Unshō Ishizuka - Unshō Ishizuka
Unshō Ishizuka | |
---|---|
石 塚 運 昇 | |
narozený |
Katsuyama, Fukui , Japonsko
|
16. května 1951
Zemřel | 13. srpna 2018 | (ve věku 67)
obsazení |
|
Aktivní roky | 1984–2018 |
Činidlo | Aoni Production |
Výška | 168 cm (5 ft 6 v) |
Unshō Ishizuka (石 塚 運 昇, Ishizuka Unshō , 16. května 1951 - 13. srpna 2018) byl japonský herec, hlasový herec , vypravěč a divadelní režisér z Katsuyamy ve Fukui . V době jeho smrti byl spojen s Aoni Production a byl známý tím, že poskytoval hlas vypravěče i profesora Ocka v japonské anime sérii Pokémon .
Kromě toho se pravidelně objevoval v japonské i anglické verzi anime Pokémon , vyjadřoval Onix, Steelix a mnoho dalších Pokémonů.
Ishizuka byla známá svým hlubokým, silným hlasem a často je obsazována do role starších zralých mužských postav, jako jsou Jet Black od Cowboy Bebop , Eugene Gallardo z Tales of Rebirth a Captain Matthews v trilogii Xenosaga . Byl také japonským dubovým hlasem kapitána Gantu v každé dosavadní verzi Lilo & Stitch . Byl také čtvrtým japonským hlasem Heihachi Mishimy v sérii videohry Tekken a druhým japonským hlasem pro pana Satana ve franšíze Dragon Ball , přebírající obě role od smrti dlouholetého herce Daisuke Goriho . Vyjádřil role Kizaru v sérii One Piece , Van Hohenheim v sérii Fullmetal Alchemist: Brotherhood , Zabuza Momochi v sérii Naruto , Ginzo Nakamori v detektivce Conan a Magic Kaito , Joseph Joestar v JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders a JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable , stejně jako Bunta Fujiwara v Initial D , Ryotaro Dojima v Persona 4 a Ujiyasu Hojo v Samurai Warriors a Warriors Orochi . Ishizuka byla také slavným hlasovým hercem pro Liama Neesona , Laurence Fishburna a Kevina Spaceyho .
17. srpna 2018 bylo oznámeno, že Ishizuka zemřela 13. srpna na rakovinu jícnu .
Filmografie
Televizní animace
- 1984
- Obří Gorg (vypravěč)
- Yoroshiku Mechadock (Toshimitsu Watanabe)
- 1987
- Kiko Senki Dragonar (vypravěč)
- 1988
- Mashin Eiyuden Wataru (Don Girara, Don Quijote, Muko Khan)
- 1989
- Lupin třetí: Ahoj, Lady Liberty (Johns)
- 1990
- Karakuri Kengo Den Musashi Lord (Nobunaga)
- 1991
- Dragon Quest: Dai no Daibōken (Baran)
- Yokoyama Mitsuteru Sangokushi (Zhou Yu)
- 1992
- Lupin třetí: Ze Sibiře s láskou (Lucky McDonald)
- 1993
- Kenyū Densetsu Yaiba (Raizou)
- Slam Dunk (Moichi Taoka)
- Lupin III: Voyage to Danger (Keith Haydon)
- 1994
- Blue Seed (tajemník)
- 1995
- 1996
- After War Gundam X (Aimzat Kartral)
- Houslista Hamelin (Hell King Bass)
- Pretty Soldier Sailor Moon Sailor Stars (Tetsurou Yoshinogawa/Sailor Chef)
- Detektiv Conan (Souhei Tatsumi)
- Rurouni Kenshin (Fuji)
- 1997
- Virus Buster Serge (Dixon)
- Na začátku: Biblické příběhy (David, Abimelech, Cyrus)
- Berserk (vypravěč, prázdno)
- Vítězství bitevních sportovců (Daizaemon Kanzaki)
- Hareluya II Boy (Gouda)
- Kapesní příšery (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Maze (Asterote "Aster" Reighe)
