Plavání na letní univerziádě v roce 1993 - Swimming at the 1993 Summer Universiade
Plavání soutěž v roce 1993 letní univerziády se konala v Buffalu , Spojených státech od 9. července do 14. července 1993.
Pánské události
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
50 m volný způsob | David Fox ( USA ) | Brian Kurza ( USA ) | Dean Kondziolka ( CAN ) |
100 m volný způsob | David Fox ( USA ) | Seth Pepper ( USA ) | Pavel Khnykin ( UKR ) |
200 m volný způsob | Yann deFabrique ( FRA ) | Rob McFarlane ( CAN ) | Turlough O'Hare ( CAN ) |
400 m volný způsob | Turlough O'Hare ( CAN ) | Yann deFabrique ( FRA ) | Valter Kalaus ( HUN ) |
800 m volný způsob | Turlough O'Hare ( CAN ) | Lars Jorgensen ( USA ) | Masayuki Fujimoto ( JPN ) |
1500 m volný způsob | Rob Darzynkiewicz ( USA ) | Marco Formentini ( ITA ) | Masayuki Fujimoto ( JPN ) |
100 m zpětný chod | Rodolfo Falcón ( CUB ) | Tripp Schwenk ( USA ) | Emanuele Merisi ( ITA ) |
200 m zpětný chod | Rodolfo Falcón ( CUB ) | Emanuele Merisi ( ITA ) | Tripp Schwenk ( USA ) |
100 m prsa | Jud Crawford ( USA ) | Akira Hayashi ( JPN ) | Mario González ( CUB ) |
200 m prsa | Mario González ( CUB ) | Jean-Lionel Rey ( FRA ) | Akira Hayashi ( JPN ) |
100 m motýl | Martin Roberts ( AUS ) | Mitsuharu Takane ( JPN ) | Oliver Lampe ( GER ) |
200 m motýl | Martin Roberts ( AUS ) | Oliver Lampe ( GER ) | Mitsuharu Takane ( JPN ) |
200 m individuální směs | Fraser Walker ( GBR ) | Vyacheslav Valdayev ( UKR ) | Jonathan Jennings ( USA ) |
400 m individuální směs | Iian Mull ( USA ) | Vyacheslav Valdayev ( UKR ) | Tatsuya Kinugasa ( JPN ) |
4 × 100 m volný způsob štafeta | USA (USA) | Německo (GER) | Polsko (POL) |
4 × 200 m volný způsob štafeta | USA (USA) | Francie (FRA) | Německo (GER) |
4 × 100 m polohová štafeta | USA (USA) | Německo (GER) | Japonsko (JPN) |
Dámské události
událost | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
50 m volný způsob | Le Jingyi ( CHN ) | Ye Beibei ( CHN ) | Richelle DePold ( USA ) |
100 m volný způsob | Le Jingyi ( CHN ) | Patricia Levesque ( CAN ) | Ayako Nakano ( JPN ) |
200 m volný způsob | Heike Lünenschloss ( GER ) | Whitney Hedgepeth ( USA ) | Claire Huddart ( GBR ) |
400 m volný způsob | Sandra Cam ( BEL ) | Heike Lünenschloss ( GER ) | Isabelle Arnould ( BEL ) |
800 m volný způsob | Christine Stephenson ( USA ) | Sandra Cam ( BEL ) | Marie-Pierre Wirth ( FRA ) |
1500 m volný způsob | Christine Stephenson ( USA ) | Isabelle Arnould ( BEL ) | Marie-Pierre Wirth ( FRA ) |
100 m zpětný chod | Barbara Bedford ( USA ) | Yoko Koikawa ( JPN ) | Alecia Humphrey ( USA ) |
200 m zpětný chod | Whitney Hedgepeth ( USA ) | Alecia Humphrey ( USA ) | Yoko Koikawa ( JPN ) |
100 m prsa | Guylaine Cloutier ( CAN ) | Svitlana Bondarenko ( UKR ) | Yelena Rudkovskaya ( BLR ) |
200 m prsa | Svitlana Bondarenko ( UKR ) | Yoshie Nishioka ( JPN ) | Guylaine Cloutier ( CAN ) |
100 m motýl | Yoko Kando ( JPN ) | Kristie Krueger ( USA ) | Debbie Gaudin ( CAN ) |
200 m motýl | Yoko Kando ( JPN ) | Paige Wilson ( USA ) | Kirsten Silvester ( NED ) |
200 m individuální směs | Marianne Limpert ( CAN ) | Nancy Sweetnam ( CAN ) | Whitney Hedgepeth ( USA ) |
400 m individuální směs | Nancy Sweetnam ( CAN ) | Hana Černá ( CZE ) | Hideko Hiranaka ( JPN ) |
4 × 100 m volný způsob štafeta | USA (USA) | Kanada (CAN) | Německo (GER) |
4 × 200 m volný způsob štafeta | Kanada (CAN) | Velká Británie (GBR) | Francie (FRA) |
4 × 100 m polohová štafeta | USA (USA) | Japonsko (JPN) | Kanada (CAN) |
Reference
- Univerziáda: Plavečtí medailisté - muži (HickokSports.com) ve stroji Wayback (archivovány 16. prosince 2011)
- Univerziáda: Plavecké medailistky - ženy (HickokSports.com) ve stroji Wayback (archivovány 27. září 2012)
- Výsledky 17. univerziády '93 Buffalo: Plavání (universiade.fjct.fit.ac.jp)