Valné shromáždění v New Jersey -New Jersey General Assembly
Valné shromáždění v New Jersey | |
---|---|
Zákonodárný sbor státu New Jersey | |
Typ | |
Typ | |
Termínové limity |
Žádný |
Dějiny | |
Nová relace zahájena |
11. ledna 2022 |
Vedení lidí | |
mluvčí |
|
Reproduktor pro tempore |
|
Vůdce většiny |
|
Vůdce menšin |
|
Struktura | |
Sedadla | 80 |
Politické skupiny |
Většina
Menšina
|
Délka termínu |
2 roky |
Autorita | Článek IV, Ústava New Jersey |
Plat | 49 000 $/rok |
Volby | |
Pluralita ve velkém hlasování | |
Poslední volby |
2. listopadu 2021 (80 míst) |
Příští volby |
5. listopadu 2023 (80 míst) |
Přerozdělení | Komise pro přidělování v New Jersey |
Shromáždiště | |
Komora valného shromáždění New Jersey State House Trenton , New Jersey | |
webová stránka | |
www |
Valné shromáždění New Jersey je dolní komora zákonodárného sboru New Jersey .
Od voleb v roce 1967 (zasedání v roce 1968) se shromáždění skládalo z 80 členů. Dva členové jsou voleni z každého ze 40 legislativních obvodů New Jersey na období dvou let, z nichž každý představuje okresy s průměrným počtem obyvatel 232 225 (údaje z roku 2020), přičemž odchylka v každém okrese nepřesahuje 3,21 % nad a pod tímto průměrem. Aby byl potenciální kandidát způsobilý ke kandidatuře, musí mu být alespoň 21 let a musí žít ve svém okrese alespoň jeden rok před volbami a dva roky žít ve státě New Jersey . Musí být také obyvateli svých okresů. Členství ve Sněmovně je považováno za práci na částečný úvazek a řada členů má kromě legislativní práce i zaměstnání. Členové shromáždění slouží dvouletá období, voleni každý lichý rok v listopadu. Čtyři současní členové Shromáždění zastávají další volitelné funkce, protože jsou dědečci podle zákona z New Jersey, který v roce 2007 zakazoval zastávání více funkcí.
Sněm vede předseda Sněmu , kterého volí členové komory. Po guvernérovi nadporučíka New Jersey a předsedovi senátu New Jersey je předseda shromáždění třetí v řadě nástupnictví, aby nahradil guvernéra New Jersey v případě, že guvernér není schopen vykonávat povinnosti tohoto úřadu. . Předseda rozhoduje o harmonogramu sněmu, které návrhy zákonů budou projednávány, jmenuje předsedy výborů a obecně řídí agendu sněmu. Současným mluvčím je Craig Coughlin ( D - Woodbridge ).
Plat a náklady
Členové Valného shromáždění NJ dostávají roční základní plat 49 000 USD, přičemž předseda Senátu a předseda shromáždění vydělávají o něco více. Členové dostávají 110 000 $ na platy zaměstnanců. Kromě toho dostávají 12 500 poštovních známek, psací potřeby a telefonní kartu. Dostávají zdravotní pojištění státu New Jersey a další výhody. Celkové náklady státu New Jersey na každého člena valné hromady jsou přibližně 200 000 USD ročně.
