historických románů
- Ruthe Lewin Winegarten (1929–2004), spisovatel, redaktor, historik, sociální aktivista
- Kim Wozencraft (narozený 1954), spisovatel
- Gwendolyn Zepeda (narozený 1971), básník, autor
- Joaquin Zihuatanejo (Royce Johnson) (narozený 1971), básník
Žurnalistika
- INZERÁT
- Wick Allison (1948–2020), majitel časopisu a vydavatel, autor
- Alfred O. Andersson (1874–1950), vydavatel novin
- Jim Angle (narozený 1946), hlavní washingtonský korespondent Fox News
- Ole Anthony (1938–2021), investigativní novinář, redaktor časopisu
- John Ardoin (1935-2001), hudební kritik a autor
- Hugh Aynesworth (narozený 1931), novinář, investigativní reportér, odborník na atentát na Johna F. Kennedyho
- Cecilia Ballí (narozený 1976), novinář, antropolog
- Eddie Barker (1927-2012), televizní zpravodaj
- Dave Barnett (narozený 1958), sportscaster
- Skip Bayless (narozený 1951), sportswriter
- Michelle Beadle (narozený 1975), sportovní reportér pro ESPN a NBCUniversal
- Paul Begala (narozený 1961), demokratický politický poradce, politický komentátor
- Alfred Horatio Belo (1839–1901), zakladatel novin
- Joshua Benton (narozený 1975), novinový reportér a publicista, pedagog
- Michael Berry (narozený 1970), konzervativní rozhlasový moderátor v Houstonu
- Kevin Blackistone (narozený 1959), sportovní spisovatel
- Bill Blair (1921-2014), zakladatel novin a vydavatel, hráč baseballu černošské ligy
- Brandon Boyer (narozený 1977), redaktor blogu
- Pat Boyette (1923–2000), rozhlasový novinář, komiksový výtvarník
- Billy Lee Brammer (1929-1978), novinář, prozaik, politický pracovník
- William Cowper Brann (1855–1898), novinář, ikonoklastický spisovatel
- Marie Brenner (narozený 1949), investigativní novinář, spisovatel
- Joe Bob Briggs (John Bloom) (narozený 1953), filmový kritik
- Barrett Brown ( * 1981), novinář, esejista, satirik, aktivista; odpykávání času ve federálním vězení za usnadnění úniku e -mailů
- John Henry Brown (1820-1895), historik, zakladatel novin a redaktor, politik
- Lance Brown (narozený 1972), televizní sportscaster, NFL fotbalista
- Samantha Brown (narozený 1970), televizní moderátor
- Gail Caldwell (narozený 1951), hlavní knižní kritik pro The Boston Globe
- Liz Carpenter (1920–2010), spisovatelka, feministka, reportérka, mediální poradkyně, řečnička, politická humoristka, odbornice na styk s veřejností
- Al Carrell (1925–2014), publicista pro domácí kutily, rozhlasový moderátor
- Al Carter (narozený 1952), sportovní novinář
- Amon G. Carter (1879–1955), zakladatel novin a vydavatel
- Cheryl Casone (narozený 1970), kotva Fox Business Network
- Elizabeth Chambers (narozený 1982), televizní moderátor a reportér pro Current TV
- Craig Cohen (narozený 1972), novinář, rozhlasový moderátor
- Dan Cook (1926-2008), sportovní spisovatel, sportscaster
- Ron Corning (narozený 1971), moderátor televizního zpravodajství
- Tim Cowlishaw (narozený 1955), sportovní spisovatel
- Candice Crawford (narozený 1986), reportér KDAF
- Walter Cronkite (1916-2009), moderátor CBS News
- Jim Cummins (1945-2007), reportér NBC News
- Don Dahler (1960), novinář, spisovatel, dopisovatel CBS News
- Corby Davidson (1969), sportovní osobnost rádia
- Mark Davis (narozený 1957), konzervativní talk-show hostitel, novinový sloupkař
- Edward Musgrove Dealey (1892–1969), novinář, vydavatel novin
- George B. Dealey (1859–1946), vydavatel novin
- Jody Dean (narozený 1959), rozhlasový novinář, autor
- Pete Delkus (1965), televizní meteorolog
- Dayna Devon (narozený 1970), televizní novinář
- Sam Donaldson (narozený 1934), reportér ABC News
- Troy Dungan (narozený 1936), televizní meteorolog
- George Dunham (narozený 1965), osobnost rádia, sportscaster
- E – J
- Kurt Eichenwald (narozený 1961), investigativní reportér, autor
- Linda Ellerbee (narozený 1944), novinář, korespondent, reportér
- Gene Elston (1922-2015), sportscaster
- John Henry Faulk (1913-1990), vypravěč a rozhlasový vysílač
- TR Fehrenbach (1925–2013), novinový sloupkař, historik
- Ashley Feinberg (narozený 1990), novinář, humorista
- Shannon Fife (1888–1972), novinář, humorista, scenárista
- Robert Flores (narozený 1970), ESPN Sports kotva
- Ron Franklin (narozený 1942), sportscaster
- Kinky Friedman (narozený 1944), fejetonista, písničkář, prozaik, kandidát na guvernéra Texasu
- Randy Galloway (narozený 1943), rozhlasový moderátor, novinový publicista
- Kyle Gann (narozený 1955), hudební kritik, skladatel, muzikolog
- George Gimarc (narozený 1957), rozhlasový hlasatel, diskžokej, producent
- Frank Glieber (1934-1985), sportscaster
- Bianna Golodryga (narozený 1978), televizní novinář
- John Howard Griffin (1920–1980), novinář, spisovatel
- Oscar Griffin, Jr. (1933-2011), redaktor novin, získal Pulitzerovu cenu za odhalení skandálu Billie Sol Estesové
- Jesse Edward Grinstead (1866–1948), zakladatel The Kerrville Mountain Sun
- Jenna Bush Hager ( * 1981), osobnost televizního zpravodajství, spisovatel
- Leon Hale (1921–2021), novinář, spisovatel
- Jane Hall (1951), bývalý Fox News vědátor, Fox News Watch , O'Reilly Factor
- Tamron Hall (narozený 1970), denní kotva MSNBC
- Grace Halsell (1923–2000), novinářka, spisovatelka
- Milo Hamilton (1927-2015), sportscaster
- Dale Hansen (narozený 1948), sportscaster
- Stephen Harrigan (narozený 1948), novinář, prozaik
- Houston Harte (1893–1972), spoluzakladatel řetězce novin Harte-Hanks
- Christy Haubegger (narozený 1968), zakladatel časopisu Latina
- Heloise (matka) (1919–1977), syndikovaná publicistka
- Heloise (dcera) (narozený 1951), syndikovaný publicista
- Kate Heyhoe (narozená 1955), spisovatelka jídla
- Dave Hickey (narozený 1940), umělecký kritik
- Norm Hitzges (narozený 1944), sportscaster, reportér
- Skip Hollandsworth (narozený 1957), novinář, scenárista, redaktor časopisu
- Mark Holtz (1945-1997), sportscaster
- Karen Elliott House (narozený 1947), novinář, vydavatel a obchodní ředitel
- Deborah Howell (1941–2010), redaktorka novin
- June Hunt (narozený 1944), rozhlasový moderátor náboženských programů
