Tessho Genda - Tesshō Genda
Tessho Genda | |
---|---|
玄 田 哲 章 | |
narozený |
Mitsuo Yokoi
20. května 1948
Prefektura Okajama , Japonsko
|
obsazení |
|
Aktivní roky | 1970 - současnost |
Činidlo | 81 Produkovat |
Výška | 173 cm (5 ft 8 v) |
Tessho Genda (玄 田 哲 章, Genda Tessho , narozený 20. května 1948) je japonský herec, hlasový herec a vypravěč. Je zaměstnán v talent management firmě 81 Produce . Když debutoval, použil své skutečné jméno Mitsuo Yokoi (横 居 光 雄, Yokoi Mitsuo ) . jako jméno umělce. Protože měl zkušenosti s baletem, byl znám pod přezdívkou „Pirouette Genda“. Spolu s tak známými hlasovými herci, jako jsou Akio Ōtsuka , Shigeru Chiba a Kōichi Yamadera , je Genda jedním z nejplodnějších japonských hlasových herců, ke dni 25. září 2007 si na své jméno připsal 234 rolí.
Mezi jeho další kredity Genda hrál role Masami Iwaki ( Dokaben ), Sourman ( Dr. Slump ), Go Reietsu ( High School! Kimengumi ), Optimus Prime (AKA Convoy) ( Transformers ), Umibouzu ( City Hunter ), Ichimi Araiwa ( Cooking Papa ) a Action Kamen ( Crayon Shin-chan ) a je současným japonským hlasem Tiggera v médiích Medvídek Pú . On je také známý pro vyjadřování Kurama v Naruto .
Stejně jako jeho kanadský protějšek Peter Cullen , Genda opakoval roli Optimus Prime (Convoy) v japonském dabingu filmu Transformers 2007 . On je nejlépe známý jako japonský hlas Batmana v mnoha animovaných televizních seriálech a animovaných filmech. Stejně jako jeho americký protějšek Kevin Conroy si Genda také zopakoval roli Batmana v japonském dabingu Batman: Gotham Knight . Také vyjadřuje Kratose v japonských verzích série videoher God of War .
V únoru 2010 obdržel Genda Merit Awards od 4. cen Seiyu .
Je oficiálním dub-over umělcem Arnolda Schwarzeneggera (se Schwarzeneggerem se setkal několikrát). Je také standardní volbou pro japonský dabing hlasů anglicky mluvících herců, jako jsou Samuel L. Jackson , John Goodman , Dan Aykroyd , Laurence Fishburne , Gérard Depardieu a mnoho dalších. Byl také prvním dabingovým hlasovým hercem Sylvestera Stallona a Stevena Seagala v jejich počátcích.
Kromě výše uvedených jmen je Gendovo jméno někdy romanizováno v titulcích jako Tessyou Genda, Tetsuaki Genda a Tetsusyo Genda, ačkoli poslední dvě hláskování/romanizace jeho jména jsou nesprávná.
Filmografie
Níže uvedené role jsou uvedeny v chronologickém pořadí, přičemž název pořadu je uveden kurzívou, za nímž jsou uvedena data série a jména postav v závorkách.
Animace
Televize
- 70. léta 20. století
- Science Ninja Team Gatchaman (1972–1974, příliš mnoho drobných postav Galactora na seznam)
- Statečný Raideen (1975-1976, God Raideen, Danny Amagai)
- Dokaben (1976-1979, Masami Iwaki)
- Chōdenji Machine Voltes V (1977-1978, Daijirou Gou)
- Cyborg 009 (1979-2001, Mack, Muž v černém, Thunder)
- Král Artuš (1979, Lancelot )
- Mobile Suit Gundam (1979–1980, Slegger Law , Reed)
- 80. léta 20. století
- Báječná dobrodružství Nils (1980–1981, Golgo)
- Uchū Taitei God Sigma (1980, Kensaku Yoshinaga)
- Dogtanian and the Three Muskehounds (1981, Porthos)
- Kolem světa s Willym Fogem (1981, pan Sullivan)
- Hyakujūō Golion (1981-1982, Tsuyoshi Seidō) (Hunk - Voltron )
- Dr. Slump: Arale-chan (1981-1986, Suppaman)
- Urusei Yatsura (1981–1986, Rei)
- Mirai Keisatsu Urashiman (1983, Stinger Wolf)
- Miyuki (1983-1984, Torao Nakata)
- Transformátory (1984-1987, Convoy/ Optimus Prime , Omega Supreme )
- Střední škola! Kimengumi (1985-1987, Reietsu Go)
- Transformátory (1985, konvoj)
- Mobile Suit Gundam ZZ (1986–1987, Gemon Bajakku, Desert Rommel)
- Dragon Ball (1986-1989, Shū, generál White)
- Svatá Seiya (1986-1989, Taurus Aldebaran )
- City Hunter (1987–1991, Umibouzu : Hayato Ishūin, Falcon)
- Mashin Hero Wataru (1988, Ryūjinmaru, Ryūōmaru)
- Meimone! Daisan Yakyūbu (1988, Takeshi Kaidō)
- The Adventures of Peter Pan (1989, Alf)
- Slunečník Henbē (1989-1991, Gorita)
- 90. léta 20. století
- Mashin Hero Wataru 2 (1990, Shinsei Ryūjinmaru, Ryūseimaru)
- Moomin (1990, skřítek)
- 21 Emon (1991, Scanray)
- Sabanova dobrodružství malé mořské víly (1991, Duhdlee)
- Hono no Tōkyūji: Dodge Danpei (1991-1992, Tamajūrō Ichigeki)
- Nangoku Shōnen Papuwa-kun (1992-1993, Itō)
- Cooking Papa (1992-1995, Ichimi Araiwa)