Dějiny
Složení
Afiliace | Oslava (Stínování označuje většinový výbor)
|
Celkový | ||
---|---|---|---|---|
Demokratický | Republikán | Volný | ||
2018–2019 | 54 | 26 | 80 | 0 |
2020–2021 | 52 | 28 | 80 | 0 |
2022–2023 | 46 | 34 | 80 | 0 |
Poslední podíl na hlasování | 58 % | 43 % |
Výbory a předsedové výborů
Předsedové výborů pro legislativní zasedání 2022-2023 jsou:
- Služby pro seniory a stárnutí - Asw. Angela V. McKnight (D-Hudson)
- Zemědělství a potravinová bezpečnost - Asm. Roy Freiman (D-Somerset)
- Položky – Asw. Lisa Swain (D-Bergen)
- Rozpočet – Asw. Eliana Pintor Marin (D-Essex)
- Obchod a hospodářský rozvoj - Asw. Britnee Timberlake (D-Essex)
- Rozvoj komunity a záležitosti - Asw. Shavonda E. Sumter (D-Paterson)
- Spotřebitelské záležitosti - Asm. Paul D. Moriarty (D-Gloucester)
- Vzdělávání - Asw. Pamela R. Lampitt (D-Burlington)
- Životní prostředí a pevný odpad - Asm. James J. Kennedy (D-Union)
- Finanční instituce a pojišťovnictví - Asm. John F. McKeon (D-Essex)
- Zdravotní a seniorské služby - Asm. Herb Conaway , MD (D-Burlington)
- Vyšší vzdělání - Asw. Mila Jasey (D-Essex)
- Vnitřní bezpečnost a připravenost státu - Asw. Shanique Speight (D-Essex)
- Pouzdro - Asw. Yvonne Lopez (D-Middlesex)
- Human Services - Asw. Angelica Jimenez (D-Hudson)
- Soudnictví - Asm. Raj Mukherji (D-Hudson)
- Práce - Asm. Joseph Egan (D-Middlesex)
- Právo a veřejná bezpečnost - Asm. William Spearman (D-Camden)
- Vojenské záležitosti a záležitosti veteránů - Asw. Cleopatra Tucker (D-Essex)
- Dohled, reforma a federální vztahy - Asm. Joseph Danielsen (D-Somerset)
- Regulované profese - Asm. Thomas Giblin (D-Essex)
- Věda, inovace a technologie - Asm. Christopher Tully (D-Bergen)
- Zvláštní výbor pro infrastrukturu a přírodní zdroje - Asm. Robert J. Karabinchak (D-Middlesex)
- Státní a místní samospráva - Asm. Anthony S. Verrelli (D-Mercer)
- Telekomunikace a veřejné služby - Asm. Wayne DeAngelo (D-Mercer)
- Turistika, hry a umění - Asm. Ralph Caputo (D-Essex)
- Doprava a nezávislé úřady - Asm. Daniel R. Benson (D-Mercer)
- Ženy a děti - Asw. Gabriela Mosquera (D-Gloucester)
Seznam minulých řečníků shromáždění
- Poznámka: První tři pododdíly níže končí ústavním rokem: 1776, 1844 nebo 1947. Čtvrtý pododdíl končí rokem 1966, rokem rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, které vyžadovalo legislativní rozdělení na základě principu „jedna osoba, jeden hlas“ .
Níže je uveden seznam řečníků shromáždění od roku 1703.
1703–1776
- 1703-04: Thomas Gardiner, město Burlington
- 1704-06: Peter Fretwell, město Burlington
- 1707: Samuel Jennings , město Burlington
- 1708-09: Thomas Gordon, město Perth Amboy
- 1709-14: John Kay, Gloucester
- 1716: Daniel Coxe, Jr. , Gloucester
- 1716-19: John Kinsey, Middlesex
- 1721-22: John Johnstone , město Perth Amboy
- 1723-24: William Trent , Burlington
- 1725-29: John Johnstone , město Perth Amboy
- 1730-33: John Kinsey, Jr., Middlesex
- 1733-38: Interregnum: Nebylo svoláno ani zvoleno žádné shromáždění.
- 1738: John Kinsey, Jr., Middlesex
- 1738-39: Joseph Bonnel, Essex
- 1740-44: Andrew Johnston, město Perth Amboy
- 1744-45: Samuel Nevill, město Perth Amboy
- 1746-48: Robert Lawrence, Monmouth
- 1748-51: Samuel Nevill, město Perth Amboy
- 1751-54: Charles Read, město Burlington
- 1754-58: Robert Lawrence, Monmouth
- 1759-62: Samuel Nevill, město Perth Amboy
- 1763-65: Robert Ogden, Essex
- 1765-70: Cortlandt Skinner City of Perth Amboy
- 1770-72: Stephen Crane , Essex
- 1773-75: Cortlandt Skinner City of Perth Amboy
6. prosince 1775 guvernér William Franklin odsouhlasil zákonodárný sbor v New Jersey do 3. ledna 1776, ale už se nikdy nesešel. 30. května 1776 se Franklin pokusil svolat zákonodárný sbor, ale místo toho se setkal s příkazem provinčního kongresu v New Jersey k jeho zatčení. 2. července 1776 schválil provinční kongres novou ústavu , která nařídila nové volby; 13. srpna byl zvolen celý nový zákonodárný sbor.
