Dostih ve Francii
Prix de l'Arc de Triomphe
|
Umístění |
Dostihová dráha Longchamp Paříž, Francie |
Slavnostně otevřeno |
1920 |
Typ závodu |
Plochý / čistokrevný
|
Sponzor |
Katar |
webová stránka |
france-galop.com |
Vzdálenost |
2400 metrů (1m 3f 204 yardů) |
Povrch |
Rašelina |
Dráha |
Pravák |
Kvalifikace |
Tříleté a starší, kromě valachů
|
Hmotnost |
56½ kg (3 roky); 59½ kg (4 roky+) Přídavky 1½ kg pro klisny a klisny
|
Peněženka |
5 000 000 EUR (2021) 1. místo: 2 857 000 EUR
|
Prix de l'Arc de Triomphe
2021
|
|
|
|
Torquator Tasso
|
Tarnawa
|
Hurikánová dráha
|
Předchozí roky
|
2020
|
|
|
|
Sottsass
|
V Swoop
|
Perský král
|
2019
|
|
|
|
Waldgeist
|
Umožnit
|
Sottsass
|
2018
|
|
|
|
Umožnit
|
Moře třídy
|
Látka hvězd
|
2017
|
|
|
|
Umožnit
|
Látka hvězd
|
Ulysses
|
2016
|
|
|
|
Nalezeno
|
Highland Reel
|
Řád svatého Jiří
|
2015
|
|
|
|
Zlatý roh
|
Flintshire
|
New Bay
|
2014
|
|
|
|
Treve
|
Flintshire
|
Taghrooda
|
2013
|
|
|
|
Treve
|
Orfevre
|
Intello
|
2012
|
|
|
|
Solemie
|
Orfevre
|
Mistrovský tah
|
2011
|
|
|
|
Danedream
|
Shareta
|
Sněhová víla
|
2010–2001
|
2010
|
|
|
|
Pracovní síla
|
Nakayama Festa
|
Sarafina
|
2009
|
|
|
|
Sea the Stars
|
Youmzain
|
Kavalerista
|
2008
|
|
|
|
Zarkava
|
Youmzain
|
Voják štěstěny
|
2007
|
|
|
|
Dylan Thomas
|
Youmzain
|
Sagara
|
2006
|
|
|
|
Železniční spojení
|
Hrdost
|
Hluboký dopad
|
2005
|
|
|
|
Hurricane Run
|
Obyvatel západu
|
Bago
|
2004
|
|
|
|
Bago
|
Cherry Mix
|
Ouija Board
|
2003
|
|
|
|
Dalakhani
|
Mubtaker
|
Vysoký Chaparral
|
2002
|
|
|
|
Marienbard
|
Sulamani
|
Vysoký Chaparral
|
2001
|
|
|
|
Sakhee
|
Aquarelliste
|
Prozíravost
|
2000–1991
|
2000
|
|
|
|
Sinndar
|
Egyptband
|
Volvoreta
|
1999
|
|
|
|
Montjeu
|
El Condor Pasa
|
Croco Rouge
|
1998
|
|
|
|
Sagamix
|
Leggera
|
Tiger Hill
|
1997
|
|
|
|
Peintre Celebre
|
Pilsudski
|
Borgia
|
1996
|
|
|
|
Helissio
|
Pilsudski
|
Oscar Schindler
|
1995
|
|
|
|
Lammtarra
|
Cry svobody
|
Swain
|
1994
|
|
|
|
Carnegie
|
Hernando
|
Jabloň
|
1993
|
|
|
|
Městské moře
|
Bílá tlama
|
dům opery
|
1992
|
|
|
|
Subotica
|
Uživatelsky přívětivý
|
Vert Amande
|
1991
|
|
|
|
Suave Dancer
|
Kouzelná noc
|
Pistole Bleu
|
1990–1981
|
1990
|
|
|
|
Saumarez
|
Epervier Bleu
|
Snurge
|
1989
|
|
|
|
Carrollův dům
|
Behera
|
Svatý Andrews
|
1988
|
|
|
|
Tony Bin
|
Mtoto
|
Boyatino
|
1987
|
|
|
|
Trempolino
|
Tony Bin
|
Triptych
|
1986
|
|
|
|
Tančící statečný
|
Bering
|
Triptych
|
1985
|
|
|
|
Rainbow Quest
|
Sagace
|
Kozana
|
1984
|
|
|
|
Sagace
|
Severní trik
|
Po celou dobu
|
1983
|
|
|
|
Po celou dobu
|
Sluneční princezna
|
Luth Enchantee
|
1982
|
|
|
|
Akiyda
|
Ardross
|
Awaasif
|
1981
|
|
|
|
Zlatá řeka
|
Bikala
|
Dubnový běh
|
1980–1978
|
1980
|
|
|
|
Detroit
|
Argument
|
Ela-Mana-Mou
|
1979
|
|
|
|
Tři trojky
|
Le Marmot
|
Troy
|
1978
|
|
|
|
Údajný
|
Bilion
|
Tančící služka
|
|
Prix de l'Arc de Triomphe je skupina 1 byt dostih ve Francii otevřen plnokrevníků ve věku tří let a starších. Běží se na Longchampu na vzdálenost 2400 metrů (asi 1 a půl míle) a je naplánováno, že se bude konat každý rok, obvykle první neděli v říjnu.
