Správa města Petrohrad - Saint Petersburg City Administration
Správa města Petrohrad (Администрация Санкт-Петербурга) je nadřízeným výkonným orgánem Petrohradu (dříve Leningrad), Ruská federace . Nachází se v historické budově Smolny známé jako vláda Petrohradu (Правительство Санкт-Петербурга).
V čele správy je guvernér Petrohradu (starosta Petrohradu před rokem 1996). V letech 1990 - 2006 byl vedoucí města zvolen přímým hlasováním obyvatel města. Podle ruského federálního zákona přijatého v roce 2004 (úplné znění v ruštině: [1] ) byl guvernér navržen prezidentem Ruské federace a schválen (nebo neschválen) zákonodárným sborem města do roku 2014, zatímco v roce 2014 guvernér byl zvolen lidovým hlasováním obyvatel města.
Seznam vedoucích správy města Leningrad / Petrohrad od roku 1991
- Anatoly Sobchak (starosta, 1991 - 1996, zvolen v roce 1991, prohrál volby v roce 1996)
- Vladimir Jakovlev (guvernér, 1996 - 2003 (zvolen v letech 1996 a 2000, rezignoval v roce 2003, rok před vypršením druhého funkčního období, první náměstek primátora v letech 1994 - 1996)
- Alexander Beglov (úřadující guvernér v červnu až říjnu 2003)
- Valentina Matviyenko (guvernérka, zvolená v roce 2003, navržená prezidentem a schválená zákonodárným shromážděním v roce 2006, rezignovala v roce 2011)
- Georgy Poltavchenko (navržený prezidentem a schválený zákonodárným shromážděním v srpnu 2011)
Viz též seznam vedoucích představitelů petrohradské vlády .
Struktura
Správu tvoří guvernér, vláda, guvernérský kancléř, městské výbory a výkonné orgány okresů, které jsou jí podřízeny.
Výbory
- Výbor pro zlepšování měst a pozemní komunikace
- Výbor pro vnější vztahy a cestovní ruch (vedoucí: Vladimir Putin (28. června 1991, - červen 1996), Gennadiy Tkachyov (červen 1996 - 28. května 2002), Alexander Prokhorenko (od června 2002))
- Výbor pro bytovou politiku
- Výbor pro spolupráci v oblasti tisku a masmédií (vedoucí: Dmitrij Mezentsev (1991 - 1996), Alexander Potekhin (říjen 1997 - 2001), Irina Potekhina (2001 - říjen 2003), Alla Manilova (od 17. října 2003))
- Výbor pro vědu a vysokoškolské vzdělávání
- Výbor pro veřejné zdraví
- Výbor pro dopravu
- Výbor pro práci a sociální zabezpečení
- Výbor pro hospodářský rozvoj, průmyslovou politiku a obchod (v březnu 1993 se sloučil s Výborem pro finance do Výboru pro ekonomiku a finance vedeného Alexejem Kudrinem , v červenci 1996 se znovu oddělil, vedoucí: Dmitrij Sergejev (1992 - březen 1993, červenec 1996 - 1997) ), Ilya Klebanov (prosinec 1997 - 31. května 1999), Anatoly Aleksashin (21. června 1999, - červenec 2001 ), Sergey Vetlugin (červenec 2001 - říjen 2003), Vladimir Blank (říjen 2003 - červen 2006), Aleksei Sergeyev (od 27. června 2006))
- Výbor pro energetickou a technickou podporu
- Výbor pro státní kontrolu, využívání a ochranu historických a kulturních památek
- Výbor pro územní plánování a architekturu (vedoucí: Oleg Kharchenko (1991 - 15. června 2004), Aleksandr Viktorov (od 15. června 2004))
- Výbor pro politiku v oblasti mládeže a sociální organizace
- Výbor pro stavebnictví (vedoucí: Viktor Loktionov (do 26. května 2000), Alexander Vakhmistrov (26. května 2000, - listopad 2003), Jevgenij Jacešin (listopad 2003 - 2. února 2005), Roman Filimonov (od 2. února 2005))
- Výbor pro vzdělávání
- Výbor pro kulturu
- Výbor pro správu městského majetku (ustavený 10. září 1991, vedoucí: Alexander Utevsky (říjen 1990 - 12. prosince 1991), Sergej Beljajev (12. prosince 1991, - 22. října 1993), Michail Manevič (23. října 1993 - 18. srpna 1997, zavražděn ostřelovačem), německý Gref (18. srpna 1997 - 13. srpna 1998), Andrey Likhachyov (14. srpna 1998, - 4. října 1999), Valery Nazarov (11. října 1999, - 10. listopadu 2003), Igor Mikhaylovich (od listopadu 11 2003))
- Výbor pro tělesnou kulturu a sport (vedoucí: Yuri Avdeyev)
- Výbor pro finance (v březnu 1993 se sloučil s Výborem pro hospodářský rozvoj do Výboru pro hospodářství a finance vedeného Alexejem Kudrinem , v červenci 1996 se znovu oddělil, Vedoucí: Alexej Kudrin (1992 - březen 1993), Igor Artemyev (červenec 1996 - leden 1999 ), Viktor Krotov (leden 1999 - listopad 2003), Alexander Nikonov (od 24. listopadu 2003))
- Státní technická správní inspekce
- Státní inspekce bydlení
- Výbor pro spravedlnost, právní řád a bezpečnost
- Výbor pro půdní zdroje a rozvoj půdy
- Výbor pro investice a strategické projekty (založený v roce 2003, vedoucí: Andrey Mikhaylenko (9. prosince 2003, - červen 2004), Maxim Sokolov (od 29. června 2004))
