Seznam jednotek námořnictva Spojených států - List of units of the United States Navy
Tento článek obsahuje seznam příkazů námořnictva Spojených států .
Seznam je organizován podle správních velení (CoC) a nezahrnuje kanceláře CNO ani pobřežní zařízení.
Nasazitelné / operační jednotky amerického námořnictva mají obvykle dva velení - operační řetězec a správní řetězce.
Provozní CoC se mění poměrně často na základě umístění jednotky a aktuální mise. Například USS Roosevelt je vždy administrativně přidělen veliteli, námořnímu letectvu, atlantické flotile (CNAL). Mohlo by to být také operativně přiřazeno k CNAL brzy v jeho cyklu připravenosti na nasazení (IDRC). Před rokem 2010, později v IDRC, by byl přidělen veliteli druhé flotily , který je odpovědný za výcvik a operace Carrier Strike Group (CSG) na východním pobřeží.
Jakmile CSG nasadí a překročí mezikontinentální hranici UCC ve střední části Atlantiku, poté se hlásí („seká“) k šesté flotile (odpovědné za evropské vody a Středozemní moře ).
Jakmile CSG vstoupí do Suezského průplavu , „sekne“ do páté flotily, aby mohla operativně řídit.
Z operačního hlediska Roosevelt CSG velení je: velitel páté flotily, velitel americké námořní síly Central Command , velitel amerického ústředního velení , Ministr obrany Spojených států amerických , prezident Spojených států .
Tichomořská flotila Spojených států ( NS Pearl Harbor, HI )
Třetí flotila Spojených států ( NB Point Loma, CA )
Carrier Strike Group 1 (CSG-1) ( NB San Diego, CA )
- USS Carl Vinson (CVN-70) ( NAS North Island, CA )
- USS Lake Erie (CG-70)
- USS Princeton (CG-59)
- Destroyer Squadron 1 (DESRON-1)
-
Carrier Air Wing 2 (CVW-2) ( NAS Lemoore, CA )
- Strike Fighter Squadron 2 (VFA-2)
- Strike Fighter Squadron 113 (VFA-113)
- Strike Fighter Squadron 147 (VFA-147)
- Strike Fighter Squadron 192 (VFA-192)
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 113 (VAW-113) ( NAS Point Mugu, CA )
- Electronic Attack Squadron 136 (VAQ-136) ( NAS Whidbey Island, WA )
- F leet Logistics Support Squadron 30, Detachment 2 (VRC-30 Det.2) ( NAS North Island, CA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 4 (HSC-4) ( NAS North Island, CA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 78 (HSM-78) ( NAS North Island, CA )
Carrier Strike Group 3 (CSG-3) ( NB San Diego, CA )
- USS Abraham Lincoln (CVN-72) ( NAS North Island, CA )
- USS Mobile Bay (CG-53)
- USS Lake Champlain (CG-57)
- Destroyer Squadron 21 (DESRON-21)
-
Carrier Air Wing 9 (CVW-9) ( NAS Lemoore, CA )
- Strike Fighter Squadron 14 (VFA-14)
- Strike Fighter Squadron 41 (VFA-41)
- Marine Fighter Attack Squadron 314 (VMFA-314) ( MCAS Miramar, CA )
- Strike Fighter Squadron 151 (VFA-151)
- Electronic Attack Squadron 133 (VAQ-133) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 117 (VAW-117) ( NAS Point Mugu, CA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 14 (HSC-14) ( NAS North Island, CA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 71 (HSM-71) ( NAS North Island, CA )
- Fleet Logistics Support Squadron 30, Detachment 1 (VRC-30 Det.1) ( NAS North Island, CA )