Populárně označovaný jako „Arc“ je nejprestižnější evropský dostih všech věkových kategorií. Jeho role cti obsahuje mnoho vysoce uznávaných koní a jeho vítězové jsou často následně považováni za šampiony. V současné době je to druhý nejbohatší závod na trávníku na světě (za Everestem ).
Slogan Prix de l'Arc de Triomphe, poprvé použitý na propagačním plakátu v roce 2003, popisuje událost jako „ Ce n'est pas une course, c'est un monument “ - „Není to závod, je to památník “.
Dějiny
Původy
Société d'Encouragement, bývalý řídící orgán francouzských dostihů, původně omezil své závody na plnokrevníky narozené a chované ve Francii. V roce 1863 zahájila Grand Prix de Paris , událost navrženou tak, aby spojila nejlepší tříleté děti z jakékoli země. O třicet let později představil Prix du Conseil Municipal , mezinárodní závod předních koní různých věkových skupin. V říjnu se běželo přes 2400 metrů, přičemž hmotnosti byly dány předchozími výkony koně.
Vytvoření třetího takového závodu bylo navrženo na schůzi výboru 24. ledna 1920. Nová událost by doplnila Grand Prix de Paris a posloužila jako výkladní skříň pro chov francouzského plnokrevníka. Měla by podobné vlastnosti jako Prix du Conseil Municipal, ale každý kůň by soutěžil za stejných podmínek, bez penalizace za předchozí vítězství.
Po první světové válce bylo rozhodnuto, že závod bude pojmenován podle Arc de Triomphe , slavné památky, která byla v roce 1919 dějištěm vítězného průvodu spojenců . Zvolený titul byl dříve přidělen menší událost v Longchampu. Další navrhovaný titul byl „Prix de la Victoire“.
Historie závodu
Prix de l'Arc de Triomphe byl poprvé spuštěn v neděli 3. října 1920. Inaugurační běh vyhrál soudruh , tříletý hříbě ve vlastnictví Evremonda de Saint-Alaryho . Cena pro vítěze byla 150 000 franků.
V roce 1935 tato událost zajistila státní financování prostřednictvím loterie , která udělovala ceny podle výsledku závodu a losování. Systém byl poprvé použit v roce 1936 a pokračoval až do roku 1938. „Oblouk“ byl dvakrát zrušen během druhé světové války, v letech 1939 a 1940. Běžel se v Le Tremblay se vzdáleností 2 300 metrů v letech 1943 a 1944.
Vládní financování závodu obnoveno v roce 1949, s penězi získanými prostřednictvím Loterie Nationale. Díky atraktivnímu jackpotu 50 milionů franků to umožnilo rychlý nárůst cen jak pro „Arc“, tak pro jeho podpůrné závody. V sedmdesátých letech se však pomoc loterie zmenšila a systém byl po běhu v roce 1982 nakonec ukončen. Od té doby má „Arc“ několik sponzorů, včetně Trusthouse Forte , CIGA Hotels a Groupe Lucien Barrière .
Současným sponzorem Prix de l'Arc de Triomphe je Qatar Racing and Equestrian Club (QREC). V roce 2008 byla v Dauhá podepsána sponzorská smlouva a v důsledku toho byl cenový fond zdvojnásoben z 2 milionů EUR na 4 miliony EUR. Nyní má cena pro Arc hodnotu 5 000 000 EUR, což z něj činí nejbohatší plochý závod na trávníku. Arc Weekend nyní zahrnuje sedm závodů klasifikovaných na úrovni skupiny 1 a čtyři se statusem skupiny 2. Součástí je také Arabský světový pohár , nejbohatší dostih čistokrevných arabských koní na světě s cenou 1 000 000 EUR.