- Jovita Idar (1885–1946), novinářka, aktivistka za občanská práva
- Molly Ivins (1944-2007), politický komentátor, liberální novinář a spisovatel
- Robert H. Jackson (narozený 1934), novinový fotograf, získal Pulitzerovu cenu
- Dahr Jamail (narozený 1968), novinář
- Craig James (narozený 1961), sportovní komentátor na ABC a ESPN
- Dan Jenkins (1928-2019), sportovní spisovatel a spisovatel
- Sally Jenkins (1960), sportovní fejetonistka a autorka celovečerních listů pro Washington Post
- Iola Johnson (narozený 1950), moderátorka televizních zpráv, první afroamerická kotva na jihozápadě
- Kenneth P. Johnson (1934-2008), redaktor novin
- Penn Jones Jr. (1914-1998), novinový novinář, John F. Kennedy atentát konspirační teoretik
- Richard Justice , sportovní spisovatel
- K – O
- Todd Kalas (1965), sportscaster
- Gordon Keith , osobnost rádia
- Steven G. Kellman (narozený 1947), literární kritik, publicista, spisovatel, pedagog
- Hubert Renfro Knickerbocker (1898–1949), novinář, spisovatel
- Harry Koch (1867-1942), zakladatel novin, zakladatel železnice
- Kidd Kraddick (1959-2013), rozhlasový moderátor
- Priya Krishna (narozený 1991), spisovatel potravin, osobnost YouTube
- Aaron Latham (narozený 1943), novinář, spisovatel
- Jim Lehrer (1934–2020), televizní novinář, autor
- Michael R. Levy (narozený 1946), zakladatel časopisu a vydavatel
- Josh Lewin (narozený 1968), sportscaster
- Marjorie Herrera Lewis (narozený 1957), sportovní reportér, autor
- Verne Lundquist (narozený 1940), sportscaster, reportér
- Bill Macatee (narozený 1955), sportscaster, reportér
- Debra Maffett (narozený 1956), hostitel TNN Country News, Miss America 1983
- Dan Malone (narozený 1955), investigativní reportér oceněný Pulitzerovou cenou
- Ernie Manouse (1969), televizní moderátor , osobnost rádia, spisovatel, producent
- Amanda Marcotte (narozený 1977), feministka/liberální bloggerka
- Chris Marrou (narozený 1947), moderátor televizního zpravodajství
- Roland Martin (narozený 1968), novinář, syndikovaný publicista , komentátor CNN
- Russ Martin (narozený 1960), rozhlasový moderátor
- Mary Maverick (1818-1898), memoirist
- John McCaa (narozený 1954), moderátor televizního zpravodajství
- Kevin McCarthy , rozhlasový a televizní hlasatel
- Joe McLaughlin (1934-1997), sportovní spisovatel
- Gordon McLendon (1921-1986), rozhlasový průkopník, inovátor, podnikatel
- Howard McNeil (1920–2010), televizní meteorolog
- Sonny Melendrez (narozený 1946), osobnost rádia, hlasový herec
- Curt Menefee (1965), sportscaster, reportér
- Bill Mercer (narozený 1926), sportscaster
- Maxine Mesinger (1925–2001), drbář
- Harry J. Middleton (1921-2017), novinář, prezidentský řečník, pedagog
- Dale Milford (1926-1997), televizní meteorolog, americký zástupce
- Margaret Moser (1954-2017), novinářka, hudební kritička
- Leslie Mouton (1965), novinář
- Eric Nadel (narozený 1951), sportscaster
- James Pearson Newcomb (1837–1907), novinový novinář, vydavatel; Státní tajemník Texasu
- Chau Nguyen (narozený 1973), moderátor televizního zpravodajství
- Jim O'Brien (1939-1983), reportér, diskžokej
- Norah O'Donnell (narozený 1974), komentátor The Today Show a korespondent MSNBC
- Barbara Olson (1955-2001), Fox News a komentátor CNN
- P – Z
- Albert Parsons (1848–1887), redaktor novin, socialista, anarchista; byl usvědčen ze spiknutí a oběšen
- Marjorie Paxson (1923–2017), novinářka, redaktorka, vydavatelka
- Scott Pelley (narozený 1957), kotva a vedoucí redaktor CBS Evening News
- Uma Pemmaraju (narozený 1958), kotva pro Fox News
- Bob Phillips (narozený 1951), tvůrce, producent a hostitel Texas Country Reporter
- Michael Phillips (narozený 1960), novinář, historik, spisovatel, pedagog
- Stone Phillips (narozený 1954), co-kotva Dateline NBC
- Katherine Anne Porter (1890–1980), novinářka, esejistka, prozaička
- Cactus Pryor (1923-2011), osobnost rádia, herec
- John Quiñones (narozený 1952), korespondent ABC News
- Dan Rather (narozený 1931), bývalý CBS Evening News kotva
- Julia Scott Reed (1917-2004), novinářka, reportérka, redaktorka
- Rex Reed (narozený 1938), filmový kritik
- Dick Risenhoover (1927-1978), sportscaster
- Tracy Rowlett (narozený 1942), moderátorka televizních zpráv
- John Phillip Santos (narozený 1957), novinář, spisovatel, filmař, producent
- Bob Schieffer (narozený 1937), CBS Evening News kotva
- Brad Sham (narozený 1949), sportscaster
- Blackie Sherrod (1919-2016), sportovní spisovatel
- Bud Shrake (1931-2009), sportovní spisovatel, autor
- William Dean Singleton (narozený 1951), výkonný ředitel vydávání novin, předseda představenstva Associated Press
- Evan Smith (narozený 1966), redaktor časopisu, televize, rozhlas, internetový novinář
- Liz Smith (1923-2017), syndikovaná publicistka
- Mickey Spagnola (narozený 1952), sportovní spisovatel
- Joshua Starnes (narozený 1976), filmový kritik
- Marc Stein , sportovní reportér
- Ron Stone (1936-2008), televizní zpravodaj
- Linda Stouffer (narozený 1970), moderátorka televizních zpráv
- Clinton Howard Swindle (1945–2004), investigativní novinář, autor
- Harold Taft (1922–1991), televizní meteorolog
- Thomas Thompson (1933-1982), investigativní novinář časopisu Life , autor
- Bascom N. Timmons (1890–1987), otevřený zpravodajský úřad ve Washingtonu; rodák z Amarilla
- Jack Tinsley (1935-2004), výkonný redaktor novin
- Frank X. Tolbert (1912–1984), spisovatel, historik, novinář, restauratér
- Karen Tumulty (narozený 1955), novinový korespondent
- Charlie Van Dyke (narozený 1947), bývalý rozhlasový diskžokej KLIF , známý nejlepším hlasem rozhlasových a televizních stanic po celé Americe; bývalý častý host amerického Top 40 , 1983–1988
- Rob Walker (narozený 1968), novinář, spisovatel
- Todd Wagner (narozený 1960), průkopník internetového vysílání
- Robb Walsh , spisovatel jídla, majitel restaurace
- Dave Ward (narozený 1939), televizní hlasatel
- Greg Williams (narozený 1960), sportovní rozhlasový moderátor
- Robert Wilonsky (narozený 1968), novinový publicista, kritik