- Detektiv Conan (detektiv Nakamori)
- Flame of Recca (Kuukai)
- 1998
- Počáteční D (Bunta Fujiwara)
- Cowboy Bebop (Jet Black)
- Gasaraki (předseda vlády)
- Devilman Lady (Katsumi Seta)
- Trigun (Brilliant Dynamites Neon)
- Yu-Gi-Oh! (Gozaburo Kaiba)
- 1999
- Počáteční D: Druhá fáze (Bunta Fujiwara)
- The Big O (Alex Rosewater)
- GTO: Great Teacher Onizuka (Kizaki)
- Pocket Monsters: Episode Orange Archipelago (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Pocket Monsters: Episode Gold & Silver (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Crest of the Stars (Entryus)
- Tenshi ni Narumon (Yuuka)
- One Piece (Kizaru, Koshiro, Kong)
- 2000
- Vandread (Rabat)
- Hajime no Ippo (Miyatin otec)
- Mewtwo! Jsem tady (Iwaku, Kunugidama, vypravěč)
- 2001
- Vandread: The Second Stage (Rabat)
- Steel Angel Kurumi 2 (Tenkai Sumeragi)
- Samurai Girl Real Bout High School (Takao Todo)
- Digimon Tamers (Vajramon)
- Taktika Najica Blitz (Gento Kuraku)
- Hellsing (Peter Ferguson)
- Mahoromatic (vypravěč)
- 2002
- Ai Yori Aoshi ( Mayuův otec)
- Cyborg 009 Cyborgský voják (Claus Van Bogoot)
- Naruto (Zabuza Momochi)
- Pocket Monster Side Stories (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Pocket Monsters: Advanced Generation (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Obrázek 17 (Pracovník stolu)
- Mahoromatic: Něco krásnějšího (Hayato Daimon)
- 2003
- Astro Boy (Boone)
- Vlčí déšť (Quent Yaiden)
- Air Master (Lucha Master)
- Sou Nanda (Eureka Tower)
- Gad Guard (Kogoro Hachisuka)
- Kaleido Star (Jerry)
- Cromartie High School (vypravěč)
- The Big O 2 (Alex Rosewater)
- Planety (Locke Smith)
- Tank Knights Portriss (háček na soubor)
- Poslední vyhnanství (Godwyn)
- 2004
- Počáteční D: Čtvrtá fáze (Bunta Fujiwara)
- Diamond Daydreams (Kiichi Harada)
- Kyo kara Maoh! (Stoffel von Spitzweg)
- Zatch Bell! (Gustav)
- Saiyuki Gunlock (Yakumo)
- Samurai Champloo (Nokogiri Manzou)
- Zipang (Eiichiro Taki)
- Řepa Vandel Buster (Bertoz)
- Monster (vypravěč, Yarka)
- 2005
- Fighting Beauty Wulong (Cao Da Hen)
- Galerie Fake (Senjuův otec)
- Guyver: Bioboosted Armor (Oswald. A. Lisker/Guyver II)
- Eureka Seven (Britani)
- Aquarion (Gen Fudou)
- Black Jack (Suguru Tenma)
- Minami no Shima no Chiisana Hikouki Birdy (Big Papa)
- 2006
- ARIA THE NATURAL (Gentleman)
- Oban Star-Racers (Don Wei)
- The Third: The Girl with the Blue Eye (Bogie)
- KenIchi nejmocnější žák (Shio Sakaki)
- NANA (Goro Komatsu)
- Happy Lucky Bikkuriman (Chronos)
- Pocket Monsters: Diamond & Pearl (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Yomigaeru Sora - RESCUE WINGS (Shuujirou Hongou)
- 2007
- Mobile Suit Gundam 00 (Sergei Smirnov, španělský člen shromáždění)
- Gintama (Kozenigata Heiji)
- Gegege no Kitarō (Makura-Kaeshi, Tenome)
- The Skull Man (Alucard van Bogeuto)
- Neuro: Supernatural Detective (Yūsuke Sugita)
- Moonlight Mile (Chris Jefferson, instruktor)
- 2008