Z důvodu rekonstrukce na Hippodrome de Longchamp se v Chantilly konalo vydání Prix de l'Arc de Triomphe v letech 2016 a 2017 .
Evidence
Nejúspěšnější kůň (2 výhry):
Přední žokej (6 výher):
-
Frankie Dettori - Lammtarra (1995), Sakhee (2001), Marienbard (2002), Golden Horn (2015), Enable (2017, 2018)
Přední trenér (8 výher):
-
André Fabre - Trempolino (1987), Subotica (1992), Carnegie (1994), Peintre Celebre (1997), Sagamix (1998), Hurricane Run (2005), Rail Link (2006), Waldgeist (2019)
Vedoucí vlastník (6 výher):
-
Marcel Boussac - Corrida (1936, 1937), Djebel (1942), Ardan (1944), Caracalla (1946), Coronation (1949)
-
Khalid Abdullah - Rainbow Quest (1985), Dancing Brave (1986), Rail Link (2006), Workforce (2010), Enable (2017, 2018)
Nejrychlejší vítězný čas - Nalezeno (2016), 2 m 23,61 s (u Chantilly)
Nejširší výherní rozpětí - Ribot (1956), Sea Bird (1965) a Sakhee (2001), 6 délek
Nejstarší vítězný kůň - Motrico (1932), ve věku 7 let
Většina běžců - 30, v roce 1967
Nejméně běžců - 7, v roce 1941
Vítězové
Rok
|
Vítěz
|
Stáří
|
Žokej
|
Trenér
|
Majitel
|
Čas
|
1920
|
Soudruh
|
3
|
Frank Bullock
|
Peter Gilpin
|
Evremond de Saint-Alary
|
2: 39,00
|
1921
|
Ksar
|
3
|
George Stern
|
Walter Walton
|
Paní Edmond Blanc
|
2: 34,80
|
1922
|
Ksar
|
4
|
Frank Bullock
|
Walter Walton
|
Paní Edmond Blanc
|
2: 38,80
|
1923
|
Parth
|
3
|
Frank O'Neill
|
James Crawford
|
A. Kingsley Macomber
|
2: 38,20
|
1924
|
Massine
|
4
|
Albert Sharpe
|
Elijah Cunnington
|
Henry Ternynck
|
2: 40,80
|
1925
|
Priori
|
3
|
Marcel Allemand
|
Percy Carter
|
Gérard de Chavagnac
|
2: 33,80
|
1926
|
Biribi
|
3
|
Domingo Torterolo
|
Juan Torterolo
|
Simon Guthmann
|
2: 32,80
|
1927
|
Mon Talisman
|
3
|
Charles Semblat
|
Frank Carter
|
Edouard Martinez de Hoz
|
2: 32,80
|
1928
|
Kantar
|
3
|
Arthur Esling
|
Richard Carver
|
Ogden Mills
|
2: 38,80
|
1929
|
Ortello
|
3
|
Paolo Caprioli
|
Willy Carter
|
Giuseppe de Montel
|
2: 42,80
|
1930
|
Motrico
|
5
|
Marcel Fruhinsholtz
|
Maurice d'Okhuysen
|
Max de Rivaud
|
2: 44,80
|
1931
|
Perlová čepice
|
3
|
Charles Semblat
|
Frank Carter
|
Diana Esmondová
|
2: 38,80
|
1932
|
Motrico
|
7
|
Charles Semblat
|
Maurice d'Okhuysen
|
Max de Rivaud
|
2: 44,60
|
1933
|
Crapom
|
3
|
Paolo Caprioli
|
Federico Regoli
|
Mario Crespi
|
2: 41,60
|
1934
|
Brantôme
|
3
|
Charles Bouillon
|
Lucien Robert
|
Édouard de Rothschild
|
2: 41,80
|
1935
|
Samos
|
3
|
Wally Sibbritt
|
Frank Carter
|
Evremond de Saint-Alary
|
2: 42,60
|
1936
|
Corrida
|
4
|
Charlie Elliotta
|
John Watts
|
Marcel Boussac
|
2: 38,60
|
1937
|
