Seznam filmů vizuální antropologie - List of visual anthropology films
- Toto je chronologický seznam reprezentativních antropologicky smýšlejících filmů a filmařů:
Část série o |
Antropologie umění , médií , hudby , tance a filmu |
---|
Sociální a kulturní antropologie |
-
Alfred C. Haddon - Velká Británie
- Expedice do Torresova průlivu, 1898
-
Edward S. Curtis - USA
- V zemi lovců hlavy , 1916
-
Zora Neale Hurston - USA
- Terénní záběry, 1928
- Kostel strážce přikázání, Beaufort, Jižní Karolína, květen 1940
-
Percy Powell -Cotton - Velká Británie
- Řemesla v Kamerunu , 1931
- Gorilla Drive, Kameruni , 1931
- Osonigbe Juju House a Benin Brass Cutting , 1931
-
Robert J. Flaherty - USA
- Nanook severu , 1922
- Moana , 1926
- Tabu , 1931
- Muž z Aranu , 1934
- Louisiana Story , 1948
-
José Leitão de Barros - Portugalsko
- Maria do Mar , 1930
- Ala-Arriba! 1942
-
Jean Epstein - Polsko
- L'or des mers (Oceánské zlato), 1932
- Diana a Antoinette Powell -Cotton - Velká Británie
- Margaret Mead - USA
-
Jean Rouch - Francie
- Les Maîtres Fous ( The Mad Masters ), 1954
- Moi, un noir , 1958
- Chronique d'un été (Kronika léta), 1961
- Jaguár , 1954–1967
- Petit à petit , 1972
-
Lionel Rogosin - USA
- Na Bowery , 1957
- Vraťte se, Afrika , 1957
-
John Marshall - USA
- Lovci , 1957
- N! Ai : The Story of a! Kung Woman, 1980
- Rodina Kalahari , 1951–2000
-
António Campos - Portugalsko
- Almadraba atuneira (síť pro tuňáky), 1961
- Vilarinho das Furnas , 1971
- Histórias selvagens (Savage stories), 1978
- Falamos de Rio de Onor (Promluvme si o Rio de Onor)
- Gente da Praia da Vieira (Lidé z Praia da Vieira), 1976
- Terra fria (Chladná země), 1992
-
Manoel de Oliveira - Portugalsko
- Acto da Primavera ( Akt jara ), 1963
-
Michel Brault - Kanada
- Pour la suite du monde , 1963
- Objednávky (Les Ordres) 1975
- Papírová svatba (Les Noces de papier), 1990
-
Pierre Perrault - Kanada
- Pour la suite du monde , 1963
-
Robert Gardner - USA
- Mrtví ptáci , 1964
- Nuer , 1970
- Rivers of Sand , 1975
- Sons of Shiva , 1985
- Forest of Bliss , 1986
-
David MacDougall a Judith MacDougall - Austrálie
- Žít se stády , 1968/1972
- Nawi , 1968/1970
- Svatební velbloudi , 1974/1977
- Lorangova cesta , 1974/1979
- Manželka mezi manželkami , 1974/1981
- Tři jezdci , 1978/1982
- Stockmanova strategie , 1982/1984
- Collum Calling Canberra , 1982/1984
- Doon School Chronicles , 1997-1998/2000
- Diyas , 1997/2000
-
Tim Asch - USA
- Svátek , 1969
- Yanomamo: Multidisciplinární studie , 1971
- Magická smrt , 1974
- The Axe Fight , 1975
- Muž zvaný „včela“: Studium Yanomamo , 1975
- Balinese Trance Seance , 1979
- Jero on Jero: Balinese Trance Seance Observed , 1980
- Jero Tapakan: Příběhy ze života balijského léčitele , 1983
- Médium je masérka: Balijská masáž , 1983
- Voda slov: Kulturní ekologie ostrova Východní Indonésie , 1983
- Spear and Sword: a Ceremonial Payment of Bridewealth , 1989
- Uvolnění duchů , 1990
- Oslava původu , 1992
-
António Reis a Margarida Cordeiro - Portugalsko
- Trás-os-Montes , 1976
- Ana , 1984
-
Noémia Delgado - Portugalsko
- Řasenky (masky), 1976
-
Bob Connolly a Robin Anderson
- První kontakt , 1983
- Joe Leahy's Neighbors , 1988
- Černá sklizeň , 1991
-
Dennis O'Rourke - Austrálie
- Yumi Yet - Nezávislost pro Papuu -Novou Guineu , 1976
- Ileksen - Politics in Papua New Guinea , 1978
- Yap ... Jak jsi věděl, že bychom chtěli televizi , 1980
- The Shark Callers of Kontu , 1982
- Nemohl být spravedlivější , 1984
- Half Life: Podobenství o jaderném věku , 1985
- Cannibal Tours , 1988
- Dobrá žena z Bangkoku , 1991
- Cunnamulla , 2000
- Land Mines - A Love Story , 2004
-
John Melville Bishop - USA
- Rhesus Play , 1977
- YoYo Man , 1978
- Země, kde začali blues , 1979
- New England Fiddles & New England Dances , 1983
- Poslední okno , 1987
- Himalayan Herders , 1997
- Hosay Trinidad (1999)
- Oh What A Blow That Phantom Gave Me , 2003, (s Haraldem EL Prinsem)
- Oss Tales , 2007
- John Bishop Short Films , (14 filmů 1975-2007)
-
Pedro Costa - Portugalsko
- Casa de Lava (Down to Earth), 1994
- Ossos (Kosti), 1997
- No Quarto da Vanda (Vandin pokoj), 2000
- Juventude em Marcha (Kolosální mládež), 2006
-
Flora Gomes - Guiné-Bissau
- Po di Sangui , 1996
- Nha Fala , 2002
-
Ziba Mir -Hosseini a Kim Longinotto - Írán/Velká Británie
- Rozvod v íránském stylu , 1998
- Uprchlík, 2001
-
Ruth Behar - Kuba/USA
- Adio Kerida (Goodbye Dear Love) 2002
-
Fernando Meirelles - Brazílie
- Cidade de Deus, ( Boží město ), 2002
-
Randy Olson
- Hejno Dodos , 2006
- Ach, jaká rána, kterou mi dal Fantom! 2003 (s Johnem Bishopem)
-
Harjant Gill - USA / Indie
- Milind Soman Made Me Gay, 2007
- Kořeny lásky, 2011
- Mardistan/Macholand, 2014
- Odeslaní chlapci, 2016
-
Véréna Paravel a Lucien Castaing -Taylor - Francie/Velká Británie
- Leviathan , 2012
- somniloquies, 2017
- Caniba, 2017
-
Robert Lemelson - USA
- 40 let ticha: indonéská tragédie , 2009
-
Afflictions: Culture and Mental Health in Indonesia Film Series, 2010/2011
- Stíny a iluminace , 2010
- Rodinná oběť , 2010
- Ptačí tanečník , 2010
- Draci a příšery , 2011
- Paměť mé tváře , 2011
- Rituální zátěže , 2011
- Jathilan: Trance and Possession in Java , 2011
- Ngaben: Emoce a zdrženlivost v balijském srdci , 2012
- Stojící na okraji trnu , 2012