Carrier Strike Group 9 (CSG-9) ( NB San Diego, CA )
- USS Bunker Hill (CG-52)
- USS Cape St. George (CG-71)
- Destroyer Squadron 23 (DESRON-23)
-
Carrier Air Wing 11 (CVW-11) ( NAS Lemoore, CA )
- Strike Fighter Squadron 154 (VFA-154)
- Strike Fighter Squadron 31 (VFA-31)
- Strike Fighter Squadron 146 (VFA-146)
- Strike Fighter Squadron 87 (VFA-87)
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 115 (VAW-115) ( NAS Point Mugu, CA )
- Electronic Attack Squadron 142 (VAQ-142) ( NAS Whidbey Island, CA )
- Fleet Logistics Support Squadron 30, Detachment 3 (VRC-30 Det.3) ( NAS North Island, CA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 8 (HSC-8) ( NAS North Island, CA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 75 (HSM-75) ( NAS North Island, CA )
Carrier Strike Group 11 (CSG-11) ( NS Everett, WA )
- USS Nimitz (CVN-68) ( NB Kitsap – Bremerton, WA )
- USS Chosin (CG-65)
- Destroyer Squadron 9 (DESRON-9)
-
Carrier Air Wing 17 (CVW-17) ( NAS Lemoore, CA )
- Strike Fighter Squadron 22 (VFA-22)
- Marine Fighter Attack Squadron 323 (VMFA-323) ( MCAS Miramar, CA )
- Strike Fighter Squadron 94 (VFA-94)
- Strike Fighter Squadron 137 (VFA-137)
- Electronic Attack Squadron 139 (VAQ-139) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 116 (VAW-116) ( NAS Point Mugu, CA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 6 (HSC-6) ( NAS North Island, CA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 73 (HSM-73) ( NAS North Island, CA )
- Fleet Logistics Support Squadron 30, Detachment 4 (VRC-30 Det. 4) ( NAS North Island, CA )
Surface Squadron 31 ( NS Pearl Harbor, HI )
- USS Port Royal (CG-73)
- Zásobník USS (DDG-70)
- USS Michael Murphy (DDG-112)
- USS John Paul Jones (DDG-53)
- USS Wayne E. Meyer (DDG-108)
- USS William P. Lawrence (DDG-110)
- USS Chung-Hoon (DDG-93)
- USS Preble (DDG-88)
- USS Halsey (DDG-97)
- USS Chafee (DDG-90)
Expeditionary Strike Group 3 (ESG-3) ( NB San Diego, CA )
- USS Portland (LPD-27)
- USS John P. Murtha (LPD-26)
- USS Comstock (LSD-45)
- USS Harpers Ferry (LSD-49)
- USS Pearl Harbor (LSD-52)
- USS Rushmore (LSD-47)
- USS San Diego (LPD-22)
- USS Tripoli (LHA-7)
- USS Bonhomme Richard (LHD-6)
- USS Boxer (LHD-4)
- USS Essex (LHD-2)
- USS Makin Island (LHD-8)
- USS Anchorage (LPD-23)
- USS Somerset (LPD-25)
Littoral Combat Ship Squadron 1 (LCSRON-1) ( NB San Diego, CA )
- USS Freedom (LCS-1)
- USS Independence (LCS-2)
- USS Fort Worth (LCS-3)
- USS Coronado (LCS-4)
- USS Jackson (LCS-6)
- USS Montgomery (LCS-8)
- USS Gabrielle Giffords (LCS-10)
- USS Omaha (LCS-12)
- USS Manchester (LCS-14)
- USS Tulsa (LCS-16)
- USS Charleston (LCS-18)
- USS Cincinnati (LCS-20)
- USS Kansas City (LCS-22)
Mine Countermeasures Squadron 3 (MCMRON-3) ( NB San Diego, CA )
Submarine Squadron 1 (SUBRON-1) ( NS Pearl Harbor, HI )
- USS Charlotte (SSN-766)
- USS Greenville (SSN-772)
- USS Texas (SSN-775)
- USS Hawaii (SSN-776)
- USS North Carolina (SSN-777)
- USS Missouri (SSN-780)
- USS Mississippi (SSN-782)
- USS Illinois (SSN-786)
Submarine Squadron 7 (SUBRON 7) ( NS Pearl Harbor, HI )
- USS Chicago (SSN-721)