1776–1844
- 1776-78: John Hart , Hunterdon
- 1778-79: Caleb Camp , Essex
- 1780: Josiah Hornblower , Essex
- 1781: John Meheim , Hunterdon
- 1782-83: Ephraim Harris , Cumberland
- 1784: Daniel Hendrickson , Monmouth
- 1784-86: Benjamin Van Cleve , Hunterdon
- 1787: Ephraim Harris, Cumberland
- 1788: Benjamin Van Cleve, Hunterdon
- 1789: John Beatty , Middlesex
- 1790: Jonathan Dayton , Essex
- 1791: Ebenezer Elmer , Cumberland
- 1792-94: Silas Condict , Morris
- 1795: Ebenezer Elmer, Cumberland
- 1796: James H. Imlay , Monmouth
- 1797: Silas Condict, Morris
- 1798-1800: William Coxe Jr. , Burlington
- 1801: Silas Dickerson , Sussex
- 1802: William Coxe, Burlington
- 1803: Peter Gordon , Hunterdon
- 1804-07: James Cox , Monmouth
- 1808-09: Lewis Condict Morris
- 1810-11: William Kennedy , Sussex
- 1812: William Pearson , Burlington
- 1813: Ephraim Bateman , Cumberland
- 1814-15: Samuel Pennington , Essex
- 1816: Charles Clark , Essex
- 1817: Ebenezer Elmer, Cumberland
- 1818-22: David Thompson, Jr. , Morris
- 1823: Lucius QC Elmer , Cumberland
- 1824: David Johnston , Hunterdon
- 1825-26: George K. Drake , Morris
- 1827-28: William B. Ewing , Cumberland
- 1829-31: Alexander Wurts , Hunterdon
- 1832: John P. Jackson , Essex
- 1833-35: Daniel B. Ryall , Monmouth
- 1836: Thomas G. Haight , Monmouth
- 1837-38: Lewis Condict, Morris
- 1839: William Stites , Essex
- 1840-41: John Emley , Burlington
- 1842: Samuel Halsey , Morris
- 1843-44: Joseph Taylor , Cumberland
1845–1947
Ústava z roku 1844 rozšířila Valnou hromadu na 60 členů, kteří byli voleni každoročně a rozděleni do tehdejších devatenácti krajů podle počtu obyvatel.
- 1845: Isaac Van Wagenen , Essex
- 1846: Lewis Howell , Cumberland
- 1847-48: John WC Evans , Burlington
- 1849: Edward W. Whelpley , Morris
- 1850: John T. Nixon , Cumberland
- 1851: John H. Phillips , Mercer
- 1852: John Huyler , Bergen
- 1853-54: John W. Fennimore , Burlington
- 1855: William Parry , Burlington
- 1856: Thomas W. Demarest , Bergen
- 1857: Andrew Dutcher , Mercer
- 1858: Daniel Holsman , Bergen
- 1859: Edwin Salter , Oceán
- 1860: Austin H. Patterson , Monmouth
- 1861: Frederick Halstead Teese , Essex
- 1862: Charles Haight , Monmouth
- 1863: James T. Crowell , Middlesex
- 1864: Joseph N. Taylor , Passaic
- 1865: Joseph T. Crowell , Union
- 1866: John Hill , Morris
- 1867: GWN Curtis , Camden
- 1868: Augustus O. Evans , Hudson
- 1869-70: Leon Abbett , Hudson
- 1871: Albert P. Condit , Essex
- 1872: Nathaniel Niles , Morris
- 1873: Isaac L. Fisher , Middlesex
- 1874: Garret A. Hobart , Passaic
- 1875: George O. Vanderbilt , Mercer
- 1876: John D. Caracallen , Hudson
- 1877: Rudolph F. Rabe , Hudson
- 1878: John Egan , Union
- 1879: Schuyler B. Jackson , Essex
- 1880: Sherman B. Oviatt , Monmouth
- 1881: Harrison Van Duyne , Essex
- 1882: John T. Dunn , Union
- 1883: Thomas O'Connor , Essex
- 1884: AB Stoney , Monmouth
- 1885-86: Edward Ambler Armstrong , Camden
- 1887: William M. Baird , Warren
- 1888: Samuel D. Dickinson , Hudson
- 1889: Robert S. Hudspeth , Hudson
- 1890: William Christian Heppenheimer , Hudson
- 1891-92: James J. Bergen , Somerset
- 1893: Thomas Flynn , Passaic
- 1894: John I. Holt , Passaic (odstoupil 26. května)
- 1894-95: Joseph Cross , Union
- 1896: Louis T. DeRousse , Camden
- 1897: George W. MacPherson , Mercer
- 1898-99: David O. Watkins , Gloucester
- 1900: Benjamin Franklin Jones , Essex
- 1901-1902: William J. Bradley , Camden
- 1903: John G. Horner , Burlington