- Aria the Origination (majitel)
- Kaiba (dítě)
- Mobile Suit Gundam 00 Second Season (Sergei Smirnov)
- Kyo kara Maoh! 3. řada (Stoffel von Spitzweg)
- Golgo 13 (Sam Cheyenne)
- Steh! (Gantu)
- Birdy the Mighty: Decode (Georg Gomez)
- Library War (Officer Defense Force Officer)
- Blassreiter (Gerd Frentzen, Shido Kasugi)
- 2009
- Guin Saga (Marus)
- Stitch !: Itazura Alien no Daibōken (Gantu)
- Birdy the Mighty Decode: 02 (Georg Gomez)
- Naruto: Shippuden (Zabuza Momochi)
- Fullmetal Alchemist: Brotherhood (Van Hohenheim)
- Hajime no Ippo: New Challenger (Miyata's Father)
- 2010
- Iron Man (ministr obrany Kuroda, Rasetsu)
- Dům pěti listů (Benzou)
- Steh!: Zutto Saiko bez Tomodachi (Gantu)
- Strike Witches 2 (General A)
- Zvuk oblohy (Klaus)
- Dragon Ball Kai (Mr. Satan)
- Heroman (Gogol)
- Kapesní příšery: Všechno nejlepší! (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Magic Kaito (Ginzo Nakamori)
- Duha - Nisha Rokubo no Shichinin (Higashida)
- 2011
- Gintama ' (Heiji Kozenigata)
- Gosick (Jupiter Roget)
- The Mystic Archives of Dantalian (Kendrick)
- Chihayafuru (Dr. Harada)
- Persona 4: Animation (Ryōtarō Dōjima)
- 2012
- Počáteční D: Pátá fáze (Bunta Fujiwara)
- Campione! (Sasha Dejanstahl Voban)
- Sankarea: Nehynoucí láska (Dan'ichirō Sanka)
- Lidstvo upadlo (dědeček)
- Naruto: Shippuden (Zabuza Momochi)
- Steh na Suna no Wakusei (Gantu)
- Hyouka (Hanai)
- Brave10 (Ieyasu Tokugawa)
- Jormungand (Lehm)
- Jormungand Perfect Order (Lehm)
- 2013
- Star Blazers 2199 (Ryū Hijikata)
- Attack on Titan (Mr. Leonhardt)
- Neomezený Psychic Squad (Doga)
- Gargantia na zelené planetě (míchadlo)
- Chihayafuru 2 (Dr. Harada)
- Tokyo Ravens (Iwao Miyachi)
- Toriko (Darnil Kahn)
- Neppu Kairiku Bushi Road (Sanda)
- Kapesní příšery: Všechno nejlepší! Řada 2: Epizoda N (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Kapesní příšery: Všechno nejlepší! Řada 2: Decolora Adventure (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Pocket Monsters XY (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- 2014
- Initial D: Final Stage (Bunta Fujiwara)
- JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders (Joseph Joestar)
- Space Dandy (Dr. Gel)
- Sengoku Musou SP: Sanada no Shou (vypravěč)
- Girl Friend Beta (Alien, Kumamoto Castle , Shiba Inu , Sea-Monkeys ) (7. Díl)
- Terraformars (Sylvester Asimov)
- Hajime no Ippo Rising (Miyata's Father)
- Black Bullet (Sōgen Saitake)
- Persona 4 the Golden Animation (Ryōtarō Dōjima)
- Magic Kaito 1412 (Ginzo Nakamori)
- 2015
- Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans (McMurdo Barriston)
- Ushio & Tora (Kenichi Masaki)
- Chaos Dragon (Kagraba)
- Blood Blockade Battlefront (Patrick)
- Dragon Ball Super (Mr. Satan)
- Válka hvězdiček (Kouichirou Toudou) (epizoda 4-6)
- One-Punch Man (Carnage Kabuto ) (Episode 3)
- Pocket Monsters: XY&Z (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- 2016
- Dimenze W (vypravěč)
- JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable (Joseph Joestar)
- Bakuon !! (Hayakawa) (Epizoda 2-12)
- Berserk (vypravěč)
- Macross Delta (Ernest Johnson)
- Pocket Monsters: Sun & Moon (Dr. Okido, vypravěč, další hlasy)
- Lupin the 3rd Part IV: The Italian Adventure (Salo)
- 2017
- ACCA: 13-ku Kansatsu-ka (Kuvarum)
- Akashic Records of Bastard Magic Instructor (Burks Blaumohn)
- Nulová kara Hajimeru Mahō no Sho (vypravěč)
- Akashic Records of Bastard Magic Instructor (Parks Browmon)
- Mechanická planeta (Konrad)
- 2018
- Banánová ryba („Papa“ Dino Golzine)
- Sword Art Online Alternativní Gun Gale Online (vypravěč)
- Legenda galaktických hrdinů: Die Neue These (Willibald Joachim von Merkatz)
- Jūshinki Pandora (Kane Ibrahim Hasan)
Divadelní animace
- Legend of the Galactic Heroes: My Conquest is the Sea of Stars (1988) - Job Truniht
- Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack (1988) (Meran)
- Legenda galaktických hrdinů: Předehra k nové válce (1993) - Job Truniht
- Street Fighter II: Animovaný film (1994) - Blanka
- Macross Plus Movie Edition (1995) - Guld Goa Bowman
- Pokémon: První film (1998) - Vypravěč / Gyarados / Onix / Kingler (uncredited)
- Případ uzavřen: Poslední čaroděj století (1999) - detektiv Nakamori
- Pokémon: The Movie 2000 (2000) - Dr. Okido
- Pokémon 3: The Movie: Entei - Spell of the Unknown (2000) - Dr. Ookido / Onix
- Vampire Hunter D: Bloodlust (2000) - Priest
- Pokémon: Mewtwo Returns (2000) - Gyarados (uncredited)
- Initial D: Third Stage (2001) - Bunta Fujiwara
- Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest (2001) - Professor Orchid (Oak) / Onix
- Cowboy Bebop: The Movie (2001) - Jet Black
- Pokémon Heroes (2002) - vypravěč
- A Tree of Palme (2002) - Gaz
- Místo slíbené v našich raných dobách (2004) - Okabe
- Detective Conan: Magician of the Silver Sky (2004) - Detective Nakamori
- Fullmetal Alchemist Movie: Conqueror of Shamballa (2005) - Huskisson
- Pěst severní hvězdy: Legendy skutečného zachránce (2006) - Sôga
- Detective Conan: The Private Eyes 'Requiem (2006) - Detective Nakamori
- Pokémon Ranger a mořský chrám (2006) - vypravěč
- Shin SOS dai Tôkyô tankentai (2007) - George
- Aquarion Movie: Ippatsu Gyakuten-hen (2007)
- Sword of the Stranger (2007) - Lord Akaike
- Naruto Shippuden the Movie: Bonds (2008) - Shinnô
- Highlander: Hledání pomsty (2008) - Doc
- Redline (2009) - plukovník Volton
- Čas Evy (2010) - Katoran
- Detective Conan: The Lost Ship in the Sky (2010) - Detective Nakamori
- Pokémon: Zoroark: Master of Illusions (2010) - vypravěč
- Pokémon the Movie: Black — Victini and Reshiram and White — Victini and Zekrom (2011) - Narrator
- Tekken: Blood Vengeance (2011) - Heihachi Mishima
- One Piece Film: Z (2012) - Kizaru
- Dragon Ball Z: Battle of Gods (2013) - Mr. Satan
- Lupin 3. vs. Detective Conan: The Movie (2013) - detektiv Nakamori
- Psycho -Pass : The Movie (2015) - Desmond Rutaganda
- Attack on Titan - Part 2: Wings of Freedom (2015) - Annie's Father
- Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages (2015) - Narrator
- Detective Conan: Sunflowers of Inferno (2015) - Detective Nakamori
- Pop in Q (2016) - Elder
- Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel (2016) - Narrator
- Film Pokémon: Vybírám si vás! (2017) - Vypravěč / profesor Okido
- Mazinger Z: Infinity (2017) - Dr. Hell
- Gekijoban Haikara-san ga Toru Zenpen: Benio, Hana no 17-sai (2017)-Major Hanamura
- Pokémon the Movie: The Power of Us (2017) - Narrator
- Gekijoban Haikara -san ga Toru Zenpen: Tokyo Dai Roman (2018) - major Hanamura
- Mewtwo Strikes Back: Evolution (2019) - Vypravěč
- My Tyrano: Together, Forever (2020)
Originální video animace (OVA)
- Legenda o galaktických hrdinech (1988) (Job Trunicht)
- Violence Jack: Hell's Wind (1990) (Violence Jack)
- Lovec upírů: Oživená série (1997–1998) ( Donovan Baine )
- Hellsing Ultimate (2007) ( Spirit of Hallconnen ) (Ep. 3)
- Mobile Suit Gundam Unicorn (2010-2014) (Meran, Yonem Kirks)
- Deadman Wonderland OVA (2011) (Domon)
- Attack on Titan - Lost Girls: Wall Sina, Goodbye Part. B (2018) (pan Leonhart)
Webová animace
- Xam'd: Lost Memories (2008-2009) (Ryūzō Takehara)
Videohry
- Tales of Phantasia (1995) (Trinicus Morrison, Edward Morrison)
- Pokémon Snap (1999) (Doctor Ōkido)
- Lovec upírů D (1999) (vypravěč)
- Macross VF-X2 (1999) (Gilliam Angreat)
- Capcom vs. SNK: Millenium Fight 2000 (2000) ( Guile )
- Capcom vs. SNK 2: Millionaire Fighting 2001 (2001) (Guile)
- Initial D Arcade Stage (2002–2014) (Bunta Fujiwara)
- Naruto: Ultimate Ninja série (Zabuza Momochi)
- Série Naruto: Clash of Ninja ( Zabuza Momochi )
- Capcom Fighting Jam (2004) (Guile)
- Příběhy znovuzrození (2004) (Eugene Gallardo)
- Radiata Stories (2005) (Gerald)
- Cowboy Bebop: Tsuioku no Serenade (2005) (Jet Black)
- Kritická rychlost ( 2005 ) (Hartman)
- Rogue Galaxy (2005) (Deego Aegis)
- Ace Combat 6: Fires of Liberation (2007) (Victor Voychek)
- Too Human (2008) (ODIN, Loki) (japonský dub)
- One Piece: Unlimited Cruise Episode 2: Awakening of a Hero (2009) (Kizaru)
- Resistance: Retribution (2009) (Steven Cartwright) (japonský dub)
- Samurai Warriors 3 (2009) ( Ujiyasu Hojo )
- Zero no Kiseki (2010) (Sergei Lou)
- Chaos Rings (2010) (Olgar)
- God of War: Ghost of Sparta (2010) (Thanatos) (japonský dub)
- Série Dance Dance Revolution (2010–2016) (Afro)
- Poslední příběh (2011) (Quark)
- 2. Super Robot Wars Z (2011) (Sergei Smirnov)
- Dead or Alive: Dimensions (2011) ( Brad Wong )
- Nora to Toki no Kōbō: Kiri no Mori no Majo (2011) (Octoja Rejstrom)
- Kód 18 (2011) (Genkuro Kanbara)
- Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi (2011) (Mr. Satan)
- Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) ( Captain Price ) (japonský dub)
- Muso Orochi 2 (2011) ( Ujiyasu Hojo )
- Tekken 3D: Prime Edition (2012) (Heihachi Mishima)
- Asura's Wrath (2012) (Augus)
- PlayStation All-Stars Battle Royale (2012) (Heihachi Mishima, Andrew Ryan) (japonský dub)