- YuYu Hakusho (1993-1994, Younger Toguro (Ototo) )
- Crayon Shin-chan (1992-aktuální, Action Kamen)
- Magic Knight Rayearth (1994–1995, Selece)
- Midori no Makibaō (1996, Cascade)
- The Vision of Escaflowne (1996, Balgus)
- Dragon Ball GT (1996-1997, Shū)
- Chōmashin Eiyūden Wataru (1997-1998, Ryūjinmaru)
- Dr. Slump: Arale-chan (1997-1999, Suppaman)
- AWOL: Absent without Leave (1998, Jim Hyatt)
- Cowboy Bebop (1998-1999, Domino Walker)
- Kakyūsei (edice Elf) (1999, Sadaoka)
- The Big O (1999–2000, Dan Dastun)
- Cybersix (1999–2000, Lucas)
- 2000s
- Baby Felix (2001, Bull)
- Haré+Guu (2001, kanec)
- Mahoromatic (2001-2003, Yūichirō Konoe)
- Rave Master (2001-2002, Gale Leagrove)
- ZOE Dolores, i (2001, James Lynx)
- Naruto (2002–2021, Kurama)
- The Big O (2003, Dan Dastun)
- Vlčí déšť (2003, Mořský mrož)
- Zatch Bell! (2003-2006, profesor D'Artagnan)
- Agatha Christie's Great Detectives Poirot and Marple (2004-2005, Kelvin)
- Transformers Super Link (2004-2005, Primus)
- Yakitate !! Japonsko (2004-2006, Tsuyoshi Mokoyama)
- Tōhai Densetsu Akagi (2005-2006, Yasuoka)
- Angel Heart (2005-2006, Umibozu/Falcon)
- Transformers Galaxy Force (2005-2006, Primus)
- My Bride Is a Mermaid (2007, Luna's Father)
- Kenichi: Nejmocnější žák (2007, Sogetsu Ma)
- Shin Mazinger (2009, vypravěč, kříž)
- Sengoku Basara: Samurai Kings (2009, Shingen Takeda )
- 2010s
- Heroman (2010, Brian Carter Jones)
- Kalhotky a punčocha s Garterbelt (2010, Cocktimus Prime)
- Sengoku Basara: Samurai Kings II (2010, Shingen Takeda )
- Steh! ~ Best Friends Forever ~ (2011, Ace (ep. 29, 30))
- Smile PreCure! (2012, Pierrot (ep. 23, 47 - 48))
- Království (2012–2014, Lü Buwei/Ryo Fui)
- JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders (2014, imitátor kapitána Tennilleho)
- Fate/kaleid liner Prisma Illya (2014, Auguste)
- Black Bullet (2014, Nagamasa Gadō)
- Sengoku Basara: Judge End (2014, Shingen Takeda )
- Tokyo ESP (2014, Hotokeda)
- Bude to Twin-Tail !! (2014, Lizadgildy)
- Sword Art Online II (2014, Thor)
- Death Parade (2015, Oculus)
- Můj milostný příběh!! (2015, Yutaka Gouda)
- Ninja Slayer From Animation (2015, Clone Yakuza)
- Rin-ne (2015, vypravěč)
- Saint Seiya: Soul of Gold (2015, Taurus Aldebaran)
- Fairy Tail (2015, Warrod Sequen)
- The Testament of Sister New Devil BURST (2015, Ramsus)
- Dragon Ball Super (2015-2018, Shū)
- One-Punch Man (2015-2019, Metal Knight)
- One Piece (2016 – aktuální, Kaido)
- The Heroic Legend of Arslan: Dust Storm Dance (2016, Toqtomish)
- Taboo Tattoo (2016, plukovník Sanders)
- March přichází jako lev (2016, Takanori Jingūji)
- Yōjo Senki: Saga of Tanya the Evil (2017, Kurt von Rudersdorf)
- Smějící se prodavač NOVINKA (2017, Fukuzō Moguro)
- Makeruna !! Aku no Gundan! (2017, pan Don, Donova matka)
- Principal Principal (2017, Beatrice (Imitation Voice (další od Fukushi Ochiai , Motomu Kiyokawa ) „Jake“) (ep. 4))
- Pop Team Epic (2018, Popuko (ep. 4-B))
- Mitsuboshi Colors (2018, Daigorou "Oyaji" Kujiraoka (eps. 1 - 6, 9 -))
- Mr. Tonegawa: Middle Management Blues (2018, Shinanogawa (ep 23))
- Afterlost (2019, Kaibara)
- Jsem z Japonska (2019, Masurao Kikuchi)
- Isekai Quartet (2019, Ludeldorf)
- Jak těžké činky zvedáte? (2019, Barnold Shortisnator, vypravěč)
- Kochoki: Wakaki Nobunaga (2019, Saito Dōsan )
- 2020
- Seton Academy: Připojte se k balíčku! (2020, Gigasu Terano-sensei, vypravěč)
- Oda Cinnamon Nobunaga (2020, Takeda Lucky Shingen)
- Auto Boy - Carl z Mobile Land (2020, Pops)
- Dragon Goes House-Hunting (2021, otec Letty)
- Yōjo Senki: Saga of Tanya the Evil II (TBA, Kurt von Rudersdorf)
Neznámé datum
- Ippatsu Kikijō (vypravěč)
- Shōwa Aho Sōshi Akanuke Ichiban! (Hikarikin)
- TP Pon (Geira)
- Tentō Mushi no Uta (Jeff)
- Uchū Senshi Baldios (Raita Hokuto)
- Yoroshiku Megadoc (Kiyoshi Noro)
- Yuki no Jōō (Viromu)
OVA/ONA
- Dallos (1983, Doc McCoy)
- Dračí století (1985, seržant Sagara)
- Prefectural Earth Defense Force (1986, Takei Sukekubo)
- Violence Jack: Harlem Bomber (1986, Violence Jack)
- Legenda o galaktických hrdinech (1988–1997, Karl Gustav Kemp)
- Shin Mashin Eiyūden Wataru: Mashinyama-hen (1989, Ryūjinmaru)
- Malý Nemo: Dobrodružství ve Slumberlandu (1989, Nemův otec)