Corrida
|
5
|
Charlie Elliotta
|
John Watts
|
Marcel Boussac
|
2: 33,90
|
1938
|
Eclair au Chocolat
|
3
|
Charles Bouillon
|
Lucien Robert
|
Édouard de Rothschild
|
2: 39,80
|
1939
|
žádná rasa 1939–40 |
|
|
|
|
|
1941
|
Le Pacha
|
3
|
Paul Francolon
|
John Cunnington starší
|
Philippe Gund
|
2: 36,20
|
1942
|
Djebel
|
5
|
Jacques Doyasbère
|
Charles Semblat
|
Marcel Boussac
|
2: 37,90
|
1943
|
Verso II
|
3
|
Guy Duforez
|
Charles Clout
|
Hubert de Chambure
|
2: 33,40
|
1944
|
Ardan
|
3
|
Jacques Doyasbère
|
Charles Semblat
|
Marcel Boussac
|
2: 35,00
|
1945
|
Nikellora
|
3
|
Rae Johnstone
|
René Pelat
|
Paní Robert Patureau
|
2: 34,80
|
1946
|
Caracalla
|
4
|
Charlie Elliotta
|
Charles Semblat
|
Marcel Boussac
|
2: 33,30
|
1947
|
Le Paillon
|
5
|
Fernand Rochetti
|
William Head
|
Lucienne Aurousseau
|
2: 33,40
|
1948
|
Migoli
|
4
|
Charlie Smirke
|
Frank Butters
|
JEH Aga Khan III
|
2: 31,60
|
1949
|
Korunovace
|
3
|
Roger Poincelet
|
Charles Semblat
|
Marcel Boussac
|
2: 33,20
|
1950
|
Tantieme
|
3
|
Jacques Doyasbère
|
François Mathet
|
François Dupré
|
2: 34,20
|
1951
|
Tantieme
|
4
|
Jacques Doyasbère
|
François Mathet
|
François Dupré
|
2: 32,80
|
1952
|
Nuccio
|
4
|
Roger Poincelet
|
Alec Head
|
JEH Aga Khan III
|
2: 39,80
|
1953
|
La Sorellina
|
3
|
Maurice Larraun
|
Etienne Pollet
|
Paul Duboscq
|
2: 31,80
|
1954
|
Sica Boy
|
3
|
Rae Johnstone
|
Pierre Pelat
|
Paní Jean Cocheryová
|
2: 36,30
|
1955
|
Ribot
|
3
|
Enrico Camici
|
Ugo Penco
|
Mario Incisa Rocchetta
|
2: 35,60
|
1956
|
Ribot
|
4
|
Enrico Camici
|
Ugo Penco
|
Mario Incisa Rocchetta
|
2: 34,80
|
1957
|
Oroso
|
4
|
Serge Boullenger
|
Daniel Lescalle
|
Raoul Meyer
|
2: 33,40
|
1958
|
Ballymoss
|
4
|
Scobie Breasley
|
Vincent O'Brien
|
John McShain
|
2: 37,90
|
1959
|
Svatý Crespin
|
3
|
George Moore
|
Alec Head
|
Princ Aly Khan
|
2: 33,30
|
1960
|
Kuchař Puissant
|
3
|
Maxime Garcia
|
Mick Bartoloměj
|
Henry Aubert
|
2: 44,00
|
1961
|
Molvedo
|
3
|
Enrico Camici
|
Arturo Maggi
|
Egidio Verga
|
2: 38,40
|
1962
|
Soltikoff
|
3
|
Marcel Depalmas
|
René Pelat
|
Simone del Duca
|
2: 30,90
|
1963
|
Exbury
|
4
|
Jean Deforge
|
Geoffroy Watson
|
Guy de Rothschild
|
2: 35,00
|
1964
|
Princ královský
|
3
|
Roger Poincelet
|
Georges Bridgland
|
Rex Ellsworth
|
2: 35,50
|
1965
|
Mořský pták
|
3
|
Pat Glennon
|
Etienne Pollet
|
Jean Ternynck
|
2: 35,50
|
1966
|
Bon Mot
|
3
|
Freddy Head
|
William Head
|
Walter Burmann
|
2: 39,80
|
1967
|
Topyo
|
3
|
Bill Pyers
|
Mick Bartoloměj
|
Suzy Volterra
|
2: 38,20
|
1968
|
Vaguely Noble
|
3
|
Bill Williamson
|