- USS Jefferson City (SSN-759)
- USS Springfield (SSN-761)
- USS Santa Fe (SSN-763)
- USS Tucson (SSN-770)
- USS Columbia (SSN-771)
- USS Cheyenne (SSN-773)
Submarine Squadron 17 (SUBRON-17) ( NB Kitsap – Bangor, WA )
- USS Henry M. Jackson (SSBN-730)
- USS Alabama (SSBN-731)
- USS Nevada (SSBN-733)
- USS Pennsylvania (SSBN-735)
- USS Kentucky (SSBN-737)
- USS Nebraska (SSBN-739)
- USS Maine (SSBN-741)
Submarine Squadron 19 (SUBRON-19) ( NB Kitsap – Bangor, WA )
- USS Bremerton (SSN-698)
- USS Jacksonville (SSN-699)
- USS Olympia (SSN-717)
- USS Louisville (SSN-724)
- USS Ohio (SSGN-726)
- USS Michigan (SSGN-727)
- USS Louisiana (SSBN-743)
Submarine Development Squadron 5 (SUBDEVRON-5) ( NB Kitsap – Bremerton, WA )
Submarine Squadron 11 (SUBRON-11) ( NB Point Loma, CA )
Patrol and Reconnaissance Wing 10 (PATWING-10) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Patrol Squadron 1 (VP-1)
- Patrol Squadron 4 (VP-4)
- Patrol Squadron 9 (VP-9)
- Patrol Squadron 40 (VP-40)
- Patrol Squadron 46 (VP-46)
- Patrol Squadron 47 (VP-47)
- Patrol Squadron Special Unit 2 (VPU-2) ( MCAS Kaneohe Bay, HI )
- Bezpilotní hlídková letka 11 (VUP-11)
- Fleet Air Reconnaissance Squadron 1 (VQ-1)
Airborne Command Control Logistics Wing
Sedmá flotila Spojených států ( CFA Yokosuka, Japonsko )
Carrier Strike Group 5 (CSG-5) ( CFA Yokosuka, Japonsko )
- USS Ronald Reagan (CVN-76)
- USS Antietam (CG-54)
- USS Chancellorsville (CG-62)
- USS Shiloh (CG-67)
- Destroyer Squadron 15 (DESRON-15)
-
Carrier Air Wing 5 (CVW-5) ( NAF Atsugi, Japonsko )
- Strike Fighter Squadron 27 (VFA-27) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Strike Fighter Squadron 102 (VFA-102) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Strike Fighter Squadron 115 (VFA-115) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Strike Fighter Squadron 195 (VFA-195) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 125 (VAW-125) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Electronic Attack Squadron 141 (VAQ-141) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Fleet Logistics Support Squadron 30, Detachment 5 (VRC-30 Det.5) ( MCAS Iwakuni, Japonsko )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 12 (HSC-12)
- Vrtulníková námořní Strike Squadron 77
Expeditionary Strike Group 7 (ESG-7) ( CFA Sasebo, Japonsko )
- USS Blue Ridge (LCC-19) ( CFA Yokosuka, Japonsko )
- USS America (LHA-6)
- USS Green Bay (LPD-20)
- USS New Orleans (LPD-18)
- USS Germantown (LSD-42)
- USS Ashland (LSD-48)
Mine Protiopatření Squadron 7 (MCMRON-7) ( USFA Sasebo, Japonsko )
Submarine Squadron 15 (SUBRON-15) ( NB Guam, Guam )
Velení sil flotily Spojených států ( NSA Hampton Roads, VA )
Druhá flotila Spojených států ( NSA Hampton Roads, VA )
Carrier Strike Group 2 (CSG-2) ( NS Norfolk, VA )
- USS George HW Bush (CVN-77)
- USS Philippine Sea (CG-58)
- USS Vella Gulf (CG-72)
- Destroyer Squadron 22 (DESRON-22)
-
Carrier Air Wing 7 (CVW-7) ( NAS Oceana, VA )
- Strike Fighter Squadron 143 (VFA-143)
- Strike Fighter Squadron 103 (VFA-103)
- Strike Fighter Squadron 86 (VFA-86)
- Strike Fighter Squadron 25 (VFA-25)