- Gosenzo-sama Banbanzai! (1989–1990, Fumiaki Muroto)
- Mashin Eiyūden Wataru: Owarinaki Toki Monogatari (1993, Ryūjinmaru)
- Záznam o Lodossově válce (1990, kapitán Jebra)
- Sol Bianca (1990-1992, Melanion)
- Blazing Transfer Student (1991, Saburō Ibuki)
- RG Veda (1991, Komoku-ten)
- Sohryuden (1991-1993, Saburō Shinkai)
- Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory (1991–1992, Kelly Layzner)
- Bastard!! Destructive God of Darkness (1992, Gara)
- Konpeki no Kantai (1993-2003, Kurara Ōishi)
- Dōkyūsei (1994-1995, mistr)
- Ys: Castle in the Heavens (1995, Dogi)
- Ultraman: Super Fighter Legend (1996, Father of Ultra)
- Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team (1996-1999, Terry Sanders Jr. )
- Kyokujitsu Kantai (1997, Kurara Oishi)
- Golgo 13: Queen Bee (1998, Golgo 13)
- Zaion: Wish You Were Here (2001, Hajime Kudō)
- Halo Legends (2010, Master Chief (Balíček))
- Avengers Confidential: Black Widow & Punisher (2014, Punisher )
- Re: Zero - Starting Life in Another World: Hyōketsu no Kizuna (2019, Melakuera)
- Roztomilý ředitel (2021, Tanryūsai Suda)
- Příběh Heike (2021, Taira no Kiyomori )
- Hanma Baki - Son of Ogre (2021, Saman)
Divadlo
- 11 Nin Iru! (1986, Ganigus Gagtos)
- Akira (1988, Ryūsaku)
- Dragon Ball: Makafushigi Daiboken (1988, Shu)
- Dragon Ball Z: Ginga Giri Giri !! Bucchigiri no Sugoi Yatsu (1993, Bojack)
- Bonobono (1993, Higuma no Taisho)
- Crayon Shin-chan: Action Kamen vs Leotard Devil (1993, Action Kamen/Taro Kyogo)
- Dragon Ball Z: Fukkatsu no Fusion !! Gokū to Vegeta (1995, Janemba, Psyche Ogre)
- Crayon Shin-chan: Unkokusai's Ambition (1995, Friedkin Tamashiro)
- Duch ve skořápce (1995, náčelník Nakamura)
- Crayon Shin-chan: Adventure in Henderland (1996, Action Kamen)
- Crayon Shin-chan: Blitzkrieg! Pig's Hoof's Secret Mission (1998, Kinniku)
- Crayon Shin-chan: Exploze! Závěrečná bitva Hot Spring's Feel Good (1999, velitel pozemních sebeobranných sil tankového sboru)
- Crayon Shin-chan: The Storm Called The Jungle (2000, Action Kamen/Taro Kyogo)
- Crayon Shin-chan: The Storm Called: The Battle of the Warring States (2002, Sakai Hayatonosuke Akitada)
- Crayon Shin-chan: The Storm Called: The Kasukabe Boys of the Evening Sun (2004, Security Commanding Officer)
- Crayon Shin-chan: Storm Called: The Singing Buttocks Bomb (2007, Ketsudake velící důstojník)
- Crayon Shin-chan: The Storm Called: The Hero of Kinpoko (2008, Action Kamen)
- Sengoku Basara: The Last Party (2011, Shingen Takeda )
- Asura (2012, Jito )
- Dragon Ball Z: Kami to Kami (2013, Shū)
- Bayonetta: Bloody Fate (2013, Rodin)
- Appleseed Alpha (2014, dva rohy)
- Dragon Ball Z: Resurrection 'F' (2015, Shū)
- City Hunter the Movie: Shinjuku Private Eyes (2019, Umibōzu)
- Saga of Tanya the Evil: The Movie (2019, Kurt von Rudersdorf)
- Crayon Shin-chan: Crash! Království Rakuga a téměř čtyři hrdinové (2020)
- Král jelenů (2021)
- Kukuriraige -Sanxingdui Fantasy- (TBA)
Neznámé datum
- Densetsu Kyojin Ideon: Hatsudō Hen (voják)
- Densetsu Kyojin Ideon: Sesshoku Hen (profesor Yuki)
- Doraemon: Nobita no Makai Daibōken (Kanbu Akuma #A)
- Doraemon: Nobita no Uchū Hyōryūki (Goro Goro)
- Future War 198X (Akita)
- Gekijōban Duel Masters: Yami no Shiro no Maryūkō (Call of the Death Phoenix) (Agamemunon)
- Kapesní příšery Gekijōban: Mewtwo no Gyakushū (Kamex, vědec)
- Gekijōban Tottoko Hamtarō: Ham Ham Paradise! Hamtaro do Fushigi no Oni no Ehontō (Oni-Ham King)
- Hare Tokidoki Buta (otec)
- Střední škola! Kimengumi (Reietsu Go)
- Kidō Senshi Gundam 0083: Zion no Zankō (Kelly Layzner)
- Kindaichi Shōnen no Jikenbo 2: Satsuriku no Deep Blue (Saito)
- MAROKO (Bunmei Miroto / Inumaro Yomota)
- Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team Miller's Report (Terry Sanders Junior)
- Mobile Suit Gundam: Encounters in Space (Dozle Zabi)
- Kappa no Coo Natsuyatsumi (ředitel)
- One Piece: Nejimaki Shima no Bōken (Bear King)
- Saint Seiya: Kamigami no Atsuki Tatakai ( příčka stíhacího boha)
- Soreike! Anpanman: Niji no Pyramid (Amefurioni, Sunao)
- Soreike! Anpanman: Yōsei Lin Lin Himitsu (Sunao)
- Suite Precure ♪ The Movie: Take it back! Zázračná melodie spojující srdce (vytí)
- Toire no Hanako-san (Iwao Iwayama)
- Dotek 3: Kimi ga Tōrisugita Atoni (ředitel)