- Pěst severní hvězdy: Ken's Rage 2 (2012) (Kaioh)
- Metal Gear Rising: Revengeance (2013) (Steven Armstrong)
- Super Robot Wars UX (2013) (Gogorr)
- Tekken Revolution (2013) (Heihachi Mishima)
- Dračí koruna (2013) (Dwarf)
- Ryū ga Gotoku Ishin! (2014) ( Yoshida Toyo )
- Granblue Fantasy (2014) (Agielba)
- J-Stars Victory Vs (2014) ( Heihachi Edajima )
- Dragon Ball Xenoverse (2015) (Mr. Satan)
- Ďáblova třetina (2015) (Ivan)
- Dragon Ball Xenoverse 2 (2016) (Mr. Satan)
- Tokyo Afterschool Summoners (2017) (Captain Ahab)
- The Elder Scrolls Online (2018) (Ritemaster Iachesis)
- Dragalia Lost (2018) (Kleimann, Zacharias, Doktor)
CD dramata
- GetBackers (2003) ( Lucifer )
Tokusatsu
- Choushinsei Flashman (1986-1987) - Velký císař Ra Deus (Ep. 1-49 )
- Kyukyu Sentai GoGo Five (1999) - Corrosion Psyma Beast Jeruda (Ep 6)
- Ultraman Zero Side Story: Killer the Beatstar (2011) - Beatstar
- Ressha Sentai ToQger (2014) - Table Shadow (Ep. 31-32)
- Doubutsu Sentai Zyuohger (2016-2017) - Larry (Ep. 5 - 6, 26, 37 - 38, 44 - 48)
Dabingové role
Žívá akce
-
Liam neeson
- Převzato - Bryan Mills
- Neznámý - Dr. Martin Harris
- Bitevní loď - admirál Terrance Shane
- Pořízeno 2 - Bryan Mills
- A Million Ways to Die in the West - Clinch Leatherwood
- Nonstop- William „Bill“ Marks
- Procházka mezi náhrobky - Matthew Scudder
- Run All Night - Jimmy Conlon
- Přijato 3 - Bryan Mills
- Ted 2 - zákazník
- The Huntsman: Winter's War - Vypravěč
- Monstrum volá - Monstrum / Conorův dědeček
- Operace Chromit - generál Douglas MacArthur
-
Laurence Fishburne
- Just Cause (1997 TV Tokyo edition) - šerif Tanny Brown
- Mystic River - detektiv seržant Whitey Powers
- Mission: Impossible III - Theodore Brassel
- Smrt a život Bobbyho Z - Tad Gruzsa
- Man of Steel - Perry White
- Ride Along - Omar
- Batman v Superman: Dawn of Justice - Perry White
-
Kevin Spacey
- Souhlas dospělých - Eddy Otis
- K-PAX -prot/Robert Porter
- Superman se vrací - Lex Luthor
- Fred Claus - Clyde Archibald Northcutt
- Měsíc - GERTY
- House of Cards - Frank Underwood
- Baby Driver - Doc
- The 100 - Thelonious Jaha ( Isaiah Washington )
- Aliens (1993 TV Asahi edition) - Sgt. Apone ( Al Matthews )
- All About Eve (2000 TV Tokyo edition) - Addison DeWitt ( George Sanders )
- Američtí psanci - Allan Pinkerton ( Timothy Dalton )
- Apollo 13 (vydání NTV 1999) - Ken Mattingly ( Gary Sinise )
- Arachnophobia - Dr. James Atherton ( Julian Sands )
- Belly of the Beast (2007 TV Tokyo edition) - General Jantapan ( Tom Wu )
- Policajt z Beverly Hills (1988 TV Asahi edition) - Casey ( Michael Champion )
- Bible: Na začátku ... (1994 TV Asahi vydání) - Nimrod ( Stephen Boyd )
- Blown Away - Jimmy Dove / Liam McGivney ( Jeff Bridges )
- Born on the Fourth of July (VHS edition) - Gunnery Recruiting Sergeant Hayes ( Tom Berenger )
- Boxer -Danny Flynn ( Daniel Day-Lewis )
- Cast Away - Stan ( Nick Searcy )
- Město andělů - Cassiel ( Andre Braugher )