- Electronic Attack Squadron 140 (VAQ-140) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 121 (VAW-121) ( NS Norfolk, VA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 5 (HSC-5) ( NS Norfolk, VA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 79 (HSM-79) ( NAS Jacksonville, FL )
- Fleet Logistics Support Squadron 40, Detachment 3 (VRC-40 Det.3) ( NS Norfolk, VA )
Carrier Strike Group 8 (CSG-8) ( NS Norfolk, VA )
- USS Harry S. Truman (CVN-75)
- USS Normandy (CG-60)
- USS Anzio (CG-68)
- Destroyer Squadron 28 (DESRON-28)
-
Carrier Air Wing 1 (CVW-1) ( NAS Oceana, VA )
- Strike Fighter Squadron 11 (VFA-11)
- Strike Fighter Squadron 81 (VFA-81)
- Strike Fighter Squadron 34 (VFA-34)
- Strike Fighter Squadron 211 (VFA-211)
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 126 (VAW-126) ( NS Norfolk, VA )
- Electronic Attack Squadron 137 (VAQ-137) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Fleet Logistics Support Squadron 40, Detachment 2 (VRC-40, Det.2) ( NS Norfolk, VA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 11 (HSC-11) ( NS Norfolk, VA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 72 (HSM-72) ( NAS Jacksonville, FL )
Carrier Strike Group 10 (CSG-10) ( NS Norfolk, VA )
- USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69)
- USS San Jacinto (CG-56)
- USS Monterrey (CG-61)
- Destroyer Squadron 26 (DESRON-26)
-
Carrier Air Wing 3 (CVW-3) ( NAS Oceana, VA )
- Strike Fighter Squadron 32 (VFA-32)
- Strike Fighter Squadron 83 (VFA-83)
- Strike Fighter Squadron 105 (VFA-105)
- Strike Fighter Squadron 131 (VFA-131)
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 123 (VAW-123) ( NS Norfolk, VA )
- Electronic Attack Squadron 130 (VAQ-130) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Fleet Logistics Support Squadron 40, Detachment 4 (VRC-40 Det. 4) ( NS Norfolk, VA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 7 (HSC-7) ( NS Norfolk, VA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 74 (HSM-74) ( NAS Jacksonville, FL )
Carrier Strike Group 12 (CSG-12) ( NS Norfolk, VA )
- USS Gerald R. Ford (CVN-78)
- USS Leyte Gulf (CG-55)
- USS Gettysburg (CG-64)
- Destroyer Squadron 2 (DESRON-2)
-
Carrier Air Wing 8 (CVW-8) ( NAS Oceana, VA )
- Strike Fighter Squadron 37 (VFA-37)
- Strike Fighter Squadron 97 (VFA-97)
- Strike Fighter Squadron 213 (VFA-213)
- Carrier Airborne Early Warning Squadron 124 (VAW-124) ( NS Norfolk, VA )
- Electronic Attack Squadron 131 (VAQ-131) ( NAS Whidbey Island, VA )
- Fleet Logistics Support Squadron 40, Detachment 2 (VRC-40 Det.2) ( NS Norfolk, VA )
- Helikoptéra Sea Combat Squadron 9 (HSC-9) ( NS Norfolk, VA )
- Helicopter Maritime Strike Squadron 70 (HSM-70) ( NAS Jacksonville, FL )
Surface Squadron 14 (SURFRON-14) ( NS Mayport, FL )
- USS Hué City (CG-66)
- USS Vicksburg (CG-69)
- USS The Sullivans (DDG-68)
- USS Lassen (DDG-82)
- USS Thomas Hunder (DDG-116)
- USS Paul Ignatius (DDG-117)
- USS Delbert D. Black (DDG-119)
- USS Zephyr (PC-8)
- USS Shamal (PC-13)
- USS Tornado (PC-14)
Expeditionary Strike Group 2 (ESG-2) ( NS Norfolk, VA )
- USS Wasp (LHD-1)
