Sam Rayburn Tollway - Sam Rayburn Tollway
Sam Rayburn Tollway | |
---|---|
Státní silnice 121 Tollway | |
Informace o trase | |
Udržováno NTTA | |
Délka | 40,6 km |
Existoval | 2006 – současnost |
Hlavní křižovatky | |
Jihozápadní konec | SH 121 v Lewisville |
I-35E / US 77 v Lewisville Dallas North Tollway v Plano |
|
Konec severovýchodu | US 75 / SH 121 / Spur 399 v McKinney |
Dálniční systém | |
|
Sam Rayburn Tollway (dříve státní hlavní silnice 121 Tollway ) je tollway provozuje North Texas Tollway úřadu , který běží od Grapevine do McKinney . Jeho průčelí silnice jsou podepsány státní hlavní silnice 121 .
Původní část zpoplatněné silnice z Business 121 poblíž Coppell do FM 2281 byla otevřena v květnu 2006 a výběr mýtného byl zahájen 1. prosince téhož roku. Zpoplatněná část se rozšířila na Hillcrest Road ve městě Plano / Frisco 31. srpna 2008. Mýtná cesta byla rozšířena na Custer Road 1. září 2009 a znovu na Hardin Boulevard v McKinney 1. října 2009.
Mýtná cesta (dříve s názvem 121 Tollway) byla přejmenována na počest Sama Rayburna na schůzce North Texas Tollway Authority 16. března 2009.
Tollway také v současné době obsahuje dvě pětistupňové výměny zásobníku, na Dallas North Tollway a Interstate 35E / US 77 .
Dějiny
Projekt Sam Rayburn Tollway byl rozdělen do pěti segmentů, z nichž všechny byly dokončeny.
- Segment 1, z Denton Tap Road na Old Denton Road, byl uveden do provozu v červenci 2006.
- Segment 2, který vede od Old Denton Road k Hillcrest Road, byl oficiálně uveden do provozu 1. září 2008, kdy NTTA převzala plnou odpovědnost za segmenty 1 a 2, jakož i provoz, údržbu a výstavbu zbývajících segmentů SRT .
- Dodavatelé NTTA zahájili práce na segmentu 3 SRT v březnu 2008. 1. září 2009 otevřela NTTA hlavní pruhy z Hillcrest Road na východně od Custer Road. 29. září 2009 otevřela NTTA hlavní pruhy od východně od Custer Road na západ od Hardin Boulevard.
- Segment 4 zahrnuje přestupní uzel Sam Rayburn Tollway / USA 75, od západu od Hardin Boulevard po východně od USA 75. Stavba této části koridoru začala v prosinci 2008. V prosinci 2010 byly uvedeny do provozu čtyři hlavní rampy s přímým spojením. Poslední dvě rampy byly otevřeny v březnu 2011.
- Výměna Sam Rayburn Tollway / Dallas North Tollway se označuje jako segment 5. Stavba NTTA začala na segmentu 5 v únoru 2010. Byla dokončena v roce 2012.
Opustit seznam
Téměř všechny východy zahrnují přístup k SH 121 , který vede po silnicích . Vzhledem k téměř nepřetržité frontální silnici většina sjezdů na Tollway slouží více než jedné vozovce. Všechny východy jsou nečíslované.