- Uchū Senshi Baldios (Raita Hokuto)
Prameny:
Videohry
Neznámé datum
- Ajito 3 (Astro Bomber)
- Ar tonelico III (Gengai)
- Capcom Fighting Jam ( Zangief )
- Série Capcom vs. SNK ( Zangief )
- Cobra II: Densetsu no Otoko (Crystal Boy)
- Arkáda Cobra (Cikánský pes)
- Série Crayon Shin-chan (Action Kamen)
- Kyberoboti (Gawaine Murdock, Ken Saotome)
- Cyber City Oedo 808: Kemono no Zokusei (Gogol)
- Dragon Ball: Tenkaichi Daibōken (General White, Shu)
- Dragon Ball Z: Infinite World (Janemba)
- Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi (Bojack, Janemba)
- Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 (Bojack, Janemba, Shū)
- Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (Bojack, Janemba, Shū)
- Dragon Ball Z: Super Butōden 2 (Bojack)
- Everybody's Golf 5 ( Kratos )
- Zlá zóna (Gally 'Vanish' Gregman)
- Gekitō Pro Yakyū: Shinji Mizushima All-Stars vs. Pro Yakyū ( Masami Iwaki )
- Growlanser (Wallace)
- Gundam Battle Chronicle (Dozle Zabi)
- Gundam Battle Royale (Dozle Zabi)
- Harry Potter a Kámen mudrců ( Rubeus Hagrid ) (japonský dub)
- Vítězství J-Stars vs. ( Raoh , Younger Toguro )
- Kaizō Chōjin Shubibinman 3: Ikai no Princess (Bacchi)
- Kessen ( Ieyasu Tokugawa )
- Kessen II ( Zhang Fei )*
- Kingdom Hearts II ( Tigger )
- Konjiki no Gash Bell !! Unare! Yūjō no Gekeru 2 (profesor D'Artagnan)
- Konoyo no Ha Tede Koi wo Uta u Shōjo Yu-No (Bask)
- Kūsō Kagaku Sekai Gulliver Boy (Danshaku Mangetsu)
- Last Bronx (Saburo Zaimoku)
- Lego Dimensions (Batman, Bad Cop, Buford „Mad Dog“ Tannen) (japonský dub)
- Mashin Eiyūden Wataru: Another Step (Ryūjinmaru, Tenshō Ryūjinmaru)
- Mobile Suit Gundam: Gihren no Yabō (Slegger Law, Rommel, Kelly Layzner)
- No More Heroes: Heroes 'Paradise (Dark Star) (japonský hlas)
- Onimusha 3 ( Tadakatsu Heihachirō Honda )
- Fantomové království (Vrchol Jashin Valvalga, Mickey)
- PlayStation All-Stars Battle Royale ( Kratos ) (japonský dub)
- Quake III Arena (Arena Master Vadrigar) (japonský dub)
- Série Mega Man Legends (Teisel Bonne)
- Mega Man X7 (Soldier Stonekong, Hellride Inobuski)
- Ray Tracers (Raymondo Blody)
- Řady SD Gundam G Generation (Kelly Layzner, Gemon Bajack, Rommel, Terry Sanders Junior, Dennis Napalm, Breib Cod)
- Sengoku Basara série ( Shingen Takeda )
- Shin Super Robot Wars (Jirō Gōdai)
- Soulcalibur: Broken Destiny ( Kratos ) (japonský hlas)
- Final Edition SpikeOut (bílá)
- Spyro the Dragon (Dragon) (japonský dub)
- Star Wars: Galactic Battlegrounds (Mace Windu) (japonský dub)
- Street Fighter EX série ( Guile )
- Super Robot Wars Alpha (Jirō Gōdai, Kelly Layzner)
- Super Robot Wars Alpha Gaiden (Jirō Gōdai)
- Super Robot Wars F (Hannibal Gen, Semūju Shatto)
- Super Robot Wars F: Kanketsu Hen (Slegger Law, Hannibal Gen, Semūju Shatto, Kelly Layzner)
- Super Robot Wars UX (Deus Ex Machina)
- Super Smash Bros. (Kamex/Blastoise)
- Super Smash Bros.Melee (Kamex/Blastoise)
- Tales of Phantasia (Mars, Pegasus, Harrison)
- Tales of the World: Narikiri Dungeon 2 (Mighty Kongman)
- Tales of the World: Narikiri Dungeon 3 (Mighty Kongman)
- Tales of the World: Radiant Mythology 2 (Mighty Kongman)
- Příběhy VS. (Mocný Kongman)
- Tengai Makyo III: Namida (Taojirius)
- Tom Clancy's Splinter Cell (Sam Fisher) (japonský dub)
- Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist (Sam Fisher) (japonský dub)
- Tom Clancy's Splinter Cell: The Chaos Theory (Sam Fisher) (japonský dub)
- Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (Sam Fisher) (japonský dub)
- Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow (Sam Fisher) (japonský dub)
- The Misadventures of Tron Bonne (Teisel Bonne)
- Valis IV (Asfar)
- Ys IV - The Dawn of Ys (Gadis)
- Yumimimikkusu (vypravěč)
Prameny:
Dabingové role
Žívá akce
-
Arnold Schwarzenegger
- Barbar Conan (vydání TV Asahi z roku 1989) (Conan)
- Conan the Destroyer (1989 TV Asahi edition) (Conan)
- Terminátor (edice 1998 DVD a 2003 TV Tokio) (T-800)
- Commando (1989 TV Asahi and Collector's Box edition) (John Matrix)
- Raw Deal (1991 TV Asahi edition) (Mark Kaminsky)
- Predator (1993 TV Asahi edition) (Major Alan „Dutch“ Schaefer)
- The Running Man (1990 TV Asahi and DVD editions) (Ben Richards)
- Red Heat (Ivan Danko)
