2010 Scream Awards - 2010 Scream Awards
The Scream Awards je cena pořad věnovaný hororu , sci-fi a fantasy žánrů hraných filmů, jehož hostitelem a sponzorované Spike . Přehlídku vytvořili výkonní producenti Michael Levitt , Cindy Levitt a Casey Patterson. Účinkující v pořadu byla MIA .
Slavnostní ceremoniál 2010 , účtovaný jednoduše jako Scream 2010 , se konal v řeckém divadle v Los Angeles 16. října a byl vysílán 19. října 2010.
Zvláštní ocenění
- Michael J. Fox a Christopher Lloyd se sešli na pódiu, aby oslavili 25. výročí Návratu do budoucnosti
- Cena Heroine - Sigourney Weaver
- Farewell Tribute - Lost
- Cena Comic-Con Icon - Ray Bradbury
Světové premiéry
- Paranormal Activity 2 představili Katie Featherston a Micah Sloat
- Super představil Rainn Wilson
- Obřad představil Sir Anthony Hopkins
- The Walking Dead představili Jon Bernthal , Sarah Wayne Callies a Robert Kirkman
- Scream 4 představili David Arquette , Neve Campbell , Wes Craven a Emma Roberts
- Harry Potter a Relikvie smrti - 1. část (bez moderátora)
- Avatar předložený Jamesem Cameronem
Výkon
- "Teqkilla" provádí MIA
Vítězové online zápisu
- Nejočekávanější film - Zelená lucerna
- Nejlepší nejhorší film - Piranha 3-D
- Nejlepší nezávislý film - Dread
Konkurenční kategorie
Níže jsou uvedeny nominovaní a vítězové pro každou vyhlášenou kategorii. Vítězové jsou uvedeni tučně .
The Ultimate Scream
Nejlepší sci-fi film
Nejlepší fantasy film
Nejlepší hororový film
Nejlepší televizní show
Nejlepší režisér
Nejlepší Scream-Play
-
Shutter Island - Laeta Kalogridis
- Okres 9 - Neill Blomkamp a Terri Tatchell
- Počátek - Christopher Nolan
- Kick-Ass - Matthew Vaughn a Jane Goldman
- Toy Story 3 - Michael Arndt
- Zombieland - Paul Wernick a Rhett Reese
Nejlepší fantasy herečka
Nejlepší herec fantasy
Nejlepší herečka ve sci-fi
Nejlepší herec sci-fi
Nejlepší hororová herečka
Nejlepší hororový herec
Nejlepší darebák
-
Iron Man 2 - Mickey Rourke jako Ivan Vanko
- Noční můra v Elm Street - Jackie Earle Haley jako Freddy Krueger
- Avatar - Stephen Lang jako plk. Miles Quatrich
- Lidská stonožka - Dieter Laser jako Dr. Joseph Hieter
- Dexter - John Lithgow jako The Trinity Killer
- Lost - Terry O'Quinn jako John Locke / The Man in Black
Nejlepší superhrdina
-
Iron Man 2 - Robert Downey Jr. jako Iron Man
- Kick-Ass - Nicolas Cage jako Big Daddy
- Kick-Ass - Aaron Johnson jako Kick-Ass
- Kick-Ass - Chloë Grace Moretz jako Hit-Girl
- Heroes - Zachary Quinto jako Sylar
- Smallville - Tom Welling jako Clark Kent
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší Breakout Performance - Žena
Nejlepší Breakout Performance - Muž
Nejlepší Cameo
-
Bill Murray - Zombieland
- Bubo The Mechanical Owl - Clash of the Titans
- Michael Caine - Počátek
- Rosario Dawson - Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
- Stan Lee - Iron Man 2
Nejlepší soubor
Bojová scéna roku
-
Počátek - „Anti-Gravity Hotel Fight“
- Poražení - „Aisha vs Clay“
- Kick-Ass - „Hit-Girl vs The Drug Dealers“
- Iron Man 2 - „Final Battle: Iron Man and War Machine vs Whiplash and the Drones“
- Avatar - „Final Battle: Na'vi vs Military“
- Souboj titánů - „ Perseus a hrdinové vs Medusa “
Holy Sh * t Scéna roku
- True Blood - „Hlava se při sexu zkroutila o 180 stupňů“
Nejpamátnější zmrzačení
-
Lidská stonožka , Lidská stonožka (první sekvence)
- The Pound of Flesh Trap, Saw VI
- Skalpovaný, Inglourious Basterds
- Heart Souffle, True Blood
- Past na jehly, pila VI
3-D první tři
Nejlepší F / X
Nejlepší televizní výkon
Nejlepší komiks nebo grafický román
Nejlepší spisovatel komiksu
Nejlepší komiksový umělec
-
Frank Quitely - Batman a Robin : Batman
- Charlie Adlard - The Walking Dead
- Darwyn Cooke - Parker: Lovec
- Fábio Moon - BPRD: 1947, Sugarshock
- Jill Thompson - Beasts of Burden
- JH Williams III - Detective Comics : Batwoman: Elegy