- USS Kearsarge (LHD-3)
- USS Bataan (LHD-5)
- USS Iwo Jima (LHD-7) ( NS Mayport, FL )
- USS San Antonio (LPD-17)
- USS Mesa Verde (LPD-19)
- USS New York (LPD-21) ( NS Mayport, FL )
- USS Arlington (LPD-24)
- USS Whidbey Island (LSD-41) ( NAB Little Creek, VA )
- USS Fort McHenry (LSD-43) ( NS Mayport, FL )
- USS Gunston Hall (LSD-44) ( NAB Little Creek, VA )
- USS Carter Hall (LSD-50) ( NAB Little Creek, VA )
- USS Tortuga (LSD-46) ( NAB Little Creek, VA )
Littoral Combat Ship Squadron 2 (LCSRON-2) ( NS Mayport, FL )
- USS Milwaukee (LCS-5)
- USS Detroit (LCS-7)
- USS Little Rock (LCS-9)
- USS Sioux City (LCS-11)
- USS Wichita (LCS-13)
- USS Billings (LCS-15)
- USS Indianapolis (LCS-17)
- USS St. Louis (LCS-19)
Submarine Squadron 6 (SUBRON-6) ( NS Norfolk, VA )
- USS Helena (SSN-725)
- USS Newport News (SSN-750)
- USS Albany (SSN-753)
- USS Boise (SSN-764)
- USS Montpelier (SSN-765)
- USS California (SSN-781)
Submarine Squadron 4 (SUBRON-4) ( NSB New London, CT )
- USS Hartford (SSN-768)
- USS Virginia (SSN-774)
- USS New Hampshire (SSN-778)
- USS New Mexico (SSN-779)
- USS Missouri (SSN-780)
Submarine Development Squadron 12 (SUBDEVRON-12) ( NSB New London, CT )
Submarine Squadron 16 (SUBRON 16) ( NSB Kings Bay, GA )
Submarine Squadron 20 (SUBRON 20) ( NSB Kings Bay, GA )
Patrol and Reconnaissance Wing 11 (PATWING-11) ( NAS Jacksonville, FL )
- Patrol Squadron 5 (VP-5)
- Patrol Squadron 8 (VP-8)
- Patrol Squadron 10 (VP-10)
- Patrol Squadron 16 (VP-16)
- Patrol Squadron 26 (VP-26)
- Patrol Squadron 45 (VP-45)
- Bezpilotní hlídková letka 19 (VUP-19) (Detachment NAS Point Mugu, CA )
Strategické komunikační křídlo 1 (STRACOMWING-1) ( Tinker AFB, OK )
- Fleet Air Reconnaissance Squadron 3 (VQ-3) (Detachments Travis AFB, CA ; Offutt AFB, NE )
- Fleet Air Reconnaissance Squadron 4 (VQ-4) (Detachment NAS Patuxent River, MD )
Šestá flotila Spojených států ( NSA Neapol, Itálie )
Destroyer Squadron 60 (DESRON-60) ( NS Rota, Španělsko )
- USS Carney (DDG-64)
- USS Ross (DDG-71)
- USS Donald Cook (DDG-75)
- USS Porter (DDG-78)
- USS Roosevelt (DDG-80)
Pátá flotila Spojených států ( NSA Bahrain, Bahrain )
Surface Squadron 5 (SURFRON-5) ( NSA Bahrain, Bahrain )
- USS Tempest (PC-2)
- USS Hurricane (PC-3)
- USS Monsoon (PC-4)
- USS Typhoon (PC-5)
- USS Sirocco (PC-6)
- USS Squall (PC-7)
- USS Chinook (PC-9)
- USS Firebolt (PC-10)
- USS Whirlwind (PC-11)
- USS Thunderbolt (PC-12)
- USS Sentry (MCM-3)
- USS Devastator (MCM-6)
- USS Gladiator (MCM-11)
- USS Dexterous (MCM-13)
Čtvrtá flotila Spojených států
Kybernetické velení americké flotily ( Fort George G. Meade, MD )
Desátá flotila Spojených států
- Velitel Naval Network Warfare Command (NNWC)
- Velící důstojník námořního velitelství operací kybernetické obrany (NCDOC)
- Velící důstojník, velení námořních informačních operací (NIOC)
- NIOC Suitland (výzkum, vývoj, testování a hodnocení)
- Kombinované pracovní skupiny (CTF)
- Naval Special Warfare Development Group
- Naval Special Warfare Group One
- Naval Special Warfare Group Two ( NAB Little Creek, VA )
- Naval Special Warfare Group 3
- Naval Special Warfare Group Four