Etienne Pollet
|
Wilma Franklynová
|
2: 35,20
|
1969
|
Levmoss
|
4
|
Bill Williamson
|
Seamus McGrath
|
Seamus McGrath
|
2: 29,00
|
1970
|
Sassafras
|
3
|
Yves Saint-Martin
|
François Mathet
|
Arpád Plesch
|
2: 29,70
|
1971
|
Mill Reef
|
3
|
Geoff Lewis
|
Ian Balding
|
Paul Mellon
|
2: 28,30
|
1972
|
San San
|
3
|
Freddy Head
|
Angel Penna
|
Hraběnka Batthyany
|
2: 28,30
|
1973
|
Rheingold
|
4
|
Lester Piggott
|
Barry Hills
|
Henry Zeisel
|
2: 35,80
|
1974
|
Allez Francie
|
4
|
Yves Saint-Martin
|
Angel Penna
|
Daniel Wildenstein
|
2: 36,90
|
1975
|
Hvězdná výzva
|
5
|
Greville Starkey
|
Theo Grieper
|
Waldemar Zeitelhack
|
2: 33,60
|
1976
|
Ivanjica
|
4
|
Freddy Head
|
Alec Head
|
Jacques Wertheimer
|
2: 39,40
|
1977
|
Údajný
|
3
|
Lester Piggott
|
Vincent O'Brien
|
Robert Sangster
|
2: 30,60
|
1978
|
Údajný
|
4
|
Lester Piggott
|
Vincent O'Brien
|
Robert Sangster
|
2: 36,50
|
1979
|
Tři trojky
|
3
|
Freddy Head
|
Criquette Head
|
Ghislaine Head
|
2: 28,90
|
1980
|
Detroit
|
3
|
Pat Eddery
|
Olivier Douieb
|
Robert Sangster
|
2: 28,00
|
1981
|
Zlatá řeka
|
4
|
Gary W. Moore
|
Alec Head
|
Jacques Wertheimer
|
2: 35,20
|
1982
|
Akiyda
|
3
|
Yves Saint-Martin
|
François Mathet
|
JEHO Aga Khan IV
|
2: 37,00
|
1983
|
Po celou dobu
|
4
|
Walter Swinburn
|
Patrick Biancone
|
Daniel Wildenstein
|
2: 28,10
|
1984
|
Sagace
|
4
|
Yves Saint-Martin
|
Patrick Biancone
|
Daniel Wildenstein
|
2: 39,10
|
1985
|
Rainbow Quest
|
4
|
Pat Eddery
|
Jeremy Tree
|
Khalid Abdullah
|
2: 29,50
|
1986
|
Tančící statečný
|
3
|
Pat Eddery
|
Guy Harwood
|
Khalid Abdullah
|
2: 27,70
|
1987
|
Trempolino
|
3
|
Pat Eddery
|
André Fabre
|
Moussac / McNall
|
2: 26,30
|
1988
|
Tony Bin
|
5
|
John Reid
|
Luigi Camici
|
Veronica del Bono Gaucci
|
2: 27,30
|
1989
|
Carrollův dům
|
4
|
Michael Kinane
|
Michael Jarvis
|
Antonio Balzarini
|
2: 30,80
|
1990
|
Saumarez
|
3
|
Gérald Mossé
|
Nicolas Clément
|
McNall / Gretzky
|
2: 29,80
|
1991
|
Suave Dancer
|
3
|
Hotovost Asmussen
|
John Hammond
|
Henri Chalhoub
|
2: 31,40
|
1992
|
Subotica
|
4
|
Thierry Jarnet
|
André Fabre
|
Olivier Lecerf
|
2: 39,00
|
1993
|
Městské moře
|
4
|
Eric Saint-Martin
|
Jean Lesbordes
|
David Tsui
|
2: 37,90
|
1994
|
Carnegie
|
3
|
Thierry Jarnet
|
André Fabre
|
Šejk Mohammed
|
2: 31,10
|
1995
|
Lammtarra
|
3
|
Frankie Dettori
|
Saeed bin Suroor
|
Saeed bin M. Al Maktoum
|
2: 31,80
|
1996
|
Helissio
|
3
|
Olivier Peslier
|
Élie Lellouche
|
Enrique Sarasola
|
2: 29,90
|
1997
|
Peintre Celebre
|
3
|
Olivier Peslier
|
André Fabre
|
Daniel Wildenstein
|
2: 24,60
|
1998
|
Sagamix