- Twins (1991 TV Asahi edition) (Julius Benedict)
- Policajt ze školky (1995 TV Asahi edition) (John Kimble)
- Total Recall (1992 TV Asahi edition) (Douglas Quaid/Hauser)
- Terminator 2: Judgment Day (1993 Fuji TV a edice „Extreme“) (T-800)
- Dave (1997 TV Asahi edition) (Arnold Schwarzenegger)
- Last Action Hero (edice DVD/VHS a TV Asahi) (Jack Slater, Arnold Schwarzenegger)
- Junior (doktor Alex Hesse)
- True Lies (1996 Fuji TV edition) (Harry Tasker)
- Eraser (vydání NTV 1999) (John "Eraser" Kruger)
- Jingle All the Way (2000 Fuji TV edition) (Howard Langston)
- Batman & Robin (2000 TV Asahi edition) (Mr. Freeze)
- Konec dnů (Jericho Cane)
- Šestý den (Adam Gibson)
- Vedlejší poškození (Gordon Brewer)
- The Rundown (2008 TV Tokyo edition) (Arnold Schwarzenegger)
- Terminátor 3: Rise of the Machines (T-850)
- Cesta kolem světa za 80 dní (Prince Hapi)
- Postradatelní (příkop)
- Expendables 2 (příkop)
- Únikový plán (Emil Rottmayer/Victor Mannheim)
- Poslední vzdor (šerif Ray Owens)
- Expendables 3 (příkop)
- Sabotáž (John „Breacher“ Wharton)
- Maggie (Wade Vogel)
- Terminator Genisys (The Terminator/T-800 Model 101)
- Následky (Roman Melnyk)
- Killing Gunther (Gunther)
- Terminator: Dark Fate (T-800 "Model 101" / Carl)
-
Sylvester Stallone
- Kojak (Det. Rick Daly)
- Death Race 2000 (Joe „Machine Gun“ Viterbo)
- Paradise Alley (edice TV Asahi z roku 1983) (Cosmo Carboni)
- První krev (vydání NTV 1999) (John Rambo)
- Rocky III (edice NTV 2001) (Rocky Balboa)
- Rambo: First Blood Part II (1987 NTV edition) (John Rambo)
- Over the Top (1989 Fuji TV edition) (Lincoln Hawk)
- Rambo III (vydání NTV z roku 1989) (John Rambo)
- Zamknout (Frank Leone)
- Tango a hotovost (Ray Tango)
- Stop! Or My Mom Will Shoot (1996 Fuji TV edition) (Sergeant Joseph Andrew "Joe" Bomowski)
- Cliffhanger (Gabe Walker)
- Demolition Man (seržant John Spartan)
- Specialista (Ray Quick)
- Vrahové (Robert Rath)
- Soudce Dredd (soudce Dredd)
- Denní světlo (Kit Latura)
- Film Alana Smitheeho: Burn Hollywood Burn (Sylvester Stallone)
- Země Cop (šerif Freddy Heflin)
- Získejte Cartera (Jack Carter)
- Driven (Joe Tanto)
- Taxi 3 (Sylvester Stallone)
- Backtrace (detektiv Sykes)
- Sebevražedný oddíl (King Shark)
-
Dan Aykroyd
- Vše, co potřebujete, je hotovost (Brianské stehno)
- Krotitelé duchů (doktor Raymond Stantz)
- Moje nevlastní matka je mimozemšťan (Steven Mills)
- Ghostbusters II (Doctor Raymond Stantz)
- My Girl (1994 TV Asahi edition) (Harry Sultenfuss)
- Tenisky (edice NTV 1998) (Darryl „Mother“ Roskow)
- Chaplin ( Mack Sennett )
- My Girl 2 (TV Asahi edition) (Harry Sultenfuss)
- Celtic Pride (Jimmy Flaherty)
- Getting Away with Murder (Jack Lambert)
- Sgt. Bilko (plk. John T. Hall)
- Grosse Pointe Blank (Potraviny)
- Blues Brothers 2000 (Elwood Blues)
- Loser (DAD)
- Evoluce (guvernér Lewis)
- Vstaň (Ben Bart)
- Pixely (mistrovství mistrovství 1982)
- Krotitelé duchů (Cabbie)
-
Samuel L. Jackson
- Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (Mace Windu)
- Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (Mace Windu)
- XXX (Augustus Gibbons)
- SWAT (vydání 2006 NTV) (seržant druhého stupně Dan „Hondo“ Harrelson)
- Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (Mace Windu)
- XXX: Stát Unie (Augustus Gibbons)
- Freedomland (rada detektiva Lorenza)
- 1408 (Gerald Olin)
- Svetr (Roland Cox)
- The Spirit (The Octopus)
- Iron Man 2 (2012 TV Asahi edition) (Nick Fury)
- Kingsman: Tajná služba (Richmond Valentine)
- RoboCop (Patrick "Pat" Novak)
- Domov slečny Peregrineové pro svérázné děti (pan Barron)
- XXX: Návrat Xandera Cage (Augustus Gibbons)
-
Laurence Fishburne
- Othello ( Othello )
- Hoodlum ( Bumpy Johnson )
- Matrix (Morpheus)
- The Matrix Reloaded (Morpheus)
- Matrix Revolutions (Morpheus)
- Assault on Precinct 13 (2008 TV Asahi edition) (Marion Bishop)
- Mission: Impossible III (2010 Fuji TV edition) (Theodore Brassel)
- Predátoři (Noland)
- Nákaza (Dr. Ellis Cheever)
- Hannibal (Jack Crawford)
- Signál (Dr. Wallace Damon)
- Cestující (náčelník Gus Mancuso)
- John Wick: Chapter 2 (The Bowery King)
- John Wick: Kapitola 3 - Parabellum (Bowery King)
-
John Goodman
- Sea of Love (2001 TV Tokyo edition) (detektiv Sherman Touhey)