- 1904-1905: John Boyd Avis , Gloucester
- 1906: Samuel K. Robbins , Burlington
- 1907: Edgar E. Lethbridge , Essex
- 1908: Frank B. Jess , Camden
- 1909: John D. Prince , Passaic
- 1910: Harry P. Ward , Bergen
- 1911: Edward Kenny , Hudson
- 1912: Thomas F. McCran , Passaic
- 1913: Leon R. Taylor , Monmouth (28. října se stal úřadujícím guvernérem)
- 1914: Azariah M. Beekman , Somerset
- 1915: Carlton Godfrey , Atlantik
- 1916: Charles C. Pilgrim , Essex
- 1917: Edward Schoen , Essex
- 1918: Charles A. Wolverton , Camden
- 1919: Arthur N. Pierson , Union
- 1920: W. Irving Glover , Bergen
- 1921: George S. Hobart , Essex
- 1922: T. Harry Rowland , Camden
- 1923: William W. Evans , Passaic
- 1924: Harry G. Eaton , Essex
- 1925: Clifford R. Powell , Burlington
- 1926: Ralph W. Chandless , Bergen
- 1927: Anthony J. Siracusa , Atlantik
- 1928: Thomas L. Hanson , Middlesex
- 1929: Guy George Gabrielson , Essex
- 1930: William B. Knight , Camden
- 1931: Russell S. Wise , Passaic
- 1932: Joseph Greenberg , Hudson
- 1933: Charles A. Otto, Jr. , Union (odstoupil 14. listopadu)
- 1933: Herbert J. Pascoe , Union
- 1933: Joseph Altman , Atlantik
- 1935: Lester H. Clee , Essex
- 1936: Marcus W. Newcomb , Burlington
- 1936: Thomas G. Walker , Hudson (odstoupil 30. listopadu)
- 1936: Fred W. De Voe , Middlesex
- 1938-1939: Herbert J. Pascoe , Union
- 1940-1941: Roscoe P. McClave , Bergen
- 1942: John E. Boswell , Cape May
- 1942: Manfield G. Amlicke , Passaic
- 1943: Dominic A. Cavicchia , Essex
- 1944: Freas L. Hess , Somerset
- 1945: Walter H. Jones , Bergen
- 1946: Leon Leonard , Atlantik
1948–1967
- 1947: Joseph L. Brescher , Union
- 1949: Hugh L. Mehorter , Gloucester
- 1950: Percy A. Miller, Jr. , Essex (odstoupil)
- 1950: James E. Fraser , Atlantic (zemřel v úřadu)
- 1951: Merrill H. Thompson , Monmouth
- 1952: Lawrence A. Cavinato , Bergen
- 1953: Elvin R. Simmill , Monmouth
- 1954: G. Clifford Thomas , Union
- 1955: Paul M. Salsburg , Atlantik
- 1956: Leo J. Mosch , Essex
- 1957: Elden Mills , Morris
- 1958: William F. Hyland , Camden
- 1959: William Kurtz , Middlesex
- 1960: Maurice V. Brady , Hudson
- 1961: Le Roy J. D'Aloia , Essex
- 1962: John W. Davis , Salem
- 1963: Elmer Matthews , Essex
- 1964: Alfred N. Beadleston , Monmouth
- 1965: Marion West Higgins , Bergen
- 1966: Maurice V. Brady (odstoupil)
- 1966: Frederick H. Hauser , Hudson
- 1968: Robert J. Halpin , Cumberland
1968 – současnost
- 1969: Albert S. Smith , District 2
- 1970: Peter Moraites , okres 13D
- 1970: William K. Dickey , District 3C
- 1971: Barry T. Parker , okres 4B
- 1972–1974: Thomas Kean , okres 11E
- 1974–1976: S. Howard Woodson , 13. obvod (odstoupil)
- 1977: Joseph A. LeFante , 31. okres
- 1978: William J. Hamilton , 17. okres
- 1978–1982: Christopher Jackman , 33. okres
- 1982–1985: Alan Karcher , 19. okres
- 1986–1990: Chuck Hardwick , 21. okres
- 1990–1992: Joseph Doria , 31. okres
- 1992–1996: Chuck Haytaian , 23. okres
- 1996–2002: Jack Collins , 3. obvod
- 2002–2006: Albio Sires , 33. okres
- 2006–2010: Joseph J. Roberts , 5. obvod
- 2010–2014: Sheila Y. Oliver , 34. obvod
- 2014–2018: Vincent Prieto , 32. obvod
- 2018–dosud: Craig Coughlin , 19. okres
Minulé složení sněmu
Viz také
Reference
externí odkazy
- Oficiální stránky zákonodárného sboru New Jersey
- Oficiální stránky shromáždění demokratů
- Oficiální webové stránky shromáždění republikánů
- New Jersey sekce Project Vote Smart, národní databáze záznamů o hlasování a dalších informací o zákonodárcích.