|
3
|
Olivier Peslier
|
André Fabre
|
Jean-Luc Lagardère
|
2: 34,50
|
1999
|
Montjeu
|
3
|
Michael Kinane
|
John Hammond
|
Michael Tábor
|
2: 38,50
|
2000
|
Sinndar
|
3
|
Johnny Murtagh
|
John Oxx
|
JEHO Aga Khan IV
|
2: 25,80
|
2001
|
Sakhee
|
4
|
Frankie Dettori
|
Saeed bin Suroor
|
Godolphin
|
2: 36,10
|
2002
|
Marienbard
|
5
|
Frankie Dettori
|
Saeed bin Suroor
|
Godolphin
|
2: 26,70
|
2003
|
Dalakhani
|
3
|
Christophe Soumillon
|
Alain de Royer-Dupré
|
JEHO Aga Khan IV
|
2: 32,30
|
2004
|
Bago
|
3
|
Thierry Gillet
|
Jonathan Pease
|
Rodina Niarchos
|
2: 25,00
|
2005
|
Hurricane Run
|
3
|
Kieren Fallon
|
André Fabre
|
Michael Tábor
|
2: 27,40
|
2006
|
Železniční spojení
|
3
|
Stéphane Pasquier
|
André Fabre
|
Khalid Abdullah
|
2: 26,30
|
2007
|
Dylan Thomas
|
4
|
Kieren Fallon
|
Aidan O'Brien
|
Magnier / Tábor
|
2: 28,50
|
2008
|
Zarkava
|
3
|
Christophe Soumillon
|
Alain de Royer-Dupré
|
JEHO Aga Khan IV
|
2: 28,80
|
2009
|
Sea the Stars
|
3
|
Michael Kinane
|
John Oxx
|
Christopher Tsui
|
2: 26,30
|
2010
|
Pracovní síla
|
3
|
Ryan Moore
|
Sir Michael Stoute
|
Khalid Abdullah
|
2: 35,30
|
2011
|
Danedream
|
3
|
Andrasch Starke
|
Peter Schiergen
|
Burg Eberstein / Yoshida
|
2: 24,49
|
2012
|
Solemie
|
4
|
Olivier Peslier
|
Carlos Laffon-Parias
|
Wertheimer et Frère
|
2: 37,68
|
2013
|
Treve
|
3
|
Thierry Jarnet
|
Criquette Head
|
Joaan al Thani
|
2:32:04
|
2014
|
Treve
|
4
|
Thierry Jarnet
|
Criquette Head
|
Al Shaqab Racing
|
2: 26,05
|
2015
|
Zlatý roh
|
3
|
Frankie Dettori
|
John Gosden
|
Anthony Oppenheimer
|
2: 27,23
|
2016
|
Nalezeno
|
4
|
Ryan Moore
|
Aidan O'Brien
|
Tábor , Smith & Magnier
|
2: 23,61
|
2017
|
Umožnit
|
3
|
Frankie Dettori
|
John Gosden
|
Khalid Abdullah
|
2: 28,69
|
2018
|
Umožnit
|
4
|
Frankie Dettori
|
John Gosden
|
Khalid Abdullah
|
2: 29,24
|
2019
|
Waldgeist
|
5
|
Pierre-Charles Boudot
|
André Fabre
|
Gestut Ammerland / Newsells Park
|
2: 31,99
|
2020
|
Sottsass
|
4
|
Cristian Demuro
|
Jean-Claude Rouget
|
Bílá březová farma
|
2: 39,30
|
2021
|
Torquator Tasso
|
4
|
René Piechulek
|
Marcel Weiss
|
Gestüt Auenquelle
|
2,37,62
|
Cadum dokončena nejdříve v roce 1925, ale byl odsunut na druhé místo za brzdí Priori.
b c Vydání 1943 a 1944 bylo spuštěno vLe Tremblayna 2 300 metrů.
d Půlnoční Slunce zahřívalo mrtvé poprvé v roce 1959, ale byl umístěn na druhém místě za bránění Saint Crespin.
e Sagace skončil první v roce 1985, ale byl degradován na druhé místo, když narazil na Rainbow Quest.
f Běhy 2016 a 2017 se konaly vChantilly,zatímco Longchamp byl uzavřen kvůli přestavbě.