- Carlo Wolff (narozený 1943), novinář
- Bill Worrell (narozený 1947), sportscaster
- Lawrence Wright (narozený 1947), novinář, autor knihy The Looming Tower
- Robert Wright (narozený 1957), novinář
- Marvin Zindler (1921-2007), televizní novinář
Věda, včetně medicíny
- A – K
- Muthu Alagappan (narozený c. 1990), sportovní statistik
- James P. Allison (narozený 1948), imunolog, získal Nobelovu cenu
- Nima Arkani-Hamed (narozený 1972), teoretický fyzik
- Ryan S.Baker (narozený 1977), počítačový vědec
- Edmund F. Baroch (narozený 1934), hutník
- Brady Barr (narozený 1963), herpetolog
- Charles R. Baxter (1929-2005), lékař na pohotovosti, který se zúčastnil prezidenta Johna F. Kennedyho po Kennedyho atentátu
- R. Palmer Beasley (1936–2012), lékař, pedagog v oblasti veřejného zdraví, epidemiolog
- Angela Belcher (narozený 1967), vědec materiálů, biologický inženýr, profesor MIT, MacArthur Fellow
- Bruce Beutler (narozený 1957), imunolog, genetik, nositel Nobelovy ceny
- James R. Biard (narozený 1931), elektrotechnik; vynalezl GaAs infračervenou světelnou diodu (LED), optický izolátor , Schottkyho tranzistor a MOS ROM
- Gail Borden (1801-1874), vynálezkyně kondenzovaného mléka a jiných potravin, zeměměřič, vydavatel
- Edward Boyden (narozený 1979), neurolog, profesor MIT
- Otis Boykin (1920–1982), vynálezce a inženýr
- T. Berry Brazelton (1918–2018), dětský lékař, spisovatel, syndikovaný publicista
- Michael Glyn Brown (1957-2013), ruční chirurg
- Michael Stuart Brown (narozený 1941), genetik oceněný Nobelovou cenou
- John Cacioppo ( 1951–2018 ), spoluzakladatel sociální neurovědy
- Robert Cade (1927–2007), lékař, vědec; vynálezce Gatorade
- William H. Cade (narozený 1946), zoolog, evoluční biolog, odborník na systémy páření Orthoptera
- Paul CW Chu (narozený 1941), fyzik, vedoucí autorita v supravodivosti
- Denton Cooley (1920–2016), průkopnický srdeční chirurg
- Kenneth H. Cooper (narozený 1931), lékař, vyvinul koncept aerobního cvičení
- Marjorie Corcoran (1950–2017), fyzik
- Robert Curl (narozený 1933), chemik oceněný Nobelovou cenou
- Michael E. DeBakey (1908-2008), průkopnický srdeční chirurg
- Everette Lee DeGolyer (1886–1956), geofyzik, filantrop
- Robert Dennard (narozený 1932), počítačový vědec a vynálezce
- Bryce DeWitt (1923–2004), fyzik, spoluvyvinul Wheeler – DeWittovu rovnici („vlnová funkce vesmíru“)
- Cécile DeWitt-Morette (1922-2017), fyzik, matematik
- Leonard Eugene Dickson (1874–1954), matematik
- James „Red“ Duke (1928–2015), lékař, profesor, novinář
- J. Doyne Farmer (narozený 1952), vědec komplexních systémů, podnikatel, profesor matematiky v Oxfordu
- Ralph Feigin (1938–2008), dětský lékař, spisovatel, pedagog, správce nemocnice
- Leroy S.Fletcher (narozený 1936), strojní a letecký inženýr
- Alfred G. Gilman (1941–2015), nositel Nobelovy ceny farmakolog, biochemik, pedagog
- Joseph L. Goldstein (narozený 1940), genetik, biochemik, nositel Nobelovy ceny
- Cecil Howard Green (1900–2003), geofyzik, zakladatel společnosti Texas Instruments , filantrop
- Gerald D. Griffin (narozený 1934), letecký inženýr, úředník NASA
- GB Halsted (1853–1922), matematik
- Aubrey Otis Hampton (1900–1955), radiolog
- David Hanson (1969), robotik
- J. William Harbour (narozený 1963), oční lékař, oční onkolog
- Elise Harmon (1909–1985), fyzik, chemik, elektronický inženýr
- Meredith Hay (narozený 1962), biomedicínský výzkumník
- John Haynes, Jr. (narozený 1937), venkovský rodinný lékař, národní uznání jako Country Doctor of the Year
- George H. Heilmeier (1936–2014), inženýr, přispěl k vynálezu LCD ; byl technickým ředitelem společnosti Texas Instruments
- Helen Hobbs (narozený 1952), molekulární genetik, lékař, profesor
- Peter Hotez (narozený 1958), pediatr, virolog, pedagog
- M. King Hubbert (1903–1989), geofyzik
- Lane P. Hughston (narozený 1951), matematik, fyzik, vědec a profesor matematických financí
- Nathan Isgur (1947-2001), teoretický fyzik
- Ronny Jackson (narozený 1967), lékař prezidenta USA
- Mildred Fay Jefferson (1927–2010), lékař, politický aktivista; první afroamerická žena, která absolvovala Harvardskou lékařskou školu
- Mavis Kelsey (1912-2013), lékař, který založil kliniku Kelsey-Seybold , profesor, spisovatel, filantrop
- Jack Kilby (1923–2005), elektrotechnik oceněný Nobelovou cenou; vynalezen integrovaný obvod, ruční kalkulačka, termální tiskárna
- Riki Kobayashi (1924-2013), profesor chemického inženýrství
- Edwin Jackson Kyle (1876–1963), odborník na zemědělství, profesor, velvyslanec; Kyle Field a Kyle, Texas jsou pojmenovány po něm
- L – Z
- R. Bowen Loftin (narozený 1949), fyzik, počítačový vědec, pedagog, prezident univerzity
- Cyrus Longworth Lundell (1907–1994), botanik, archeolog; objevil několik mayských měst v mexické džungli
- Larry Masinter , počítačový vědec, internetový průkopník
- Eugene McDermott (1899–1973), geofyzik, zakladatel společnosti Texas Instruments , filantrop
- John S. Meyer (1924–2011), neurolog, profesor lékařské fakulty a administrátor
- C. Wright Mills (1916–1962), významný politický sociolog a autor
- Forrest Mims (narozený 1944), amatérský vědec, spisovatel populární vědy
- Carl Mitcham (narozený 1941), filozof vědy, profesor, spisovatel
- WE Moerner (narozený 1953), chemik, profesor
- Oscar Monnig (1902–1999), astronom a meteorik
- Robert Lee Moore (1882-1974), matematik, pedagog
- Matt Mullenweg (narozený 1984), vyvinul software WordPress
- Hermann Joseph Muller (1890–1967), genetik oceněný Nobelovou cenou
- Joseph Nagyvary (narozený 1934), biochemik, výrobce houslí, badatel Stradivarius
- Leonard L. Northrup Jr. (1918–2016), inženýr, vynálezce, podnikatel
- Peter Ozsváth (1967), matematik
- Theophilus Painter (1889–1969), zoolog, profesor, prezident univerzity
- Sujal Parikh (1985–2010), globální zastánce zdraví
- John Park (1814–1872), vynálezce, odborník na stavební materiály, stavitel
- Percy Pennybacker (1895–1963), stavební inženýr, inovátor konstrukce mostů
