US Route 82 in Alabama - U.S. Route 82 in Alabama
US Route 82 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Státní cesta 6 (SR 6) | |||||||
Informace o trase | |||||||
Udržováno společností ALDOT | |||||||
Délka | 386,371 km | ||||||
Existoval | 1934 – dosud | ||||||
Hlavní křižovatky | |||||||
West End | USA 82 poblíž Columbusu, MS | ||||||
Východní konec | US 82 / SR 50 v Georgetownu, GA | ||||||
Umístění | |||||||
Kraje | Pickens , Tuscaloosa , Bibb , Chilton , Autauga , Montgomery , Bullock , Barbour | ||||||
Dálniční systém | |||||||
|
Americká trasa 82 v Alabamě vede ze severozápadu na jihovýchod přes severozápadní a střední Alabamu na 386,371 km. Trasa vstupuje z Mississippi na východ od Columbusu v Mississippi a vystupuje do Gruzie přes řeku Chattahoochee v Eufaule .
Popis trasy
V celé Alabamě je USA 82 spárováno s nepodepsanou státní cestou 6 ( SR 6 ). Dálnice vstupuje do státu na východ od Columbusu v Mississippi a směřuje na jihovýchod směrem k Northportu a Tuscaloosě , kde protíná I-20 a I-59 jižně od města. V západní Alabamě je známá jako McFarland Boulevard, na památku Warda Whartona McFarlanda, politického, obchodního a občanského vůdce, který zemřel v roce 1979. Po odchodu z Tuscaloosy trasa pokračuje na jihovýchod a prochází městy Brent , Centerville a Maplesville na cestě do Prattville , na severním okraji metropolitní oblasti Montgomery . Tato přibližně 148 km dlouhá jízda prochází některými z nejvíce venkovských oblastí státu, z nichž většina je dvěma jízdními pruhy, s výjimkou úseku od Tuscaloosy po Centerville. Po příjezdu do Prattville jede souběžně s I-65 , s nímž prochází centrem Montgomery s (také spojující se se současným jižním koncem I-85 ), a rozděluje se na východ na jih od centra. Po opuštění Montgomery pokračuje trasa na jihovýchod přes Union Springs a Midway na cestě do Eufaula na státní hranici Alabama-Georgia, kde spojuje s USA 431 . Trasa poté prochází přes řeku Chattahoochee do Georgetownu ve státě Georgia přes jezero Eufaula .
Dějiny
Americká cesta 82 byla poprvé označena ve státě Alabama v červnu 1934. V té době vedla od hranice Mississippi k americké cestě 11 v Tuscaloose . V létě roku 1948 byl USA 82 rozšířen napříč státem po jeho současné trase a do Gruzie .
Hlavní křižovatky
okres | Umístění | mi | km | Destinace | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
Pickens | | 0,000 | 0,000 | USA 82 na západ | Pokračování do Mississippi |
Reforma | 17,642 | 28,392 | SR 17 na jih (Fourth Street SW) / Fourth Street NW - Carrollton | Západní konec SR 17 se překrývá | |
17,784 | 28,621 | SR 17 na sever (First Street North) / First Street South - Millport | Východní konec SR 17 se překrývá | ||
Gordo | 25,845 | 41,593 | SR 159 na sever (South Main Street) - Fayette | Jižní konec SR 159 | |
| 27,358 | 44,028 | SR 86 západ - Carrollton , Aliceville | Východní konec SR 86 | |
Tuscaloosa | Northport | 42.6 | 68.6 |
Na I-20 / I-59 / Boone Boulevard / Rose Boulevard |
Mýtný most na Boone Boulevard na jih k I-20/59 |
45,438 | 73,125 | USA 43 na sever ( SR 13 na sever) / Main Avenue - Fayette | Západní konec USA 43 / SR 13 se překrývá | ||
46,392 | 74,661 |
USA 43 na jih / SR 69 ( SR 13 na jih / Lurleen B. Wallace Boulevard) na I-20 / I-59 / I-359 - Tuscaloosa , Jasper |
Východní konec USA 43 / SR 13 se překrývá | ||
Tuscaloosa | 49,3– 49,5 |
79.3- 79.7 |
Most Woolsey Finnell přes řeku Black Warrior River | ||
49,5– 49,7 |
79.7- 80.0 |
Jack Warner Parkway | Výměna | ||
50.2 | 80.8 | Campus Drive | Výměna | ||
50.5- 50.6 |
81,3– 81,4 |
University Boulevard - University of Alabama | Výměna | ||
51,373 | 82,677 | SR 215 (Veterans Memorial Parkway) | |||