- Vždy (Al Yackey)
- Arachnophobia (TV edice Fuji 1996) (Delbert McClintock)
- Barton Fink (edice VHS) (Charlie Meadows)
- Včera se narodil (Harry Brock)
- Flintstones ( Fred Flintstone )
- The Big Lebowski (Walter Sobchak)
- Bringing Out the Dead (Larry)
- Coyote Ugly (Billene Sanford)
- Evan Almighty (Chuck Long)
- Confession of a Shopaholic (Graham Bloomwood)
-
Nick Nolte
- 48 hodin (1994 TV Asahi edition) (Jack Cates)
- Under Fire (Russell Price)
- Tři uprchlíci (Lucas)
- Dalších 48 hodin (1994 Fuji TV a 2001 TV Asahi edice) (Jack Cates)
- Blue Chips (trenér Pete Bell)
- Mulholland Falls (Max Hoover)
- Hulk (David Banner)
- Paris, je t'aime (Vincent)
- The Spiderwick Chronicles (Mulgarath)
- Kočky a psi: Pomsta Kitty Galore (Butch)
- Noah ( Samyaza )
-
Gérard Depardieu
- Falešný (falešný)
- 102 dalmatinů (Jean Pierre Le Pelt)
- Skříň (Félix Santini)
- Vidocq (Vidocq)
- Město duchů (Emile)
- Jak moc mě miluješ? (Charly)
- Paris, je t'aime (Le Patron)
- La Vie en rose ( Louis Leplée )
- Diamant 13 (podložka)
- Potiche (Maurice Babin)
-
Steven Seagal
- Marked for Death (1994 Fuji TV edition) (John Hatcher)
- V obležení (Casey Ryback)
- On Deadly Ground (Forrest Taft)
- Under Siege 2: Dark Territory (Casey Ryback)
- Výkonné rozhodnutí (podplukovník Austin Travis)
- The Glimmer Man (Jack Cole)
- Fire Down Below (Jack Taggart)
- Exit Wounds (Orin Boyd)
- Out of Reach (William Lancing)
-
John Candy
- Tichý partner (Simonson)
- Strýc Buck (Buck Russell)
- Sám doma (Gus Polinski)
- Nic než potíže (Dennis Valkenheiser)
- Only the Lonely (Danny Muldoon)
- Cool Runnings (1998 NTV edition) (Irving "Irv" Blitzer)
- Nováček roku (Cliff Murdoch)
-
Peter Cullen
- Transformátory ( Optimus Prime )
- Transformers: Revenge of the Fallen (Optimus Prime)
- Transformers: Dark of the Moon (Optimus Prime)
- Transformers: Age of Extinction (Optimus Prime)
- Transformers: Poslední rytíř (Optimus Prime)
- Čmelák (Optimus Prime)
- 3 idioti (Viru Sahastrabuddhe ( Boman Irani ))
- 48 hodin (1985 NTV Friday Road Show edice) (Billy Bear ( Sonny Landham ))
- Rodina Addamsových ( Gomez Addams ( Raul Julia ))
- The Adventures of Elmo in Grouchland (Telly)
- Alien 3 (edice Golden Yōga Theatre) (Robert Morse ( Danny Webb ))
- Alien vs. Predator (Maxwell Stafford ( Colin Salmon ))
- Aliens (seržant Apone ( Al Matthews ))
- Zpět do budoucnosti (1989 TV Asahi vydání) (Biff Tannen ( Thomas F. Wilson ))
- Back to the Future Part II (1992 TV Asahi edition) (Biff Tannen, Griff Tannen (Thomas F. Wilson))
- Back to the Future Part III (1993 TV Asahi edition) (Buford „Mad Dog“ Tannen, Biff Tannen (Thomas F. Wilson))
- Bad Boys (1999 Fuji TV edition) (Fouchet ( Tchéky Karyo ))
- Bandité (Darren Smith)
- Ben-Hur (vydání NTV z roku 1990) (Ben-Hur ( Charlton Heston ))
- Blue Steel (1993 Fuji TV edition) (Eugene Hunt ( Ron Silver ))
- Rozpis (Warren "Red" Barr ( JT Walsh ))
- Candyman (Candyman ( Tony Todd ))
- Oběti války (vojín první třídy Herbert Hatcher ( John C. Reilly ))
- Válka Charlieho Wilsona ( Gust Avrakotos ( Philip Seymour Hoffman ))
- Chicago Hope (doktor Dennis Hancock ( Vondie Curtis-Hall ))
- Christopher Robin (Tygr)
- Crimson Tide (náčelník lodi Walters ( George Dzundza ))
- Kostka (Quentin McNeil ( Maurice Dean Wint ))
- Dante's Peak (televizní vydání) (Doctor Paul Dreyfus ( Charles Hallahan ))
- Dawn of the Dead (seržant Kenneth Hall ( Ving Rhames ))
- Dick Tracy ( Dick Tracy ( Warren Beatty ))
- Die Hard (1990 TV Asahi edition) (Karl Vreski ( Alexander Godunov ))
- Doctor Who (úvodní vyprávění, Čtvrtý doktor ( Tom Baker ))
- El Camino Christmas (Carl Hooker ( Vincent D'Onofrio ))
- Enforcer (Bobby Maxwell ( DeVeren Bookwalter ))
- Fatal Attraction (1990 Fuji TV edition) (Jimmy ( Stuart Pankin ))
- Femme Fatale (2005 TV Asahi edition) (Black Tie ( Eriq Ebouaney ))
- Pátý element (prezident Lindberg ( Tom Lister Jr. ))
- Klub rváčů (Robert "Bob" Paulson ( Meat Loaf ))
- Flight of the Intruder (LT Jake "Cool Hand" Grafton ( Brad Johnson ))
- Frankenstein (Stvoření ( Robert De Niro ))
- From Hell (2005 TV Tokyo edition) (Seržant Peter Godley ( Robbie Coltrane ))
- Full House (Sandman ( Ernie Hudson ))
- Gangy New Yorku (Cutting William „Bill the Butcher“ ( Daniel Day-Lewis ))