- Victor Poor (1933–2012), jako technický ředitel společnosti Datapoint v San Antoniu, vedl design mikroprocesorového čipu Intel 8008
- Ilya Prigogine (1917–2003), fyzik a chemik, nositel Nobelovy ceny
- Robert Rohde , fyzik
- Harold E. Rohrschach, Jr. (1926-1993), profesor fyziky
- Margaret Hutchinson Rousseau (1911–2000), chemický inženýr; navrhl první komerční závod na výrobu penicilinu
- Nikos Salingaros (narozený 1952), matematik, fyzik, teoretik architektury, městský teoretik
- Donald Seldin (1920–2018), nefrolog, označován jako „intelektuální otec jihozápadního zdravotního střediska Texaské univerzity “
- Robert Simpson (1912-2014), meteorolog, specialista na hurikány
- Clyde Snow (1928-2014), forenzní antropolog
- John Stapp (1910–1999), důstojník letectva, zkoumal transport a bezpečnost lidí
- Michael Starbird (narozený 1948), matematik, pedagog
- EC George Sudarshan (1931–2018), fyzik, autor, profesor z University of Texas
- John Tate (1925-2019), matematik, Wolfova cena za matematiku
- Robert Taylor (1932–2017), průkopník internetu; získal Národní medaili za technologie, Draperovu cenu
- Gordon Teal (1907–2003), elektrotechnik známý vývojem prvního křemíkového tranzistoru
- Alice Y. Ting (narozený 1974), chemik, profesor MIT
- Beatrice Tinsley (1941–1981), astronom
- Catalina Trail (narozený 1949), amatérský přírodovědec, sociální pracovník
- Karen Uhlenbeck (narozený 1942), matematik, National Medal of Science
- Harry Vandiver (1882-1973), matematik
- Abraham Verghese (narozený 1955), lékař, pedagog, autor
- Michael Viscardi (narozený 1989), matematik
- Hubert Stanley Wall (1902–1971), matematik, pedagog
- Steven Weinberg (1933–2021), fyzik, nositel Nobelovy ceny
- Spencer Wells (1969), genetik a antropolog
- Fred Wendorf (1924–2015), antropolog
- John A. Wheeler (1911–2008), fyzik, Wolfova cena za fyziku, vytvořil termín „černá díra“
- Mary Wheeler (narozený 1938), matematik
- Quentin Wilson (narozený 1942), inženýr, jeden z „ Rocket Boys “ vylíčený v knize a filmu z 90. let
- Robert Woodrow Wilson (narozený 1936), fyzik, astronom, nositel Nobelovy ceny
- Lloyd Youngblood (narozený 1946), neurochirurg
Letectví a průzkum vesmíru
- John Aaron (narozený 1943), inženýr NASA, letový kontrolor
- William Anders (narozený 1933), astronaut programu Apollo
- Anousheh Ansari (narozena 1966 v Mašhad, Írán ), první ženská vesmírná turistka
- Jeffrey Ashby (narozený 1954), astronaut
- Alan Bean (1932-2018), astronaut
- John E. Blaha (narozený 1942), astronaut
- David Harold Byrd (1900–1986), zakladatel Civil Air Patrol , olejář
- Eugene Cernan (1934–2017), astronaut, chodil po Měsíci; prožil většinu svého života v Texasu
- Kenneth Cockrell (narozený 1950), astronaut
- Aaron Cohen (1931–2010), ředitel vesmírného střediska NASA Lyndon B. Johnson
- Bessie „Queen Bess“ Coleman (1892–1926), první afroamerická ženská letkyně
- Douglas „Wrong Way“ Corrigan (1907–1995), letec
- John Oliver Creighton (narozený 1943), astronaut
- Robert Crippen (narozený 1937), astronaut
- John M. Fabian (narozený 1939), astronaut
- William Frederick Fisher (narozený 1946), astronaut
- Patrick G. Forrester (narozený 1957), astronaut
- Benjamin Foulois (1879–1967), průkopnický vojenský letec
- Edward Givens (1930-1967), astronaut
- Gerald D. Griffin (narozený 1934), ředitel Johnsonova vesmírného střediska , letecký inženýr
- Bernard A. Harris Jr. (narozený 1956), astronaut
- Al Haynes (1931-2019), letecký pilot, zachránil mnoho životů při nouzovém přistání zmrzačeného DC-10 v roce 1989
- Gary L. Herod (1929-1961), pilot Národní letecké stráže Texasu, který zůstal se svým letadlem, když se zřítilo, aby se vyhnul obytným oblastem
- Paul Hill (narozený 1962), ředitel misijních operací ve vesmírném středisku NASA Lyndon B.Johnson
- Donald Holmquest (narozený 1939), astronaut
- Howard Hughes (1905-1976), miliardář playboy, podnikatel a letecký průkopník
- Millie Hughes-Fulford (1945–2021), astronaut
- Rick Husband (1957–2003), velitel raketoplánu Columbia , zahynul při jeho havárii
- Robert S.Kimbrough (narozený 1967), astronaut
- Timothy Kopra (narozený 1963), astronaut
- Paul Lockhart (narozený 1956), astronaut
- Ormer Locklear (1891-1920), kaskadérský leták
- Edgar Mitchell (1930–2016), astronaut
- Richard Mullane (narozený 1945), astronaut
- Arthur W. Murray (1918-2011), zkušební pilot
- John D. Olivas (1965), astronaut NASA mexického původu, letěl na palubu raketoplánu Atlantis ( STS-117 ) v červnu 2007
- Wiley Post (1898–1935), první pilot, který letěl sólo po celém světě
- James F. Reilly (narozený 1954), astronaut
- David Scott (narozený 1932), astronaut
- Elliot See (1927–1966), astronaut
- Katherine Stinson (1891-1977), průkopnická ženská letkyně
- Chesley "Sully" Sullenberger (narozený 1951), pilot letecké společnosti, bezpečně přistál let US Airways 1549 na řece Hudson po střetu ptáků
- Ed Swearingen (1925–2014), letecký inženýr
- Jerri Sloan Truhill (1929-2013), letec, člen Merkuru 13
- Shannon Walker (1965), astronaut, fyzik
- Azellia White (1913-2019), první afroamerická žena, která získala pilotní průkaz v Texasu
- Ed White (1930–1967), první americký astronaut, který kráčel vesmírem
- Jeana Yeager (narozena 1952), překonala rekordy na vzdálenost při nepřetržitém letu kolem světa v experimentálním letounu Voyager
Učenci, pedagogové, akademici
Viz také seznamy na této stránce pro jednotlivé oblasti specializace (např. Literatura, věda/medicína, hudba)
- A – K
- RJQ Adams (narozený 1943), profesor britské historie na Texas A&M University
- Theodore Albrecht (narozený 1945), hudební historik, pedagog
- LC (Laurine Cecil) Anderson (1853–1938), afroamerický pedagog
- Cecilia Ballí (narozený 1976), antropolog, profesor, novinář
- Jacques Barzun (1907-2012), historik, filozof, držitel prezidentské medaile svobody
- ZerNona Black (1906–2005), aktivistka za občanská práva, vychovatelka
- HW Brands (narozený 1953), historik, spisovatel, profesor na University of Texas
- Brené Brown (1965), vědec, vědecký pracovník a profesor sociální práce na univerzitě v Houstonu