okres | Umístění | mi | km | Destinace | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
Denton | Lewisville | 0,0 | 0,0 |
SH 121 na jih / autobus. SH 121 sever - letiště D / FW , Fort Worth , Lewisville |
Pokračuje na jih jako SH 121; jižní konec SH 121 Business |
Dallas | Linka Coppell - Lewisville | 0,9 | 1.4 | SH 121 sever / Denton Tap Road | Žádné označení pro jih pro SH 121 |
Denton | Lewisville | 1.6 | 2.6 | Denton Tap Main Lane Gantry | |
2.2 | 3.5 | MacArthur Boulevard | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | ||
3.2 | 5.1 | I-35E ( USA 77 ) - Denton , Dallas | Zpoplatněný východ na sever I-35E; východy 447A-448A na I-35E | ||
3.5 | 5.6 | SH 121 na jih / Lake Vista Drive | Jižní konec SH 121 souběžnosti ; na jih a na sever | ||
Carrollton | 4.5 | 7.2 | Marchant Boulevard / Huffines Boulevard | ||
5.0 | 8.0 | SH 121 sever / Hebron Parkway | Severní konec SH 121 souběžnosti; žádné značení SH 121 na jih | ||
6.4 | 10.3 | Carrollton Parkway | Zpoplatněný sever a východ na jih | ||
Lewisville | 7.2 | 11.6 | FM 544 (Parker Road) | Zpoplatněný sever a východ na jih; výjezd na jih je přes výměnu FM 2281 | |
7.8 | 12.6 | FM 2281 (Old Denton Road) - Carrollton | Zpoplatněný sever a východ na jih; také podepsal FM 544 na jih | ||
8.1 | 13.0 |
Autobus. SH 121 na jih |
Žádný přímý východ na sever; severní konec SH 121 Business | ||
8.8 | 14.2 | Standridge Drive / Castle Hills Drive | Zpoplatněná výměna | ||
9.1 | 14.6 | Portál Josey Main Lane | |||
9.6 | 15.4 | FM 423 na sever (Main Street (The Colony)) / Josey Lane (Lewisville) | Zpoplatněná výměna; jižní konec FM 423 | ||
Kolonie | 10.5 | 16.9 | Paige Road / Plano Parkway | Jih výjezd přes výměnu South Colony Boulevard | |
11.2 | 18.0 | South Colony Boulevard / Nebraska Furniture Mart Drive | South Colony Boulevard není přístupný na sever; zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | ||
12.0 | 19.3 | Spring Creek Parkway | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | ||
Collin | Plano - Frisco linka | 12.9 | 20.8 | Legacy Drive | |
13.0 | 20.9 | Dallas Parkway | Výjezd na jih je přes výměnu Parkwood Boulevard | ||
13.8 | 22.2 | Dallas North Tollway | |||
14.3 | 23.0 | Parkwood Boulevard | Zpoplatněný východ na sever; také podepsal Dallas Parkway na jih | ||
14.9 | 24.0 | SH 289 (Preston Road) | |||
16.0 | 25.7 | Hillcrest Road (Frisco) / Rasor Boulevard (Plano) / Ohio Drive | Zpoplatněný sever a východ na jih; Ohio Drive podepsal na výjezdu SH 289 na jih | ||
17.3 | 27.8 | Coit Road | Zpoplatněný sever a východ na jih; do Centennial Medical Center | ||
18.4 | 29.6 | Independence Parkway | Zpoplatněný sever a východ na jih | ||
Plano - Frisco - Allen - McKinney quadripoint |
19.6 | 31.5 | FM 2478 (Custer Road) | Zpoplatněný sever a východ na jih; žádný přímý výjezd na jih (podepsáno na Exchange Parkway) | |
Custer Main Lane Gantry | |||||
Linka Allen - McKinney | 20.3 | 32.7 | Exchange Parkway (Allen) / Craig Ranch Parkway (McKinney) | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | |
21.2 | 34.1 | Alma Drive (Allen) / Alma Road (McKinney) | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever; žádný přímý výjezd na sever (podepsán na Exchange Parkway), Alma Drive je podepsán na výjezdovém znamení. | ||
22.2 | 35.7 | Stacy Road | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | ||
22.9 | 36,9 | Lake Forest Drive (McKinney) / Watters Road (Allen) | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | ||
23.8 | 38.3 | Hardin Boulevard (McKinney) / Chelsea Boulevard (Allen) | Zpoplatněný východ na jih a vchod na sever | ||
24.2 | 38,9 | Frontage Road | Pouze na sever; na US 75 frontových silnic | ||
24.5 | 39.4 | USA 75 / SH 121 na sever - Sherman , Dallas | Opusťte 38C v USA 75 | ||
25.2 | 40.6 |
Do SH 5 / Medical Center Drive |
Medical City McKinney; pokračuje na sever jako Spur 399 | ||
1 000 mi = 1 609 km; 1 000 km = 0,621 mi |
Reference
externí odkazy
Soubor KML ( upravit • nápověda )
|
- Video z YouTube sponzorované NTTA jako oficiální turné (od Grapevine po McKinney)