- Výbor pro informatizaci a komunikaci
- Výbor pro využívání přírodních zdrojů, ochranu životního prostředí a bezpečnost životního prostředí
- Petrohradská licenční komora
- Petrohradská regionální energetická komise
- Veterinární oddělení
- Státní stavební dozor a odbornost v Petrohradě
- Oddělení civilní registrace
- Oddělení výstavby protipovodňových zařízení v Petrohradu
- Výbor pro výkonné pravomoci rozvoje vlády a interakce s místními autonomními orgány
- Výbor pro dopravní a tranzitní politiku
- Odvolací a stížnostní oddělení
- Hotelové služby Oddělení správy Petrohradu
- Informační oddělení - Tisková služba správy guvernéra Petrohradu
- Výbor pro finanční kontrolu Petrohradu
- Archivní výbor regionu Petrohrad a Leningrad
- Oddělení zahradnictví a zahradnictví
- Ústřední správní rada pro vnitřní záležitosti v Petrohradě a Leningradské oblasti
Správy Petrohradu
- Admiralteysky okresní správa
- Vasileostrovsky okresní správa
- Okresní správa Vyborgsky
- Kalininsky okresní správa
- Kirovsky District Administration
- Kolpinsky okresní správa
- Správa Krasnogvardeysky
- Krasnoselsky District Administration (vedoucí: Evgeny Nikolskiy )
- Kronshtadtsky okresní správa
- Kurortny okresní správa
- Moskovsky okresní správa
- Nevská okresní správa
- Správa Petrohradského okresu
- Petrodvortsovy okresní správa
- Primorsky okresní správa
- Pushkinsky okresní správa
- Frunzunsky okresní správa
- Správa okresu Tsentralny
Vláda
Vládu Petrohradu vede guvernér a zahrnuje také viceguvernéry, předsedu Výboru pro zlepšování měst a pozemní komunikace, předsedu Výboru pro spolupráci v oblasti tisku a hromadných sdělovacích prostředků, předsedu Výboru pro hospodářský rozvoj, průmysl Policy and Trade, vyslanec guvernéra zákonodárného shromáždění v Petrohradu, vedoucí správy okresu Tsentralny a vedoucí hlavního ředitelství pro vnitřní záležitosti Petrohradu a Leningradské oblasti . [2]
Viceguvernéři
- Igor Divinsky (viceguvernér; státní správní a technické inspekce; vedoucí Gostekhnadzor - státní inspekce v Petrohradě za účelem dohledu nad technickým stavem vozidel s vlastním pohonem a dalšího vybavení)
- Alexander Govorunov (viceguvernér; vedoucí kanceláře guvernéra)
- Olga Kazanskaya (pro zdraví)
- Igor Albin (pro stavebnictví, dopravu a ekologii)
- Vladimir Kirillov (pro vědu, kulturu a vzdělávání)
- Nikolai Bondarenko (pro bytovou politiku)
- Oleg Markov (pro cestovní ruch, komunikaci a vnější vztahy)
- Sergei Movchan (pro průmysl, podpora malého podnikání a inovace)
- Michail Mokretsov (pro ekonomiku, investice a správu federálního a městského majetku)
- Michail Brodsky (zástupce guvernéra v zákonodárném sboru )
Bývalí viceguvernéři:
- Anatoly Kagan (pro veřejné zdraví)
- Oleg Virolaynen (2003 - 2006, za vylepšení města)
- Anna Markova (2002 - 2003, pro spravedlnost)
- Alexander Potekhin (1997-2001, pro masmédia a public relations)
- Irina Potekhina (2001 - 2003, pro masmédia a public relations)
- Valeri Malyshev (2001 - 2003, za zlepšení města)
- Konstantin Kondakov (2002 - 2003, za zlepšení města)
- Gennadij Tkachyov (1996-2002)
- Alexander Prokhorenko (2002 - 2003, pro vnější vztahy)
- Sergey Vetlugin (2001 - 2003, pro ekonomiku)
- Michail Manevič (1996 - 1997, za správu městského majetku)
- Vladimir Derbin (2000 - 2003, pro sociální péči)
- Alexander Beglov (první viceguvernér, 2002-2003)
- Vladimir Petrovič Jakovlev (1993 - 2000, pro kulturu)
- Yury Antonov (1998 - 2002, za energii)
- Vladimir Shitarev (2000 - 2003, pro kulturu)
- Igor Artemyev (1996-1999, první viceguvernér)
- Dmitrij Kozak (1998 - 1999)
- Viktor Loktionov (1996 - 2000, pro stavebnictví)
- Andrey Likhachyov (1998 - 1999, za správu majetku města)
- Andrey Chernenko (2003 - 2004, pro spravedlnost)
- Vladimir Grishanov (1998-2003, náčelník štábu)
- Vyacheslav Shcherbakov (do roku 2000, pro sociální péči)
- Viktor Krotov (pro finance)
- Ilya Klebanov
- German Gref (1997 - 1998, pro správu majetku města)
- Viktor Lobko (do roku 2014, náčelník štábu guvernéra)
- Michail Oseevsky (do roku 2012, pro ekonomiku)
- Lyudmila Kostkina (pro sociální péči, do roku 2014)
- Sergey Tarasov (pro vědu, kulturu a vzdělávání)
- Alexander Vakhmistrov (pro stavbu)
- Valery Tikhonov (pro spravedlnost, komunikaci a vnější vztahy)
- Yury Molchanov (pro investice a správu federálního a městského majetku)
- Alexander Polukeyev (pro zlepšení města, od roku 2006)
externí odkazy
- Oficiální stránky (nefunkční odkaz září 2020)