- Kate Moore Brown (1871-1945), první učitelka hudby na státní škole v Texasu, pomohla zformovat několik uměleckých organizací
- Walter L. Buenger (narozený 1951), historik
- Rufus Columbus Burleson (1823–1901), prezident Baylor University , ministr
- Norma V. Cantu (narozený 1954), právník v oblasti občanských práv, pedagog
- Marcia Citron (narozený 1945), muzikolog, profesor
- Christine Comer (narozená 1950), ředitelka vědy v divizi osnov Texaské vzdělávací agentury ; kvůli kontroverzi rezignoval
- Louise Cowan (1916-2015), vědec svobodných umění, profesor, kritik
- Light Townsend Cummins (narozený 1946), historik, pedagog
- Henry C. Dethloff (1934-2019), historik, spisovatel, profesor v důchodu na Texas A&M
- Adina Emilia De Zavala (1861–1955), učitelka, historička, ochránkyně historie Texasu
- Ramón H. Dovalina (narozený 1943), prezident Laredo Community College , 1995-2007
- TR Fehrenbach (1925–2013), historik, novinový publicista
- Peter T. Flawn (1926-2017), prezident University of Texas v Austinu
- Dan Flores (narozený 1948), historik amerického západu
- Joe Bertram Frantz (1917–1993), historik
- Julia Caldwell Frazier (1863-1929), vychovatelka
- Thomas Freeman (1919–2020), trenér debat
- WC Friley (1845–1911), první prezident Hardin – Simmons University , 1892–1894
- Marilyn Gambrell (narozen 1953), čestný úředník se stal učitelem, který zahájil program No More Victims v Houstonu na pomoc dětem s uvězněnými rodiči
- Kyle Gann (narozený 1955), muzikolog, skladatel, hudební kritik
- Bryan A. Garner (narozený 1958), lexikograf, gramatik, spisovatel, pedagog
- Elizabeth Goree (1845-1929), učitelka, správkyně školy, obhájkyně školství
- Anna Harriet Heyer (1909-2002), muzikoložka, hudební knihovnice, bibliografka
- Harold Hoehner (1935-2009), teolog, spisovatel, profesor
- Roy Hofheinz, Jr. (narozený 1935), sinolog, profesor na Harvardské univerzitě
- William Curry Holden (1896–1993), historik, archeolog, pedagog, ředitel muzea
- John Holmes Jenkins (1940–1989), historik, antikvariát, knihkupec, vydavatel, hráč pokeru
- Bret Anthony Johnston (narozený 1971), autor, ředitel programu tvůrčího psaní na Harvardově univerzitě
- Shirley Strum Kenny (narozený 1934), anglický učenec, prezident univerzity
- VO Key, Jr. (1908-1963), politolog, profesor Ivy League
- Lucy Ann Kidd-Key (1839-1916), pedagog, vysokoškolský správce
- Wendy Kopp (narozený 1967), zakladatel a prezident Teach For America
- Arnold Krammer (1941–2018), historik Německa a USA; profesor ve výslužbě na Texas A&M University
- L – Z
- Umphrey Lee (1893-1958), metodistický pastor, prezident Southern Methodist University
- Charles LeMaistre (1924–2017), lékař, kancléř University of Texas System
- Alan Lomax (1915–2002), folkový zpěvák, kytarista, etnomuzikolog, folklorista
- John Lomax (1867–1948), muzikolog, folklorista
- Edgar Odell Lovett (1871-1957), pedagog, vysokoškolský administrátor, první prezident Rice University
- Juan L. Maldonado (1948–2018), prezident Laredo Community College od roku 2007
- Charles R. Matthews (narozený c. 1939), bývalý texaský železniční komisař a emeritní kancléř systému Texas State University
- Mack McCormick (1930–2015), muzikolog, folklorista
- Robert D. McTeer (narozený c. 1943), ekonom, prezident Federální rezervní banky v Dallasu
- Francis Joseph Mullin (1906-1997), prezident Shimer College
- Barry Munitz (narozený 1941), korporace a nadace výkonný, kancléř University of Houston System a California State University System
- Gene Nichol (narozený 1951), prezident College of William & Mary
- Leonidas Warren Payne, Jr. (1873-1945), lingvista, folklorista, profesor angličtiny
- Shanna Peeples (1965) Národní učitelka roku 2015; učenec, autor
- Anna Pennybacker (1861–1938), vychovatelka, spisovatelka, sociální aktivistka
- Ben H. Procter (1927–2012), historik Texaské křesťanské univerzity ve Fort Worth, 1957–2000
- Lawrence Sullivan „Sul“ Ross (1838–1898), generál společníka, guvernér Texasu, prezident Texas A&M University , jmenovec Státní univerzity Sul Ross
- John Silber (1926-2012), prezident a kancléř Bostonské univerzity
- Ruth J. Simmons (narozený 1945), první žena afroamerický prezident hlavní vysoké školy ( Smith College ), první afroamerický prezident vysoké školy Ivy League ( Brown University )
- Thomas Vernor Smith (1890–1964), filozof, vědec, pedagog, americký zástupce
- Jerry D. Thompson (narozený 1943), historik Texasu a jihozápadních Spojených států
- Leon Toubin (narozený 1928), židovský občanský vůdce, filantrop a historik
- Decherd Turner (1922–2002), bibliofil, sběratel knih, knihovník, ministr
- Clara Belle Williams (1885–1993), vychovatelka
- Sudie L. Williams (1872-1940), hudební pedagog
- Roger L. Worsley (narozený 1937), prezident Laredo Community College , 1985–1995
- Susan Youens (narozený 1947), muzikolog, profesor hudby, autor
- Mark Yudof (narozený 1944), profesor práva, univerzitní kancléř
Náboženství a duchovní
- DOPOLEDNE
- Charles L. Allen (1913-2005), metodistický ministr
- Kathleen Baskin-Ball (1958-2008), metodistka
- Gregory Beale (narozený 1949), biblista
- Norman A. Beck (narozený 1933), luteránský pastor, profesor
- Mary Charlotte Ward Granniss Webster Billings (1824–1904), univerzalistka
- Claude Black (1916-2009), baptista
- Edmond L. Browning (1929-2016), biskupský biskup
- CL Bryant (narozený 1956), baptistický ministr, konzervativní mediální osobnost
- Kirbyjon Caldwell (narozený 1953), metodista
- Benajah Harvey Carroll (1843-1914), baptista
- Henry Cohen (1863-1952), Žid
- Kenneth Copeland (narozený 1936), letniční
- WA Criswell (1909-2002), baptista
- Finis Alonzo Crutchfield, Jr. (1911–1987), metodistický biskup
- Rafael Cruz (narozený 1939), kubánský kazatel a otec texaského senátora Teda Cruze (přestěhoval se do Texasu z Calgary , Alberta, Kanada)
- John B. Denton (1806-1841), metodistický ministr, pro kterého jsou pojmenováni Denton (a Denton County ) v Texasu
- Matt Dillahunty (1969), ateistický filozof, mediální hostitel