- Get Smart (2011 TV Asahi edition) (Hymie ( Patrick Warburton ))
- Krotitelé duchů (vydání TV Asahi z roku 1989) (Winston Zeddemore ( Ernie Hudson ))
- Gone in 60 Seconds (2004 NTV edition) (Detective Roland Castlebeck ( Delroy Lindo ))
- Gremlins 2: The New Batch (Martin)
- Hádej kdo (Percy Jones ( Bernie Mac ))
- Ruka smrti (Yun Fei ( Tan Tao-liang ))
- Hannibal (Barney Matthews ( Frankie Faison ))
- Hellraiser: Inferno ( Pinhead ( Doug Bradley ))
- High School Musical (Principal Matsui ( Joey Miyashima ))
- Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1996 TV Asahi edition) (Hector the Consierge ( Tim Curry ))
- Žhavé výstřely! (LCDR James Block ( Kevin Dunn ))
- I Now Pronounce You Chuck and Larry (Lawrence Arthur "Larry" Valentine ( Kevin James ))
- Identita (2007 TV Tokio vydání) (Malcolm Rivers ( Pruitt Taylor Vince ))
- Indiana Jones a poslední křížová výprava (1993 Fuji TV edice) (Indiana Jones ( Harrison Ford ))
- Rozhovor s upírem (Armand ( Antonio Banderas ))
- Johnny Handsome (Doctor Steven Fisher ( Forest Whitaker ))
- Jurský svět (vydání NTV 2017) (Vic Hoskins (Vincent D'Onofrio))
- Labyrint (Ludo the Yeti ( Ron Mueck ))
- Poslední skaut (TV edice Fuji 1995) (James Alexander „Jimmy“ Dix ( Damon Wayans ))
- Legenda z roku 1900 (Max Tooney ( Pruitt Taylor Vince ))
- Malý obchod hrůz (Doctor Orin Scrivello ( Steve Martin ))
- Live and Let Die (1988 TBS edition) (Quarrel Junior ( Roy Stewart ))
- The Living Daylights (1998 TV Asahi edition) (Brad Whitaker ( Joe Don Baker ))
- Strojník (Ivan ( John Sharian ))
- Major League II (Pedro Cerrano ( Dennis Haysbert ))
- Martin (edice Blu-ray 2018) (Tateh Cuda ( Lincoln Maazel ))
- Masters of the Universe (1990 TV Tokyo edition) ( He-Man ( Dolph Lundgren ))
- Maverick (edice NTV 1997) (Angel ( Alfred Molina ))
- Muži v černém (edice NTV 2001) (štěnice Edgar) (Vincent D'Onofrio)
- Muži v černém (edice DVD/VHS) (Frank the Pug)
- Muži v černém II (Frank the Pug)
- Muži v černém: International (Frank the Pug)
- Posel: Příběh Johany z Arku (vydání NTV 2002) ( La Hire ( Richard Ridings ))
- Půlnoční běh (Jonathan „The Duke“ Mardukas ( Charles Grodin ))
- Mimic (Leonard ( Charles S. Dutton ))
- Mrs. Doubtfire (1998 Fuji TV edition) (Uncle Frank ( Harvey Fierstein ))
- Mumie se vrací (2005 TV Asahi edition) (Imhotep ( Arnold Vosloo ))
- Nick of Time (vydání NTV 2003) (Huey (Charles S. Dutton))
- Parfém Nicky Larson a Amor (Mammouth (Kamel Guenfoud))
- Noc v muzeu (Moai ( Brad Garrett ))
- Night at the Museum: Battle of the Smithsonian (Moai (Brad Garrett), George Foreman )
- Noc v muzeu: Tajemství hrobky (Moai (Brad Garrett))
- Nikita (Bob ( Tchéky Karyo ))
- Out of Sight (2002 NTV edition) (Richard Ripley ( Albert Brooks ))
- Pacific Rim (Stacker Pentecost ( Idris Elba ))
- Patriot Games (Kevin O'Donnell ( Patrick Bergin ))
- Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief ( Zeus ( Sean Bean ))
- Pink Cadillac (Alex ( Michael Des Barres ))
- Policejní akademie (kadet Eugene Tackleberry ( David Graf ))
- Politická zvířata (Donald „Bud“ Hammond ( Ciarán Hinds ))
- Potiche (Maurice Babin ( Gérard Depardieu ))
- Ochránce (Danny Garoni ( Danny Aiello ))
- Pulp Fiction (Marcellus Wallace ( Ving Rhames ))
- Rychlá změna (Loomis ( Randy Quaid ))
- Quincy, ME (Sam Fujiyama (první hlas) ( Robert Ito ))
- Red Cliff ( Liu Bei ( You Yong ))
- Červený trpaslík (Queeg 500 ( Charles Augins ))
- Ohledně Henryho (Bradley ( Bill Nunn ))
- Resident Evil (TV edice Fuji 2004) (One ( Colin Salmon ))
- Návrat do 36. komnaty (Huang Kao-feng ( Wang Lung-wei ))
- Richie Rich (Laurence Van Dough ( John Larroquette ))
- Riptide (Cody Allen ( Perry King ))
- Robin Hood: Prince of Thieves (Little John ( Nick Brimble ))
- Rumble in the Bronx (1996 Fuji TV edition) (Tony ( Marc Akerstream ))
- Safe House (2018 BS Japan edition) (David Barlow ( Brendan Gleeson ))
- Screamers (televizní edice Fuji 2000) (poručík Chuck Elbarak ( Ron White ))
- Seinfeld (George Costanza ( Jason Alexander ))
- Sesame Street (edice NHK Season 1–35) (Telly Monster)
- Shaolin Soccer (Fung "Zlaté nohy" ( Ng Man-tat ))
- Malí vojáci (VHS a televizní edice) (Chip Hazard ( Tommy Lee Jones ))