53,168 | 85,566 | I-20 / I-59 - Meridian , Birmingham | Výjezd I-20/59 73 | ||
53,420 | 85,971 | USA 11 (SR 7 / Skyland Boulevard East) | |||
54,823 | 88,229 | SR 215 na sever (Old Montgomery Highway) | Jižní konec SR 215 | ||
Bibb | Centreville | 81,547 | 131,237 | SR 5 - Brent , West Blocton | Výměna |
82,827 | 133,297 | SR 219 na sever (Birmingham Road) / Birmingham Road | Západní konec SR 219 se překrývá | ||
83.1 | 133,7 | Most Waltera Owense přes řeku Cahaba | |||
83,521 | 134,414 | SR 25 / SR 219 na jih - Centreville | Výměna | ||
| 87,803 | 141,305 | SR 382 západ (Montgomery Highway) / CR 20 východ (Anitoch Road) - Antiochie , Randolph | Východní konec SR 382 | |
Chilton | | 101,044 | 162,615 | SR 183 na jih - Marion | Severní konec SR 183 |
Maplesville | 105 624 | 169,985 |
Do SR 22 - Maplesville , Selma |
||
Autauga | Prattville | 140,036 | 225,366 | SR 14 západ (Selma Highway) / Selma Highway | Západní konec SR 14 se překrývá |
142,852 | 229,898 | US 31 (SR 3 / South Memorial Drive) - Montgomery , Birmingham | |||
Elmore | 145,926 | 234,845 | I-65 na sever / SR 14 na východ / Cobbs Ferry Road na Montgomery Toll Road | Východní konec SR 14 se překrývá; západní konec překrytí I-65; Výjezd I-65 179 | |
Elmore - Montgomery county line |
Montgomery | 145.926- 153,189 |
234.845- 246,534 |
viz I-65 (míle 178.961–168.213) | |
Montgomery | Montgomery | 153,189 | 246,534 | I-65 na jih / USA 80 na západ (SR 8 na západ) / West South Boulevard ( SR 21 na jih) do USA 31 - Selma , Mobile | Východní konec I-65 se překrývá; západní konec USA 80 / SR 8 / SR 21 se překrývají; Výjezd I-65 168 |
154 771 | 249,080 | USA 331 na jih ( SR 9 na jih) / South Court Street (South Court Street) - Luverne | Severní konec USA 331; západní konec SR 9 se překrývají | ||
158,668 | 255,351 |
USA 80 na východ / USA 231 na sever / SR 21 na sever (SR 8 na východ / SR 9 na sever / SR 53 na sever / Eastern Boulevard) na I-85 / McGehee Road |
Východní konec USA 80 / SR 8/9/21; západní konec USA 231 / SR 53 se překrývají; Na I-85 podepsal pouze na západ | ||
162,088 | 260,855 |
SR 271 na sever (Taylor Road) na I-85 |
Jižní konec SR 271 | ||
| 171,098 | 275,356 | USA 231 na jih ( SR 53 na jih / Troy Highway) - Troy , Dothan | Východní konec USA 231 / SR 53 se překrývá | |
Býček | | 195,624 | 314,826 | SR 110 na západ | Východní konec SR 110 |
Union Springs | 198,094 | 318,801 | SR 223 na jih (Baskin Street) / Montgomery Avenue | Severní konec SR 223 | |
198,551 | 319,537 | USA 29 na jih (SR 15 na jih / South Prairie Street) / North Prairie Street - Banks | Západní konec USA 29 / SR 15 se překrývá | ||
198,708 | 319,790 |
USA 29 Truck na jih ( SR 197 na jih / Martin Luther King Boulevard) / Blackmon Avenue |
Severní konec USA 29 Truck / SR 197 | ||
198,904 | 320,105 | USA 29 na sever (SR 15 na sever / Martin Luther King Boulevard) / Conecuh Avenue - Auburn , Tuskegee | Východní konec USA 29 / SR 15 se překrývá | ||
| 205,712 | 331,061 | SR 51 na sever - Hurtsboro | Západní konec SR 51 se překrývá | |
Midway | 212,371 | 341,778 | SR 51 na jih / CR 47 na sever (Enon Road) - Clayton | Východní konec SR 51 se překrývá | |
Barbour | Eufaula | 237,764 | 382,644 | USA 431 na sever (SR 1 na sever / North Eufaula Avenue) - Phenix City | Západní konec USA 431 / SR 1 se překrývá |
239,248 | 385,032 | USA 431 na jih (SR 1 na jih / South Eufaula Avenue) / West Barbour Street | Východní konec USA 431 / SR 1 se překrývá | ||
Městská linka Eufaula - Georgetown GA | 239,895 | 386,074 | Ernest Vandiver Causeway over Lake Eufaula / Chattahoochee River | ||
240,080 | 386,371 | USA 82 na východ / SR 50 na východ | Pokračování do Gruzie | ||
1 000 mi = 1 609 km; 1 000 km = 0,621 mi
|