- Commando (1989 TV Asahi edition) - Biggs (Greg Wayne Elam)
- Společnost, kterou držíte - Jim Grant / Nick Sloan ( Robert Redford )
- The Conspiracy Theory - Agent Lowry ( Cylk Cozart )
- CSI: Miami - Horatio Caine ( David Caruso )
- Cradle 2 the Grave (2006 TV Asahi edition) - Odion ( Michael Jace )
- Crank - Doc Miles ( Dwight Yoakam )
- Crimson Tide (2000 TV Asahi edition) - poručík Bobby Dougherty ( James Gandolfini )
- The Crow (1997 TV Tokyo edition) - Grange ( Tony Todd )
- Day Watch - Zavulon ( Viktor Verzhbitsky )
- Da Vinci Code (televizní edice Fuji 2009) - kapitán Bezu Fache ( Jean Reno )
- Desperado (Blu-Ray edice)-Bucho ( Joaquim de Almeida )
- The Detonator (2009 TV Tokyo edition) - Jozef Bostanescu ( Tim Dutton )
- Die Hard with a Vengeance - detektiv NYPD Joe Lambert ( Graham Greene )
- Dom Hemingway - Mr. Fontaine ( Demián Bichir )
- Zaklínač (vydání NTV 2001) - Pazuzu
- Fantastická čtyřka: Rise of the Silver Surfer - General Hager (Andre Braugher)
- Fire Down Below (2000 TV Asahi edition) - Earl Kellogg ( Stephen Lang )
- Ze Země na Měsíc - William Anders ( Robert John Burke )
- Funny Face (vydání DVD z roku 2001) - profesor Emile Flostre ( Michel Auclair )
- Galaxy Quest - Alexander Dane ( Alan Rickman )
- Ghostbusters II (1998 TV Asahi edition) - Milton Angland ( Kevin Dunn )
- Krotitelé duchů - starosta Bradley ( Andy García )
- Gone Girl - Tanner Bolt ( Tyler Perry )
- The Goonies - Jake Fratelli ( Robert Davi )
- Zelená míle - Brutus „Brutal“ Howell ( David Morse )
- Gremlins 2: The New Batch (1994 TV Asahi edition) - Forster ( Robert Picardo )
- Guns of the Magnificent Seven (2000 TV Tokyo edition) - Chris Adams ( George Kennedy )
- Hackeři - Mor / Eugene Belford ( Fisher Stevens )
- Hard Ticket to Hawaii (1996 TV Tokyo edition) - Jade (Harold Diamond)
- High Fidelity - Ian Raymond ( Tim Robbins )
- Hobit: Bitva pěti armád - Da'in ( Billy Connolly )
- Home Alone 2: Lost in New York (1996 TV Asahi edition) - Officer Bennett (Rod Sell)
- Žhavé výstřely! Part Deux - Dexter Hayman ( Rowan Atkinson )
- The Horse Whisperer - Robert MacLean ( Sam Neill )
- Ve jménu otce -Gerry Conlon (Daniel Day-Lewis)
- Ve jménu krále - Norick ( Ron Perlman )
- Počátek - Peter Browning (Tom Berenger)
- Jennifer 8 - seržant John Berlin (Andy García)
- JFK (1994 TV Asahi edition) - Lou Ivon ( Jay O. Sanders )
- Soudce Dredd - Rico Dredd ( Armand Assante )
- Jurský svět - Vic Hoskins ( Vincent D'Onofrio )
- The Karate Kid Part III (1993 Fuji TV edition) - Terry Silver ( Thomas Ian Griffith )
- Země ztracených - Enik ( John Boylan )
- Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life - Jonathan Reiss ( Ciarán Hinds )
- Poslední skaut (1998 TV Asahi edition) - senátor Calvin Baynard ( Chelcie Ross )
- Série nešťastných příhod Lemony Snicket - Dr. Montgomery Montgomery (Billy Connolly)
- Lethal Weapon (1988 TBS edition) - Boyette ( Grand Bush )