- James T. Draper Jr. (narozený 1935), baptista
- Michael Duca (narozený 1952), římskokatolický biskup
- Yusuf Estes (narozený 1944), islámský učenec (přesunut do Texasu z Ohia )
- Kevin Farrell (narozený 1947), římskokatolický biskup
- Patrick Flores (1929-2017), katolický arcibiskup
- George Foreman (narozený 1949), křesťan vysvěcen na ministra, světový šampion v těžké váze boxer, podnikatel
- Charles Victor Grahmann (1931-2018), katolický biskup
- Ruben Habito (narozený 1947), zenový mistr, bývalý jezuitský kněz
- John Hagee (narozený 1940), nedenominační
- Kenneth E. Hagin (1917-2003), letniční
- Homer Hailey (1903–2000), Kristova církev
- JH Hamblen (1877–1971), metodistický biskup
- John Wesley Hardt (1921-2017), metodista
- Samuel Augustus Hayden (1839-1918), baptistický pastor, vydavatel novin
- Steve Hill (1954-2014), evangelista
- Victor Houteff (1885–1955), zakladatel Davidianské organizace adventistů sedmého dne
- VE Howard (1911–2000), Kristova církev; zahájilo rádio International Gospel Hour v Texarkaně
- Jack Hyles (1926-2001), baptista
- TD Jakes (narozený 1957), nedenominační pastor, podnikatel, autor
- Robert Jeffress (narozený 1955), pastor od roku 2007 První baptistické církve v Dallasu
- James S. Johnston (1843-1924), biskupský biskup, pedagog
- Jerry Johnston (narozený 1959), baptista
- Jimmy Kessler (narozený 1945), Žid
- John Kilian (1811–1884), luteránský
- Abraham Cohen Labatt (1802–1899), Žid
- Umphrey Lee (1893-1958), metodistický pastor, prezident Southern Methodist University
- David Lefkowitz (1875–1955), Žid
- G. Craige Lewis (1969), presbyterián
- Max Lucado (narozený 1955), Kristova církev
- Texe Marrs (1944–2019), vedl křesťanská ministerstva, spisovatel o náboženských tématech
- J. Vernon McGee (1904–1988), presbyterián
- Charles R. Moore (1934–2014), metodistický ministr, sociální aktivista, samozvaný
- N – Z
- Bonnie Nettles (1927–1985), spoluzakládala náboženskou skupinu, která se později stala kultem Nebeské brány
- J. Frank Norris (1877–1952), baptista
- Grady Nutt (1934-1982), baptistický ministr, humorista
- Levi Olan (1903-1984), Žid
- Joel Osteen (narozený 1963), nedenominační
- John Osteen (1925–1999), nedenominační
- Albert Outler (1908–1989), metodistický teolog
- Cline Paden (1919-2007), Kristova církev
- Daniel Parker (1781-1844), primitivní baptista, dva-Seed-in-the-Spirit predestinarian Baptist
- Paige Patterson (narozený 1942), baptista
- William Evander Penn (1832–1895), baptistický evangelista
- Doug Phillips (narozený 1965), křesťanský autor, řečník, právník, obhájce domácího vzdělávání
- Paul Powell (1933-2016), baptistický ministr, pedagog
- Aron Ra (narozený 1962), ateistický aktivista, politik
- John R. Rice (1895–1980), baptista
- James Robison (narozený 1943), nedenominační
- Benjamin Roden (1902-1978), hlavní organizátor Branch Davidian Adventist Association Seven-day
- Lois Roden (1916–1986), prezident pobočky Davidianské církve adventistů sedmého dne
- Lester Roloff (1914-1982), nezávislý baptista
- Dmitri Royster (1923-2011), arcibiskup pravoslavné církve v Americe
- Hyman Judah Schachtel (1907-1990), židovský
- RW Schambach (1926-2012), křesťanský televizní spisovatel se sídlem v Tyleru
- Priscilla Shirer (narozený 1974), křesťanský mluvčí, autor
- William Angie Smith (1894-1974), metodistický biskup
- Joseph P. Sneed (1804–1881), metodistický biskupský ministr, pedagog, pra-pra-pradědeček Carly Fioriny
- Samuel M. Stahl (narozený 1939), židovský
- David E. Stern (narozený 1961), židovský
- Chuck Swindoll (narozený 1934), evangelický
- James Anthony Tamayo (narozený 1949), římský katolík
- Robert Tilton (narozený 1946), Christian Teleangelist
- George Washington Truett (1867-1944), baptista
- Cecil Williams (narozený 1929), metodistický ministr, vůdce komunity, autor, lektor, mluvčí chudých
- Kenneth W. Wright (narozený 1945), Kristova církev
- John Yanta (narozený 1931), římskokatolický biskup
- Jack Yates (1828-1897), baptistický pastor, vůdce černé komunity, bývalý otrok
Supercentenarians (dlouhověkost)
- Isaac Brock (asi 1800? - 1909), supercentenarian
- Arbella Ewing (1894–2008) byla po její smrti třetí nejstarší osobou na světě
- Thomas Nelson, starší (1895–2007), byl po jeho smrti nejstarším mužem ve Spojených státech a druhým nejstarším mužem na světě
- Richard Arvin Overton (1906–2018), po jeho smrti byl nejstarším mužem ve Spojených státech
- Margaret Skeete (1878–1994), nejstarší osoba z Texasu
Neslavní Texané
- DOPOLEDNE
- Charles Albright (1933–2020), sériový vrah z oblasti Dallasu
- Marshall Applewhite (1931–1997), organizoval kult Nebeské brány a vedl své členy k masové sebevraždě
- Joe Ball (1892–1938), sériový vrah
- Buck Barrow (1903–1933), člen gangu Bonnie a Clyde , bratr Clyde Barrowa
- Sam Bass (1851–1878), vlakový lupič a západní ikona
- John Battaglia (1955–2018) zavraždil své dvě malé dcery
- Benny Binion (1904–1989), boss zločinu; později majitel kasina v Las Vegas
- Bonnie a Clyde (Bonnie Parker [1910–1934] a Clyde Barrow [1909–1934]), bankovní lupiči a vrahové
- David Owen Brooks (1955–2020), sériový vrah z Houstonu, počátek 70. let
- Barrett Brown ( * 1981), novinář, esejista, satirik, aktivista; odpykávání času ve federálním vězení za usnadnění úniku e -mailů
- Marilyn Buck (1947–2010), spolupachatelka jak ve vězení v roce 1979 ve vězení černé aktivistky Assaty Shakur, tak v roce 1981 Brinkově loupeži
- William Carver (1868–1901), člen Butch Cassidyho gangu
- Jamiel Chagra (1944-2008), obchodník s drogami
- Mark David Chapman (narozen 1955), zavraždil bývalého Beatle Johna Lennona
- Joseph Civello (1902-1970), boss zločinu v Dallasu
- Dean Corll (1939-1973), sériový vrah
- Ethan Couch (narozen 1997), po odsouzení za několikanásobné zabití při intoxikaci, dostal podmínku na základě obrany proti chřipce
- J. Frank Dalton (1848-1951), prohlašoval, že je psancem Jesse James
- T. Cullen Davis (narozený 1933), dědic ropného bohatství, zatčen za vraždu a obtěžování; zproštěn obvinění z trestných činů, ale zodpovídán za žalobu za neoprávněnou smrt