- Rychlost (televizní edice Fuji TV) (poručík McMahon ( Joe Morton ))
- Speed Racer (EP Arnold Royalton ( Roger Allam ))
- Star Trek: Deep Space Nine (Benjamin Sisko ( Avery Brooks ))
- Star Wars Episode IV: A New Hope (Red Leader ( Drewe Henley ))
- Street Fighter ( General Bison ( Raul Julia ))
- Supernatural (Uriel ( Robert Wisdom ))
- Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows ( Krang ( Brad Garrett ))
- Tři mušketýři (Porthos ( Oliver Platt ))
- Čas zabít (Sheriff Ozzie Walls (Charles S.Dutton))
- Timecop (velitel Eugene Matuzak ( Bruce McGill ))
- Zabít intrikami (Chin Chin)
- True Romance (1999 TV Tokyo edition) (Lee Donowitz ( Saul Rubinek ))
- Two-Minute Warning (1991 TV Tokyo edition) (Seržant Chris Button ( John Cassavetes ))
- The Ultimate Fighter: Heavyweights ( Quinton Jackson )
- Upíři (2002 TV Tokio vydání) (Anthony Montoya ( Henry Kingi ))
- Bílý tesák (Jack Larson ( Klaus Maria Brandauer ))
- Čaroděj ze země Oz (edice NHK z roku 1987) ( Tin Woodman ( Jack Haley ))
- Žena nahoře (Alex Reeves ( John de Lancie ))
- Svět nestačí (2003 TV Asahi edition) (Valentin Zukovsky ( Robbie Coltrane ))
Animace
- Antz (Weaver)
- Batman: Oživená série ( Batman/Bruce Wayne )
- Batman: Gotham Knight (Batman/Bruce Wayne) (1,2,4,6)
- Batman: Mask of the Phantasm (Batman/Bruce Wayne)
- Kniha Pú (Tygr)
- Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins (Emperor Zurg)
- Dinosaurus (Bruton)
- Justice League (Batman/Bruce Wayne)
- Klaus (Klaus)
- The Lego Movie (Good Cop/Bad Cop)
- Princezna a žabák („Big Daddy“ La Bouff)
- Rango (starosta Lynch)
- Záchranáři dole (Wilbur Albatros)
- Shrek Forever After (Mabel)
- Space Jam: A New Legacy (Foghorn Leghorn)
- Spider-Man: Into the Spider-Verse (Wilson Fisk / The Kingpin)
- Star Wars: Klonové války (film 2008) (Mace Windu)
- Star Wars: Klonové války (2008 TV) (Mace Windu)
- The Tigger Movie (Tigger)
- Toonsylvania (doktor Igor)
- Transformátory (Optimus Prime/Orion Pax, Omega Supreme, Giant, Wolf, profesor Teranova)
- Transformers: The Movie (Optimus Prime)
- Transformers The Rebirth (Optimus Prime)
- Turbo (Whiplash)
- Medvídek Pú (Tygr)
- Zootopia (Leodore Lionheart)
Živě-akční film
- Červené brýle (1987, Bunmei Muroto)
Tokusatsu
80. léta 20. století
- Kamen Rider (Skyrider) (1980, Golden Jaguar (ep. 31 a 32))
- Akai Megane (1987, Muroto Fumiaki (herec))
90. léta 20. století
- Talking Head (film) (1992, vypravěč)
- Ninja Sentai Kakuranger (1994 Yōkai Senshi Nue (ep. 27 - 29))
2000s
- Tekkōki Mikazuki (2000, Opening Narrator (eps. 3-6))
- Mahou Sentai Magiranger (2005, vypravěč, MagiPhone Voice)
- Ultraman Mebius & Ultraman Brothers (2006, Yapool/Giant Yapool)
- Ultraman Mebius (2006, Yapool/Giant Yapool (eps. 24 a 42-44))
2010s
- Tensou Sentai Goseiger vs Shinkenger: Epic on Ginmaku (2011, Madakodama )
- Kaizoku Sentai Gokaiger (2011, MagiPhone Voice (ep. 3))
- Tokumei Sentai Go-Busters (2012, Gorisaki Banana )
- Tokumei Sentai Go-Busters the Movie: Protect the Tokyo Enetower! (2012, Gorisaki Banana)
- Tokumei Sentai Go-Busters vs. Kaizoku Sentai Gokaiger: The Movie (2013, Gorisaki Banana)
- Tokumei Sentai Go-Busters se vrací vs. Dōbutsu Sentai Go-Busters (2013, Gorisaki Banana (hlas), učitel (herec))
- Ultraman Ginga S (2014, Giant Yapool (ep. 5))
- Ultra Fight Victory (2015, Giant Yapool, Killer Trance oznámení)
- Shuriken Sentai Ninninger (2015, MagiPhone Voice (ep. 38))
- Ultraman Orb: The Origin Saga (2017, komerční vypravěč)
Prameny:
Rádio
- Nijūyoji Kansei Monogatari (Ita-san)
CD drama
- Divadlo CD: Dragon Quest I: Daimadō IV: Torneko no Bōken (Torneko)
- Kōei CD Drama Sangokushi ( Chōhi Yokutoku )
- Tmavě modrá (Roxy)
jiný
- Reklamy na sérii hraček Bandai Sentai (vypravěč)
- Svět Domo-kun (Domo-kun)
- Star Tours (Mace Windu)
- Hitori de Dekiru mon! (Koron, Jaja Maoh)
- Pooh's Hunny Hunt (Tigger)
- Konka NHK Ko Iru ka na? (vypravěč během segmentu Okaasan to Issho )
- Tensai Bit-kun (vypravěč) NHK Education
- Astro blastery Buzz Lightyear (Zurg)
- Tanken Roman Sekai Isan (Dr. Roman)
- You Gotta Quintet (Flat)
- T2 3-D: Battle Across Time (Terminator)
Prameny:
Reference
externí odkazy
- Tessho Genda v encyklopedii Anime News Network
- Tessho Genda na IMDb