- License to Kill (1999 TV Asahi edition) - Professor Joe Butcher ( Wayne Newton )
- A Little Chaos - King Louis XIV (Alan Rickman)
- Muž na římse - Jackie „Jack“ Dougherty ( Edward Burns )
- The Matrix Reloaded - Commander Lock ( Harry Lennix )
- The Matrix Revolutions - Commander Lock (Harry Lennix)
- Moonraker - Hugo Drax ( Michael Lonsdale )
- Near Dark - Severen ( Bill Paxton )
- Night Watch - Zavulon (Viktor Verzhbitsky)
- Nineteen Eighty-Four - Big Brother
- Nixon - Alexander Haig ( Powers Boothe )
- Řád - Driscoll ( Peter Weller )
- Out for Justice (1994 TV Asahi edition) - Frankie (Sal Richards)
- Odplata - Val Resnick ( Gregg Henry )
- Penny Dreadful - Malcolm Murray (Timothy Dalton)
- Percy Jackson: Sea of Monsters - Kronos ( Robert Knepper )
- The Poseidon Adventure (2016 BS-TBS edition)-The Reverend Frank Scott ( Gene Hackman )
- Power Rangers Megaforce - Creepox ( Mark Mitchinson )
- The Presidio (1992 Fuji TV edition) - Mark ( Patrick Kilpatrick )
- Prince of Darkness (1990 TV Asahi edition) - Mullins ( Dirk Blocker )
- Prince of Persia: The Sands of Time - Sheik Amar ( Alfred Molina )
- Random Hearts (2003 NTV edition) - Dick Montoya ( Paul Guilfoyle )
- The Rock (2000 TV Asahi edition) - Major Tom Baxter (David Morse)
- Rollerball - Alexi Petrovich (Jean Reno)
- She-Wolf of London -Fergus ( John Hallam )
- Soldier (2002 Fuji TV edition) - Sgt. Todd 3465 ( Kurt Russell )
- Čarodějův učeň - Maxim Horvath (Alfred Molina)
- Spy Kids (edice Netflix/Hulu) - Devlin ( George Clooney )
- Vytyčování (1991 Fuji TV edice) - Detektiv Jack Pismo ( Forest Whitaker )
- The Taking of Pelham 123 - Walter Garber ( Denzel Washington )
- Zloději - Chen ( Simon Yam )
- Titanic - Brock Lovett (Bill Paxton)
- Tootsie (edice DVD 25. výročí) - Ron Carlisle ( Dabney Coleman )
- Slib - Bill Thornton (Sam Neill)
- Whisky Tango Foxtrot - Ali Massoud Sadiq (Alfred Molina)
- X-Men Origins: Wolverine - Victor Creed ( Liev Schreiber )
Animace
- Batman: Oživená série (HARDAC) (1. čas)
- Pozor na Batmana ( Tobias Whale )
- Zataženo s možností karbanátků (starosta Shelbourne)
- Ice Age: The Meltdown ( Lone Gunslinger Vulture )
- Doba ledová: Mamutí Vánoce (Diego)
- Ice Age: Continental Drift (Diego)
- Ice Age: Collision Course (Diego)
- Isle of Dogs (vypravěč)
- Lilo & Stitch (kapitán Gantu)
- Lilo & Stitch: Série (kapitán Gantu)
- Leroy & Stitch ( kapitán Gantu )
- Mr. Bogus (Další hlasy)
- Shrek 2 (Prince Charming)
- Shrek the Third (Prince Charming)
- Zpívat (Big Daddy)
- Steh! The Movie (Captain Gantu)
- SWAT Kats: Radikální letka (Jonny K.)
- Thunderbirds Are Go (Karkulka)
- Transformers: Prime (Leland „Silas“ Bishop)
- Widget (Bob a další hlasy)
- Wreck-It Ralph (General Hologram)
Reference
externí odkazy
- Oficiální profil agentury (v japonštině)
- Unshō Ishizuka v GamePlaza-Haruka Voice Acting Database (v japonštině)
- Unshō Ishizuka at Hitoshi Doi's Seiyuu Database (in Japanese)
- Unshō Ishizuka v encyklopedii Anime News Network