- Lottie Deno (Carlotta Thompkins) (1844-1934), hazardní hráč
- Christopher Duntsch (narozený 1971), neurochirurg uvězněn za hrubé zanedbání povinné péče
- Billie Sol Estes (1925–2013), podnikatel usvědčený z podvodu
- Král Fisher (1853–1884), pistolník, psanec
- Ralph Fults (1911-1993), psanec, spojený s Bonnie a Clyde
- Raymond Hamilton (1913–1935), člen gangu Bonnie a Clyda ; popraven
- John Wesley Hardin (1853–1895), psanec a bojovník se zbraněmi , údajně „nejhorší člověk na světě“
- Charles Harrelson (1938-2007), nájemný vrah
- Elmer Wayne Henley (narozený 1956), sériový vrah z Houstonu, počátek 70. let
- John Hinckley Jr. (narozen 1955), pokus o atentát na prezidenta Reagana
- Arnoldo Jimenez (narozený 1982), nejhledanější uprchlík uxoricidu a FBI
- Micah Xavier Johnson (asi 1991 - 2016) přepadl a zabil několik policistů z Dallasu
- Genene Jones (narozený 1950), dětská sestra, která zabila několik pacientů
- WD Jones (1916–1974), člen gangu Bonnie a Clyde
- David Koresh (1959-1993), samozvaný mesiáš a vedoucí pobočky Davidian kultu
- Colleen LaRose (narozená 1963), „Jihad Jane“, obviněná z několika zločinů souvisejících s terorismem
- Rosario (1887–1954) a Sam (1894–1951) Maceo , bratři, šéfové organizovaného zločinu v Galvestonu
- Linda Medlar (narozená 1949), zapojená do sexuálního skandálu s politikem Henrym Cisnerosem ; později odsouzen za bankovní podvod
- Della Moore (c. 1880 - c. 1926), prostitutka, přítelkyně psance Harveyho Logana („Kid Curry“)
- N – Z
- Johnny Jack Nounes (1890–1970), boss organizovaného zločinu v Galvestonu
- Ronald Clark O'Bryan (1944–1984) zavraždil svého syna otrávenými halloweenskými cukrovinkami; popraven
- Tom O'Folliard (1858–1880), psanec a nejlepší přítel Billy the Kid
- Lee Harvey Oswald (1939–1963), vrah amerického prezidenta Johna F. Kennedyho
- Christine Paolilla (narozena 1986), zavraždila čtyři lidi
- Kenneth Parnell (1931-2008), sexuální delikvent, únosce sedmiletého Stevena Staynera
- Albert T. Patrick (1866–1940), právník odsouzený za vraždu podnikatele a filantropa Williama Marshe Riceho , jeho klienta
- Etta Place (c. 1878 - 19 ??), společník psance Harry Longabaugh, „ Sundance Kid “
- Jonathan Pollard (narozený 1954), zpravodajský analytik usvědčen ze špionáže
- Fannie Porter (1873 - c. 1940), prostitutka, paní, spojená s několika psanci
- Ollie Quinn (1893–1949), mafián, vůdce gangu v Galvestonu
- Richard Ramirez (1960-2013), sériový vrah
- Paul Dennis Reid (1957-2013), sériový vrah
- Ollie P. Roberts (c. 1879 - 1950), prohlašoval, že je Billy the Kid
- Charles Rogers (1921–1975), podezřelý z vraždy, záhadně zmizel a v nepřítomnosti byl prohlášen za mrtvého
- „Dálnice“ Rick Ross (narozen 1960), usvědčený obchodník s drogami
- JL Hunter „Red“ Rountree (1911–2004), bankovní lupič
- Darlie Routier (narozen 1970), usvědčen z vraždy malého syna; verdikt byl zpochybněn
- Jack Ruby (1910–1967), zabil Lee Harveyho Oswalda po atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho
- Yolanda Saldívar (narozen 1960), odsouzená za vraždu popové zpěvačky Seleny
- Mark Salling (1982–2018), herec, odsouzený za obvinění z držení dětské pornografie
- Jon Schillaci (narozený 1971), bývalý FBI Deset nejhledanějších uprchlíků
- Dena Schlosser (1969) zavraždila svou 11měsíční dceru
- Bobby Seale (narozený 1936), spoluzakladatel Black Panthers
- Servant Girl Annihilator ( fl. 1885), neidentifikovaný sériový vrah z Austinu
- Henry Smith (1876–1893), zavraždil dítě; byl lynčován
- Soapy Smith (1860–1898), neslavný sebevědomý muž z Round Rock a Fort Worth
- Richard B. Spencer (nar. 1978), bílý rasista
- Allen Stanford (narozený 1950), finančník usvědčen z provozování Ponziho schématu a podvodu
- Belle Starr (1848–1889), „královna banditů“ divokého západu
- DC Stephenson (1891-1966), vrah, násilník, velký drak z Indiana Ku Klux Klan
- Texas Seven , skupina uprchlých z vězení, kteří způsobili národní hon po zločinu v prosinci 2000, zadrženi v lednu 2001 kvůli americkému Most Wanted
- Libby Thompson (1855–1953), dancehallová dívka, prostitutka a majitel nevěstince známější jako Alice z veverky
- Bernie Tiede (narozený 1958), usvědčený vrah, předmět filmu Bernie z roku 2011
- Catalina Vasquez Villalpando (narozený 1940), pokladník USA , odsouzen za daňové úniky a maření spravedlnosti
- Edgar Valdez Villarreal (narozený 1973), „La Barbie“, obchodník s drogami
- Dutch Voight (1888–1986), vůdce gangu v Galvestonu
- Tex Watson (narozený 1945), usvědčený vrah, bývalý člen „rodiny“ Charlese Mansona
- Susan Wright (narozený 1976), usvědčený vrah
- Andrea Yates (nar. 1964) utopila svých pět dětí ve vaně svého domu
- Diane Zamora (nar. 1978), odsouzena spolu se svým přítelem Davidem Grahamem za nechvalně známý případ „vraždy kadetů“
Ostatní
DOPOLEDNE
- Bobo Barnett (1903–1985), cirkusový klaun
- Carole Baskin (narozený 1961), aktivista za práva zvířat, vystupoval v seriálu Netflix Tiger King
- Lee Bowers (1925–1966), svědek atentátu na Johna F. Kennedyho
- Joe Bowman (1925-2009), bootmaker a střelec a strážce kultury starého západu
- Clarence Brandley ( 1951–2018 ), osvobozen poté, co si odpykal devět let v cele smrti za vraždu a znásilnění, které nespáchal
- Ben Breedlove (1993–2011), osobnost internetu
- Frank Buck (1884–1950), lovec, sběratel zvířat, autor ( Bring 'Em Back Alive ), herec, režisér, producent
- Buffalo Hump (c. 1800 - c. 1867), náčelník Comanche
- Barbara Bush ( * 1981), aktivistka ve zdravotnictví
- Chukwu octuplets: Ebuka, Chidi, Echerem, Chima, Ikem, Jioke, Gorom (všichni narození 1998) a Odera (1998-1998), první zaznamenaná živě narozená sada osmičků v USA
- Leslie Cochran (1951-2012), mírový aktivista, cross-dresser, městský outdoorman
- Carol Cole (1963–1980), oběť vraždy, jejíž tělo bylo 34 let neidentifikované
- Crazy Ray (Wilford Jones) (1931-2007), maskot Dallas Cowboys
- Mark Crutcher (narozený 1948), pro-life aktivista, autor a zakladatel Life Dynamics Inc.