Analýza
Výhry podle země foaled
|
1. Francie - 47 výher
|
- Ksar (1921, 1922), Massine (1924), Priori (1925), Biribi (1926), Mon Talisman (1927), Kantar (1928), Motrico (1930, 1932), Pearl Cap (1931), Brantôme (1934) , Samos (1935), Corrida (1936, 1937), Eclair au Chocolat (1938), Le Pacha (1941), Djebel (1942), Verso II (1943), Ardan (1944), Nikellora (1945), Caracalla (1946 ), Le Paillon (1947), Coronation (1949), Tantieme (1950, 1951), La Sorellina (1953), Sica Boy (1954), Oroso (1957), Puissant Chef (1960), Soltikoff (1962), Exbury ( 1963), Sea Bird (1965), Bon Mot (1966), Topyo (1967), Sassafras (1970), Tři trojky (1979), Detroit (1980), Gold River (1981), All Along (1983), Sagace ( 1984), Subotica (1992), Helissio (1996), Sagamix (1998), Bago (2004), Treve (2013, 2014), Sottsass (2020)
|
2. Irsko - 19 výher
|
- Parth (1923), Migoli (1948), Vaguely Noble (1968), Levmoss (1969), Rheingold (1973), Star Appeal (1975), Tony Bin (1988), Carroll House (1989), Carnegie (1994), Montjeu (1999), Sinndar (2000), Marienbard (2002), Dalakhani (2003), Hurricane Run (2005), Dylan Thomas (2007), Zarkava (2008), Sea the Stars (2009), Solemia (2012), Found ( 2016)
|
3. Spojené státy - 14 výher
|
- Mill Reef (1971), San San (1972), Allez France (1974), Ivanjica (1976), Alleged (1977, 1978), Rainbow Quest (1985), Dancing Brave (1986), Trempolino (1987), Suave Dancer ( 1991), Urban Sea (1993), Lammtarra (1995), Peintre Celebre (1997), Sakhee (2001)
|
4. Velká Británie - 12 výher
|
- Soudruh (1920), Ballymoss (1958), Saint Crespin (1959), Prince Royal (1964), Akiyda (1982), Saumarez (1990), Rail Link (2006), Workforce (2010), Golden Horn (2015), Enable (2017, 2018), Waldgeist (2019)
|
5. Itálie - 6 výher
|
- Ortello (1929), Crapom (1933), Nuccio (1952), Ribot (1955, 1956), Molvedo (1961)
|
6. Německo - 2 výhry
|
- Danedream (2011), Torquator Tasso (2021)
|
Trénováno podle zemí
|
1. Francie - 68 výher
|
- Ksar (1921, 1922), Massine (1924), Priori (1925), Biribi (1926), Mon Talisman (1927), Kantar (1928), Motrico (1930, 1932), Pearl Cap (1931), Brantôme (1934) , Samos (1935), Corrida (1936, 1937), Eclair au Chocolat (1938), Le Pacha (1941), Djebel (1942), Verso II (1943), Ardan (1944), Nikellora (1945), Caracalla (1946 ), Le Paillon (1947), Coronation (1949), Tantieme (1950, 1951), Nuccio (1952), La Sorellina (1953), Sica Boy (1954), Oroso (1957), Saint Crespin (1959), Puissant Chef (1960), Soltikoff (1962), Exbury (1963), Prince Royal (1964), Sea Bird (1965), Bon Mot (1966), Topyo (1967), Vaguely Noble (1968), Sassafras (1970), San San (1972), Allez France (1974), Ivanjica (1976), Three Troikas (1979), Detroit (1980), Gold River (1981), Akiyda (1982), All Along (1983), Sagace (1984), Trempolino ( 1987), Saumarez (1990), Suave Dancer (1991), Subotica (1992), Urban Sea (1993), Carnegie (1994), Helissio (1996), Peintre Celebre (1997), Sagamix (1998), Montjeu (1999) , Dalakhani (2003), Bago (20 04), Hurricane Run (2005), Rail Link (2006), Zarkava (2008), Solemia (2012), Treve (2013, 2014), Waldgeist (2019), Sottsass (2020)
|
2. Velká Británie - 15 výher
|
- Soudruh (1920), Parth (1923), Migoli (1948), Mill Reef (1971), Rheingold (1973), Rainbow Quest (1985), Dancing Brave (1986), Carroll House (1989), Lammtarra (1995), Sakhee (2001), Marienbard (2002), Workforce (2010), Golden Horn (2015), Enable (2017, 2018)
|
3. Irsko - 8 výher
|
- Ballymoss (1958), Levmoss (1969), Alleged (1977, 1978), Sinndar (2000), Dylan Thomas (2007), Sea the Stars (2009), Found (2016)
|
4. Itálie - 6 výher
|
- Ortello (1929), Crapom (1933), Ribot (1955, 1956), Molvedo (1961), Tony Bin (1988)