- Naval Special Warfare Group 11
- Velitelství námořních informačních operací (dříve známé jako skupina námořní bezpečnosti)
- Námořní informační operace Oddělení Fort Meade
- Námořní počítačová a telekomunikační oblast Master Station Atlantic
- Námořní počítačová a telekomunikační stanice v Neapoli
- Námořní počítačová a telekomunikační stanice na Sicílii
- Námořní počítačová a telekomunikační stanice Bahrajn
- Námořní počítačová a telekomunikační oblast Master Station Atlantik Oddělení Hampton Roads
- Námořní počítačová a telekomunikační oblast Hlavní stanice v Atlantiku Oddělení LaMoure
- Námořní počítačová a telekomunikační oblast Master Station Atlantic Detachment Rota
- Námořní počítačová a telekomunikační oblast Hlavní stanice v Atlantiku Oddělení Souda Bay
-
Námořní počítačová a telekomunikační oblast Master Station Pacific
- Námořní počítačová a telekomunikační stanice Guam
- Námořní počítačová a telekomunikační stanice Dálný východ
- Velitelství námořních vesmírných operací
- Rezerva námořního letectva
- Fleet Logistics Support Wing
- Fleet Logistics Support Squadron 1 (VR-1) ( NAF Washington, MD )
- Fleet Logistics Support Squadron 51 (VR-51) ( MCAS Kaneohe Bay, HI )
- Fleet Logistics Support Squadron 53 (VR-53) ( NAF Washington, MD )
- Fleet Logistics Support Squadron 54 (VR-54) ( NAS JRB New Orleans, LA )
- Fleet Logistics Support Squadron 55 (VR-55) ( NAS Point Mugu, CA )
- Fleet Logistics Support Squadron 56 (VR-56) ( NAS Oceana, VA )
- Fleet Logistics Support Squadron 57 (VR-57) ( NAS North Island, CA )
- Fleet Logistics Support Squadron 58 (VR-58) (NAS Jacksonville, CA)
- Fleet Logistics Support Squadron 59 (VR-59) ( NAS JRB Fort Worth, TX )
- Fleet Logistics Support Squadron 61 (VR-61) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Fleet Logistics Support Squadron 62 (VR-62) ( NAS Jacksonville, FL )
- Fleet Logistics Support Squadron 62 (VR-64) ( NAES Lakehurst, NJ )
-
Taktické křídlo podpory (TSW) ( NAS JRB Fort Worth, TX )
- Strike Fighter Squadron 204 (VFA-204) ( NAS JRB New Orleans, LA )
- Electronic Attack Squadron 209 (VAQ-209 ) ( NAS Whidbey Island, WA )
- Fighter Squadron Composite 12 (VFC-12) ( NAS Oceana, VA )
- Fighter Squadron Composite 13 (VFC-13) ( NAS Fallon, NV )
- Fighter Squadron Composite 111 (VFC-111) ( NAS Key West, FL )
- Fleet Logistics Support Wing
Síla provozních zkoušek a hodnocení
Viz Provozní testovací a vyhodnocovací síla (OPTEVFOR)
Rozpuštění
- Rezerva křídla vrtulníku (rozpuštěna 31. května 2007, podle OPNAV 3111 214, vydaného 22. května 2006)
- Rezervní hlídkové křídlo (rozpuštěno 30. června 2007 podle OPNAV 3111.204, vydaného 6. dubna 2006 s přeřazenými nebo rozpuštěnými hlídkovými letkami)
- VP 65, VP 66 a VP 94 rozpuštěny na OPNAV 3111.454, 29. listopadu 2005)
Reference
- Stránka směrnic amerického námořnictva na adrese http://doni.daps.dla.mil/OPNAV.aspx - řada 3000
- Velení flotily amerického námořnictva prostřednictvím http://dodssp.daps.mil/sndl.htm ze dne 12. srpna 2005
- Americké námořnictvo na GlobalSecurity.org
- COMNAVSURFPAC Podřízené příkazy
- Příkazy COMNAVSURFLANT