- George de Mohrenschildt (1911–1977), ropný geolog, přítel Lee Harveyho Oswalda , vydal svědectví Warrenově komisi
- Lauren Grandcolas (1963-2001), jeden z cestujících na United Airlines Flight 93 na 9/11
- Anthony Charles Graves (narozen 1965), osvobozen poté, co si odpykal 18 let vězení, včetně 12 v cele smrti, za sérii vražd, které nespáchal
- Amber Hagerman (1986-1996), oběť únosu/vraždy, jmenovkyně AMBER Alert
- Lawrence Herkimer (1925–2015), inovátor roztleskávaček
- Jean Hill (1931–2000), svědek atentátu na Johna F. Kennedyho
- Joan Robinson Hill (1931–1969), prominent, jezdec, oběť vraždy; události kolem její smrti byly předmětem knihy Thomase Thompsona a filmu Vražda v Texasu
- Bose Ikard (40. léta 19. století - 1929), kovboj, řidič dobytka, bývalý otrok
- Brandon Lawson (1987 - zmizel 2013), záhadně zmizel
- Ben H. Love (1930–2010), vedoucí skautingu
- Stacie Madison (1970 - zmizela 1988), záhadně zmizela
- John McClamrock (1956-2008), jehož život jako quadraplegic po fotbalovém zranění byla profilována novinářem Skip Hollandsworth v zadávacím -winning příběh
- Jessica McClure (narozena 1986), „Baby Jessica“, zachráněná po pádu do studny
- Norma McCorveyová (1947–2017) jako „Jane Roe“ byla žalobkyní v průlomovém případu Nejvyššího soudu USA v roce 1973 Roe v. Wade
- Ahmed Mohamed (narozen 2001), zatčen na střední škole MacArthur v Irvingu za to, že do školy přinesl znovu sestavené hodiny, o nichž si učitel myslel, že vypadají jako bomba; policie zjistila, že Mohamed neměl žádný zlomyslný úmysl
- Mary Moorman (narozen 1932), svědek atentátu na Johna F. Kennedyho
- Michael Morton (narozen 1954), osvobozen poté, co si odpykal 25 let vězení za vraždu, kterou nespáchal
- Julie Ann Moseley (1965 - zmizela 1974), záhadně zmizela
- Khalid Abdul Muhammad (1948-2001), černý americký aktivista
- Mukwooru (1770 - 1840), náčelník Comanche
N – Z
- Orville Nix (1911–1972), natočený atentát na Johna F. Kennedyho
- Donna Norris (1967), bojovnice za bezpečnost dětí, matka Amber Hagerman
- Michael Paine (1928-2018), známý Lee Harveyho Oswalda
- Ruth Paine (narozen 1932), přítel Marina Oswald
- Lucy Parsons (c. 1853 - 1942), organizátor práce, radikální socialista, anarchistický komunista, řečník
- Olga Rodriguez (narozená c. 1947), aktivistka Chicana , zastupovala americkou socialistickou dělnickou stranu
- Santos Rodriguez (1960-1973), 12letý muž, kterého v policejní vazbě zavraždil strážce zákona
- Charles Schreiner, III (1927–2001), ranč Kerr County, který v roce 1964 založil Texas Longhorn Breeders Association of America, aby pracoval na zachování skotu Texas Longhorn
- Charlotte Mailliard Shultz (narozený 1933 Borger, Texas ), vedoucí protokolu státu Kalifornie a města a okresu San Francisco, Trustee San Francisco War Memorial and Performing Arts Center , vdova po bývalém státním tajemníkovi George P. Shultzovi
- Karen Silkwood (1948–1974), pracovník jaderné elektrárny, aktivista práce, zemřel za záhadných okolností; předmět velkého filmu
- Marilyn Sitzman (1939–1993), svědek atentátu na Johna F. Kennedyho
- Susan Smalley (1969 - zmizela 1988), záhadně zmizela
- Swante M. Swenson (1816–1896), zakladatel SMS rančů
- James Tague (1936-2014), svědek atentátu na Johna F. Kennedyho, který během střelby utrpěl lehká zranění
- Bob Tallman (narozený 1947), rodeo hlasatel
- JL Tarr (1919-2008), vedoucí skautingu
- Emma Tenayuca (1916-1999), vedoucí práce, organizátor odborů
- Michael Roy Toney (1965-2009), sloužil deset let v cele smrti poté, co byl neprávem odsouzen za smrtící bombardování
- Armando Torres III (1987 - zmizel 2013), unesen v Mexiku
- Rachel Trlica (1957 - zmizela 1974), záhadně zmizela
- Willie Velasquez (1944–1988), sociální aktivista
- Richard Viguerie (narozený 1933), konzervativní postava, průkopník politické přímé pošty a spisovatel o americké politice
- James Larkin „Jim“ White (1882–1946), průzkumník jeskyně, kovboj, horník, strážce parku, objevil Carlsbad Caverns
- Dallas Wiens (narozený 1985), první americký příjemce transplantace celého obličeje
- Roy Williams (narozený 1944), vedoucí skautingu
- Kelly Dae Wilson (1974 - zmizel 1992), záhadně zmizel
- Renee Wilson (1960 - zmizela 1974), záhadně zmizela
- Plennie L. Wingo (1895–1993), světový rekord v nejdelší vzdálenosti kráčel pozpátku (ze Santa Monice v Kalifornii do Istanbulu v Turecku )
- Ron Woodroof (1950–1992), oběť HIV/AIDS, která založila Dallas Buyers Club za účelem získávání a distribuce léků proti AIDS; předmět velkého filmu
- Quanell X (narozený 1970), vůdce New Black Panther Party v Houstonu
- Yellow Wolf (c. 1800 - 1854), Comanche chief
- Abraham Zapruder (1905–1970), výrobce oděvů, natočil atentát na Johna F. Kennedyho v Dallasu v roce 1963