Wisconsin Highway 190 - Wisconsin Highway 190
Státní hlavní silnice 190 | ||||
---|---|---|---|---|
Capitol Drive | ||||
Informace o trase | ||||
Udržováno WisDOT | ||||
Délka | 31,51 km | |||
Existoval | 1947 – dosud | |||
Hlavní křižovatky | ||||
West End | WIS 16 v Pewaukee | |||
I-41 / US 41 / US 45 ve Wauwatosa I-43 / WIS 57 v Milwaukee |
||||
Východní konec | WIS 32 v Shorewoodu | |||
Umístění | ||||
Kraje | Waukesha , Milwaukee | |||
Dálniční systém | ||||
|
State Trunk Highway 190 (často nazývaná Highway 190 , STH-190 nebo WIS 190 ) je státní silnice v americkém státě Wisconsin . Vede na východ-západ na jihovýchodě Wisconsinu od Pewaukee po Shorewood .
Popis trasy
V Milwaukee je WIS 190 známý jako Capitol Drive, jedna z hlavních ulic severní strany města. Název silnice pochází ze starších metod mapování, které rozlišovaly, že cesta povede přímo k Wisconsin State Capitol v Madisonu, pokud bude postavena v přímé linii východ-západ od Michiganského jezera, ačkoli mapování aktuálního dne ji ve skutečnosti umístí dvě míle severně od centra Madisonu a Capitolův střed.
Označení se nese až na západ do Pewaukee a jeho konec na západ od jeho výměny s WIS 16 ve vesnici Pewaukee . WI 190 oficiálně končí na křižovatce se Simmons Avenue v Pewaukee , blok jižně od pošty. Začíná to znovu západně od Pewaukee, původně pod názvem Lisabonská třída, a nakonec končí západním kapitolem na západním konci Hartlandu. Capitol Drive je hlavní ulice v centru města Hartland.
Přestože byla velká část původní silnice změněna na nové nebo úplně zmizela, její zbytky jsou stále viditelné pod různými názvy. To platí zejména o silnicích sousedících s WIS 16 až do konce jako dálnice v Oconomowoc .
Závod Harley-Davidson
Závod na montáž středně těžkých motorů Harley-Davidson a Středisko pro vývoj produktů (PDC) se nacházejí na křižovatce WIS 190 a US Highway 45 / Interstate 41 v Milwaukee. Vstup do závodu a do PDC je přístupný mimo nájezd ze západní části výměny Capitol Drive s USA 45 / I-41.
Vzhledem k blízkosti dálnice I-41 se vstupem do závodu je výměna jedinečnou tříúrovňovou výměnou diamantů s přístupovou cestou spojující závod s oběma dálnicemi.
Dějiny
WIS 190 byl určen v roce 1947 podél úseku bývalé USA 16 na východ od Pewaukee. Směrování přidělené WIS 190 zůstalo nezměněno, kromě upgradů podél Capitol Drive a odstranění malé části přes centrum Pewaukee, aby se skončila silnice na dálnici WIS 16.
Hlavní křižovatky
okres | Umístění | mi | km | Destinace | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
Waukesha | Vesnice Pewaukee | WIS 16 - Pewaukee , Oconomowoc | Výměna | ||
Pewaukee | WIS 164 (Pewaukee Road) | ||||
CTH-F - Waukesha , Sussex | Výměna | ||||
Brookfield | CTH-YY (Pilgrim Road) | Výměna | |||
Milwaukee | Wauwatosa | I-41 / US 45 / US 41 - Chicago , Fond du Lac | |||
WIS 100 (North Mayfair Road) | |||||
Milwaukee | WIS 181 (severní 76. ulice) | ||||
WIS 175 (West Appleton Road) | |||||
WIS 145 (West Fond du Lac Avenue) | |||||
WIS 57 na jih (severní 20. ulice) | Západní konec souběžnosti WIS 57 | ||||
WIS 57 na sever (North Green Bay Avenue) na I-43 | Východní konec souběžnosti WIS 57 | ||||
North Port Washington Avenue | Výměna | ||||
Shorewood | WIS 32 / LMCT (North Lake Drive) | ||||
1 000 mi = 1 609 km; 1 000 km = 0,621 mi
|