|
5. Německo - 3 výhry
|
- Hvězdná výzva (1975), Danedream (2011), Torquator Tasso (2021)
|
Vyhrává podle věku a pohlaví
|
1. Tříleté kolty -47 výher
|
- Soudruh (1920), Ksar (1921), Parth (1923), Priori (1925), Biribi (1926), Mon Talisman (1927), Kantar (1928), Ortello (1929), Crapom (1933), Brantôme (1934) , Eclair au Chocolat (1938), Le Pacha (1941), Verso II (1943), Ardan (1944), Tantieme (1950), Sica Boy (1954), Ribot (1955), Saint Crespin (1959), Puissant Chef ( 1960), Molvedo (1961), Soltikoff (1962), Prince Royal (1964), Sea Bird (1965), Bon Mot (1966), Topyo (1967), Vaguely Noble (1968), Sassafras (1970), Mill Reef ( 1971), údajný (1977), Dancing Brave (1986), Trempolino (1987), Saumarez (1990), Suave Dancer (1991), Carnegie (1994), Lammtarra (1995), Helissio (1996), Peintre Celebre (1997) Sagamix (1998), Montjeu (1999), Sinndar (2000), Dalakhani (2003), Bago (2004), Hurricane Run (2005), Rail Link (2006), Sea the Stars (2009), Workforce (2010), Zlatý roh (2015)
|
2. Čtyřleté kolty -21 výher
|
- Ksar (1922), Massine (1924), Caracalla (1946), Migoli (1948), Tantieme (1951), Nuccio (1952), Ribot (1956), Oroso (1957), Ballymoss (1958), Exbury (1963), Levmoss (1969), Rheingold (1973), Alleged (1978), Sagace (1984), Rainbow Quest (1985), Carroll House (1989), Subotica (1992), Sakhee (2001), Dylan Thomas (2007), Sottsass ( 2020), Torquator Tasso (2021)
|
3. Tříleté klisničky -13 výher
|
- Pearl Cap (1931), Samos (1935), Nikellora (1945), Coronation (1949), La Sorellina (1953), San San (1972), Three Troikas (1979), Detroit (1980), Akiyda (1982), Zarkava (2008), Danedream (2011), Treve (2013), Enable (2017)
|
4. Čtyřleté klisničky -10 výher
|
- Corrida (1936), Allez France (1974), Ivanjica (1976), Gold River (1981), All Along (1983), Urban Sea (1993), Solemia (2012), Treve (2014), Found (2016), Enable (2018)
|
4. Pětileté koně plus -8 výher
|
- Motrico (1930, 1932), Djebel (1942), Le Paillon (1947), Star Appeal (1975), Tony Bin (1988), Marienbard (2002), Waldgeist (2019)
|
6. Pětileté plus klisny -1 výhra
|
- Corrida (1937)
|
Předchozí závod vítěze
|
(zahrnuje vítěze od roku 1970; závod vyhrál kůň, pokud není uvedeno)
|
- Trempolino (1987), Carnegie (1994), Helissio (1996), Peintre Celebre (2. 1997), Sagamix (1998), Montjeu (1999), Sinndar (2000), Dalakhani (2003), Bago (3. 2004), Hurricane Run (2005), Rail Link (2006)
|
- San San (1972), Tři trojky (1979), Detroit (3., 1980), Akiyda (2., 1982), Zarkava (2008), Solemia (3., 2012), Treve (2013, 2014 (4.))
|
- Allez France (1974), Gold River (3., 1981), All Along (2., 1983), Sagace (1984), Subotica (2., 1992), Waldgeist (2019)
|
- Carroll House (1989), Suave Dancer (1991), Dylan Thomas (2007), Sea the Stars (2009), Golden Horn (2015), Found (2. 2016), Sottsass (4. 2020)
|
- Mill Reef (1971), Rainbow Quest (3. 1985), Lammtarra (1995), Workforce (5. 2010)
|
- Hvězdná výzva (4. 1975), Marienbard (2002), Danedream (2011), Torquator Tasso (2021)
|
- Ivanjica (1976), údajný (1978), Saumarez (1990)
|
- Rheingold (3. 1973, Sakhee (2001)
|
- Tony Bin (1988)
|
- Městské moře (1993)
|
- Sassafras (1970)
|
- Dancing Brave (1986)
|
- Údajný (2. 1977)
|
- Povolit (2017)
|
- Povolit (2018)
|
Viz také
Reference
-
France Galop (1979–1989) / Racing Post (1990 – současnost):
-
1979 , 1980 , 1981 , 1982 , 1983 , 1984 , 1985 , 1986 , 1987 , 1988
-
1989 , 1990 , 1991 , 1992 , 1993 , 1994 , 1995 , 1996 , 1997 , 1998
-
1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 , 2008
-
2009 , 2010 , 2011 , 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 , 2017 , 2018
-
2019 , 2020 , 2021